Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#183551) kchryss válasza wwenigma (#183546) üzenetére


kchryss
addikt

Amúgy rangsoroltban nagyon nagy a valószínűsége, hogy véletlenül is összekerülj klántársakkal, ismerősökkel. Sokszor egyszerre kezditek, hasonlóan haladtok, egy szinten vagytok. Én többször összekerültem már klántárssal úgy is hogy a csapatomban volt és úgy is hogy az ellenfélnél pedig nem számoltam össze senkivel.
Az előbb például Bobyjack fórumtárssal kerültem egy csapatba tök véletlenül. Ha ellenfélnél van ismerős akkor én sem szoktam őt lőni csak ha már muszáj vagy mindegy neki, bár elég ritkán veszem észre mert nem szoktam a neveket figyelni. Volt már hogy csata után vettem észre, hogy a klántársamat lőttem ki. :D

Más:
Most már ilyet is osztogatnak kuponként:

(#183552) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Én adtam ma még egy esélyt ennek a rangsoroltnak, de ez is ennyi volt, mint a frontline. Marad a jó öreg random :)

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#183553) wwenigma válasza kchryss (#183551) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha nem lövik egymast reportolom. Igy jar most Pengee99 és CleverCommander is éppen...

Én GYŐZNI akarok, ezen a meccsen pedig latszott hogy a nyomorek Pengee99 el is huzott a hegyről mert tudta hogy mindenki oda fog menni (igen tudom hogy szoktak de o is arra indult el majd lelepett szepen kikerulve az ellent) utana pedig nem lottek egymast sot probalta menteni az ellenfeltol...

ako001: nyugodtan megteheted színtiszta szemétségből, nem érdekelne. De itt ebben a jatekmodban nem jatszunk ilyet. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#183554) ako001 válasza wwenigma (#183553) üzenetére


ako001
aktív tag

Nem fogom nem kell izgulni,csak,kíváncsi voltam,mit szolnál hozzá,ha a sajátoddal is megcsapkodnák a csalánt :))

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#183555) ooloo


ooloo
őstag

A mai nap meglepően jól adta a két Német nehézsúlyú ....

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#183556) popey37


popey37
addikt

azért érdekes módon, randomban tudok játszani?

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#183557) ooloo válasza popey37 (#183556) üzenetére


ooloo
őstag

engedd el .... ;)

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#183558) popey37 válasza ooloo (#183557) üzenetére


popey37
addikt

elengedtem ,játszanak a wot készitői a rangsoroltal. :)

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#183559) kchryss válasza Bobyjack (#183352) üzenetére


kchryss
addikt

Úgy nézem lehet mégis a stráfszerzési hatékonyság alapján lesznek elosztva most a ligák. Ez nem jó újítás. Túl nagy hatással van a wr erre a matatóra. Ha valaki jó mm-et kap sok győzelemmel annak nagyon sok stráf jut csatánként, aki meg sok vereséget kap annak meg aránytalanul kevés.
Mai napom például egészen elképesztő, 11 ranked csata és abból 10 győzelem, csak 1 vereség pont az amelyikben egy csapatba kerültünk. Így természetesen ma több stráfot szereztem, mint ahány csatában játszottam. Akkor lenne értelme ennek a mutatónak ha lenne egy arány a vesztes csatákra, egy a nyertes csatákra és a kettő százalékot átlagolnák. Így kiesne a képletből a wr és tényleg csak azt mutatná, hogy csapaton belül mennyire jól teljesítesz.

(#183560) Pug


Pug
veterán

Vicc, a pattintásra alig ad XP-t a ranked...
Az meg már a játék alap okossága, hogy a legheavybb superheavy-t mindenki úgy foss át, ahogy akarja...
Persze az U430 az pattog, ha kell, ha nem.... ;]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#183561) popey37


popey37
addikt

hát én ezért elengedtem, a random meg ma nagyon adta:

nem is tudom mikor volt ilyen utoljára, lehet kompenzálni akart a rangsoroltért?

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#183562) kchryss


kchryss
addikt

Jól működik ez a szerep xp ...
Super Conq és a VK elvileg azonos szerepkör, mindkettő a 300m-en belüli sebzésre és a blokkolásra kap szerep xp-t. Én 6k-t pattintottam és 1100-at sebeztem 300m-en belül, a super conq ugyanabban a csatában 1200-at pattintott és 1000-et sebzett 300-on belül. Én 50 szerep xp-t kaptam, ő meg 109-et. :DDD

(#183563) galervin93


galervin93
őstag

A kis vaddisznó...

