Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94301) pc360 válasza pc360 (#94299) üzenetére


pc360
addikt

...vagy valami hasonlót, ami széles, de laposabb ennél. Nem olyan egyszerű dolog ilyet találni, főleg normálisabb csapágyazással... Ez talán szimpi felületileg, jó lapos is, de ugyanúgy csak kónuszos.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#94302) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ez az ebayes belső, ami elvileg 18-32 700 as nagyon alja? Valóban biztonsággal tud vajon ilyen nagy szélességi tartományt átölelni? Nekem 32-622-es (700-32c) külsőm van.

(#94303) dodika66 válasza Hasaggymeg (#94287) üzenetére


dodika66
csendes tag

A távtartóra én is gondoltam csak akkor még úgy gondoltam, hogy pont azt a centit kell megnyernem. Közben kiderült, hogy végig rossz helyen kerestem a hibát. A mellékelt képen látszik, hogy normális esetben a centrírozás aszimmetrikus, én pedig hibásan abból indultam ki, hogy minden szimmetrikus kell legyen. Aztán amikor rájöttem, hogy az agy aszimmetrikus, akkor meg arra a hibás következetesére jutottam, hogy a tengely mentén kell javítani ezt a hibát. De mint látható ez nem így van, hanem a centrírozás féloldalasságával van egyenesbe hozva. Így átgondolva végül sikerült megcsinálni szerintem elfogadhatóra, majd azért megmutatom szakembernek is alkalomadtán. Köszi mindenkinek a segítséget még egyszer!

(#94304) RaiZka válasza pc360 (#94301) üzenetére


RaiZka
tag

ez mar szimpibb köszi.

ezek
mennyire minosegiek?

Valamiert meg mindig az 1 odalas SPD fele huznek, bar lehet teljesen feleslegesen..

[ Szerkesztve ]

(#94305) bandi0000


bandi0000
nagyúr

azt tervezgetem, hogy szétszedem a bicajt 0-ra és letisztítgatom, mit ajánlotok ami mindent le vinne, de persze a festéket nem?

illetve összefoglalóba olvastam, hogy az alu bicaj hasznos éllettartama 3-5 év ez mit jelent pontosan?

Xbox One: bandymnc

(#94306) bandi0000 válasza bandi0000 (#94305) üzenetére


bandi0000
nagyúr

+ van a teleszkópon egy kis rozsda, azt hogy tudom eltüntetni? rozsdamaróval kentem le, igaz nem csiszolgattam utána de nem is sok minden változott rajta

Xbox One: bandymnc

(#94307) Hasaggymeg válasza ivana (#94292) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Értem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94308) trialboj válasza bandi0000 (#94306) üzenetére


trialboj
őstag

Én benzinnel, és WD40el takarítom a zsíros alkatrészeket, mindkettő elég hamar elpárolog, utánna áttörlöm és mehet vissza a zsír. Biztos van jobb kence is rájuk, de franc fog komolyabb pénzeket fizetni érte. Lénc olaj, ésbringa samponból sem éri meg a drága, nem segít annyit amennyivel többet kifizetsz érte, szerintem.

Az a becsúszó elég durván rozsdás, sajnos átérzem a helyzetem, nekem pont a porfogó alatt rozsdázott el, egy alap suntour teló. AHogy látom ezt már nem hozod vissza, a rozsda lemarta a felületet, és érezhetően belemart az anyagba. Van több videó is, ahol pl Colaval, vagy ecettel próbálják lemarni a felületi rozsdát, ez működik is egy ideig, de onnantól hogy nagyon mély már csak fakít a rozsda színén. Acélszálas súrolókefe kell hozzá...

De én majdnem biztos vagyok benne hogy az a teleszkóp nem mozogja ki már azt a részt, szóval akkor sincs világvége ha nem sikerül javíts rajta. Illetve ha lemosod v megázik, de még a kint tárolásnál a levegő páratartalma miatt is visszajön bármennyire tünteted is el.

(#94297) szjoci
De ezt most hogy meg, miért? Te kaptad? Biztos több ember is felhasználhatja? Így talán nekifutnék egy kicsit drágább pedálnak, mert ezzel a bónusszal, visszahozza az annyit még megér kategóriába.
Annyit még hogy elég ha a kupon előtt van 75 ajró a kosárban v a kupon után is kell?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94309) bandi0000 válasza trialboj (#94308) üzenetére


bandi0000
nagyúr

gondoltam hogy festés lenne a vége, vajon le lehetne úgy fújni hogy ne jöjjön vissza? mivel lehetne lefújni esetlegesen hogy ne kopjon le a festés?

