Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94901) Szakbarbár válasza 6030D (#94880) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Helló

Én tervezem, hogy elindulok a 100-as távon, de csak szép kényelmesen nem sietve. Nagyjából ismerem az útvonalat, végig aszfalton vezet, országútival is járható, igaz vannak szakaszok ahol oda kell figyelni a kátyúkra és a kavics felhordásokra. A legrosszabb szakasz a Király-kút - Pilismarót szakasz és Dobogókő - Király-kút.
A szintidőkről nincs valami infó?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#94902) StLui válasza Hasaggymeg (#94897) üzenetére


StLui
veterán

Nem elkényelmesedés mindenkinél ez, hanem olyan mint a síelés, oda is csak kevesen másznak fel a lecsúszás örömérért önerőből, inkább a lift. Én is inkább csak azért mászom, hogy legurulhassak, de e-montival 3x legurulhatnék amíg önerőből csak egyszer. Ugye egy felvonós montipályán is aki gyakorolhat, azt az életben nem közelíti meg tudásban (lejtőzés) az aki csak önerőből mászik fel akármikor valahova. Runner-fx ezért is ajánlja a fully-t, mert sokkal többet lehet lejtőzni.
Kirándulás más dolog, bár ott is van létjogosultsága ha nem síkon tekersz hanem hegyek között, nagyobb távot tudsz megtenni, könnyebb autóról lemondani, stb.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#94903) Hasaggymeg válasza StLui (#94902) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mondasz valamit,bár autós nem igazán mond le kényelméről bringa miatt.A DH-ban egyértelmű a jogosultsága,nem csodálkoznék,ha a súlyával és árával fordítottan arányosan növekedne száma a déhások között.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94904) Jester01 válasza Szakbarbár (#94901) üzenetére


Jester01
veterán

#94888: "A Profi100-on a szintidők rögzítésre kerülnek: arany (5 óra), ezüst (6 óra) és bronz (7 óra) éremmel ismerjük el a szintidő alatt teljesítőket."

Jester

(#94905) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#94897) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, hogy lehet. :) Jó öreg 90-es évek. ;]

Nem is azt mondtam, hogy Te személy szerint megvetsz valakit, hanem úgy általában sokan, főként azokban az országokban ahol nem ismerik.
Nyilván megvan az a réteg is akiről beszélsz, leveszi a Porsche cayenne-ről a 3 millió ft-nyi vagy annak megfelelő eurónyi bringát, aztán max rásegítésen bohóckodnak rövidebb távokon, és kurva büszkék magukra, hogy gyorsan felértek a hegyre.
A bohócok megvannak mindkét oldalon, hány pénzeszsákot láttam már, pókhassal, és több milliós országútin tekerve. Alapvetően a bringa nem tanít meg bringázni. Én pedelec címszó alatt elsősorban a komolyabb montikra gondolok. Persze van létjogosultsága máshol is, de itt leginkább. Hiába van a segged alatt bármilyen komoly monti, rásegítés, egy technikás pályán lejönni nem fogsz tudni, főleg nem nagyobb tempóval, ha nem tudsz bringázni. És a le és fölfelét én egyben kezelem, ez teszi ki a bringázást nálam. Pedelec-el meg sokkal többet tudsz jönni lefelé, mint ahogy StLui is említette, mert nem korlátoz le fölfelé. És most akkor megint visszakanyarodtunk az előítéletekhez. :) Én azt mondom kell adni neki egy esélyt, de azt is tudom, hogy nem mindenkinek alternatíva. Tulajdonképpen neked sem. Eleve nem annyira szeretsz lejtőzni, és sokat is mész mindenfelé, nem Te vagy a célcsoport. :)

Egyébként szerintem a DH-ban pont nem annyira jelentős a pedelec térnyerése. DH-s általában elmegy egy felvonós pályára, akkor már jobban jár ha a bringája könnyebb. Inkább az AM/Enduro-ban robbant nagyot, mert ezekkel általában feltekersz a hegyre, nem felvonóval viszed.

[ Szerkesztve ]

(#94906) DUB Inc. válasza Hasaggymeg (#94899) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

én is azokat szeretem, amelyeknek lefele görbül a kormányuk...:) Viszont a feleségem miatt kellett vennem egyenes kormányút, hogy közösen bicajozhassunk. Hátha ráfanyalodik majd ő is... Még kezdő.

