Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94201) Tothgera30 válasza Caldera1 (#94200) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Végül is a 622-es is belemegy, 25-ös gumikkal is, úgy még "aszfaltspecifikusabb".

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#94202) ZolkoW válasza jjeahh (#94199) üzenetére


ZolkoW
őstag

nemrég jött egy Banggoodról, csak az a bibi vele, hogy nem jó típust küldtek (kicsit átverésszagú, mert az oldalon a pedálfordulatmérős volt, a dobozban az anélküli változat, most reklamáltam meg). Pofára még jó is lehet (Bogeer YT833) , de nem raktam fel, és igazából a poén a cadence szenzoros mivolta lett volna amellett, hogy vezetékes - ilyet alig találni sajnos. vissza nem fogom küldeni, szóval majd beszámolok egyszer, ha ki tudtam próbálni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#94203) zoli03 válasza Caldera1 (#94200) üzenetére


zoli03
őstag

És mit nyernél vele?

(#94204) Zebu


Zebu
addikt

Kellemes tekerentyű alakult tegnap este errefele. Kicsit több lett, mint szerettem volna, de annyi baj legyen: [link]

Érdekes, hogy most hoztam meg a szervízből az elvileg hibátlan DTswiss kerekemet és mégis érzem, hogy üt. Nem értem. Lehet a gumimmal van valami?

Hamarosan landolok majd Dunakeszi környékén. Van itt a fórumban a környékről bárki aki benne lenne egy kis aszfaltos pörgetésben és közös draft-ban? :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#94205) jjeahh válasza ZolkoW (#94202) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hát kíváncsi vagyok :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94206) Játékos válasza Hasaggymeg (#94125) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Szerintem hátrafelé tekerve kevésbé észlelhető a jelenség. Hajtóműcsapágy i s ki lett cserélve azóta. :(((
A váltó feszítőjét akármerre tekerem, nincs változás a hangban, bár szerintem a feszességben sem.
Tekerek még néhány napot, aztán keresem tovább az okát a jelenségnek, ha még lesz...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#94207) Zoli133 válasza Zebu (#94204) üzenetére


Zoli133
őstag

Én benne lennék esetleg, bár még eléggé amatőr vagyok. :B

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#94208) trialboj


trialboj
őstag

Imseritek ezt a csapatot IFHT? Profi videókat készítenek(ez a munkájuk) és szeretnek bringázni, szóval van jó pár érdekes anyaguk.

My First Time At The Whistler Bike Park

Amúgy sok videóban hallom a whistler és singletrack pályát/neveket, de olyan kontextusban is hogy a singletracket nem mint egy bizonyos pályanév használják, hanem megnevezik a stílust, vagy hogy olyan típusú a pálya...

Ez most akkor a két legnagyobb bringa park, és mindent ehhez hasonlítanak, vagy én értettem félre valamit?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94209) Zebu válasza Zoli133 (#94207) üzenetére


Zebu
addikt

Király, akkor már ketten lennénk. Jó lenne összehozni egy kis csapatot. :R

(#94210) parkr válasza jjeahh (#94199) üzenetére


parkr
őstag

ha fillérest akarsz, kérj meg valakit hogy vegyen neked a lidlben és küldje ki neked.
vagy lehet nálatok is lesz ha van a közelben.

(#94211) Caldera1 válasza zoli03 (#94203) üzenetére


Caldera1
tag

Ezt a kérdést vajon a gyártók is feltették maguknak, amikor szinte teljesen eltüntették a kínálatból a 26-osokat? :D

(#94212) zoli03 válasza Caldera1 (#94211) üzenetére


zoli03
őstag

Nekik volt rá okuk. Neked aszfalton kb semmi előnyt nem fog jelenteni, csak kiadást, pluszba még az áttételeid is elcsúsznak.

(#94213) Caldera1 válasza zoli03 (#94212) üzenetére


Caldera1
tag

Ez gyorsan rövidre lett zárva. :DDD

(#94214) zoli03 válasza Caldera1 (#94213) üzenetére


zoli03
őstag

Mégis mit vártál a nagyobb keréktől? Hogy könnyebb lesz tekerni a biciklit?

(#94215) trialboj válasza jjeahh (#94199) üzenetére


trialboj
őstag

Én olcsó km órából csak a tyúkbelest ajánlom, sok havert láttam már szenvedni a filléres wireless szarjaikkal, állandóan eldobta a max speedet, volt h nem mért, stb.

