Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#220851) zodo válasza peterson79 (#220833) üzenetére


zodo
nagyúr

Sose gyúrtam rá mert ahhoz nem vagyok elég jó hogy folyamat top köröket tudjak hozni.
Mikor elkezdtem játszani, több száz csatát mentem KV-1-el majdnem 1k-t lett jó pár ász köröm de mindig 1 jel volt rajta.
Évek teltek mikor csak úgy leporoltam és mentem egy jobb kört aminek a végén beadta a 2. jelet. Nálam ez a max. 3 jeles tankom sosem lesz talán csak paint-el. :)

(#220852) Bad Pritt válasza po1son (#220846) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaja, a T28 Prottal 42 meccs kellett csak a T30-hoz, szóval ha stockként kezdtem volna, akkor is bőven 100 meccs alatt lenne. Anno 2013 körül a T28-at eladtam egyből, mikor meglett a T95 és 239 meccset mutat a számláló kicsit rosszabb statokkal...
A 13 90-nel szerintem szintén 50 meccs alatt meglenne a 13 105, ha ellövöldözném a napi háromszorozókat meg küldiket rá, pedig az több mint negyedmillió xp.

Egyszerűen nincs grind hangulata a játéknak semmilyen szempontból, minden tankot, legénységet, küldetést tök hamar ki tudsz húzni, sőt, tank fejlesztéseket még offolni is lehet a blueprintekkel.
Most pl. az összes Battle Pass-es blueprintet a cseh med ágra lövöm el és így a tier 6 után egyből a tier 9-cel tudok menni. Időben kb. ugyanannyi lesz, mert amúgy sem sietnék velük, cserébe nem kell szar tankokkal mennem. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#220853) peterson79 válasza joergie (#220849) üzenetére


peterson79
őstag

Amit régóta szajkózok: You will have to play some tanks in certain missions in a manner that is dramatically contrary to the way the game is meant to be played – there’s that abysmal mission design again.

Azaz játssz úgy, mint egy hülye idióta, mert a küldetések kib***tt, agyatlan kitalálója nem játszik a játékkal... :W

(#220854) peterson79


peterson79
őstag

Figyeljetek már, lehet Én vagyok most túl valamin, de...

Ha kiváltom az egyik ágat Obj.279e-n, pl Coalition-t, az 3 parancs. Ezután a 15-öst engedi csinálni, hogy kiváltsam 3 Ace Tanker-el vagy ugyanúgy meg kell előtte csinálnom az összeset és csak aztán próbálhatom kiváltani a beáldozott parancsokat?

(#220855) dokee78 válasza peterson79 (#220827) üzenetére


dokee78
félisten

Jól látom 2.720 kombinált kell a 3. GM-hez?

(#220856) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Srácok Olasz ágon melyiknek essek neki előbb a med vagy a nehéz ágnak ? Melyik játszhatóbb ? Most a hatosnál tartok és ugye itt a vízválasztó. Van tervrajzom is , így akár át is tudok ugrani valamit ha nagyon szar . :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#220857) Barcelona95 válasza jozefgucci1 (#220856) üzenetére


Barcelona95
tag

Szerintem a medek köröket vernek a heavyk-re. A heavyk közül a 8-ast prémet és nem prémet próbáltam, mindkettőtől kihullott a hajam. Egyedül a 10-es érdekel, mert annak jónak tűnik az ágyúja.
A medeknél a 7-essel kezdtem, még a nerf előtt húztam ki őket, szerintem az összes jó volt.
A nerf óta a Panterát abszolút nem érdemes megtartani ha van Progetto, nerf előtt a kettő szerintem egálban volt, egyik ebben volt jobb, a másik amabban, de mostmár egyértelműen a Progetto felé billen a mérleg nyelve.
A Standard B és a Progetto 65 továbbra is nagyon jók, de a hosszú reload miatt okosan kell mindkettővel játszani, de ha megy velük, akkor nagyon élvezetes tud lenni a játék mindkettővel.

