Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93051) andrisbandi válasza geotigris9 (#93047) üzenetére


andrisbandi
őstag

Köszi!
Ilyesmire tippeltem.

Nekem meglepő volt, h mennyire olcsók a használt bringák.
Még a modernek számító össztelós 29-esek is, az újakhoz képest.

Pl Canyon Neuron-ról álmodoztam.
A 2-3-4 ezer eurós árak eléggé megfontoltá teszik az embert. Főleg úgy,h használtan 1-2 évesen, karcmentesen még félárban sem lehet eladni.... Ebből már sejtettem, h a használ piacon kell körülnéznem :-)

Óriási a kínálat. Pár nap alatt vadásztam egy szinte új össztelós 29-est, félárban.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#93052) ZolkoW válasza Runner_fxr (#93048) üzenetére


ZolkoW
őstag

:R köszi!
Akkor ott kezdem a további nézelődést :)
Feleségemet ismerve én annak is örülnék, ha legalább aszfalton többet sikerülne menni vele. régi jó tandemes idők... ;-)
Amúgy az mennyire irreális elvárás, hogy fékezéskor visszatöltés valósulhasson meg? ez csak agymotornál lenne lehetséges, nem?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93053) Hasaggymeg válasza planbmokus (#93049) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"kormányváltás miatt..."akkor jövőben megint cseréled? ;]

(#93051) andrisbandi ...mennyibe fájt végül?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93054) planbmokus válasza Hasaggymeg (#93053) üzenetére


planbmokus
senior tag

Nem, ez most véglegesedett.. Octane One Flare lett a befutó, fent 44 széles, van egy kényelmes kihajlása. Az egyenest dobtam. Drop bar miatt most sokkal kényelmesebben nyomom, érzésre a nyomaték is jobb :D

Hál' istennek, most elsőre sikerült az amit akartam :D

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93055) trialboj válasza andrisbandi (#93051) üzenetére


trialboj
őstag

Nagyon jól néz ki, és ez a rugóút majdnem tökéletes, 100 v 120? Milyen a hátsó teló, működik rendesen a propedal v lock? Sok jóféle leejtőt hozzá. Következő kép a természetes "élőhelyéről" érkezzen, ne csak az aszfaltot mutasd meg neki :P

Egyre inkább úgy érzem hogy a jóféle AM bringát ilyesmire kellene cserélnem, ezzel felfele is lehet csapatni, lefele meg ha nem is olyan gyors, de csak kezesebb mint a hardtail, ha nagyon sziklás/gyökeres a talaj.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#93056) Runner_fxr válasza ZolkoW (#93052) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az én barátnőm is egy agymotoros montival kezdett el velem bringázni. Terepet nem szerette meg, de az aszfalton nagyon élvezte az agymotoros montit. Könnyen irányítható volt a 26"-os kereke miatt. Kellően nyomatékos. Az olcsó átalakító szetteken visszatöltést ne keress. Viszont a Bionx-es KTM, amit néztél, tud ilyet. De ennek csak akkor van valami jelentősége, ha nagyobb dombokra, hegyekre felmentek, majd legurtok. Egyébként egy 500Wh-s, vagy még nagyobb akkunál már olyan túl nagy jelentősége nincsen a visszatöltésnek.

(#93057) Strezi válasza ZolkoW (#93052) üzenetére


Strezi
őstag

Ha esetleg érdekel, eladó az egy éves gépem: https://prohardver.hu/tema/kerekparosok_bringasok_ide_3/hsz_72109-72109.html

M-es váz, eléggé jól alakítható hölgy méretre is az üléspozíció ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#93058) ZolkoW válasza Runner_fxr (#93056) üzenetére


ZolkoW
őstag

Közben elolvastam az AMbringa oldalon (de durva, amikor utoljára ott jártam, még azt hiszem, csak fekvőkre voltak specializálódva, mármint ez olyan régen votl, hogy talán nem is nagyon volt még pedelec) pár írást, és megtudtam néhány alap dolgot. És ki is következtettem, hogy mivel nem az Alpokból fogunk gurulgatni, talán ez a visszatöltés nem komoly szempont. Nem próbáltam még semmilyen rásegítéses cuccot, de úgy képzelem, a nyomatékfigyelős azért a használatban lehet, hogy megéri a plusz összeget a pedálfordulatszám-mérőssel szemben. vagy tévedek?

más, de a pedálfordulatról jutott eszembe: felbosszantott, hogy pedálszenzoros km óra szinte csak vezetékmentesben van, és pont most döntöttem el, hogy kiutálom a wireless VDO-t amit ajándékba kaptam,
miután valszeg elnyírtam a jeladó elemtartójának fedelét :( szóval jó nekem a vezetékes is, sőt, jobb, de hol kapok ilyet? na, Banggoodon találtam. nincsenek nagy elvárásaim, de megírom, hogy milyen, ha ideért.