Én ezt használom, tavaly 5000km raktam bele, végig tökéletesen működött, megáztam saraztam estem. Idén is vettem 2őt, aztán az összes havernak is, mert nevetségesen olcsó és remek a kijelzője, egyszerre az összes hasznos infót mutatja, idő, megtett km, tekeréssel töltött idő, reset óta eltelt idő, gomb nyomsára pedig hőmérséklet és az alap cuccok... csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94216) Caldera1 válasza zoli03 (#94214) üzenetére


Caldera1
tag

Hát mi mást? :D
Múltkorában itt a fórumon is épp azt bizonygatták, hogy a 27.5 meg 29-esek gyorsabbak a 26-osnál.

(#94217) jjeahh válasza parkr (#94210) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van a közelben benézek majd :R . Közben kínai kütyüs topikban is ajánltak valamit :D

trialboj: Köszi, pont ezzel is szemeztem. Ez a másik esélyes: [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94218) zoli03 válasza Caldera1 (#94216) üzenetére


zoli03
őstag

Ami fizikailag nemigazán lehetséges.

(#94219) darkrock válasza K Norbi (#94148) üzenetére


darkrock
aktív tag

Kellys Cliff 90 Black 2016

Sziasztok!
Egy ilyen biciklit tudnék venni használtan. 19-es vázméret, 182 cm magas vagyok, az úgy megfelelő lenne?
Kipróbálni sajnos nem tudom.
A különböző évjáratok (2015, 2016, 2017) között mi a különbség?

(#94220) balintka válasza darkrock (#94219) üzenetére


balintka
addikt

Igen, jó lesz a vázméret.
Általában a felszereltség szokott változni meg a színezés. A kellys.hu-n meg tudod nézni ezt.

(#94221) Zebu válasza darkrock (#94219) üzenetére


Zebu
addikt

Vázméret trükkös dolog. A magasság önmagában kevés. Belső lábhossz, törzs, kar méret határozza meg, hogy melyik fekszik jobban. 182 szerintem általában pont a mérethatáron van (én 183 vagyok).

Szerintem minden esetben a kisebbet kell választani ha nem biztos melyik lesz jó.

Itt van egy online kalkulátor. Ez sem 100%, de kicsit segíthet. Sosem a gyártó méretezését kell nézni, hanem az adott váz méreteit a gyártó geometria táblázatából.

[ Szerkesztve ]

(#94222) Hasaggymeg válasza Zebu (#94209) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nézd meg ezt. ;)...bár ez nem annyira aszfaltos.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94223) jjeahh válasza trialboj (#94215) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, ebayen szállítással $5 alatt találtam pár ilyent, kettőt be is rendeltem a haveromnak és magamnak, köszi mégegyszer :R . Ha nem működnek sokat nem bukok :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94224) Zebu válasza Hasaggymeg (#94222) üzenetére


Zebu
addikt

MTB-ben is benne vagyok, igaz 1 éve nem ültem rajta, mert inkább országútis csapat volt a közelben.

Abban is benne vagyok novembertől. 1 éve felkészítettem a szezonra gépet, teló, forgáspontok, minden készenáll. 😉👍

(#94225) trialboj


trialboj
őstag

Tudom hogy kevesen tolják bringaparkban vagy nehezebb terepen, de hátha mégis van valaki aki tud segíteni, és nem csak elméleti síkon penge.

Szóval az érdekelne, hogy egy olyan droppnál, amikor a bringát legurítva fejreesnék, tényleg elég csak annyira hátradőlni amennyire lehet, és ez tehermentesíti az első kereket, hogy felfele rántás nélkül is megálljon a levegőben addig amíg a hátsó kerék legördül? Itt átlagos 10-15kmph sebességre gondolok?

Készítettem, egy rendkívül precíz szemléltető ábrát, ahol Boldog Boby mutatja be mire is gondolok pontosan.

Valahogy nem tudom elhinni hogy ez igaz lehet, nekem az az érzésem hogy ha nem rántom ki az elejét, akkor belezuhanok fejjel előre.
Ha viszont rossz ütemben rántom ki akkor meg sokkal nagyobbat esem, szóval muszáj tisztázni, hogy melyik megoldás a biztonságosabb.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94226) Zebu válasza Zebu (#94204) üzenetére


Zebu
addikt

Lehet olyan hogy a gumival van valami és azért üt? Pörgetem a kereket és látom mintha ugrana eyet de a felni az látszólag szépen megy, mintha a gumi felület lenne egy kicsit deformált... lehet ilyen?

