Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94401) Because válasza pc360 (#94369) üzenetére


Because
őstag

lerendelhetsz egy ilyet akár: [link]

(#94402) G@ben


G@ben
addikt

Számomra meglepő dologgal találkoztam nemrég V-fék beállítás területén. Az olyan fékpofáknál, ahol a pofa nem szimmetrikus, azaz az egyik fele a szártól sokkal hosszabban nyúlik, mint a másik (pl [link]), előre és hátra fordítva rakják be, azaz elöl a pofa rövidebb része áll előre, hátul viszont a hosszabb. Ez miért van?
Amikor anno ilyen fékre váltottam, nekem úgy szerelték be, hogy mindkét keréknél a rövid rész volt elöl és nem volt semmi gondom vele.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#94403) Hasaggymeg válasza G@ben (#94402) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem hülyeség,a jobb betéteken megvan jelölve az irány és egyformán kell tenni elől-hátul.Tudtommal mindig a rövid része mutat előre.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94404) G@ben válasza Hasaggymeg (#94403) üzenetére


G@ben
addikt

Az összefoglalóban lévő videóban is így mutatja, tesóm bringáján is így rakta össze a szerelő, illetve egy másik szerelő is így mondta. Ezért gondoltam, hogy eddig én tudtam rosszul.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#94405) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#94403) üzenetére


ZolkoW
őstag

ráadásul a cserélhető gumisnál csak az egyik irány biztonságos..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94406) Hasaggymeg válasza G@ben (#94404) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem vették figyelembe a nyilat a betéten,vagy az első/hátsó fékeken különbözően a betétek? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94407) G@ben válasza Hasaggymeg (#94406) üzenetére


G@ben
addikt

Nem tudom, én nem láttam nyilat. De tesóm bringáján gyorsan meg is fordítottam.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#94408) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok szakértők! :D

Nem régóta használom a jelenlegi Giant ATX bringámat, most estem túl az első defekten. Emiatt szembesültem vele, hogy nem tudom leszedni a kereket, mivel egy kinézetre imbuszkulcsnak megfelelő lyuk van a csavarban, de nem hatszögletű, hanem ötszög alakú :F
Van valakinek tippje, hogy milyen szerszámot érdemes ehhez használni, és hol tudok ilyet beszerezni?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#94409) planbmokus válasza Hintalow (#94408) üzenetére


planbmokus
senior tag

Egy képet dobj róla!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#94410) Because


Because
őstag

újabb 25 kilós csemperagasztó, meg se próbáljátok clipses pedállal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94411) ZolkoW válasza Because (#94410) üzenetére


ZolkoW
őstag

én a gyerekemet is SPD-vel vittem mindig, amíg el nem érte a 20-22 kilós súlyt, valami ilyesmi volt a gyerekülés súlyhatára :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94412) Hasaggymeg válasza Because (#94410) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez obis reklám,muszáj töröljelek! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94413) Because válasza ZolkoW (#94411) üzenetére


Because
őstag

mindenfele ment a hátulja, azért meredek volt a hazaút. valóban egy gyerkőc is ennyi lehet, hát egy olyannal nembiztos, hogy elindulnék :U

(#94412) Hasaggymeg : elnézést azt elfelejtettem kitakarni :D

[ Szerkesztve ]

(#94414) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Ez mit jelent: for crotched type rims only?

(#94415) ZolkoW válasza Because (#94413) üzenetére


ZolkoW
őstag

igen, ahogy nőtt, egyre zavaróbb volt a súlytöbblet... emelkedőn is, de kormányzásnál is.
aztán hegyen fölfelé (főleg erdőben mentünk, meg kis forgalmú oda vezető úton, városban nem mertem volna) amikor kérdezgette, hogy "apa, miért nem mész gyorsabban?" :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94416) Örni válasza Because (#94410) üzenetére


Örni
senior tag

Ha majd eladod a bicajt, ezt a képet tedd fel :D

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#94417) Because válasza Örni (#94416) üzenetére


