Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94151) K Norbi válasza K Norbi (#94148) üzenetére


K Norbi
addikt

Inkább a Kellys Phanatic 30 2016
Fémpedál, Hátsó Alvivo váltó. Teleszkóp 75mm nem 63mm
Tudom nem nagy szavak de jobb akkor is. :K

Valamint azt a kéket felejtsd el,kisfiús..

Ez kell neked.

(#94152) hogolyo74 Ne is mondd, habzik a szám egy ilyenért [link]

[ Szerkesztve ]

(#94152) hogolyo74


hogolyo74
csendes tag

[link]

[link]

?

[ Szerkesztve ]

(#94153) K Norbi válasza hogolyo74 (#94152) üzenetére


K Norbi
addikt

Élőbe láttam ezt a Phanaticot, a boltból úgy kellett kirugdosni. :D

(#94154) hogolyo74 válasza K Norbi (#94153) üzenetére


hogolyo74
csendes tag

Jól néz ki, az már tuti ☺️

(#94155) hogolyo74


hogolyo74
csendes tag

Csak amennyivel olcsóbb a cube-nál, gyengébb is a szereltsége. Villa;első féktárcsa, meg nehezebb is.

(#94156) pc360 válasza hogolyo74 (#94155) üzenetére


pc360
addikt

Meg ugye Kelly's, aminek inkább minden saját alkatrészét érdemes kerülni. A vázai még elmennek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#94157) gerii válasza Wyll (#94144) üzenetére


gerii
addikt

Nekem egy Crossway 600-as van 58-as méretben, 191 cm magas vagyok. Az 55-ös kicsi lett volna, viszont neked pont jó lesz. Fent a galérián a sarokban elvileg találsz 100/300/600 példányokat, és össze tudod hasonlítani, még hozzáértés nélkül is látszódik valamennyire a különbség.
190k tényleg kegyetlen egy jobb belépő bicajért, én ezért csaptam hozzá még egy kis zsetont, hogy akkor már legyen tartósabb. Szerintem egy 100-as modellt is nézz meg, az is elhozható 210k körül.

(#94158) cobranco


cobranco
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis filmes program,akik nem nyaralnak,/de akik nyaralnak,azoknak is :) /

Alpok kommandó 5.rész: "Játék határokkal" 2016. FullHD 1080p

Útvonal:
Passo di Intelvo/972m/-Lanzo d'Intelvi-Arogno-Bissone-Campione d'Italia-Melide/Matilde/ töltés-Paradiso-Lugano

Túrabeszámoló:
[link]

Fotoalbum:
[link]

Térkép:
[link]

Kellemes időtöltést!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#94159) K Norbi válasza cobranco (#94158) üzenetére


K Norbi
addikt

Szép helyek :R :R

(#94160) balintka válasza pc360 (#94156) üzenetére


balintka
addikt

Mi a probléma a saját márkás alkatrészekkel? Mert nekem eddig nem volt velük.

(#94161) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Mi a velemenyetek CatEye lampakrol? Van most lehetosegem venni egy szettet, ahogy neztem egeszen jo aron. Valakinek van valamifele tapasztalata ezzel a markaval?

(#94162) K Norbi válasza balintka (#94160) üzenetére


K Norbi
addikt

Rá kell hagyni, elég meleg is van kint, meg általában ő csak fikázni és trollkodni tud. ;]

[ Szerkesztve ]

(#94163) ShiTmano válasza hogolyo74 (#94140) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nekem olyasmi van. Csak Cube Cross Pro vázat vettem a többit hozzáraktam. Mivel irtózom Crosson a 3tányértól, teleszkóptól és hosszúkanalas váltótól, így nem tetszett a gyári setup. Meg váltóban Sram párti vagyok. Vettem hozzá 2tányéros SLX-et, X9 rövidkanalas hátsó váltót, karbon villát. A villám (nyakvágás után) 450(!!) grammos(az 1.825grammos saját telója helyett). És sokkal olcsóbb is. Ezt a gépet csak aszfalton és murván használom, elöl 42-es, hátul 47-es gumival. 46-os méretű a váz a 180centimhez, de mivel rövid a felsőtestem, pont jó. Még további fejlesztésre szorul. Első fékem már cserés, és a gumikat is szeretném valami könnyebbre cserélni.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#94165) ShiTmano válasza ShiTmano (#94163) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Még annyit, hogy a karbon villa beépítési magassága azonos a gyári telójával, így a geo sem ment el. Tapered nyakú, de gyorszáras a kerék miatt. A villa Alis, ára ~17ezer Ft. körül volt. Eredetileg MTB villa, ezért mertem megvenni. Az utcai felhasználást csak kibírja.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#94166) varsam válasza Mikulásbá (#94164) üzenetére


varsam
őstag

Nem is néz ki rosszul 300 dolcsiért.

