Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94601) Zyrius


Zyrius
aktív tag

bike-discount.de kuponja nincs valakinek?
Előre is köszi!!

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#94602) parkr válasza Zyrius (#94601) üzenetére


parkr
őstag

az szerintem legfeljebb a mikulásnak..:)
ők nem nagyon adnak olyat

(#94603) szjoci válasza bzs73 (#94600) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Itt is szoktak jó akciók lenni: bikediscount.de (26"-os hardtail-re van szűrve)

[ Szerkesztve ]

(#94604) Kevinmaster válasza Runner_fxr (#94595) üzenetére


Kevinmaster
tag

Nah, de jó, hogy tovább olvastam, tovább színezted a képet. Oké, Merida felé veszem az irányt, köszi Nektek! :K

(#94605) bzs73 válasza szjoci (#94603) üzenetére


bzs73
őstag

köszi. :R

If a second or you are the first to lose.

(#94606) DUB Inc. válasza bzs73 (#94605) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Egész jó árak vannak: https://chilisport.hu/kerekpar/ferfi-kerekpar/fitness/

(#94607) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Üdv!
Tudnátok Tokaj/Bogács környékén ajánlani kezdőknek is teljesíthető útvonalat? Sajnos múltkor a hiányos helyismetet miatt sikerült belefutni egy kiéhezett kutyafalkába...

(#94608) ivana válasza Runner_fxr (#94595) üzenetére


ivana
Ármester

+1 Váz, hajtás, kerekek, kormány, stucni a többi az csak ráadás :))
Gumik is fontosak nagyon, de az felhasználás függő...

[ Szerkesztve ]

(#94609) rétisün válasza Jester01 (#94589) üzenetére


rétisün
veterán

én.

de nem csak strava-val nem rögzítem a bringázásokat, hanem más progival se....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#94610) Jester01 válasza rétisün (#94609) üzenetére


Jester01
veterán

Jó, a kérdés pontosabban úgy hangzik, van olyan strava-t használó aki még nem jött be a csoportba? :P

Jester

(#94611) parkr válasza rétisün (#94609) üzenetére


parkr
őstag

ha nincs a straván, meg se történt ;]

(#94612) trialboj


trialboj
őstag

Ma reggel tekerés előtt vettem észre hogy egy nagyon picit lötyög a hátsó kerék, szétkaptam és vázbók kiemelve, épp hogy érezhetően kotyog.
Már többször olvastam itt a fórumon hogy a gyors záras rendszereknek még ajánljátok is a kis kotyogást, de ezt hiába rakom vissza nem feszül bele.

Az érdekelne hogy akkor ez most így károsodhat? Csak mert jelenleg nincs kulcsom hozzá, helyi szervízt elkerülöm, és ha nem muszáj akkor nem vennék csak azért 2 kulcsot is, ha nem nagy gond, akkor majd csak karácsony fele szerzek be egy ROSE készletet...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94613) Hasaggymeg válasza trialboj (#94612) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Picit feszítesz a gyors-száron nem szorul meg? Nagyon pici kotyogás még elmegy,de ha nagyobb,és ha a kiszerelt kereken is érzed félő,hogy nagyobb lehet,szerintem pont úgy károsodik mintha kicsit túl lenne húzva...de majd Runner megmondja ha nem így van.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94614) ivana válasza trialboj (#94612) üzenetére


ivana
Ármester

A jóhír, hogy csak egy kulcs kell, a rossz, hogy be kellene állítani mert ha kézzel érezhetően kotyog az nem jó. Egy rendes gyorszáras kerék se kottyan kiszedve, csak nagyon puhán forog, lehet sebességnél már kottyanna, ha nem húzná össze a gyorszár.