Xbox One: bandymnc

(#94310) ZolkoW válasza bandi0000 (#94309) üzenetére


ZolkoW
őstag

szerintem ennek annyi.. a becsúszónak pöpec polírozott felületnek kellene lennie, ezt nem hiszem,hogy vissza lehet hozni :(

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94311) zoli03 válasza bandi0000 (#94309) üzenetére


zoli03
őstag

Ha mozog, úgyis le fog kopnia festés.

(#94312) pc360 válasza RaiZka (#94304) üzenetére


pc360
addikt

Áh, ezek a keretesek teljesen hasznavehetetlenek. Nem kényelmes rájuk léni. A minőségüket nem ismerem.

Az egy oldalas SPD szerintem mellékvágány, de ha 50-50%-ban használod cipővel, akár nyerhet értelmet... Én inkább elrakom tatyóba a pótcipőt, ha kell, és tekerem normálisan a gépet patentesen.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#94313) J.Pinkman válasza RaiZka (#94304) üzenetére


J.Pinkman
tag

Én bíztatnálak az egyoldalas SPD-re, fitnesz bringámon az van. (Shimano PD-M324)
Jó akkor is ha utcai cipőben elszaladok egy kávéra, de hosszabb-rövidebb turára, edzésre SPD cipővel szintén nagyobb élmény a tekerés, mint egy taposóval.

(#94314) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Kivettem az első kereket és sikerült 8-ast csinálnom a tárcsába. Ezt szervizben tudják centrírozni ugye? Vagy ilyenkor kuka a tárcsa? A lámpás kérdésem még áll.
Valamint ha már szervízbe megyek lehet átnézetném a járgányt. Új (1,5 hetes) gepida 300 crs pro kb 200-250 km-vel. Az lehet hogy megnyúltak a bowdenek. A váltó elég pontatlan és mintha a kormánycsapágynak is lenne holtjátéka. Szokás az új bringákat ilyenkor bevinni szervízbe, amikor lassan összekopik minden?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#94315) #27813376 válasza MZsoltee (#94314) üzenetére


#27813376
törölt tag

Attól függ, mekkora a nyolcas. Ha felszerelve a fékpofáknál látni, hogy egyiktől a másikog "kajtat", akkor azt óvatosan kézzel is lehet hajlítani. Ha nem vagy magadba biztos, akkkor szerviz. Nagyobb nyolcasnál már nem biztos, hogy sikeres a művelet.

(#94316) -=RelakS=- válasza J.Pinkman (#94313) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

+1 a fél SPD-re.
A boltba járósnak szánton az van.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94317) Because válasza #27813376 (#94315) üzenetére


Because
őstag

semmi se lehetetlen, a minap néztem ezt a videót: [link]

(#94318) szjoci válasza trialboj (#94308) üzenetére


szjoci
őstag

Emailben jött, de most biztos hogy nem fogok rendelni semmit így bedobtam ide. Nem tudom hogy működik, próbáld ki hogy elfogadja-e, milyen összegtől fogadja el a kódot. Szerintem egyszer használatos...

(#94319) Örni válasza MZsoltee (#94314) üzenetére


Örni
senior tag

Szokás. Egy normális bolt rá is írja a papírokra, hogy kb. 100km után vidd be utánállításra. Ingyenes, sokszor garanciához is kötik.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#94320) ZolkoW


