Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94451) ivana válasza Pimpő (#94449) üzenetére


ivana
Ármester

Vagy rossz a beállítás, vagy kopott már. De az első valószínűbb, jól be kell állítani a bowdent.

Hintalow: svédfogó vagy ha más nem megy 5-ös fémfúró ;)

(#94452) ZolkoW válasza Hintalow (#94450) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem inkább az előző tulaj által rárakott lopásgátlós csavar? sima imbusszal volt ilyenem, arra volt hivatott, hogy ne lehessen csak úgy szerszám nélkül kikapni a kereket. Ennél a képnél nem látom, hogy meg lehet-e fogni fogóval, vagy elforgósra alakították ki... én valszeg köszörülnék hozzá szerszámot valami vasrúdból, de ha nincs ilyen kéznél, akkor ...nem irigyellek :-/

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94453) -=RelakS=- válasza ZolkoW (#94452) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az első képen az 5szögű tengely körül elforog a burkolat.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94454) planbmokus válasza -=RelakS=- (#94448) üzenetére


planbmokus
senior tag

Pont ilyenre gondoltam!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#94455) RaiZka


RaiZka
tag

Sziasztok,

köszi mindenkinek a pedállal kapcsolatos tanácsokat.

Lenne még egy összetettebb kérdésem."Őszi-téli ruházat"

Az a tervem, hogy olyan -5 fokig használnám a bicajt. A nadrág / alsó ruházatra megtaláltam a megoldást a felsővel viszont bajban vagyok. 78 oldal böngészése, olvasása után is zavaros a kép.

Hosszú ujjú aláöltözet - Hosszú mez - Kabát?
Hosszú ujjú aláöltözet - Rövid mez (eseteg karmelegítő) - Kabát?
Rövid ujjú aláöltözet - Hosszú mez - Kabát?

(Kabát nyilván már csak a hűvősebb időkben.)

Milyen kombót ajánlanátok? Esetleg valami teljesen mást? Konkrét típusokat is nagyon örülnék.

:R :R

(#94456) ZolkoW válasza RaiZka (#94455) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem vagyok nagy téli bicikliző, csak pár gondolat:
nekem a nadrág nagyobb gond volt, mint a felsőtest, azóta sincs igazi meleg gatyóm, duplával már majdnem jó volt :)
Állítólag a lélegző anyagokat megöljük (márhogy elrontjuk a lélegzésüket) azzal, ha sok réteget veszünk fel belőlük. magyarul 1-2 rétegre vannak kitalálva. tehát 3 már lehet,hogy sok. mondjuk a mínusz 5 elég durva, ha komolyan tolod, és sokáig, nekem ott a levegővétel is tuti gond lenne, kellene valami sál a szám elé...meg balaclava (símaszk-izé) alap már plusz pár foknál is. a sima sapkát nem győztem igazgatni a fülemre...
meleg kesztyű is.
Nekem az izzadás miatt kellett az is, hogy lehetőleg egyetlen cipzárral tudjam szabályozni a hűlést.
mivel téli spd cipőm nincs, télen felkerült a taposópedál is, és sima túrabakancs..
a menetszél ellen meg a mellemet kellett nagyon védeni, így előbb mellény, aztán hidegebb időben a bringás kabát, majd arra a mellény. de pluszban jobb bringázni :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94457) rétisün válasza pc360 (#94428) üzenetére


rétisün
veterán

bocs, egy kicsit elcsúsztam a válasszal :B

amit linkeltem, talán még az, amit betennék egy outiba. a többi oldalakon is kb. ezek vannak, leginkább surly-k, bár azért nem túrtam fel az egész netet, csak pár oldalt, ahonnan már rendeltem. acél nem nagyon van, alu meg karbon főleg.