Radley, Nagy kaliber, Őrjárat, szép kis sor.
:))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#183564) h1mpi válasza kchryss (#183562) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mit csodálkozol egy bughalmaz az egész, még a randomot se tudják jól megcsinálni, ezek az új játékmodok pedig teljesen KO-k. Amikor a 3. és 4. szint között estem vissza már nem tudom hanyadszor, akkor rájöttem, hogy ennek mi az értelme? Csak égetem a goldot, igazából nem ad semmit ami miatt érdemes lenne ezt nyomni....

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#183565) ImpersonatoR

Most mit ad akkor ez a rangsorolt csata? 1000 Kötvényt (aminek van is értelme) mondjuk ami még elérhető ha nem akarom túlzásba vinni ?

(#183566) Bobyjack válasza kchryss (#183559) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Szerintem itt sok napig fog menni a dolog, ezért be fog állni egy átlagra az MM. Például hétfőn egyetlen sráf elvesztése nélkül eljutottam lvl 5-ig. Tegnap pedig 10-ig összesen 3 sráf vesztéssel. Ezek bizonyosan a jó napok közül vannak, ellenben biztos lesz olyan is amikor megszakadok sem fogok tudni haladni előre.

Egyébként lehet hogy megéri lassítani, mert most nagyon nagy az esélye, hogy a játék elitjével kerülsz össze, ahol nehéz érvényesülni. Én például mentem Dakival és egyszer Dezgamez ellen is.

Haverom eddig kétszer ment Dakival. Egy másik csatámban az egyik srác Divízió II Rank 14-en tolta. Elképesztő sebességgel tolják egyesek. A másik oldalon viszont találkoztam Kvalifikációs Divizió Rank 12-es sráccal, 540 WN8-al. Ezek szerint a kitartás útja is még mindig működik...

BTW jó volt összefutni veled csatában, jó volt végre valami ismerős arcot is látni. A VK-d lövegpajzsát nem spammelik szét golddal?

Nálam a Super Conqueror eddig nagyon jól szuperál, előző szezonban T110E5-el próbálkozásaimhoz képest ég és föld. 0 weakspot a tornyon, jobb dpm és handling, továbbá APCR prémium lőszer. A legutolsó pont nagyon-nagyon fontos, mert nagyon sok HEAT-et spammelő akad el a láncban utána meg nem érti, hogy miért nem lőtte át a BatChat-et 350-es pennel...

Egyébként a szerepkörös XP osztás még mindig teljesen rossz. Azt vettem észre például, hogy ugyanazon tevékenységre például a Sup Conq több XP-t kap, mint a Chieftain. Pedig gyakorlatilag ugyanaz a két tank, azt leszámítva, hogy a Chieftain még jobb. De olyat is láttam ahol pont én csináltam sokkal többet a saját meglátásom szerint mégis rosszabb pozíciót kaptam mint egy másik játékos.

Azt vettem még észre, hogy ha durva csatába kerülsz (páldául olyanba ahol nincs 1800 WN8 alatt senki) akkor brutális fókusz tűz van. Tisztára mint egy CW, pedig még beszéd koordináció sincs. Csinálsz egy hibát és trackelnek egy dombocskán, két métert kéne tolatnod, de konkrétan 3 másodperc alatt véged van.

A másik érdekes, hogy brutál lemming trainek mennek. És az érdekes, hogy általában a másik csapat is ezt csinálja. Ha nem akkor szinte biztos hogy semmi esélyük. Lementettem egy képet az egyik meccsről, ahol nem volt kedvem velük menni, felkempeltem a hegyre. Annak ellenére, hogy nagyjából mindenki egy helyre ment, ledarálták a csapatomat. Mielőtt valaki kérdezné nem én hiányoztam onnan, brutálisan ledarálták őket. Talán 4-5 tankot vesztett az ellenfél összesen. A végén a hegyen eltornyozgattam még a vereséges top1-ért járó sráfot is behúztam, de nagyon izgalmas látni mennyire másként mennek a dolgok ebben a játékmódban.

