Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94101) Zebu válasza 6030D (#94100) üzenetére


Zebu
addikt

Huh még kell olvasnom szakirodalmat.

Egyébként szerinted a képen a lánc alatt és felett mi az a két műanyag görgő? Még nem láttam ilyet. Először azt hittem valami lánc feszítő, de az nem így szokott kinézni.

(#94102) makoss válasza bogabi (#94088) üzenetére


makoss
addikt

Tisza melletti település, egy része gáton, ahol semmi kivilágítás nincs.
kb 6-7 Km, nem sietve lassan 20-25 perc, ( kb 50 perc oda-vissza) de jó volna ha kb 4 napig bírná, ami most van egy Power beam lámpa a hozzá tartozó hátsóval.
Ez inkább arra elég, hogy látszódjak, és ne jöjjenek nekem :D

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94103) bogabi válasza makoss (#94102) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát ha a Lumina hozza a valós 750 Lument, akkor nem nagyon találsz másik beépített akksist ilyen fényerővel. Esetleg Velotech van 10 környékén 1200 Lumennel, 14 környékén ami 2000 Lument ígér, de ezek külső akksisok és ahogy nézem csak 2 fokozatuk van - ha úton is használod, akkor tuti vakítani fogja a szembejövőket. Üzemidőre meg annyit, hogy meg kell nézni, bekapcsolva tölthető-e, ha igen, akkor powerbankot neki, azzal biztos kitart pár napig (amúgy sem kell folyamatosan maximum fényerőn használni). Nekem ilyen van: [link] műúton tök sötétben nem száguldozva megfelel.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#94104) Vasinger! válasza 6030D (#94083) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na igen, mennyi nyomás van benne, ez egy jó kérdés. Mert sokszor én az alapján nézem, hogy mikor ráülök mennyire fekszik rá a külső a talajra. Miután ezt kézzel belőttem és hazamegyek, hogy pumpáljak bele, (aszfalton való tekerés miatt) akkor olyan 1 és 2 bar közötti értéket mutat (pl.: 1.4-1.6), de lehet nem jó a pumpám nyomásérzékelője.

Elvileg 2.0 bar körül kéne lennie elől-hátul, de ha a pumpám alapján mérem ezt, akkor az nagyon soknak tűnik nekem, tekintve hogy csak 70 Kg vagyok 2 barnal szerintem sokkal több nem kellhet bele.

(#94105) trialboj


trialboj
őstag

Találtam egy ismerőst aki elég merész és szeret is bringázni, szóval megpróbálunk összehozni egy komolyabb túrát éjszaka az erdőben. Már voltunk 1-2x de az inkább csak olyan ismerkedés volt a helyzettel és állatvilággal. Most el is hagynánk a főutat, és olyan ösvényen ereszkednénk ahol jóval kisebb a forgalom.

Az előző út is elég mélyen beért az erdőbe, és volt 1 pont mikor a villanó macskaszem is rémisztő volt :D
Az volt a taktika, hogy 3-5 percenként hangosan füttyentgettem, a társam meg csattogott néha a sokkolóval.

Volt már valaki hasonló túrán, esetleg valami jó tipp hogy tartsuk távol magunktól az állatokat(azon kívül hogy néha zajt csapunk)? Értelemszerűen nincs ragadozó, vaddisznók vannak, őzek, nyulak, és talán róka, de azt erdőben még sosem láttam csak a környező mezőkön.
A legjobban a kóbor kutyáktól tartok, a rövid szakaszon ami az erdőt és a falut köti össze. Elméletileg a vadállatok félnek már csak a zajtól is, és ha nincs sarokba szorítva (amit erdőben nehéz összehozni) akkor semmi nem támad ránk.

