Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#109201) sutyi^ válasza tween (#109199) üzenetére


sutyi^
senior tag

Patton lomhabb, pontatlanabb, de jobbak az ágyú softstatok. Valamint sokkal lomhabb a skulo.

Ha van egy jobb germán személyzeted, akkor vedd meg. Ha nincs akkor valami nagyobb specialben biztos lesz a Ripper is megint, csak úgy mint a Kajapa.

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#109202) Enzolord válasza tween (#109199) üzenetére


Enzolord
addikt

Tessék!! ;] ;]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#109203) GeneraL_XTX válasza Kelvin (#109200) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szerintem a Mutz teljesen korrekt, a CDC mellett az egyik leginkább életképes közepes prémium tank most a játékban. Sőt az FCM50tn kívül nem is nagyon vennék mást a mostani kínálatból.

(#109204) lacibacsi válasza Kelvin (#109200) üzenetére


lacibacsi
addikt

Valamelyik angol nyelvű fórumon fejtegette valaki, hogy miért inkább T-34-3, mint Mutz, vagy 59-Patton. Az angolom közelebb van a tökéletlenhez, mint a tökéleteshez, így nem értettem pontosan minden szavát, de egyértelműen a "kici-ócó-kínai"-t hozta ki "győztes"-nek a három közül.
(MM, mobilitás, tűzerő, páncélzat, kredithozam, meg nem tudom mi volt még az összehasonlítás alapja.)

A három közül egyikkel sem mentem, még teszt szerveren sem. Szerintetek valóban nem tud/nem ér annyit, mint a már korábban a játékban lévő két társa? A német közepes vonalam gyakorlatilag nulla, jól jönne egy legénységhúzó tank, de csak legénységképzés miatt nem szívesen adnék érte ilyen sok kreditet...

Szerk: Amíg írogattam, pörgött a fórum is... A fent említett összehasonlítás nem a száraz adatokon alapult, hanem a játékban tapasztaltakon (ami tudjuk, hogy néha nem ugyanazt jelenti).

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#109205) tween válasza Kelvin (#109200) üzenetére


tween
őstag

Heavy kizárva. Van E 25-öm, CDC-m, STA-2-őm, SU-122-44-em, de késztetést érzek még egy prémium nyolcas medre...
Van Leo1-gyem 4 skillel.

[ Szerkesztve ]

(#109206) ollie válasza tween (#109199) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem van mindkettő, és szerintem a Patton KR kifejezetten rossz tank. Lomha, pontatlan ágyúval, viszonylag alacsony pennel, ráadásul még a tornya is papír. A Mutznál csak a DPM rosszabb egy kicsivel, de minden másban jelentősen jobb.

(#109204) lacibacsi: a T-34-3 tudtommal a legdrágább prémium med a játékban, így nem olcsó. E mellett 175-ös penje van, hát szenvedjen a halál **** azzal az átütéssel.

[ Szerkesztve ]

***

(#109207) Enzolord válasza ollie (#109206) üzenetére


Enzolord
addikt

A Tanks.gg szerint a Mutznak jobb picivel a DPMje is.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#109208) galervin93 válasza ollie (#109206) üzenetére


galervin93
őstag

T-44-re fel kell csapni a 122-es ágyút, aztán ugyanott van az ember.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#109209) 04ahgy válasza sutyi^ (#109201) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Minek a beceneve a Ripper és minek a Kajapa?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#109210) ollie válasza Enzolord (#109207) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor arra rosszul emlékeztem.

(#109208) galervin93: annak már 183 a penje, nem?

(#109209) 04ahgy: a Ripper a Patton KR, a másikat nem tudom

[ Szerkesztve ]

***

(#109211) Enzolord válasza galervin93 (#109208) üzenetére


Enzolord
addikt

Csak olyan töltésidőd lesz, a fejed fogod a falba verni.. Azzal az ágyúval egy herélt a T44..
Tudom, mert haverom is azzal pukkantgatott, és 390es sebzés 16MP töltésidővel Tier 8 és fölött halál.. ;]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#109212) NEOSIGNAL válasza vhw (#109192) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Nem tudom hogy milyen a játékstílusod de ha ismered a T95-öt akkor tudhatnád hogy nem igazán könnyű meglőni szemből

(#109213) galervin93 válasza ollie (#109210) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, az a 8 mm nagyon sokat javított rajta.