Strazi: köszi, még nem aktuális (értsd: nincs rá pénz) , és szerintem sokkal jobban passzol a párom méreteihez egy 16-os vázú 26"-os MTB :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93059) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#93056) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy látszik barátnők (feleségek) nem nagyon szeretik a terepet. Nejemet múltkor filmeztem telefonnal,ahogy érkezik le egy kavicsos földúton cyclocross bringájával valahol a Mátrában.Hallatszik a felvételen ahogy biztatom jöjjön amilyen gyorsan csak tud,mert éppen filmezem...aztán érkezik a képbe kábé olyan 8-10 km/h val hasítva,minden diónál nagyobb követ külön kikerülve.Azóta is azon a felvételen röhögünk... :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93060) varsam válasza Hasaggymeg (#93059) üzenetére


varsam
őstag

Ez nálunk is kb így van :) Viszont felfele brutál tud jönni, én már-már visszavennék de ott jön mögöttem 3 centivel és így nem lehet, néha érzem hogy feltolna. Aztán a nagyon meredek részeken már jobb vagyok, de addig... :D
Én amúgy nagyon örülök, hogy együtt tudunk menni, párom nem is magát a MTB-ozást szerette meg, hanem azt hogy erdőben. természetben távol az emberektől és nyüzsgéstől tudunk tekerni.
Ő óvatosan megy, többször be kell várnom, de semmi gond ezzel szerintem, miért is lenne, tavasszal vette meg élete első montiját, nincs terep tapasztalata abszolút.
Próbálom ritkán mondani csak neki, hogy mit és hogyan kéne kicsit máshogy, nem kell hogy legyen rajta nyomás, addig jó amíg élvezetből csinálja, úgy ahogy neki biztonságos. Én max hamarabb leérek néha...

(#93061) andrisbandi válasza trialboj (#93055) üzenetére


andrisbandi
őstag

Köszi :-)

Használt Focus Super Bud 2.0 29er
355-ről 330-ra sikerült lealkudni.

Hibátlan, karcmentes.
Sőt a tulaj modernizálta a hajtást 2x10-es XT-re.

100-as a hátsó tag.
Az összteló és a 29-es kerék terepen álom szerű.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#93062) Hasaggymeg válasza varsam (#93060) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó neked ha a nyakadba liheg,nejem ezt csak akkor teszi ha vérszemet kap és belekezd valami mugliüldözésbe.Múltkor éppen egy pedelec-es párnak rontott neki hátulról,miután azok voltak elég óvatlanok minket megelőzni. :U Addig tolta neki,hogy a pár fiatalka női tagja már nem merte gyorsabban,így őket is lenyomtuk. :W Amúgy elég gyakran kell hátranéznem ott van-e még mögöttem (elől persze nem akar menni,mögülem diktálja a tempót) ,meg sok cirkusz is van az állítólagosan nagy tempó miatt. :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93063) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#93059) üzenetére


ZolkoW
őstag

az én párom síkságon szocializálódott, szóval náluk kilépett a ház elé, és oda is, vissza is szinte gurulni lehetett. ideköltöztünk a Vértes tövébe, itt meg gyakorlatilag minden irányban csak emelkedő van :) ez nekem jó, de ő nem élvezi, hogy mindenért meg kell dolgozni ;-) azzal még ki is egyeznék, hogy a köves utakat nem szereti, nem az a vadóc fajta. csak így a sportolási lehetőségek elég komoly százalékától elzárkózik, de már puhítom...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93064) Pttypang válasza Hasaggymeg (#93062) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem miert nem volt soha ilyen tekeresem.egy nonemu szemellyel se? :D

Everybody lies.