VÉdelmi felszerelésnek 1 sokkolót 2 paprika sprayt és 1 bicskát viszünk, de ezek 1-1ig közelharci eszközök, szóval használat esetén kva nagy bajban vagyunk. Olyan ötlet érdekelne ami esetleg elkerülhetővé teszi már a találkozást is. ...azt leszámítva hogy maraggyá' otthon

Ez már oFF, de nagyon tetszik, és gondoltam megosztom.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94106) Hasaggymeg válasza trialboj (#94105) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem látsz semmit és vakoskodva kerülöd az akadályokat? Nem nagyon értem az éjjeli erdőben bringázást. :F Szerintem Magyarországon inkább az észre nem vehető akadályoktól kell félni,mintsem az állatoktól. Erdélyben pl. biztos nem bringáznék éjjel az erdőben. :N A linket pedig nem off egy kicsit sem. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94107) jjeahh válasza Hasaggymeg (#94106) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én a tavasszal láttam pár helyi srácot kitekerni kékórában az erdőbe fejlámpákkal, olyan helyre, ahol nappal is gyakran látni medvét meg farkast. Azóta nem láttam őket, de remélem életben vannak még :DDD

Szerk, és ha már itt vagyok: elkezdett enyhén csúszkálni a gyári gumi markolatom a kormányon, valamivel oda lehet ragasztani szerintetek, hogy ne tegye tönkre a kormányt, vagy vegyek újat? Az ebay-es olcsó bandázsok milyenek? Van valakinek tapasztalata velük?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94108) varsam válasza jjeahh (#94107) üzenetére


varsam
őstag

Vedd le a markolatot, fújd be hajlakkal a kormányt, tedd vissza és kész.

(#94109) jjeahh válasza varsam (#94108) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Megnézem a háztartásban van-e egyáltalán olyan :DDD :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94110) Hasaggymeg válasza jjeahh (#94107) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Körbenézhettél volna másnap,hátha pár bringával és fejlámpával gazdagodsz...azt nem szereti a medve ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94111) ivana válasza Hasaggymeg (#94110) üzenetére


ivana
Ármester

Vagy a medve gazdagodik még egy kis hússal ;]

(#94112) #27813376 válasza Mikulásbá (#94081) üzenetére


#27813376
törölt tag

Nem tudom mit árultak egy éve. Nem azért mondtam, hogy Lidl-ben nézd meg mert már egy éve volt kapható, vagy azért mert épp nincs. Azért javasoltam, mert láttam, hogy most lesz akcióban...

(#94113) Hasaggymeg válasza ivana (#94111) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nappal,jóllakva csak nem,addigra pont jól lerágta volna a bringás-húst a vázról. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94114) jjeahh válasza Hasaggymeg (#94110) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem is rossz ötlet, egyik valami villanyos haibike tankal ment kifele, még meg is jegyeztem magamnak, mennyire tetszett az a monti :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94115) Runner_fxr válasza ShiTmano (#94085) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tény, hogy kapta az ívet rendesen :) ,de azért talán szétszakadnia nem kellett volna.

Csak 21,5kg! ;] Én viszont kicsit 80 felett vagyok. :)

A súly szerintem nem lehet magyarázat, mert azért olyan nagyon nagy súllyal nem rendelkezem, és anno a Kona Stinky-m is megvolt közel 20kg, talán még durvábban is mentem vele mint a Bergamont-al, mert annak 180mm rugóútja volt, defektek voltak, de ilyen szétszakadás nem. Azon Maxxis gumik voltak.

(#94089) 6030D: Volt rajta egy kis sérülés, de nem tűnt szövet sérülésnek, csak gumi.
Na mindegy, ez van, azt sem tartom kizártnak, hogy gyári hibás volt.
Volt még egy Nobby Nic tartalékban, feldobtam azt, meglátjuk ez meddig bírja.

Következő bringámon Maxxis lesz. Amint sikerül eladnom a Trailstert, megrendelem a Merida eOne Sixty-t. Jó kis 2,8-as Maxxis-ok lesznek rajta. :D

[ Szerkesztve ]

(#94116) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Rendeltem egy ilyet a városi bringámra: [link]
Gondolom annak a világon semmi jelentősége nincs, hogy az E-bike tartozékok kategóriában van a webshopban?

(#94117) Zebu


Zebu
addikt

Most nézem hoyg a revoshift váltó miatt nem mindegy milyen markolatot teszek a gyerekbicóra. Jobb oldalon rövidebb kell. Tudtok valamit ajánlani?

(#94118) Játékos válasza Játékos (#93927) üzenetére


Játékos
addikt

Üdv nektek!

