Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#60301) N. A. Attila válasza KaLeun (#60299) üzenetére


N. A. Attila
csendes tag

Hogy kell az erdőt jól spottolni? Normál csatában ha scouttal vagyok (ELC AMX), és B8-rol indulunk, akkor beállok a bokrok alá F9-en és nem mozdulok. Ha ügyes a csapat, elkapják akiket meglátok felfejlődés közben, ha nem, akkor vagy menekülés, vagy halál. Viszont J3-ról indulva nem tudom... Talán G0-án kell beállni a bozótba.
Vagy marhaság, és cikázni kell, amíg ki nem pukkasztanak?

(#60302) N. A. Attila válasza Simulacrum (#60300) üzenetére


N. A. Attila
csendes tag

Én sosem megyek a lemmingekkel, mindég megpróbálom feltartani a másik oldalt (hevyvel, TD-vel), és nyomogatom a help-et. :P Van, amikor tudok annyi időt nyerni, h. a többiek előretörjenek, de sokszor csak elhalálozom magányosan. :( Már többször gondoltam, h. a lemmingekkel kellene menni, de annyira zavar, h. senki nincs a másik oldalon, pedig kellene.

(#60303) Jolet válasza N. A. Attila (#60301) üzenetére


Jolet
őstag

szerintem a jó szpot egy lapos tankkal az, ha az erdő mező melleti szélén haladsz előre szépen
ez persze akkor jó, ha a domb felőli oldalon vagy és ha az ellenség jobbszárnya kimegy a szélére és nem marad senki a középső falusi részen

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#60304) N. A. Attila válasza Jolet (#60303) üzenetére


N. A. Attila
csendes tag

De akkor nincs ami eltakarjon, akit meglátok az engem is meglát. Csináltam azt is, hogy G8-on beálltam az a szétlőtt pajta mögé, csak ott meg könnyen hátba támadnak a többiek, akik J3-ról érkeznek.

(#60305) Jolet válasza N. A. Attila (#60304) üzenetére


Jolet
őstag

ott a szélén végig domb van, azért is szeretnek a túlvégen beállni oda, mert takarja őket
te pont azokat tudod felderíteni és a domb takarásába visszahúzódni ha baj van
persze csak akkor ha van elegendő támogatásod különben rád mennek és tényleg meghalsz

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#60306) #43783936 válasza Jolet (#60303) üzenetére


#43783936
törölt tag

Pár napja ST-1-el egymajdnem full 10-es csatában beálltam az egyik házba, amikor egyértelmű lett, hogy a birkanyájból senki sem akar mozdulni.
Csigaszem bekapcsolt, és gyönyörködtem a tüzijátékban.
Aki betalált az ablakon, azt pattintotta a tornyom. ;]
Persze az összes ellen az erdő szélére ment, mert mindenki engem akart lőni, mint egyedüli látható célt.
A spotfesztiválnak hála, magasan a legtöbb xp-t kaptam a mezőnyből. :D

Más:
Tegnap majnem minden csatában találkoztam zombitankkal.
Kilövés után 1-2 másodperccel gondol egyet és 5-10 métert elsétál. :Y
(Mondjuk a torony nélkül kóricáló IS-3 elég mókás látvány)
Régen is előfordult néha, de most feltűnően sok van.

[ Szerkesztve ]

(#60307) Simulacrum válasza N. A. Attila (#60302) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Semmi értelme meghalni. Azért jó a lemingekkel menni, mert ott két eset van. Ha vezeted őket és gyorsan haladtok simán nyerhettek, ugyanis az ellen nem gondolja, hogy a másik oldal teljesen nyílt és még akkor is óvatosan halad előre ha senki nincs ott. Ha az ellen mégis gyorsan jön, akkor is jobb a bázis közelében védekezni, mint előremenni és meghalni. Hidd el sokkal többször bejön, mint egyedül meghalni egy oldalon.

(#60308) scyllarus válasza #43783936 (#60306) üzenetére


scyllarus
veterán

Én is láttam olyanokat tegnap :) Csodálkoztam is, hová mászkálnak már, ha kilőtték őket

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#60309) Angel1981 válasza rlazol (#60292) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát abban, hogy trollkodnak (kicsesznek) a saját csapatukkal, mert egy T1-es tank T8-ban olyan, mintha nem is létezne, ergo, mintha eggyel kevesebb tankjuk lenne, ergo csökkennek a győzelmi esélyeik.
És szerintük ez jó móka....

