Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#31451) wall2


wall2
tag

Ez a Pz.IV mekkora ....... lett, nem tudok átlőni egy Valentine AT-t szemből 30-méterről :D

(#31452) Chris0321 válasza diegho (#31449) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm a válasz.

wall2: Melyik ágyúval használod?

[ Szerkesztve ]

(#31453) Sasori18 válasza diegho (#31449) üzenetére


Sasori18
csendes tag

Én azért vennék azt mert anno nézegettünk teszteket,összehasonlításokat, és az intel i3 3220 jobban teljesített mint egy q6600.
ez csak egy példa többek között, és procira amit max rászánnék 35k.

[ Szerkesztve ]

(#31454) Drenadar válasza Sasori18 (#31453) üzenetére


Drenadar
veterán

kérdés miben teljesített jobban?

És fogadd gratulációmat, hogy egy nem tudom hány éves(talán 7?) 4 magost hasonlítasz össze egy mostani procival.

Minél magasabb órajelű procit vegyél, ennyi, és én is azt mondom, hogy ne i3-at, legalább i5 legyen és legalább 3Ghz. (alap órajelen ne turbóval vagy mi a rákkal)

És tényleg siralmas hogy egy 7 éves cpu összehasonlítására építesz... félre értés ne essék, most is helytállna a Q6600, szénné húzva...

CPU-n spórolni hülyeség, gyűjts még akkor egy kis pénzt, nehogy már 10 ezer ft hiánya miatt vegyél "szart".

[ Szerkesztve ]

(#31455) unravel


unravel
őstag

WOT Tények
harmadik rész

- Csata elején NE mutogass a minimapon, mert nem fog oda menni senki. :))

¯\_(ツ)_/¯

(#31456) Bad Pritt válasza Sasori18 (#31424) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha a haverodnak van egy egymagos gépe, ami elvileg gyengébb, mint a tied, akkor nem az. Az a Wotban jóval erősebb, ez tapasztalat, nekem is van ismerősöm, aki több fps-t hoz ki egy magból hasonló beállításokkal, mint egy másik srác a kétmagos Athlonból.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#31457) zsolthee válasza Sasori18 (#31453) üzenetére


zsolthee
senior tag

Én a helyedben akkor már inkább egy 1156-os tokozású i5-750 vagy 760-at vennék. Nekem az utóbbi van. Azt már 20k-ért megkapod.
2 éve vettem egy Sabertooth 55i alaplapot 15k-ért, szóval most is kapsz annyiért hasonló kaliberűt.
Szvsz felesleges a legújabb eszközökre költeni. Sajnos nem éri meg az a plusz pénz azt a minimális teljesítmény növekedést.

(#31458) PAtr0n válasza Sasori18 (#31453) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ha tényleg olcsón szeretnél kijönni, akkor dobd el Dual-Core procidat, és vegyél itt a hardveraprón Core 2 Duo-t, teljesen más arhitektúra mint a dual-core, E6700 fölött nézelődjél, max 6-7k-ból kijössz, és máshoz nem kell nyúlni a gépben egyenlőre. Bár én a helyedben erősen gondolkoznék még 2Gb ramon, erősen ajánlott.
Nem rossz dolgokat javasolnak, de i5-höz konfigot kéne cserélni, új lap, új CPU, új ramok, 35k alatt nem jössz ki használtan....
Nekem az E6750 gyönyörűen viszi magas grafikán egy HD4870 társaságában, persze kompromisszumokat kell kötni, no árnyék, no élsimítás, meg 1-2 erőforrászabáló effekt off. Annyit még hozzáteszek, hogy az alap 2.66Ghz-ről 3.2-re van húzva, de stabil, lassan 6 éve megy így.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#31459) diegho válasza zsolthee (#31457) üzenetére


diegho
nagyúr

Arra biztatni valakit, hogy ismeretlen forrásból használtat vásároljon garancia nélkül az új 3 év garanciással szemben kicsit érdekes számomra. Ráadásul ennek fényében: [link] nem is biztos, hogy gyorsabb lenne. Ennél a G850-nél jelenleg 20-25%-al gyorsabbat kapsz már 14k-ért, hozzá alaplapot 12k-ért és mindegyikre 3 év garancia van, fele annyit fogyaszt, mint a 750 és gyorsabb a játékokban, ahol maximum 2 szálat használnak. Szóval kicsit át kéne gondolni ezeket az ajánlásokat...

