Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Tomcat13


Tomcat13
senior tag

Gép felújítást tervezek mit érdemes venni teljesítmény árkülönbség viszonylatába?
Celeron vagy AMD?

Két hasznos link, sok CPU eredményeivel. Az Anandtech-es linken közvetlen összehasonlításra is van lehetőség:

Anandtech
Cpubenchmark

Előszóként:

Manapság egyre gyakoribb, hogy egy foglalat maximum 1-2 generáció erejéig fogadja az új processzorokat, majd új foglalatot adnak ki, az újabb architechtúrákhoz. A híreket napi szinten nem követő, informatikában kevésbé jártas ember hamar elveszik a sok, elsőre nem túl ésszerű számozás és foglalatok között. Azért alakult ez a topic, hogy a megfelelő processzor kiválasztásához nyújtson segítséget a kevésbé tájékozott vásárlóknak.

Mielőtt kérdeznél:
-Ha van már komplett géped és abba szeretnél processzort venni, akkor írd le milyen komponensekből áll
-Kell egy maximális ár, amennyiért szeretnél processzort venni
-Használt is lehet vagy csak is újat szeretnél
-Tisztázni kell a konkrét felhasználási területet:

Felhasználás szerint 3 fő csoportra lehet szűkíteni a kört:

1. Alapvető felhasználás, böngészés, dokumentumszerkesztés, multimédiás tevékenységek. (filmnézés-zenehallgatás-hobbi szintű képszerkesztés) Ez a csoport igényli a legkisebb teljesítményt, akár meg egy belépőkategóriás, illetve alsó-középkategóriás 2 magos processzor is kielégíti az igényeiket hosszútávon is, az új, és későbbi generációs operációs rendszerek mellett is.

2. Játék célú felhasználás, esetleg az előbbiek mellett. A félreértések elkerülése végett, a játékok élvezhető szinten való futtatása, 1-2 év elteltével is, nagyobb felbontású monitoron jóval erőforrásigényesebb, mint az előző felhasználási terület. De általánosan igaz az a szabály, hogy a videokártya a legfontosabb alkatrész e téren, a processzor típusát inkább az határozza meg, hogy ki tudja szolgálni a videokártya adta teljesítményt, ne maradjon felesleges tartalék. Itt már minimum középkategóriás processzorban kell gondolkodni, komolyabb igények esetén a felsőkategóriás példányok is szóba jöhetnek.

3. Munka célú felhasználás. Itt a meghatározó a munka mibenléte, milyen programok futtatása a feladat, e szerint érdemes mérlegelni, akár gyártó, akár típus szintjén is, az adott program támogatásának megfelelően. Talán ez a legerőforrás-igényesebb felhasználói csoport, itt minden kategória szóba jöhet, a felhasználás és a kellő teljesítmény szerint.

Mivel ez a topic inkább a megfelelő processzor kiválasztásával foglalkozik, a mélyvíz témakörébe tartozó, felépítés és architektúrára irányuló mélyebb, részletesebb, esetleges probléma-megoldással kapcsolatos kérdéseket lehetőleg kerüljük. Ezeket inkább az adott processzor vagy az Azonnali processzoros kérdések órája topikban tegyétek fel.

Pár fogalom, ami gyakran felmerül:

CPU: (Central Processing Unit = központi feldolgozó egység)
A jelfeldolgozást végrehajtó központi egység: a számítógép agya. Ez végzi az alapvető számításokat, és dolgozza fel a számítógépbe beérkező adatokat.

APU: Az APU (Accelerated Processing Unit) tulajdonképpen egy CPU és egy GPU házasságából született chip. Az integráció szülte ezt a kialakítást, az alapvető felhasználásra, valamint HD gyorsításra alkalmas videóvezérlő egy tokozásba került a processzormagokkal, így még inkább kompaktabbá téve az alaplap felépítését. Gyakorlatilag az eddigi integrált videókártyák helyett most már nem az északi híd, hanem a processzor tartalmazza a videóvezérlőt. Ez előnyös több szempontból is, főként hogy így már csak egy jelentősebb hőtermeléssel rendelkező alkatrész van a számítógépben, az északi híd kisebb hűtést igényel, a processzort meg már eleve hűti a processzorhűtő, így a beleépített videóvezérlőt is.

TDP: a gyártó által megadott tipikus fogyasztási érték. Az Intel és az AMD e mutatói kicsit eltérnek, AMD-nél maximális fogyasztást jelent, gyári órajelen, gyári feszültséggel. (VID). Intelnél ez a tipikus fogyasztás, melyet szélsőséges helyzetben átléphet a processzor elméletileg, de ez nem igen fordul elő a hétköznapi használat során. Watt-ban adják meg, ez alapján adják meg a gyártók a processzorhűtők maximális hűtőteljesítményét is.