[ Szerkesztve ]

(#94615) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Tegnap kipróbáltam hogy e-bike-al milyen sebességet tudok tartani, rövid távon.
Enyhe lejtőn sikerült 32-33km/h-val tekerni,(mondjuk ezt túl hosszú távon nem bírtam volna), de ahogy egyenesben kellett már tekernem ,ott csak 28km/h val tudtam menni.
Ezért nem is nagyon van értelme a rásegítés nélküli 26km/h (nekem eddig segít rá a motor)feletti tempóval tekerni, mert így szinte csak minimálisan lehet egyenes úton gyorsabban haladni, viszont elég hamar el lehet fáradni.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#94616) ZolkoW válasza trialboj (#94612) üzenetére


ZolkoW
őstag

két kónuszkulcs még nem olyan drága, és később is kellhet. csak a jó mérete(ke)t vedd..
(nekem úgy rémlik, 14-es és 15-ös is kellett, de nem esküszöm)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94617) 6030D válasza IMIIKE1998 (#94607) üzenetére


6030D
Ármester

Aszfalt vagy erdő?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#94618) rétisün válasza parkr (#94611) üzenetére


rétisün
veterán

felírom magamnak, mikor-merre-mennyit tekertem, az nekem elég. magamnak bringázok, nem a strava csoportnak :P

akkor a vasárnapra tervezett balaton-kör(nyi) tekerés se fog megtörténni :N

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#94619) ivana válasza ZolkoW (#94616) üzenetére


ivana
Ármester

Gyorszár esetén az első 13-as, a hátsó 15-ös szokott lenni, meg kell még egy 17-es, meg egy 15-ös csillagkulcs. Legalábbis ezek a leggyakoribbak.

(#94620) trialboj válasza IMIIKE1998 (#94607) üzenetére


trialboj
őstag

Erről amúgy elég keveset beszélünk itt, mi ilyenkor a protokoll? Leszállsz, és elkezdesz hátrálni? És ha muszáj arra menned, de 2-3 kutya utadat állja?

Én a napokban szereztem egy gázsrpayt, jóval nagyobb biztonságban érzem magam, viszont nem igazán tudnám eldönteni mikor használjam. Nyilván ha megtámadnak, de a kutyák nem támadnak csak úgy, viszont ha nekem muszáj arra mennem, akkor jogom van "lelőni" ha közel merészkedik?
Általában nem is az ő hibájuk, mert csak területed védenek, nem akarnak bántani, csak a süket gazdájuk nem javítja meg a kerítést, nem figyel rájuk és kijönnek.

Boltban ahol vettem, volt még hangkürt, de mondtam hogy ez szerintem semmit nem csinál a kutyákkal, max 1 pillanatra megszeppennek. Illetve mondta hogy az ultrahangos kutyariasztókat sem ajánlja, mert az meg nem tudni melyik kutyára hogy hat, van aki észre sem veszi. Sokkolóra azt mondta hogy jó lehet, de oda már full kontakt kell, és amíg csattogtatod, lehet jobban felhergeled a kutyát, szerintem.
Szóval egyetlen járható út a spray maradt, számomra.

A nagy többség itt szuperbiztosságos helyeken közlekedik, vagy odaát nem csak a fű zöldebb, hanem a kerítés is rendben van? :))

Kónuszkulcs:
Szerintem két 15ös kell, legalább is nekem a bontrager hátsó agynál mindkét csavar 15-ös.

Elnézek majd 2 boltba, de én még sehol nem láttam ilyen kulcsokat.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94621) RaiZka válasza Tufa_ (#94581) üzenetére


RaiZka
tag

köszi szépen. Esetleg írnál majd egy kis beszámolót / tapasztalatot pár hét használat után? :R

(#94622) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#94616) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ilyen van,kónuszt állítani tökéletes.

(#94620) trialboj ...otthon is van Decathlon. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94623) marel09


marel09
csendes tag

Üdv!

Létezik az, hogy kb. 5 hónap/1500 km után a monoblokk kotyogni kezd? Ma reggel észleltem, hogy hirtelen 1-2 mm játéka lett, eddig teljesen rendben volt. El merjek menni vele holnap egy kb. 50 km-es sima kirándulásra? Ez egy Kellys Cliff, márciusban vettem. Köszönöm előre is az észrevételeket.