Because
őstag

volt ez már "szebb" is :DDD

(#94418) Örni válasza Because (#94417) üzenetére


Örni
senior tag

Ez még jobb :D Megkímélt, keveset használt Kellys eladó :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#94419) Because válasza Örni (#94418) üzenetére


Because
őstag

nem csak én vagyok ennyire buggyant, ismerős is a 15x15-ös 4 méteres gerendát a bicón tolta a kertbe :D

[ Szerkesztve ]

(#94420) galuska95 válasza ro_bert17 (#94414) üzenetére


galuska95
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#94421) ro_bert17 válasza galuska95 (#94420) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nagyjából eddig én is eljutottam a gúgliban, csak ez nekem egyszerű halandónak kevésbé értelmezhető. Átlagos bringáknak jellemzően milyen a pereme?

(#94422) HEAHEA válasza Because (#94417) üzenetére


HEAHEA
tag

Már csak egy taliga hiányzik, mint kerékpár utánfutó. :D

94396 IMIIKE1998 nem muszáj várni, ha valakinek megtetszik, úgyis elviszi

(#94423) K Norbi válasza Because (#94417) üzenetére


K Norbi
addikt

Mint valami öszvér, ez a bringa megdolgozik az áráért. :C

(#94424) varsam


varsam
őstag

Nem túl drága de jó markolatot tudtok ajánlani MTB-ra?
Most ilyen alis bilincses van, de ezen nagyon vékony a szivacs sajnos.

Valami vastag szivacs lenne talán a legjobb. Gumisat még sosem használtam, de ha tudtok beváltat, jöhet az is.

[ Szerkesztve ]

(#94425) trialboj válasza varsam (#94424) üzenetére


trialboj
őstag

Én ilyet fogok venni, ha a mostani leharcolódik. Mondjuk nekem többnyire a piros logóval ellátott gyűrű kell, de azért remélem a minőség sem túl gagyi.

Ilyet már használtam, ez tuti jó, főleg ha kesztyűvel gyötröd.
[link]

Erről nem tudok sokat, de nagyon jól néz ki, szóval csak saját felelősségre, viszont volt ilyen márkájú szemüvegem, és egész korrekt az ár értéket aránya.
[link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94426) varsam válasza trialboj (#94425) üzenetére


varsam
őstag

Ezzel a mostanival az a bajom, hogy a szivacs alatt van még egy műanyag réteg, ami felcsúszik a kormányra. Emiatt a szivacs még vékonyabb, alig pár mm és elég kemény tud lenni néha. Ezért szeretnék valami vastagabbat, plusz amúgy is elég nagy kezeim vannak, elfér a nagyobb.

(#94427) Because válasza K Norbi (#94423) üzenetére


Because
őstag

hű társam a hétköznapokban, muszáj neki :P

(#94428) pc360 válasza rétisün (#94397) üzenetére


pc360
addikt

Igen, ez az egyenes még tetszik is. Azért gondoltam acélra, mert még viszonylag rugalmas anyag, az a kevés tőkesúly meg nem izgat, ellenben nem kell tartanom a szétrepedésétől.

Az alu villák nem túlzottan merevek? De ha azt mondjátok, hogy azok is élhetők, megnézem őket. A nyakat lemérem majd... Köszi! Nehéz döntés lesz így látatlanban. Linkelnél még kérlek olyat, amit te is beletennél a gépbe?

Because (#94401): Érdekes darab, köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#94429) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Egy kis kerékpáros jogi kérdésem lenne.

Tegnap a hősök terénél kerékpárral elütöttem egy turista hölgyet. Valószínűleg eltörött a könyöke, vagy kificamodott, a mentősök nem tudták megmondani. Előttem ment a bicikli úton már középen a választóvonalon.
Megpróbáltam elmenni mellette, majd mikor ez nem sikerült, fékeztem, de késő volt. Neki mentem elestünk.
Volt rendőr, helyszínelő, stb. Ő és a tanúk nem tudta magyarul, én meg nem tudok angolul. Vita balhé nem volt, a hölgy többször is bocsánatot kért, a hatalmas fájdalmas ellenére. A rendőrök is normálisak voltak, csak a helyszínelők keménykedtek kicsit, de ők sem vitték túlzásba. Másfél óra múlva iratok vissza,majd értesítenek, mindenki a saját dolgára (kivéve a szerencsétlen hölgyet akit a mentő elvitt).

