Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93751) csodavas válasza Runner_fxr (#93750) üzenetére


csodavas
tag

Takarítás közben azért szoktam ellenőrizni a bringát. Illetve mivel tavaly is volt már egy ilyen kotyogás a hajtóműben azóta meg pláne. Akkor már egyszer cserélték, de az a vétel után 2 hónappal történt. Most ami jobban zavar az a ropogás, kattogás ami érkezik a monoblokk felől, illetve a nyolcas a lánctányérban, ha állítók a váltón hogy ne érjen hozzá akkor meg ugye nem vált normálisan. Úgy gondolom még egy esélyt adok ennek a garancia kérdésnek, utána pedig jöhet az új hajtómű. Még egyszer már nem fogok vele szarakodni.

(#93752) Runner_fxr válasza csodavas (#93751) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Amikor lötyög a monoblokkod, ne csodálkozz, hogy ropog. :) Így nem is szabadna használni.
Illetve az, hogy a lánctányér beleér a vázba, már egy igen durva fellazulás vagy csapágy probléma, ezek azért nem egyik pillanatról a másikra történnek, ennek van egy folyamata.

Ha nem vált jól az első váltó, azt okozhatja a váltó helytelen pozíciója is, lehet túl magasan van. Sajnos minimális 8-as új hajtóművekben is előfordul. Alivio-Deore szinttől fölfelé már nem jellemző.
Egyébként amíg a hajtómű ennyire kotyog, nem is fog jól működni az a váltó.

Ha kilazul az új monoblokk is, érdemes egy kis teflon szalagot tekerni a menetre, az meg szokta oldani ezt a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#93753) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

hogyan tudom kideríteni, hogy mekkora stucni kell a bicómhoz? átmérőre 12 centi, de a boltokba ha jól látom coll-ba adják meg

Xbox One: bandymnc

(#93754) Vanir válasza bandi0000 (#93753) üzenetére


Vanir
veterán

Szárra mekkora, szár átmérőre, befogóátmérőre, vagy hosszra?

(#93755) Tufa_ válasza Runner_fxr (#93750) üzenetére


Tufa_
aktív tag

UK Decathlonba visszamentem hogy a gyari felniszalag gagyi es ket defektet kaptam miatta. Az egesz bringat cserelni akartak szo nelkul.. :) Mondtam hogy eleg ha adnak uj felniszalagot es megcsinalom en (az ujban is cserelni kellett volna..) es vegul meg a defektes belsoket is kicsereltek.. Multinal vett bringanal siman eltudom kepzelni hogy pikpak cserelnek barmit merthogy nekik ugyis mindegy..

[ Szerkesztve ]

(#93756) bandi0000 válasza Vanir (#93754) üzenetére


bandi0000
nagyúr

elvileg mindkét vége 3,4-4 centi átmérőre, most 16 centi hosszú, amit nagyon hosszúnak érzek, láttam hogy van pl 7 centi is, az nem túl rövid?

Xbox One: bandymnc

(#93758) Vanir válasza bandi0000 (#93756) üzenetére


Vanir
veterán

Az a befogó az 31.8 lesz, oversize szabvány (1 1/4"). Stucnihosszt középtől középig (C-C) mérünk, nem az egészet az elejétől a végéig. Gondolom az a 16 centi hossz az középtől középig olyan 120-130 mm körül lehet. Ha hosszúnak érzed akkor inkább kisebb léptékekben csökkentsd, a 70 mm már nagyon rövid lesz utána. Menj be egy helyi bringaboltba, és kérd meg őket, hogy magyarázzák el, hogy működnek a dolgok, mielőtt vásárolsz.

(#93759) Foglalt név válasza Foglalt név (#93703) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mivel nem hagy nyugodni a dolog, még kicsit olvasgattam és találtam egy egész jó szösszenetet. Ha valakinek kidobná a kereső, akkor a TLDR verzió:
két út áll előtted:
-a lehető legnagyobb, még olyan reach-el rendelkező váz, amivel működik a legrövidebb és magasabb stucni
-csináltass magadnak egyedi bringát
Az első megoldásnál hosszú nyeregcső kell és amatőröknek ajánlható a rossz súlyeloszlás miatt.