De az újságírónak nem sok köze van a bringákhoz :D

(#94167) lorcsi válasza lorcsi (#93995) üzenetére


lorcsi
veterán

hétfőtől lesz egy iylen légpárnás nyereg
szeirntetek?
nagyon gagyi?

(#94168) Hasaggymeg válasza lorcsi (#94167) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak vigyázz nehogy nyeregdefektet kapj vele! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94169) Ironizer válasza jkrisztian (#94161) üzenetére


Ironizer
tag

Nekem egy körülbelül 19 éves Cateye első lámpám van, még ma is azt használom, tökéletesen működik. :D

(#94170) jjeahh válasza Mikulásbá (#94164) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Már rég: [link] [link] :D
szerk: ja látom a cikkben is írja

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94171) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Runnernek Merida E-One Sixty

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#94172) lorcsi válasza Hasaggymeg (#94168) üzenetére


lorcsi
veterán

remélem tartani tudja a levegőt :)

találtam pár olcsóbb, de ígéretes selle nyerget :9
MONTEGRAPPA
SPORTOURER

montihoz..ki mit használ?

(#94173) szjoci válasza lorcsi (#94172) üzenetére


szjoci
őstag

Sportourerből két példány is van a családban, nálunk bevált a márka. Nekem ez a típus van a montimon.

(#94174) ZolkoW válasza ShiTmano (#94163) üzenetére


ZolkoW
őstag

a villáról mesélhetnél még, bár nekem eléggé szűk keresztmetszet (...) az egyenes fejcső..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94175) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

-Ma telerakom a Stravát PR szegmensekkel - gondoltam én.
Az első nagyobb hajtás után: -Ez gyökér, most teljesen lemerített - gondolták a lábizmok...

Ehhez képest mondjuk egy 2. meg egy 3. helyezett személyes szegmenst kitekertem, de nem volt őszinte a mosolyom :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94176) trialboj válasza varsam (#94166) üzenetére


trialboj
őstag

Nem olvastam még a cikket, de ennyi pénzért egy GPS trackerrel ellátott bringa tökéletes lehet városban cirkáláshoz.

Annyit láttam hogy shimano olajos fék van ami egész jó, illetve valami badass kinézetű váltó. Hajtásról sok nem derült ki, de szerintem ez még vámmal is egész jónak tűnik.

Xiaomi egész jó cuccokat gyárt, viszont a legtöbbet a marketingen, illetve ami nagyobb gond a minőség ellenőrzésen spórol, ezért lehet én jó cuccot kapok, de meg hibás sz@rt. Egy 30-50$ szállítással, és ugyanennyi vámmal, már nem akkor buli, de első ránézésre korrekt vasnak tűnik.

Szerk:

Ez közösség álltal támogatott projekt, szóval csak akkor ennyi ha most fizeted ki, később valószínüleg drágul.

Erre a váltó rendszerre amúgy kíváncsi lennék: [link]

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94177) ShiTmano válasza ZolkoW (#94174) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

(Ezért szoktam mindenkinek javasolni, hogy most már ne vegyen egyenes fejcsöves bringát, főleg újonnan, de mindig kapok érte, hogy ez a mániám. Ezt amúgy nem neked mondom).
Amúgy ez a villa. Biztos van hasonló egyenes nyakkal is. Három hete használom, igaz nem megyek sokat vele, de nem kímélem. Fékezgetek keményen, kicsit padkázok is, eddig bírja. Ha valami baja lesz, úgyis megírom.