Kérdés, lehet e ennek rám nézve jogi következménye. és ha igen mi? Én szabályos helyen tekertem, és bár lehet hogy nem mindet tettem meg az ütközés elkerülése végett, mégis csak ő kóricál a kerékpár úton.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#94430) pc360 válasza zorzy4 (#94429) üzenetére


pc360
addikt

Nyilván nincs semmi következménye. Abban az esetben is, ha te lettél volna szabálytalan, kapnál pár tízezernyi bírságot. Akkor lehetne belőle baj, ha kiderülne, hogy szándékosan nyomattad neki annak ellenére, hogy láttad, előtted császkál.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#94431) zorzy4 válasza pc360 (#94430) üzenetére


zorzy4
őstag

A próféta szóljon belőled, a hölgy meg épüljön fel mihamarabb. Legalább nem a Magyar mentalitás, hogy még ő van felháborodva.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#94432) ivana válasza zorzy4 (#94429) üzenetére


ivana
Ármester

Nem hinném, hogy lenne belőle bármi is, ha lenne is könnyen védhető, hogy te szabályosan közlekedtél és eléd szédült egy gyalogos féktávon belül.
Ha városban mászkálsz szerelj fel egy csengőt.

(#94433) Hasaggymeg válasza zorzy4 (#94429) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem a te konkrét esetedre gondolok most éppen,mert nem tudom pontosan hol történt,de a városban sok helyen összeterelnek minket a gyalogosokkal (és autósokkal) mint a barmokat ezek a rohadt politikusok,csakhogy nagy csinnadrattával átadhassanak egy újabb úgynevezett bringás utat legalább 3x egymás után,természetesen a kamerák előtt! :((( ...így nem marad más mint vigyázni magunkra és egymásra is,mert szerencsétlen gyalogos is csak áldozat mint te és nem hibás azért,mert például a bringás sávon kényszerül várni a buszt. :W
U.I....még jó,hogy te legalább megúsztad.Legalábbis remélem...

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94434) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok.
Adott egy Gepida 700 Crs kerékpár.
Az első villát szeretném cserélni.
Erre:[link]

Abban kérnek hozzáértő segítséget,hogy jó lenne e nekem ?
Köszi előre is.

-Galaxy S20 - The best-

(#94435) zorzy4 válasza ivana (#94432) üzenetére


zorzy4
őstag

Csengettem mint az őrült. És az baj, hogy nem féktávon belül került elém. Már láttam jó előre, csak gondoltam lecsengetem, és kikerülöm, főleg hogy már épp a szembemenő sávba készült átmenni.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#94436) Hasaggymeg válasza csabicska (#94434) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem,tudtommal a Gepidád homlokcsöve nem kúpos.

(#94435) zorzy4 ...mikor a csengő már nem használ marad a fék. Ha nem másért,hát saját testi épséged érdekében is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94438) zorzy4 válasza Hasaggymeg (#94436) üzenetére


zorzy4
őstag

Volt az is szerintem kiléphetett elém vissza, talán pont a csengő miatt.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#94439) csabicska válasza Hasaggymeg (#94436) üzenetére


csabicska
senior tag

Akkor nem. :(
Milyen is lenne jó?
Milyet keressek?
Vmi komolyabbra cserélném...
[kép]
Most ez van.

-Galaxy S20 - The best-

(#94440) szjoci válasza csabicska (#94439) üzenetére


szjoci
őstag

1⅛"-os villanyakúakat keress. Ennél amit linkeltél az a szó nem tetszett a topikgazdánknak hogy "tapered" (kúpos), mert ez nem megy bele a gepidád fejcsövébe. Valamint a villanyak hossza is lényeges infó, ha rövidebb mint a jelenlegi, akkor kihúzhatod a listáról.