(#94624) Örni válasza trialboj (#94620) üzenetére


Örni
senior tag

Hát, kb. így :)

[link]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#94625) #27813376 válasza trialboj (#94620) üzenetére


#27813376
törölt tag

Gázspray-t már kellett használnom kutya ellen, egy kuvasz volt nagyon mérges kinn a határban. Dobhatod is el, semmit sem ért.... szerencsésen pofán tudtam baszni a hátsó agy egyik oldalával mikor nekemjött, aztán elszaladt. Egyedüli ami sikeresen használ és hosszabb időre harcképtelenné teszi, az a paprikaspray. Medvére is kiválóan működik, bár azt még nem kellett kipróbálni :)

(#94626) ivana válasza trialboj (#94620) üzenetére


ivana
Ármester

A külső csavarhoz jó a sima villáskulcs is.

(#94627) Tufa_ válasza RaiZka (#94621) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Lassan ket honapja hasznalom mar, nyugodtan vedd meg ha tetszik. :)
Ha nagyon finnyas akarok lenni akkor annyi baja van hogy nem szellozik ugy mint pl egy outi cipo ezen kivul en elegedett vagyok vele.. Plusz ebben a kek szinben eleg feltuno ami nem egy hatrany varosi kozlekedes eseten.

Mas.
Hasznal valaki kamerat bringan..? Egy Yi 4k+-on vagy GoPro session-on(nem csak bringas felhasznalasra) es valami hatizsak vallpant rogzitesen gondolkozom de nem tudom mennyire jo otlet ott hasznalni.. A Yi tud loop felvetelt ami elony ha epp nem tortenik semmi par napig... :)

(#94628) Hintalow válasza 6030D (#94558) üzenetére


Hintalow
senior tag

Jófogáson vettem, az eladó ebből (is) él, ősszel-télen felvásárol bringákat külföldről, amiket itthon elad tavasszal-nyáron. Nagyban tolja, nem hiszem, hogy ezen akart volna trükközni, neki láthatnék őt kérdezgetni, de így majd fél év távlatából sztem azt sem tudja már ki voltam, nem volt drága a külön kulcs.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#94629) IMIIKE1998 válasza 6030D (#94617) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Inkább erdő. :)

(#94630) IMIIKE1998 válasza trialboj (#94620) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Én szépen lassan leszálltam, megfordítottam a bringát a másik irányba és rápattanva örült iramban kezdtem tekerni. Szerencsére megunták a hajszát, mert nem sokon múlott, hogy elkapjanak... De lehet jobb lenne nekem az aszfalt, ez a kis "malőr" felidézte bennem a gyermekkori "rossz" emléket.

[ Szerkesztve ]

(#94631) -=RelakS=- válasza Tufa_ (#94627) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Sisakon hordok egy SJCAM M10-et. Időnként jó visszanézni a történéseket, de szerencsére még nem kellett komolyabban.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94632) Hasaggymeg válasza marel09 (#94623) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Létezik,és ha láncot levéve és fogatva még nem recseg ropog mehetsz.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94633) 6030D válasza IMIIKE1998 (#94630) üzenetére


6030D
Ármester

Azt nem tudok sokat, mi aszfalton keveregtünk inkább Noszvajról (szomszéd falu).
Ott mondjuk a központ - bánya - főút - tó útvonal elég jó, az még köves, emelkedős, lejtőzős, utána viszont csak aszfalton mentünk, Bogács - Cserépfalu felé.
De Noszvaj mellett csatlakozzatok be ebbe a körbe, aztán hajrá! ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#94634) trialboj válasza #27813376 (#94625) üzenetére


trialboj
őstag

Nekem ilyenem van Pfeffer, lehet nem gázspraym de mikor kipróbáltam nem tűnt sárgának, mindenesetre kutyák ellen készült, remélem nem csak elméletben, de jó lenne sosem fényt deríteni rá.

