Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94551) DUB Inc. válasza Hasaggymeg (#94550) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Kíváncsi lennék a Merida 1x11-es sorára... (ja, nem 175, de még fel tudom törni a másik perselyt... :D)

(#94552) makoss


makoss
addikt

Erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94553) Napfénysüti válasza Strezi (#94546) üzenetére

Meg azért több körülmény is közbejátszik még: szél iránya, erőssége, talaj minősége.

Másfél hete mentem egy nagyobb kört mert hazalátogattam szüleimhez. Életem talán eddigi egyik legszelesebb teekrése volt. Két dolgot figyeltem akkor meg ha már a sík szóba került: szembeszélben a 22-es(!!) tempóért iszonyatosan kellett küzdenem. Igen, a végén már kistányérra tettem le. :DDD
Ellenben volt egy hazafelé szakasz ahol hátszelet kaptam. Jópár kilóméteren keresztül komolyabb erőlködés nélkül ment a 40-es tempó.

Szóval ezt az átlagsebességet egyértelműen nem lehet síkon meghatározni mert többtényezős a dolog. A 27-30-at én az eddig 3 évem outis tapasztalata alapján írtam igaz nálam mindig van benne szint.
Tegnap valami 75km-es kört mentem 27-es átlaggal de ebben volt három nagyobb emelkedő meg 630 szint. És sikeresen kilazult a monoblokkom is már az elején. :(((

Més que un club!

(#94554) inifini válasza Napfénysüti (#94553) üzenetére


inifini
tag

Hideg, meleg, szint, forgalom, táv, elég sok minden befolyásolhatja. Én a budai oldalon lakom a normafa felé, így amikor nagy nehezen tudom tartani a 30 körüli tempót a 60 km-es körömön, akkor a végére mindig alá megyek,mivel ott jön a "fekete leves", fel az emelkedőn. Így általában 28-29 szokott lenni 600m feletti szinttel.

(#94555) Hasaggymeg válasza DUB Inc. (#94551) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Cyclocross-ra élhetőnek hangzik a 40/11-42. Egy 10% körüli hosszabb emelkedő,vagy 3-5% körüli hosszabb lejtő kihozhatja hiányosságait,de úgy általában elég lehet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94556) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#94555) üzenetére

40-42-es áttétellel azért röhögve lehet 10%-os emelkedőn menni. Még én a 85 kilós anti hegyimenő alkatommal is legyűröm 34-28-cal azokat. :D
Lefelé viszont tényleg kevés hosszú lejtőn a 40-11. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#94557) Hintalow válasza Hintalow (#94450) üzenetére


Hintalow
senior tag

Csak igy utólagos infókènt: sikerült szereznem egy hozzávaló kulcsot, azzal kèt mozdulat leszedni. Mással nem nagyon jutottam sikerre. Talán 5 ágú torxból van olyan ami befogná, de olyan nem volt kèznèl. A fene sem gondolta volna hogy( valószìnüleg) gyárilag ilyennel szerelik

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#94558) 6030D válasza Hintalow (#94557) üzenetére


6030D
Ármester

Egyébként megbízható forrásból került hozzád a bringa? Eladót nem kérdezted, nem maradt-e nála a kulcs?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#94559) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#94556) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valóban,inkább terepen lehet az kevés.

(#94558) 6030D...nem volt idő azt is megkeresni a tárolóban. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94560) MZsoltee válasza Örni (#94319) üzenetére


MZsoltee
veterán

Valóban az volt, de vásárláskor nem hívták fel rá a figyelmemet, de tényleg a garanciához kell vinni 1 és 6 hónapos korában a gépet. (Pesten vettem, és Pécsen használom, egy pécsi szervizbe vittem). A beállítást követően sokkal jobb a gép egyben van, meg mertem tekerni rendesen. Annyi, hogyha a legnagyobb áttéttel tekerek, akkor a jobb lábam lenyomásakor reszelős fémes hang jön néha. Ennek mi lehet az oka? Vigyem vissza, nézessem meg?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#94561) Acef válasza szjoci (#94297) üzenetére


Acef
addikt

Itt is egy 20 eurós ROSE kupon, 2017.09.30-ig érvényes:
PJXQLKIMLTTDKVLV

[ Szerkesztve ]

(#94562) Örni válasza MZsoltee (#94560) üzenetére


Örni
senior tag

És akkor így megmaradt a garancia?

Nem tudom, ezt majd itt a szakik megmondják :) Ha nem szűnik meg akkor érdemes visszavinni.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#94563) Vasinger! válasza Acef (#94561) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

75 EUR felett érvényes csak..

(#94564) Zebu


Zebu
addikt

Skacok, gumi felrakáshoz mi az "assembly paste" mire jó?

