Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#221401) Swinegod válasza Geller72 (#221397) üzenetére


Swinegod
őstag

Ez nem 1 napra hanem overall vonatkozik, rendszeresen van amikor ez a nap csak nem az amikor tudsz csinálni valamit

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#221402) Geller72 válasza Swinegod (#221401) üzenetére


Geller72
veterán

11 csatát nyomtam le a C45-el, átlag 2.1k dmg-vel, mire beadta az első win-t. Rohadjanak meg..

(#221403) kchryss


kchryss
addikt

Érdemes néha visszanézni arra a wot mém videós youtube csatornára. Nem gondoltam hogy az első 3 videónál lesz jobb. A negyedik szerintem már gyengébbre sikeredett.
Most néztem meg az ötödiket, na ez egy mestermű lett. Rég röhögtem ennyit, parádésak a vágások, a zene, a jelenetek. Nagyon király lett:
World of Tanks: Streamer Shitshow Compilation #5 - Ranked Battles

A WR miatt sírók figyelmébe ajánlom a 2:49-től kezdődő jelenetet. ;]


A 6. videó megint kicsit gyengébb lett, de azért van pár jó jelenet a Steel Hunter cc tornáról benne: World of Tanks: Streamer Shitshow Compilation #6 - Sinners and Saints

(#221404) h1mpi válasza jano_77 (#221400) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem adom el :) a Progetto 65 amúgy jobb, mint a Standard B saját tierjében vagy milyen?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#221405) zodo válasza kchryss (#221403) üzenetére


zodo
nagyúr

A WR miatt sírók figyelmébe ajánlom a 2:49-től kezdődő jelenetet.

Mindig tudtam hogy egy leszállt agyú super unikum.
Csata az eredeti streamből.

Top tier M4A3E8 közepes tankkal beszalad H5-be a ház mögé és senkitől nem zavartatva megölt kb. 2 botot.
Hátul kemperkedve kiszedett egy bot td -t.
Szinte üres jobb oldalon hárman mentek a T-34-85-re, megölni nem sikerült de ugrott fél hp.
Óvatosba megindult a td-től kapott, mire kiszedett egy újabb bázis kemper botot.
Megtalálta az arty-t de nem tudta megölni mikor újabb base camper noob-t szedeget.
Rá akart menni az arty-ra aki megelőzte és beverte, itt megrezzent az arca.
Kiszedte a tornyozó kisebb Valiant medet aztán kicsinálta az MT-25 .
Erre jött a kifakadás az összevágott videóban.
Büszke lehet rá.

Ok rengeteget sebzett és Ász kör volt csak hát a nagy többség nem az ő szintjén játszik és ha nincs a csapatában az AT td valamint a túl oldalt lévők akkor sehol nem lett volna.
Senkitől nem zavartatva lőhetett és ha merészebb lett volna az MT-25 már az elején meghallt volna ha nem középre megy hanem eljön a T-34-85-el.

Nekem ilyen csaták jó ideje nincsenek.
Nem kaptam senkitől hitelkártyát! :N

Szerk: h1mpi

Nekem a IX-es élvezhetőbb de a nagy tesóval sincs bajom.
Rég meg van az ág még nerf előtti időszakból, sokat mentem velük azóta is.

[ Szerkesztve ]

(#221406) zodo


zodo
nagyúr

Ha már Olaszok akkor a ToT küldetésekkel vigyázattok mert a csaló wg-nél nem megy a matek. :P

(#221407) dokee78 válasza h1mpi (#221404) üzenetére


dokee78
félisten

Átlagos játékos vagyok az 1291 WN8-ammal,de szerintem a Standard B jobb.
Le is tudtam 2 gunmarkolni,persze nyilván könnyebb egy IX-es tankot markolni.

(#221408) jano_77 válasza h1mpi (#221404) üzenetére


jano_77
nagyúr

Háááát zodo-hoz hasonlóan nekem is régóta meg vannak és még volt szerencsém a nerf előtt használni őket - Standard B-t többet - nekem az volt a kedvenc tankom, így azt jobbnak tartom - tartottam! Nerf óta sokat a 9-essel nem mentem, mert szerintem érezhető nagyon a töltésgyorsító hiánya, de azért használhatóak maradtak, csak már emiatt a kedvenc státuszt elveszítette. :O

WR téma: még jó, hogy nincs olyan, hogy szopó roller, ág! Csak tudnám, hogy akkor nálam mi van napok, hetek óta!? :F :((( (biztos elfelejtettem játszani :U )

#221406 zodo: meg van az előző csatáról is a mentés, mert így csak az látszódik igazolódni, hogy mentél egy 5K sebzéses kört, amiért meg is kaptad a 25/1! Gondolom ha mész 7500 sebzéses kört, azt nem fogja 3-nak számolni, hanem szintén csak 1-nek! Erre gondoltál? :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#221409) zodo válasza jano_77 (#221408) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen, odaadhatta volna a 2 db-t, na nem mintha földhöz vágna 20k kredit/direktíva árával.

