Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#60251) zsolthee válasza Cseri0058 (#60247) üzenetére


zsolthee
senior tag

És az artyk mi alapján válogatnak? WN? Tank típus?

Most, hogy megint ráálltam a heavykre, engem is folyton b@szogatnak :DDD
Tizesek között kit lőnek elsőnek? A kis ST-I-met...De úgy, hogy legtávolabb én vagyok a bázistól és sokkal durvább tankok is vannak mellettem.

(#60252) Kakumix válasza Cseri0058 (#60247) üzenetére


Kakumix
senior tag

Szerintem válts szakasztársat, ha mindig téged lő! :)

Legyen szép napod!

(#60253) dvids válasza zsolthee (#60251) üzenetére


dvids
aktív tag

Hát a "kis" STI-d annyira nem is kicsi. :D És lassú is, kiváló célpont. Meg hát igen, a nyomorék XVM átka, hogy ha jók a statjaid akkor jobban rád figyelnek. Jó lenne ha le lehetne tiltani, de hát ez csak álom...

(#60254) zsolthee válasza dvids (#60253) üzenetére


zsolthee
senior tag

Tegnap pont néztem, hogy terepen legyorsult egy E100. Így már érthető.
A statomat nézheti, csak zöld vagyok.

(#60255) Habib[HUN] válasza zsolthee (#60254) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

A zöld fontos célpont. Kiemelt figyelmet kapunk már mi is sajnos. Bár érthető...

(#60256) Chris0321 válasza Dr_Syrex (#60242) üzenetére


Chris0321
addikt

15.-én 7 óráig lesz az IS7 akcióban, ha nem olyan fontos megvenned akkor várd ki azt a pár napot.

(#60257) sith7


sith7
nagyúr

Van már valahol működő mod pack ?

wotinfo.hu nem jön be

szerk
bejött

[ Szerkesztve ]

(#60258) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Valaki tudna segíteni XVM konfigurálásban? Valamiért kiírja a teljes csataszámot és a win rate-et is legalább 10 tizedesjeggyel jeleníti meg.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#60259) sith7


sith7
nagyúr

Ha van valahol működő mod pack, akkor lécci linkeljétek, mert én leszedegettem egyenként ami érdekel, de valahogy nem az igazi ... pl. feketék a tankom a minimapon

(#60260) rlazol válasza zsolthee (#60251) üzenetére


rlazol
addikt

én elég sokat artyzom (és az nagyságrendekkel jobban megy, mint a többi :DDD) és alapvetően az első kérdés, h mi lőhető?
Én nem szoktam fél perceket várni arra, h valaki kegyeskedjék kifáradni a magas fal mögül, ami miatt nem tudom lőni. Keresek olyat, akit tudok, meglövöm, és igyexem úgy újrapocízionálni magam, h elérhető legyen az is, aki addig nem.
Ha többen lőhetőek, akkor a kevésbé izgágát lövöm először, vagyis inkább a biztosra megyek.
De fontos a pillanatnyi helyzet is, igyexik az ember olyanba beküldeni azt az 1-2 golyót/perc, aki kritikus helyen van.

Ha úgy érzed mindig téged lőnek, két tanács: próbálj meg mindig az artyhoz képest egy magas fal túloldalán lenni, ahhoz közel és mozogj minél többet, akár csak kicsit is.

Én is azért kezdtem el az artyt, mert idegesítettek és meg akartam ismerni, hogy működik - azóta sokkal ritkábban találnak el.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#60261) Chris0321 válasza sith7 (#60259) üzenetére


Chris0321
addikt

Azzal még várhatsz pár napot míg összeszedik sok modból még nincs új verzió.

(#60262) sith7 válasza Chris0321 (#60261) üzenetére


sith7
nagyúr

értem

szerintetek ez miért van ?
fekete minden tank a minimappon
ha eltalálok valakit, akkor nem jelzi mennyit sebeztem, és még mennyi hp - ja van a tanknak

[ Szerkesztve ]

(#60263) Chris0321 válasza sith7 (#60262) üzenetére


Chris0321
addikt

Milyen modok vannak fenn? Biztos mind 9.1-es kompatibilis? Megpróbálhatod egyenként felrakni a modokat és megnézni melyikkel van gond.

(#60264) sith7 válasza Chris0321 (#60263) üzenetére


sith7
nagyúr

wotinfo - ról szedtem le őket, mindegyikre az van írva, hogy 9.1 kompatibilis

(#60265) #43783936 válasza sith7 (#60262) üzenetére


#43783936
törölt tag

Frissítsd az xvm-et a legújabbra, az csinálja, én is beleszaladtam.
A mostani xvm konfigodat előtte másold ki, mert az szerencsére jó az újhoz is.
Én is wotinfos modokat használok, gond nélkül mennek.

