Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#61801) Kean_Sorbo válasza ddt500hu (#61800) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Hosszú célzásidő + 230 pen = a maximális kiherélés

Itt a vége.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#61802) vhw válasza Kean_Sorbo (#61801) üzenetére


vhw
addikt

A Su-152-nek harmad ekkora (~86) átütése van HE-vel, kevesebb mint fele akkora átlagos sebzéssel, haszontalan AP lőszerrel, ugyanilyen célzási idővel, pontatlanabb ágyúval, torony nélkül, ugyanúgy papír páncélzattal, gyenge mozgékonysággal.

Igaz, hogy általában csak páncélozatlan tankokba lehet beleverni 700-800-at (de legalább azért lövegpajzsba, toronyba is bevisz ~300 körül), nem lehet szinte bármit one-shotolni jó eséllyel a saját szintjén mint jelenleg az FV-vel... De azért... még mindig lehet vele érvényesülni, mindig fun egy-egy random bevágott max körüli sebzés...

De jaj mi lesz most szegény one-shot király angol TD-vel... mert immár csak 230 az átlag pen a gold lőszerének - ami még mindig átlövi oldalról gyakorlatilag az összes tankot, szemből még 230 pen is be tudja verni a legtöbb T10 medet, akár egyes nehezeket is, de ha netán mégse, még így is odaver 700-800-at... Csak hát... nem lesz olyan könnyi egy kattra elintézni egy IS-7-et mint eddig... nem lesz annyira magától értetődő, hogy egy laza mozdulattal garázsba küldjünk egy 9es tankot...
Jaj mi lesz így...
El kell kezdeni ügyesebben célozni? Helyezkedni? Nem csak kinézni a szikla mögül nagy mellénnyel és azzal a lendülettel veszteséglistára küldeni egy ellenséges tankot?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#61803) ddt500hu válasza vhw (#61802) üzenetére


ddt500hu
veterán

Neked nincs FV-d jól sejtem?

(#61804) LZs?! válasza dfsz34 (#61788) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@dfsz34

Van pár szenvedős tankom, pl az A43-al, ha megfeszülök se tudok 2000wn8 fölé menni, még sikeres csatában sem, túl gyenge az 57mm (ezt használom inkább, mert a 76mm-es meg pontatlan) tier6-8 csatákban.

A 76-os nem pontatlanabb vagy rosszabb, mint a T49 ágyúja, és a DPM-jük is közel van egymáshoz.

A T34-86-hoz pedig - szerintem - semmi köze; az A43 nagyon mozgékony (gyorsulás/fordulás), jól tartja a sebességét, és menet közben jó marad a szórása. Ha mozogsz, a páncélja sokat trollkodik, ugyanakkor a lánctalp már szemmelverésre is leesik.

Esetleg próbáld meg úgy használni, mint egy könnyű-közepes hibridet, lásd Pz III/IV.

Számomra rendkívül pozitív csalódás volt, ellenben az A44-től kicsit félek; már ki van fejlesztve egy ideje, de még szoknom kell a gondolatát...

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#61805) vhw válasza ddt500hu (#61803) üzenetére


vhw
addikt

Az FV-n máshogy érvényesülnek olyan objektív mutatók, mint a;
- pontosság
- átütés
- átlagsebzés
- lövegkitéríthetőség
- páncélzat
- mozgékonyság

mint mondjuk egy Su-152-n?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#61806) Sanya válasza ddt500hu (#61803) üzenetére


Sanya
nagyúr

kapott már tőlük pár lövést.
Elég OP a 183.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#61807) dfsz34 válasza LZs?! (#61804) üzenetére


dfsz34
őstag

0.34 vs 0.41, azért van különbség, bár közelre lehet, hogy mindegy

majd kipróbálom a 76mm-el is, hátha van benne fantázia, mert nagyobb pen meg alfa, lehet, hogy tudom használni

(#61808) zsolthee válasza Bingisz (#61713) üzenetére


zsolthee
senior tag

Pont ráfért már a nerf ezekre a tizes TD-kre. :C
Marhára nem illenek bele a játékba ilyen paraméterekkel.