Igértem, hogy elmondom, mire jutottam. Kicseréltem a két görgőt a váltóban, és a darálás megmaradt... :Y :F
Most marad az, hogy tekerek vele 1-2 százast, hátha megszokják egymást az új alkatrészek, ha meg nem, akkor megmérgezem magam valamivel, és levetem magam egy hídról, miközben hátba lövöm magamat. :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#94119) Runner_fxr válasza Játékos (#94118) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A felső görgő távolsága megfelelő? Akkor szokott ilyen darálás lenni amikor a váltó előfeszítő csavarja nagyon ki van tekerve.

(#94120) Zebu válasza Zebu (#94117) üzenetére


Zebu
addikt

Plusz gondolkodom alu pedálon is. 24-es bicóra már érdemes felnőttet venni vagy még mindig kicsi gyerek a menő? :)

(#94121) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ehhez mit szoltok? Megerne foglalkozni vele?

Don't Tread On Me

(#94122) Játékos válasza Runner_fxr (#94119) üzenetére


Játékos
addikt

Ezt még ellenőrzöm. Köszi az ötletet.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#94123) geotigris9


geotigris9
tag

Kipróbálom a szegecselt pedált az eggyik bringán. :) /Szegecset még kell bele szerválnom./
De akkor is az SPD a favorit. :D

[kép]

(#94121) BMW001 Az a nyereg .. :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#94124) #27813376 válasza geotigris9 (#94123) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ha valami gagyit próbálsz ki, ami csúszik, teljesen ferde képet kapsz róla. A Saint szegecs nélkül se csúszna meg, az az etalon nálam. Ez amit linkeltél, csúszósnak néz ki.

(#94125) Hasaggymeg válasza #27813376 (#94124) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

De írja rajta,hogy Kona! ;]

(#94118) Játékos...leszállva,lassan hátrafelé forgatva nem derül ki mi az ami nem passzol? Hajtóműcsapágy rendben van?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94126) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek a "laikus beszabadul és hülyeségeket kérdez" jellegért... Semennyire sem vagyok képben a bringák területén.

Ma betévedtem a Bringaland nevű boltba a Dózsa György úton, és megláttam egy bringát, ami nagyon megtetszett, így elkezdtem kacérkodni a gondolattal, hogy beruháznék egy biciklibe... Még nem tuti a dolog, de amikor a boltban ráültem, meglepően kényelmes volt, azt hiszem talán mert kicsit alacsonyabban van a nyereg, és így kevésbé kell előredőlni, és közben mégis jól is néz ki a gép. Habár a kormány meg eléggé széles volt; és a hátsó váltó 9 fogaskerekét is bőven túlzásnak érzem, minek annyi?!

Ja őróla van szó: [kép1] [kép2] Egy Merida 17 Crossway 40-D.
A honlapon így találtam csak meg, ami ha jól látom, a női változata, és 16-os.

Szeretnék kérdezni ővele kapcsolatban ha megengeditek :B

- jó bringa ez a hozzáértők szerint? elsősorban városi használatra mennyire jó szívvel ajánlanátok nekem? Vagy ipari hulladék, és nagyon gyorsan felejtsem el?
- lehet ennyi pénzből egyáltalán jó bringát venni ilyen célra?
- mi(ke)t kell nézni rajta, hogy jó legyen? melyik alkatrészei jók / nem jók benne?
- mit jelent a névbeli 17 ill. 16? (Merida 16 ill. 17 CRW) van jelentősége?

köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#94127) pc360 válasza Wyll (#94126) üzenetére


pc360
addikt

Csak pár random megjegyzés...

Első ízben a magasságod és súlyod kellene tudni, muszáj azokhoz igazodni. Pl. 80 kiló fölött, meg amúgy is, ha nem akarsz szart, a minimum az, hogy kazettás legyen a hátsó agy. A 160 ezrekért dobált gépnél a még márkát sem jelző "Alloy Disc" nem biztos, hogy ezt takarja. A 16 és a 17 gondolom, a vázméreteket jelöli. 180 centihez pl. ezek már kicsinek számítanak. De az is lehet, hogy típusszám, így figyelmen kívül hagyható.

Az ideális nyeregmagasság az, ahol még kényelmesen ki tudod magad támasztani megálláskor, viszont a pedál legalsó állásában kicsit van csak hajlítva a térded. Az előre dőléstől ne félj! Egy jó bringán, ami adja magát a gyors tekeréshez, az a póz lesz a nyerő. Ha minden el van találva, akkor ez nem kényelmetlen, ráadásul stabilabb pózt jelent.

