Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#451) Joe-T


Joe-T
tag

Tapasztalt IS tulajokat kérdeznék, hogy mit érdemes először kifeleszteni rajta a nagyobb löveget vagy az erősebb motort. Most a lassabb 122-es löveg van rajta töltésgyorsító és célzás gyorsító társaságában némi venti felhanggal!

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#452) Moleman válasza Djuree (#449) üzenetére


Moleman
addikt

Tényleg, nekem is, a micromaus, amit a makettes promókód adott. :D

(#451) Joe-T
Én is így használtam egy darabig (free xp-ztem a tornyot), aztán a 100 mm-re szavaztam és nagyon jó döntésnek bizonyult. Az olcsó lőszer miatt sokkal jövedelmezőbb a tank, sokkal pontosabb a löveg és gyorsabban is tölt, nem ritkán 260-280-akat sebez. Én szerintem a végére hagyom a nagy 122-est. Következőnek lehet, hogy a motort fejlesztem ki, bár nagyon sok az a 26k xp.

[ Szerkesztve ]

(#453) nyunyu válasza [HUN]Dani (#440) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem sem sikerült ám ráéreznem teljesen. Mindössze 1400 körül van vele az átlag dmgm ami úgy gondolom kevés egy ilyen nagyot sebző ágyúval. 1600-1800 legalább jó lenne, de ahhoz még sok sok csata kell. Sajnos rengetegszer zárom a csatát 1-2 sebző lövéssel, de van, hogy még ennyi sem sikerül.

Akkor te mar profi vagy, nekem ~900 az atlagom IS-2-vel. :(

El halluf például szerintem az egyik legszarabb map, főleg IS-2-vel. Ha megyek a többiekkel a hegyre az már szopás, mert se fentről, se pedig lentről nem tudok csipegetni az ellenfélből az ágyú kitéríthetősége miatt és szjájperkedni 300-400-500 méterekre ezzel az ágyúval elég érdekes lenne.

Kedvenc palyam TDvel vagy amerikai tankkal. :DDD
Tigerrel is el lehet rajta sniperkedni.

De IS-2-vel tenyleg remalom.

Amikor viszont városi pálya van..hát az álom jó tud lenni, ha nem valami gyökér csapatot fogok ki. 2-2.5k sebzés alatt ritkán végzek ilyen mapokon. Kihasználva a tank gyorsaságát egyértelműen nem fogok leállni egy pl. T29-el csatázni, hanem inkább megkerülöm, amennyiben van rá lehetőségem.

Lakeville szokott szivatni, mert altalaban a varosi keruloutakon is jon ellen tank, es tul sokszor pattanok, mig engem a medek is atlonek.

M103-at kozben eladtam, mert untam, hogy BT10-11-ben az osszes T10-es a hatso sarokban lapit, nehogy veletlenul felspotoljak oket, amig en probalkozom tamadni. :(
Nyilvan az arty engem szed le elsonek, nem ritkan egy lovessel, igy ritkan lett nyereseges a korom, atlag kb. a -10k volt. :W

Hetvegen lecsereltem par tankot (T25 AT -> T28 Prot, Panther -> Panther 2, JP -> Ferdi), meg vettem hirtelen felindulasbol egy AC Mle48-at, meg egy Pershinget, igy boven van mivel jatszanom, igy a kinaikat max a napi duplazassal szenvedes idejere veszem elo.

Elso benyomasok, tizen-huszon meccs utan:

Ferdi:
Atombunkerre szamitottam, de nem az, minden masodik meccsen ellovik a driveret, onnantol gyokkettovel fordul. :(
Baromira ki van szolgaltatva a medeknek, scoutoknak, t. csapattarsak meg szokas szerint leszarjak, ha rohan felem egy scout, de azert en vakarjam le roluk a veluk azonos kaliberu tankokat.
128mm mar megvan a JP2-rol, ugyhogy a tuzero nem okoz csalodast. :DDD

T28 Prot: elozetes varakozasokat is alulmulja lomhasagban, sik terepen max 20-szal hasit a nagyobbik motorral. (510 LE/70t, mig Ferdi alap motorja 600LE/70t...)
90mm csuzlival szivast megsporoltam azzal, hogy a T25 AT-n kifejlesztettem a 105mm-et, igy egybol a kozepsovel kezdtem.
Persze hozza a szokasos formajat, nem egy sniper gun :(
Szerencsere tobbet pattint, mint a Ferdi.