(#31460) Kakumix válasza unravel (#31455) üzenetére


Kakumix
senior tag

Kivéve, ha a szakasztársadnak mutatod hol lesztek kevesen és ezért hova menjetek, mert akkor az egész csapat odamegy :)

Legyen szép napod!

(#31461) fradi81


fradi81
veterán

Ha már gépigény
[link]

Ezen a videón látszik hogy a nyers processzor erő a lényeg, vga sok vizet nem zavar alacsony beállításon elég az integrált is.

moto g72, Ninebot d28e

(#31462) Bad Pritt válasza Kakumix (#31460) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont ezt akartam írni :DD Szenzációsak néha a csapattársak, Murphy elsírná magát örömében, hogy itt mennyire érvényesül az aranyköpése :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#31463) Jo33by


Jo33by
tag

Nálam új farm tank született, úgy hívják Nashorn. Tisztán 57K nyereség a vereség ellenére. Jó ez a nagyobbik löveg 203 pennel tier 6-ba. Mondjuk sebeztem vele vagy 3.5K-t. Erdős pálya volt.

(#31464) nyunyu válasza PAtr0n (#31458) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha tényleg olcsón szeretnél kijönni, akkor dobd el Dual-Core procidat, és vegyél itt a hardveraprón Core 2 Duo-t, teljesen más arhitektúra mint a dual-core, E6700 fölött nézelődjél, max 6-7k-ból kijössz, és máshoz nem kell nyúlni a gépben egyenlőre

Pentium Dual Core=Core 2 Duo celeronja
Foleg az FSBn, meg a cache sebessegen matattak, plusz letiltottak az E5xxx/7xxx-ekben levo virtualizacios tamogatast, de maga az architektura ugyanaz.

De ha alaplap+ramcsere halogatas miatt maradna a C2D-nel, akkor valami E8xxx-et vegyen, azok jobban huzhatoak, mint az eggyel regebbi technologiaval gyartott E6xxx-ek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31465) mikron


mikron
tag

Ekkora mega noob ember nincs :D játszani nem tud az tény. Stug III-al a saját emberünket lövi.

(#31466) Sasori18


Sasori18
csendes tag

Amugy is teljesen uj konfigot kéne vennem, kaptam volna e8400-at ingyen uncsimtól, de a lapom nem kezelte.. :N

(#31467) Angel1981 válasza mikron (#31465) üzenetére


Angel1981
veterán

Van egy olyan érzésem, hogy szereti a T18-at! :)

(#31468) 04ahgy válasza diegho (#31433) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pontosan. Nekem 4,2GHz-re húzott Ivy Bridge i7-tel is CPU limitem van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#31469) Kakumix válasza Angel1981 (#31467) üzenetére


Kakumix
senior tag

Szegény gyerek mit csinálna, ha nerfelnék a T18-at? ;]

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#31470) mynames válasza unravel (#31455) üzenetére


mynames
senior tag

Vagy oda megy mindenki és te generáltad a lemings' train effektust... :DDD
Mi már sokszor jártunk így , ezért TS-n szoktuk is mondani, hogy "nehogy bevillogtasd"!!! :D

(#31471) D1Rect válasza fradi81 (#31461) üzenetére


D1Rect
félisten

Az az 50FPS szerintem még mindig VGA limit, nekem 110FPS körül van a CPU limitem, integrált VGA mellett van olyan 50 körül.

(#31472) PAtr0n válasza nyunyu (#31464) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igazad van, elírtam, nincs szó más arhitektúráról, csak erős butításról.
Persze a 8xxx széria már 45 nm technológia, de amennyire fikázták a 65nm-es cuccokat, ahhoz képest rohadt jól húzhatóak azok is, és egyáltalán nem melegszenek annyira tuning mellett sem. Persze nem 65nm-es Quadról beszélünk.
Szerintem az alap órajelhez képest (2.66Ghz) a majdnem +600Mhz stabilan nagyon jó érték, persze a biztonság kedvéért az alap vcore-t is feltúrtam +0.1V-al, Így megy már cirka 6 éve, ha játszok, akkor melegszik kemény 45-50fok környékére a proci, egy Hyper TX2-es hűti majdnem félfordulaton, mert maxon kicsit hangosnak találom :)

Szerk:
Ki milyen hangmodot használ, már ami a legénység pofázását illeti? Illetve háttérzene is érdekel!