A kormányból le lehet vágni akár házilag is, ha sokallnád. Én is vágtam régebben belőlük. Vállszélesség és egyéni preferencia kérdése. Ettől az állítható dőlésszögű kormányszártól és a low-end rugós nyeregcsőtől amúgy tartanám a távolságot.

Visszatérve az árra... Ennyiért ez eléggé belépőszint, se a telótól, se semmitől nem lehet sokmindent várni - ez még inkább csak a "működik" kategória. Ellenben kezdő gépnek, a városba elég lehet. A szokásos: ennyiért használtan kapsz csak felszereltségében is jónak mondható gépet, a Deore-szinttel szerelteket újonnan minimum duplájáért adják manapság (főleg azt, ahol a teleszkóp valóban teleszkóp, és nem egy Suntour).

+ Érdemes hozzászámolni még pár ezret egy normális, nem műanyag pedálra.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#94128) pc360 válasza pc360 (#94127) üzenetére


pc360
addikt

A sebességekről annyit, hogy Budapesten is bőven akad utca, ahova elkél a kisebb fokozat, így a hátsó 9 biztosan nem sok, max a nagyobb kerekeket nem fogod róla annyit használni. Ami sok lehet, az a hajtókaron lévő legkisebb fogastányér. Ez amúgy jó esetben leszedhető, a váltó pedig befixálható elöl a 2 megmaradt tányérra. Én legalábbis mindig kihajítottam a legkisebbet. Fölös súly, mókusban meg úgyse tolom, mint egy retard.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#94129) Hasaggymeg válasza Wyll (#94126) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"mókusban meg úgyse tolom, mint egy retard."...ne hallgass rá,a bringát csakis defekt esetén toljuk,...vagy ha feleségünkre rájön a sétálás. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94130) geotigris9 válasza Hasaggymeg (#94125) üzenetére


geotigris9
tag

Hát igen ... :K
Megpörgetve is érezni már, hogy nagyon f@szintos a csapágyazása minőségi darab az egész.
Érdekesség még, hogy a fényvisszaverő felületek Cateye -ól vannak rajta.
Ha nem lett volna Kona nem próbálnám ki .. :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#94131) 6030D válasza pc360 (#94128) üzenetére


6030D
Ármester

9 sebességes, tehát nem lehet menetes agy. :) A 16, 17 az évet jelöli. Ezen szerintem szegecselt hajtókar van, nem fogja leszedni a kistányért, csak flexxel. De ha leszeded, akkor se használod hátul a nagy cogokat, mert szar a láncvonalad, nem? 3x9 maradjon, és meg kell tanulni pörgetni. Normafához megnézem, melyik kezdő pörget fel trekking középső tányérral, jó pedálfordulaton.

A bringához: egyik barátom most vett olyan feketét, ami a linken van. Ha minden igaz, akkor ma délután a két kezem közé is foghatom (nem a srácot :DDD ). A nyeregcsőre kíváncsi vagyok milyen, az állítható stucni meg jó, csak egyszer kell beállítani. Másik barátom kb 6 éve használja napi szinten, probléma nélkül városban.
Nekem a menetes villa nem tetszik rajta, amúgy 150-ért újonnan nagyon nincs más hidrós, márkás.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#94132) ivana válasza 6030D (#94131) üzenetére


ivana
Ármester

A hajtás kivételesen nem ultra fos, ez valami cserélhető tányéros suntour, ami kezdőnek bőven elmegy. A menetes villa viszont elég gáz. Az állítható stucni és a rugós nyeregcső se az igazi, a stucni legyen merev. A rugó meg a nyeregbe való nem a csőbe...