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#220858) kchryss válasza zodo (#220838) üzenetére


kchryss
addikt

Skill is 0-ról húzta anno. :)
Abban meg Janónak nagyon igaza van hogy egyáltalán nem mindegy hogy mikor játszik vele valaki. Most várhatóan 1 nap alatt annyit fognak ugrani az elvárt értékek hogy nemhogy Tankelit, de a nála jobb játékosok sem tudnák már 3 markolni. Várhatóan hetekig lehetetlen szinten fog lenni a 3 jelhez az elvárás.

#220818 h1mpi
Csak az a probléma hogy ha használja a 10 fokos lövegsüllyedését akkor abból a kupolából nem látsz semmit így el sem találhatod.

#220854 peterson79
Természetesen nem engedi. Amíg nem csinálod meg az előtte lévő összes küldetést addig nem aktiválhatod javításra a 15-öst.

(#220860) zodo válasza kchryss (#220858) üzenetére


zodo
nagyúr

Tiszta sor hogy 0-ról de akkor csak a CC-nek volt azaz pár 10 (gondolom) játékosnak, most talán több 100 vagy 1000 került a csatatérre.
Nyilván egy darabig magasan lesz tartva az elvárt érték de ettől még mindig többen lesznek akik nem tudják még a 2. se rátenni.

jozefgucci1

Heavykről nem tudok de csatákat nézve nem nagy eresztések.
Kiszedtem tervrajzból és freexp-ből a IX-et de még nem mentem vele.

Medek nagyon jók, talán a Standard B a kedvencem.
Nerf előtt jobbak voltak de még most is élvezhető velük a játék.

(#220861) jozefgucci1 válasza zodo (#220860) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Zsolt_72, Barcelona köszi szépen srácok , így első körben én is a medekre tettem volna a voksom.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#220862) h1mpi válasza jozefgucci1 (#220856) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A medek nagyon jók! Standard B-nél járok nagyon jó tank az is!

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#220863) tasiadam


tasiadam
veterán

Valaki elmondaná hogy mi a shitbarn játékstratégia?
Minden negatív benne van ami csak lehet.
-lassú
-észreveszik az űrből is
-mindenféle felszereléssel is lassan tölt/céloz
-papírból van
Megvettem, nyomtam vele pár meccset, mind win, de nem gyütt be.
Olyan találatokat nyom hogy hihetetlen. Papir tankokra 300dmg, mert csövet talál a HE, de mindene is sérül. Néha 3k dmg fölött, egyébként inkább 2k. Ennél még a grillével is többet produkálok.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#220864) SyMbioTe válasza Bad Pritt (#220852) üzenetére

Őszintén szólva én kicsit örülök neki, hogy nem kell több 100 csata egy tank kifejlesztéséhez, régen én azért kezdtem el folyton új ágat, mert a 7-8-ig egész gyorsan eljutottam, de onnan már olyan sok xp kellett volna, hogy hagytam a bánatba, és kezdtem újat.

Mostmeg JagdTigert kb 100 csata alatt átugrottam, úgy hogy mindent kifejlesztettem rajta, Rhm-hez talán 90 csata kellett, és ott is volt egy löveg is (amit legszívesebben ki se fejlesztettem volna, csak kipróbáltam, de az alap sokkal jobban bejött).

Szóval azért megvan az előnye, aki nem szeret annyira grindelni/farmolni. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#220865) Raidon válasza tasiadam (#220863) üzenetére


Raidon
őstag

Én FV4005-el ha olyan pályán vagyok, hogy a Heavy line arty safe akkor heavykkel tolom előre. Sarkon ha ellőtte magát az ellen vagy kijön elém akkor kigurulok és oldalba verem. Nem szoktam ezzel a döggel hátul matyizni és várni a sült galambra. :)

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#220866) Szibilla


Szibilla
aktív tag

Honnan szereztek annyi tervrajzot, amivel komplett tankok átugorhatók? Rengeteg kell hozzá...

Más: meglepve olvasom, hogy az olasz HT-ág nem olyan jó...én is azt néztem ki, mert szeretnék majd egy táras nehezet is, a hagyományosok mellé. Akkor melyik jó erre? Várjam meg a cseh vonalat?