[ Szerkesztve ]

(#60266) sith7 válasza #43783936 (#60265) üzenetére


sith7
nagyúr

elvileg frissítettem :F

(#60267) #43783936 válasza sith7 (#60266) üzenetére


#43783936
törölt tag

Teljesen letörölted az előzőt, vagy csak rámásoltad?

(#60268) sith7 válasza #43783936 (#60267) üzenetére


sith7
nagyúr

csak rámásoltam

szerk.
ok

[ Szerkesztve ]

(#60269) #43783936 válasza sith7 (#60268) üzenetére


#43783936
törölt tag

Próbáld meg törölni az egészet, és újra feltenni.

(#60270) xenom0rph


xenom0rph
őstag

T69 legényeknek mit adjak 2. skillnek? :R

halahala

(#60271) sith7 válasza #43783936 (#60269) üzenetére


sith7
nagyúr

szuper, visszajöttek a színek, már csak a wn8 értékeket nem látom :F

(#60272) #43783936


#43783936
törölt tag

Ha valaki lusta összepakolászni modokat, az nyugodtan próbálja ki szerény kis modkupacom
Nem modpack, de amíg nem csinál valaki a szakik közül, áthidaló megoldásnak jó lehet.

A víruskereső lehet hogy cirkuszolni fog, mert némelyik nem szereti a 4Shared oldalt.

(#60273) bughead123


bughead123
csendes tag

Azt a modot honnan tudom leszedni ami irja hogy mennyi sebzest kaptam es kitol ?

(#60274) szőröscica


szőröscica
addikt

Micsoda újdonságok a 9.1-ben...
Az meg külön vicces, hogy úgy füstölnek a tankok, mintha hengerfejesek lennének. :DDD

(#60275) Cseri0058


Cseri0058
őstag

a profi csapat:

(#60276) zsolthee


zsolthee
senior tag

Az ágyú hangok mod nélkül nektek is furák? Mintha egy doboz mélyéről szólnának... :F

(#60277) rlazol


rlazol
addikt

még egy taktikai kérdés:
Prokhorovka, alulról. Hogy? Akár balra húzódom, akár a vasúti töltés egyik/másik oldalára vagy felmegyek a hegyre - nem vagyok hasznos vagy secc-pecc alatt kinyírnak, függetlenül attól, h mennyire vagyok erős az adott körben.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#60278) fradi81 válasza rlazol (#60277) üzenetére


fradi81
veterán

Attól függ :) Ne menj nagyon előre, legyen mindig valami fedezék.

moto g72, Ninebot d28e

(#60279) rlazol válasza fradi81 (#60278) üzenetére


rlazol
addikt

jagdpanther4 és párduc a kérdés :)
hol menjek előre? akárhogy mentem eddig - nem jó.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#60280) Chris0321 válasza xenom0rph (#60270) üzenetére


Chris0321
addikt

Szerintem javítást.

(#60281) dfsz34


dfsz34
őstag

T49 powa. Érdemes a mexerzett wn8-ra figyelni. A jóég tudja csak, hányadik ászom vele. Egy laza 2,4e sebzés mellett szép kis ász. Lassan 100%-osak lesznek a legínyek és látszik a hatása. Kezdem érteni pl a pinkman...-t, hogy miért ezzel a tankkal húzza a statot.

Mit lehet ezzel kezdeni sok skilles legénységgel? Brutál op dög. Szerencse, hogy a legtöbben átugorják, me' nekik a hellcat kell és gyenge legénységgel használják meg soha nem tanulják meg ezt a tankot. Azért jó, mert soha nem is hallottam, hogy a t49 op lenne, eddig soha legalábbis. Pedig nagyon az... wn8 újabb anomáliája, hellcat-al lényegesen nehezebb húzni, de pl a t49 odab.sz rendesen.

Szerzett tapasztalat:1 190 Szerzett kredit 27 515
Csatában elért Achievement Top Gun, Nagy kaliber, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
Tapasztalat: 1 190
Bevétel: 18 363 WN8: 8 644 (100)

(#60282) fradi81 válasza rlazol (#60279) üzenetére


fradi81
veterán

Azokkal bal oldalra mennék, de nem előre mert szétszednek.

moto g72, Ninebot d28e

(#60283) Chris0321 válasza rlazol (#60279) üzenetére


Chris0321
addikt

Szerintem nincs olyan taktika amit mindíg lehet használni. Az általad írt tankok nem első vonalbeliek ezért akármelyik oldalra mész lehetőleg maradj hátrébb. A hegyre felmenni csak akkor érdemes ha nem spottol az ellenség mert különben kilőnek főleg ha van arty is.

