Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93901) haka64


haka64
csendes tag

Üdv mindenkinek. Nem a saját kerékpáromról van szó, s engem meglepett a látvány. Elképzelhető, hogy egy hajtókar ennyire eldeformálódik? Számomra hihetetlen. Jelen esetben a jobboldali (lánc felőli) az elgörbült hajtókar, a baloldali az ép az összehasonlítás végett. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#93902) Hasaggymeg válasza haka64 (#93901) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

El tudom képzelni azt is,hogy tulajdonképp gyárilag nem egyforma a kettő,de egy gyenge minőségű egy ütéstől simán elgörbülhet. :K ...teszkó szinten szinte semmi sincs kizárva.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93903) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No, tekerni még mindíg nem tudok (baker ciszta :O ), de azért kérdezek én is egyet:
A stucnim specifikációjában ezt írja: 44cm, 75mm, else 90mm (upside down), 7°. Ezt hogy kell értelmezni? Hosszú, rövid? Láttam, hogy léteznek sokkal rövidebbek is és úgy érzem nekem talán egy rövidebb jobb lenne ha lefele fordítva használom, de nem tudom mennyit változik az irányíthatóság.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#93904) zoli03 válasza haka64 (#93901) üzenetére


zoli03
őstag

Simán, ezek elég gyengék. De magától nem lesz ilyen, csak ha elesik vele az ember vagy elütik.

(#93905) Vasy09 válasza haka64 (#93901) üzenetére


Vasy09
őstag

Anyósnak van egy olcsó tescós, és a múltkor csak annyi történt vele, hogy szegény neki dőlt az ajtónak, mivel elvesztette az egyensúlyát. Pont ugyan ez az oldal volt, és ahogy nekidőlt, a pedál fogta meg, viszont az így úgy behajlott, hogy beleért a vázba! :U Ráadásul még a középcsapágy is meg volt lazulva, és így akkora holtjátéka lett, hogy....

Jó móka volt visszaegyengetni! :DDD

Gamertag: Vasy09

(#93906) Hasaggymeg válasza jjeahh (#93903) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az 9mm lesz,mondhatnám arany középútszerű méret.Hosszabb inkább országútira kell,ahol a gyors irányíthatóság nem annyira fontos mint a stabilitás,rövidebb meg DH-n szokott lenni,de az idegessé teszi az elejét.Upside down az szerintem negatívba szerelést jelent,a 7 fok,meg a dőlésszög.Hacsak nem hosszú neked a váz,én nem rövidíteném 9 alá.

(#93905) Vasy09 ...röhej,hogy ilyen gyurmahajtókart egyáltalán engedélyeznek forgalmazni. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93907) jjeahh válasza Hasaggymeg (#93906) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#93908) Vasy09 válasza Hasaggymeg (#93906) üzenetére


Vasy09
őstag

Ne is mond!, De mondom, még a közepe is tök slendrián volt meghúzva, mivel úgy kotyogott benne, hogy öröm volt hallgatni. Arról meg nem is beszélve, hogy visszahajtani a pedált meg k..va nehéz volt úgy, hogy nehogy félbe törjem! :(( :((

Mondtam is neki, hogy ha ez beszarik, akkor inkább beszállok neki én is, és veszünk valami normális használtat! :K :K

Gamertag: Vasy09

(#93909) Hasaggymeg válasza Vasy09 (#93908) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Anyósnak valami jó stabil hajtóművest,hogy tudjon gyorsulni,de sz@r fékekkel? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93910) Vasy09 válasza Hasaggymeg (#93909) üzenetére


Vasy09
őstag

Hehe! :)) :DDD

Azt kéne, de szerencsére tök jó fej anyósom van, így még a féket is megérdemli! :D

Gamertag: Vasy09

(#93911) ivana válasza haka64 (#93901) üzenetére


ivana
Ármester

Simán ezek nagyon hitvány acél hajtókarok. A négyszög se szokta bírni benne...