WR



Anno kisebb Wn8-al és kevesebb Átlagsebzéssel jobb volt a WR
Manapság hogy napi szinten legyen egy egy jobb napom lila és über lila szinten kell játszanom.
Miért és mikor kompenzál?
:)) nincs ilyen mint ahogy kis és nagy minta sem.

[ Szerkesztve ]

(#221410) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Köszi a véleményeket, akkor megmarad mindkettő, csak ki kell grindelnem egy új legénységet, majd keresek valami akciós parancsnokot :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#221411) jano_77 válasza h1mpi (#221410) üzenetére


jano_77
nagyúr

annyi legénységi tagot kaptunk mostanában minden szarért, Neked hol vannak ezek? Mibe pakoltad őket? Nekem jelenleg is van kb 7-8 tag, akiket el kellene helyezni, de ugye nálam már minden tankban van legénység, amit megtartottam, így max majd a Cseh nehezekbe fogok majd rakni 4 tagot belőle. :U Most a Battle Pass-ból is lehet ha végig tolod és nem sajnálod a 7500 goldot, akkor kapsz 3 tagot! ;)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#221412) tasiadam


tasiadam
veterán

Valaki magyarázza már meg, hogy az alábbi játékban hogyan ölt meg az az m44? Konkrétan akkorát csavarodott a lövése, hogy mindegy lett volna ha kiszáll a lenégység, feldobja és alászaladok.
[link]

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#221413) h1mpi válasza jano_77 (#221411) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem lejártak vagy nem tudom hova lettek. Egyet tegnap felhasználtam mert a CF-be is kellett legénység

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#221414) Geller72 válasza h1mpi (#221413) üzenetére


Geller72
veterán

Ott vannak azok csak bent ülnek valamelyik tankban..

(#221415) h1mpi válasza Geller72 (#221414) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Vagy lehet hogy csak adtam Neki egy nemzetiséget, de nem olaszt sajnos :U
Tegnap a CF miatt feláldoztam a sok skilles BC arty legénységemet, mert az arty esetében nem sokat számít szerintem és kapot egy 2 skillest. De olasz legénységem csak ez az egy volt, még a Progetto 46-ban nevelkedtek.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#221416) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Telekomos kollégákat kérdezném , hogy ti is tapasztaltátok az utóbbi időben , hogy nincs lagg az esti órákban ? Jó talán kilenc után ,de most teljesen játszható . A vodások panaszkodnak most :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#221417) po1son válasza tasiadam (#221412) üzenetére


po1son
addikt

Nem tudom mi a problémád, a wot 1.0 óta a fizika törvényei sokkal realisztikusabbak, vegyük példának a conq gc-ét, elbújhat az ellenfél a Csomolungma mögé is, akkor is betud lőni.
Ez így van rendjén. ;]

jozefgucci1 - nekem is talán javult valamit a helyzet, habár este pont keveset szoktam játszani. Végül nem váltottam vodefone-ra, mert kiderült hogy ők csak bérlik a telekom hálózatát itt a házban.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#221418) tasiadam válasza po1son (#221417) üzenetére


tasiadam
veterán

Hát olyanszögbent ment, hogy ihaj. Egymástól nem voltunk tul messze, de egy kis domb mögött voltam, meg takarásban. Ő meg simán felülről belőtt. Ezt való életben megcsinálni azért szerintem egy régi török mozsárral Eger vár bevételénél lehet sikerült.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#221419) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Van, amikor egyszerűen nincs már mit tenni.

3070-nel voltam topdamage, utánam a második egy TD volt 1700 dmg-el. Nem panasz, mert nagyon jó kör volt, meg még soha nem jött össze a Gore medál sem :B

[ Szerkesztve ]

(#221420) zozyk válasza h1mpi (#221415) üzenetére


zozyk
addikt

Lehet venni legénységi könyvet kredóért...problem solved. :)

(#221421) peterson79 válasza zozyk (#221420) üzenetére


peterson79
őstag

Azt hogy kell? Ahol a legénységi könyveket lehet felhasználni, ott kell rányomni és ha nincs akkor lehet venni?