az alu villa merev, annál sztem a karbon jobb, igaz jóval drágább is. mindenesetre az a 'nyúlósság' amit a mostani villád produkál, elég furcsa, főleg hogy azt mondod, egy ismerősödnél is van ilyen.....biztos, hogy a villa csinálja?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#94458) pc360 válasza rétisün (#94457) üzenetére


pc360
addikt

Legalábbis nehezen tudom elképzelni, hogy más legyen. A kormányszár elfordul, sőt, még a vállak is elfordulnak, szóval inkább valahol az alatt vész el a tekerés ereje. Ilyenkor a fékpofák is elfordulnak a felni vonalához képest... Ezt a részt elfelejtettem említeni. És azt hiszem, nem a kerekem ennyire rugalmas. Vagy ez kardküllő-jelenség is lenne? Nem úgy tűnt. Egyszerűen nem látom, hol vész el.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#94459) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Sziasztok,

A Torpado kerékpárokat ismeri valaki? Mármint közelebbről.. :)

(#94460) pc360 válasza DUB Inc. (#94459) üzenetére


pc360
addikt

Korrekt stuff. Miért? Szerintem hasonló mint a CTM vagy a Kross, egész magas kategóriáik is vannak.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#94461) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Lehet kicsit hülye kérdésnek tűnik, de milyen típusú kerékpárt terveztek eredetileg sík terepre? Tehát mondjuk Debrecen és hasonló alföldi helyekre. Mert a váltókon a fokozatok a nagy részét ki se lehet errefelé használni, hiszen nincsenek nagyobb emelkedők.

[ Szerkesztve ]

(#94462) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy egy ilyen MTB Neuzer biciklire szoktak skorpió kormányt tenni? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#94463) Jester01 válasza IMIIKE1998 (#94461) üzenetére


Jester01
veterán

A fokozatok cserélhetők, hátul könnyebben elöl nehezebben. Már ha csak ennyi a baj.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#94464) IMIIKE1998 válasza Jester01 (#94463) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nem, úgy értem, hogy például az MTB-ket hegyre tervezték, de az országúti kerékpárok is gyakorlatilag emelkedők megmászására vannak tervezve. De lehet én fogalmazok rosszul.
Ha debreceni lennél, milyen bicajt vennél, ha itt akarnád használni?(Átfogalmazva. :) )

(#94465) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#94464) üzenetére


zoli03
őstag

Országútival az emberek simán mennek 100 km felett is. Ha a lakóhelyeden éppen nincs is domb vagy hegy, messzebb attól még lehet, meg szembeszél is lehet. Ha aszfalton használod, akkor veszel egy SS-t vagy egy agyváltós gépet, ha terepen, akkor meg úgyis kell az MTB, hiába sík az út.

(#94466) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#94464) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha ott laknék nagy valószínűséggel egy Cross kerékpárom lenne.Jól suhan aszfalton,de ha földútra tévedsz sem jön zavarba.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94467) Napfénysüti válasza pc360 (#94458) üzenetére

Karküllőnek se kellene okoznia. Nekem elöl csak 16 küllőm van amik ilyen aerok de az égvilágon semmi mozgásuk sincs terhelés alatt. Mondjuk 85kg vagyok de már ez se olyan kevés. Szoktam hegyre kiállva erőből menni úgy hogy teljesen ráterhelem a felsőtestem a kormányra meg az elsőkerékre és akkor se érzem hogy mozogna a kerék vagy a villa.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#94468) Napfénysüti válasza IMIIKE1998 (#94461) üzenetére

Síkra a legideálisabb az országúti, azzal lehet a legjobban haladni már csak a rajta elfoglalt aerodinamikusabb pozíció miatt is.
Pár hete pont az Alföldön voltam nyaralni és épp azt néztem hogy egész sok bringaút van ott a pusztaságban, sajnáltam is hogy nem vittem az outimat magammal tekerni egy jót. :)

Amúgy az tévedés hogy az országútikat hegyre tervezték. Aszfaltra valók de azon belül síkra meg hegyre is jók. Előbbire magasabb peremes kereket tesznek fel utóbbira meg alacsonyabb de könnyebb szettet. Ja és még síkra feldobhatsz egy kisebb átfogású sort is, mondjuk egy 12-23-ast. 21-es végű nem tudom létezik-e még de ha van akkor az az Alföldre még jobb lenne.

