Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dtomi


Dtomi
őstag

Akkor megnyílott ez a topic... mindenki örömére.!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2) Dtomi


Dtomi
őstag

Akkor a kérdés még 1* Sandisk ultra II vagy ultra III vagy 20-30-60-70-100X os CF ek versenye. számít e a buffer és mennyiben egy 100-130X os kártya esetében

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#3) (Bundás) válasza Dtomi (#1) üzenetére


(Bundás)
addikt

:F

(#4) bandus válasza (Bundás) (#3) üzenetére


bandus
veterán

uccsó pár hsz az obis topikban... :U
szerintem erre itt nem nagyon van szükség...elegendő a többi topik bőven..

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5) Dtomi válasza bandus (#4) üzenetére


Dtomi
őstag

igen az obis topicban oltottak le hogy nyissak egy topicot ne az obist offoljam.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#6) Dtomi válasza Dtomi (#5) üzenetére


Dtomi
őstag

És zserintem azért volt igazság ebben jó ötlet volt zsiga részéről!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#7) zsiga667 válasza Dtomi (#2) üzenetére


zsiga667
addikt

Fényképezés közben csak lassú vagy gyors kártya és lassú vagy gyors gép létezik, nem igazán van középút. Ha a géped tud normális sebességgel írni a kártyára akkor vegyél bele valami gyorsabb kártyát, ha nem akkor meg teljesen mindegy. Ami még a gyors kártya mellett szól az az hogy PC-re kötve gyorsabban tudod lementeni róla a képeket.
A gép buffermérete szerintem a legfontosabb olyan tulajdonsága ami nem befolyásolja a kép minőségét, buffer sose lehet elég nagy, mint ahogy a kártyáraírás se lehet elég gyors. :)

(#8) bandus válasza Dtomi (#5) üzenetére


bandus
veterán

sztem elfért volna a kiegészítős topikban.. :) , de hátha hasznos lesz

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9) Dtomi válasza zsiga667 (#7) üzenetére


Dtomi
őstag

akkor konkrétan ha használt valaki 20D vel vagy 30D vel ultragyors kártyát és mondjuk egy alapot akkor vett észre valami ultra különbséget???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#10) csiga997


csiga997
őstag

Na, akkor beírom ide is. :)
Tehát, az Ultra II és az Extreme III között akkor találni különbséget, ha maga a fényképező képes elbánni a gyorsabb kártyákkal. Amúgy, az elvi különbség tetemes (20MB/s vs. 10MB/s). However, jobbára csak a high-end DSLR-ek tudnak ezekkel valamit kezdeni. Ha nincs egyszámjegyű canonod/nikonod, akkor nem sokat ér.
Az Extreme-hez járó plusz szolgáltatások (élettartam garancia -- Európában nem érvényes :(( vagy az adatmentő szoftver) nem feltétlen éri meg a 1.5x-es árat, ha magát a sebességet nem tudod kihasználni. Tehát, elsősorban a gépkönyvet kell elolvasni. ;)
Ugyanez vonatkozik a WA-s lexarokra is, ami még aggályosabb, mert a WA az lexar-proprietary cucc és emiatt cca. két kézen és egy lábon meg lehet számolni a támogatott eszközöket.

(#11) Dtomi válasza csiga997 (#10) üzenetére


Dtomi
őstag

erre voltam kiváncsi!! szóval akkor bőven elég egy közép DSLR hez egy extreme II vagy akár egy 40-70X es kari

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#12) csiga997 válasza Dtomi (#11) üzenetére


csiga997
őstag

Ne keverjük. Sandiskből van 3 féle: Standard, Ultra II és Extreme III (a negyedik a Shoot&store, de azt most hagyjuk).

Az Extreme III a hétzenés, 20MB/s írás/olvasás, szupi garancianem, adatmentősw, és olyan melegben/hidegben is működik, amikor a fényképező már nem :D
Az Ultra II az arany középút, 10MB/s olvasás, 9MB/s írás. Amiben jobb pillanatnyilag mint az Extreme, hogy ebből van 8GB-os is, míg a másikból 4GB a legnagyobb -- már ha ez számít valamit, persze. ;)
És aztán van a Standard, ami tipikusan low-end kompaktokba való, kici, ócó.

Ami neked kell, az az Ultra II-es. (Ez kb 60~70x-esnek felel meg a többi gyártónál.)

(#13) csiga997 válasza csiga997 (#10) üzenetére


csiga997
őstag

Jajj, és hát a legfontosabb: az Extreme-hez kapsz egy tokot is! :DD:C

(#14) zsiga667 válasza Dtomi (#9) üzenetére


zsiga667
addikt

Konkrétan 1D markII-ben, 20D-ben és 300D-ben nem tapasztaltam a gyakorlatban is érezhető különbséget az Ultra és az Extreme között, bár egyikkel sem használtam shosszabb ideig. :) (Kártyaolvasóban sem sokat, az Ultra tud mondjuk 8MB/s-t az Extreme meg 10-et.)
Alap lassú kártya és Ultra között viszont a két gyorsabbik gépben ég és föld, miután megtelt a buffer.