(#221422) Bad Pritt válasza peterson79 (#221421) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Csak a teljes legénységre érvényes 200ezreset (vagy 250ezres?) lehet 2 millióért. Ha nincs, akkor dobja fel a lehetőséget.
Aztán lehet a többit is lehet valahogy vásárolni, csak még nem láttam ebben a remek ingame menürendszerben lehetőséget rá. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#221423) h1mpi válasza zozyk (#221420) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez jó ötlet :C úgyis van sok-sok kreditem és nincs mit venni belőle.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#221424) peterson79 válasza Bad Pritt (#221422) üzenetére


peterson79
őstag

Char future miatt nézegettem, mert kellett kicsit turbózni a srácokat, de valahogy nem sikerült előkaparni. Múltkor megvolt, fel is ajánlotta a 2 milliós összegért, sőt, vehettem volna 4-et is vagy akármennyit, amíg futja a zsé :D

(#221425) Nyugis


Nyugis
senior tag

sziasztok!

a küldetéseken megszerzett "Kötvényeket" mire Hol tudom elverni? :))

(#221426) jano_77 válasza peterson79 (#221424) üzenetére


jano_77
nagyúr

Garázsban állva a legénység feletti ikonra klikkelve a legalsó lehetőséget választod!
Ezután pedig balról a harmadik lesz a kreditért vásárolható 250K-s könyv/füzet (2 millió), ami a teljes legénységre adja az XP-t. Kiválasztod és mutatja is, hogy hány %-al fogja megnövelni a tagok képzettségét - ugyan úgy mint az első kettő opcióál, csak azok azok a füzetek, amiket menet közben kapsz/kapunk a küldetések után!
Egyébként ez bármikor vehető, akkor is, ha az első kettőből van még - ez ugyanis több XP-t ad mint az első kettő! Többször vettem már belőle én is több legénység esetében. :B
Minden más füzetet/könyvet nyerni/kapni lehet, csak ezt lehet venni - illetve néha van kivétel, pl legutóbb mikor a nemzeti és univerzális töredékeket lehetett beváltani.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#221427) zodo válasza Nyugis (#221425) üzenetére


zodo
nagyúr

Kötvény boltban :))

Garázs -> Bolt -> bal oldali menü, legalsó lehetőség -> Tárgyak Kötvényekért
Járművek, Felszerelések, Direktívák

(#221428) Nyugis válasza zodo (#221427) üzenetére


Nyugis
senior tag

Tisztelt kolléga!!
Köszönöm :R :R szépen meg is van!!!

(#221429) notika77 válasza jozefgucci1 (#221416) üzenetére


notika77
senior tag

2 vagy 3 napja van, hogy este ~30 a ping és nem lagol. Első nap meg sem mertem mozdulni, nehogy visszatérjen a 100+ és azóta sem mertem szólni róla senkinek :)

Szóval most is lekopogom: :W :W :W

(#221430) Ivanh


Ivanh
tag

Sziasztok!

ez a T-34 küldi, hogy is zajlik?
beregeltem, de mit kell csinálni?
sajna, nem mindig érek rá jáccani, de kivételesen, most igen.
szeretném megcsinálni, de mit is..? :U
:R :R

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#221431) notika77 válasza Ivanh (#221430) üzenetére


notika77
senior tag

Na, ezt nem érdemes, hacsak nem tetszik. 2-5db matrica, legénységi skin, direktíva stb. a nyeremény. A legértékesebb dolog a fejlesztett forgási mechanika nevű felszerelés, de akciókor az is csak 300k ezüst :).
Egyébként, ha választottál csapatot, akkor a feladat annyi, hogy megcsináld a küldetéseket random csatában a listán szereplő tankokkal. Bővebben: wotinfo.hu

(#221432) zodo válasza Ivanh (#221430) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

WG cikk a leírással, nyeremény szemléltetéssel..... Tank Wars: T-34 vs. M4A1 Sherman
Garázs -> Küldetések -> Választott csapat.
Első körben a fenti sorban lévő küldetések érhetők el melyekben a Tank Wars Pontokat kell gyűjteni megadott felételekkel és járművekkel.
Naponta nullázódnak a küldetések!
Ha lesz elegendő pontod akkor lehet a jutalmakat kiszedni egyetlen csatával.