(#93065) Hasaggymeg válasza Pttypang (#93064) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyik ismerősöm szokta mondani,ami késik az jön. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93066) varsam válasza ZolkoW (#93063) üzenetére


varsam
őstag

Szerintem a lényeg a fokozatosság és hogy valahogy megszerettesd vele. Ne kényszernek érezze, hanem legyen közös élmény. Menjen ő elől néha diktálja a tempót, válasszon ő is utat, ne te válaszd ki a legkövesebb meredek ösvényt.

(#93064) Crytec210


;]

[ Szerkesztve ]

(#93067) Runner_fxr válasza ZolkoW (#93058) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem sem fontos a visszatöltés hazai viszonyok között.
A nyomatékszenzoros sokkal jobb, ez így igaz, de annak megkérik az árát. Vagy marad a használt.
Ebikeshop is elég széles választékkal rendelkezik.

Hasaggymeg: Egyébként egész ügyesen jött terepen a barátnőm. Pedig amerre mentünk terepen, az útvonal technikai sztintjét is olyan közepesnek mondanám. Volt olyan csajom, aki ott csak letolni merte. :)
Ettől függetlenül neki a cross bicajjal az aszfaltos túrák jobban tetszenek. Ez van, elfogadom, nem erőltetem a terepezést. Az marad az én hobbim. :) Viszont így, hogy nem megyünk hegyre, pedelec sem kell neki. Nagyon szépen leteker 100 km körüli távokat.

[ Szerkesztve ]

(#93068) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#93067) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"Volt olyan csajom, aki ott csak letolni merte."...addig válogatsz amíg brigaügyileg is megfelelőt találsz,mi Casanova?! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93069) CaNNa3IS válasza Strezi (#93057) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Szia

Egy árat ide vagy privátba dobsz nekem?
Egyik haverom szeretne venni pedelecet és bár merev első motorost de rákérdezek hátha megtetszik neki.

Köszi

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#93070) Pttypang válasza Hasaggymeg (#93065) üzenetére


Pttypang
veterán

Akikkel voltam, mind szuperembernek gondoltak magukat az elso par szaz meteren vagy 2-3 km-en, aztan meg mar tolni tamadt kedvuk. Hup hup.

Everybody lies.

(#93071) Hasaggymeg válasza Pttypang (#93070) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát a hegy hamar alázatra tanít,az biztos. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93072) Pttypang válasza Hasaggymeg (#93071) üzenetére


Pttypang
veterán

Sokakat kiküldenék rá, a sorkatonasággal példálózás helyett inkább menjen ki mindenki túrázni, hátha egy kis kitartás szorulna az emberekbe. :N

Everybody lies.

(#93073) Hasaggymeg válasza Pttypang (#93072) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tény,hogy puhulunk cefetül.Háborúk talán majd már nem lesznek,de az agresszió visszaszorításával eltűnik a férfiasság is belőlünk és mind transzgénderesek leszünk.Mint a viccben,[A homoszexualitást] először bűntették,aztán betegség lett,most meg már divat.Én lépek mielőtt kötelezővé teszik!" ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93074) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#93073) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vicc?
Hofi mondta, hogy nem akarja megvárni, míg kötelezővé teszik :D

Amúgy meg kép: [link] :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#93075) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#93074) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na,akkor Hofi vót! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93076) Zsolt74 válasza Strezi (#93057) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ezek szerint, neked is van egy BH bicajod.

Zsolt

(#93077) Strezi válasza CaNNa3IS (#93069) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi az érdeklődést, a bringát 450ért árulom.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#93078) axlfsi


axlfsi
veterán

Hello!

Ismeritek ezt a kerekparszallitot? -> Thule FreeWay

Azt jol sejtem, hogy ez igy problemas lehet, mert eltakarja a lampakat es/vagy a rendszamtablat? Ket nap mulva indulunk Horvatorszagba, oda szeretnek magammal vinni ket bringat (monti es trekking), de ebbol a kepbol itelve, rendesen lenyulik a kocsi hatuljara :(
... leven, nincs vonohorgom, meg csak meg sem tudnam oldani extra kiegeszitokent a kulon csatlakoztathato lampakat (nem mintha lenne).

Ti hasznaltatok mar ilyet kerekparszallitasra? Mik a tapasztalatok?