Enzolord
Én is csak pár alkalommal, funból mentem így vele. Arra a néhány trollkodós alkalomra kiváló, amikor rámjön az ökörködhetnék. :-D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#109214) Enzolord válasza NEOSIGNAL (#109212) üzenetére


Enzolord
addikt

A hasát, vagy a kupolás simán belövöd, ha eltalálod.. ;] ;]
Való igaz, hogy nem egyszerű, de nem is lehetetlen.. ;] ;]
Csak az ilyen képeket inkább off topicba dobd be.. ;)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#109215) NEOSIGNAL válasza rlazol (#109193) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

Ez az elvi maximum amit említettél ez le van írva valahova? Egyébként sajnos nem valószínű hogy mostanában meglesz az a 613 :(

(#109216) Fel válasza ollie (#109210) üzenetére


Fel
addikt

A 122 mm-es lövegek (D-25T és fajzatai) átütését nem növelték, maradt mindenhol a 175 mm avg pen.

NEOSIGNAL: A garázsban a jobb oldali tank statoknál, vagy éppen az adott lőszer adatai között ott van a min-max sebzés.

[ Szerkesztve ]

(#109217) Mister_X válasza 04ahgy (#109209) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ripper Pattons becenév alatt illették az amcsik a Koreában bevetett spéci felfestésű Pattonokat.

@lacibacsi: T-34-3-on is D-25T mordály van, ami lassan céloz, lassan tölt, félrehord, kicsi a penje és miegyéb. Orosz és kínai tankokon edzett embereknek javallott, ehhez a medhez kell egy külön életérzés. Én nem szeretek veszélyesen élni, ezért inkább 112-t vettem :P

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#109218) Szepi1979 válasza NEOSIGNAL (#109215) üzenetére


Szepi1979
senior tag

+/- 25% az átlagsebzéshez képest, és igen, le van írva.

“ nem kell mindig nyerni “

(#109219) Jolet


Jolet
őstag

A recept egyszerű: állj meg egy jó helyen, forogj körbe-körbe és a végén menj el megölni az utolsót

replay

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#109220) Plasticbomb válasza nyunyu (#108870) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nekem egyedül Komarin az, amit nem hiányzik, bár ott is voltak jó csatáim. Viszont nagyon hiányolom Dragon Ridge-t, Pearl Rivert, Portot, Severogorskot is szerettem. Valahol baromira nem tudom megérteni, miért vesznek ki ennyi pályát, oké, sok csata alatt a statisztikák mutattak pl olyat, ogy az adott pálya az egyik oldalnak kedvez, stb, de azért.. na.

Dragon Ridgen tanultam meg S-51el artyzni aztén KV3 is ott lett élvezhető számomra (nem beszélve arról a régi videóról, amiben talán egy m6 rohan el valaki mellett bele a szakadékba.:) ), Porton imádtam a pofozkodást, Severogorsk (első verziók) is olyan volt, hogy vagy ráéreztél, vagy hullottál.:) Nem is tudom már, milyen TDkkel beálltunk az egyik oldalon a domb egyik oldalára, a másik oldalon meg valami nagydurrantós, talán JGPZE100ak lestek vissza. Azzal szórakoztam, hogy lőjenek egy halom mellét.:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#109221) Enzolord válasza Plasticbomb (#109220) üzenetére


Enzolord
addikt

Szerintem is, ok, hogy egyik része a pályának jobb, de ugyanúgy kerülhetsz bármelyik részre..
És jók voltak a régi pályák, Dragon, meg Port nekem is nagyon hiányzik.. ) Harc a felüljárónál, vagy Dragon Ridge völgyharc, kicseszett jó volt..
Ezek a mostani pályák meg hát...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#109222) galervin93 válasza Plasticbomb (#109220) üzenetére


galervin93
őstag

Province... Valahol láttam egy videót T10-es meccsről ott, na az fain lehetett. :-D
Most Lake Ville-t akarják "tükrösíteni", hogy középen a kanyar mindkét oldalról azonos távra legyen... Meg persze egy-két bokortól megszabadulni.
Én rohadtul unom, hogy minden pályának van egy szimmetriája, aztán mindkét oldalon gyakorlatilag ugynazt csinálja az ember.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#109223) Tuco Ramirez válasza tween (#109199) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

A Mutz-ot csak ajánlani tudom. Tegnap vettem meg, csaptam is vele 11 kört este. Kifejezetten mozgékony, sokoldalúan használható 8-as med. A Panther 8.8-tól érezhetően pontatlanabb az ágyúja és lassabb a töltése, de minden másban jobb a Mutz. Az AP pen különbség nem igazán érezhető, de a Mutz goldja a keményebb T9-10-es tankok ellen is használható. Óvatosan kell vele játszani, nem belevinni az elején az adok-kapokba, mert nagyon gyorsan lelövik az 1300 HP-ját. Sniperkedni a P 8.8 jobb, de minden más med szerepkörre a Mutz sokkal alkalmasabb. Szerintem jó vétel, annak ellenére, hogy a WG-nek ezúttal kissé vastagon fogott a ceruzája...