(#94441) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Ha valaki érdekel az ilyesmi:

"Interested in the Pinion Drive Technology gearbox? Listen to the interview with Marc Seemann of Gates Carbon Drive talking about the advantages and longevity of this advanced drivetrain. Bicycle Touring Pro https://soundcloud.com/bicycle-touring-pro/pinion-gates"

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#94442) trialboj


trialboj
őstag

Mennyire jogos elvárás v kérés az hogy a nevetségesen hosszú szervíz idő miatt megtagadom kifizetni a teljes javítási költséget? 3 hete van szervízben a villám eddig 35000 ftnál járunk, mult csütörtökön hétfőre ígérték hogy átvehetem, akkor okéztam le a javítást is... addig fsz tudja mit csináltak, gyönyörködtek benne?!

Még 2 hét előtt voltam reklamálni hogy ez már sok, akkor a bolt azt mondta hogy ha eltelik a 2 hét, ők is reklamálhatnak a hivatalos FOX szervíznél, mert hogy én oda küldtem nyaralni a bringát :)) / :((

Azt most hagyjuk hogy miért nem küldtem pestre meg hasonlók, azt hittem ez max 1 hetes történet lesz.

Szerintem jogos lenne valami kedvezményt kérni a rettenet sok késlekedésért, esetleg azt mondani, hogy a köv jóval könnyebb rebámat, csinálják meg ingyen. Csak ezzel meg az a bajom, hogy ha beleegyeznek akkor összecsapják, v esetleg végig sem csinálják a szervízt, csak kibontják és összerakják...

Ha nem lenne másik bringám, nem tudom hogy reagálom le ezt a szitut.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94443) StLui válasza trialboj (#94442) üzenetére


StLui
veterán

Múltkori kérdésedre ez talán válasz? [link]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#94444) Játékos válasza trialboj (#94442) üzenetére


Játékos
addikt

Sajnos nem jogos kérés/elvárás a szerviz felé!
Nincs végtelen kapacitásuk, nem kérték, hogy küldd hozzájuk. Legjobb tudásom szerint az ide vonatkozó hatályos Magyar jogszabály szerint a szerviznek "TÖREKEDNIE KELL, hogy 15 napon belül elvégezze a munkát"! Teház nincs szabályzás rá gyakorlatilag...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#94445) Hintalow válasza planbmokus (#94409) üzenetére


Hintalow
senior tag

Remèlem látható, meló után tudtam csak lekapni. Mifèle csavar lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#94446) planbmokus válasza Hintalow (#94445) üzenetére


planbmokus
senior tag

Az szép!

Volt egy-két gyártó, aki gyártott ilyen speciális tengelyvéget, amit csak a saját fejével tudtál leszedni...
Itt most ugyan az az kérdés, hogy csavaros a tengelyed, vagy sima gyorszár-pálcás, mert akkor egyszerűen fogóval leszedde és bedobsz egy sima gyorszárat. Ha viszont az előbbi eset, akkor komplett tengely-gyorszár csere...

Akkor a másik vége is ilyen?

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#94447) Runner_fxr válasza trialboj (#94442) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Legközelebb küld a Dr. Bike-ba.

(#94448) -=RelakS=- válasza Hintalow (#94445) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez szerintem gyorszár, ilyen

Nekem is van, feketében. Van hozzá frankó kis egyedi kulcs, a végén egy csavarral, amivel rögzíteni lehet a gyorszár végében a kulcsot, amíg használni kell.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94449) Pimpő


Pimpő
tag

Hali!

Járatos itt valaki agyváltókban?
Létezik az, hogy egy Shimano Nexus 8-at, nagyobb nyomatékkal megterhelsz, pl. egy intenzívebb kigyorsításnál lejtőn felfelé rátaposol 100kg-al a pedálra, akkor az kattan és megugrik? (kis időre megszalad a lánc, nem viszi át a kerékre a nyomatékot)

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#94450) Hintalow válasza -=RelakS=- (#94448) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szerintem ez lesz a titok nyitja, mert a túloldala is hasonló mint a kèpen

Ezzel az a rossz poèn, hogy kulcsom persze nincs hozzá, használtan vettem a bringát, gyárilag ilyennel van szerelve, ès ha nem lesz más megoldás, vehetek egy ilyen szettet csak a kulcs miatt.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.