(#94907) 6030D válasza Jester01 (#94904) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor 7 óra után semmi?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#94908) Pttypang


Pttypang
veterán

Sima 1 1/8os fejcsore az iparis kormanycsapagyak felintegralt neven futnak? Vagy az mar a duci verzio lenne?

Everybody lies.

(#94909) Pttypang válasza Pttypang (#94908) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja nm, a kulso kell nekem, koszonom ;D

Everybody lies.

(#94910) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Ilyen markolatot használ itt valaki? (tuti) érdemes kipróbálnom?

http://www.bikefun.hu/data/thumb/21245/450x293

(#94911) Szakbarbár válasza Jester01 (#94904) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Köszi, közben én is megtaláltam ezeket.
Azt hittem lesz nyitvatartási idejük a frissítő és ellenőrző pontoknak is mint pl a BRM túráknak.
7-8 óra talán elég lesz pihenésekkel együtt, feltéve ha nem készülök ki hamarabb mint ahogy szoktam. :U

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#94912) Jester01 válasza Pttypang (#94909) üzenetére


Jester01
veterán

Vigyázz, mert vannak még szögek (45x45, 35x45 ilyesmi) meg magasság is amit nézni kell és sokszor nem is adják meg.

Jester

(#94913) Runner_fxr válasza DUB Inc. (#94898) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Amennyire utáltam régen ezt a gyártót, manapság annyira kedvelem. Nekem mondjuk ő a kiszemelt: [link]

Azt a markolatot szerintem felejtsd el. Csak olyat érdemes venni aminek a szarv dőlés szöge külön állítható.

[ Szerkesztve ]

(#94914) Pttypang válasza Jester01 (#94912) üzenetére


Pttypang
veterán

Mar ket fokosat lattam, nem is ertem, minek :D

Everybody lies.

(#94915) Hasaggymeg válasza DUB Inc. (#94910) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Használd a Link gombot,egyszerűbb nekünk megnézni. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94916) StLui válasza Hasaggymeg (#94903) üzenetére


StLui
veterán

Autósat úgy értettem, hogy van pl 3 hely ahova elmennél 3 nap alatt és ott bringáznál, de teljesítőképességed határán túl vannak bringával, akkor kocsival mész és lepakolsz mindenhol,majd tekerészel, így meg talán lepakolsz az első helyen és végigjárod csak bringával. Nekünk igaz sima trekkinggel de nagyon bejött egy ilyen túra, sík helyen volt, így 80-100 is belefért naponta, de hegyvidéken ez nem ment volna, nincs hozzá edzettség.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#94917) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Villany témához: sima bringával belerakod mászásnál mondjuk a 200-300W-ot legyen 6-8km/h a tempó. Rásegítéssel belerakod ugyanezt azzal a különbséggel, hogy a sebességed akár 2-3x annyi lesz a rásegítés miatt. Edzés megvolt. Élmény jobb. Nekem ez teljesen ok. Próbáltam. 6-8 km/h helyett 20km/h körül száguldani felfelé a köves gyökeres emelkedőn úgy hogy rendesen kell kapaszkodni a kormányba is. Ez élmény faktort növel amellett, hogy megmarad a sport értéke is.

(#94918) 6030D


6030D
Ármester

Ezt most csak így itt hagyom. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#94919) wagi


wagi
senior tag

Sziasztok.

Van egy Koliken MTB kerékpárom vastag külső terep gumival.
Mivel főként városban használom megoldható keskenyebb külső gumi felrakása a könnyebb hajtás érdekében?
Abroncs méret : Alu MTB 26 x 1,90 (20-559) BERETTA P-24
Külső gumi méret : PONELY 26 x 1,95 (54-559) IA-2005

Köszönöm a válaszokat.

(#94920) zoli03 válasza wagi (#94919) üzenetére


zoli03
őstag

Nem csak attól lesz könnyebb tekerni, hogy keskenyebb a külső gumi. Az csak az egyik tényező, de egyáltalán nem a legfontosabb.

(#94921) wagi válasza zoli03 (#94920) üzenetére


wagi
senior tag

Simább felületű gumira is gondoltam mivel a mostani bütykös.