(#221433) Ivanh válasza notika77 (#221431) üzenetére


Ivanh
tag

nagyon köszi, nem értettem, mi ez.
De végig csinálom, mert időm engedi.
hogy lehet csatlakozni 52+ teljesítményt illetően magyar gárdához?
Nem vok rossz harcos, de illene túllépnem pár dolgon.....
Abszolúte páncélvadász :K

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#221434) zodo válasza Ivanh (#221433) üzenetére


zodo
nagyúr

Garázs -> Klán -> Klán kereső, szűrővel.
Találatok közt csemegézhetsz mik a feltételek és elvárások az adott klán esetében.

[ Szerkesztve ]

(#221435) L-e-f-i-e válasza Swinegod (#221381) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Ez még mindig óriási általánosítás és nem igazán van köze a valósághoz... :)

A win rate ami legkevésbé mutatja mennyire vagy jó játékos, van rá pár egyéb mutató Personal rating/WN8 pl ami egy komplex adat mindent figyelembe véve.

Nagyon sok 52-53% win rates játékosnak kisebb a wn8 mutatója mint pár 46-47% win rates embernek azonos 15k+ csataszám mellett.

Lehet azt mondani, hogy kiragadunk egy mutatót (mint pl a win rate) és - szigorúan a saját statunk alatt - bekategorizálunk mindenkit szar játékosnak, de akkor jogos lenne a felvetés a többi mutató esetén is ami ugye pont annyira nonszensz mint win rate alapján kategorizálni.

Persze a win rate is befolyással van rá, de nem attól lesz jó játékos valaki hogy kiragad egy statot a sok közül amiben jó. Erre lettek kitalálva az ilyen olyan mutatók amik nagyjából bekategorizálják a dolgokat.

És persze nem a kirívó esetekről beszélek, még mielőtt azzal vádolna valaki hogy 40%-os Unicumokról regélek...bár létezik 40%-os Unicum is...- vajon ezt hányan fogják érteni :D

[ Szerkesztve ]

=^-^=

(#221436) Bad Pritt válasza zodo (#221432) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én megcsináltam a mait.
A prém tankos küldi nélkül is asszem meg lehet szerezni Pattont, de azzal nyilván hamarabb meglesz és nem kell minden nap játszani.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#221437) zodo válasza Bad Pritt (#221436) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem is meg van a mai összes. :)

A prém tankos küldi nélkül is asszem meg lehet szerezni Pattont
Te esetben már igen.

de azzal nyilván hamarabb meglesz és nem kell minden nap játszani.
kb.

Hős tankok: 5 pont x 3 = 15 / nap
Prémium szövetségesek: 3 pont x3 = 9 / nap
Megerősítések: 1 pont x 3 = 3 / nap

7 nap x 27 pont (napi max) = 189 pont
5 nap x 27 pont (napi max) kell hogy ne játssz minden nap = 135 pont (max jutalom)

Prém tankos küldetések nélkül: 18 pont / nap
7 nap x 18 pont = 126 pont

Te ma behúztál + 9 pontot ezzel annyit értél el hogy a további prémium küldetéseket kihagyhatód de minden nap kell játszanod.

[ Szerkesztve ]

(#221438) Bad Pritt válasza zodo (#221437) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Akkor ez elég gyász, hogy egy ilyen vacakhoz is kötelező valamennyit prém tankkal menni... :U

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#221439) zodo válasza Bad Pritt (#221438) üzenetére


zodo
nagyúr

Ezek ilyen "oda üllők" küldik.

Lehet még számolgatni hogy ne kelljen játszanod minden nap. ;]
Neked 108 pont kell 6 nap alatt.

5 nap csak a Hős tankok küldi = 75
3 nap csak a Prémium szövetségesek küldi = 9
2 nap csak a Megerősítések küldi = 6

(#221440) Bad Pritt válasza zodo (#221439) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igazából oly mindegy, Easy 8-tel amúgy is mennék, mert abból jönnek a BP pontok, a megerősítőset meg lehet csinálni szinte akármivel, a prém tankosnál meg a 30 találat a Thunderbolttal 2-3 meccs.
Csak gáz, hogy egy ilyen apró küldi sorozathoz is fizetős játékosnak kell lenni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#221441) zodo válasza Bad Pritt (#221440) üzenetére


zodo
nagyúr

Na igen, prém nélkül 126 pont gyűjthető.
Némi esély ha régóta játszik és szintén kiseggelt egy mini maratont pl a T-34-85M-ért.

