Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#127301) max56 válasza rlazol (#127295) üzenetére


max56
csendes tag

megkaptam a válaszokat köszi mindenkinek :R meg van az új terv :DDD

(#127302) lacibacsi válasza rudii (#127298) üzenetére


lacibacsi
addikt

Na, akkor muszáj lesz téged beépíteni a napirendembe... ;]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#127303) rlazol válasza Chris78 (#127297) üzenetére


rlazol
addikt

Chris78: minden gond nélkül. nem érdemes erre goldot pazarolni. A planetwot.com oldalon tudod meglesni, pontosan mennyire van szükség. A tank által megkapott harci XP-t alapértelmezésben minden legénységi tag megkapja. 75%-ról 100%-ra húzásra 72k XP kb 150 csata, 90%-ról 39k Xp kb 80 csata.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#127304) kchryss válasza lacibacsi (#127302) üzenetére


kchryss
addikt

Vagy ha van sok hely a hdd-n akkor felveszed, persze csak saját magadnak és megnézés után törlöd. :D :U

(#127305) ollie válasza Chris78 (#127297) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell arany.

***

(#127306) Chris78 válasza jr1994 (#127300) üzenetére


Chris78
aktív tag

Köszi mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#127307) lacibacsi válasza kchryss (#127304) üzenetére


lacibacsi
addikt

Természetesen így fogom csinálni. Úgyis felveszem napközben a napi youtube feltöltéseket, hogy ne kelljen este a letöltögetéssel vacakolni, akkor már ez is belefér. Az egész alig több 5-600 terrabyte-nál naponta...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#127308) Rick3D válasza rlazol (#127295) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nekem még max 2 nap , ha rászánok egy 100 as boostot akkor holnap meglesz. Neked is igazad van meglátjuk :K

(#127309) Emu


Emu
őstag

Hmm...ez a T10 tényleg inkább mednek való, is3 után erre nem gondoltam volna. Kell még rá lánc meg a nagy motor aztán használható is lesz flankelni. Imént párologtattam el egy mutz-ot, ram+1 lövés :D
Azonban azt, hogy mindenki belövi, még szoknom kell.

(#127310) Papooo


Papooo
senior tag

Megjött a heti betevő mikrópöcsünk, megfejelve egy kis reggeli karbantartással :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#127311) grizlisandor válasza 4580693 (#127269) üzenetére


grizlisandor
addikt

Elmondanám nyertünk. :DDD
T-10-el voltam, mentem a többi heavy után, volt valami híd, alatta meg egy csatorna. A hidat elfoglaltuk, mi voltunk 5en, az enemy meg 8 tankkal jött volna fel a csatornából. Idétlenek voltak, mert mikor kapott valaki egy lövést, tolatott is vissza. ;] Szépen lecsipegettük őket. :D

(#127312) h1mpi válasza rudii (#127298) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A kemények ott vannak :DDD amúgy jó a yt is csak a gaming.youtube.com-ról kell bemenni és az 1az1-ben twitch másolat :C

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#127313) h1mpi


h1mpi
nagyúr

QB már farmolja az xp-t a Tiger P-vel, szóval nem "kamu" az új német HT ág. A VK72.01K a bitang egy jószág :))

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#127314) BÁ Nutrition válasza Chris78 (#127297) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Mondjuk stock tank 75%os legenyseggel nem egy nagy elony. Nem mindegy h 300 vagy 400 meterre latsz. Vagy h 7 vagy 10 masodperc alatt toltesz. Ha 70-150 csata mire felfejlodnek kiveve ha 3x-os napon jatszasz csak prem acc-al

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#127315) zodo válasza rlazol (#125765) üzenetére


zodo
nagyúr

Mi a kérdés?

Csak nem értettem hogy jött ki az 1 mikor szerintem mostanra lett 1 azaz egyenlő mert a kb.1 közel sem 1 mivel ha csak ennyi hiányozna egy küldetésből, tuti nem adná meg szóval ha matekoznak akkor tegyék helyesen.