(#94227) Hasaggymeg válasza Zebu (#94226) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet.

Más...another hard day at the office. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94228) #27813376 válasza Zebu (#94226) üzenetére


#27813376
törölt tag

Kolegám két új külsőt vitt vissza, egyik részen vastagabb volt a futófelülete. Emelve pörgesd, tegyél valami pálcikát a felnihez, aztán a gumihoz, simán látni ha szar.

(#94229) rétisün válasza Hasaggymeg (#94227) üzenetére


rétisün
veterán

szép szellős, tágas irodád van :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#94230) Zsohi válasza trialboj (#94225) üzenetére


Zsohi
őstag

A megfelelő sebesség és a helyes testtartás a titok nyitja. Jómagam is csak a nagyon kezdők táborát erősítem, de itt egy videó amit nem rég készítettem: [link] 1:40-nél szerintem jól látszódik, hogy nem bűvészkedek semmivel, csak egyszerűen 'átmegyek rajta'.

Az első kereket pedig soha nem kézzel rántjuk fel, hanem egy erős pedálozással megemeljük, különben csak pofára esés lesz a vége, mint ez.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#94231) Ironizer válasza trialboj (#94208) üzenetére


Ironizer
tag

A singletrack az egynyomos út, ösvény, stb. A Whistler Bike Park, meg egy bike park (meglepő módon. :D) kanadában, ahogy elnézem.

(#94232) trialboj válasza Zsohi (#94230) üzenetére


trialboj
őstag

Zsír kis videó. Igen ott megvolt a sebességed hozzá, de mi a helyzet ha egy technikás szakasz után v közben van a drop? Ott nincs ekkora sebességed ami megoldja az egyensúlyt. Ott is simán legurulsz, anélkül hogy emelnéd az elejét?

A első kerék emelésről valahogy nem tudom elhinni hogy valós amit mondasz, egy ugrás előtt biztos vagyok benne hogy senki nem teker már bele, mert instabilabb leszel a levegőben. Velem is előfordult már hogy hamar kaptam ki, de szerencsére megmentett a 150es rugóút, ettől függetlenül szerintem ha sikerül megtanulni a megfelelő ritmust akkor nem ördögtől való ha kihúzod manualba egy drop előtt...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#94233) Zebu válasza #27813376 (#94228) üzenetére


Zebu
addikt

Ezt kipróbálom. Már van új külsőm, állványom nincs de asszony supportot kérek. 😅

De bakker conti gp 4000...

[ Szerkesztve ]

(#94234) Zsohi válasza trialboj (#94232) üzenetére


Zsohi
őstag

Itt egy nagyon jó videó ami segíthet.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#94235) ShiTmano válasza Zebu (#94221) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Egyetértek! Ha bizonytalan a méret, inkább a kisebbet kell megvenni. Én kétszer vettem nagyobb bringát, nagyon kényelmetlen volt. (Itt a fórumon is többen elkövették ezt a hibát). Stucnival meg nem lehet hatékonyan rövidíteni, ideges lesz a kormányzás tőle. (Kipróbáltam többször is, tudom). Annál stabilabb egy bicikli minél nagyobb súly van az első keréken. (Ugyanarról a bicikliről beszélek természetesen). Rövid stucnival nem terhel eléggé a kormányra a rider, kikönnyül az első kerék és állandó korrigálásra késztet. Az outiknál -például- gyakorlatilag nem előtted van a kerék, hanem alattad, így rövid tengelytávval és meredek villaszöggel is stabilak, nagyobb tempónál is. Montiknál a nagyobb tengelytáv, laposabb villaszög, szélesebb kormány kompenzálja ezt. Egyes montiknál persze sokszor látni nagyon rövid stucnit, de azok lejtőzésre szánt darabok, ahol az előredőlt bringapozíció miatt amúgy is nagy súly nehezedik a kormányra/az első kerékre.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#94236) StLui válasza Zebu (#94221) üzenetére


StLui
veterán

Ehez képest én is a kisebbet vettem, leoltottak endoró Fb csoportban, hogy ez bizony nagy marhaság volt. M-es Focus enduro 182-es magassághoz. Azóta mentem 53cm-es KTM Kapoho e-MTB-kal, és bőven jó volt, (kb Focus-ban az L-es bringa lett volna) stucnit meg cseszhetem, mert lejtőhöz a rövid a jó, azt cseréltem is egyből az M-es bringán 100-ról 40-re, így még kisebb, rövidebb.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#94237) IMIIKE1998 válasza ShiTmano (#94235) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Üdv a csoportban. :DD