(#94624) Örni

Ennyire kínos szituban már én is voltam egyszer, igaz, ott még nem vettek teljesen körbe, de már kezdtem pánikolni, mikor füttyentett a pásztor és egyből elkushadtak. Mondjuk ennyi kutya ellen kb semmi nem véd meg, azóta annyira nem vagyok nyugodt ha juhokat látok.

(#94630) IMIIKE1998
Viszont az erdőn-mezőn való túrázgatást nem adnám fel csak ezért, az aszfalt számomra végtelenül unalmas.

(#94627) Tufa_
Nem írtad hogy pontosabban mire kellene. Ha csak dokumentálni akarod a tekerést, akkor mindkét kamera elég drága. Viszont ha ez nem akadály, akkor inkább a session 4v5, mert az kicsi, és szinte bárhova fel tudod pattintani, sok más helyzetben is hasznos, alapból vízálló, stb.

Ha szeretnéd felvenni jó minőségben a túráidat leejtőzést stb, akkor csak a gopro, a yi ebben még mindig nem elég király, nem kezeli elég jól a rezgéseket. (session, sisakra rögzítve a legstabilabb)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94635) Hasaggymeg válasza 6030D (#94633) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Addig lesz nehéz amíg elérik,utána már egyértelmű az út,mi? :DDD

(#94623) marel09...amúgy nézd meg nincs-e kilazulva,kicsavarodva a csapágyházból és ha nincs,és mégis kotyog,nézzél is újak után,sokat már nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94636) ZolkoW válasza ivana (#94626) üzenetére


ZolkoW
őstag

van, amikor nem, sőt a Deore agyam nem valami egzotikus, mégis az anya külső fele kör alakú, csak nagyon vékony profilú kulcs megy be a lelapolt részre. a csillagkulcs, ami fentebb említve lett, meg egynesen esélytelen :)

nekem ilyenből van kettő: [link]
igaz, azóta vettem gumi markolatos BBB-t, de már rég volt, lehet hogy csak azért, mert kölcsönadtam az Icetoolz-okat, és sokáig nem kaptam vissza.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94637) varsam


varsam
őstag

ha már kerekek

egyelőre még csak nézegetek, de lehet ősszel/tavasszal ráveszem magam a kerékcserére.

Nézegetem a bolhát, és pl Mavic CrossRide kerekek normális árban vannak, pl [link]

Illetve van Rodi Excalibur XC felni Novatec iparis agyakkal.
[link]

SUN Ringle Radium: [link]

Itt van több féle is, Mavic, Fulcrum, DT Swiss. [link]

Ezek közül melyik a legjobb, melyiket érné meg megvenni?
Merev 29erbe kellene, nem versenyre. Kis súly csökkenés és merevség/tartósság lenne a cél.

Most Csepel felnim van, Joytech agyakkal.

(#94638) marel09 válasza Hasaggymeg (#94635) üzenetére


marel09
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, îgy fogok eljárni! :)

(#94639) trialboj válasza trialboj (#94612) üzenetére


trialboj
őstag

Szereztem kulcsot, de ahelyett hogy megszorítottam volna és vége, bele akartam nézni hogy minden okés-e. Erre a porfogóról az összes kosz beesett, és kiderült hogy nem tudom csak úgy kiszedni a tengelyt, le kell kapni a fogaskoszorút is.

Úgyhogy beraktam a hangulathoz leginkább passzoló muzsikát és összedobtam ezt .

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94640) -=RelakS=- válasza trialboj (#94639) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Elrontottad a zene linkjét

;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94641) Caldera1


Caldera1
tag

Sziasztok!