A WG-nek ezt már a kezdetekben ki kellett volna küszöbölnie, de nem, még a report rendszerben sincs olyan, hogy "troll platoon", BRAVÓ! :(((

(#60310) Jolet válasza #43783936 (#60306) üzenetére


Jolet
őstag

a múltkor meg amikor ugyanezt írtam többen nem hittek nekem :-D

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#60311) N. A. Attila válasza Angel1981 (#60309) üzenetére


N. A. Attila
csendes tag

Kb. egy hónapja néztem valami nagy WoT bajnokságot. Ott 6 vs 6 felállásban mentek a srácok. Volt 2 magas tier, 2 közepes és 2 loltraktor, azok voltak a felfedezők. Nem gondolom, hogy kötelező lett volna tier I-vel is menni, biztosan inkább fix pontból kellett tankokat venniük a csapatoknak. Viszont a kicsik nem voltak haszontalanok. Így ok, hogy troll platoon, de akkor is lehet, hogy valami hasznot tud hajtani a kis Ltr, miért kell kilőni azonnal a saját csapatának? Azzal mivel lesz jobb?

(#60312) csapee válasza KaLeun (#60299) üzenetére


csapee
senior tag

Jajj ne mond mar volt olyan hogy normalis scouttal (nem egy T10-es meddel) vegigrohanva az erdo szelen vissza a palya szelen, egyszer 10e spotolt sebzes masszor 200 azaz ketszaz. Ha olyan az allomany en se mennek bele a nagy semmibe. 3-4 heavy fenomenalis support lehet, tudnanak loni vagy 2e-t.:)) Annyit a batman majdnem egy tarbol letud es nem kell bealdozni erte egy top medet, ami most szerintem tobbet er mint egy heavy.

Csapee

(#60313) scyllarus válasza N. A. Attila (#60311) üzenetére


scyllarus
veterán

Ott az ellenfélnek is ugyanannyi tierpontból kell gazdálkodnia, ők is ugyanúgy 2 T1-est hoztak, nem? Tehát a feltételek egyenlőek. Randomban nem, egyértelműen hátrányban van a csapat. Ráadásul, ha megnézed az ilyen csatákat, a T1 nem is akar hasznot hajtani, általában elbújuk a bázis környékén az első szikla mögé. Annyi haszna van, hogy legközelebb talán nem jön, mert sok játékélményt nem nyújt, ha 5 másodpercen belül kilőnek :) Én is azzal szoktam kezdeni, hogy kitolom a kezdőkörből. Ha még lődözni is kezd rám emiatt, lesz okom beledurrantani egyet.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#60314) N. A. Attila válasza scyllarus (#60313) üzenetére


N. A. Attila
csendes tag

Igen, az ellenfélnél is így volt, meglepően hasznosak voltak a kis Ltr-ek. Viszont igazat kell adjak, a hasznuk egy Tier 8-as csatában nemigen összemérhető egy IS-3-aséval... :)

(#60315) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Miért kaptam egy T62A Sport harckocsit? :F "Küldetés teljesítve" de nem is játszottam.

Kerüld kérlek a káromkodást!

[ Módosította: CoolMan ]

(#60316) Angel1981 válasza N. A. Attila (#60314) üzenetére


Angel1981
veterán

scyllarus kolléga nagyrészt megválaszolta.
T8-as csatában felderítőnek ott lehetne a Traktor helyett mondjuk egy AMX 13 75 - jobban járnának, nem? :)

Nem értem, a WG miért tojik ennyire erre a problémára, szerintem 1 óra lenne leprogramozni - de lehet, hogy sokat mondok...

ddt500hu: Téged sem érdekel a foci? :))

[ Szerkesztve ]

(#60317) lnk válasza ddt500hu (#60315) üzenetére


lnk
aktív tag

Szerintem sokkal jobb ez mint a Karl-os cucc volt.Trollkodni jó az :)

(#60318) KaLeun válasza csapee (#60312) üzenetére


KaLeun
senior tag

Igazad van, egy veszett csatában már csak ülni kell és várni a végzeted. Hátha kitolsz überunicumként 1k sebzést... :U

Cila

(#60319) bughead123


bughead123
csendes tag

Vajon miutan vege lesz ennek a foci eventnek megmarad a garazshely amit adtak a tankkal ?

(#60320) ddt500hu válasza Angel1981 (#60316) üzenetére


ddt500hu
veterán

De. Csak nem egy tankos játékban! :)
A Karlal sem játszottam ezzel sem fogok.

(#60321) Strauss válasza bughead123 (#60319) üzenetére


Strauss
senior tag

Nem hiszem, karl után is elvették, ha jól rémlik.

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#60322) H@lede válasza xenom0rph (#60270) üzenetére


H@lede
tag

Én a helyedben eldobnám azt a 3 álcát és 3 javítást tennék a helyükre 2 skillnek meg bia menne.

