Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#60051) emre válasza tigerk (#60021) üzenetére


emre
veterán

Az ilyen kifestőt a továbbiakban légyszíves mellőzzed, mert nem kevesen nézik mobilról is a fórumot.
Ha mindenképp meg szeretnéd mutatni akkor linkesítsed, vagy csinálj belőle gif-et.

például így

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60052) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hazánk fia, igazi kultúra. Pedig van 52000+ csatája, semmit nem sebzett, nullával szállt ki a legvégén, csak káromkodott a csata alatt. A replayt – miatta – már feltenni is szégyelleném.

Igazságos MM, sehol nem látom sem a tierpont egyenlőséget, sem a kompenzációt, sem a _slightly_ unbalance-ot... El is buktuk, mint a szél. Az a szakasz igazi ász volt a csatatéren.

Itt meg tök egyedül védtem egyetlen egy oldalt, 5 tank ellen. Hármat tudtam kiszedni, pedig a Löwe mindenhogy tölt, csak nem szélsebesen, és nem is az a pácélvastag fenevad.

Ennyi a mostani gyöngyszemekről...

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#60053) unravel válasza Bingisz (#60043) üzenetére


unravel
őstag

Akkor miért? Azt mondod, hogy van aki nem nyerni indul a csatába, hanem pipacsot szedni? Kizárt.

¯\_(ツ)_/¯

(#60054) mynames válasza 04ahgy (#60052) üzenetére


mynames
senior tag

AZT A LEBORULT SZIVARVÉGIT!!!!!!!! :Y

hol a "hiba" a képen??? ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#60055) 04ahgy válasza mynames (#60054) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem látok hibát, csak azt, hogy a csapat semmit nem csinált a harmadik képen, az MM nem okés a másodikon, és a hazánkfia be van kattanva az elsőn.

Végül is, hol a hiba a képen rovatunkat olvashatták...

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#60056) mynames válasza 04ahgy (#60055) üzenetére


mynames
senior tag

Na majd akkor más megmondja ! :D Gondolom ez neked természetes!

(#60057) Viktoár


Viktoár
addikt

Szégyen és gyalázat hogy egy T7-es csatában én sebeztem a legtöbbet a kis KV1-el. :(

Hajmeresztő hogy egyesek miket művelnek top tankkal.A tigrisünk szinte végig bújkált majd beállt elém mert ő akarta megadni a kegyelemdöfést a JPanthernek.Természetesen én őt találtam el és kaptam érte pénzlevonást.

Üdv:Viktor

(#60058) Diarmand válasza 04ahgy (#60055) üzenetére


Diarmand
senior tag

Öhm... hol vannak a tankjaid a harmadik képen? :DDD

(#60059) 04ahgy válasza Diarmand (#60058) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Úgy van beállítva a garázs mod, hogy pont nem látszik (elsődlegesnek jelölt tankok, amik szorzósak még).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#60060) mynames válasza Diarmand (#60058) üzenetére


mynames
senior tag

Na akkor elárulom, hogy a free xp mennyiségén tömegén esett le az állam...
Annyiból talán egy komplett ág is kijön ! :Y

[ Szerkesztve ]

(#60061) 04ahgy válasza mynames (#60060) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jah, az nekem tényleg természetes. :) Majd 1M után kezdődik az élet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#60062) mynames válasza 04ahgy (#60061) üzenetére


mynames
senior tag

Most akkor vagy életed nincs vagy fizetésed! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60063) Simi37 válasza Kalos7 (#60048) üzenetére


Simi37
őstag

Amikor meglett az első 8asom nem figyeltem h 1000 vagy 1400 csak színt akartam váltani...attól függetlenül h narancs voltam ment vele jól az 1. osztály megvolt vele. Még most sem 1400 a wn6om és nem tartom magam se noobnak se pronak. És 8asssal több tankászom is van. Már 9esem is van. Ráadásul mire 1400 a wn6 már rég jobb vagy mivel a régi csatáid "lehúzzák". Én nem vártam volna meg.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#60064) ng0ofy válasza Simi37 (#60063) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Valamint annak, aki végighúz 3 TD ágat jobb lesz a statja, mint aki kipróbál mindent, aztán majd szépen beáll (:

(#60065) rlazol válasza Simi37 (#60063) üzenetére


rlazol
addikt

mit jelent az, h "színváltás"?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#60066) PR0JECTNR56 válasza rlazol (#60065) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az XVM nevű program színskálával tükrözi a játékosok nevét és egyéb mutatóit "képességeik" és addig elért eredményeik alapján alapján. A piros játékosok a leggyengébbek, őket nevezik paradicsomoknak is.