(#61809) TESCO-Zsömle válasza vhw (#61805) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem, de fontos részletek felett elsiklasz. Például HE-t hasonlítasz HEAT-hez, gondosan elkerülve a tényt, hogy a SU152-nél pont nem érdekel, ha a HE csak 300-at sebez, mert 600 kreditért sebez 300-at, míg az FV-ben a HEAT 8000-ért sebez 700-at, ráadásul nerf után a SU152-esnek nagyobb lesz az átütése arannyal (250), mint az FV-nek.

Lehet csűrni-csavarni a dolgot, de az FV183-ast csakis a HEAT tette használhatóvá, ez balanszolta a kevés lőszert, a sz*r páncélt, a lassú célzást, a drága lőszert, stb... Most, hogy ezt elveszik, szimplán egy sz*r TD lesz belőle, semmi több.

Akinek meg még tetszik is, hogy egy tankot elqrnak, az nem tudom egyáltalán miért WoT-ozik... :(

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#61810) vhw válasza TESCO-Zsömle (#61809) üzenetére


vhw
addikt

Az FV HESH-t használ, ami gyakorlatilag egy magas átütésű HE lőszerként viselkedik.
A HEAT, ha nem üt át, akkor egy szép kerek nullát sebez.
Azért van különbség, hogy ráteszed a célkeresztet és most is garantált a több százas, akár ezres sebzés, és a láncot lövök, lepattan stb. akkor nullázok között.

Ott van az FV-n egy 310 átütésű AP, a kutya nem használta, mert a HESH hanyag célzás mellett is hozta ugyanazt a sebzést, akár a dupláját is.
Azért álljunk már meg egy pillanatra.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#61811) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Az anyját az össze olyan troll kö**ögnek akik mást hibáztatnak, mert ő maga megy bele az én lövésembe.. kijött elém én meg ellőttem a tornyán.. hogy dögöljön éhen, az ilyen, és akkor még engem idiótáz, mert ő nem figyelt. Sniper módban nem láttam, hogy ki akar jönni elém. Az ilyen feltud b*szni, de nagyon..

Apropó:
A cset részt el lehet valahogy tüntetni véglegesen? tudom lehet ebből nagy hátrány is, de az ilyen barmokra nem vagyok kíváncsi, akaratlanul is reagálok, ha nekem írnak valamit..

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#61812) mcwolf79 válasza SSJmeszes (#61811) üzenetére


mcwolf79
veterán

Opcióknál kikapcsolható.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#61813) SSJmeszes válasza mcwolf79 (#61812) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Megvan! Köszi a segítséget! Már ki is lőttem.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#61814) v!ct0y válasza vhw (#61810) üzenetére


v!ct0y
veterán

Igen csak amikor a 2. 310 es penes skuló pattan le meg hanyagul célzok akkor egy kicsit fel megy pumpa.

(#61815) Angel1981


Angel1981
veterán

Azért várjunk még kicsit az FV 183 körüli vitákkal, Uraim!
Még messze a hivatalos "9.2-es változtatások listája". :)

(#61816) otto14


otto14
senior tag

Kharkov csata... T1 Heavy -vel vagyok... Panzer4H -tól kapok 3x ~80at, majd egy KV1 -től ~130at... Maradt ~300HP -m... Panzer4H egylövésez -.- Kérlek, magyarázzátok, el hogyan :R Mert 2 ágyú megy rá, egyiknek 110 /175 az átlagsebzése, másiknak 350 az átlagsebzése. Tudtommal egy csatában csak egy ágyut lehet használni, Panzer4H -ból is csak 1 volt a csatában. Elvileg nem ammorack volt, mert nem repült le a tornyom... Akkor most mi van? Replayt többször visszanéztem, nem láttam semmit.