Más:

Addig addig konvertáltam az V-ös díszeket amíg hóágyúra is meg lett kiegyensúlyozó eszköz. :D

[ Szerkesztve ]

(#127316) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!

T110E5 nagyon brutál egy tank...kb 15 meccset mentem vele és eszméletlen jó :C :C
másik kérdés IS-7-et megéri megvenni? :B
arra is meg van a mani...az IS-6-ből raknám át legényeket hozzá.. :U

WOT: kissio

(#127317) fradi81 válasza Dr.Én (#127316) üzenetére


fradi81
veterán

másik kérdés IS-7-et megéri megvenni?

Jók ezek a kérdések, ha van rá pénzed minden akciós tankot megéri megvenni :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#127318) Dr.Én válasza fradi81 (#127317) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nehéz időszakom van sajnos... :B
tudnom kell mindenre a választ :D

azért kérdezem, mert IS-3 és T-10 után mire számítsak?
ők nagyon bejöttek :)

WOT: kissio

(#127319) fradi81 válasza Dr.Én (#127318) üzenetére


fradi81
veterán

Arra hogy ha jól használod isten leszel :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#127320) Rick3D válasza Dr.Én (#127318) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nem túl sok jóra sajnos. Az elmúlt 1hónap tapasztalatai : A tornyomat szemből 100m távolságból beverte egy T-30.jpgE100 330+ heatel már beüthető . . . Nem hogy az arcom de a pofám leszakadt döbbenetembe. Ha nem velem történik el sem hiszem másnak . . . képek Az ágyú egy pontatlan szar , kifejezetten utálom. A hullod is egy kalap sz*r , no de miért ? Szemből akár melyik X tank beüt minden gond nélkül kivétel facehug. A sidescrape még csak csak jó volna viszont az értelmesebb játékosok tudják hogy ha betöltik a 300+ goldot mielőtt kiérnél belövik a frontodnak akármelyik szélét ha pedig overmacheled a lánctalp között még könnyebben átlőnek. All in all retardált enemy ellen OP de már ott sem véd meg a goldtól ha egy kicsit is használja a fejét bömbike, tapasztalt játékosok ellen kifejezetten szar. Én nem tudom randomra jó szívvel ajánlani. Az utolsó 2 csata amikor átlőtték a tornyomat szemből azok voltak az utolsóak :W

Megvan az IS-4 és igaz hogy randomra ő sem az igazi viszont mérföldekkel jobb az IS-7nél, JPGE100 HEATEL lövöldözött rám egész meccs alatt a tornyom és az oldalam bírta a strapát mellé csapodott egy E100 és E4 is akik ömlesztették rám a goldot :P hatástalanul 7k + pattanó . . . amit egy is7ben nem tudtam volna megcsinálni pedig nagyon jó játékosok voltak. Lassabb az IS-4 sokkal mint egy IS-7 viszont cserébe kapsz egy tökéletesen használható páncélt és egy b*szó ágyút. IS-4 alsó lemezét ugyan úgy belövik mint bármi másnak DE ! a frontodra látnak csak rá bátran kiállhatsz akár mi elé esélytelen hogy beverjen. A sidescraperől nem is beszélve már HE-t töltött rám jó pár alkalommal az E100 meg jpge100 :DDD Amolyan orosz mausként tekintek rá. Nála a magas DPM nem hátrány hanem előny ugyanis van páncélzatod amit ha ésszel használsz nem ütnek be ... A múlt héten 4-5 alkalommal jött a MAUS oszt gondolta pff is4. Nem kevesebb mint 1,5-2percel később rám Rusholt-Ragelve ugyanis 700körüli hpja maradt és nem tudott beütni ;] ezt szorozd meg 4-5 alkalommal. Eddig csak az E5 jelentett kihívást ellenfélnek. Maximálisan ajánlom ha mindenképp orosz heavybe gondolkodsz ;)

(#127321) zodo válasza Dr.Én (#127318) üzenetére


zodo
nagyúr

Csak a gold, top tierként, pluszos rng-el és ideális mm / map leosztással "lehetsz isten" különben max annak örülhetsz ha pattintasz egyet.
Helyzet csak rosszabbodik mivel minden más (td-med) osztályt tolnak az egekig.