VID: a gyártó által megadott feszültségérték. Ez egy szérián belül minél alacsonyabb, annál jobb, mind hőtermelés, mint tuningolás szempontjából. Nincs jelentős szórás egy típuson belül, de vannak túlhajtásra alkalmas, és kevésbé alkalmas példányok. A kevésbé járatos felhasználók figyelmen kívül hagyhatják, hiszen sem a túlhajtás lehetőségével, sem a Bios finomhangolásával nem fognak valószínűleg élni.

csucsbicep és bartucc tollából.

[ Módosította: #65675776 ]

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#2) wassermann


wassermann
addikt

Először is szerintem azt fontold meg, nem tudnál-e még várni pár hónapot!
- ez azért fontos, mert ha most bármilyen rendszert veszel, jövőre már eladhatatlanná válik, mert - NAGYON JÖNNEK A 64BITES RENDSZEREK!

(#3) Esmein


Esmein
nagyúr

celeron nem alternatíva. Felejtsük már el a celeron szót.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

AMD rulez :) Most már min egy Bartont vegyél,ha jó a lapodba.

(#5) Esmein válasza Fred23 (#4) üzenetére


Esmein
nagyúr

A barton sem olyan húdeszuper valami. Volt tbredem applebred durcim meg bartonom is. Ha nem tudod mi van benne, meg nem mondod ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) Angie™ válasza wassermann (#2) üzenetére


Angie™
addikt

most ha vkinek csak egy 1,7 es celeronra van pénze, akkor nehog má várjon 2-3 hónapot.. annyira még nem fognak változni az árak szerintem, hogy ezt az árkategóriát jelentősen befolyásolná..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#7) MoP_FX 57 válasza Angie™ (#6) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

AMD 4eve --innen mar tudod hogy en mire szavazok,egyebkent ebben a melegben 56 fokos a prockom nyugiban :DDD

(#8) maszat válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


maszat
senior tag

Mennyi pénzed van rá? Bár a kérdésből ítélve AMD

(#9) MUŁĐER válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

csak celeront NE!!!!!AMD ár/érték arányban rulz

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) wassermann válasza Angie™ (#6) üzenetére


wassermann
addikt

Én nem a vétel időpontját hangsúlyoztam, hanem azt hogy pár hónappal
később ( vagy egy év) a cucc már tuti elavult lesz és nem azért mert
pár hónapos, hanem azért mert akkor már az emberek többségét a 64bites
cuccok fogják érdekelni...

(#11) Arnold2


Arnold2
őstag

Athlon XP 3000+ a tuti!:)

(#12) $


$
tag

Celeron=1 kalap trágyaszegecselő roston sült szar! AMD 1000× jobb!!!!!!!!
AMD 4EVER, INTEL NEVER :))

(#13) TexT-BoY válasza $ (#12) üzenetére


TexT-BoY
addikt

azért nem


fogadunk hogy egy azonos orajelen futó athlontt megverek aida ramolvasás tesztbe?!
2es cerkával... bár 2.66ra huzva:DDD PAT al és a Dl-el kibasokat dobott a rendszerem tejesitményén a 2x256mb 400as ddr
ja msot 2-5-2-2 mennek a ramjaim ami azért finom:)



és mostis csak 45fok gyári hűtővel....


nem olyan rosza az a cerka ...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#14) Angie™ válasza wassermann (#10) üzenetére


Angie™
addikt

hááát.. attól hogy vkit mi fog érdekelni még nem biztos hogy meg is tudja majd fizetni... Lásd: A64+ elég régóta piacon van, nagyon sok mindenkit érdekelne, de az ára:U:U:U:U:U:U:U:U:U:U

vagy pl: X800pro azért egy pár hete, lassan hónapja beszerezhető... De hányan vannak akik még most is 9800pro-t vesznek... és ez lassan fog változni csak..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Látom TextBoy megint osztod..

Topicnyitó:Athlon XP a te barátod.Egy 2000+,KR7A,procihűtő kombót kapsz 15 körül,ez már jó játszani is..

(#16) $ válasza TexT-BoY (#13) üzenetére


$
tag

/sze, jó a Cerka :))Ha valaki zenét hallgat meg szöveget szerkeszt :))

(#17) twinsun válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


twinsun
csendes tag

Mire szeretnéd használni a gépet?

Ha játékra, akkor AMD, legalább egy XP 2500+ha kevesebb pénzed van, a Duron is jó választás.