(#94133) trialboj válasza trialboj (#94105) üzenetére


trialboj
őstag

Megvolt az éjszakai erdős túra.
Nagyon királyra sikeredett, jóval túlmentünk a heti szinten látogatott szakaszon. És ahogy sejtettem nem a vadak hanem a kutyák voltak a legijesztőbb lények.
Remek szerencsével pont a 19.kmnél, amikor 150 méterre voltunk az erdő szélétől, hallottunk 2 kutyát, az egyetlen ott árválkodó ház udvarából, én tudtam hogy nincs kerítés, ezért legalább 5 percet tanakdotunk hogy megyünk-e tovább, és max menekülünk visszafele, vagy megfordulunk és pont a végén adjuk fel.
Aztán fütyöltem párat, és hallgatóztunk hogy van-e lánccsörgés, vagy közeledik-e, de semmit nem hallottunk. Viszonylag messziről hallatszott, elkezdtünk osonni, majd a kerítést helyettesítő sorompó alatt a kisebb kutya kifutott hőbörögni, erre viszont mindketten ráparáztunk, mert én tudtam hogy ő hergeli a nagyot, illetve nem találtam az utat jobbra, aminek ott kellett volna lennie, haver meg annyira ráfókuszált a kutyára, hogy majdnem megölelt egy félig belógó fát.

Hogy miért kell éjszaka túrázni? Mert ez is egy olyan helyzet mint pl sárban tekerni már ismert helyeken, teljesen más hangulata van, jóval koncentráltabb kel legyél, és végig van egy kis bizsergés amit a zajok, és villogó szempárok tartanak fenn.

A feszültség ami végig benned van, és a kutyáknál meg is emelkedett, úgy foszlott szerte ahogy aszfaltot értünk, és tudtunk hogy onnan már akármi jöhet mert végig sík az út, és aszfalton nem ijesztő már a kóbor eb sem.

Ide jön, a do not try this at home rész. Ezeken a helyeken én sokat jártam, ez Erdély pereme, semmilyen emberre veszélyes állat nincs, többféle védelmi felszereléssel indultunk, a legtöbb eshetőségre felkészülve.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94134) Hasaggymeg válasza trialboj (#94133) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jah,hogy ott medve sincs? Uuuuuncsiiii! :o ... ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94135) K Norbi válasza Wyll (#94126) üzenetére


K Norbi
addikt

Fasza bringa! Városba bőven kifog szolgálni.
Belépü szintű cuccok vannak rajta, mint az enyémen is.

Ez ahogy látom azért is olcsóbb mert csak 17" 46Cm vázzal van csak.
Neked meg lehet kéne egy 19" 48Cm
Hány Cm magas vagy?

[ Szerkesztve ]

(#94136) K Norbi válasza K Norbi (#94135) üzenetére


K Norbi
addikt

Ami a képen van de hát arra ültél? Hát az egy 55" ha jól látom, betár magas embereknek való. [link]
Az enyém 19" 48Cm vázzal van 174Cm magas vagyok. Pont jó minden, nem széles a kormány se.

[ Szerkesztve ]

(#94137) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#94129) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Illetve ahol nagymamafokozatban pörgünk, és kb úgy nézünk ki, mint majom a köszörűkövön, ott gyalog sem jutunk gyorsabban előrébb :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94138) ivana válasza Hasaggymeg (#94134) üzenetére


ivana
Ármester

Ha választani kell, hogy medve vagy kutya akkor medve :))

(#94139) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#94137) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ahol még egyáltalán ki lehet tekerni ott sosem lesz lassúbb mint tolni a bringát + le,majd felszállni.

(#94138) ivana...trialboj kollégának gondolod? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94140) hogolyo74


hogolyo74
csendes tag

Sziasztok!
Itteni összefoglaló, és egyéb helyek átolvasása után kezd alakulni az elképzelésem.
https://www.cube.eu/en/2017/trekking/cross/cube-cross-pro-greynlime-2017/
Ár-érték arányban milyen, esetleg valakinek tapasztalata? Vagy jobb ötlete?

(#94141) szjoci


szjoci
őstag

Strava-ban mióta csak a prémium felhasználók privilégiuma mások útvonalát letölteni? Vagy csak álmodtam hogy le lehetett ingyen és bérmentve? :F

(#94142) Hasaggymeg válasza hogolyo74 (#94140) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ahhoz,hogy árérték arányról beszéljünk kellene a beszerzési ár. ;) Amúgy a bringa meg egész jóféle. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94143) hogolyo74 válasza Hasaggymeg (#94142) üzenetére


hogolyo74
csendes tag

Új, 320e.

(#94144) Wyll válasza K Norbi (#94135) üzenetére


Wyll
őstag

+ pc360
+ 6030D
+ ivana
+ Hasaggymeg

Köszönöm a sok hozzászólást!
Elég lehangoló, amikor az ember nincs tisztában egy területtel, és a 200k-s bringáról – amihez azért kell egy nagy levegő – kiderül, hogy még csak belépő szint :U Valószínűleg a laptopos topikokban is ilyen érzés lehet a hozzá nem értőknek..