ZolkoW
őstag

féloldalas SPD-nél nincs az, hogy mindig alulra fordul a nehezebb fele?
mondjuk nem próbáltam, de el tudom képzelni, hogy engem ez jobban zavarna, mint ha a rendes SPD miatt többször kell bringás cipőt húznom, vagy boltba mennem nem SPD cipőben, SPD-s pedállal.
Régebben jártam dolgozni bringán, akkor nem vittem cserecipőt, hanem elropogtattam a kavicsokat az utcán az ebédlő felé a stopli alatt, de együtt lehetett élni ezzel is. (csak egy gondolat)

ja, kónuszos pedálcsapágy: szerintem nem kéne félni tőle, a Shimano tudtommal nem használ mást, és az egyik legalapabb pedálja, az 520-as kb. megölhetetlen. Zárt csapágyból ami ugyanakkora helyen elfér, tudtommal jóval apróbb golyókat használ.. Feleségem paripájára olyan taposót vettem, ami műanyag, de valami normálisabbnak kinéző, szerintem elfogadható középút: nem nyúzza le csontig a húst, ha úgy esik, de azért használható is. nekem ilyenem van, bár ritkán kerül fel: [link] amikor vettem, kb felére le volt árazva, nem is rossz, de hiányolom a közepéről a tüskéket. nem mindegy, milyen cipővel használom.. ahogy látom, sok pedál követi ezt a koncepciót, míg a Saintnél (de itt is:[link]) van középen is tüske, valszeg nem véletlenül.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94321) RaiZka válasza pc360 (#94312) üzenetére


RaiZka
tag

Tobb dolog miatt gondoltam az 1oldalas SPDre. Egyreszt rengeteg jot olvastam az SPDrol de 0 a tapasztalatom van vele igy talan kezdetnek jo lenne.Ha nem jonne be akkor hasznalnam a hagyomanyos reszet. Masreszt, iden szerintem nem marad keret a cipore.
Mondjuk ahogy ismerem magamat ugyis elkap a gepszij..A bicot is annyira vettem, hogy 3honapja, hogy naponta 2x6.5km-ert tekerjek a metro helyett a meloba, most meg azt veszem eszre, hogy egyre korabban kelek hogy legyen 1.5-2oram meg melo elott tekerni.. :))

(#94322) -=RelakS=- válasza ZolkoW (#94320) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha cipővel az spd oldalra lépek, engedem felet fordulni a pedált, és mindjárt a sima oldalára tudok lépni, szóval magától nem pörög. Vagy a kenés elég ellenállást biztosít, vagy ki van az tisztességgel egyensúlyozva :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94323) RaiZka válasza J.Pinkman (#94313) üzenetére


RaiZka
tag

Koszi, lehet hogy teszek vele egy probat !

(#94324) #27813376 válasza RaiZka (#94321) üzenetére


#27813376
törölt tag

Felejtsd el... nekem volt spd, meg adtak hozzá taposót amit sima cipővel is tudsz használni. Hát azt eltalálni, hogy mindig az aktuális fele legyen, kész gépészet. Az életbe nem kéne, ingyen se. Azt tudom elképzelni, hogy egyhuzamba órákat tekersz láblevétel nélkül... de leginkább így is szar, mert azért csak jó néha megigazítani a lábat a pedálon. Egyébként feleslegesnek tartom az spd-t egy normális platformpedál esetén.

Hmm... metró helyett, akkor ez elvileg valami nagyobb város, nem kis forgalommal, netán BP :) oda spd-t kezdőként, na tuti nem kéne ha jót akarsz magadnak. Hirtelen leugrálni, lámpánál megállni, keresni a pedál spd-nem spd részét, odaforgatni, indulni, megint leszállni... NEM

Látom másoknak más a tapasztalat, mindenesetre én nem vennék, ki kéne próbálnod valahogyan először.

[ Szerkesztve ]

(#94325) ivana válasza #27813376 (#94324) üzenetére


ivana
Ármester

Bringa függő is azért, országútin pedálkötés nélkül szabályosan félek kiállni...

(#94326) zoli03 válasza ivana (#94325) üzenetére


zoli03
őstag

Miért?

(#94327) ivana válasza zoli03 (#94326) üzenetére


ivana
Ármester

Nagyon könnyen megcsúszhat a láb egy taposó pedálon az országúti hoodot fogom és ránehezedem kiállós pozíciónál, főleg ha még esik is. A dropban kiállásról nem is beszélve. Más kormányoknál annyira nem érzem ezt, de outival igen. Illetve nagysebességű kanyarban is stabilabb az SPD.
Mondjuk ehhez hozzá tartozik, hogy alapból SPD-vel megyek, de múltkor vidéken be kellett fogni az outit tanyabike helyett taposóval, na az borzalmas volt.