CST Traveller City (1.4-es) külsőmet cserélném. Sokáig kiszolgált, de most a Schwalbe mellett tenném le a voksom, de nem tudok dönteni, hogy a Kojaket válasszam 1.35-ben vagy a Marathon Racer-t, ami 1.5-ös szélességű. Defektállóság szempontjából egyformák, mindenesetre a CST-nél biztos jobbak, mert annak nincs. :DDD Így a slime-os belsőt is elfelejteném és Conti Hermetic Plus belsőt választanék hozzá.
Van aki szerint a Kojak már vékony egy mtb-re, de őszintén szólva nem tudom, mivel képek alapján kell kiválasztanom a két külső közül a befutót, de nekem nem tűnik nagyon virslinek. :F Egyébként 26-os mtb, kizárólag aszfalton megyek.

(#94642) Hasaggymeg válasza Caldera1 (#94641) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát akármilyen gagyi is az a CST,defektállósága szerintem jó.Sőt,meglehet jobb mint az említett Schwalbeknak.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94643) Caldera1 válasza Hasaggymeg (#94642) üzenetére


Caldera1
tag

Tény, hogy gagyinak néz ki, de sokat bírt. Viszont a súlya sem csekély: 650 grammot mértem. Sajnos most 2 defektet is kaptam egymás után, ill. a külsőn lett egy kipúposodás... szövetszakadás (?), de még így is elmentem vele több, mint 50 kilómétert. A slime már nem tömít, de ahogy múltkor valaki felhívta rá a figyelmem, hogy csak 2 évig van rá szavatosság, ezen már nem csodálkozom. Szóval szegény CST-nek a belét is kihajtottam, itt már csak a csere segít.
Esetleg valamelyik említett Schwalbe + Dr.Sludge belső a Conti Hermetic Plus helyett? :U Vagy a Continak van a Contact Speed külsője, ami 1.6-os sllick. :F

(#94644) Tufa_ válasza trialboj (#94634) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Koszi a tanacsot. Utazasokhoz is hasznalnam igy nem lenne rossz ha a video minosege is top top :) 5 Session nekem is szimpatikusabb a meret illetve hogy alapbol vizallo viszont az uj Yi 4k Plus osszehasonlito videok alapjan (foleg a rezgeseket osszehasonlitva) jobbnak tunik mint egy Hero 5...
Franc se tudja.. Vizallosag azert kell leginkabb mert ha esik en akkor is uton vagyok.. Itt Londonban pedig az hogy esik, egyaltalan nem ritka.. :)

(#94645) K_Gabor


K_Gabor
tag

Na tegnap végre nekem is sikerült tekerjek egy karikát :)
Sajna tápos vagyok, úgyhogy a 30-as átlag nem lett meg :DDD , de sikerült 2óra20perc alatt letolni 3 megállóval(~15-20perc pihi összesen).

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#94646) 6030D válasza K_Gabor (#94645) üzenetére


6030D
Ármester

Teljesen mindegy, ha nincs hozzá Strava (vagy más) link, úgyse hittük volna el a 30-at. ;]

;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#94647) Hasaggymeg válasza Caldera1 (#94643) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom,nekem tour ride volt,jónak találtam.

3060D...mi óvatosak vagyunk a harmincas átlagokkal,mi? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94648) zoli03 válasza ivana (#94614) üzenetére


zoli03
őstag

Pedig kiszedve kell kottyannia. Ha nem kottyan, akkor szarul van beállítva.

(#94649) ivana válasza zoli03 (#94648) üzenetére


ivana
Ármester

Ha jok a konuszok es a golyok is, es az agy golyopalyajat se ette meg a fene akkor nem kottyan meg kezre es meghuzva se szorul (foleg nem egy gyorszaras agy). Persze ez nem minden agyra igaz, de a normalisabbakra igen. Ami biztos, hogy semmikeppen se ragjon alapbol, de ha nem kottyan kiszedve es meghuzva se rag az az idealis mukodes.

(#94650) zoli03 válasza ivana (#94649) üzenetére


zoli03
őstag

De ha tökéletesre beállítod kivéve, akkor berakva már kicsi szorulni fog. Azt szokták mondani, hogy ahol elkezd húzni a gyorszár, ott már nem szabad kottyannia az agynak, addig még kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.