[ Szerkesztve ]

(#183567) galervin93 válasza galervin93 (#183563) üzenetére


galervin93
őstag

Hát ez lehetett volna szebb is, simán benne volt jóval több szpot is, de hát ennyit bírt a csapat... De legalább ott a második csíkocska...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#183568) ooloo válasza h1mpi (#183564) üzenetére


ooloo
őstag

Ez a szoftver elsősorban az alkotók vagyongyarapodását szolgálja . Melléktermékként szórakoztat . Én nem tudom elítélni azt , hogy gazdagodni akarnak ... végtére is senki fejéhez nem tartanak pisztolyt , hogy már pediglen játszol vagy addig élsz ! És valljuk be ... letettek valamit az asztalra . Nincs olyan program , amiben ne lehetne hibát találni , vagy ne hibázna . Szerintem .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#183569) Barret001 válasza h1mpi (#183564) üzenetére


Barret001
addikt

Nincs konkurenciájuk,azt csinálnak,amit akarnak! Amíg dől a pénz,semmi gond.

(#183570) sith7 válasza Barret001 (#183569) üzenetére


sith7
nagyúr

Nincsen ?
Nagyon sokan átmentek pl. a Warthunder - be

(#183571) Raysen623 válasza sith7 (#183570) üzenetére


Raysen623
addikt

Így van, sokan átmentek de aztán onnan is tovább álltak, mert olyan hibáktól hemzsegett a játék hogy az önmagában vérlázító volt, pedig az elején még úgy tűnt képesek lesznek összehozni valamit, de aztán ott is beindult az orosz OP baszomány és ott lett vége. Én még az acc-omat is töröltem, miután bizonyítottam a support-nak hogy szellemekkel kell játszanom és rosszul működik a játék (konkrétan a visszajátszáson mást látni mint amit én készítettem felvételt) spotrendszere. Ők ebben nem láttak problémát...hát persze.

Maradt a wot...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#183572) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Szevasztok!
XVM nem működik?Jó rég nem volt fent nekem erre meg nem működik :F

Origin:Memphis79HUN

(#183573) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag

Egy kis "ingyen" (vagy annak tűnő) maraton :klikk ide! :C

(#183574) kchryss válasza Jokerdapro (#183573) üzenetére


kchryss
addikt

Pont linkelni akartam én is. :)
Ruszki szerverre felnéztem, hogy van-e valamilyen küldetés aztán látom van nekik maratom, mondom ez meg mi. :D
2 hét, könnyű küldetésekkel, tier 5-ös francia td a jutalom. Kb ingyen tank, gondolom olyan is. ;]
Hasonló a rendszer, mint a kurszki T34S-nél volt. Itt is naponta lesznek minimális játékot igénylő küldetések és itt is lesz egy történelmi ág amelyhez tartozó tankokkal még könnyebben lehet teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#183575) popey37


popey37
addikt

ma sem kell rangsoroltat tolni. 0:15 vereség az első, ki is léptem. :)

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#183576) sanya53 válasza popey37 (#183575) üzenetére


sanya53
aktív tag

Én már be sem lépek oda. Tiszta gáz az egész. :W

(#183577) #77646080 válasza sanya53 (#183576) üzenetére


#77646080
törölt tag

Yep. :D

(#183578) popey37 válasza sanya53 (#183576) üzenetére


popey37
addikt

hát ma a random se adja 900 wn8 7 csatából.

a rangsorolt meg kicsit számolgattam, akárhogyan is játszol nem tudsz bekerülni, a játékos állomány 10-15% kék, lila unicum, ők ott vannak az élen ami azt jelenti, hogy az első 15-20k hely foglalt. a többit a fantáziádra bizom. ez nekik lett kitalálva, mi meg adjuk a tölteléket hozzá, hát én nem. :)

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#183579) popey37


popey37
addikt

az a baj, hogy vesztes csatákkal nem lehet fejlődi, sebezhetek bármennyit, ha kikapunk lófasz xp-t sem ad: standart B 4200 sebzés, 2300 szpott, 3 kill, kikaptunk és 234xp-t adott. ez ha nyerünk minimum 1. osztály és 1300 xp. kb.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#183580) Dr.Én válasza Jokerdapro (#183573) üzenetére


Dr.Én
veterán

Érdekel, könnyűnek tűnik...
Vajon a kövér Max jó hozzá? 😁
Kis account-on azzal tolom most.. Egész jó ha oda ér ahova szeretném...

WOT: kissio

(#183581) sanya53 válasza popey37 (#183578) üzenetére


sanya53
aktív tag

Nekem is pont ilyen érzéseim vannak csata közben.
Szóval nem lépek be többé.