(#94922) pc360 válasza wagi (#94921) üzenetére


pc360
addikt

Igen, ez a lényeg, hogy futófelületes (pl. Schwalbe Hurricane), vagy slick legyen. Ezekkel sokkal, de sokkal jobban haladsz majd. Amilyen sebességet eddig szenvedéssel tartottál, az sétagalopp lesz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#94923) DUB Inc. válasza Hasaggymeg (#94915) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ok.[link]

[ Szerkesztve ]

(#94924) Hasaggymeg válasza DUB Inc. (#94923) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hú,ez nagyon jó! 😂 Csodálkozom kis hazánk kimaradt,pedig volna itt is mit nézni. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94925) K Norbi


K Norbi
addikt

Basszus tombol a királydinnye tüske szezon :O Hátul 2 őt fogtam, elől egyet de le is engedett mire hazaértem.

(#94926) Sleek válasza Acef (#94893) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#94927) AXisBOLD válasza zoli03 (#94809) üzenetére


AXisBOLD
addikt

thx jónak tűnik, de P8 Lite-hoz nem lesz jó, annak a közepe felé vannak a gombjai és az oldalsó tartó pont benyomná valamelyiket. :(((

Aurea mediocritas

(#94928) trialboj válasza smkb (#94778) üzenetére


trialboj
őstag

Segítséget kérnék, komoot ügyben.

Már idegesít hogy valamit ennyire benézek, de én sehol nem találom ezt az offline map aktiválást. Felajánlott hogy letölthetek egy régiót, le is kaptam a megyémet, de nem tudom honnan kellene ezt elérnem. Az appon van olyan h offline maps, de ott csak azt tudom megadni hogy hova mentse le.

Neten meg szinte csak német nyelvű videókat találok... btw, tudja valaki hogyan kell ejteni az app nevét? kúmot? v kommüt?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94929) Runner_fxr válasza 6030D (#94918) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Elmész a pics@ba! :D

(#94930) smkb válasza trialboj (#94928) üzenetére


smkb
őstag

Nem kell aktivalni kulon semmit. PC-n megtervezed az utvonalat, elmented. Appon belul pedig letoltod azt is offlinera. Ha a terkep es az utvonal is offlineban is le van toltve akkor siman megy, nem kell kulon semmit allitgatni. Alapvetoen azt a regiot probalja betolteni, ahol a gps erzekel. Ha az nincs offlineban tarolva akkor nem megy neki. Akkor oda kell gorgetni a kepernyon ahhoz a reszhez ami megvan. A felso sorban levo 4 ikon kozul a bal elsot valasztva lehet nezelodni. Itt tudsz tevezni is, de azt PC1n konnyebb.

(#94931) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#94929) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak azért nem lájkoltam mert még majd biztos kell féket szervizelni nálad. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94932) szjoci


szjoci
őstag

Na úgy néz ki hogy végre kisebb távokat már aszfalton tudok abszolválni, a 4 hónap kényszerpihi teljesen lenullázta a bicajos múltat: tizenpár km laza tekerődzés után alig tudok leülni... :DDD
Viszont az alig használt Bryton rider 330-asom úgy fest megadta magát: Csak hébe-hóba akar elindulni, villog a kijelző amikor lapoz a következő képernyőre, a töltöttségjelző ikon egyfolytában azt mutatja hogy tölt...

(#94933) Tothgera30 válasza szjoci (#94932) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lassan de biztosan visszajön az, pusztán adj időt magadnak. Sajnos mostanában én is kéthetente tudok nyeregbe ülni, így próbálok szinten maradni, és télen is fogunk házi versenyeket szervezni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#94934) IMIIKE1998 válasza szjoci (#94932) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

De ugye nem valami komoly baj? :(

(#94935) Strezi


Strezi
őstag

Ovál vs normál lánckerék

Most már kicsit több tapasztalatom van vele. Tekertem erősen (alpok túra után), tekertem gyengén és leginkább vegyesen használva normál lánckerékkel (másik bringán).

Engem alapvetően zavar, felváltva használva a bringákat nem tudtam eddig megszokni. Ahogy átülök az oválos bringára (Speci Epic) olyan mintha szalajtana a sor az első pár kilométeren. Mivel SPD vel tekerek, kb. az idők kezdete óta, körívesen mozog a lábam, azaz nem csak tapaosom a pedált, hanem a teljes fordulaton feszítem. Elöt taposom, alul, hátul, fent húzom a pedált szépen körbe. Ezt eléggé összezavarja az ovál, hiszen körszegmensenként eltérő erővel tudom ugyanazt a fordulatot tartani. Pár kilométer után megszokom, de addig fura.