Dtswiss srácok azt mondják, ezt mindig használni kell a felrakásnál. ÉN sosem próbáltam, és konfirmálták, hogy nem jól van a gumi felrakva. Még most sem értem hogy lehet rosszul feltenni. Rose fiúk nem jól tették fel ezek szerint. Én nem piszkáltam...

[ Szerkesztve ]

(#94565) Hasaggymeg válasza Zebu (#94564) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az inkább nagy,motorizált járműveknél használatos,ahol segíteni kell a nagy és merev gumit helyére pattanni.. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94566) Kevinmaster


Kevinmaster
tag

Sziasztok,

Új vagyok még itt, rögtön egy vásárlási tanács kéréssel indítanék. Szeretnék venni egy fitness/hibrid bringát, és kettő között gondolkozom:

Triban 520
Merida Speeder 200

Kérdés, hogy megéri-e a plusz 80 ropit a Merida, vagy használatban ez nem nagyon jön elő? Kizárólag a bennem élő sznob mondja, hogy legyen a Merida, de ha amúgy azt mondjátok, hogy a Decathlonos cucc is jól használható, akkor lehet, hogy inkább az lesz :)

(#94567) trialboj


trialboj
őstag

A mai túrán nem volt barátom a szél, amint kedvem és erőm lett kicsit tolni neki, egyből szembe fordult velem.

Amúgy a kezdő bringások szoktak panaszkodni a szél miatt. Viszont szerintem aki komolyabban is tolja, meg tudja számolni max 2 kezén, hogy hányszor volt olyan hátszél amit valóban érzett.

Ki kell próbálni, mikor szembeszél van síkon, fordulj meg és kezdj el megegyező irányba tekerni, észre fogod venni hogy nem észlelhető a szél, csak akkor jössz rá hogy segít ha már ismered a limiteidet, és a terepet, és tudod hogy itt most azért megy lazán a 35 mert kis szél segít hátulról.

Gondoltam megosztom, hátha van valaki aki ennek tudatában kissé kibékül a széllel, mert attól hogy sokszor nem érzed még segít neked, és nem csak hátráltat.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94568) pc360 válasza Strezi (#94546) üzenetére


pc360
addikt

Jó, hát javarészt sík, 2.0 futóéles Hurricane gumikkal. :)

---

Egyik pajtásom ezt a villát ajánlotta a Specimbe:

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#94569) DUB Inc. válasza Kevinmaster (#94566) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Én is hasonló cipőben járok és ezeket a modelleket is számításba vettem. A Tribanból inkább az 540FB-t erőltetném, az 520 (és a Merida is) hajtóműben gyengébb. Kinézetre a Merida szebb, eladhatóbb, tárcsafékes (már ha ez előny...)...

(#94570) Acef válasza Vasinger! (#94563) üzenetére


Acef
addikt

Igen, tudom. Nekem nem kell, ha valakit érdekel akkor használja fel.

(#94571) MZsoltee válasza Örni (#94562) üzenetére


MZsoltee
veterán

Szerintem a garancia feltétele, hogy elvidd ( a könyvében van két pecsételendő 1hó és 6hó). A Gepida honlapján pedig azok az üzletek, akik partnereik. Tehát nem ott kell intézni feltétlen ahol vetted.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#94572) ZolkoW válasza pc360 (#94568) üzenetére


ZolkoW
őstag

hogy én is hozzászóljak, nekem gyanús, hogy valami repedés van a villádon, vagy esetleg a kerék rugalmas ennyire. Mindenesetre megpróbálnám kiszűrni, hogy a villa, vagy a kerék, és villából nem vennék bele acélt, az inkább egy acélvázasba illik, a karbon villáknak sem szabadna olyan -zavaróan- rugalmasnak lenniük, mint ahogy írod.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94573) Hasaggymeg válasza Kevinmaster (#94566) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem éppen,de picit almát a körtével hasonlatnak érzem.Az egyik egy aszfalton való sportolásra gyártott felnifékes,sportáruházi kerékpár,másik meg egy neves cég bár alap tárcsafékes,de mindenhol jobb felszereltségű cyklocross kerékpárja,mely azért nem jön zavarba döngölt földúton,murván sem (bár nem oda való,nejem konkrétan erdőben is nyomja egy hasonlóval). Hogy megéri-e a különbséget? Talán ha felülhetsz mind2re megérzed,de embere válogatja.Ha komolyan gondolod ezt a bringázás dolgot,vagyis tekersz (vagy tekerni szándékozol) legalább 1-2 ezret évente akkor mindenképp a második.Szerintem.