(#183582) jr1994 válasza popey37 (#183579) üzenetére


jr1994
addikt

Ez elég durva, akármilyen messziről lősz ennek akkor is 400 xp fölött kéne lennie.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#183583) popey37


popey37
addikt

na megint kaptam 1 óra bannt
az st. emil folyamatosan elém állt lökdösött, kapott egyet, hát nem ammorack? basszus a t25/2-vel még nem is lötem ammorackal ki senkit. valamikor el kell kezdeni. :)

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#183584) popey37 válasza jr1994 (#183582) üzenetére


popey37
addikt

tudom, de ez a wg. :C

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#183585) ooloo válasza Dr.Én (#183580) üzenetére


ooloo
őstag

Igazi dombharcos ... Az első prémium járművem , így mindig a szívem csücske marad . :B

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#183586) popey37 válasza Jokerdapro (#183573) üzenetére


popey37
addikt

tetszik a tank, lehet megcsinálom, nem tünik vészesnak a maraton egyik küldije sem.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#183587) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag

Nem panaszkodom én sem a rankedra ma, rank8->rank6->rank8. :U 50-50% volt amikor én vagy a csapat volt farok... :DDD Tanulság, ingerülten, full tilten nem éri meg nyomni. :(

(#183588) Pug válasza Jokerdapro (#183587) üzenetére


Pug
veterán

Én ma 3>0>3>0.... :DDD

Én ettől a folyamatos leming traintől kivagyok ami itt megy...

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#183589) Kelvin


Kelvin
őstag

Gondoltam megnézem mi a helyzet este random-ban ,

inkább alszom egy jót... :DDD

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#183590) jr1994


jr1994
addikt

Elárulná valaki, hogy miért lehet rankeden artizni? Nem úgy volt hogy ez egy skill alapú valami? Nagyon vicces hogy a hp-m felét a GC meg a T92 szedi le...

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#183591) Raysen623


Raysen623
addikt

4k sebzés fölé megyek E100-al erre a csapat úgy gondolja nem kell foglalkoznia semmivel és elmegy meghalni. Az Isten verje már bele ennek a sok hülyének a fejébe hogy taktikusan kellene játszani és nem szarrá lövetni magunkat csak azért mert még sok HP van a tankon, amiből 1 másodperc alatt 0 lesz.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#183592) Viktoár


Viktoár
addikt

Egy újabb elcsalt találat, persze egy lövéses lett volna....... :C Remélem egyszer kiveszik a francba ezt az undorító utolsó esélyt.

Mert a 227-es pen nem elég hogy 10 méterről átüssem.

Üdv:Viktor

(#183593) popey37 válasza Viktoár (#183592) üzenetére


popey37
addikt

hagyjad már, t110e4 gold, 375 átütéssel 200 méterről lepattantam a grilléről.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#183594) Viktoár válasza popey37 (#183593) üzenetére


Viktoár
addikt

Aláírom hogy van olyan szög illetve olyan pontok ahol nem megy át, de itt egyértelműen az alsó lemezt találtam el és mégsem vitte be mert akkor kilőttem volna.

Hogy ez miért kell a játékba sosem fogom megérteni. Van elég elcsalt dolog benne, legalább az egyértelmű találatokat ne manipulálja már. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#183595) kchryss válasza Viktoár (#183594) üzenetére


kchryss
addikt

227 pen -25% az 170mm és mennyi az IS-M hasának a lemez vastagsága? Pont 170mm :)
Ebből a szögből kb 10-20% esély volt rá, hogy ne menjen be függetlenül attól hogy full hp-s vagy pont kilőtted volna. Prém lőszerrel bement volna, mert azzal a -25% is penetráló tartományban van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#183596) ooloo válasza kchryss (#183595) üzenetére


ooloo
őstag

Igen .. ezért gusztustalan a -25% . Gyakorlatilag odalöknek az ellenség elé . A vesztes -25% , a győztes +25% ez óriási különbség . A -10% vállalható és elfogadható lenne . És ami a fő , nem lennének oly sűrűek a pár perces csaták . De mivel ez egy üzleti vállalkozás , ezért elfelejthetjük a felhasználó-központú gondolkodást . :DDD

Más .