(#220867) Bad Pritt válasza Szibilla (#220866) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Battle Pass ad egy csomót, ha megveszed az Improved Passt hozzá.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#220868) Djuree válasza Bad Pritt (#220867) üzenetére


Djuree
félisten

olyan sokat nem ad. az elozo battle pass sokkal tobbet adott, tobb tizesre is eleg volt. a mostani max 1-re...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#220869) Djuree válasza Szibilla (#220866) üzenetére


Djuree
félisten

taras heavy a t57 eleg jo szerintem, vagy az 50B, de az eleg papir. a rinoceronte se rossz szerintem ellenfelkent legalabbis...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#220870) vJokka válasza jozefgucci1 (#220861) üzenetére


vJokka
aktív tag

A med ággal szerintem se nyúlsz mellé, 9-es és 10-es is nagyon jó. Ahogy látom, a heavy már megosztóbb. Ott csak a 8-nál járok, az nagyon tetszik. Tornyot és top ágyút freexpztem rá, nagy mintám nincs, eddig ezt sikerült vele alkotnom:

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#220871) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

3 és fél perc alatt tank ász, szerintem ez az új rekordom. :D Még hogy a dpm nem számít a játékban...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#220873) Szibilla válasza Bad Pritt (#220867) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Amit csak T10-ben lehet játszani és 2500 aranyba kerül? :) Nem érné meg nekem...

Djuree: köszi, reméltem, hogy nem a svédet mondjátok, mert annak neki sem álltam. :D

(#220874) Bad Pritt válasza Szibilla (#220873) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem nem, tier 6-tól tudsz a tankokkal pontokat gyűjteni hozzá, győztes csatára 5-öt (ha xp alapján top 3-ban vagy, akkor 7-et), vesztes csatára 3-at (ha xp alapján top 3-ban vagy, akkor 5-öt).
50 pontonként szintet lépsz, összesen 150 szint van, minden szinten kapsz valamit pénztől kezdve prémnapon át legénységi könyvekig és blueprintekig. Ha fizetsz, akkor minden szinten kapsz még több cuccot.
Annyi a hátulütője, hogy minden tankon van egy limit, hány pontot szedhetsz össze vele (t6: 100, t7: 250, t8: 400, t9: 550, t10: 700).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#220875) peterson79 válasza Szibilla (#220866) üzenetére


peterson79
őstag

Hónapok és évek alatt összekuporgatott töredékdarabokról van szó.

Sokféleképpen lehet szerezni, napi küldetésekből jön most a legtöbb, ezt is kicsit megvariálták a közelmúltban- Elvileg most többet és célirányosabban kapunk. Neked, akinek van 5-10 kifejlesztett tankod a ~700-ból eléggé sok nemzetiségi töredék fog esni és kevesebb univerzális, de mindkettő kell hozzá, csak utóbbiból több.

Ha bemész a Tech Tree-be, bal fent van egy kék rajz, rajta egy szögmérő. Ott vannak a tervrajzok. Ott fogod látni ugyanúgy nemzetenként a rajztöredékeidet (jobbra fent van), a már kifejlesztett tankokat, azt, hogy melyiknél hány darabot kaptál már, stb. Amelyikhez van elegendő annak a jobb felső sarkában van egy kis kék plusz jel.

Leírás WG oldaláról: [link]

(#220876) peterson79


peterson79
őstag

Akinek gondja van a Coalition-4. A Crushing Blow küldetéssel, sebezz vagy semmisíts meg 30 belső modult vagy legénységi tagot, annak ajánlom az AMX M4 51-et a nagyobbik ágyúval és full HE spammel. Eszméletlen jól adja, persze főleg puha tankokba adagoljátok, de kupola és egyéb speckó helyre mehet nyugodtan a lövés keményebb ellenfeleknél is :)