[ Szerkesztve ]

(#127322) ollie válasza Rick3D (#127320) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát, amint IS4-be ülök, a t10 TD-k egyből töltik a HE-t, és kb 5 lövésből ki is végeznek, mert azok a nagy kaliberű HE lövedékek nem pattannak, és átlagban 500-at sebeznek.

***

(#127323) po1son válasza Rick3D (#127320) üzenetére


po1son
addikt

+1 én sem ajánlom az IS7et... Most jelenleg szerintem a játékba az is7 az egyik leggyengébb heavy tank tier10be...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#127324) Rick3D válasza ollie (#127322) üzenetére


Rick3D
senior tag

Volt hogy rám is töltötték de rendszerességgel nem találkoztam vele, mivel nem tudtak beütni a heavyk bőven elbírtam az a -1k sebződést amit ilyen alkalmakkor kapok 2-3 lövésből. E5 szeretném már megszerezni az az igazi OP heavy randomra ;]

(#127323) : Pontosan , legalábbis randomra ótvar ha összehasonlítom a többi X heavyvel.

Kérdés : Még maradt némi pénzem és azon gondolkoztam elkezdem megvásárolni a kis 1eurós boxokat. X karácsony fám van egyedül ami a gold érdekelne. Szerintetek megéri vásárolgatni belőle ? Nézegettem 30. után milyen csomagok lesznek elérhetőek esetleg azt megvárni ?

[ Szerkesztve ]

(#127325) Dr.Én válasza fradi81 (#127319) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszönöm Mindenkinek beszámolót róla! :R
akkor nem lesz megvéve, nem éri meg ahogy leírjátok...

Pihenjetek sokat! Tankozzatok és köszönöm még egyszer! :R :R :R :R :R

WOT: kissio

(#127326) DaveHutt válasza Rick3D (#127324) üzenetére


DaveHutt
őstag

Nonono azért vannak ebben erős csúsztatások. Az IS4-et szemből bárhonnan beüti egy tier 10 TD ágyú AP-vel is, tekintve hogy a felső lemez is 260-270 mm effektív, az alját meg bárki. A torony teteje overmatchelhető, maga a tank csak sidescrape-re alkalmas, bár annaknkitűnő.
A Jagdpanzer E100 HEATje 420 mmes átütéssel rendelkezik. Ha a képen látott szögben oldalról lövi az IS7 tornyát, akkor beviheti. Tapasztalataim szerint, ha ráirányítom a löveget, akkor szemből pattintja azt is. Mindenesetre marha szerencsés volt a Jagd E100, tekintve, hogy ez a legjobban páncélozott torony a játékban.

Összességében mindkét tanknak effektív a páncélja, az IS-4-nek az ágyúja jobb, az IS-7-nek a mobilitása. Egyik sem egy olyan tank, amivel könnyű rosszat menni, talán a gold spammer era és a gyors játék nem kedvez egyiknek sem.

[ Szerkesztve ]