Köszi mindenkinek, aki megpróbált segíteni! :R

[ Szerkesztve ]

(#93760) csodavas válasza outdoor (#93757) üzenetére


csodavas
tag

Köszönöm a drukkolást! Megjártam a decathlont, a váltó rossz pozícióban volt ezért ért bele a lánc. Ezt orvosolták is. A monoblokkot pedig cserélik, hívnak amint megérkezik az üzletbe, természetesen mindent garanciában. Köszönöm a segítségeteket! :R

Ui.: tavalyi garanciáztatásnál műanyag monoblokk került bele....elképzelhető hogy ezért bírt ennyit..

[ Szerkesztve ]

(#93761) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

tudtok ajánlani jó minőségű ponyvát bringatároláshoz?
az 1500ft-ost kinyírta a nap :)
ez jónak tűnik: [link] de jobb lenne kissé olcsóbban
bár ez is jónak tűnik: [link]

(#93762) Runner_fxr válasza Tufa_ (#93755) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Dolgoztam anno a decathlonban, azért ismerem nagyjából. :) A viszonylag jól működő garis ügyintézés ellenére sem szívesen vásárolok ott, mert iszonyú sok gagyi termékük van, de ez egy másik kérdés.

Jellemző a hozzá nem értés, ezért is bólintanak rá sok mindenre, hogy csere. Volt olyan, hogy az apuka visszahozta a fiával a bmx-et, elgörbült első kerékkel és villával. Nem is csinált belőle titkot, hogy mi történt, a fia nekiment egy kukának. Majd balhézott, hogy mi az, hogy az 50 ezres bmx-nek elgörbül a kereke és a villája ha nekimennek vele egy kukának. Nem tudtam megértetni vele, hogy a garancia az nem arra szól, hogy valaki balesetet szenved vele, mert nekimegy valaminek, autóknál, motoroknál sem arra szól a gari, hogy kidöntesz vele egy oszlopot és ingyen megcsinálják. :) Aztán persze hívni kellett az éppen aktuális felettest, aki meg mondta, hogy cseréljük ki.

Volt olyan is, hogy a szemem láttára vertek szét kalapáccsal egy 80-100 ezer ft-os Rock Shox telót, csak mert eresztette az oljajat garanciális időn belül. Hiába mondtam, hogy csak egy nyamvadt szimmering csere kell, nem érdekelte őket. Fel sem fogták.

Ezek miatt a vásárlók is nagyon elszemtelenedtek, olyan is volt, hogy a faszi vett 4-5 db alap Rockrider Montit, majd nyár végén visszahozta, hogy neki ezek nem tetszenek, adják vissza a pénzt, addig balhézott míg visszakapta. Gyakorlatilag csak azért vette, mert olcsóbb volt mint kölcsönözni, már akkor tudta, hogy vissza fogja hozni. Hihetetlen dolgok mentek ott. :D

(#93763) Pttypang válasza outdoor (#93757) üzenetére


Pttypang
veterán

Mikor vettem a 340et 2+ eve, akkor mèg egesz jo volt a ruhak minosege alacsonyabb kategoriaban is, de ez is elmult mar, egy-ket szintet maszott felfele az egesz paletta arban, ami eleg vicces. Az uj modellekre biciklinel kb egy kategorianyi maszas van felfele, az uj verzios 340et inkabb n nezegessuk, vajon hol faragtak a koltsegekbol a sajat markas valtokar sram helyett es hasonlok.. :D

Everybody lies.

(#93764) Runner_fxr válasza Pttypang (#93763) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nézegettem ruházatot, na mondom veszek egy olcsó montis gatyát a dekában. 10-ért árultak egy olyan gatyát, hogy hangosan felnevettem. :D
Aztán végül egy Endura lett 20-ért, de kb 10-szer jobb.

A hétvégi bringázásom eredménye, egy szakadt Schwalbe Nobby Nic külső. :) Pedig még egész jó állapotban volt, aztán olyan 50-60-as tempónál egyszer csak szétdurrant. Még az a szerencse, hogy a felni megúszta. Ja és, hogy nem az első gumi volt.