Kezdem megszeretni a Mauschen-t ... :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#183597) kchryss válasza Bobyjack (#183566) üzenetére


kchryss
addikt

Délután megnéztem pár ismertebb streamer-t, hogy állnak rankedben. Azóta sok esetben változtak a számok, de délután ez volt a helyzet:

skill4ltu: [stat] [nemzet/osztály grafikon]
71 csata, 60% wr, 94% stráfszerzési hatékonyság(sh)
Ruszki szerveren tolta főleg, mivel ott csak pár 10-es tankja van így azokkal játszott csak (T100LT. TVP). Ahhoz képest, hogy nem jó a tankállománya nagyon jól teljesít. Kb csatánként hoz 1 stráfot.

QuickyBaby: [stat] [grafikon]
69 csata, 54% wr, 74% sh
Grafikon alapján túl sokat lightozik, szokás szerint nem megy neki olyan jól a ranked, mint a random. Nem tudom itt goldozik-e, lehet azért lightozik, mert nem aakrja spammelni a prém lőszert, de a lightok szerintem nem jók stráfszerzéshez. Nem néztem az adásait, nem tudom mi az igazság.

SirFoch: [stat] [grafikon]
62 csata, 53% wr, 94% sh
Progetto-val és a francia heavy-vel tolta. Belenéztem kicsit az adásba és szinte teljesen prém lőszer nélkül játszik itt is. Ehhez mérten zseniális ez a teljesítmény. Majdnem hozza a csatánkénti 1 stráf átlagot a nem túl magas wr mellett is.

Dakillzor: [stat] [grafikon]
184 csata, 47% wr, 107% sh
Nem titkoltan arra hajt, hogy az első 100 között legyen akik végigmennek az összes létrán. Ők kapnak egy külön jelvényt is és teljesítménytől függetlenül bekerülnek az arany ligába.
3k átlagsebzés mellett nem tudom hogy sikerült 47% wr-et összehoznia, de biztos ki van bukva a fogyatékos csapatok miatt. Őt például nagyon szopatja az mm a sok hülyével mégis parádés hatékonysággal szerzi a stráfokat. Nagyrészt heavy-kkel megy mint szinte az összes top klános unikum. (Chieftain, Obj260/277/279)

Chessgenie: [stat] [grafikon]
163 csata, 53% wr, 101% sh
Ő is az első 100-ra hajt. Szinte csak ruszki tankokkal, főleg heavy, néha med.

marty_vole: [stat] [grafikon]
92 csata, 61% wr, 113% sh
Na ő jó mákos mm-et kapott, ennek megfelelően jól is halad. Főleg svéd és ruszki med-ekkel megy.

mouzAkrobat: [stat] [grafikon]
99 csata, 45% wr, 81% sh
Őt is szívatja az mm, de nem is játszik olyan jól. Főleg ruszki medekkel néha ruszki heavy-kkel megy.

Yzne: [stat] [grafikon]
87 csata, 61% wr, 147% sh
Na ő gyűjti stráfokat rendesen. Jó mm, de ki is használja és jól is játszik. Főleg gyors heavy-kkel megy.

PaPaPawian: [stat] [grafikon]
160 csata, 50% wr, 117% sh
Ő is az első 100-ra hajt. Jól is halad, jól is játszik. Érdekes, hogy nagyrészt BC-tel tolja, néha vált chieftain-re.

Scheff: [stat] [grafikon]
69 csata, 62% wr, 114% sh
Főleg angol heavy, ruszki light

Ismertebb ruszki játékosok:
LebWa: [stat] [grafikon]
34 csata, 59% wr, 62% sh
Ilyen wr mellett nem tudom hogy jött neki össze ilyen alacsony stráfszerzés. Átlagsebzése is pocsék magához képest. Lehet bevodkázva játszott. :)

Straik: [stat] [grafikon]
75 csata, 52% wr, 97% sh
Full heavy, főleg chieftain.

TR1SS: [stat] [grafikon]
63 csata, 57% wr, 103% sh
Főleg ruszki med-ek.

Near_You: [stat] [grafikon]
144 csata, 49% wr, 87% sh
Ő az aki a múltkor egy nap alatt teljesítette valamelyik maratont. Most szopatja az mm rendesen és úgy néz ki nem is tudja annyira kompenzálni, pedig piszok jó játékos. Majdnem full heavy.

stanlox: [stat] [grafikon]
63 csata, 63% wr, 103% sh
Szinte full heavy.