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#60323) Szepi1979 válasza Strauss (#60321) üzenetére


Szepi1979
senior tag

A 100%-os parancsnokot kivettem mielőtt visszavették, azóta is boldogan szolgál egy másik artyban.

“ nem kell mindig nyerni “

(#60324) bughead123


bughead123
csendes tag

Ha csak a barrakba rakom a legenyseget akkor megmarad ?

(#60325) Angel1981 válasza bughead123 (#60324) üzenetére


Angel1981
veterán

Persze, ki hajtana végre emberrablást egy katonai barakkban? :))

(#60326) PR0JECTNR56 válasza bughead123 (#60324) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igen. Onnan pedig bármikor beültetheted megint egy tankba az adott tagot vagy komplett legénységet.

(#60296) rlazol: Hát alapvetően semmi értelme, de két dolog kell ehhez is. Első esetben a játék rendszerével kapcsolatos alap ismeretek hiánya, a másik pedig csak szimplán a jó öreg emberi hülyeség. A kettő persze nem zárja ki egymást, együtt is jelen lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#60327) dvids válasza Szepi1979 (#60323) üzenetére


dvids
aktív tag

Én nem raktam sehova és megmaradt anélkül is.

(#60328) #43680768 válasza KaLeun (#60285) üzenetére


#43680768
törölt tag

Nos azért, mert XP alig számít bele a WN8-ba
Vagyis ő WN8 szerint EPIC gamer, viszont valódi játékosok szerint meg egy nagy nulla :D
Csapatjátékra nem hajlandók mennek a lemmingssel, mert csak úgyvan esélyük túlélni ami fontos a WN8 meg a stat miatt.
Mindig mondom minden fórumon tessék felébredni, a játék amióta mindenki XVM-el játszik szar lett.
Egy ilyen "EPIC PLATOON" soha nem fog meghalni a csapatért megvédve az egyik szárnyat.
Ha mi megyünk Klántársaimmal, főleg ha hárman, sokszor beírjuk, hogy melyik oldalra, vagy stratégiai pontra megyünk mindhárman, és beírjuk, hogy megvédjük. Persze írhatjuk, hogy only, alone, 1-2 fasz jön velünk, mert ha platoon megy akkor velünk biztonságban lesz.
Ha tele a tököd, hagyd a játékot pár napra, vagy akár 1 hétre is, aztán pár meccset gyere fel. és javulni fog az MM, két ok miatt. Te is nyugodtabb vagy, és WG sem akar játékost veszíteni.

(#60329) szőröscica válasza #43680768 (#60328) üzenetére


szőröscica
addikt

Ezt a stathuszárkodást nem értem... :(

Ez egy játék, csak élvezni kellene.

(#60330) ddt500hu válasza szőröscica (#60329) üzenetére


ddt500hu
veterán

Ez nem mindenkinek játék. Van aki azt hiszi, hogy ha 3000wn8 felett van akkor attól ő valaki lesz. :C

(#60331) Zeratul válasza szőröscica (#60274) üzenetére


Zeratul
addikt

Láttál már régi orosz tankot terhelésen? Pontosan ilyen füstöt ad.
[Budapest 2006 T-34-85 driven by Tankos Gyuri Bácsi]

(#60332) N. A. Attila válasza ddt500hu (#60330) üzenetére


N. A. Attila
csendes tag

Hát, mivel jó sokan nem használunk xvm-et, nekem ők is csak 1 tank a többi közül :)

(#60333) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

0.9.1. frissítéssel sikerült valakinek elindítani teljes képernyős 1280x720 60Hz-es beállítással elindítani a játékot?

A térerő legyen veletek!!!

(#60334) #21346560 válasza szőröscica (#60329) üzenetére


#21346560
törölt tag

Pont ezért csodálkoztam a minap, hogy kiderült én nem használok xvm-et, és ezen elcsodálkozott pár ember :U

(#60335) Kalos7


Kalos7
tag

Mi a véleményetek erről a csatáról?
Nem tudok rájönni miért kapok ki állandóan ma.......... :(((

(#60336) Kean_Sorbo válasza Kalos7 (#60335) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Semmi.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#60337) Zeratul válasza Angel1981 (#60325) üzenetére


Zeratul
addikt

Persze, ki hajtana végre emberrablást egy katonai barakkban?

SerBből kinézem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60338) sequator válasza Kalos7 (#60335) üzenetére


sequator
senior tag

Random T9-T10ben sokan félnek a javítási költségtől és nem csinálnak mást mint kempelnek vagy lemmingeznek. Ennek 95%ban vereség az eredménye, ha megszakadsz is. Én az elmúlt egy hétben többször végeztem az első helyen a kisebb tankjaimmal (pl. Comettel T9es csatában, vagy IS-3mal T10ben), sok T10esünknek egy vagy maximum két értelmes sebző lövése volt.