Mikor jó erőben tekertem, úgy éreztem, hogy segített olyan helyeken könnyebben felmenni, ahol határon voltam az 1x hajtásrendszerrel.Mintha könnyebb lett volna alacsony pedálfordulatnál átfordítani a lánckereket a holtpontokon. De, azóta ott felmentem normál lánckerékkel is és elmaradt a dráma. Szóval az erőnlét fontosabb mint az ovál. Ugyancsak, másztam trükkösebb helyeken, ahol fontos volt hogy egyenletesen tekerjek, különben elforgott a hátsó kerék. Itt nem segített az ovál, sőt! Sokkal nehezebb volt a nyeregben maradni mert szakaszosabban jött meg a nyomaték.

Szóval nekem nem egyértelmű az ovál előnye eddig. De, szerintem ha csak azt használnék, akkor jobbnak találtam volna.

Úgy gondolom, viszont annak aki taposópedált használ mindenképpen előnyösebb az ovál, ott jól jön az a nyomatékhullám amit ad.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#94936) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#94934) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bokáját törte,de már kifele tart a gödörből.

(#94935) Strezi...kábé ezt olvastam én is róla,vagyis nem ennyire részletesen,hanem,hogy megosztó fejlesztés.Van aki esküszik rá,más meg nem szereti.Froome szereti,de az az ember egy korcs droid,nézni is rossz ahogy ül,meg teker a bringán. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94937) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudnátok ajánlani olyan hátsó lámpát ami minimum 150 luxos, akkus tölthető és itthonról beszerezhető?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94938) szjoci válasza IMIIKE1998 (#94934) üzenetére


szjoci
őstag

Munkahelyi baleset volt, nem vészes, csak lassan gyógyul sajnos. Sarokcsontom tört el egy pindurkát, már szereztem emléket is róla: (aki nem bírja a csavarokat (bár itt ki az aki nem bírja :D ) ne kattintson!)röntgenkép.

Más: nagy respect a bicajozz.hu-nak, akitől rendeltem a feljebb említett Bryton-t. Holnap jön érte a futár ingyen és bérmentve(!), intézik a sorsát. Pedig már majdnem elpostáztam nekik :B

[ Szerkesztve ]

(#94939) 6030D válasza szjoci (#94938) üzenetére


6030D
Ármester

Vazze, hogy tudtál belelépni vízszintesen a csavarokba? :C

Nekem amúgy akkor szokott lassan váltani a Bryton, ha tele a memória. Olyankor leszedem róla a régit, és jobb lesz.
Frissítetted? Az elmúlt hetekben talán kétszer is jött rá frissítés.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#94940) Örni válasza szjoci (#94938) üzenetére


Örni
senior tag

Én harmadik hónapja vagyok itthon. Pont ma rendeltem meg az új bringát :) Nekem a lábszáram tört el három helyen. Hogy sikerült röntgen képet szerezned? Én azt sem tudom hogy pontosan hol vannak a csavarok a lábamban :( ezekből kiszedni valamit...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#94941) Hasaggymeg válasza Örni (#94940) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te meg hogyan törted el?...és főleg lássuk az új bringát! :K

szjoci...[kép]...na akkor ki is a kemény legény? (vagy a balf@szabb? :F ) :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94942) Örni válasza Hasaggymeg (#94941) üzenetére


Örni
senior tag

Remélem szerzek röntgenképet én is :) te mit csináltál?

Én kérlek a 26 éves mountainbike-ommal a helyi erdőben (18. kerület) egy lejtő alján egy fának csapódtam, persze egyedül voltam. A földön feküdve ránéztem a lábamra és a csontok össze-vissza álltak a bőr alatt... Nem is a fájdalom a rossz, hanem hogy tudod hogy most hónapokig semmit nem fogsz csinálni.