D1Rect:
Nem ér W40k-s hangokat ajánlani! :D

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#31473) fody73


fody73
tag

Tegnap egész jól indult a napom. :D

Csak azért, hogy ne mindig csak a copóágról legyen berakva valami.

(#31474) nyunyu válasza Sasori18 (#31466) üzenetére


nyunyu
félisten

kaptam volna e8400-at ingyen uncsimtól, de a lapom nem kezelte.. :N

BIOS frissites utan sem?
F13-nal ujabb BIOSok kezelik csak a Wolfsdale magos C2D-ket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31475) D1Rect válasza PAtr0n (#31472) üzenetére


D1Rect
félisten

Sajnos annak nincs 8.9 verziója.(vagy én nem találtam meg)

(#31476) nyunyu válasza PAtr0n (#31472) üzenetére


nyunyu
félisten

Persze a 8xxx széria már 45 nm technológia, de amennyire fikázták a 65nm-es cuccokat, ahhoz képest rohadt jól húzhatóak azok is, és egyáltalán nem melegszenek annyira tuning mellett sem

C2D E4400-am volt, ami a dupla cachet leszamitva ugyanolyan 65nm Conroe, mint az o mostani PDC E2180-a, meg az orajeluk is azonos.
Baromira nem lehetett huzni a P35-DS3-ban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31477) Jo33by


Jo33by
tag

Hát azért mégiscsak a T34 az igazi kreditgyár, főleg mikor opp. Netto 120 ezer(bruttó:140).

(#31478) Bingisz


Bingisz
addikt

Ezt a leosztást dobta a MM Enskre:

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#31479) emre


emre
veterán

Másnál is laggzik a game?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#31480) PAtr0n válasza nyunyu (#31476) üzenetére


PAtr0n
addikt

Most ezt azért írod, mert nem jó hozzá a Giga deszka, vagy azért, mert 65nm, de nem igazán húzható az E4400? :U
Nekem is EP35-DS3-ban csücsül az E6750, az megeszi a tuning quadokat is, épp tervben van egy Q9500 környéki valami, az alá nem akarok adni, még a táp is bírná elviekben (FSP-350PNF).

D1Rect:
Pedig már titkon reménykedtem :) És nem működik a 8.8-hoz való?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#31481) Sasori18 válasza nyunyu (#31474) üzenetére


Sasori18
csendes tag

f14-es biost is megpróbáltam gigabyte honlapjáról de nem működött

(#31482) nyunyu válasza PAtr0n (#31480) üzenetére


nyunyu
félisten

E4xxx szeria messze nem volt olyan jol huzhato, mint az E6xxx.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31483) zsolthee válasza diegho (#31459) üzenetére


zsolthee
senior tag

Arra írtam, hogy ha 35k-t szán a CPU-ra és i3 3220-ban gondolkozik, akkor 20k-ért (pláne ha még alkudni is tud) a 760 jobb alternatíva.. Ráadásul marad zsetonja is. Nem szeretném a kollégát megbántani, de nem úgy tűnt mint aki el van eresztve anyagilag egy bika gép összerakására.
A használt CPU miatt én nem paráznék ennyire, alaplapot viszont annál körültekintőbben kell választani. Nem véletlenül ajánlottam azt az Asus-t. Miért vannak még 12-15 k körül még mindig pl. a Striker deszkák? Biztosan gagyik. Jót kell venni és nincs gond.
Mi a véleményed azokról akik 30k-t fizetnek egy Q9650-ért?

#nyunyu
Megnéztem még mindent, minden OK. Mégsem megy. Nem tudom mi lehet

[ Szerkesztve ]

(#31484) Iron Funeral válasza Bingisz (#31478) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Valamelyik napi, két egymás utáni meccs eredménye:
#1
#2

Igazából már nem is rágódok rajta, csak értetlenül állok a dolog előtt.