(#60284) Kean_Sorbo válasza zsolthee (#60276) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nekem nyolc hangfallal 10 mélynyomóval elég jól szólnak. Szerintem most lehet érezni, hogy van erejük az ágyúknak. Nekem nagyon tetszenek, feszesek, nincs bennük az a nyúlós mély. A legjobb a Jagdtiger nagy cső, meg a BL-10. Úgy az egész 9.1 egyben van, legalábbis nálam. Nincs lag, pontosak az ágyúk. Igaz ma általában szar csapatokat kapok, de azért a sebzéseim megvannak.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#60285) KaLeun


KaLeun
senior tag

Murovanka (63%, ráadásul t10 tankjaink alapján sima meccs), 3 fős super unicum szakasz elmegy lemmingekkel a Magic Foresttel szembeni kis dombra (H9). De az ellenfél 2-es oszlopon támad, persze az erdőt senki sem spottolja és mindenki áll a dombtetőn és vár a Messiásra.

Felvetem a unicum szakasznak, hogy mi lenne (ill. lett volna) ha a vélhetően 3-4. skilles fullos BC vagy STB-1 spottolna az erdőt és nem arra várna, hogy a paradicsomol menjenek előre. Válasz: majd talán szuper agresszívan játszanak randomban. Szépen mind ott maradt a dombtetőn, STB-1 1k sebzés, FV 183 0,9k és egyedül a BC mutatott valami értékelhető sebzést és mind 200xp-t kaptak. Biztos megérte ez a túlzott óvatosság.

Nem értem közben, hogy lehet valaki super unicum nulla helyzetfelismeréssel. Értem, hogy sokszor csak úgy lehet győzelemre vinni a csapatot, hogy hagyják a paradicsomokat meghalni. Érthetetlen, hogy miért nem cselekedtek amikor már tisztán lehetett látni, hogy 3 tankunk nem tudja tartani az ellenfél lemmingjeit és az erdőben csak 3 vagy 4 tank van.

Cila

(#60286) Simi37


Simi37
őstag

Előző csatában 1!! ************* ********** ******** sebzés kellett volna az új epichez artyval (hp 10x) egyedül maradtam egy fullhp T30 ellen belelőttem nincs még számlálóm és az a mocsok rng 20/6 lövést adott be fullvélzással és 1 hp.
2. van 6. érzékem randomshotol az ellen artyja. El sem lőttem magam -.- Már a 20 vesztés zsinórban vagy mert becappelnek vagy 0-15 más opció még nem volt a 20ból. JA de volt egy 2-15. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#60287) zsolthee válasza Kean_Sorbo (#60284) üzenetére


zsolthee
senior tag

A lövések halk, tompa puffanások.
Fülhallgatóval játszottam egyébként, de most ez csapnivaló.
Pedig a beállításaim nem változtak semmit. :F
Lag nálam sincs, stabilan 40-45 fps körül megy.
A csapatleosztás mintha ma a két véglet között mozogna. Talán most az utolsó volt izgalmas - legalább is azt hittem az lesz - de elszúrta az ellenség. Simán lehoztuk.

(#60288) rlazol válasza Chris0321 (#60283) üzenetére


rlazol
addikt

értem, csak ezen a terepen nehéz. :D
Köszönöm

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#60289) rlazol


rlazol
addikt

ezen a képen nekem az a durva, h a másik csapatba beraktak egy Leichttraktort. Ma többször láttam IV-es tiert IX-esekkel, de ez az I-es VIII-asokkal mindent visz.
És az egyik saját csapattársa azonnal meg is ölte.

Kérdés: A legénység választott képességei cserélhetőek? Ha rájövök, h az egyik helyett tudnék jobbat és eldobom, akkor az eddig összeszedett fejlődése is eltűnik vagy a helyére hozzáadott megkapja?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#60290) Simi37 válasza Simi37 (#60286) üzenetére


Simi37
őstag

Vhogy úgyérzem ma az MM megtiltotta számomra az artyval való nyerést akárhogy is próbálkoztam :O

Úgygondolom ez a kép jól szemlélteti. Most csak azért hagytam abba mert elfogyott a pénzem és nem tudom megjavítani. :((( Ja és ezt sorozatba 13 bukó :O :O Belül erősen sírok már... :(

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#60291) PR0JECTNR56 válasza rlazol (#60289) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ha ilyesmit látsz az úgynevezett troll-szakasszal van dolgod. A troll-szakasz összetevői a következők:
- egy darab IV vagy annál nagyobb szintű tank
- egy darab I-es tank, ez lehet tetszőleges

A matchmaking rendszere, amikor egy ilyen szakaszt talál, csak a nagyobb szintű tankot veszi figyelembe és annak a matchmaking besorolása fog érvényesülni. Kizárólag így kerülhetnek ilyen alacsony szintű tankok a linkelt képhez hasonló csatába.