(#93912) Slownz


Slownz
senior tag

Ilyesmi típusú sisakra szerelhető tükörrel van esetleg valakinek tapasztalata? Mindenképp szeretnék egy tükröt, eddig ez tűnt a legszimpatikusabbnak.

[ Szerkesztve ]

(#93913) trialboj


trialboj
őstag

RedBull minőségű, VÁrosi örjöngés / Hangulatvideó

Csak mert bitang meleg van, és épeszű ember ilyenkor nem megy tekerni : )

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#93914) Hasaggymeg válasza trialboj (#93913) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Feleségem szól belőled! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93915) Örni válasza trialboj (#93913) üzenetére


Örni
senior tag

Na, ebbe belesajdúlt a lábszáram :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#93916) Dottore


Dottore
addikt

Szemezek egy ideje a OneUp Components EDC Tool System nevű kulcskészlettel. Nem olcsó (18.000 ft), de praktikus, faszán is néz ki.

Erre most nézem, csak a készlet maga nem elég. Ugyanis nem jár hozzá a top cap és a menetező kit sem, ezeket külön kell megvenni. Baszki ez milyen már...

(#93917) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy nehéz "látatlanban" megmondani, mi a hiba, de hátha járt már valaki így, mint én, és tudja a megoldást:

lecseréltem a fél hajtásláncomat a következő alkatrészekre:
- Shimano FC-TY301 hajtómű (28-38-48F)
- Shimano FH-TX800-8 hátsóagy 36LY
- Shimano CS-HG41 7 sebességes (11-28) fogaskoszorú (hézagoló van alatta)
- Shimano BB-UN55 monoblok [Méret: 68/118mm]
és egy új lánc: KMC Z50.
A rendszerben a régi Altus vált elöl hátul, rendben teszik a dolgukat, de egy nagy kínom van: DARÁL az egész rendszer. Minden egyes láncszemet érzek hajtáskor. Már tényleg csak arra költenék, amire feltltlenül szükséges, de ez így nem maradhat.
Valamelyik alkatrészt nem kompatibilis? Vagy mit cseréljek már le szerencsétlenen?
Illetve még egy utolsó kérdés:
a hajómű nevében a 28-38-48F-ben mit jelent az "F" a végén? Mert a többinél nem láttam ilyet...
Előre is hálásan köszönöm, ha valaki tud segíteni! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#93918) Hasaggymeg válasza Játékos (#93917) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig annak így működni kellene.Biztos jól van beállítva a váltó? A láncot is jól fűzted bele?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93919) ZolkoW válasza Játékos (#93917) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem is az első,ami eszembe jutott,hogy nem rossz helyen megy-e a váltókanálban a lánc, ismerek olyat,aki sok km-t letekert úgy,hogy belefűzte a kis fix lehajtott lemezrészt is a lánc útjába :)
az F meg lehet,hogy a láncvédőt jelenti, vagy effélét..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93920) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

A lánc jó helyen megy, ahhoz szerintem elég keményen el kell nézni valamit, hogy rossz helyre fűzzem... :)
Ugye, a láncnak nincs "külső" és "belső" oldala?! Esetleghajtás/futás iránya?! Mert még ez jutott eszembe. Az üzlet, ahonnan való a felszerelés azt javasolta, hogy hejtsm egy kicsit, és "össze fognak állni", mert elvárható tőlük. :)
A váltó jól van beállítva, és nem is olyan hangra kell gondolni, mint amikor a váltó kancsi, és kelepel, hanem laikusként olyannak érzem, mintha mondjuk a hajtómű fogai túl nagyok lennének és már a "hegye" elkezdi fogni a láncot. Vagy a lánccal nem stimmel valami...
Ha holnap bírok járni, akkor tekerek egyet, mert egy kilóméter ven a holmiban összesen, de le is ugrottam róla, mert nagyon zavaró az összkép, és leginkább akkor, ha a legnagyobb fogaskereken van elöl. :(((

Esetleg a váltó görgői szóba jöhetnek? Mert azok még a régi (nagyon megnyúlt) lánc formáját hordozzák magukon... :B

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#93921) Vanir válasza Játékos (#93920) üzenetére