Elore is koszi! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#93079) belaazallat válasza axlfsi (#93078) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Szerezz, hozzá egy ilyet, elvileg felszerelhető rá adapterrel: [link]

Szerk:
Elvileg már nem kötelező a szürke rendszám, szóval csak át kell rakni az autóét. Én hétvégén voltam Horvátba, hasonló felszereléssel, nem kötöttek bele.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#93080) Zoli133


Zoli133
őstag

Bakker, következőleg jobban átgondolom az esőben biciklizést (25km), aszfalt, meg outi, de ennyi dzsuvát, nem irigylem a terepezőket. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#93081) axlfsi válasza belaazallat (#93079) üzenetére


axlfsi
veterán

Hello!

Na igen, ezzel talalkozta mar en is, de ugyebar, ehhez is kell szabvany csatlakozo, ami nekem nincs (T25 Avensis). Gondolom lenne, ha elo lenne keszitve a verda a vonohorogra, de nincs.
Azert koszi!

UI.: neked is ott volt ez hatul vagy a bringak nem takartak a lampakat es csak felszerelted ra a rendszamot?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#93082) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok kéthete vettem egy Gepida reptila 500 férfi kerékpárt újonnan , észre vettem ,hogy mintha a hátsó kerékbe lenne egy kis 8-as kicsit mintha dobna oldalra a kerék pedig nagyon vigyázzok rá , milyennek kell lennie a küllő feszességének ? Mit csináljak vigyem el a kerékpár szervizbe ? Ahol vettem nem tudom elvinni pedig van szervízük és nem is akarom amikor átadták a kerót majdnem minden lógott rajta a fékpofák stb stb kérdeztem a boltba mi a véleményük a Trek márkájú kerékpárról erre a válasz nonem márkával nem foglalkoznak biztos képben voltak visszatérve a kerékre előre is köszönöm a választ 😀😀

(#93083) jjeahh válasza Zoli133 (#93080) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Számomra pont ez a lényege, a steril hétköznapok mellett néha jó kimenni állatkodni és nyakig sárban dagonyázni :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#93084) #27813376 válasza jocoka75 (#93082) üzenetére


#27813376
törölt tag

Mi az, hogy dob oldalra? Nekem volt már pár nyolcasom az évek során, de nem dobott az semerre. Mikor megforgattad a kereket vételnél, ez fel se tűnt? :F

(#93085) pc360 válasza #27813376 (#93084) üzenetére


pc360
addikt

Amikor beráz oldalra is, olyan nyolcas van benne (vagy kivannak az agy csapágyai...), az eléggé oldalra-dobós érzés. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#93086) Zoli133 válasza jjeahh (#93083) üzenetére


Zoli133
őstag

A biciklizés résézt élveztem én is, hibáa csak aszfalt meg eső, a takarítással voltak fenntartásaim. :DDD
Mondjuk, lehet csak azért mert nincs egy kert ahol kényelmesen megtegyem a 3. emelet meg nem erre van kitalálva.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#93087) Because válasza Zoli133 (#93086) üzenetére


Because
őstag

ezért van a lépcsőház előtti rész és 2-3 vödör víz :D

(#93088) Pttypang válasza Zoli133 (#93086) üzenetére


Pttypang
veterán

Hazafele begurulsz egy kutra es kb 200 forintbol lefujod magasnyomasuval, szep tavolrol, a sarat meg egyeb koszt lehozza szepen ugy is.

Everybody lies.

(#93089) trialboj


trialboj
őstag

Kölcsön kaptam egy roadbikeot, hogy kipróbáljam mekkora királyság minimális ellenállással és súrlódással száguldozni.
Az volt a terv hogy ráülök és legalább 5km/h-val gyorsabb leszek mindenhol, amit abból következtettem hogy eddig mikor cseréltünk egy túra közben, lazán mentem 40et néhány percen keresztül...

Aztán most mikor elindultam hamar jött a felismerés, hogy ez nem teljesen így van, mert hosszabb ideig nem olyan egyszerű tartani a sebességet, főleg mikor kiértem a senki földjére és az autók sem ösztönöztek hogy siessek. Nagyon hamar elfáradtam és már alig ment 30/32vel a tekerés, amit teljesn kudarcnak éltem meg, mert a 29es bringával is lazán tartom a 30at.