(#15) zsiga667 válasza csiga997 (#13) üzenetére


zsiga667
addikt

Ez olyan mint a Canon L-objektívtartó zsákja? Amit akkor tud az ember jól hasznosítani ha nem fér be az utolsó doboz sör a táskába... :D

[Szerkesztve]

(#16) pitman válasza Dtomi (#9) üzenetére


pitman
őstag

Elég lesz az ultra II, az extrémet még a komolyabb gépek sem tudják kihasználni, legalábbis tesztek szerint még nem láttam olyat, ami akár az ultra II-is csutkára ki tudta volna hajtani.
Sajnos ez a kártyaolvasós tesztekre is vonatkozik, ott sem tudták kicsikarni az extrem II-ből a maximális teljesítményt.

(#17) aluser


aluser
tag

Sziasztok,

mit jelent a ''bulb'' záridő?

ill:

0,8x telekonverter mit jelent? 35mm-ből csinál: 35*0,8 =28mm-est

ill:

vaku csatlakozó: standard - ISO mit jelent?

[Szerkesztve]

(#18) Retro11 válasza aluser (#17) üzenetére


Retro11
senior tag

Aluser!
Második kérdésed meg is válaszoltad:DDD!

Első kérdésedre válasz:-Azt jelenti hogy addig exponál a gép amig nyomod a gombot!!Tehát lenyomod és amikor felengeded az expo gombot kész a kép:DDD!!Tehát ez egy teljesen manuális záridő..Te határozod meg mikor lőjön.Ehez tapasztaltnak kell lenni szerintem..:DDD!!!

Üdv: Retro11 :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#19) aluser válasza Retro11 (#18) üzenetére


aluser
tag

köszi

Tehát pl. éjszaka ha nem felhős az ég, le lehet fényképezni a csillagok mozgását?

[Szerkesztve]

(#20) lesaux válasza aluser (#19) üzenetére


lesaux
veterán

Attól függ, milyen géped van. Vigyázz, mert van, ahol a B záridő maximum 30 vagy 60 másodperc lehet.
Csillagjárásos képet elvileg lehet így, gyakorlatilag viszont a DSLR-ek is zajosodnak ilyen hosszú záridőnél, ezért szokták azt a megoldást alkalmazni, hogy pár perces expókból lőnek sokat, és azt PS-sel összedolgozzák.
Van erről egy cikk a fotozz.hu-n.

(#21) 4d


4d
aktív tag

Sziasztok!

Most készülök venni egy EOS300D-t. Úgy tudom, hogy a cmos ezekben a gépekben kb 20000 expot bír. Érdemes olyan gépet venni amiben sok expo van?
Mik a jelenségek ha a cmos ''elfárad''? Cserélhető? Ha igen, megéri?
Köszi :)

(#22) pitman válasza 4d (#21) üzenetére


pitman
őstag

Nem a cmos fog benne elfáradni, hanem a zárszerkezet, de inkább a tükörmechanika a gép gyenge pontja. Abban szokott ugyanis egy műanyag elem eltörni. Kb. 20-25000 expót általában kibírnak.

(#23) pitman válasza pitman (#22) üzenetére


pitman
őstag

A hibajelenség abban fog egyébként megnyilvánulni, hogy a tükör vagy a segédtükör nem fog felcsapódni, így félig vagy teljesen fekete képet fog exponálni a gép. Ha a zár adja meg magát, akkor hasonló lehet a jelenség, de ott általában hibajelzést is ad a gép.
Természetesen az alkatrészek cserélhetőke, árat tekintve érdeklődja a Camera Kft-nél (saccra olyan 50-60 ezet környékére tippelném a cserét). Innen már neked kell eldöntened, hogy megéri-e ez neked vagy sem, illetve hogy mennyiért tudnád megvenni a gépet.
A megvétel előtt szintén a Cameránál meg tudják mondani ténylegesen mennyi expó van a gépben, ezt én biztos nem hagynám ki.

(#24) 4d válasza pitman (#23) üzenetére


4d
aktív tag

Köszi a kimerítő választ! :R

(#25) lesaux válasza 4d (#21) üzenetére


lesaux
veterán

Hol tudsz még 300D-t venni? Vagy használtan veszed? Én inkább a 350D-re voksolnék, gyorsabb a memóriakártya-kezelése, majdnem 2 megapixellel nagyobb a felbontása, van benne követőfókusz, meg amúgy is újabb konstrukció. És még kapni is lehet. :)
Komolyan: mi szól a 300D mellett?