Közben a boltból megírták a jó linket a géphez: Merida 2017 Crossway 40-D. Asszem csak a fék meg a lánc más a 16-os nőihez képest. A 16, 17 tényleg az évszám lesz a névben. A váz mérete 55-ös volt a boltban. (piciben látszik a fotón is) Ennél talán eggyel nagyobb kellene majd.

A súlyom kb. 85 kiló, magasságom 182 cm.

Szavak, amiket nem értettem :DDD :
- kazettás agy
- pörgetés ( = gyors tekerés?)
- menetes villa
- hidrós = hidraulikus a fék? wow, akkor az gondolom jobb mint a bowdenes :B (én alapból csak annyit akartam, hogy tárcsafékes legyen, persze ezt sem azért mert értenék hozzá, hanem csak valamiért azt gondoltam hogy ez jobb)

Még egy dolog: ha jól látom, alumíniumból van a váz. Ez nem baj? A wikipedia szerint hasznos élettartama 3-5 év. WTF :F

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#94145) Zebu válasza Wyll (#94144) üzenetére


Zebu
addikt

55-nél szerintem ne vegyél nagyobbat. nem tudom mennyire hosszú a karod, lábad, de ahhoz a magassághoz kb jónak kell lennie. Én biztos nem vennék nagyobbat. Volt egyszer nagy vázat, 2 év szenvedés után váltunk meg egymástól. Kisebb váz mindig job, mert stucnival vagy egy másik nyeregcsővel tudsz picit játszani vele ha a határon vagy. De ha nagy akkor az már nehezebb...

Nem tudom a többiek mit gondolnak.

(#94100) 6030D: cask leesett, mert alul szerintem nem feszíti eléggé. vagy nem tudom. Hogyan lehet ezt beállítani? Láttam hogy kicsit mozog fel és le, lehet forgatni, de nem tudom hogyan lehet feszíteni rajta

[ Szerkesztve ]

(#94146) Hasaggymeg válasza hogolyo74 (#94143) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát az nem olcsó! :N

(#94144) Wyll ...agyak,első a menetes a gyengébb,pörgetés :K ,menetes vs ahead,jobb oldali a jobb,hidrós :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94147) ivana válasza Wyll (#94144) üzenetére


ivana
Ármester

kazettás agy Régen a racsni az agyon egybe leszedhető volt és a lánckerekkel egy egészet alkotott, jelenleg a szabadon futó az agy része, a lánckerekeket csak rá kell rakni, ez a kazettás agy. Belépő szinten néha van még régi ún. menetes, de ma már szerencsére ritka, a kazettás jó 40 éves technológia.

pörgetés ( = gyors tekerés?) Igen

menetes villa A régi colos villák vége menetes, a mai ún. AHEAD sokkal modernebb és jobb megoldás ott nincs menet.

A wikipedia szerint hasznos élettartama 3-5 év A wikipédiát idióták írták :W A mai alu vázak nem mennek tönkre, korai és szar alu vázak szerettek eltörni, de ez rég nem probléma.

(#94148) K Norbi válasza Wyll (#94144) üzenetére


K Norbi
addikt

55" a legnagyobb ebbe a fajtába :D
Nem inkább kisebb? Egy 52"

Feketébe nem teszik? [link]

Kellys ek is jók [link]
Felszereltség kb azonos.

[ Szerkesztve ]

(#94149) Runner_fxr válasza Wyll (#94144) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem kb mérethatáron vagy, 52/55-56. Mindenképp ülj rá a kiszemelt példányra, a lábad között férjen el a felsőcső ha leszállsz a nyeregből.

(#94150) K_Gabor válasza Wyll (#94144) üzenetére


K_Gabor
tag

Méret összehasonlításhoz:
Nekem 2015-ös 15-V crossway-em van, most a pontos méreteket nem néztem meg mekkora a difi a két váz között, ha esetleg van, de az enyém is 55-ös és én 187 magas vagyok és kényelmesen elvagyok rajta.
Ahogy már előttem is írták nembiztos, hogy jobb lenne a nagyobb neked.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.