Egyedül az emelkedőkön jött össze a látványos gyorsulás, de ott is azért mert nem igazán volt mászó sebesség, szóval vagy 20 al tekertél, ami kényelmes pedálfordulatot jelent, vagy 17el, de akkor már szenvedősen fordult körbe. Az első út kb arról szólt hogy minden nagyobb kőtől v repedéstől féltem, nehogy defektet kapjak v elessek.

Ma volt a 2. túra, itt már nem volt komolyabb elvárás, csak hogy az előző időket javítgassam, és nagyjából sikerült is. Összegzésképp, rendkívül kényelmetlen, szenvedős, de nem olyan fárasztó, viszont a teljesen más geometria miatt új érzés(a design pedig a vékony kormány és gumi, szuper jól néz ki). Tisztelet azoknak akik ilyen bringán tolják, és élvezik is :)
Én strava nélkül már első kör után vissza adtam volna, most viszont az a cél, hogy felállítsak pár PRekordot magamnak, amit szezon végére el kell érnem a montival. Arra mindenképp jó volt, hogy tapasztaltabb bringás lettem és értékelni tudom ezt a fajta stílust is.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#93090) belaazallat válasza axlfsi (#93081) üzenetére


belaazallat
addikt

Hátul vonóhorogra szerelhető kerékpártartóm van, mindenbe betakarnak kicsit, de vettem rá olcsóbban világítást és rendszámtábla tartót.

(#93089) trialboj

Üdv!

Egy outi és egy 29-er hajtása nem egyforma. Más a tányérok kiosztása, a hátsó sorokét nem is említve. ha nem vagy hozzászokva az áttételekheu, hamar elfáradhatsz.

Meg kell találni a megfelelő áttételeket. Én idén vettem outit, de már az előző bringán is outi hajtás volt(50/36 elől). Az új bringán a hajtás elöl 52/36, 2 hónapomba telt megszokni, megtalálni a megfelelő tempóhoz a megfelelő áttételt.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#93091) #27813376 válasza Pttypang (#93088) üzenetére


#27813376
törölt tag

Én pont olyan helyen lakom, hogy mosó 30km-re van :) Szerencsére van kompresszorom, és a motormosó része samponnal pont ideális erre a célra.

pc360: Nade úgy megvenni, az elég nagy gond. Ezt azért látni lehet. Még a kicsike eltéréseket is.

(#93092) ZolkoW válasza trialboj (#93089) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem halálfélelmem volt oútin a keskeny kormánytól, attól féltem folyamatosan, hogy elesek :D

autós szállítás: tudom, hogy sokan nem osztják a nézetemet, de nekem a tetőn szállítás nagyon bejött. igaz, hogy kombi, és tetősínem is van, szóval viszonylag olcsón meg lehetett úszni, de nagyon kényelmes is, ha már fent van a tartó, fél perc rögzíteni a bicót.
Aztán lehurrogtok majd a légellenállást emlegetve.. a hátsó szélvédőre pakolt bringák szerintem simán kilógnak annyit felül/oldalt, hogy az nem kevesebbet fog, mint mikor a tetőn van. Mielőtt vettem tartót, kölcsönkértem egy ilyen pántos lógatós változatot, felraktam a biciklit, és annyira macera volt, meg olyan sokat kitakart mindenhogy a lámpákból, hogy nem is használtam, hanem beraktam inkább lehajtott ülésekkel hátra, aztán vettem később Thule Freeride-ot. Nem szándékom téríteni, csak egy vélemény ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93093) Hasaggymeg válasza trialboj (#93089) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

;] ...egy jól felfújt 29"-os és egy faxa outi között lesz vagy ~2km/h a súlya és a vékonyabb kerekei miatt,+ újabb ~2 ha jól lent fogod a kormányt.Ennyi.A többi a kezdeti placebo hatás,mely erőddel együtt hamar elszáll, és melyet én már akkor is tapasztalok,ha tiszta és frissen van kenve a bringám hajtása. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93094) #27813376 válasza Hasaggymeg (#93093) üzenetére


#27813376
törölt tag

Jól van, de én folyton úgy látom, hogy sokkal gyorsabbak outival. Sokkal. Ment előttem múltkor egy, meglehet valami versenyző volt és épp edzett, de az olyan negyvenet tartott a nem túl sík terepen is, hogy meg is ijedtem én mennyire béna vagyok most akkor. Megálltam benzinkúton, kocsival voltam, nem siettem, aztán megálltam bevásárolni és jött. Ez olyan 30 kilométeres történet, nem siettem, csak laza 60-70-el, bámészkodtam is. Utolért a bevásárlóközpontnál. Félelmetes.