Ha 3D-renderelés, videotömörítés akkor (sajnos :)) Intel, de csakis P4 - illvetva ha csak videjót tömörítesz, akkor celerony is megteszi :(

Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás: Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra. (Weöres Sándor)

(#18) TexT-BoY válasza _Volkovy_ (#15) üzenetére


TexT-BoY
addikt

én nem azt mondatm hogy cerka FORA hanem csak azt hogy nem kell mindig midenért fikázni...

hajóltom akkor a memkezélese kcsit jobb mint az ájemdének nem???

amugy ettöl föüggetlenül én most ha gépet kéne ennem olcson akkor
Via Kt600+ Barton 2500+-ot vásárolnék

sry ha fére érthető volt az előző

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#19) TexT-BoY válasza $ (#16) üzenetére


TexT-BoY
addikt

én jácom vele 3GHz-re huzva:DDD

ugy a ramok már közel a 400at suroják:DDD



CELERONT SENKI ISMÉTLEM SENKI NEVEGYEN a legrosszabb elenségemnek sem kívánom;]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#20) $ válasza TexT-BoY (#19) üzenetére


$
tag

CELERONT SENKI ISMÉTLEM SENKI NEVEGYEN a legrosszabb elenségemnek sem kívánom
:C
Talán a passziánsz elmegy rajta 1-2 fps-sel :DD

(#21) Wolverine válasza $ (#20) üzenetére


Wolverine
félisten

Ne kezdjünk itt háborúzni. Textnek megy szépen, de ő sem ajánlja.
Egyébként ha pénzkérdés a teljesítmény, akkor AMD.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22) $ válasza Wolverine (#21) üzenetére


$
tag

Én nem háborúzok, ott vannak az emotikonok :)
Ha játékhoz kell, ahhoz inkább jó VGA kell, mint jó proci, de az áemdé kb annyi, mint a Cerka, és játékhoz jobb. Még sok mindenben jobb az éjemmdí, mint a cerbona, kivétel az olyan feladatok, amihez csak a nyers órajel kell

(#23) ollie


ollie
MODERÁTOR

Prescott magos cerkát kell venni! Ugyanannyiba kerül, mint az NW magos, és mérföldekkel jobb. Egy 2400-es Prescott magos cerka kb a 400FSB-s 2400-es P4-el van egy szinten!

***

(#24) TexT-BoY válasza ollie (#23) üzenetére


TexT-BoY
addikt

prescott magos cerka?:F ez még nekem new

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#25) b0unCe válasza TexT-BoY (#24) üzenetére


b0unCe
aktív tag

meg nem?? ez az uj meno cucc
nem csak tojast tudsz rajta sutni hanem meg le is szoksz a pc rol mert akkora kula :DD
nem szimpla szar. ez friss jo meleg szar :D

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#26) b0unCe


b0unCe
aktív tag

eloszor is meg kene mondani mennyi lovetta van ra!
masodszor meg kene mondani hogy mire hasznalnad!

en 1400duron, 2500+barton, 3000+ a64 a pénz fuggvenyeben valasztanek.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#27) TexT-BoY válasza b0unCe (#25) üzenetére


TexT-BoY
addikt

há veszek 1et:) ha nemánya:DDD

ha még friss és ujabb kihivás a hűtése ugyanazzal a tejesitményel?!

veszek 1et:) mhuhaha

gondolom ebbe 256 L2van:DDD

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#28) c.zsolti válasza TexT-BoY (#27) üzenetére


c.zsolti
őstag

ha 256mb cache van benne, akkor én is veszek... :DDD

...

(#29) TexT-BoY válasza c.zsolti (#28) üzenetére


TexT-BoY
addikt

most komolyan mi az a Prescott cerka? mivel jobb mint egy cerkacerka?:DDD

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#30) c.zsolti válasza TexT-BoY (#29) üzenetére


c.zsolti
őstag

Bővebben: link

cerkacerka :C

...

(#31) Viktor77 válasza c.zsolti (#30) üzenetére


Viktor77
titán

Még annyit hozzátéve (cikkben nincs benne), hogy HT sincs bennük.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32) Ricsipower33


Ricsipower33
csendes tag

Szerintem cerkát vegyél! Cerka4ever!!!!

Aki keres az talál, de aki talál az sokszor keres is rajta valamit!

(#33) Viktor77


Viktor77
titán

Erre ne írjatok semmit, a másik topicban megkérdezte mi az a flame. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) clayman


clayman
aktív tag

ha mákod van: AthlonXP[32] > Barton < 2500+: huzhatod sokáááig
ha pénzed: AthlonXp[32] >Barton< 3200+ -- ha nem akarsz kockáztatni
alaplap meg egy abit nf7-s vagy an7
------------------------------------------------; ˇ 64 bitbe meg ˇ ;
ha időd+ pénzed: Athlon64 s939 >newcastle< 3300+
ha időd+ soooksoooooooooook pénzed: Athlon64 s939[ha most kell/s940] FX >*hammer< FX-53 körül ez üt :)

| btw.
1. szerintetek az Amd64 -ek ára mennyit fog apadni az év végig?
2. tudna vki dobni nekem árakat? A64 s939 mind a 3-4 modell? mer sehol nincs magyar ár.... thx in advance :)

(#35) AND1 válasza Esmein (#3) üzenetére


AND1
őstag

Miért ne lenne az? Van aki azt szereti. Egy munka/mid game képbe tökéletes...Nem leugatni kell hanem tájékoztatni, hogy mit érdemes.