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#31485) J.J. András válasza Jo33by (#31477) üzenetére


J.J. András
őstag

de erre is azt mondom, a hónapban van egy csomó teljesíthető küldetés, azért kapsz ennyi kreditet és TP-t
amúgy nem rossz, de hát a T34-es már csak busafejű :P

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#31486) zsolthee


zsolthee
senior tag

#nyunyu
Na még egyszer: :)
szóval az általad adott konfig fájl a helyén, a szükséges plusz sor benne van úgy ahogy írtad, de semmi...nincs "hópihe" :(

(#31487) J.J. András válasza Bingisz (#31478) üzenetére


J.J. András
őstag

de ilyenkor én szét szoktam ordibálni a lakást.... ekkora egy noob csapatot.... ez a híres WoT "balansz" :O

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#31488) PAtr0n válasza nyunyu (#31482) üzenetére


PAtr0n
addikt

Na ezt nem tudtam, nem volt hozzájuk szerencsém... szerencsére :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#31489) Bingisz válasza J.J. András (#31487) üzenetére


Bingisz
addikt

És Iron Funreal. Most nem a csapat zavart, mert tudtam, hogy 0 az esélyünk két bat és egy nagyfoch ellen, mivel kaptunk egy adag tier 10 artyt egy kicseszett kicsi félig városi mapra....

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#31490) mynames


mynames
senior tag

Hungarian League: Steel Santa Cup!!!

Mi biztos indulunk!

[ Szerkesztve ]

(#31491) Iron Funeral válasza Bingisz (#31489) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Láttam az artykat de a ~0dmg E-75 platoon bökte a szemem.

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#31492) zsolthee


zsolthee
senior tag

Ilyen csapattal próbálj meg nyerni. :Y

[ Szerkesztve ]

(#31493) mefistofeles

Srácok sikerült már valakinek garázst cserélnie?
Először volt az a haloweenes, most ez a hősi izé, egyiket se tartom valami jónak de lecserélni persze nem lehet. Mondjuk több oldalon jópár 8.9 garázs modot találtam, de vajon miért ha nem használhatóak? Lehet ezentúl csak a wot hivatalos (és ronda) garázsai lesznek?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31494) Bingisz válasza Iron Funeral (#31491) üzenetére


Bingisz
addikt

Azon meg se lepődök... :DDD :O

Na de néha azért összejön a dolog:

A top gun nem lett meg mert hülye voltam.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#31495) nyunyu válasza zsolthee (#31486) üzenetére


nyunyu
félisten

Aha, tegnap linkelt mini XVMbol hianyzik a minimap.swf, ami kene ahhoz az infohoz, hogy ki latszik eppen a terkepen.

En meg a full XVMmel teszteltem, amiben megvan ez a feature.

Osszecsomagoltam a Vadkorte mini csomagjanak megfelelo fajlokat a hianyzo minimappal.

Mellekhatas: ki fogja irni a tankok tipusat a minimap:

Elmeletileg ki lehet ezt kapcsolni a csomagban, de hiaba tettem bele a konfigba, hogy minimap/enabled=false, ugyanugy kiirja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31496) GaburroSan


GaburroSan
aktív tag

Na meglett a Tank Ász medál!

replay

(#31497) Remus389


Remus389
veterán

ARL 44, jól jött ki ismét a lépés 7 kill [link]

hópárduccal is elégedett vagyok a mai duplázós körben [link], mondjuk ez volt vele a csúcs köröm, korábban linkeltem már [link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#31498) Jo33by


Jo33by
tag

Csatában elért Achievement: Top Gun, Radley-Walters medál, Ranger
Adhatot volna tank ászt a 8 kill-re. Opp ez a mai nap nekem.

(#31499) Bad Pritt válasza GaburroSan (#31496) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

4 gépet tartottál meg összvissz? :Y

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#31500) Remus389


Remus389
veterán

a T-29 még mindig főnök

nem is adom el amíg gyakoriak az ilyen csaták vele :)

mai duplázós: [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.