Nem tudom prém shopba belépve, lehet-e venni pontokat valami csomag mellé de gondolom nem hagyták ki ezt az opciót.

[ Szerkesztve ]

(#221442) Geller72


Geller72
veterán

Egyszerűen imádom ezt a tankot. Ez egy állat. :D. Persze, a wr-em ma nulla, azaz nulla %, biztos én vagyok a noob, bár ma a top3-on kívül sem voltam (11 csata, mind bukó (vagy döntetlen). :D. 5x top1 voltam, iszonyat csapatokkal. Ez is egy ilyen meccs volt, ma az utolsó, a nyerj egy csatát ma nem jött össze ennyi meccsből. :D.
De nem bánom, mert amúgy meg nagyon szépen hoztam a kötelezőt szerintem. Nem tudom ki írta, hogy ez az egyik, ha nem a legjobb TD a játékban és igaza volt. Maximálisan. Hogy eddig én miért hagytam ezt ki? Kb. 10 mp.-el maradtam le a JPantherről, ha odaérek, megvan az 5 kill és nyerünk is. Full bukó csatát hoztunk vissza a buraszkkal, már 2-8-ra elment az ellen, aztán felhoztuk 13-13-ra, majd kinyírtam a T-54-et is, de sajna a TD-hez már nem értem én sem, és a buraszk sem oda. A különleges talán az, hogy ebből a sebzésből mindössze 278dmg volt 300 méter felett, ráadásul 2 arty is volt, az egyikhez odaértem még. Feltűnően sokat pattantam, a lövedékek fele pattant. Igaz, elég szar szögekből kellett lőnöm, jól mozogtak/helyezkedtek a fedezékben, hiába találtam el őket. Nem mellesleg a pattintások nagymestere is ez a TD, ha jól van helyezkedve, biztos szidták a felmenőim, már rég ki kellett volna hullanom. :D.

Nagyon úgy néz ki, hogy a többi TD-t egy időre félrerakom. :D.

Ahogy szintén írtátok, ezzel nagyon lehet közelről is vegzálni az ellent. :DDD . Lehetne kicsit nagyobb az átütése, de így sem rossz.
Hálás köszönet, hogy meggyőztetek. Van a free ágon is legalább ilyen jó TD amúgy a Kínaiaknál, ami legalább ilyen jó? (A Kínaiakat is kihagytam eddig, T6-nál megálltam még anno.) Mozgékonyság terén főleg. Ennek a reload time is jó, bár az aimiing time lehetne rövidebb, még célzásgyorsítóval is nagyon sokszor lemaradok egy sebzésről/killről. Most 2.47 min, de ez ugye csak az egyharmad szűkülési idő csak, sokkal több kell neki, ha pontos akarsz lenni gyenge pontokra. Még egyszer köszi a tippet. :R.

Jó éjt.

(#221443) Warton válasza zodo (#221437) üzenetére


Warton
őstag

Valahogy nem érzem, hogy ebben az eventben részt kéne vennem, nagyon gyengék a jutalmak. Pattonom és Katukovom is van már, de igazából ez csak egy skin, mégcsak nem is legénységi tag. A T34-et és a Shermant behúztam jóárasítva, de kb. ennyi nekem ez az egész. A T6 médiumot mindenkinek ajánlom megvételre, mert nagyon fun.

(#221444) Bad Pritt válasza Geller72 (#221442) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Célzásgyorsító helyett stabilizátor vagy fejlesztett forgási mechanizmus, ez utóbbival még flankelni is tudsz majd. Hidd el, jobban megéri. :)
Az ágon csak a hatos ilyen mozgékony, a többi említésre sem érdemes szerintem, mindnél van sokkal jobb a saját szintjén.

Más:

Itt a példa, hogy a győzelem/vereség mennyi kreditet ad: tier 3-ban 32 ezer helyett 35-öt szereztem, mert megadta a részvételért járó kis kredit szorzót, ami a győztesnek jár. Tényleg élet-halál különbség és ettől függ az átlag játékos kasszája, lol. ;]

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#221445) kchryss válasza L-e-f-i-e (#221435) üzenetére


kchryss
addikt

"Nagyon sok 52-53% win rates játékosnak kisebb a wn8 mutatója mint pár 46-47% win rates embernek azonos 15k+ csataszám mellett."