(#220877) jano_77 válasza jano_77 (#220845) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nos hát tettem több próbát is! A normál teljesítés az egészen gyorsan meg is lett, asszem első neki futásra - köszi a tippet Barcelona95! :R - ellenben a 9-ik csatánál sajnos botlottam, nem lett meg az 1100 HP így a Kitüntetést elbuktam. Következő 3 nekifutás hamvába halt, rögtön az elején, nagyon nem jött össze semmi. Aztán kb 5-6-ik neki futásra ismét eljutottam a 8 sikeres csatáig, amikor is a 9-ikre Berlin mapot kaptuk. Elmentem egy bokros kis dombra, elfoglaltam a pozíciót, erre villan a lámpa! Mondom WTF!? A mi lightunk már középen a vízmosásnál a bokorban, mondom hogy tudott akkor bárki a közelünkbe férkőzni!? :F
Erre hátrébb gurulok, hogy leessen a spot, majd vissza, újra villan a lámpa! Úgy hogy senki tőlük a közelbe nem tudott volna jönni! - Gondoltam én naiv! :W
Mondom fogy a HP, ez így nem lesz jó, akkor guruljunk vissza a base irányába a heavyk mögé, ott nyerésre álltunk. Megyek hátul a bázis mögötti árokban, erre VILLAN a lámpa! WTF?!?!? Kiderült basszus, hogy az enemy kis geci ELV EVEN-je, a csata elején már középen fogta magát és senkitől sem zavartatva - 2 light is volt a csatában!!!! - simán átgurult a bázisunk mögé a bokrosba és onnan spottolt mindenkit aki a jobb oldalra ment a medes-td-s részre! 1 tudtam lőni bele, aztán kivégzett a kis szarházi, így ismét a 9-ik csatánál buktam el a küldetést! :W :O
De legalább már látom, hogy azért ezzel meglehet majd. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#220878) Szibilla válasza Bad Pritt (#220874) üzenetére


Szibilla
aktív tag

és peterson79: Köszi, ennek akkor utánaolvasok részletesebben, bár még nincs T6-os tankom.

(#220879) peterson79 válasza jano_77 (#220877) üzenetére


peterson79
őstag

Az gyönyörű lehetett. Nem kicsit doboghatott a srác szíve, hogy mikor szpotolják ki :D

(#220880) Vale_46 válasza jano_77 (#220877) üzenetére


Vale_46
csendes tag

Arty-ra nem gondoltál még ennél a küldetésnél? Hasonlóan, kb. 2 lövés/ meccs, maximum addig tiltóra teszed Himmlest, meg Ensket.

(#220881) peterson79 válasza Vale_46 (#220880) üzenetére


peterson79
őstag

Ebben engedi az arty-t? Van olyan amikor kizárják. De egyébként az is megoldás lehet, kevés HP-juk van amit le kell sebezni.

(#220882) dokee78


dokee78
félisten

Rá szeretném tenni a 2. GM-et a Caernarvonra.
Jelenleg szellőzés,stabilizátor és lila töltés gyorsítóval van fel szerelve.
Érdemes le cserélni a szellőzést optikára?

[ Szerkesztve ]

(#220883) Vale_46 válasza peterson79 (#220881) üzenetére


Vale_46
csendes tag

Engedik, és pont ezért egyszerű is. Én a 261-el elsőre megcsináltam.

(#220884) joergie válasza Vale_46 (#220883) üzenetére


joergie
őstag

Union-8asról van szó(orosz, kínai tankkal), feladat 10ből 7szer(kitüntetéssel 10szer) fire for effect medál szerzése, ami azt jelenti, hogy sebezd le a tankod hp-ját. A medált nem tudják megszerezni artyk. Alliance(UK, USA, lengyel) vonalon lehet artyval csinálni ezt, itt tudtommal nem.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#220885) jano_77 válasza joergie (#220884) üzenetére


jano_77
nagyúr

Van esetleg vki játékon belül, aki meg tudná nézni pontosan hogy is van ez? Mert alapból az ötlet nem lenne rossz. Azt a 2-3 lövést azért nagy valószínűséggel le lehetne adni minden csatában. :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#220886) Vale_46 válasza joergie (#220884) üzenetére


Vale_46
csendes tag

Igaz, Union-8-nál az arty nem játszik, leírás alapján az Union-2re gondoltam, ott elfogadott.