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#109224) dvids válasza galervin93 (#109222) üzenetére


dvids
aktív tag

Ugyanakkor az is rossz, ha az aszimmetria közben a pályák az egyik oldalnak kedveznek. És még mindig nagyon sok ilyen van.

(#109225) Plasticbomb válasza dvids (#109224) üzenetére


Plasticbomb
addikt

És ettől válik egyre unalmasabbá a játék. Szerintem. Ahogy a valóságban sem egyformák a harctér oldalai, itt sem kéne ennyire erőltetni. Szerintem.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#109226) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

Végre végre betehetem alacsony szintű csatámat ide is:

[t67]
Egyedül maradtam sok tankkal szemben, egyenként kiszedtem a foglalókat, az utolsó előttit lőttem, még belefér egy lövés még nem húzom vissza.... Á elb@sztam.

“ nem kell mindig nyerni “

(#109227) Kelvin válasza Szepi1979 (#109226) üzenetére


Kelvin
őstag

Fantasztikus 5 skill-es legénységgel és egy jó td-vel pedofilkodsz kis tier-ben, gratulálok.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#109228) Szepi1979 válasza Kelvin (#109227) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Igen. Néha kell az ilyen. Jól esik. Ha van egy kis eszük rám jönnek, nem látótávon kívülről lőttem rájuk.
Amúgy csak 3.5 skillesek a legények, nem 5. Ne túlozzunk.

Az élet nem fair! Amúgy engem mindenki, ismétlem mindenki át tud ütni.

[ Szerkesztve ]

“ nem kell mindig nyerni “

(#109229) dvids válasza Plasticbomb (#109225) üzenetére


dvids
aktív tag

Ne egyforma legyen, de egyforma erős. Némelyik pálya túl egyenlőtlen egyszerűen és ez nagyon idegesítő. Különben pedig a pályatervezésben iszonyatosan vacak munkát végez mostanában a Wargaming. Ez részben tudatos (de hibás) döntések következménye, részben egyszerűen igénytelenség.

A valósághoz meg semmi köze a játéknak.

(#109230) tween


tween
őstag

Nekem már tier 7 alatt nincs is tankom... Elég volt a pontatlan lövegekből, meg az egy perces csatákból... Nem mintha tier 7 felett ne lenne villám csata :DDD

(#109231) Grillo válasza Kelvin (#109227) üzenetére


Grillo
senior tag

Miért baj az, ha valaki szereti a kisebb tiert? Nekem a kedvenc tankom az M10 Wolverine, azzal van a legtöbb csatám (így is elég kevés), és igen, sokszor több élményt ad, mint egy tier IX csata. Ennek leginkább persze az lehet az oka, hogy láma vagyok. De ezt el is ismerem.
Viszont nem noobozok senkit, nem szidom, ha goldot lő, próbálom a legtöbbet kihozni a helyzetből, és segíteni a csapatom.
És a legénység is max. a második skillt húzza.

Ja és pont itt szokta mindenki ajánlani prémium tank hiányában a T V-IV gépeket farmolásra, nem?

(#109232) galervin93 válasza Grillo (#109231) üzenetére


galervin93
őstag

Farmolás, egyébként ha tank ász akkor meg pedo. :-D
Nem értem a kolléga kirohanását. Én néha (a) T1-be is lemegyek, berakom a Bulldog 4 skilles csajait + kólát, aztán hagy ropogjon a kis gépágyú. Én kérek elnézést, hogy néha ehhez is van kedvem, nem csak az örök grindeléshez...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#109233) Szepi1979 válasza galervin93 (#109232) üzenetére


Szepi1979
senior tag

"Farmolás, egyébként ha tank ász akkor meg pedo. :-D"

hát ez kész! :))

“ nem kell mindig nyerni “

(#109234) nyunyu válasza galervin93 (#109222) üzenetére


nyunyu
félisten

Most Lake Ville-t akarják "tükrösíteni", hogy középen a kanyar mindkét oldalról azonos távra legyen... Meg persze egy-két bokortól megszabadulni.

Ez mar a hanyadik otleteles azon a palyan?

Eredetileg ugye nem volt olyan szeles a topart a varosi oldalon, nem lehetett a jatszoteren rodeozni a light tankokkal, eleve a vursli sem volt ott.