(#60292) rlazol válasza PR0JECTNR56 (#60291) üzenetére


rlazol
addikt

értem, de miben merül ki a trollkodása ennek a szakasznak?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#60293) PR0JECTNR56 válasza rlazol (#60292) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A szakasznak alapvetően az a lényege, hogy közel vagy teljesen azonos szintű tankokból álljon (ez az eredményességet hivatott szolgálni és taktikailag is kedvező, szerintem maximum 1 szint eltérésben érdemes utazni), mert a példádon a Loltraktor egy értékes helyet foglal el a 15-ből, ahol egy jóval nagyobb harci értékű tank is lehetne pl. KV1S a KV2 szakasztársaként.

[ Szerkesztve ]

(#60294) csapee válasza KaLeun (#60285) üzenetére


csapee
senior tag

Amugy igazuk volt, mit kerestek volna az erdoben? Spotolni?

Csapee

(#60295) dfsz34


dfsz34
őstag

A mai csúcs csata T49-el. Kár, hogy vereség. Kb fél perc kellett volna, hogy az utoljára maradt artyt is kiiktassam, de sajna lejárt az idő. Érdemes a szerzett wn8-ra pillantani.

Soha nem tudni, mi lett volna a helyes lépés, de szerintem foglalni ostobaság lett volna. Simán kilőnek a kemperek, amikor megyek a foglalókör felé, vagy ott, amikor foglalok, bár a fene tudja, lehet, hogy úgy lehetett volna győzni.

Szerintem jobb, mint a hellcat. Sokkal érdekesebbek a csaták vele és ezzel tényleg érzem sokszor, hogy irányítom a dolgokat és eldöntöm a csatát. Persze néha nem sikerül, mint most, de nem sokon múlt. Ha nem megy fel ennyi hülye a hegyre az elején, akkor ezt is simán lehoztuk volna.

Szerzett tapasztalat:1 298 Szerzett kredit 30 300
Csatában elért Achievement Top Gun, Nagy kaliber, Kiváló Lövész, Radley-Walters medál, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász" Bevétel: 26 043 WN8: 9 680 (100)

[link]

(#60296) rlazol válasza PR0JECTNR56 (#60293) üzenetére


rlazol
addikt

és ennyi? azon szórakoznak, h benyomnak egy gyengébb tankot, eleve hátrányba téve a saját csapatukat? Mi értelme van ennek?

dfsz34 - hol látod a csatára vonatkozó WN8 értéket?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#60297) xenom0rph válasza rlazol (#60296) üzenetére


xenom0rph
őstag

Stat mod, color messages néven fut

halahala

(#60298) rlazol válasza xenom0rph (#60297) üzenetére


rlazol
addikt

stat mod - ez mi? külön kiegészítő? a beépített statisztikai oldalon nem találom :F

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#60299) KaLeun válasza csapee (#60294) üzenetére


KaLeun
senior tag

Feltételezem, hogy tudod, hogyan kell azt az erdőt spottolni. Gyakorlatilag nem is kell bemenned az erdőbe.

Értem már, ha látszik, hogy hülyén nulla sebzéssel meghalunk, akkor már nem is csinálunk semmit.

Cila

(#60300) Simulacrum válasza KaLeun (#60285) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Azért, mert ez randomban 10-ből 9-szer bejön. Most nem, de a következőben meg igen. Randomban sajnos így kell játszani, ez van.
Ha látom, hogy egy oldalra megy a lemingcsapat, megyek velük, persze kikapunk, de én megcsinálom a sebzésem és ennyi.

Még hozzáteszem, hogy nem tudhatod milyen napjuk volt, hanyadik meccsük ez, mit csinálnak közben. Nekem is vannak olyan csatáim, ahol csak poénkodni akarok és kékként elsőnek halok meg 0 sebzéssel. Most arra volt kedvem, kész, letojom. Lehet nekik már semmi kedvük nem volt először meghalni, mert senki nem lőtt mikor spotoltak a korábbi meccseiken.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.