Nekem is 29-es montim van, aszfalton 3 baron, ami már jó kemény ennél a guminál, harmincat tudom tartani ha kell, persze nem sokáig és lájtos emelkedőnél azt se. Gyerekként mentem outival utoljára, még az orosz hagyományossal :D Az emlékem ugyanez amit lentebb írtak, hogy soha többet, kezelhetetlen, instabil, nem lehet kormányozni 😂 Mondjuk ugyanez az érzésem van egy gyorsasági motor vezetése közben is :D

(#93095) Napfénysüti válasza #27813376 (#93094) üzenetére

Nem csoda, jóval aerodinamikusabb pozícióban lehet haladni egy outival. Márpedig síkon a légellenállás számít a leginkább.

Més que un club!

(#93096) trialboj


trialboj
őstag

A kormány fogás is egy érdekes probléma. Bárhogy fogtam elkezdett fájni a a hüvelykujj és mutatóujj közti rész, aztán láttam hogy lehet/szabad úgy is fogni hogy a váltó szarv tetejére támasztom a tenyeremet. De azt megszokni hogy úgy tekersz 40et, hogy a kezed közel sincs a fékhez, elég nehéz.

Viszont ott lent a kormány alján olyan érzés fogni mintha már nem is én irányítanám a bringát, rettenet ijesztő, lehet az kellett volna hogy meglegyen a 70km/h, de boldog voltam a 66al is, főleg mivel különösebb kínlódás nélkül megvolt, a 29essel a tüdőmet kiköptem mire elértem.

Az életérzés nagyon király, jó vele városban cirkálni, kicsit egyenértékűbbnek érzem magam az autókkal, simán tatom a tempójukat, főleg mikor az út széle rossz minőségű, és muszáj gyorsnak lenni a sáv közepén, hogy ne tartsd fel őket nagyon.

szerk: Illetve az első mez alá besurranó méh/darázs is megvolt, olyat csípett a melkasomba hogy muszáj volt megállni bekenni valami nyers gyümölccsel. Nagyjából bármi jó rá, szilva, és szőlő volt eddig kipróbálva, 3 perc alatt helyretesz.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#93097) Hasaggymeg válasza #27813376 (#93094) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azok azért voltak gyorsabbak,mert edzettebbek nálad. ;) ...amúgy meg minél gyorsabban pörög a kerék,annál stabilabb a kerékpár,melynek kerekei pörgettyűként stabilizálnak.

(#93096) trialboj...egyenes,pár 100 méterig belátható úton,ahol 1edül vagy nincs miért váltót/féket fogni.A 66-ot meg hiszem ha látom! Egyedül esetleg egyenesben,szélcsendben,aszfalton,talán pár másodpercig. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93098) Pttypang válasza Hasaggymeg (#93097) üzenetére


Pttypang
veterán

Km ora torzitasat vedd le, aztan maris ott vagyunk, hogy nem vette eszre a lokhariton kapaszkodo biciklist :D

Everybody lies.

(#93099) parkr


parkr
őstag

canyon kormányvég dugót ötletesen oldották meg.
három részből áll, a belső egy imbuszkulccsal elforgatható, és a dugó végében a kis fogak széttágítják az egészet.

aztán a végén csak rá kell pattintani a logós korongot az imbuszos rész tetejére.

(#93100) 5381 válasza trialboj (#93089) üzenetére


5381
aktív tag

Én idén váltottam országútira. előtte 26os montival mentem, de azzal is csak szuperkényelmesen. Szóval semmi kondim nincs még. Kellett vagy 5 alkalom, mire valamennyire ráéreztem az áttételekre, hogy ne köpjem ki a tüdőm már pár perc után. Ekkor már sikerült is egy órai tekerésen 27 felé vinni az átlagsebességet. Szóval sokkal haladósabb, mint a monti. Nem csak a gumik és a légellenállás miatt, hanem az áttételek miatt is.
Ezzel tényleg lehet élvezni, hogy nekivágsz az országútnak, aztán csak repesztesz keresztül a településeken.
Én legalább is nagyon élvezem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.