[kép]
[kép]
[kép]

(#93766) trialboj válasza Runner_fxr (#93764) üzenetére


trialboj
őstag

És hogy sikerült megállni? Vagy milyen terepen kaptad? Sziklás erdős? Még sosem kaptam ilyen defektet, de elég nagy szerencséd lehetett.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#93769) Hasaggymeg válasza csodavas (#93760) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Több Shimano is műanyag,mégis jól bírja.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93770) K Norbi


K Norbi
addikt

Új csengőm/ világítás. Láthatatlanok imádom :K

[ Szerkesztve ]

(#93771) Hasaggymeg válasza K Norbi (#93770) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A csengő rendben,de olyan világítást mely "láthatatlanul" kicsi,vagy belesimul a kormányba és még látsz is vele még nem gyártottak. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93772) K Norbi válasza Hasaggymeg (#93771) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem tolom erdőbe, csak kivilágított kerékpár úton ha setét van. :K
Látszani elég meg a rendőrök ne büntessenek meg.

Km órát is leszereltem, mert állandóan azt lestem mennyi az átlagom, mennyi km tekertem eddig.
No még egy kicsit! Toljuk meg... Javítsunk az átlagon.
Közbe meg elfelejtettem a kerékpározás lényegét. :)

[ Szerkesztve ]

(#93773) andrisbandi válasza K Norbi (#93770) üzenetére


andrisbandi
őstag

Invisible Bicycle Bell

Én is vettem, itteni ajánlásra.
Miden okés, de azért lehetne hangosabb.
Nem az a zavaró csöngő hangja van, inkább kellemes, szép. Azért észre szokták venni ha csengetek.... de lehet majd kipróbálom az eredeti "drágát" is. Ki kell túrnom valahonnan a nevét, mert már elfelejtettem...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#93774) Vanir válasza K Norbi (#93770) üzenetére


Vanir
veterán

Van olyan csengőm, zseniális cucc. :)

(#93775) Pttypang válasza Hasaggymeg (#93769) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem jopar ezer km-t kibirt a muanyag monoblokk a 340-ben, aztan csao azert csereltem, mert akadt nalam egy fem hazas shimano, pedog van ra gyanum, hogy tobb terhelest kapott tolem, mint amire szanjak.. :D

Everybody lies.

(#93776) K Norbi válasza andrisbandi (#93773) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez van nekem is :K Eredeti? No az engem is érdekelne, az tuti még hangosabb.

(#93777) rétisün válasza andrisbandi (#93773) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, knog néven ment az 'eredeti'

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#93778) K Norbi válasza rétisün (#93777) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi :R

(#93779) jjeahh válasza andrisbandi (#93773) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is ilyen van már tavasz óta, szeretem, nekem a hangerejével sincs gondom, az összes csengőnél hangosabb amit eddig próbáltam és ja, kellemes, szép hangja van. Kíváncsi lennék, hogy az eredeti miben jobb nála, elég egyszerű szerkezet. Annak knog oi amúgy a neve.
És ha már knog, a lámpáikat vajon nem másolták le még a kínaiak?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#93780) krisz4b70 válasza csodavas (#93739) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Barátnőmnek is ilyen bicója van, megnéztem, ugyanaz a helyzet festék lejött ugyanott, valószínű nem csak ez a kettő ilyen. :U

Egy ideje mi is visszaakarjuk vinni, kicsit mintha kotyogna a középrész, és bizonyos időközönként kattan egy nagyot hajtáskor, ilyenkor mi lehet a gond?
Féktárcsákban meg elöl hátul 8-as.

(#93781) Hasaggymeg válasza krisz4b70 (#93780) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vigyétek amíg nem késő. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93782) zoli03


zoli03
őstag

Pár napja linkelte valaki ezt a Roswheel táskát: [link]. Ez mitől áll meg ilyen mereven a képeken? Teli van tömve?

(#93783) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Ország közepétől kb max 50-100km-es körzetben tudtok Tatai tó körüli gyerekkel bicajozáshoz hasonló helyet? :R

[ Szerkesztve ]

(#93784) eddie1978 válasza Foglalt név (#93759) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Nekem 48% a belső lábhossz-magasság arányom. Állítólag az átlag 46% körül van. Aki alatta van annak könnyebb, a felette lévőknek nehezebb vázat választani. A mostani CX vázam is határeset. Kormány nagyon alacsony. 5-8cm-rel több stack kéne a kényelmes geóhoz. 8cm a 0cm drop-hoz.

(#93785) planbmokus válasza fpeter07 (#93717) üzenetére


planbmokus
senior tag

Teljesítménydiagnosztika után nem fogsz Fertő-tó kört nyomni, vice versa.
Tapasztalat.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#93786) J.Pinkman


J.Pinkman
tag

7 sebis bringához rendeltem 8 sebességhez való Shimano első váltót. Lesz vele gond, vagy még belefér?