(#94567) trialboj...nem véletlenül kívánunk 1másnak körhátszelet,az nem létezik.Körszembe-szél viszont 20km/h fölött szinte mindig. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94574) Kevinmaster válasza Hasaggymeg (#94573) üzenetére


Kevinmaster
tag

Neked és DUB-nak is köszi!

Igen, egy évben 4 ezer is összejön, csak most egy 26-os MTB-vel csapatom (az is Merida) kizárólag aszfalton, ezért az igény a cserére. Már tépelődök rajta egy ideje, gondoltam, ide is bedobom a kérdést, de nekem is a Merida felé húz a szívem... :)

(#94575) Hasaggymeg válasza Kevinmaster (#94574) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha annyit mész,és a kettő közül kell választani,nincs is már több kérdésem. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94576) Jester01 válasza Napfénysüti (#94553) üzenetére


Jester01
veterán

Én is mentem már Felcsútra 20-as átlaggal :DDD Mondjuk utána a hátszélben a 40+ jól esett.

Jester

(#94577) Hasaggymeg válasza Jester01 (#94576) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az aréna látványa új erőket mozgósított benned. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94578) Örni válasza Hasaggymeg (#94577) üzenetére


Örni
senior tag

Á, visszafelé kisvasúttal jött :D

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#94579) MZsoltee válasza Örni (#94578) üzenetére


MZsoltee
veterán

Legalább volt rajta valaki! ;]

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#94580) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Újonnan induló online biciklis magazinhoz keresünk szerkesztőt. Ha valakit érdekel vagy tudtok olyan embert akit érdekelne keressen meg privátban. Nagyon köszönöm! :R

(#94581) Tufa_ válasza RaiZka (#94304) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Esetleg nezd meg ezt a cipot is.. Nekem fontos kriterium volt hogy a cipo talpa puha gumis legyen igy ha esos idoben kell setalnod vagy barmi, nem vagodsz hanyat.. :)
SPD miatt amugy ne izgulj, nagyon konnyu beletanulni..

(#94582) zoli03 válasza spyduck (#94580) üzenetére


zoli03
őstag

Végre lesz valami a Bikemagon kívül is?

(#94583) Jester01 válasza Tufa_ (#94581) üzenetére


Jester01
veterán

Én is azzal szemezek, bevált? Nagyobbat vettél mint a szokásos méreted?

Jester

(#94584) Tufa_ válasza Jester01 (#94583) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Igen.. Mondjuk nekem horror cipot venni, a geox utcaim 46os, a "munkas" cipok charles tyrwhitt 47, ez a shimano 48as. Sajnos nem olyan kenyelmes mint amit egy hettel elotte vettem Shimano R171 SPD-SL viszont legalabb szep kek :D

[ Szerkesztve ]

(#94585) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy magyarországon elérhető még ez a lámpa valahol? NiteRider Sentinel™ 150
Vagy csak ki van írva, mert azzal sajna nem sokra megyek! :F
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94586) trialboj válasza Acef (#94561) üzenetére


trialboj
őstag

Felhasználtam, köszönöm. Nem tudom más tudja-e ezek után, nekem többször nem engedi, szóval sanszos hogy nem. Remélem én is kapok majd egyet aztán viszonzom :D

szerk: feliratkoztam és kaptam egy 10 ajrósat, nem tiszta hogy csak én tudom használni vagy bárki más, de azért megosztom hátha. JLOTGZOLSXQFSN

Kicsit más:

Nem vagyok egy nagy természetvédő, de igyekszem minimálisan szennyezni a környezetemet. Az viszont zavar mikor mások teljesen feleslegesen pazarolnak.

Csomag

Tartalom

Normális hogy ezt a pár apróságot egy ekkora dobozban küldjék el? Még a futár is szóvá tette, hogy szeretném ha megvárná amíg kibontom, mert szerinte ebben nincs semmi.

Óriási pocséklásnak érzem, főleg azt a rengeteg papírt amivel kibélelték, ez BIKE24 ról rendelt csomag volt, elég nagy cég, nehogy ne tudják megoldani másképp hogy a 800mmes kormányt becsomagolják.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94587) DUB Inc. válasza Hasaggymeg (#94575) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Azért az 540FB semmivel sem bírná kevésbé, mint a Speeder 200. Eleve full Tiagra (ráadásul az ezévi modellek már 4700-asok), ezzel szemben a Speeder monoblokkos FSA. A kinézet és a fék viszont a Merida mellett szól...

(#94588) planbmokus válasza Jester01 (#94576) üzenetére


planbmokus
senior tag

Én tegnap tekertem egy gravel kört. 25-ös átlag...

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#94589) Jester01 válasza planbmokus (#94588) üzenetére


Jester01
veterán

strava ph! csoport, van aki még nincs ott?