(#220887) Bad Pritt válasza jano_77 (#220885) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezeknél a küldiknél szintkorlát van? Mert ha nincs, akkor esetleg SU-85 a troll ágyúval akár egy lövésből megvan, 100%, hogy meglesz egyből.
Vagy SU-85B a gyűjtőik közül, ugyan 400 hp-ja van, szóval három lövés, de alacsony szinten sokkal könnyebb gyorsan nagyot sebezni, op szutyok amúgy is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#220888) jano_77 válasza Bad Pritt (#220887) üzenetére


jano_77
nagyúr

Az összes 279e küldi minimum tier8 tankkal végezhető el.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#220889) Bad Pritt válasza jano_77 (#220888) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

My bad, sosem érdekeltek ezek a kampányok, még a T28 HTC-nél tartok az elsőnél is. :D
Hát figyelj, én a WZ-120 td-vel meglövöm a saját hp-ját konstans (az 3 lövés), a páncél azért pattintós, szóval ha megvan, egy próbát megérhet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#220890) köpet


köpet
aktív tag

Hölgyek, Urak,
a 250.000 XP-s legénységi könyv kb. hány skill-re elég?
Pontosabban ha az első áll 80%-on, akkor mennyit dobhat a csapaton?
BC-25t AP-n kéne alakítani, az alap lámpa+pontosságot növelő kombó áll a fenti szinten (a kölcsönzött bret. panther 10 csatája erre volt elég pár BP-s füzettel), ehhez gondoltam full BIA-t meg még amennyi camo, esetleg látótáv még kijön.
Vagy milyen összeállítás lehet erre jó? Mondjuk a gép is még stock közeli, de így is használható, "csak" a pontosságon, a látótávon és a camo-n érzem, hogy javítani kellene. :D

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#220891) Bad Pritt válasza köpet (#220890) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez az oldal szerintem még releváns, ki tudod számolni.

De amúgy itt egy táblázat is hozzá, gyorsan meg lehet nézni, hova is dobná őket.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#220892) Vale_46 válasza köpet (#220890) üzenetére


Vale_46
csendes tag

Ha az első skill áll 80% százalékon, akkor a könyv után a második skill kb 73%-on fog állni.
Ez a kalkulátor adhat némi támpontot: [link]

(#220893) peterson79 válasza köpet (#220890) üzenetére


peterson79
őstag

Venni akarsz 2 millióért? Szerintem legegyszerűbb, ha már úgyis rászántad magad, akkor megveszed és megnézed magad. Ha rákattintasz még le kell okézni, de mutatja, hogy mennyire fejlődnek a legények.

(#220894) AlexHerceg


AlexHerceg
tag

Srácok.
Kritikus találatokat kell lőnöm. Mivel és hogyan tudom ezt leggyorsabban elérni?
A segítő válaszokat előre is köszönöm!

Hominem te esse memento...

(#220895) jano_77 válasza AlexHerceg (#220894) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nagy kaliberű löveggel és HE lőszerrel!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#220896) peterson79 válasza dokee78 (#220855) üzenetére


peterson79
őstag

Itt mire kérdeztél rá? Melyiknél kell a 2720 átlag?

(#220898) dokee78 válasza peterson79 (#220896) üzenetére


dokee78
félisten

Caernarvon.
De a másik kérdés az volt hogy segít-e,ha le cserélem a szellőzést optikára?

(#220899) Black_Sheep válasza Szibilla (#220873) üzenetére


Black_Sheep
tag

Pedig a Kranvagn köröket ver a T57H-ra és jobb az 50B-nél is. Az effektív toronypáncélja a döntöttség miatt nagyon jó, a csőlehajlása kiemelkedő (12 fok). Talán a HEAT átütése alacsony, de egyebekben nem rossz. Az Emilek is jók, a T9-es OP.

(#220900) zozyk


zozyk
addikt

Srácok, van a japán med ágon is olyan hírhedt rettenet, mint a TVP? :B

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.