AC Mle48: sikeresen kombinalja az AC Mle46 hatranyait a JP2 gyenge loveg kiterithetosegevel :(

Pershing: amerikai, igy baromi jol hajtogathato a csuzlija, elvezet vele a dombos palya.

Panther 2: egyelore a 75 L/100 van rajta, ezen a szinten mar eleg keves a nagy dogok csipegetesere.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#454) Joe-T válasza Moleman (#452) üzenetére


Joe-T
tag

A 100-as lövegnek mekkora az átütése? Nekem azzal az lenne a gond, hogy ha valami nagyobb vas jön szembe akkor azzal nem sok mindent tudok kezdeni és egy 400-450-es sebzéshez legalább kétszer ki kell elé gurulnom ami nem biztos, hogy egy életbiztosítás. A 122-essel, ha betalálok az szakít rendesen, igaz messzire nagyon pontatlan.

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#455) Moleman válasza Joe-T (#454) üzenetére


Moleman
addikt

175 mm az is, és a kisebb kaliber miatt talán még nehezebben is pattan (ezt lehet, hogy csak magamnak magyarázom be). Városos pályán nagyon valószínű, hogy alulmarad a 122-höz képest, mert kisebb az alfa dmg, de nekem több nyílt pályát dob be, ott meg jó, ha tudsz érvényesülni sniperként is, vagy ha megkerülöd a másikat, gyorsabban körbe tudod lőni. Nekem ez fekszik jobban.

(#456) Joe-T válasza Moleman (#455) üzenetére


Joe-T
tag

Tegnap este voltak nyílt terepes pályáim, de a listában az alsó régióba tett be az MM és, hát szép számmal voltak nálam nagyobb vasak a pályán.
A 122-es kaliberrel a töltésidő a gázos, mert amiatt fedezékbe vissza kell tolatni. Ha valaki ismeri a nagy töltésidejét annak a lövegnek akkor simán lerohannak, de ez kb. 10%-ban fordul elő! Az első nagy saller után nem nagyon mernek a legtöbben lerohanni.

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#457) babferi válasza Joe-T (#454) üzenetére


babferi
tag

Csak nezd meg jatek kozben hany ember szaladgal 100mm-es csovel az IS-en es rajossz erdemes e vele tolni . Segitek , nem sokat fogsz latni , azt a tankot a D25T-vel kell hasznalni es pont . Az meg , hogy allj le a 100-al sniperkedni meg baromsag , az a tank nem arra van , erre a szerepkorre ott van a Tiger T7-ben .

Moleman : igazad van ezt a dolgot csak magadnak magyarazod be :K

[ Szerkesztve ]

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#458) Moleman válasza Joe-T (#456) üzenetére


Moleman
addikt

Én azért döntöttem a kisebb löveg mellett, mert a 122 is sokat pattan, és akkor hosszabb idő, amíg újra tudsz lőni, addigra elbújnak (meg nem mellesleg kidobtál 1025-öt az ablakon). A KV-1S-t nagyon szerettem, minden meccsről 3-4 killel jöttem el, de az IS mozgékonyabb, (és kevésbé OP a saját szintjén), szívesebben használom medes stílusban.

(#457) babferi
Majd ha minden modul meglesz, valószínű én is a D25-tel fogom tolni, tényleg azzal az igazi. Meg a hétvégi special óta már nem küzdök anyagi gondokkal. :D

[ Szerkesztve ]

(#459) bozont


bozont
veterán

Jó lesz ez az ARL és még csak a BDR-ről áthozott 90mm van rajta. :C

Ez meg az eddigi legrosszabb köröm az ISU-val. :(

(#460) Joe-T válasza Moleman (#458) üzenetére


Joe-T
tag

Megvan nekem is még a KV-1S, de az most még fürgébb, igaz az IS-en még a legnagyobb motor nincs meg és ez volt ami miatt a kérdésemet is feltettem, hogy a motor vagy inkább a löveg irányába konvergáljak?