Mondjuk az El Halluf vagy Malinovka atszabasok szamat meg igy sem eri el. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#109235) Sixkiller6 válasza nyunyu (#109234) üzenetére


Sixkiller6
őstag

Kampinovkán még megértem a sok átszabást, mert ott tényleg nagyon fel tudott borulni a pálya régen. de El Halluf-on én spec soha nem láttam óriási különbéget

- no es importante -

(#109236) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Na, ezt is megéltem: ModCheater lettem. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#109237) sith7 válasza TESCO-Zsömle (#109236) üzenetére


sith7
nagyúr

Előbb - utóbb mindenki lebukik :DDD

(#109238) jano_77


jano_77
nagyúr

Jó a felhozatal ma is - legyen szó T7 vagy T8 ról. :o :O

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#109239) galervin93 válasza nyunyu (#109234) üzenetére


galervin93
őstag

Vicc amúgy, hogy a pálya kb. 40 %-át elfoglalja egy hegy meg egy tó, az 1/5-én egy lassan járható mocsaras rész van, ami az artyk kedvence, a maradék 1/3-a meg épület... Pedig nem lenne rossz pálya. Én a hegyet legyalulnám, de a völggyel együtt egy járható, dombos tereppé alakítaná. A tó felől maradhatna a meredek oldal, hogy csak a bázisok felől lehessen felmenni. A tó meg a város maradhatna. Egy picit Hidden Village-re emlékeztetne, na meg - geográfus szemmel :-D - picit valósabbnak is hatna a domborzat. :-D A keleti muzsika mellett azon a pályán én mindig azokat a szép medreket-völgyeket vizslattam a minimapon... :-D
Na biliből ki a kezet...!
Szerk.: az artyk felmennének a dombra, hajaj, belőnék az egész pályát. :-D Meg a TD-k, hm, lenne sírás. :-D

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#109240) jano_77 válasza 04ahgy (#109209) üzenetére


jano_77
nagyúr

Kanon JagdPanzer? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#109241) Enzolord válasza galervin93 (#109232) üzenetére


Enzolord
addikt

Na szép..
Töltsél még goldot is.. Miattatok nem jönnek új jó játékosok, az ilyen stathuszárok miatt :C :C :C :C :C

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#109242) galervin93 válasza Enzolord (#109241) üzenetére


galervin93
őstag

Vettem is gyorsan párezer harminchétmillis aranykuglit, ezen ne múljon!:-D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#109243) jano_77


jano_77
nagyúr

Találkozott már vki ezen ablakkal? Ezt vajon mi okozhatja? Csata után kaptam a eredmény helyett. Ez volt a második alkalom, pár nappal ezelőtt volt már hasonló. :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#109244) tween válasza jano_77 (#109238) üzenetére


tween
őstag

Pontosan! 3 kör 2ezer feletti sebzéssel, 2 kör 3ezer felettivel, CDC-vel, mind bukta egymás után... :O

[ Szerkesztve ]

(#109245) ollie válasza jano_77 (#109243) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen! De nem tudom mitől lehet, 1-2 alkalommal fordult elő nálam.

***

(#109246) SyMbioTe válasza jano_77 (#109243) üzenetére

1-2-szer nálam is előjött, de én se tudom mi ez.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#109247) jano_77


jano_77
nagyúr

Na végre nagy nehezen, sok-sok kín-keserves light nap után végre meg lett a 2K észrevétlen spot! :)) :D (mondanom sem kell, beadta Malinovkát :B )

Ezzel kapcsolatban rögtön kérdeznék is egyet. Jobban mondva inkább azzal kapcsolatban, hogy a Bulldognak ennyivel jobb a látótere mint a Ru251-nek, hogy a képen pirossal jelölt helyen állt a mi Ru-nk, én a sárgán és nekem lett 2100+ spotom, neki pedig összesen 958!? Szerintem Ő is azt gondolta szegény, hogy neki megy a spot sebzés, mert nagyon nyugodtan ücsörgött a bokorban és véletlenül sem lőtt senkire sem.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#109248) tween válasza jano_77 (#109247) üzenetére


tween
őstag

Szintén Malinovka, cél a T28 LT15...azt hittem ríva fakadok :O

(#109249) TESCO-Zsömle válasza sith7 (#109237) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kellett nekem 400m-ről menet közben ammorack-et lőni, mi? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#109250) jano_77 válasza tween (#109248) üzenetére


jano_77
nagyúr

Tökéletesen megértem miről beszélsz.

Azért ettől sokkal többet tud a MUTZ :DDD

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.