Més que un club!

(#94469) DUB Inc. válasza pc360 (#94460) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Egész jó árban vannak és mutatós darabok. 170 ezerért ilyen?

http://torpadokerekpar.hu/adatlap.php?menu=4&id=208&btype=0

[ Szerkesztve ]

(#94470) Hasaggymeg válasza pc360 (#94460) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha sorrendet kellene állítsak akkor CTM,Kross,Torpado lenne,ahol a CTM kiemelkedik a másik kettő közül.

(#94469) DUB Inc....szerintem drága,itt is vannak jobbak annyiért.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94471) DUB Inc. válasza Hasaggymeg (#94470) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Melyik jobb árban ezek közül, amelyik ilyen felszereltségű?

(#94472) Hasaggymeg válasza DUB Inc. (#94471) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ezek közül bármelyik inkább kellene. link

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94473) Hasaggymeg válasza Hasaggymeg (#94472) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...továbbá innen talán a Mali Mamba a legjobb ennyiért,csak azt nem értem miért olyan béna képet tesznek fel róla,a legkisebb vázzal szerelt bringáról. :F Itt sokkal mutatósabb egy nagyobb vázzal,és prizmákkal. ;]
[link]
A link beillesztése valami kurv@ sz@rul műxik ma! :((

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94474) galuska95 válasza DUB Inc. (#94459) üzenetére


galuska95
aktív tag

én inkább használtan nézegetnék jobb bicikliket, nem a márkát kell nézni, de ha 100-200e között gondolkodsz akkor használtat érdemes venni, lehet garisakat is találni.

(#94475) RaiZka válasza ZolkoW (#94456) üzenetére


RaiZka
tag

-5 egyelőre csak a sajat fejemben szuletett meg.. Lehet nem birom majd addig, de baromira elkapott a gepszij..

gatyanak talaltam egy ilyet, szelvedos, derekmelegitos, hosszu.

Idén egyelőre maradok a taposónál és a nagy hidegben valszeg én is bakancsra váltok majd. (jovőre pedig jöhet az SPD)

Sapka és vagy símaszkot nem említettem a kesztyűvel együtt, de az alap, hogy kelleni fog. :DD

A felso meg mindig kerdeses.Nem tudom, hogy egy alaoltozest es kabat mennyire lenne eleg..Illetve, hogy egy mez mennyit dobna a dolgon.

(#94476) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#94456) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A cipő az egyik fő ok amiért nem váltok SPD-re.Nyáron ez,vagy hasonló,télen meg bakancs,így nincsenek lábbeli kötöttségek.Legalábbis egyelőre így gondolom.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94477) #27813376 válasza RaiZka (#94475) üzenetére


#27813376
törölt tag

Hosszú póló aláóltözővel, softshell kabáttal, vékony alsó nadrág, téli bicajos nadrág, kesztyű, vastag zokni, cipő. Minusz 5-ig nekem ez a megfelelő viselet. A lábfej a szű keresztmetszet ilyenkor nekem. Ja igen, maszk sapkával, szemüveggel kell.

(#94478) Runner_fxr válasza ZolkoW (#94456) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Véleményem szerint 0 fokig lehet megoldani azt, hogy viszonylag komfortosan legyél a bringán, persze ehhez is kell pár db minőségi téli ruházat. 0 fok alatt már mindenképpen lesznek kompromisszumok.

Addig marad lélegző egy anyag, amíg az alatta lévő is lélegző. Ha egy réteg már nem az, akkor onnantól semelyik sem lesz az. Egy kiváló minőségű, téli bringás nadrág alá, egy db minőségi sí aláöltöző elég, harmadik rétegre nincs szükség. Ilyen nadrágok viszont kb 40 ezer ft körül kezdődnek. Ha ennyi pénzt nem szánsz rá, akkor meg lehet oldani olcsóbb nadrágokkal is, viszont akkor mindenképpen kell egy neoprén térdmelegítő.