Olyan még sohasem volt, hogy sehogysem lett volna!

(#461) malnabokor


malnabokor
senior tag

Új SPG-k a 8.6-ban: [link]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#462) Moleman válasza Joe-T (#460) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem löveg, a sebzésért fizetnek, nem a sebességért. :)

(#463) jano_77


jano_77
nagyúr

Mi a fasz van ma, hogy mindig 2 tier-el feljebb tesz be ez a tetves MM, akár milyen tankot is teszek be....saját tierben még nem voltam ma 1x sem!? :W :o :W

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#464) Moleman válasza jano_77 (#463) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem is ilyen volt a vasárnapom... :(

(#465) #35692544 válasza jano_77 (#463) üzenetére


#35692544
törölt tag

annyira jó vagy, hogy így próbálja a WG kompenzálni :P

(#466) nyunyu válasza jano_77 (#463) üzenetére


nyunyu
félisten

Elobb osszelottem JP2-vel 6k dmgt+5 killt, maradt egy egesz loszerem az utolso artyra, erre az egesz meccsen semmit sem csinalo kedves csapattars ellotte az orrom elol. :W

Alig vagyok morcos...

Masnak is ilyen lassu az mwreplays? Rohannom kene el, de negyed oraja nem birom feltolteni a replayt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#467) SoulReaver válasza nyunyu (#466) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én is azzal kínlódom pont... mocskos lassú :/

(#468) sith7 válasza Joe-T (#456) üzenetére


sith7
nagyúr

122 - essel használd, ... attól lesz ütős hangszer, az a pár mp nem oszt nem szoroz

(#469) [HUN]Dani válasza nyunyu (#466) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Pedig a topgunért +2k xp jár most. :))

magyarsrac

(#470) malnabokor válasza nyunyu (#453) üzenetére


malnabokor
senior tag

Én 90-essel kezdtem a T28 Prototypot, majd mikor meglett a 105-ös, mentem ~10 kört, majd visszaraktam a 90-est. A 105-ösnek alig több az átütése, és sebzése, de mégis méregdrága a töltény. Jóval veszteségesebb voltam mint a 90-el...
Viszont a 120-as az olyan :DD

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#471) nyunyu válasza malnabokor (#470) üzenetére


nyunyu
félisten

Én 90-essel kezdtem a T28 Prototypot, majd mikor meglett a 105-ös, mentem ~10 kört, majd visszaraktam a 90-est. A 105-ösnek alig több az átütése, és sebzése, de mégis méregdrága a töltény. Jóval veszteségesebb voltam mint a 90-el...

90-esnek 170 a penje, 105-osnek 198.
Hadd ne mondjam, mekkora koztuk a kulonbseg, ha kilences tankok jonnek szembe.

Nekem inkabb a pontatlansagaval van bajom, 90mm-rel nyugodtan lehetett loni 4-500 meterekre is, 105mm mar 350 korul is minden masodikat ala/fole/melle lovi.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#472) gebol18 válasza nyunyu (#466) üzenetére


gebol18
csendes tag

mwreplays mióta belassult azóta én EZT használom.

"gabeszito"

(#473) nyunyu válasza gebol18 (#472) üzenetére


nyunyu
félisten

Maskor nem szokott ennyire lassu lenni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#474) Atlantis válasza nyunyu (#473) üzenetére


Atlantis
veterán

Hetek óta lassú, legalábbis néha, nekem is sikerült jobb időszakokat kifogni rajta, de legtöbbször percekig pörgeti a szart, míg azt az 1 MB-ot letölti. Feltölteni mondjuk nem szoktam rá.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#475) Djuree


Djuree
félisten

jesszus isten. ettől mentsen meg az ég mégegyszer.

azért 5 t8 prem kellett. :W :O :o
ennél a zsámolynál a nemlétező hónaljszőrzetembe több intelligencia szorult...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#476) Sanya válasza nyunyu (#466) üzenetére