(#60067) rlazol válasza PR0JECTNR56 (#60066) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm!
ez sok mindent megmagyaráz.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#60068) Kalos7 válasza Simi37 (#60063) üzenetére


Kalos7
tag

Ahogy egyre magasabb tierben játszik az ember, annál jobb játékosokkal találja szembe magát és egyre kevesebb nobbal.
És amiről én beszélek az a csapattal szemben iránti tolerancia, hogy nem játszok addig magasabb tierben, ahol nem tudom megállni a helyem.
Mert ha pl top tank vagyok akkor nagyon sok múlik rajtam, hogy nyer-e a csapat, de ha nem tudom kezelni a tankomat a magasabb szinten, akkor a többivel is kicseszek.
Mindig akkor léptem tovább, amikor azt éreztem, hogy abban a tierben jó vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#60069) Spenike válasza mynames (#60060) üzenetére


Spenike
tag

Szerintem meg éppen hogy van neki bőven "fizetése" :P
Mindig is úgy csinálta hogy prém tankkal megy farmolja a free XP-t és váltja folyamatosan goldból futni neki ennyi ;)

(#60070) 04ahgy válasza Spenike (#60069) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha tudom, hogy ilyen hatása lesz, leretusálom a képről. Nem gondoltam volna, hogy valaki ezt nézi. :(

Amúgy van fizetésem is meg életem is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#60071) Spenike válasza 04ahgy (#60070) üzenetére


Spenike
tag

Nem megbántani akartalak vele!
Ezt már régebben kitárgyaltuk bár látom nem emlékszel rá mindenkinek a saját dolga mit csinál és miből....

(#60072) N. A. Attila


N. A. Attila
csendes tag

Ezt az egész statisztikázást kellene elfelejteni szerintem, mindenki csak stresszel rajta, aki nézi. Akinek számít, az mindég valaki más miatt veszíti el a csatát, ráadásul az ég egy adta világon semmit nem tehet ellene. Mert ne mondja nekem senki, hogy amikor a 30. másodpercben már 6-0 az ellen javára, akkor ott nagy dolgokat lehet alkotni... Esetleg 1000 csatából egyszer. Múltkor is beírta a figura, hogy 30% for win. Mondom neki felejtsd el a statisztikákat, marhaság az egész. Meg is nyertük simán 3 vagy 4 killt tettem én hozzá az IS-3-mal. Viszont mindenki marha frusztrált lesz, aki komolyan veszi. Vagy ha 30% az esély a győzelemre, akkor el se kezdjek játszani?
Mondjuk az 52k-s paradicsom lentebb azért meglepett.... De nincs xvm-em, nem is lesz, jobb nem látni a jövendőt. A sok kék meg lila meg vajon hányadik acc-ot húzza épp a wn8 miatt? Aztán megnézem az adatlapját a padlizsánnak, és kiderül, hogy összesen 3 tankkal megy, és húzza velük a statot mint állat. Nekem ez nevetséges. Virtuális péniszméregetés. Én azért játszom, hogy minél több tankot kipróbáljak. Amivel jól megy a játék, azt megtartom. Egyedül itt látom értelmét a history-nak, meg lehet nézni mivel milyen eredményes voltál, igazolják-e a számok az érzésed. Boldog vagyok, ha heavy-vel vagy TD-vel 3-4 kill-t összeszedek, és mérges, ha a saját kapkodásom, hülyeségem miatt nem sikerül még 1-2. De, hogy a nap végén mennyivel nőtt a wn8.... Mittom én. :P

[ Szerkesztve ]

(#60073) sequator válasza ng0ofy (#59978) üzenetére


sequator
senior tag

Nekem tegnap este 1427 xpre és az első Pool medálomra adott ászt az IS-3.
Az első kép ne tévesszen meg, ott csak az alap 921*1,5 a prémium fiók miatti xp szerepel a medálokért járó (Courageos resistance/Bátor helytállás) nem.