Felülre nekem ami bevált, szintén minőségi sí aláöltöző, erre egy téli bringás mez, és legfelső rétegnek egy softshell kabát. Természetesen ezek is mind kiváló minőségű darabok. Ha nincs olyan hideg, tehát van pár fok pluszba, elég a 2 réteg is felülre.
Sisak alá egy vékony bringás sapka, és egy minőségi softshell bringás kesztyű. 0 fokig a levegővétel nem okoz gondot, alatta már igen, de 0 fok alatt nem ülök bringára, arra ott az autó. :)

Egyébként az is fontos, hogy a minőségi, lélegző, technikai anyagokból készült ruházatot speciális mosószerrel mosd, a sima mosószer tönkreteszi a lélegző képességét.

[ Szerkesztve ]

(#94479) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#94478) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

" Ilyen nadrágok viszont kb 40 ezer ft körül kezdődnek. Ha ennyi pénzt nem szánsz rá,"

Én egy valag melegítőbe szoktam beöltözni alulra vettem egy nagy Decás bringanadrágot (ebbe is alig bírom belepréselni magam), rá térdvédő, rá két melegítő alsó. Felülre izzadtságelvezető technikai póló, legalább két melegítőfelső, bringás kabát. Igen, érzésre Michelin baba, de legalább nem fázok.

Ahhoz képest, hogy az alsó réteg melegítő felsőből kb facsarni lehet a vizet, mire hazaérek, a technikai póló miatt viszonylag száraz maradok, a sok réteg miatt meg nemigazán fázok. Hűvösnek hűvös van mondjuk, illetve lejtőkön sem csapatom azért annyira, viszont ha megállok, ki kell gombolkozni :D

És ami még fontos: Cipőre kamásli, sisak alá való sapka, illetve maszk. Utóbbiban még 10 fok alatt is olyan a levegő, mintha valami enyhe tavasz lenne. Tüdőm nagyon hálás tud lenni érte, még ha az orrom nem is :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#94480) Runner_fxr válasza -=RelakS=- (#94479) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Pont ezt kell megfizetni a drága ruházatban, hogy nem Michelin baba fíling lesz, illetve nem izzadsz szarrá, meg nem kell vetkőzni ha megállsz. Nekem a lefelé csapatással sincs gondom. Ha minőségi a ruházat, rendesen be tudod tépőzárazni azokon a helyeken ahol befújhat a szél, akkor komfortosan gurulsz nagyobb sebességgel is. Maszk mondjuk nem árt ilyenkor az tény. Bár én elvoltam nélküle is.

(#94481) RaiZka válasza Runner_fxr (#94478) üzenetére


RaiZka
tag

köszi! téli mez az hosszú igaz?

Van esetleg konkrét tipp softshell kabátra?

ezt nezegettem. Egyáltalán nem ragaszkodom a bolthoz, sem pedig a márkához. Egyedül itt találtam olyat ahol legalább nagyjábol látom hány fokig lehet jó. (nyilván ezeket az adatokat sem kell annyira komolyan venni)
Probáltam pl mezeket a Decathlonban is de a 193cm-hez iszonyat rövidek voltak.. Ebből kifolyólag nem biztos, hogy külföldi oldalról rendelnék a méret miatt.

(#94482) ZolkoW válasza Runner_fxr (#94478) üzenetére


ZolkoW
őstag

ja, meg tudtommal nem szabad öblíteni (öblítőzni) ezeket.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94483) DUB Inc. válasza Hasaggymeg (#94472) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ok, de ezek MTB-k és nekem nem kellenek, főleg nem 29-es. De ha az alkatrészeket nézzük, akkor sem rosszabb a Torpado, sőt.