[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#36) AND1 válasza Esmein (#5) üzenetére


AND1
őstag

Azért az 512kbyte cache számít...

Egy régi PH-s.

(#37) AND1 válasza _Volkovy_ (#15) üzenetére


AND1
őstag

Így van...Volkovy-val szeretek egyetérteni :)


Vagy esetleg egy 2500+ barton, most már elég jó ára van
17 egy 2400+ Xp
19 körül meg egy 2500+ barton

(persze ezek az árak bolti árnak értendők)

Egy régi PH-s.

(#38) AND1 válasza clayman (#34) üzenetére


AND1
őstag

Épp multhéten néztem osztrák árlistákat...
A64 939-esek 500-800 euro között

Egy régi PH-s.

(#39) AND1 válasza clayman (#34) üzenetére


AND1
őstag

Épp multhéten néztem osztrák árlistákat...
A64 939-esek 500-800 euro között

Egy régi PH-s.

(#40) AMD 4ever válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


AMD 4ever
csendes tag

Szerintem vegyél AMD-t! Azért mégis csak túlzás hogy egy 2,0 GHz-es Northwood cerka többe kerül mint egy 2200+-os AMD. És egy 2200+-os proci nForce-os chipkészlettel simán megver aida ram írás/olvasásban egy 2,0 Ghz-es cerkát.

(#41) clayman válasza AND1 (#39) üzenetére


clayman
aktív tag

LOL. kb annyibol akartam gépet venni :))))))))))))))))))))

(#42) AND1 válasza clayman (#41) üzenetére


AND1
őstag

:)) Hát ez az...

Én is most gépvásárlás/bővítés elött vagyok.

Nemtom, hogy bevállaljam e A64et (754) és xarjam le, hisz úgy is 2 évig biztos nem fogok bővíteni.

Vagy barton...és xarjam le A64-et :) maximálisan.

baaahah

[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#43) _Volkovy_ válasza AND1 (#37) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Oooohhh ez annyira jól esik :B:D

(#44) FlasH-BacK válasza AND1 (#42) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Szerintem most még nem érdemes A64-et venni. Gamere elég azikszpé is. Azért ne vegyen senki 100k fölött egy procit, hogy pár fps-sel jobban mennyen egy game! És szerintem a közeljövöben nem lesznek annyira procilimitáltak a játékok(egy csutkára húzott barton megbírkózik mindegyikkel).

(#45) AND1 válasza FlasH-BacK (#44) üzenetére


AND1
őstag

Igen...lehet benne vmi amit mondasz.

Egy régi PH-s.

(#46) b0unCe válasza AND1 (#45) üzenetére


b0unCe
aktív tag

persze hogy lehet benne valami. monnyuk egy 3000+os a64 kozle se 100K

de emlexem en amikor az 1.6os p4 volt a nagy asz! huuu mennyi penz volt.
aztan eltelt par ev es 5000ft ert lehet ilyen cuccot szerezni.

u.e volt gef3 ti al. 150K volt. fel ev mulva elerheto ar. 1 ev mulva olcso. es most mar alig alig van.

szerintem az a64es rendszerek meg raernek addig mig meg nem jelenik a p5.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#47) AND1 válasza b0unCe (#46) üzenetére


AND1
őstag

jah akár...vagy egy 2500+ és esetleg @3000+/3200+ra

Egy régi PH-s.

(#48) FlasH-BacK válasza b0unCe (#46) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Igen, ez így van minden gyorsan fejlödö hardverrel. Föleg a videokártyáknál. Persze ha mindig csak kivárnánk, akkor sohse lenne egy jó gépünk se, mert mindig nagyobb rendszerkövetelményü szoftver jönne ki. Persze mindig vannak best buy-ok (lásd amd procik:D).

(#49) GrotESC


GrotESC
aktív tag

mostanaban vettem amd 2600+-os procit, es ar/ertek aranyban egesz jo sztem. Sajnos eleg arerzekeny vagyok.Lakotarsam most vesz p4-et. Nagyon kivancsi vagyok ra. A celeron nekem nem szimpi (bar van 1 a masik gepembe).
A64 sztem meg nem kiforott, es kicsit varnek vele (meg ha lenne is ra zsem).

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#50) Loretto válasza _Volkovy_ (#43) üzenetére


Loretto
veterán

miota van ez a ikonka? :D kajak fura

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.