[ Szerkesztve ]

(#94328) #27813376 válasza ivana (#94327) üzenetére


#27813376
törölt tag

Igen, outira való ez leginkább :K

(#94329) ZolkoW válasza #27813376 (#94328) üzenetére


ZolkoW
őstag

én nem is rendesen körkörösen hajtok, de még így is érzem az előnyét MTB-n bőven. taposóval csak pumpálni lehet, amikor mondjuk bazi meredek szakasz van. Ugyanott SPD-vel húzva még gyakran feltekersz, ahol a pedált rugdosva már kipörög a hátsó kerék az impulzusszerű nyomatéktól.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94330) Jester01 válasza szjoci (#94297) üzenetére


Jester01
veterán

Köszi! :R

Jester

(#94331) zoli03 válasza ivana (#94327) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor mások vagyunk, én egyáltalán nem érzem így.

(#94332) -=RelakS=- válasza #27813376 (#94324) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amikor nem spd-vel tekerem azt a bringát, csak egy kis huplit érzek a talpam alatt. Ha ez van, akkor megvárom az említett fél fordulatot, és máris a kényelmes részére tudom tenni a lábam. Beforgatni szerintem egyedül patentes cipővel kell, bár ha nem kattan, lehet, hogy ott is meg lehet azt a fél fordulatot várni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94333) Napfénysüti válasza ivana (#94325) üzenetére

Outit konkrétan paltformpedállal nem tudnék elképzelni. :DDD
Persze van ismerősöm is aki azzal használja azért.

Més que un club!

(#94334) Pttypang válasza Napfénysüti (#94333) üzenetére


Pttypang
veterán

Legtobb belvarosi kruzer bela azzal hajtja az outikat, nagyon maximum egy strap :D
Most a gonosz smileyt nem talalom hirtelen.

Everybody lies.

(#94335) 6030D válasza RaiZka (#94321) üzenetére


6030D
Ármester

Ha ilyen hirtelen felindulásból akarsz venni, akkor várj még egy kicsit. Ősszel mindig van a Shimanonak pedál+cipő csomag akció (boltokban), ahol gyakorlatilag a pedált ingyen kapod a cipőhöz (nyilván nem külföldi árakkal nézve, de a cipőt úgyis próbálni kell). A bringabutik.hu -n most is van, pár méretben. Pl túracipő + m520 28e Ft.
Műanyag kiegészítővel meg csinálsz belőle féloldalast, ha nagyon hiányzik. Ugyan annyit kell vele küzdeni/forgatni, mint az m324-gyel, de ha csak az spd kell, akkor nincs ott a keret. És könnyebb is. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#94336) Because


Because
őstag

nyeregtáskának kiváló aki éppen most keres: [link]
és még kapsz egy multiszerszámot is :)

nálam egy belső, telefon, kulcs elfér benne

(#94337) ZolkoW


ZolkoW
őstag

hú, mindig akartam kérdezni: valaki használ olyan spd-t vagy más patentpedált, ami szimmetrikus, de keretes? az miért jó? jobban támasztja a cipőtalpat? nem kritikus ezeknél,h milyen mélyen ül a stopli a cipőtalpban?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94338) 6030D válasza ZolkoW (#94337) üzenetére


6030D
Ármester

Ilyenre gondolsz? Nekem ilyen volt. A gyár szerint ez ilyen trail pedál, a sima meg XC. Nekem azért ajánlották, hogy kezdő spd-nek jobb, mert egyszerűbben rátalál a lábad, mert megvezeti a keret (is) a stoplit, egy kicsit.
Igazából a puhább talpú cipőknek (trail/túracipő) a talpa fel tud még rá feküdni. Egyébként ugyanaz, mint az 520, csak a keret kicsit lejjebb van, de a stoplit nem zavarja. 0,5 cm vastag szivacs talpú strandpapucsban kényelmesebb volt a keretes. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#94339) -=RelakS=- válasza 6030D (#94338) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én is úgy gondoltam, hogy a cipő legalább a keretre is felfeküdhet, de szerintem nem jellemző. Olcsó Decatchlonos cipőt használok.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94340) jjeahh válasza Because (#94336) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A keménytokos verziót tavasztól én is használom, tényleg rendben van, egyedül a küllőkulcsok minősége nem az igazi és terepen zörög a táskában az egész cucc, ezért egy törlőkendőbe érdemes belecsavarni, úgyis szükség van néha arra is, főleg ha hátsó defektet kap az ember és az olajas láncal is matatni kell... Mondjuk a táskát egy ideje nem rakom fel, mert az a két kulcs meg folt készlet elfér a hátizsákban is és legalább nem takarja ki a hátsó lámpát. A foltot is használtam már, úgy másfél hónapja volt egy defektem, azóta tart :K . Szal az árát valszeg megéri... Ebayen lehet, hogy vannak olcsóbban is ilyen cuccok, de nem hiszem, hogy jobb minőségűek.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94341) ZolkoW válasza 6030D (#94338) üzenetére