(#94484) DUB Inc. válasza galuska95 (#94474) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ez egy jó tanács, de most nincs időm nézegetni az aprót, utána meg az eladó bicikli állapotát. Főleg, hogy 2 bicaj kell (asszonynak és nekem). :)

(#94485) 6030D válasza RaiZka (#94481) üzenetére


6030D
Ármester

24e Ft-ért nem kabátot kell venni, hanem egy kabátot, meg új láncot két új külsővel. :DDD (Gyere fillér, megbaxlak!)
Én ilyet használtam tavaly télen. Elöl softshell, hátul polár, ezért kiengedi a párát. Volt olyan, hogy rám szóltak a Csóványoson, hogy "Valami van a hátadon! Ja, semmi, csak deres." Ráfagyott a kicsapódó pára, de nem fáztam.
Azt a kabátot hordom 5-10 fok alatt. Hőmérséklettől függően egy póló vagy egy hosszú aláöltöző vagy 2 h. aö. vagy 1 póló+2 h.aö.. De az már a nagyon mínuszban volt, ott máshol is akadtak gondok.
Alsónak jó megoldás a téli futógatya. Olcsóbb, mint a bringás, és ez fölé kell felhúzni a nyári bringást. Kb 0 fokig jó, utána már nem tudnak feljebb húzódni a golyók, és kezd hideg lenni. Idén lehet, hogy beszerzek valami neoprén elejű cuccot, az gondolom sokat javítana.
Kesztyű: vegyél valamilyet, meg alá egy vékony selyemkesztyűt. Nem rossz, ha ott is le tudsz rakni rétegeket. Olyan kesztyű nincs, ami minden időben jó.
Egyébként magadnak kell kitapasztalni, mi a jó. Ha valaki azt mondja, hogy vedd ezt-azt, ráköltesz 40-50e Ft-ot, és az első emelkedőn leizzadsz, majd a lejtőn rád hűl, az nem olyan jó. Ahogy jön a hideg, érdemes menni sok kisebb kört, és váltogatni a rétegeket. Akkor rájössz, mi kell neked.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#94486) RaiZka válasza 6030D (#94485) üzenetére


RaiZka
tag

hidd el nem akarok agyatlanul költekezni. Ha így lenne akkor már bementem volna az első boltba, hogy megvegyem a 80ert a Castelli Alpha kabit :DD Ezért is kérdezlek Titeket, hogy mik a tapasztalatok

Köszi neked is a tanácsot. Szép lassan kezd összeállni a fejemben a kép. Amit persze majd 1-2 hideg reggel tuti lenulláz ;]

[ Szerkesztve ]

(#94487) pc360 válasza Napfénysüti (#94467) üzenetére


pc360
addikt

Akkor elképzelhető, hogy a szárak ennyire nem bírják a csavarodást? Csak ez lehet végülis. És nem is számít a súly, hisz leszállva is, ahogy említettem, minimális erővel reprodukálható a dolog. A súly ott jön képbe, hogy szitálás a vége kanyarban, tehát a lehető legrosszabbkor instabilkodik.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#94488) rétisün


rétisün
veterán

munkatársam tegnap nézegeti a bringát, persze jön a kérdés: mennyi a bringa?
mondom 8 kiló 90.
elkerekedett a szeme, azt hitte 890.000 ft-ért vettem. aztán kigyeztünk a több száz eurós árban :DDD persze utána hallottam a másik 1kollégával' a szokásos eszmecserét: 'ennyiért már autót lehet venni' :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#94489) Napfénysüti válasza pc360 (#94487) üzenetére

Az mondjuk furcsa hogy kézi erővel is reprodukálható. Írtad hogy nem vagy épp kis tömegű rider, gondoltam még az lehet az oka hogy a tervezett terhelésen már túlesel (nekem például a Zonda max 109 kg-ig strapálható) de akkor ezek szerint mégse itt van a probléma oka. :(
Mikori évjáratú a bringád?

Més que un club!