Sanya
nagyúr

abban is 30 golyó van? :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#477) krysztyan válasza Djuree (#475) üzenetére


krysztyan
tag

:O :Y :C

"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot"

(#478) #35692544 válasza Djuree (#475) üzenetére


#35692544
törölt tag

de legalább van pénze :)
a találati aránya nem olyan rossz 61% ez alapján nem értem miért ennyit sebez csak

(#479) Dr_Syrex válasza Djuree (#475) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Viszont örülhetsz, ha ellened van :D
Ja és ugye klánban van, szóval tudhat valamit :D

@okos67

Azt én is figyeltem. A hosonló master card harcosok általában jóval rosszbb találati aránnyal rendelkeznek. :U

[ Szerkesztve ]

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#480) malnabokor válasza nyunyu (#471) üzenetére


malnabokor
senior tag

A 90-es ágyú weakspotokra szerintem még éppen elég, és távolra a 105 majdnem ugyanúgy pattogott, (szemből) mint a 90-es. Ezek után én nem éreztem úgy, hogy a közel négyszeres töltényfelárat megérné a 105-ös.

mondjuk nekem szerencsém is volt, mikor 90-es ágyúm volt, akkor gyakorlatilag végig toptier voltam, nagyon ritkán találkoztam 9-es tankal. Ellenben a 120-as ágyúval a T30 kifejlesztésének küszöbén az MM 10-ből egyszer rakott be topnak, a maradék kilenc alkalommal kb. fele-fele arányban 10 és 9 tier csaták legalján foglaltam helyet. De ebből nem akaork összeesküvős elméleteket gyárta(t)ni :)

Viszont a 120-as ágyú kifejezetten jó :K

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#481) nyunyu válasza Djuree (#475) üzenetére


nyunyu
félisten

Multkor egy 39%-os IS-6 zsebnapoleon modra osztogatta a meccs kozben a parancsokat.
Persze siman buktuk, sebzett valami 300-at.

Nezem, garazsaban all az osszes letezo prem tank, de alig 50-100 meccseket ment veluk.
MS-1-gyel ment a legtobbet, volt 1200 csataja, 45% nyeresi arannyal.
Szoval meg bebisinternek is tul bena volt. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#482) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Elnézést ha már volt a WG "offisal" RNG videója, szerintem zseniális.

Továbbá random núb kérdésem volna, hogy ELC AMX-re (aka: dodzsem) milyen másodlagos képességet tanultassak a legénységgel, illetve milyen egyéb felszerelést tegyek rá. Teljesen átlagos "2500csata/49%WR" player vagyok.

Bizonytalan vagyok az ELC-vel, mert:
MM kedvétől függően máshogy játszom vele. Ha tier5-6ba tesz vele, akkor TD stílusban lopakodva/zavart keltve használom, kihasználva a tank brutális camo-ját, valamint a top ágyú pofátlan átlagpenjét (topgun még nem voltam vele, de 5 kill már többször is előfordult). Ehhez a stílushoz álcaháló, periszkóp és távcső lenne jó, ugye. Képességnek szintén álcázás.
Ha viszont scoutnak tesz be tier7 vagy még feljebb, akkor scoutként használom. Amihez meg jól jönne a bikább felfüggesztés (ha elnézek egy buckát 70km/h-val döngetve és supermant játszok, akkor ne csak leszállásig tartson az öröm), és gondolom a fingelszívó, hogy a sofőrbácsi még erősebben tekerhesse a sportkormányt. Távcső ehhez a szerephez is jó, a periszkóp nem (megállok = meghalok). Képességek közül meg scoutnak (gondolom) megint csak látótáv növelés és/vagy célmegjelölő.

Vélemény?

(#483) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Hivatalos wp8-as WOT kliens mutatja valakinek a tankjait? Nem mintha kellene, inkabb egy weakpoint adatbázis lenne jo.

Szerk. Találtam :)

[ Szerkesztve ]

(#484) munnergep


munnergep
senior tag

"enemy is hit" egy kv-1s oldalába HÉTSZER, az jó? (tier 7, t-20, 160 pen)

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#485) Moleman válasza Cray Tyler (#482) üzenetére


Moleman
addikt

Fingelszívó, felfüggesztés, periszkóp, nekem ezek vannak az AMX 12-n is. Ha mozgékonyabb vagy, akkor coated optics.