És a replay.

Nem tudom, hogy az a Tiger P hogy tudott a végén eltalálni, nagyon kicsi része látszódhatott a tornyomnak.
Lehet, hogy küldöm az RnG videók közé. :)

Az is érdekes, hogy az ellenséges Hellcat engem "red noob IS-3"-azott le, vagy a sajátjait? Tudtommal a statjaim alapján nem vagyok sem red, sem noob. :D noobmeter

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#60074) picur10


picur10
aktív tag

Van valakinek Tier 9-10-es francia arty-ja? Lorraine 155 51-et nyomom most, még kell kb 50k tp a BC-hez. Nézem a wikit, a löveg nem igazán fog változni, csak táras lesz. Mennyire életképes ez egy tier 10-es meccsen páncélozottabb tankok ellen?
A G.W Tiger (P)-nél is ugyanaz a löveg mint a tier 10-nél. Ott van valami érdemi előrelépés a magasabb tierekben, vagy gyakorlatilag itt megállhatok? :D

(#60075) sequator válasza picur10 (#60074) üzenetére


sequator
senior tag

Német vonalon a töltésidő fog csökkenni, így lesz nagyobb sebzés/perc.
Gondolom a franciáknál is hasonlóan lesz.

sautia

sequator

(#60076) KaLeun válasza picur10 (#60074) üzenetére


KaLeun
senior tag

A BC 155 58 átlagban olyan 300-400 között sebez (t9 kicsivel többet), de ha nincs szerencséd akkor akár egy tár nem éri el a 100-t. Az átlag persze az rng mértékétől függően eltérhet olyan +-200-t is.

Cila

(#60077) picur10 válasza sequator (#60075) üzenetére


picur10
aktív tag

Lesz vagy 10 mp-cel kevesebb töltésidő, de gondolom azért nem mindegy hogy csak tier 10-es tankok ellen mész, vagy a tier 8 is játszik.

KaLeun: Hát az nem túl sok. Igazából a splash majdnem teljes hiánya a zavaróbb most is, gyakorlatilag ha nem telibe találsz, akkor csak besározod az ellent. :D

[ Szerkesztve ]

(#60078) dvids válasza KaLeun (#60076) üzenetére


dvids
aktív tag

3x3-400, ha egyik sem üt át, ezt számold bele... Elég pusztító tud lenni. Plusz nagy ívben lőnek a franciák, több helyre be tudnak lőni, mint pölö némelyik ruszki spg. Tier 10-ig annyira nem fél az ember a francia artyktól, de ha elkap egy sorozattal a 10-es akkor vége a dalnak.

(#60079) Bingisz válasza dvids (#60078) üzenetére


Bingisz
addikt

A francia is ugyan olyan sz@r szögben lő, mint a 261.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#60080) sequator válasza picur10 (#60077) üzenetére


sequator
senior tag

Ugyanannak az ágyúnak általában a töltés/célzás idő, pontosság szokott változni a későbbi járműveken.
wotdb.info-n meg tudod nézni hogyan változnak pl a 210 mörser 18/1 tulajdonságai. (a T10esen már a 18/2 ágyú van, de a sebzése ugyanannyi)

sautia

sequator

(#60081) picur10 válasza dvids (#60078) üzenetére


picur10
aktív tag

[link]
Az angol ágon még csak az FV304-nél járok, de már a Bishop-nál is csak pislogtam, hogy hová be lehet lőni. Nem összehasonlítható a franciával.

Azért a forgatható toronyra kíváncsi leszek, a (nerf előtti) Su-26 szuper volt. :D

(#60082) dvids válasza picur10 (#60081) üzenetére


dvids
aktív tag

Jó, de ne azokhoz a szörnyekhez hasonlítsunk már egy spgt, azok még world of tanks szinten is röhejes pályán lőnek, pedig a korábban meglevőknek se sok köze volt bármiféle valódi fizikához.