[ Szerkesztve ]

asd

(#61817) Chris0321 válasza otto14 (#61816) üzenetére


Chris0321
addikt

Troll gun, He-ről átváltott goldra vagy egyszerűen utoljára olyan helyen lőtt meg ahol vékonyabb volt a páncélzat és nagyobbat sebzett a HE.

(#61818) vhw válasza otto14 (#61816) üzenetére


vhw
addikt

A troll gun van rajta, a halál utáni képen tisztán lehet látni.
A T1 41mm-es hátsója meg nem arról híres, hogy megállítaná a HE lövedéket (vagy akár lehetett HEAT is, bár én nem hallottam a jellegzetes sistergést... esetleg elnyomta a robbanás)

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#61819) rlazol válasza vhw (#61818) üzenetére


rlazol
addikt

mi az a troll gun? :F

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#61820) otto14 válasza Chris0321 (#61817) üzenetére


otto14
senior tag

Igen, értem, de a HE is csak 175 -t lő, gold meg 110 -t a kis ágyun, márpedig a kicsi ágyú volt rajta, mert csak azzal lőhetett belém 3x ~80at
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jogos, megnéztem sokadszorra is, HE -vel lőtt, ezek szerint nagy ágyúval. Bocsi, megint én vagyok a hülye... :DDD
Köszönöm mindkettőtőknek :R

asd

(#61821) scyllarus válasza otto14 (#61816) üzenetére


scyllarus
veterán

2x szerencséd volt, rajtad robbant a HE, nem ütött át. Harmadszorra igen.
Ezt csak úgy tippelem, melóban nem tudom most megnézni a replayt.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#61822) otto14 válasza scyllarus (#61821) üzenetére


otto14
senior tag

Az első 3 lövésnél szembe voltam vele, ott nem mehetett át rajtam, majd mikor kaptam tőle a 4. lövést, akkor már a seggemet látta, mert a KV1 -el foglalatoskodtam, így már nem volt számára akadály... :R

asd

(#61824) Bad Pritt válasza rlazol (#61819) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jellemzően közepes tierben olyan ágyú, amiknek az űrmérete nagyobb, mint a tier átlaga (tier 5-ben mondjuk 75 az átlag, a troll ágyúk pedig 105-122 mm-esek), lövedékük lassú, röppályája meredek, maga az ágyú pontatlan és lassan tölt, illetve céloz. Az átütése AP-val gyenge, HE-vel szokás használni, mert az mindenképpen sebez és ha tier4-6 között jellemzően vékony lemezeket talál, akkor könnyen kioszthat 500 sebzést is akár.
Troll ágyúval leginkább Hetzert, Stugokat, M4 Shermant, Pz 4-et, KV-1-et, SU-85-öt szokták használni, ezeknél fokozottan érdemes figyelni a sziluettet és magát a tankot, a troll ágyú rendszerint rövid, vastag csővel rendelkezik (kis tierben T18-ra kell figyelni). A SU-152 egy olyan tank magasabb szinten, ami troll ágyúval kezd, nagyon rövid és bumfordi csöve van, de lehet használni 122-essel, az vékony, de hosszú, cserébe irgalmatlan gyorsan tölt, szóval azzal sem akarnál leállni lövést váltani.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61825) csapee válasza Bad Pritt (#61824) üzenetére


csapee
senior tag

KV2 kimaradt. Az maga a trollgun:) Mostanában azzal oldom a hangulatot, nincs szebb egy meglepett mediumnál, a Hellcatek meg jackpotok. ;]