(#93787) Pttypang válasza krisz4b70 (#93780) üzenetére


Pttypang
veterán

Nincs meghuzva a monoblokk.

Biztos ,hogy az kattan, nem a nyereg?

Everybody lies.

(#93788) Vanir válasza J.Pinkman (#93786) üzenetére


Vanir
veterán

Elvileg jó lesz, itt a felül/alul húzás, első lánctányérok száma, bilincsátmérő, monti/oúti típus (más a húzásuk) ami bezavarhat.

(#93789) K Norbi válasza K Norbi (#93770) üzenetére


K Norbi
addikt

A másik járművet senki nem vette észre..
" A repülő seprűt" ;]

(#93790) krisz4b70 válasza Pttypang (#93787) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Tuti, csak akkor kattan ha teker.
Mindenesetre majd a héten visszavisszük mi is.

(#93791) csodavas válasza Hasaggymeg (#93769) üzenetére


csodavas
tag

Én elhiszem neked, akkor lehet hogy csak ezzel volt baj. Mindegy is. Jövő héten megérkezik az alkatrész az üzletbe aztán vihetem cserére. Legközelebb már, hajtóművestől cserélem, de akkor a múltkor említett aliviora, megfelelő csapággyal hozzá.

(#93792) Pttypang válasza krisz4b70 (#93790) üzenetére


Pttypang
veterán

Az elozo generacios, sima rr500-ban mèg rendes fem monoblokk volt, haverom meg mindig azt hasznalta 2 ev utan :D

Everybody lies.

(#93793) Vasy09


Vasy09
őstag

Erre esetleg valaki? Vagy esélytelen a dolog, s vegyem a hozzá passzoló 970es váltót? :U

Gamertag: Vasy09

(#93794) Hasaggymeg válasza Vasy09 (#93793) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ha a hajtóműved láncvonalát,maximum fogszámait és fogszámkülönbségeit tudja akkor jó lehet,az átdobónál nincs nagy jelentősége hátul 9,10 vagy 11 sebességed van.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#93795) flash- válasza rétisün (#93584) üzenetére


flash-
veterán

ez igen szép hajlás, szép váz:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#93796) outdoor válasza csodavas (#93760) üzenetére


outdoor
aktív tag

Örülök. Szerintem a csere monoblokk már rendesen szolgál majd.

Valójában gyakran előfordul az 520-on. A kedvező árába számításaim szerint épp beleférhet egy váltó és monoblokk csere. De anélkül is működne kellene. Szerintem egy ilyen cég nem adhatja az elégedettségnél alább. A Decathlon megteheti, hogy a bicikliik a kategóriájukban mentesek legyenek a csökönyös, irritáló hibáktól. Annyi értékes visszajelzést kapnak, a Cannondale, Csepel, Giant, Merida sem kap ennyi felhasználói visszajelzést. Ha a legújabb forradalmi újítások helyett a gyenge pontokat erősítik meg, és ilyen termékekkel jelennek meg, már nyertek. Vissza kellene hívniuk az 520-at. Az eladás pillanatában tudták, milyen hibák fognak fellépni.

A proper digital assistant could be my best friend

(#93797) Pttypang válasza outdoor (#93796) üzenetére


Pttypang
veterán

Még szerencse, hogy ez egy profitot termelő cég és nem szeretetszolgálat.
Addig faragják, amíg elfogadható mértékű a sírás utána. Ez szerintem még nagyon messze van a végkifejlettől. ;]

Everybody lies.

(#93798) Foglalt név válasza eddie1978 (#93784) üzenetére


Foglalt név
addikt

48.6% :U
Az ember magából indul ki, tehát ha neki jó, mindenkinek jó; úgyhogy ha nem tartozol a szerencsések közé, akkor se együttérzésre, se támogatásra nem számíthatsz marad az árral szemben úszás és hozzá a megvető vélemények, hogy neked miért nem jó, ami mindenkinek.

(#93799) ZolkoW válasza eddie1978 (#93784) üzenetére


ZolkoW
őstag

ilyen matek MTB-re is van, vagy ott eleve kevésbé veszik komolyan a kérdést?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#93800) Hasaggymeg válasza Foglalt név (#93798) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na ne sírjatok,nekem ez 49-49,5% körül van. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.