(#26) 4d válasza lesaux (#25) üzenetére


4d
aktív tag

Természetesen használtan venném, van most egy eladó 300D több mint 10000 expóval.
Ezért kézdeztem a fentieket. Jobb gép a 350d nem vitás, csak hát lóvéé.. :U

(#27) _voodoo_ válasza pitman (#22) üzenetére


_voodoo_
tag

A 350d-vel kapcsolatban tudsz ilyen infót, hogy kb. hány expót bír a zár/tükör?
Esetleg a gyártó nem ad meg ilyen értéket?

(#28) sakál válasza _voodoo_ (#27) üzenetére


sakál
tag

A zár élettartamáról sok helyen írnak. Szinte mindenütt az 50.000 szerepel.(350D) A tükör élettartama rövidebb lenne? Lehet. Én nem találtam ezzel foglalkozó cikket. Egy biztos viszont: Akiket ismerek, és sikerült elhasználniuk Canon digit gépet, egyiknél sem a tükör feküdt meg, hanem a zár.(pl. 20D - 80.000-nél)

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#29) Retro11


Retro11
senior tag

Ha már itt járunk akkor 1 Fuji S9500 mennyit bir?És ezeknek mennyibe kerülhet a cseréje?

Üdv: Retro11 :R

(#30) adik válasza Retro11 (#29) üzenetére


adik
őstag

döntsd el te, hogy jó hír-e, vagy rossz.
horribil összegekbe kerül egy zárcsere a gép árához képest. (nem emlékszem pontosan, de egy ismerősöm a valamilyen Nikon filmesét akarta javíttatni, mondta pedig...)
a jó hír: átlagosan sokat használva is előbb fog akárki számára is elavulni a gép(ed), minthogy tönkremenne a zár (statisztikailag). ilyeténformán ez már a következő user problémája lesz, akinek majd eladod a géped.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#31) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Sziasztok!
Canon Power Shot A60-am van. Néhányszor leesett, és vmi kontakt hibára utal problémája van, mert olyan képet ad a TFT-je, mint amikor a tv-n keresed a csatornákat. olyankor azt is fényképezi le. Kicsit megütögetem, és akkor működik a kijelző. Mit tanácsoltok? Szervíz vagy cseréljem le? Egyébként meg vagyok vele elágedve, és úgy gondolom, hogy csak kontakt hibás, de 10e Ft- nál többet nem adnék a szervízért...
thx!

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#32) Retro11 válasza adik (#30) üzenetére


Retro11
senior tag

Aham:DDD!Mégis valami konkrét?Kb mennyi lehet?Hát megmondom öszintén nem hiszem hogy én váltanék majd,szerintem ez volt az első és uccsó gépes is:DDD!!!Sajna...

Üdv: Retro11 :R

(#33) adik válasza Segnior_Barthez (#31) üzenetére


adik
őstag

figyelembe véve, hogy - szerintem - 20Khufnál többért még tökéletes állapotban se tudnád eladni a gépet, így meg szinte biztos, hogy nem menne el, én megpróbálnám szétszedni és átnézni*, esetleg elvinni egy árajánlatért.

* néha kitör belőlem a barkácshajlam.

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#34) adik válasza Retro11 (#32) üzenetére


adik
őstag

nem hiszem hogy én váltanék majd

:DD persze, majd visszatérünk erre két év múlva :D
vagy megunod a gépészkedést, és veszel egy ultrakompaktot, vagy egy dslr-t, vagy egy középformátumút, netán egy filmest. akármelyiket is, a mostani vagy megy a szekrény aljára, vagy a eladod. netán veszel egy digi kamerát. de ez majd kiderül. (aztán lehet, hogy csak okos voltam, és 3-4 év múlva is ezzel fox még lövöldözni, de nem hinném)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#35) Retro11 válasza adik (#34) üzenetére


Retro11
senior tag

persze, majd visszatérünk erre két év múlva !!!

Jol van na:DDD :DDD!!!Ez most mindegy:DDD :DDD :DD :DD !!!Az szeretném felmérni valyon meddig marad életben a kicsike?Remélem azért 20ezret bir minimum?Annyit kellene nem?

Üdv: Retro11 :R

(#36) csiga997 válasza Segnior_Barthez (#31) üzenetére


csiga997
őstag

Kicsit megütögetem, és akkor működik a kijelző. Mit tanácsoltok?

Szerintem ütögessed.