(#94490) Hasaggymeg válasza DUB Inc. (#94483) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja,tényleg,most látom,hogy az trekking. :B Kinézetre a stucnin kívűl egy csúnya 29"osnak is megfelelne. :DDD Kizárólag alkatrészekre viszont nem nézheted,azért ez a Torpado még nem sokat bizonyított a piacon.Nekem legalábbis messze nem egy CTM,hogy egyébről ne is beszéljek.A használt piac valóban jobb megoldás lenne,ha nem félsz tőle.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94491) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Még egy fura kérdés:
Sík egyenes betonon egy outival hány km/h-t lehet tartani egy átlag kondiban lévő embernek?

(#94492) Hasaggymeg válasza RaiZka (#94486) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyetértek a (#94485) 6030D hozzászólással,nagyon el tudnak szállni egy-egy termék árával,majd meg kezeld ezzel,meg ne mosd azzal,és a hegyen jól beleizzadsz,majdnem mint az olcsóbbikba.
Én a múlt télen leghidegebben -6C ben (napsütésben) bringáztam és ezek voltak rajtam:
poló
aláöltöző
dzseki,melynek varrattam 2 cipzárt a hónaljára.
csősál
sapka
kesztyű
nadrág+alatta egy vastag harisnya.
2 pár zokni,egy vékony,és egy vastag + a bakancs.
5C alatt megállás nincs csak esetleg meleg helyen,ahol le is vetkőzhetsz megmelegedni,lejtőn pedig használom a féket,mert a hegy után megizzadva még így felöltözve is necces száguldani.
Ami még fontos pörgetni kell mint állat,mert egyenesbe 25 fölött rohamosan romlik a hőérzet.A legjobb emelkedőket keresni a hidegben.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94493) Zebu válasza IMIIKE1998 (#94491) üzenetére


Zebu
addikt

Ez valóban megválaszolhatatlan. :DDD 30 egész egyszerű... szerintem

(#94494) Napfénysüti válasza IMIIKE1998 (#94491) üzenetére

Széltől sok függ de olyan 27-30 km/h körül talán.

Més que un club!

(#94495) RaiZka válasza Hasaggymeg (#94492) üzenetére


RaiZka
tag

:R :C :R

(#94496) Runner_fxr válasza RaiZka (#94481) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én próbálkoztam már olcsóbb softshell kabátokkal, nem használhatatlan, de azért nem volt olyan meleg, és bele is tudtam jobban izzadni mint a márkásabb verziókba. Bicycleline nem rossz márka.
Én személy szerint ezt használom, de csak mert ezt a márkát forgalmazzuk. :) Elég drága, de jó is. Iszonyat meleg, a szelet 100%-ban távol tartja, nem rohad rám. Abszolút tökéletes.

Egyébként dzsekiben még inkább vennék egy olcsóbb darabot pl a decathlonban, de azzal nem értek egyet, hogy b@sszuk meg a fillért amikor téli nadrágot választunk. :) Lehet nem érzed, de a térded idővel szarrá megy ha nem tökéletesen tartja távol a szelet a téli nadrágod.

[ Szerkesztve ]

(#94497) IMIIKE1998 válasza Zebu (#94493) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

És Napfénysüti:
Köszi. :R

(#94498) 6030D válasza Runner_fxr (#94496) üzenetére


6030D
Ármester

Tudom, ez télen is téma volt. Most nézek valami neoprénes cuccot, vagy térdvédőt, csak most még sehol sincs.
Azt, amit linkelni szoktatok, meg csak buggyos gatyához lehet felvenni, az meg nekem nem áll jól. :U ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#94499) RaiZka válasza Runner_fxr (#94496) üzenetére


RaiZka
tag

én is a térd miatt aggódom. Ráadásul már nem vagyok 20 :W

@Kabát: dechatlonnal csak az a bajom, hogy kb semmi sincs készleten vagy méretben :( Ha netán mégis stimmelne minden akkor meg annyiba kerül mint a Bicycle line..

(#94500) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#94480) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

GCN videón láttam a srácokat tekerni olyan vékony ruhában, hogy már a látványától fáztam, de gondolom ők jól érezték magukat benne :)
Mondjuk kb ketten lehettek olyan nehezek, mint én egyedül.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.