Ha olyan sok ilyen van akkor mutass pár példát, kíváncsi vagyok rájuk.
Kis mintán igaz hogy a WR a legrosszabb mutató és felesleges nézni. Ezért szoktam tépni a hajam azért mert rendszeresen dobnak be ide pár csatás napi statokat hogy húú 6 csata 0% wr vagy 6 csata 100% wr. Ezres nagyságrendben viszont már nagyon jól mutatja a WR a játékos teljesítményét. Jobban mint a WN8 mert kevésbé lehet csalni vele. WN8-at növelheted ha a piros vonalról lövöldözöl és kifejezetten a csapatod ellen játszol, a WR-et viszont csak szakasszal lehet csalni, szólóban csak úgy tudod növelni ha több csatát hozol le, ha tényleg jobban játszol.

#221409 zodo
Azta 2200 csata alatt 0,3% esés. Tudod hány csatát jelent ez? 7-et! Ha a kb 1070 vesztes csatából 7-et lehoztál volna nem lett volna esés, ha meg 14-et akkor most egy fordított grafikont mutogathatnál. Ez 100 csatából 1,4 vagyis kevesebb mint 2 csata.
Ha a nem létező direkt személyes szopatós konteók és a tizedszázalékos stat böngészés helyett arra fordítanád az energiád hogy megkeresd azt a pár csatát a 100-ból amit lehozhattál volna akkor már rég 55% felett lenne a recent WR-ed ...

(#221446) zodo válasza kchryss (#221445) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem tudom hogy számolod a kb. 7 csatát? :U

Nálam más a matek és bárcsak a tied lenne a valós, el híheted nem sírnék.
Szóval vegyük a 51.48 indulásnak és a jelenlegi 51.25-t.
Nekem 1 század növeléshez vagy bukáshoz 4 csata kell vagy ennyivel számol a rendszer.

Tehát 51.45 -> 51.44 = 4 csata
azaz
51.48 -> 51.25 = 92 csata

Nyilván az én hibám csak elég frusztráló hogy meg kell szakadjak a botokkal vagy a kemper, b@szok segíteni über lila mellett aki inkább elrohan még hátrébb hogy aztán még tudjon sebezni kettőt mert kell a wn8-nak hogy lehozzuk a csatát de még akkor sem sikerül.
Nyilván van benne benézett kör és pikk pakk meghaltam csak hát a másik értékek meg nem azt mutatják hogy lefelé kellene esnie a győzelmi arányomnak.
Na meg van persze 4-5 nyerő csata zsinórban és játszani se merek mert ráadásul kétszer annyi wtr és wn8 mint az alap és tudom hogy jön a szo.ó csak hát az ilyen napok kb. mint a fehér holló.

(#221447) kchryss válasza zodo (#221446) üzenetére


kchryss
addikt

Ja lehet hogy elszámoltam. Én a recent-et számoltam, mert ugye az x tengelyen 22800-tól 25000-ig vannak a csaták, vagyis 2200 csata.
Úgy számoltam hogy 2200 csatával estél felfelé kerekítve 0,3%-ot akkor ezen a 2200 csatán belül a 0,3% az 6,6 csata.
Végül is recentben igazam is lenne, de itt a WR százalékok a totál WR-et jelentik, így valóban nagyobb volt az esésed mint azt elsőre gondoltam.
Az hogy 1%-hoz mennyi csata kell nagyban függ attól hogy hány csatád van már, ezért nem szoktam nézni a totál WR-et, helyette az utolsó 1000 csata WR-jét szoktam nézni, az sokkal jobban tükrözi a jelenlegi teljesítményt.

Valami hiba biztos van a játékodban is ha a sebzés növekedése ellenére esik a győzelmi arányod. Kis mintán tud szívatni a WG, vannak szopó napok néha amikor tényleg olyan társakat kapsz hogy felesleges játszani, de olyan nincs hogy 2200 csatán keresztül szopasson. Az túl sok csata.

Szerintem túlságosan rá vagy görcsölve erre az egész statisztikára. Nem szabad ennyire betegesen nézni ezeket. Ezzel csak azt éred el hogy félsz hogy megint vereség lesz, a félelemből frusztráció lesz, aztán kedved se lesz játszani de muszájból azért csak nyomod, aztán ilyen mentális állapotban törvényszerű hogy nem is fog menni a játék és belekerülsz egy jó nagy negatív spirálba.