Mondjuk csak -óvatosan, mégiscsak kínai- 160-as tárcsával tesztelem, a régi 203-as biztos szétszedné.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#94178) balintka válasza K Norbi (#94162) üzenetére


balintka
addikt

Hát én közel 10 éve használok gyári Kellys cuccokat, max ami nem olyan jó az a kormányszarv, mert idővel lekopik róla a festék. Meg esetleg a szintén kopó Cobra külső. De a többi cucc bevált.

(#94179) Pttypang válasza lorcsi (#94172) üzenetére


Pttypang
veterán

selle = nyereg, mióta felvilágosítottak, már én is furán nézek :D

Everybody lies.

(#94180) -=RelakS=- válasza Pttypang (#94179) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ez olyan, mint a Stainless Steel márkájú kés?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94181) trialboj


trialboj
őstag

Strava ügyben kérnék némi felvilágosítást. Az esti tekerésnél egy leejtős részen megálltam takarítani a keresztbe dőlt ágakat, majd a végén bevártam a többieket, és így is egész jó időt értem el a szakaszon. Nem értem hogy lehetséges ez, a strava mikor megállok és szünetelteti az aktivitást, akkor ott megáll a segment stopper órája is?

Már többször észrevettem, hogy irreálisan kevés időt mutat olyankor mikor valamiért meg kellett állni többször is.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94182) hogolyo74 válasza ShiTmano (#94163) üzenetére


hogolyo74
csendes tag

Jó kis gép. Az a baj hogy én nem vágom ezeket a dolgokat. Egyenlőre inkább megmaradok a gyári össze állításnál.

(#94183) Pttypang válasza trialboj (#94181) üzenetére


Pttypang
veterán

Persze, megallitja a tracket auto stop-al addig. Habar legutobbi frissites ota en pont azt vettem eszre, hogy sokszor "elfelejti" szuneteltetni a tracket meg ha leulok is kavezni es tíz percig egy helyben vagyok, aztán olyan gyonyoru atlagok jonnek ki, hogy csak nezek :DDD

Everybody lies.

(#94184) ShiTmano válasza hogolyo74 (#94182) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Köszi! Nem nagy dolog amúgy, könnyen meg lehet tanulni. Én a fűzés-centrírozáson kívül mindent magam végzek. Tárcsafék légtelenítést, kormánycsapágy behúzást, teleszkóp tisztítás átkenést csináltam már többször is. Megnéztem, átgondoltam, esetleg videót néztem a Youtubeon, aztán megcsináltam. A vázat amúgy Bike-Discounton vettem, talán 80euro volt az ára.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#94185) ZolkoW válasza ShiTmano (#94177) üzenetére


ZolkoW
őstag

persze, de ez a váz már elég régóta megvan, én nem is igen akarok megválni tőle. csak talán jó lenne egy pár centivel magasabb villa a 465mm-es Exotic helyett. egyszer már biztos írtam, szóval nem ragozom túl, azóta vannak magasabb villák és majdnem mind kúpos fejcsőbe való, 5-6 éve még nem vették át ennyire az uralmat.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94186) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Az álmos könyv szerint mennyire jó ötlet egy egy csavaros nyeregcsőbilincsből kireszelni a recézést? Pont a kettő pozíció közé kellene állítanom a nyerget.

(#94187) Jester01 válasza trialboj (#94181) üzenetére


Jester01
veterán

A szegmensbe elvileg beleszámít. Van ugyan "moving time" (vagyis mozgásban töltött idő) de a rangsort és a díjakat a teljes idő alapján osztja. Mondjuk valahol fair dolog, hiszen más ha az ember megáll pihenni mintha egyben lenyomja.

Jester

(#94188) zoli03 válasza eddie1978 (#94186) üzenetére


zoli03
őstag

Nem hinném, hogy utána sokat tartana.

(#94189) c4bB válasza eddie1978 (#94186) üzenetére


c4bB
csendes tag

reszeld ki,állítsd be,keresd meg a tökéletes,tuti biztos pozícióját,húzd fixre,aztán a két fél találkozásánál,ahol a recék voltak ott fúrd át egy vagy két helyen vékony fúróval (a recékkel párhuzamosan,remélem érhető) aztán gányolási hajlandóságtól függően tolj át rajta acéldrótot,szöget és kalapáld el,hogy ne tudjon kicsúszni,így a recék pótolva,nem fog elmozdulni.