ZolkoW
őstag

ilyenre gondoltam, igen.

lidl táska: a puhábbikból van nekem, a zippzárja, amivel bővíteni lehet, már tönkrement, de a másik, amivel nyílik, az jó. mondjuk úgy rémlik, én erőltettem túl az előzőt.. leszedtem a műanyag tartószerkezetet, és hogy szorosabban legyen a nyergem alatt, odakötöztem a felső részén átszúrt gyorskötözőkkel, mert az volt a fixaideám, hogy annak úgy kéne állnia. (teszek majd be képet) a szerszám kicsit bumszli, de működik, nekem már volt kisebb, úgyhogy húgomnak adtam. 2500-ért tök rendben van a csomag..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94342) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#94341) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"húgomnak adtam"...gondolom karácsonyra. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94343) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#94342) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem pont, de értem a viccet :D
nem volt se szerszáma,se pumpája, ez meg pumpás kis ajándéknak tűnt ;)
amúgy figyelemre méltó,h a 2500 forintos táskához kapott szerszámnak normális a felületkezelése, míg amit 6ért vettem boltban, az 1 hónap alatt rozsdásodni kezdett, és amikor visszamentem vele a boltba, azt mondták rá, ez így oké...azóta ott nem vásárolok :(

ígért kép:

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94344) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#94343) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan nyergem volt nekem is.Nem rossz,de ez még jobb.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94345) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#94344) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem azok működnek legjobban, amik inkább sík felületűek az ülőcsontoknál, nem domborúak. BBB-ből is van (volt), bár nem ez, hanem az AnatomicDesign, meg annak a lyuk nélküli változata is. ezek nekem keskenyek voltak..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94346) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

A LIDL-s témához-most vettem computert,amit terveztem,2500 Ft.Sokkal jobb,mint az elődje,többet tud.Kikapcsol 5 perc után és igen,rezgésre bekapcsol automatikusan,azaz amikor megfogom a bicajt induláshoz,bejön a képernyő!Mindez 2500 Ft! Esőálló,az óra levehető,az érzékelőt stabilan fel lehet tenni,gumi alja van annak is és az órának is-tehát már nem kell semmi,nem karcolja sem a kormányt sem a teleszkópot.
A szerszámos táskából én a kemény tokost vettem,elsőre az is jó.

[ Szerkesztve ]

(#94347) Vasinger! válasza Hasaggymeg (#94344) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lehet tudni esetleg a nyereg típusát?

(#94348) Örni


Örni
senior tag

Szlovákoktól rendelt már valaki bicajt? CTM-eket nézem és 20-100 ezer(!!!) forinttal olcsóbbak kint mint itt... Ráadásul ingyenes kiszállítás van Magyarországra 200 euro fölött. Röhej.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#94349) RaiZka válasza #27813376 (#94324) üzenetére


RaiZka
tag

igen, konkretan Budapest. (Ujpest-Margit sziget-Dozsa Gyorgy ut tobbnyire)

(#94350) RaiZka válasza 6030D (#94335) üzenetére


RaiZka
tag

A vásárlás azért lenne aktuális mert az aktuális taposó recseg-ropog már. Nagy kérdés, hogy meddig bírja még.. Vegyes érzések keringenek bennem.. Soha sem próbáltam még az SPD-t, kérdés bejönne e. (Bár kb alig olvasni olyat, aki megbánta volna..) Az is egy opció lehetne, hogy veszek valami sima taposót amivel kihúzom tavaszig és majd akkor egy spd + cipőt. Esetleg marad az 1 oldalas irány.. Előbbinek ugye meg lenne az az előnye, hogy belefuthatok valami akcióba.. Akár itthon, akár amazon vagy rosebike..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.