Jól elfáradtam mire ezt lepötyögtem, de azért illik a végére valami összegzést/tanulságot írnom.
Az látszik, hogy a nagyon jó játékosok kb 1 stráfot hoznak átlagban csatánként függetlenül a wr-jüktől.
Az is tisztán látszik, hogy egyértelműen gyors heavy meta van. Chieftain, Obj260 a legtöbbet használt tankok, illetve az Obj430u is gyors heavy-nek tekinthető.

Személyes tapasztalatom is az, hogy vaklóban gyors heavy meta van jelenleg. Ráadásul a rush-olósabb fajtából. Nagyon sok a gyors, egyoldalú csata, ahol jobban működik a falkázás, fókusz az az oldal gyorsan ledarálja a másikat. A rövid csaták miatt a lassú tankok nagy hátrányban vannak, ezért nem jó jelenleg a Maus sem. Light-okat alig látni ugyanis a beígért új xp rendszer nem ér semmit és hiába spotolnak szinte mindig hátul kullognak az xp sorban. A rövid csaták miatt szerencsére kevés az arty is, nálam csatánként kb 1 van ami elviselhető.
Chieftain-re és az Obj430U-ra ráférne egy sebesség nerf. Mind a kettőt 40 km/h-ban korlátozni kéne és akkor jól lennének balanszolva. Ha pozícióba ér akkor a Super Conq jobb tank mint a Chieftain, jobb az ágyúja, jobb a páncélja, de a Chieftain gyorsabb, ezért ilyen népszerű most. Nagyon fontos, hogy ki ér legelőször a jó pozíciókba, ezért használják a leggyorsabb tankokat az adott típuson belül akkor is ha esetleg az ágyúja vagy páncélja nem olyan jó mint a másik variánsé.

Délután még írok a ranked-ről, mert eszembe jutott még pár dolog, de most nem fejtem ki jobban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#183598) galervin93 válasza kchryss (#183597) üzenetére


galervin93
őstag

:R

A legelején az első pár ranket még össze lehet szedni lighttal-meddel (nekem 13 105 és BC), sőt én elkúsztam vele 7-ig, de innen már liftezek, nemigen megy feljebb. Muszáj leszek én is ráfeküdni az Obj 260-ra, ha haladni akarok (volt pár meccsem vele, nem is volt rossz, de nem tudok játszani vele).

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#183599) Bobyjack válasza kchryss (#183597) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ez igen, szép munka, jól kigyűjtötted az infókat! :R

QB-n nem lepődök meg, mindig a 140-et erőlteti, randomban jól megy neki, de itt rankedben nem adja. Az előző szezonokban is felizzadta magát goldba, most is fel fogja, de neki nem megy olyan lazán mint a többieknek.

Egyetértek azzal amit írsz, a lightoknak nincs sok értelme most, mert a gyakori lemming rushok miatt az egész front, szinte az összes tank szemtől szembe, közvetlen közelről játszik. Jóval kevesebb spotolni való van, ha a közvetlen közelség miatt eleve a tankok többsége látszik.

Amúgy 73-an már beértek a ligákba. Daki egyelőre csak ezüstbe fért be, de nyilván ha a mezőny többi része is ideér, akkor a gold legjobbjai között lesz...

(#183600) L-e-f-i-e válasza jr1994 (#183590) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Persze, szivesen leírom, mert egyszerű a magyarázat, a játék része, ősidők óta. ;)

BTW ezerszer le lett már írva, ugyanúgy skill kell hozzá, hogy jó legyél artyval, mint bármely más tankkal, SŐT. Figyelni kell kit lősz, kire fókuszálsz, helyzetet kell váltanod ha a szög nem jó, figyleni kell a másik artykra, számolni kell a lövedék utazási idejével mert ha nem jól számolsz valami buta med/heavy player még kilövi a célpontot amit bejelöltél és akkor kárba vész egy lövés.

Volt oylan csatám, amikor a társam beírta melyik tankot fókuszáljuk mert uncium player, amikor csak lehetőségem volt rá őt lőttem, és tényleg meg is nyertük a csatát, pedig sokszor várnom kellett a jó pozícóra feladva csomó más könnyebb célpontot, hogy a megfelelő pillanatban odapörkölhessek ennek a bizonyos playernek.

Hiába osztok ki rengeteg sebzést "botokra" aki 2 arty lövés után is ugyanúgy kidugja az orrát ugyanabban a pozícióban, ha a csata vereség a végén, így tényleg arra kell fókuszálni, hogy hol lehet segíteni a legjobban, és az általában meghozza a gyümölcsét. :)

=^-^=

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.