Az iyouxin csatát is nem értem miért kerested meg és miért elemezted ki. Nem a csatán húzta fel magát, sőt annyira fel sem húzta magát. Egész nap sírtak neki a cseten és kérdezgették hogy mit csináljanak hogy jobb legyen a győzelmi arányuk. Sokáig tök normálisan válaszolt, adta a tanácsokat, aztán abból lett elege hogy hiába mondott bármi okosat jött rá az innen a topikból is ismerős mantra hogy "mindig első vagyok a csapatban mégis mindig veszítünk mert szopat a WG". Erre meg nehéz bármi okosat mondani főleg hogy általában fele sem igaz (Nem is olyan gyakran vannak az elsők között csak szeretik azokat a csatákat kiemelni maguknak és a bénázósakat elfelejteni és sokszor a WR-jük sem olyan tragikus mint amilyennek beállítják). Nem igazi rage volt hanem elég nagy színészkedés, látszik is hogy kétszer is elröhögi magát közben.

A lényeg hogy ha nem folyton mérgelődik az ember, ha nem mindenben a rosszat keresi, ha pozitívan áll a dolgokhoz, ha képes objektíven nézni a saját teljesítményét, ha képes meglátni a saját hibáit és nem mindig másokat okolni és tud is tanulni a saját hibáiból akkor fejlődni fog és győzelmi arány is automatikusan javulni fog. Az egész hozzáállás kérdése.

Nézzétek meg ezt a játékost: Udo_Der_Zipfelklatscher
A 40-es éveiben járó osztrák pasi. Lenyomott huszonpárezer csatát amivel átlagos 1300 wn8-at és 50% körüli WR-et ért el. Majd kb 1 éve ráakadt iyoxin csatornájára. Egyre többet nézte az adásait, egyre többet kérdezett tőle, néha szakaszoztak is együtt, kapott személyes tanácsokat is hogy milyen tankokkal játsszon min javítson, mire figyeljen oda. A 40-es pasi pedig ennyi idősen elkezdte megtanulni hogyan kell jól játszani. Elkezdett egyre jobban játszani. Régebben 2 jelet is nehezen rakott tankokra, ma meg már 3 markol tankokat. És nem iyouxin játszik a fiókján. Meg lehet nézni a recentjét, brutális a különbség a totál és a recent statjai között. Az egykor 50%-os játékos hónapok óta folyamatosan 60% körüli Wr-et hoz. Ennyit jelent a szemléletváltás és a jó hozzáállás!
Ha egy idősebb pasi aki már nehezebben tanul képes erre, akkor ti is képesek vagytok rá. Csak hát mindig egyszerűbb keseregni és a körülményeket okolni ...

(#221448) dokee78 válasza Geller72 (#221442) üzenetére


dokee78
félisten

Egy hete adtam el.
Amikor bejött nagyon szerettem vele játszani.
Majd meg kapta a rejtett nerfet,azóta alig játszottam vele és meg is utaltam.
Sokat misselt,sok eltűnő lövedékkel.
Ment a kukába.
Valóban 1 Ft-ot sem ér.

Persze ettől eltekintve sok játékosnál működik.

(#221449) peterson79 válasza Geller72 (#221442) üzenetére


peterson79
őstag

Nem tudom hogy csinálod, de sosem látom a tank nevét amit beraksz képen. Ezt is csak az utalásokból és a későbbi hozzászólásokból hámoztam ki, hogy mi lehet.

(#221450) peterson79 válasza kchryss (#221447) üzenetére


peterson79
őstag

Viccen kívül ilyen pasi szeretnék lenni :D

Egyébként érzem Én is a fejlődést, csak ezek a hülye küldetések nem mindig arra valók, hogy ezt javítsák. Legalábbis van jó pár. A sebezz 3000-et az nem ilyen, azon éreztem, hogy mennyire jó hatással van rám, mert próbáltam minél tovább életben maradni, hogy esélyem legyen az elérésére. Meg persze megtaláltam hozzá a megfelelő tankot is, az is idő.

De az ilyenek, mint a pattints átlag 8-at 5 meccs alatt?? Nem azért, de szerintem egyik legszarabb küldetés a világon. Áldogáljak fél órát valami béna előtt, aki 5-ből kétszer el is talál...és imádkozzak, hogy ne goldot lőjön és ne is adja be neki az RNG...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.