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#61826) Bad Pritt válasza csapee (#61825) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Említést sem érdemel. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61827) rlazol válasza Bad Pritt (#61824) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm! :R
ezeke szerint ma egy ilyen stuggal volt dolgom PzIVH-val Kharkovban. A leírásnak megfelelő ágyú, első két lövése lepattan (szemből) utolsó 200+ sebzés. Nem is értettem.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#61828) wrett válasza rlazol (#61827) üzenetére


wrett
csendes tag

Pl. itt ilyen PzIV troll gun téma
[link]
PzIV, StugIII troll gun-al FUN! :K

(#61829) rlazol válasza wrett (#61828) üzenetére


rlazol
addikt

soha nm mertem feltenni, mert kicsi a penje. érdemes?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#61830) Drenadar válasza rlazol (#61829) üzenetére


Drenadar
veterán

HE-nél nem a PEN a lényeg...

de egy ideje eléggé le lettek gyengítve a HE lőszerek....

tudod eléggé nagy FUN mikor egy 4-es tankot egy lövéssel ölsz meg mindenféle nehézség nélkül...

(#61831) slett27 válasza Drenadar (#61830) üzenetére


slett27
addikt

IS-3-nak mennyi a javítása ha teljesen kilőnek ? 18.000-re emléxek :U

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#61832) Drenadar válasza slett27 (#61831) üzenetére


Drenadar
veterán

sose figyeltem a javítási költséget....

(#61833) slett27 válasza Drenadar (#61832) üzenetére


slett27
addikt

:DDD OK, nem gond. Volt egy táblázat ahol meglehetett nézni, valahogy mindig idegesített hogy győztes meccs után is mínuszba megy a credit.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#61834) Drenadar válasza slett27 (#61833) üzenetére


Drenadar
veterán

sebezz sokat... vagy vegyél prémiumot....

(#61835) ng0ofy válasza slett27 (#61833) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

16-20 között.
Ezzel a tankkal csak vesztett tier X csatában vagyok mínuszban, én imádom :)

Bar tény, hogy drága a lőszer bele es a javítása sem olcsó. Viszont ha nem lövöldözol össze-vissza lehet vele gyűjtögetni, pláne most, hogy minden 5. Csata után ad 25 ezret

[ Szerkesztve ]

(#61836) slett27 válasza ng0ofy (#61835) üzenetére


slett27
addikt

Nem ismerem annyira a tier VIII-IX-X -es csatákat. T-34-el tolom most ill. Hellcat-el. IS-3 abban a kategóriában milyen erős ? Nem lenne jobb egy T32 amcsi nehéz ? Vagy egy német vagy orosz TD ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#61837) wrett válasza rlazol (#61829) üzenetére


wrett
csendes tag

Szerintem mindenképp, de ki kell próbálni! Persze nem árt a gold lőszer...

[ Szerkesztve ]

(#61838) ng0ofy válasza slett27 (#61836) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Játék stílustol függ. Én nem bírok a vonalak mögött kuksolni. Az is 3 bl 9 agyujaba nagyon néha, Maus es társai ellen kell csak arany lőszer. Inkább a front páncél a gyenge. Ez az amire raknak kiegkent valami pleh lemezt :DDD
Egyébként próbálj ki mindent es rájössz, hogy mi fekszik neked.

(#61839) Angel1981 válasza slett27 (#61836) üzenetére


Angel1981
veterán

"IS-3 abban a kategóriában milyen erős ? Nem lenne jobb egy T32 amcsi nehéz ? Vagy egy német vagy orosz TD ?"

Ezek mind mind különböző játékstílust követelnek.

(#61840) zsolthee


zsolthee
senior tag

Buffolják a Hellcat-et!
:)

[ Szerkesztve ]

(#61841) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Megint full idiótákkal van tele a játék :W
A lengyeleknél iskolai szünet van vagy mi?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#61842) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Szerintetek melyik tankot érdemesebb megvennem?
AMX 12t
VK30.01d
VK30.01p
Ki van mindegyik fejlesztve de csak az egyikre van pénzem.
Illetve elkezdtem kifejleszteni az arl44-es ágat. De amik előtte vannak tankok d2 és b1 nem a legjobbak. Vagy csak én nem tudok velük játszani. Páncéljuk nincs, átütésük nincs. Hogyan kéne játszani ezekkel?
Illetve milyen dobtáras tankok vannak 5-6-os szinteken az amx-en kívül?
Hellcaten elkezdtem skilleket kifejleszteni. Ez tényleg ilyen sokáig tart? Azóta összejött vele vagy 20000xp és még csak 50%-on vannak.