(#60083) 04ahgy válasza Spenike (#60071) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem bántottál meg, csak a folytonosság miatt neked címeztem a választ, de az előtte levőknek szólt. :) Emlékszem, hogy ki volt tárgyalva.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#60084) Angel1981 válasza Bingisz (#60045) üzenetére


Angel1981
veterán

És klánt alapítani, de gyorsan! ;]

(#60085) jano_77 válasza mynames (#60060) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ez engem is érdekelne, hogy hogy a viharba gyűjtöttél össze ennyi free XP-t!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#60086) Diarmand válasza jano_77 (#60085) üzenetére


Diarmand
senior tag

Elég egyszerű erre a válasz :K

- Játszott és nem költötte el
- Átváltotta

:)

(#60087) dfsz34 válasza Diarmand (#60086) üzenetére


dfsz34
őstag

Nagy részét váltotta, de legalább a felét. kb 15k csata átlag 660xp-vel, az durván 500e szabad xp, ha semmit nem használ fel belőle az ember.

Mondjuk teljesen mindegy is, amíg nem tőled kér hozzá baráti kölcsönt, amit elfelejt megadni :) Nem mindegy, ki miért költ a játékra? Sokan azért játszhatnak ingyé', mert vannak akik költenek rá.

Egyébként ennyi szabad xp-vel ki lehet egy teljes ágat húzni, ami azért nem hátrány. Ha pl az fv183-t ilyen módon mexerezhettem volna, egy másodpercig nem tiltakoztam volna ellene.

(#60088) N. A. Attila: a 120k az nudli. Nekem úgy volt, hogy 220k, hogy nem spóroltam vele. Az biztos, hogy vannak játékosok durva mennyiségű szabad xp-vel. Ők azok, akik a megjelenés napján már behozták a wte100-t a csatába én meg csak néztem. Nekem majdnem 3 hónap játék után lett csak meg.

[ Szerkesztve ]

(#60088) N. A. Attila


N. A. Attila
csendes tag

Hehe. :) Az öcsémnek (pegya nick) 1.2 millája van free-ben. Nem nagyon költi, türelmes fajta.
Basszus, baromságot írok, 120k. Sorry :(

[ Szerkesztve ]

(#60089) Angel1981 válasza jano_77 (#60085) üzenetére


Angel1981
veterán

Nekem is van 850.000, bár igaz, konvertálatlanul.
Ha egy adott parancsnoknak már megvan a 6. sense, akkor onnantól szinte soha nem használok gyorsított képzést, mert egyszer talán még jól jöhet az a sok free, és akkor meg csak konvertálni kell, ami pár gombnyomás, és még 1 havi benzinpénz sincs, úgyhogy nem nagy ügy. :)

(#60090) 04ahgy válasza Angel1981 (#60089) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én is ugyanígy gondolkodom. ;) Más ezt az összeget egy hónap alatt eldohányozza. Az is olyan, mint a free to play modell. A nemdohányosok fizetik TB-ben a dohányosok ellátását is. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#60091) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Geforce gt 740/750m-el hogyan menne a jatek? i5 mellett.

halahala

(#60092) jano_77 válasza Angel1981 (#60089) üzenetére


jano_77
nagyúr

Félre ne értsetek én cseppet sem sajnálom és az sem érdekel, ki mennyit költ erre, csak magamból kiindulva csodálkoztam el a baromi nagy számon. Nekem egyszer sikerült feltornásznom ~50K-ig, de hamar el is fogyott. :B
Mondjuk én mindig bekapcsolom a legénységi képzést, minden Elit tankomon. Szerintem a legénység megfelelő képzettsége is fontos. De grat hozzá mindkettőtöknek!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#60093) Angel1981 válasza jano_77 (#60092) üzenetére


Angel1981
veterán

Semmi gond, nem vettem sértésnek. ;)
Én egyébként tudatosan nem konvertálok, mert akkor viszont égeti a zsebemet! :D