Vanir
veterán

Nem valtottal keresztbe? Elől nagy tanyer, hatul nagy cog? Sorry, ha degradalonak tartod a kerdest, nem annak szanom. :)

(#93922) Játékos válasza Vanir (#93921) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Soha nem váltok keresztbe. Legkisebb tányérhoz 1-2-3, közepeshez 3-4-5, legnagyobbhoz 5-6-7-es sebességeket használok. Így a lánc elég egyenesen fut a két fogaskerék között. A régi holmi bitang módon szét volt kopva/nyúlva, és jobban keresztbe állt a lánc, de ilyen rángatós/darálós hangot sose hallatott. Lehet, hogy lemegyek a garázsba és megpróbálom videóra venni, de az biztosan nem lenne olyan szemléletes, mint a valóságban...

Mit jelent a "cog" Elírás, vagy valami, amit még nem láttam? :)

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#93923) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
A rosebikes oldalon csak visa, és mastercard kártyával lehet fizetni?

(#93924) Játékos válasza Játékos (#93922) üzenetére


Játékos
addikt

Leküzdöttem magamat a garázsba, és szemügyre vettem a dolgot. Kifejezetten úgy látom, hogy a két görgő van félrekopva a hátsó váltón. Miután műanyag, így várjam meg, hogy "helyrekopjon", vagy inkább vegyek bele újat, véleményetek szerint? Nem tudom, melyik szett való Altus-ba...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#93925) Hasaggymeg válasza Játékos (#93924) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az is lehet a baj,valóban elkoptathatja a megnyúlt lánc a görgőket.Szerintem keress olyan görgőt és cseréld ki de egy új Altus váltó sem lehet annyira drága.
Nesze! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93926) ZolkoW válasza Játékos (#93924) üzenetére


ZolkoW
őstag

sosem cseréltem még váltógörgőt, de én azonos fogszámút vennék, aztán ennyi... a nagyon friss és nagyon kopott cuccok együtt szoktak hangot adni, szóval lehet, hogy ez megoldja.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93927) Játékos


Játékos
addikt

RD-M310-nek hívják a ble való szettet, 1510 Ft-ért. Szerintem még ezt a beruházást túléli a családi kassza.
Csak annyit költenék rá, amit feltétlenül szükséges, mert még kb. 1 hónapig fogunk együtt időzni a gépezettel, tavasszal kapunk újat anyával mindketten... :K
Ha kicseréltem a görgőt, megosztom veletek a tapasztalatomat, és köszönöm a törődést! :T

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#93928) IMIIKE1998 válasza 6030D (#93854) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ma véletlenül nem vitted kocsival a bringádat? Ma Bp budai oldalán jártam és pont láttam egy zöld Focus Black Forest-et szállítmányozva a rakpartnál.(Bár lehet nem pont Focus volt, de a színvilága hasonló volt. Elég gyorsan vitte az autó. :DD

[ Szerkesztve ]

(#93929) zoli03 válasza Játékos (#93924) üzenetére


zoli03
őstag

Az nem fog "helyrekopni", csak akkor, ha a lánc is elkopott annyira, mint az előzőn. Vissza kéne kopni az anyagnak, hogy jó legyen az új lánchoz, de ilyen sajnos nincs a valóságban :) .

(#93930) 6030D válasza IMIIKE1998 (#93928) üzenetére


6030D
Ármester

Nem, Balcsin van az egész szerelvény. Nekem amúgy ezüst, csak egy vékony zöld csík van rajta, meg a fekete feliratok.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#93931) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#93923) üzenetére


ro_bert17
őstag

Vagy ez a paypalos dolog hogy működik?

(#93932) parkr válasza ro_bert17 (#93931) üzenetére


parkr
őstag

"péjpel"-nek mondják, és itt az összefoglalóban le van írva a használata

(#93933) ro_bert17 válasza parkr (#93932) üzenetére


ro_bert17
őstag

:DDD
...és köszi, közben beugrott vagy van is ilyen fiókom már. :R

(#93934) haka64 válasza haka64 (#93901) üzenetére


haka64
csendes tag

Köszönöm a reagálásokat. Szerintem is valami erős behatás érhette a hajtókart, de eddig nem gondoltam, hogy ennyire deformálódhat. Egyébként másik ugyanilyen kerékpáron megegyezik a két oldali hajtókar formája.