StLui: Ismerős a neved, csak nem a Sony Xperia SP csoportból? :)

[ Szerkesztve ]

(#94238) #27813376 válasza Hasaggymeg (#94227) üzenetére


#27813376
törölt tag

Jut eszembe, megvettem a beszélt Topeak táskát és nagyon elégedett vagyok. Sok kínai gagyi otán végre valami fasza cucc.
:R

(#94239) Zebu válasza #27813376 (#94228) üzenetére


Zebu
addikt

Megnéztem egy mérőszalaggal. Furcsa... a felni jónak tűnik. 1mm sem volt amennyit mozdult. A gumi max 3mm, de nem láttam jól annyira. Ez okozhat ilywt? Vagy lehet ferdén volt a kerék? Nem tudom. Mindenesetre van egy sere külsőm ha visszajöttem kehet felrakom kipróbálni.

(#94240) jjeahh


jjeahh
nagyúr

A múltkor volt szó a Knog Oi meg a Twooc "láthatatlan" csengőről, most keresgéltem, hogy a haveromnak is vegyek egyet és látom a kínaiból van új verzió is, ha valaki leteszteli beszámolhat róla :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94241) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#94197) üzenetére


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Valaki esetleg?

(#94242) balintka


balintka
addikt

USB-ről tölthető, töltöttség kijelzős első és hátsó lámpákat keresek. Tudtok valami árban elérhető, relatíve hosszabb üzemidejűt javasolni? Ami normálisabban is néz ki. Lehetőleg egy márkából.

Mivel Kellys bringám van, azokat nézegettem, jók lennének, de külsőleg nem tetszik a lámpák formája.

(#94243) ShiTmano válasza IMIIKE1998 (#94237) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Csak nem te is nagyobbat vettél, mint kellett volna? :)

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#94244) Hasaggymeg válasza rétisün (#94229) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy bögöly akkorát csípett halántékomon,hogy a szemem is dagadt már 2 napja. :((

robert...lazíts a bovdenen,alsó 6ároló csavart engedd picit kintebb,olajozd és mozgasd meg jól a váltót,kenést adj a váltóbovden házban futó szakaszainak.A rugó szokott meggyengülni,már nehezen húzza le a legalsóra a váltót a szarul csúszó bovdenházban futó bovden miatt.

dension...👍

balintka...Sigma buster 200 van nekem elől,hátúl nemtom,mert enyém elemes Cuberider.Mind2 szuper.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#94245) IMIIKE1998 válasza ShiTmano (#94243) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

De. :/

(#94246) Pttypang válasza jjeahh (#94240) üzenetére


Pttypang
veterán

Honapokkal ezelott beszereztem mar, nem a fanci csikos oldalu, hanem sima fekete, mukodik, a vizet egyik se szereti, marmint ugy 2-3 poccintes, mire kirezeg a viz, utana cseng rendesen.
800 huf volt ingyen postaval

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#94247) jjeahh válasza Pttypang (#94246) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Twooc verziobol nekem is van 1 már tavasz óta, viszont ez picivel másabbnak tűnik.

Amúgy amikor én vettem nem írt semmi méretet (szerencsére jó volt), de most látom van 22.2-24mm meg 22.2-31.8mm is, én honnan kéne tudjam, hogy a haverom kormányára melyik talál? Ilyen bringája van amúgy.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#94248) Pttypang válasza jjeahh (#94247) üzenetére


Pttypang
veterán

Felmegy mindegyikre, nem fix az atmero, a csavar miatt.

Everybody lies.

(#94249) rétisün válasza jjeahh (#94247) üzenetére


rétisün
veterán

ha van "22.2-24mm meg 22.2-31.8mm" méretben, a nagyobbat megveszed neki, akkor tuti jó lesz, mert 22.2-től minden méretű kormánytra jó. amúgy nagy valószínűségel azon a kellysen már 31.8-as befogójú kormány van, ha a nagyobbat veszed, fel tudja tenni a kormányon bárhová, markolat vagy a stucni mellé is.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#94250) VW


VW
aktív tag

Sziasztok! Milyen kitámasztót javasolnátok egy Merida Crossway V10 2016 28" kerékpárhoz? Közép vagy hátsó kitámasztót, ill. konkrét típust ha bevált. köszi

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.