(#127327) Rick3D válasza DaveHutt (#127326) üzenetére


Rick3D
senior tag

Természetesen beüti ha valaki segg ül benne és egyáltalán nem dönti be a frontlemezét ha már itt tartunk nagyon troll a kémlelő nyílása és általában oda szoktak célozni ha az alsó lemezemet nem látják , nem egészen értem a logikát benne miért lenne javamra valótlan állítani azzal hogy engem még egyetlen darab T10 TD sem ütött be szemből , lehet lefizettek :P Mintha azt írtam volna hogy az alja beüthető ugyan úgy mint bármelyik heavynek vagy nono ? A tornyom tetejét még soha de soha nem overmachelték talán mert nem vagyok potato ? Az IS-6omnak se képesek belőni a tornyát még ha célozzák akkor sem mert jól mozgok . . .
Itt jön a lényeg szemből hangsúlyozom teljesen szemből talált egy a T-30 és Jpge100 is egyaránt természetesen heatel, egymást követő meccsekben.
Gyakorlati tapasztalatokat írtam le és nem egészen értem miért is lenne értelme ahogy te írtad " erős csúsztatások" állítanom amikor a kérdező a gyakorlati tapasztalatukra volt kíváncsi azt persze már csak feltételezem hogy randomra kérdezte. Mint ha azt is írtam volna hogy az IS-4 sokkal lassabb . . . Zsebre rakhatod a mobilitását ha sz*rt sem ér a páncélja. Mint említettem ezek saját tapasztalatok random meccsekben sem több sem kevesebb , vitát pedig azért nem fogok erről nyitni mert semmi értelme. Azt írtam le amit én gyakorlatban tapasztaltam amit pedig csak a gyakorlati tapasztalat tud megváltoztatni tanks.gg sem egy szimpla iromány nem ;] Peace

(Másfelől csak örülök amikor IS-7eket látok ellenfélként hullanak mint a legyek ;) )

[ Szerkesztve ]

(#127328) adamgreen válasza po1son (#127323) üzenetére


adamgreen
senior tag

Használhatatlan sajnos az IS7. Nézzétek meg megszaporodtak az IS4 ek meg a 113 -ak. Ott nincs baj tolhatod neki mint az állat :D

(#127329) 4580693 válasza Rick3D (#127324) üzenetére


4580693
senior tag

Ha E5, akkor kis- és nagy javítókészlet. Az elmúlt pár csatámban minden egyes alkalommal ellőték a lőszerrekeszt. Volt olyan is, hogy miután megjavítottam, a következő bekapott találat megint elvitte. :(

[ Szerkesztve ]

(#127330) DaveHutt válasza adamgreen (#127328) üzenetére


DaveHutt
őstag

113-at ne említsük már egy mondatban a használható páncéllal. Minden beüti, ami magasabb nála, nem véletlen, hoy nagyra nőtt mediumnak használják.

IS7-re visszatérve, ha már szubjektivitással magyarázzuk a páncél hatékonyságát (hiába akartam objektív lenni). Nekem 200+ csatám van benne, egyszer nem ütötte be még senki a tornyát, HEAT ide vagy oda. A mobilitása igenis előnyös, hamarabb kerülsz front pozícióba, mint a lomha IS-4-gyel. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy mire te IS-4-gyel megjelensz, én már hulldown/reverse sidescrape-ben vagyok, helyzetelőnyben.

IS-4 páncélra visszatérve én mindig a torony tetejét ütöm be E-100 AP-vel, ha rálátok. Szóval ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

(#127331) zodo válasza DaveHutt (#127330) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem IS-4 vs IS-7 a téma, igaz hasznos az összehasonlítás is.

(#127332) zodo


zodo
nagyúr

Sokadik Kv-85 ász ami lehetett volna jobb kör csak felhúztam magam a T-150-en és végül vereség lett.

off

Prohardver, lejárt tanúsítvány miatt nektek nem sikítozik a böngészőtök?

(#127333) Zolee_70 válasza wwenigma (#127241) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Itt is egy ász+redley-walters STA-2-vel...nem bántam meg a vételt, nagyon illeszkedik a játékstílusomhoz.

Replay

PS: majdnem meglett a 9. kill is...

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#127334) DaveHutt válasza zodo (#127332) üzenetére


DaveHutt
őstag

Itt is sír a telefon a tanúsítvány miatt.