Jester

(#94590) spyduck válasza zoli03 (#94582) üzenetére


spyduck
nagyúr

Rajta vagyunk :)

(#94591) trialboj válasza Jester01 (#94589) üzenetére


trialboj
őstag

Én. De már orvosoltam, és pont befértem a top 10be. Tök király ez a lista, extra motiváció az unalmasabb túrákra.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94592) ZolkoW válasza trialboj (#94586) üzenetére


ZolkoW
őstag

én átérzem, de azért nem gondolom, hogy bárki fog tartani külön dobozt csak kormányoknak, kormánynak pár aprósággal, kormánynak hajtóművel, hajlított nagymama-kormánynak, dobozt kormánynak és 29er keréknek, szóval érted...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94593) Hasaggymeg válasza DUB Inc. (#94587) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg a legfontosabb,a váz,mert azért hallottunk egyet s mást a bétvin vázak "pontosságáról". Én a 2 bringát 2 külön napon emlegetném,bármit is írogatsz itt a felszeltségről.De ha a bétvin tetszik akkor fordulj Crytek kollégához,ő itt a B-twin felelős. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94594) DUB Inc. válasza Hasaggymeg (#94593) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Igen, kihagytam, hogy a váz szépségén kívül biztos jobb is, elvégre a Meridának komoly múltja van. Nem tudom, hogy mennyire pontosak a Btwin vázak, de árához képest kinti írásokban nem volt rájuk panasz. Itt most a nagyobb outikra gondolok. De szívesen olvasok itteni szakértőktől vele kapcsolatban. :)

(#94595) Runner_fxr válasza DUB Inc. (#94587) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A btwin vázak úgy szarok ahogy vannak. Egy merida váz kb ég és föld minőségben. Azt aláírom, hogy ezek a decathlonos fitness-ek, a felszereltségük alapján, akár egész csábítóak is lehetnek. Viszont nagyon nagy az érték vesztése (kb a kutyának sem kell használtan), míg a merida használtan is kelendő. A kerékpár lelke a váz, ezt már nagyon sokszor leírtam. Én mindenképpen a jobb váz felé terelném a vásárlót, még akkor is ha itt ott picit gyengébb a felszereltsége. Egy kerékpár nem attól lesz jó, hogy épp milyen a hajtás vagy a váltás, hanem elsősorban egy jó váztól. Tulajdonképpen az maga a kerékpár, és az alkatrészek teszik egésszé. Nyilván az alkatrészek is sokat számítanak, de ha egy váz túl rugalmas, nem jó a geo, akkor alapjaiban véve lesz szar, akkor is ha 1 millióért veszel rá egy Dura ace szettet és még 500 ezerért karbon kerékszettet.

(#94596) DUB Inc. válasza Runner_fxr (#94595) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

:R

(#94597) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Egy hülye kérdés. Ugye, ez a teleszkóp így, ebben a formában kuka érett? A múlt tél kikezdte, már későn vettem észre a rozsdásodást. :B

(#94598) trialboj válasza SOAD19 (#94597) üzenetére


trialboj
őstag

Attól függ mire használod. Városba elkóvályogni vele még talán megfelel, viszont ha túrázni mennél vele ahol jól jöhet a segítsége akkor valószínűleg nem fog már jól/sokat működni.

Akárhogy zsírozod a rozsdás rész ki fogja hozni a zsírt és beviszi/engedi a port, szóval innentől hatványozottan fog romlani a mozgása.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94599) SOAD19 válasza trialboj (#94598) üzenetére


SOAD19
addikt

Mikor észrevettem a rozsdásodást, akkor lockoltam, azóta úgy használom. Amúgy, sima városi bringás vagyok, persze, ha kicsit inger dúsabb helyen élnék, akkor lehet többet bicajoznék. Tudom, vegyek bele egy új teleszkópot... Csak mostanában próbálom nagyon fogni a pénzt, és csak arra költeni, amire nagyon kell. Lehet jövőre felmegyek Pestre, ha minden jól alakul, ott meg ki tudja, hogy fogok-e bicajozni. Kicsit nagyobb távok vannak ott, mint itt Debrecenben, ahol fél óra alatt áttekerek a városon, de szerintem, még ezzel is sokat mondtam.

(#94600) bzs73


bzs73
őstag

Üdv.
Jó mtb vázakat hol tudok venni, rendelni? Ismertebb aprókat körbenéztem, nem találtam. M-es méretű kéne, alu vagy carbon is lehet, merev vázas, max 100-120e ft. lehet használt is.

Mondjuk most ezt találtam: eladó carbon váz.

most ebay-t nézegetem, ott van sok, többsége kínából. vett már onnan valaki?

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.