A bicajom csak egy Merida crossway 20 MD lesz, fehér. De ennél többet nem voltam hajlandó kifizetni egy drótszamárért :) Remélem ez is vagy 20 évig velem lesz! A másik versenyző egy CTM Tranz 1.0 volt. De a Merida váza elcsábított :) no meg most akciós.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#94943) szjoci válasza 6030D (#94939) üzenetére


szjoci
őstag

:))

Brytont teljesen feltöltöttem majd frissítettem hét elején, tegnap jöttek elő a problémák. Reseteltem is, alaphelyzetbe is állítottam. Utóbbi töröl minden adatot a memóriából, de a helyzet változatlan (nem jelzi hogy tölt, ha kikapcsolom hol a teli akku piktogramot mutatja (úgy hogy nincs töltőre dugva :F ) hol kikapcsol elméletileg rendesen, ha be van kapcsolva néha kiírja hogy kevés a szufla akksiban de az akku piktogram tele van és töltést jelez. Utána alig lehet bekapcsolni, néha csak töltőre dugva sikerül. Szóval teljes a káosz, remélem egyedi lesz a hiba :((

(#94940) Örni: Itt Egerben kiírják cd-re, ha viszel lemezt és szépen megkéred őket. Szerintem mindenhol így működik, de legközelebbi röntgenkor kérdezz rá. Jobbulást neked.

(#94941) Hasaggymeg: na jó, egy lemezzel meg egy csavarral leköröztél ;) De a sarokcsont gyógyul sajnos az összes csont közül legnehezebben :( Úgyhogy picit nyeregben vagyok. Vagyis leszek nemsokára ;]

(#94944) K Norbi


K Norbi
addikt

Defektgátló szalagokról van valakinek tapasztalata?
Defektgátló szalag.

[ Szerkesztve ]

(#94945) Hasaggymeg válasza Örni (#94942) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elkerültem egy gyereket,figyelmetlen voltam és elestem...vagyis inkább leugortam a bringáról egyenes lábban érkezve.Ami új bringádat illeti,azzal ne merészkedj erdőbe! :N

(#94943) szjoci ...itt az érmem is,melyet pont egy évre rá adtak át...miután kiszedték térdemből. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94946) Örni válasza Hasaggymeg (#94945) üzenetére


Örni
senior tag

Sajnálom :( ha ezeket a fémeket úgy is odaadják, akkor már minek veszik ki? :)
Ó, dehogynem megyek vele erdőbe :) ja, azt nem is mondtam, hogy van róla felvételem, mert a kamera a bicajon volt, de még csak egyszer néztem vissza. Még nem tudok rajta nevetni.

Szjoci: cd-re??? :) Jó hogy nem floppyra :) akkor csak megkérdezem megnézhetem-e.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#94947) venember83


venember83
nagyúr

(#94948) Pttypang


Pttypang
veterán

Na bemasztam a bicikliboltba ahol a mostani kormanycsapagyat is vettem, 3k kaptam egy bikefunt, meg valamennyire szigeteltnek is tunik, majd meglatom, holnap delelott bealkotom :D

Everybody lies.

(#94949) rétisün válasza Örni (#94946) üzenetére


rétisün
veterán

az enyémet nem vették ki (drót a kulcscsontomban) azt viszonnt bánom, hogy nem kérdeztem rá a röntgenképre, kaphatok-e.
mégis csak én vagyok rajta, nem? :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#94950) trialboj


trialboj
őstag

Többször megjegyeztem már itt fórumon is, hogy a 140es rugóút hányszor mentette meg a seggem mikor hülye voltam, és nagyot hibáztam egy technikásabb részen, már eleve azzal, hogy mikor lesodródtam az útról el tudta nyelni az egyenetlenségeket, és maradt tapadás.

Na ma a hardtailel voltam, egy másik bringás után, és egy elég király szűk szakaszon mentünk. EGy vicces kedvű seggfej úgy gondolta jó ötlet otthagyni a kivágott nagyobb ágakat az úton keresztbe, a haver látta őket de átment rajtuk, én későn vettem észre és nem akartam belemenni ezért meglehet hogy 1 mpre elengedtem a kormányt h kiforduljak előle, ez persze hülyeség volt, viszont mikor ismét megfogtam, már nem tudtam ráfékezni a kanyarra, és a két hupli felütötte a 100as telót, és belekatapultál a bokorba.

Szerencsémre, néhány karcolással megúsztam, a bringának sem lett baja, remélem a teló sem sérült. Talán annyi a tanulság, hogy bizonytalan terepen ne menjek közel senkihez, csak akkor meg olyan mintha egyedül mennék... ja meg annyi hogy 100as rebával csak óvatosan csapatni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.