(#127335) Papooo válasza zodo (#127332) üzenetére


Papooo
senior tag

Nálam is rinyált, hozzáadtam a kivételekhez.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#127336) Jadro válasza Zolee_70 (#127333) üzenetére


Jadro
veterán

Szép kör! Elég bátran mentél az elején, volt pár mákos lövés, amit nm kaptál be. Ezek mind kellenek egy ilyen körhöz. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#127337) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Kinek mi véleménye milyen az új svéd ág?

érdemes megvenni a svéd hatos prém tankot?

:R

WOT: kissio

(#127338) h1mpi válasza Dr.Én (#127337) üzenetére


h1mpi
nagyúr

tier5 alatt szánalmas tankok vannak, utána elmegy

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#127339) DaveHutt válasza Dr.Én (#127337) üzenetére


DaveHutt
őstag

Melyik ág? Light, med, heavy vagy a TD?
TD-kről: jó camo, jó gundep, jó ágyúk hulladék dpm-mel, kevés hp-val, 0 páncéllal tier 8-ig. Tier 9 még keveseknek van, egyelőre onnantól passz.
Szigorúan sniper TD az összes, mert ha spottolnak halott vagy.

Iletve a tier 6,7-et MM-től függően szoktan support medként is használni, ha az ellent ki lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#127340) Dr.Én válasza DaveHutt (#127339) üzenetére


Dr.Én
veterán

közepes és páncélvadász vonal, most kezdetben?
köszönöm leírást... :R

(#127338) h1mpi pálinkával elmegy? :D

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#127341) Zolee_70 válasza Jadro (#127336) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Köszi! Az elején a VK28.01 nagyon feltartott, pipa voltam rá nagyon, lehet ezért mentem ;)

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#127342) Mynock


Mynock
tag

Nektek működik a játék az Aslain modpackkel?Ez a mostani frissítés odavághatott neki,mert el sem indul :( .

(#127343) h1mpi válasza Mynock (#127342) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem megy simán, az egyetlen hiba az az hogy a 6th sense hang nem jelez 10/7-szer...

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#127344) Mynock válasza h1mpi (#127343) üzenetére


Mynock
tag

Nem értem akkor....pedig elvileg a legújabb van fent :F

(#127345) DaveHutt válasza Dr.Én (#127340) üzenetére


DaveHutt
őstag

Közepes vonalról az hírlik, hogy ízléstől függően tier 4-5-ig hulladék, mint a TD-k, a hatos strv74 istencsászár ágyústatokkal favorit, a hetest a kis ágyúval kell Cometként használni. Amit eddig láttam: a 8-as Emilt szidják , mint a bokrot, a 9-esnek már van toronypáncélja, amivel elmuzsikál. Kranvagn meg beteg, ha ki lehet használni. De talán a tízes TD is elmebeteg azon a 3-4 pályán ahol lehet bokorban rejszolni.

Összességében a tier 9-10 használható mindkét ágon (bár a 9-es TD erősen kérdéses), illetve az STRV74. Megmondom őszintén, én elbaszarintottam a fejlesztést és a TD-kre mentem az akciók miatt. Sebaj, kihúzom lassan a hetest, hátha addig kap vmi buffot a 8-as, utána megyek a 6-os medre.

[ Szerkesztve ]

(#127346) h1mpi válasza Mynock (#127344) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem nem a legújabb, hanem olyan dec 20.-a környéki és simán megy a mai mikropeccsel is

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#127347) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Van 2db 5-os diszem ami a karacsonyfa tetejere valo. Ezzel mit lehet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#127348) stork13 válasza sfefe (#127347) üzenetére


stork13
aktív tag

Az egyiket felteszed. A másikat meg további 4 db V-össel átalakítod másfajta V-össé, ha kell.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#127349) Dr.Én válasza DaveHutt (#127345) üzenetére


Dr.Én
veterán

hát elindulok valamerre... :D

:R :R :R :R

WOT: kissio

(#127350) h1mpi válasza Dr.Én (#127349) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A 4-es Svéd td nem rossz, de én nem trollal használom, az nagyon hektikus. A sima ap-val nekem jobban bejött.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.