Egyébként ez is "poén" a játékban, hogy annyian játsszák, annyiféle elvet követve, hogy időnként valóban rá lehet csodálkozni egyesekre. :)
Pl. vagy 2 hónapja megnéztem meg egy csóka replayét E-50M-mel, utána megnéztem noobmeteren, és a 14.000 csatájából vagy 12.000-et azzel tolt le - nekem attól esett le az állam! :Y

#60090 04ahgy: hát kb. :)
Nem olyan drága dolog a WoT, ha az ember utánaszámol, hogy átlagosan egy óra játék mennyibe kerül vele.
Igen, nem kevés pénzt költöttem eddig rá, de ha lebontom órára vonatkoztatva, még mindig messze "olcsóbb", mint pl. a Metro 2033, amit szintén nagyon szeretek, de megvettem anno 10 ropiért, és csak 4x vittem végig azóta, órára bontva 200-250 FT-ért.

[ Szerkesztve ]

(#60094) lnk válasza Angel1981 (#60093) üzenetére


lnk
aktív tag

Honnan tudod hány órát játszottál eddig a játékkal?

(#60095) dfsz34 válasza lnk (#60094) üzenetére


dfsz34
őstag

Itt feltöltöd és megnézed.

(#60096) KisApám


KisApám
addikt

KV-1, WN8: 12 443 (Eddigi csúcsom)

Jó kis meccs volt, bár igaz, a kemperkedést választottam elég sokáig.
A "varázserdőnek" még mindig megvan a vonzása.
(Nincs 6th sense, a legénység még kicsit alap.)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#60097) GaburroSan


GaburroSan
aktív tag

Na szóval....kaptam 1db Email a Wargamingtól!!!!
Type 59-hez lehet hozzájutni HA nézed a live stream-et az E3-ról!(azt hiszem)
That it starts at 21.00 (Ma) and ends at 03.00 next morning.(holnap hajnalban) az az 45 percenként feldobnak 1 kódot és aki a leggyorsabb annak lesz Típus 59-es kínai 8-as közepes tankja ( vagy ha van akkor 7500 goldocska) Szóval aki nem tud aludni annak érdemes skubiznija! ;)
itt tudod nézni

[ Szerkesztve ]

(#60098) xenom0rph válasza GaburroSan (#60097) üzenetére


xenom0rph
őstag

Ilyenkor a kódok feldobása hogy történik? Oldalt csetben?

halahala

(#60099) L-e-f-i-e válasza xenom0rph (#60098) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Általában valami cetlin felmutatják pár másodpercig...aztán legyél a leggyorsabb,..:)

=^-^=

(#60100) dfsz34


dfsz34
őstag

Játszogatok a T49-el, mert egy brutálisan jó tank. Szerintem jobb is a tiernek megfelelően, mint a hellcat. Jó kis pötyögős ágyú, brutál sebesség stb.

Egy dolog feltűnt, hogy maximum tier6 csatákat láttam vele ma. Furcsálltam, aztán most nézem, hogy a rádiót elfelejtettem rárakni a tier10-est, csak a kicsi van rajta. Ezek szerint az MM figyelembe veszi ezt.

Hmm. Érdekes, mert kis rádióval, ha igaz a sejtésem, max tier6-ban ez egyszerűen brutál jó a tank. Szinte érezhető, ha odarakom magam és az RNG sincs ellenemre, hogy nagyon komoly hatást tudok gyakorolni a csatára. 85% WR vele ma és ráadásul két csatát is döntetlenre hoztam ki 30-34% esély mellett a sebességének köszönhetően, mert nem értek utol.

Aki statot akar húzni, ennél jobb nem kell. A csúcs super unicumok közül a pinkman... biztosan tudom, hogy t49-el húzza a statot, mert láttam már csatában és akkor megnéztem a részletezőjét. Gondolom ő is rájött már, hogy kis rádióval kell nyomni, vagy ő annyira tud, hogy nem számít neki folyamatos tier7 sem... Ezt passzolom.

Szerk: igaz lehet a sejtésem. Feldobtam a tier10 rádiót és azonnal tier7 csatába rakott, ma először. Ez nem lehet véletlen. Igazából a rádiót letojom. Nem spotolok senkinek, magam megoldom. Illetve közel megyek az ellenhez, nem kell, hogy más mutassa az ellent.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.