(#486) myckey


myckey
veterán

Lehet tudni,hogy mikorra várható a képeslapos dologra valami?
Mármint ezt mikor hirdetik ki.

ja ott a kugli,de lusta vagyok utána nézni,ide egyszerűbb beírni :DD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#487) Strauss válasza myckey (#486) üzenetére


Strauss
senior tag

Tuti lesz kb 1 hónap....Még beérnek , átnézik ( ha átnézik...)

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#488) myckey válasza Strauss (#487) üzenetére


myckey
veterán

azé remélem tuti nem lesz ennyi idő :))
persze simán elképzelhető
majd csak a 8.6 pöccsel érkezik az eredmény :D :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#489) munnergep válasza munnergep (#484) üzenetére


munnergep
senior tag

Tiszta lökött ez az MM. Az előbb szívat, most meg minden ócska odadobott lövés full damage. Normális?

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#490) AlexWolf válasza munnergep (#489) üzenetére


AlexWolf
senior tag

ehhez semmi köze a MM-nek :D

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#491) munnergep válasza AlexWolf (#490) üzenetére


munnergep
senior tag

Igaz, csak nem tudom mire fogni, mert én dög ugyanúgy játszom :)
Egész nap vagy nagyon rossz vagy nagyon jó:

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#492) jahrn


jahrn
senior tag

Uj low tier nemet arty

105mm agyu lessz rajta.

ITT a tobbi akit erdekel, nekem mondjuk ez tetszett a legjobban. A tornyos nemet arty is erdekesnek tunik.

[ Szerkesztve ]

(#493) Tenken


Tenken
őstag

Nem tudja valaki, hogy az amx 12t-ből továbbra is megmarad az elágazás arti irányba? Következő light-ra már össze jött, de gyűjtenék tovább, csak tartok tőle, hogy lekapják, mint a pz3/4-nél...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#494) Moleman válasza Tenken (#493) üzenetére


Moleman
addikt

Nézd meg a changelogban, de én nem láttam, hogy elvennék.

(#495) Angel1981 válasza Moleman (#448) üzenetére


Angel1981
veterán

Itt is látszik, hogy különbözőek vagyunk, én egyszerre 2, max. 3 vonalat tudok nyomni - nincs is 5-6 tanknál több a garázsomban. :)

(#496) Napfénysüti válasza Angel1981 (#495) üzenetére

Az azért jó mert kevesebbet idegeskedsz. Most mondjuk én is átálltam arra hogy csak azokkal a tankjaimmal megyek amikkel éppen szeretnék is. Nem foglalkozom a többi duplázásával ha épp nincs kedvem hozzá. :N

Més que un club!

(#497) re_mod


re_mod
tag

Egy hülye kérdésem lenne több videón láttam már valamelyik kiegészítőt ami néha megjelenít egy világító égőt a képernyőn de nem tudom a nevét és hogy mi célt szolgál?

:(

(#498) jahrn válasza Tenken (#493) üzenetére


jahrn
senior tag

Erre szvsz a WG staff-on kivul senki nem tudja a valaszt. Szal ha fontos akkor kezdj neki ezerrel, mert 150k (vagy 140?) xp-t osszegyujteni nem 1-2 nap.

(#497) re_mod Az a parancsnok sixth sense perk-je. Jelzi ha felspotoltak (3 sec utan)

[ Szerkesztve ]

(#499) Napfénysüti válasza re_mod (#497) üzenetére

Az a 6th sense perk. Csak 100% után működik és arra jó hogy jelzi amikor valaki az ellenféltől felspottolt téged. Szerintem nagyon hasznos nekem több tankom legénységénél is van. :K

Més que un club!

(#500) Angel1981 válasza jahrn (#492) üzenetére


Angel1981
veterán

Remélem minél később jön a 8.6, nem kell erősíteni az arty vonalat! :P

#496 Napfénysüti: igen, én is ezt vettem észre, jobban tudok koncentrálni - amire kezdőként különösen nagy szükségem van. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.