(#93935) trialboj


trialboj
őstag

Teljesen laza szinte öreges túrára mentem egy haverral, és egy helyi kiépített bringás résznél ahol mutattam neki hol kellene jöjjön, olyat csípett belém egy lódarázs hogy szó szerint majd leharaptam a kormányt. Először csak kicsit szúrt aztán éreztem ahogy még jobban belenyomja a fejembe a fullánkját, elkezdtem lehajolni, majd csapkodni a fejem felett.

Minden nyers gyümölcsöt tettem rá az úton haza, de nem igazán segített, szétterjed a fájdalom a fejem búbjától 5-5 cmre, olyan mintha most is szurkálná.

Nincs valakinek ilyen tapasztalata, mi fenét érdemes rárakni ami elmulasztaná (a sima darázs v méh csípést egy kis nyers szőlő v szilva/dióhéj simán lelohaszt), most viszont kb 1 órával a csípés után ugyan annyira kellemetlen.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#93936) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok.
Mit gondoltok erről a [szerszámkészletről?] megéri ennyiért?
Köszi.

(#93937) TomMusic


TomMusic
őstag

Na én most Budáról megpróbálok eljutni legalább Vácig, bár jó lenne Kismarosig elmenni, de a szél miatt szerintem örülök, ha eljutok Vácig, illetve a másik nehezítő tényező az, hogy eltévedek, még Pesten belül. :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#93938) Zoli133 válasza TomMusic (#93937) üzenetére


Zoli133
őstag

Nekem is volt egy kósza vác ötletem mára pestről, de még tanakodom mi lesz belőle. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#93939) TomMusic válasza Zoli133 (#93938) üzenetére


TomMusic
őstag

Holnap elvileg esős idő lesz, szóval ha valamikor, akkor ma. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#93940) vendingo válasza trialboj (#93935) üzenetére


vendingo
veterán

Vegyél be kálciumot.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#93941) Zoli133 válasza TomMusic (#93939) üzenetére


Zoli133
őstag

Akkor nincs mit tenni, mennem kell. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#93942) Hasaggymeg válasza Zoli133 (#93941) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kár lenne kihagyni,a szél ellenére is tökélétes idő van! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93943) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Szerintetek a gyári Tiagra hátsóváltó váltógörgőit érdemes lecserélni? Nem is csapágyozottak, full műanyag.

Megyen!

(#93944) Hasaggymeg válasza CptAdamica (#93943) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kérdés,hogy kell-e? Baj van vele?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93945) CptAdamica válasza Hasaggymeg (#93944) üzenetére


CptAdamica
veterán

Baj nincs vele, csak eléggé tud mozogni jobbra balra, nem tudom, hogy egy csapágyas, ami fixen állna a helyén nem e eredményezne még pontosabb váltást. :)

Megyen!

(#93946) Vanir válasza CptAdamica (#93945) üzenetére


Vanir
veterán

Ha mar nagyon nagy az oldaliranyu jateka, akkor valoszinuleg ki van kopva, es erdemes cserelni.

(#93947) ZolkoW válasza CptAdamica (#93945) üzenetére


ZolkoW
őstag

az a holtjáték tudtommal direkt van, felveszi a lánc oldalirányú mozgásának egy részét, de idővel biztos tovább nő a kotyogás..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93948) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na erre úgy elmennék, de a lában pont most cseszett ki... :O Kárpátok, 157km és 5750m szint, nekem valszeg kicsit sok, de az élményért bevállalnám.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#93949) Hasaggymeg válasza CptAdamica (#93945) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nincs baj vele,akkor a váltás is pontos. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93950) Pttypang válasza ZolkoW (#93947) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, direkt van. Nekem az ebayes csapágyazottak nem mozognak ugye semerre, kissé furább is a váltás :D

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.