(#94190) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

A nyári akció keretében vettem egy Canyon Endurace AL5.0 bringát, eddig kb 300km-t tettem bele.

A lánc már ugrabugrál, így úgy vélem, hogy ideje lenne átnézni a bringát, hiszen olvastam, hogy új bringát x km után illdomos átnézni. Ilyenkor új bringánál miket szokták átnézni, le tudná írni nekem valaki? (Nem csak a váltás kapcsán.)

A másik: ugyebár ezt webshop-ból rendeltem külföldről, tudom, hogyha Magyarországon veszem, akkor csak betolom szépen a boltba és átnézik nekem ingyen. Van esetleg tapasztalata valakinek, hogy külföldről rendelt bringa esetén ezt hogy történik (gondolok itt arra, hogy hajlandóak-e arra, hogy az első átnézés árát megtérítik, ha eltolom egy helyi szervizbe)?

(#94191) Hasaggymeg válasza Pttypang (#94183) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Felhasználóbarát. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94192) parkr válasza Slownz (#94190) üzenetére


parkr
őstag

ez szerintem esélytelen. viszont visszaküldheted javításra, de a szállításért tuti hogy neked kell fizetni.

(#94193) Because válasza Slownz (#94190) üzenetére


Because
őstag

ez az átnézés jobb esetben annyi, hogy ráhúznak a csavarokra, utána állítanak a a váltásnak, fékeknek.
ha le is nyújtottad a láncot, elkoptattad a hajtást annak cseréjét kifizettetik, mivel kopóalkatrészek.

nem kell túlbecsülni a magyar kisboltokat :)

(#94194) Runner_fxr válasza Slownz (#94190) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A webshop olcsóbb, ennyi előnye van, de azt felejtsd el, hogy megtérítik neked az első átnézést. Ez csak kiskerben működik, hogy betolod és ingyen beállítják, meg utána még egyszer átnézik.

Tapasztalatom egyébként az, hogy az új bringák 90%-a nincs rendesen beállítva, pl kerékagyak. A láncod csak azért ugrál mert egy kicsit megnyúlt a bovden, valószínűleg az állítócsavaron egy picit feszítesz és már jó is lesz. Viszont a kerékagyakat mindenképp állíttasd be egy megbízható szervizzel, mert az ha túl feszesre van állítva, nagyon gyorsan ki fogja nyírni.

[ Szerkesztve ]

(#94195) JackFeryll válasza lorcsi (#94167) üzenetére


JackFeryll
őstag

Érdekes hogy montin egy műanyag héj nyereggel is kényelmes akár nettó 5 óra után is.
Majd kipróbálom országútin is ott elég fix a pozíció, de az a tippem hogy ezek a héjnyergek elég rugalmasak egyébként úgyis majdnem két ponton (sávban) ülsz.

(#94196) planbmokus válasza trialboj (#94176) üzenetére


planbmokus
senior tag

A váltókar és és a váltó is úgy néz ki, mint egy Shimano-Sram házasság torz, eltitkolt gyereke....

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#94197) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#94116) üzenetére


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
A legkisebb fogaskerékre csak úgy tudok leváltani, hogy kb. középső fogaskerekekről direkt váltok le. (tekerős váltó)
Azon kívül hogy megtakarítom, laikusként tudok még valamit tenni a helyes működés érdekében?

A hivatkozott kérdés kapcsán, továbbra is érdeklődök. Jól gondolom, hogy azon kívül hogy e-bikera alkalmas minősítéssel rendelkezik a külső, semmi egyéb jelentősége nincs?

[ Szerkesztve ]

(#94198) gerii


gerii
addikt

Topeak Ninja P nyeregcsőbe rakható pumpával van valakinek tapasztalata?

(#94199) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, valakinek van tapasztalata kínai ebayes vagy alis computerekkel? :D Kuka az összes, vagy nincs gond velük?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94200) Caldera1


Caldera1
tag

Sziasztok!

Mit gondoltok? 26-os mtb-t 27.5-es kerékszettre átépíteni? :F
Kizárólag aszfalton megyek vele slick gumikkal, 16-os vázméret, tárcsafékes, tehát a lehetőség elvileg adott...
Van értelme eljátszani a gondolattal? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.