Szóval semmi különös, business as usual, how terrible, stb.
Vagy ahogy mifelénk mondják HTFU
:)

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#60339) Kalos7 válasza sequator (#60338) üzenetére


Kalos7
tag

De akkor ne is játszanak Tier 10-ben ha nem karnak vagy nem tudnak.
Mert az IS8 és IS7 akció miatt még vesztes csatában is pluszba vagyok.
És meglehet nézni mit csináltak az orosz tankjaink. :N

(#60340) #43783936 válasza sequator (#60338) üzenetére


#43783936
törölt tag

Ez a költségtől való félelem ami számomra felfoghatatlan. :U
Akkor ennyi erővel a villanyszámla miatt is aggódhatna.
Alapból úgy indulok neki egy T9-T10 csatának, hogy 70000 minusszal zárok.
Ennyi csak ritkán szokott lenni, de azt az összeget 1-2 csata alatt kifarmolom prémtankkal.

[ Szerkesztve ]

(#60341) Angel1981 válasza Zeratul (#60331) üzenetére


Angel1981
veterán

WOW! :Y
Az esetről a kezdetek óta tudok, de nem tudtam, hogy felvétel is van róla!
Király! :R
Ezzel egészen a Gyurcsány rezidenciáig kellett volna menni anno! :P

[ Szerkesztve ]

(#60342) sequator válasza #43783936 (#60340) üzenetére


sequator
senior tag

Nekem is, hiszen a játék célja eleve a tankok kilövése. Aki ilyen játékkal játszik számítson rá, hogy őt is kilövi valaki.
Ha van értelme én bevállalok pár lövést, akár a "hősi halált" is a győzelemért. De ha utána csapat nem él a lehetőséggel, akkor az bosszantó. Ha meg látom, hogy eleve esélytelen, pl. el Hallufon senki nem jön velem A1-A2be, akkor én is visszamegyek és kímélem a tankom. Ha olyan a pálya/tankom, akkor hagyom hogy foglalással győzzenek én meg igyekszem túlélni.
A múltkor Himmelsdorfon normál csatában le is noobozott az ellenséges E-75, mert egyedül nem mentem rá egy 30%os E-75, egy full HPs T32re és egy 15%os VK4502 (P)-re a félholt T-43-mal. Inkább felszaladtam a hegyre. :)

sautia

sequator

(#60343) #43783936 válasza Angel1981 (#60341) üzenetére


#43783936
törölt tag

Vajon akkor is ekkora buli lett volna, ha egy hirtelen sarkonfordulással beletaposott volna pár köré csődülő birkát a betonba? :U
Hiába régi, hiába fegyvertelen, akkor sem játékszer.... :(((
Ha rajtam múlna, még a dédunokája is a sitten öregedne meg, ekkora felelőtlenség miatt..

(#60344) ddt500hu


ddt500hu
veterán

:D

(#60345) dfsz34


dfsz34
őstag

Nem emlékszem, hogy korábban is mutatta-e, de az egy nagyon jó dolog, hogy a látótávot, az alapot és az aktuálisat is mutatja a módosítókkal.

Egy fontos info nekem, hogy a venti és a Bia növeli a látóvot cca 2 + 2%-al, ami nem kevés, pont annyi, mint a parancsnok specifikus látótáv skillje. Ezzel már elgondolkodtató a bia és a venti is.

(#60346) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Valakinek sikerült már bekerülni történelmi (Tobruk) vagy focis csatába? Percekig vártam mindkettőre, de semmi.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#60347) Angel1981 válasza #43783936 (#60343) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez nem buli, ez igazságtétel - lett volna!
Az öszödi böszmének kéne a börtönben rohadnia, nem ennek!

Ez azonban politika, úgyhogy részemről lezárva!

(#60348) jr1994 válasza Patrick76496 (#60346) üzenetére


jr1994
addikt

a focisat próbáltam, de aztán meguntam a várakozást még délelőtt.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#60349) Bingisz válasza Patrick76496 (#60346) üzenetére


Bingisz
addikt

Focizni szakaszban kell. 3-as szakaszt bedobja mindig.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#60350) Patrick76496 válasza jr1994 (#60348) üzenetére


Patrick76496
őstag

Engem végül berakott. Nagyon király ez a játékmód, még a Karl-osnál is jobban adja. :DDD Csak nem tudom miért kell az ilyeneket kivenni. Raktam is a SPORT T-62-re rammer-t meg enhanced torsion bars-t. Kár, hogy a sima T-62-nek nem ilyen jó a max sebessége, igazán mehetne legalább 55-tel.

(#60349) Bingisz: Akkor majd jöttök. :K

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.