(#37) BEE válasza Segnior_Barthez (#31) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem kezdjél gyűjteni egy új gépre.
Könnyen lehet, hogy a javítás összege meghaladná a gép értékét.
Vagy szétszeded magad, és vagy jó lesz, vagy kuka.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#38) BEE válasza Retro11 (#32) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem a gyártó már most meg tudja mondani
hogy statisztikailag mikor veszel helyette másikat. :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#39) BEE válasza Retro11 (#35) üzenetére


BEE
addikt

Ne vergődj már ezen !
Bírja amíg bírja, aztán veszel másikat.
De szerintem is hamarabb lecseréled mint elkopik.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#40) Retro11 válasza BEE (#39) üzenetére


Retro11
senior tag

De BEE!!!
Muszály vagyok tünődni ezen mert valahogy bekellene osztani a lövöldözést(Csak mihez tartás végett) az esetleges eladás miatt...

Birja amig birja:DDD :DDD...Hát köszi csak az a gond hogy nem hiszem hogy lessz pénzem rá:DDD!!!Ezért érdekel ennyire...

Na mindegy valoban felesleges ezen tünődni,bár kiváncsi lettem volna rá...

Üdv: Retro11 :R

(#41) BEE válasza Retro11 (#40) üzenetére


BEE
addikt

Mire lenne jó ha tudnád előre, hogy holnap
eltöröd a lábad ?
Addig csak idegesítene a tudat.
De nyugodj meg !
Annyi képet készíthetsz amennyi jólesik.
Bírni fogja.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#42) Retro11 válasza BEE (#41) üzenetére


Retro11
senior tag

Köszi,valami ilyesmit szerettem volna hallani:DD :DDD!!!Hát igen mióta olvastam valahol ezt a meghalásos dolgot azota plafonon vagyok,de mostmár megnyugszom és beletörődöm:DDD!!!

Köszi még1x:D!!!

Üdv: Retro11 :R

(#43) pitman válasza _voodoo_ (#27) üzenetére


pitman
őstag

A 350D 50000-re, a 20D, 30D 100000-re van tervezve. Nyilván ennél hamarabb és később is elromolhat. Ezeknél a gépeknél a tükörmechanikával nem igazán szokott probléma lenni, túl sok zárcseréről sem láttam még információt.
A 300D más eset, ött a tükörmechanika gyengére sikerült, és zárcseréről is vannak infók a neten. Azt azért célszerű figyelembe venni, hogy ezek a gépek már elég korosnak számítanak, illetve igen nagy darabszámban kerültek eladásra, úgyhogy a statisztikában nyilván ez is szerepet játszik.

(#44) _voodoo_ válasza pitman (#43) üzenetére


_voodoo_
tag

Köszi a kimerítő választ.
Sajnos a 350d vásárlásom jövő tavaszra tolódik(anyagi okok miatt), most amúgy is csak kitobival bírtam volna megvenni, lehet beruházok egy kompaktra, aztán ha összejön a pénz a 350d-re(+vmi normális obi), akkor majd lecserélem.
Egyébként a Canon S3 IS-ről mi a véleményed?(úgy látom benne vagy a témában...) :)

(#45) pitman válasza _voodoo_ (#44) üzenetére


pitman
őstag

Sajnos ehhez a géphet nem tudok hozzászólni érdemben.

(#46) Retro11 válasza _voodoo_ (#44) üzenetére


Retro11
senior tag

_Voodoo_!

Nos az általad emlitett Canon nem sikerült valami hu de jóra:(!Nem nagyon van különbség az S2 és az S3 közt technikailag sem,és formatervezésben sem:DDD :DDD!!!Fogdostam már és nagyongagyira sikerült nagyon érződik hogy műanyag és megszoritani sem mertem:DDD :DDD!!!
Ami engem a legjobban bánt a 36mm kezdő és a 1/2,5'' ccd,bár képet még nem láttam nem tul kecsegtető:DDD!!!
Na jo elég a negativ szövegből jöjjön a pozitivum:-ÖÖÖÖÖÖÖÖÖ öööö:DDD!!!

Tehát én nem ajánlom ennyi pénzért inkább Fuji S9500 vagy Pana FZ30!Ezen gépek mint technikailag,mint formatervezésben,kezelőszervek elhelyezésében lekörözi!!!

Szoval ezt ne inkább a Fuji v Pana!!!

Üdv: Retro11 :R

[Szerkesztve]

(#47) hali01


hali01
őstag

szaaasztok!

Kőne némi help!
Az egyik ismerősöm sikeresen leformázta a kártyáját és kéne vmi progi amivel esetleg vissza lehetne hozni a képeket.

hali01.

(#48) biggamer válasza hali01 (#47) üzenetére


biggamer
veterán

Tessék :

[link]
[link]
[link]
[link]

Nézd meg az új SONY Alpha100 topicom, ha ráérsz. :))

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#49) hali01 válasza biggamer (#48) üzenetére


hali01
őstag

Köszi!Nézem.

(#50) biggamer válasza hali01 (#49) üzenetére


biggamer
veterán

Én ezt ajánlanám, ezt használom : [link]
Nagyon jó, és könnyű használni.
Mekkora a kártya ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.