[ Szerkesztve ]

(#61843) Enzolord válasza gyenesmartin (#61842) üzenetére


Enzolord
addikt

Attól függ, milyen jó játékos vagy, ha még az elején jársz, akkor valamelyik VK-t, ha már eléred az 1000 effet, kb, akkor jöhet a 12t, mert az egy spotter, bár táras, és azzal azért már tudni kell játszani, ahhoz hogy élvezd is a játékot, és a csapatod is profitáljon belőle..

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#61844) slett27


slett27
addikt

ng0ofy, Angel1981 : túl sok creditbe kerül a próbálgatás ezen a szinten már. :) Kár hogy a teszt szerver nem megy állandóan, az nagy segítség lenne.

Más. nem értem hogy pl Matildát miért rak be Tier 6-hoz. Ott mit lehet csinálni ? KV1-S oneshot kill. SU-100-nak sem kell több. Jaaa hogy ügyesen azzal a járművel és ne legyek noob? Lassú mint a tetű, besorolása simán elmenne Tier III-IV-V. Nem OP tank, nem nem. TD-k, V-ös nehezek elég könnyen kivégzik.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#61845) #43783936 válasza gyenesmartin (#61842) üzenetére


#43783936
törölt tag

Először a VK30.01p-t, mert addig is fejlődnek a legények.
Utána az a vonal már heavy (amihez úgyis új legénység kell), akkor a P-ből felszabadult med legénységedet beteheted a VK30.01d-be.
Ha jól tudom t5-6-ben nincs másik táras tank.
A legközelebbi táras tankok (a francia lightokon kívül), a hetes amcsi light T71 és a hetes japó med Chi-ri.

Valakinek az aláírásából idézek: A francia tankok nem sz@rok, csak másképpen jók. :D
Nagy igazság.

Ha nem tudsz sebezni, akkor igyekezz spottolni az ellent, hogy a többiek szétlőhessék.

[ Szerkesztve ]

(#61846) Drenadar válasza slett27 (#61844) üzenetére


Drenadar
veterán

jóóóó az matilda! és nem az az általános hogy 6-osokhoz teszi be...

ha forgatod akkor bizony 5ös tank is képes róla pattanni... nem is nehezen...

és hiába ha nincs sok kredited akkor is az a jó válasz hogy minél többet ki kell próbálni...
Mikor én kezdtem a játékot és én is próbálgattam a tankot és kérdeztem itt én is azt a választ kaptam hogy hát próbáld ki mindkettőt... néztem hogy az hülyeség... nem, tényleg ki kell próbálni minél többet... más más stillus más más erősségek és gyengeségek...

(#61847) gyenesmartin válasza #43783936 (#61845) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor a P lesz.
Addig is trollkodok az ELC AMX-el. Jó vele menni, hogy el sem bírnak találni én meg lövöldözhetek is.

[ Szerkesztve ]

(#61848) jr1994 válasza #43783936 (#61845) üzenetére


jr1994
addikt

59-16 ;]

meg a kis pufi Leopard

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#61849) slett27 válasza Drenadar (#61846) üzenetére


slett27
addikt

Az a baj hogy végül is igazad van. :D Összegyűlik lassan 2,5m ezüst valami VII-est VIII-ast villantok magamnak.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#61850) Drenadar válasza slett27 (#61849) üzenetére


Drenadar
veterán

illetve egy ésszerű tanács: ha nagyon kredit gondod van ne menj 6-os tier fölé...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.