Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90601) Strezi válasza ivana (#90597) üzenetére


Strezi
őstag

Valamikor kb húsz éve egy kenőanyag forgalmazó szponzorált egy versenyt (EVVA kupa), azóta is kitart az a doboz zsír amit ott nyertem :DDD

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#90602) Hasaggymeg válasza Strezi (#90601) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Zsír! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90603) Tothgera30 válasza 6030D (#90326) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Végül is, pozitív gondolatokat látok a jelenlegi törvényt változtatók fejében megvilágosodni. Maradjon is így.

#90328 belaazallat: Konkrétan 3-3,5k-ra gondoltam a szürke rendszámért, és slussz.

Ui.: Sikerült vásárolnom egy Cannondale F29 Carbon 3 kerékpárt. Lényeg hogy eléggé cuppog benne a Lefty, van valakinek ezzel tapasztalata? Gumiharang alá nézve áll a zsírban, bár az kissé koszos, egy takarítás nem árt neki.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#90604) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,

Adott egy CUbE ZX20, 32H, Disc felni amin egy
Schwalbe Smart Sam, active, 44x622 abroncs van.

Kérdezném,hogy erre a felnire milyen vékony gumi abroncs rakható fel?

(#90605) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#90603) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olvasgass itt,hátha megvilágosodsz,mert lefty nem terem minden fán.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90606) geotigris9 válasza Vasinger! (#90593) üzenetére


geotigris9
tag

Kalapács szokott a nyerő lenni sokszor szorult helyzetben a végén. :D
Még az szokott segíteni, ha nem egyszer csavarlazítozod be az összegyógyult részeket ha nem többször is akár több napon keresztül.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#90607) geotigris9 válasza Hasaggymeg (#90535) üzenetére


geotigris9
tag

Fagyiztál is a Vén Dunában vagy csak sört vettél..? :D Többször próbáltam már fagyizni ott, de nem jó minőségű a fagyi igazából sz betűs szót is rá merném sütni. ...
Viszont Vácon ha nem próbáltad itt van egy ajánlott cukrászda/fagyizó. :K

Sodronyzárhoz: Tisztában vagyok vele menyit ér és hol érdemes esetleg használni, de az a skálázás az tényleg egy kalap sz@r. Csak érdekes, hogy érdemileg semmivel nem erősebb jobb spirál zár már a skálájuk szerint 2 * erősebb. Pedig fix egy másodperccel sem tartana tovább a 3 pontos szintűt elnyisszantani.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#90608) geotigris9


geotigris9
tag

Kellemes kis pálya lehetett [link] :)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#90609) zack


zack
nagyúr

Megjött a 950 OLED + Sentinel 150. Profi cuccok, az utolsó csavarig. :K
Csinálok majd videót, mert sok nincs belőle a neten.
Fém ötvözetből lehet, mert ilyen kemény műanyag nincs.
A sokat "fikázott" 40 perces üzemidő maxon sem annyi lesz szerintem, de ezt majd inkább gyakorlatban. Az elektronika szerint 60% töltöttségnél, (boost funkció be) írt 40 percet lemerülésig. Persze ha lehet neki hinni.
Alapvetően ha 40 percet bír ténylegesen, akkor sincs gond, mert a 800 és a 950 lumen között, igaz nem vak sötétben, de nem látok nagy ugrást. De a boost alatti fokozatban, a 800 lumen ahogy kijön belőle az valami elképesztő. A komplett udvart bevilágította. Nagyon jó a fényvetése, széles, és a szélein is erős.
A sok világítási mód is nagyon hasznos. Sentinel pedig talán annyira nem is drága, mint amennyire jó. Azt hittem eddig, hogy az 5 ledes hátsó lámpám erős. Tévedtem. :DDD

A felfogatásáról nem tudok mit mondani, mert most értem haza melóból, és mindenki alszik. Majd holnap.
Kézben fogva elég robosztus elöl és hátul is. USB kábeleket mellékelték, és adtak matricát is (NR fekete-sárga). Egy fokkal jobb lett volna a narancs-fekete. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#90610) zack válasza zack (#90609) üzenetére


zack
nagyúr

1ó ír 100% töltés után 950 lumenre. 800 lumenre pedig 2ó10p. 400 4ó13p, 200 6ó53p.
A gyártó által megadottakhoz képest jelentős különbség.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#90611) bogabi válasza zack (#90610) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha tutira akarsz menni, leméred.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#90612) Hasaggymeg válasza geotigris9 (#90607) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott nincs sör...legalábbis tudtommal,a fagyi viszont valóban átlagos,de ez így van a fagyizók 98%ával.

Zack...mindenki alszik és félsz ha felkapcsolod azt hiszik reggel van? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90613) zoli03 válasza Pttypang (#90598) üzenetére


zoli03
őstag

Fecskendőt inkább a csapágyakhoz éri meg használni. Menethez sokkal jobb az ecset, az a vékony fajta, amit vízfestékhez is szoktak használni (bár annál azért lehet egy fokkal vastagabb is).

(#90614) Hasaggymeg válasza Pttypang (#90598) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fecskendőt találsz valamelyik miskolci parkban eldobva,üres sörös dobozok és használt gumióvszerek között. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90615) Caldera1 válasza zack (#90610) üzenetére


Caldera1
tag

Neked a gyárilag megadott időre feltöltötte? Az enyémhez 1 óra 45 perc feltöltési idő van megadva 1A-al.
1.5A-val töltöttem (Nokia mobilom töltőjével), de sokkal tovább tartott.
Ma vagy holnap teszem töltőre megint, van egy 2A-es töltőm, megnézem mennyi lesz azzal...
A Sentinel nagyon jó szerintem is. Csak egyet nem értek, miért nem memória funkciós? :F

(#90616) szjoci válasza Caldera1 (#90615) üzenetére


szjoci
őstag

Attól hogy nagyobb a töltő teljesítménye, nem fog gyorsabban töltődni a lítium akku. Mármint ha a lámpán megadott névleges amper értéknél nagyobb áramerősségűvel próbálkozol, mert annál többet nem fog felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#90617) Caldera1 válasza szjoci (#90616) üzenetére


Caldera1
tag

Ott van a leírásban:

Intellicharge = reduce charge time in half
<= 500 mA: 3.5 óra töltési idő
> 500 mA: 1.75 óra töltési idő

A 2A azért írtam, mert ilyen töltőm van még itthon. :D
A lámpához USB kábel járt, töltő nem.

(#90618) szjoci válasza Caldera1 (#90617) üzenetére


szjoci
őstag

Leírást nem olvastam, azt gondoltam töltő is van egy ilyen csúcslámpához :B Ettől függetlenül ennek is van egy max áramfelvétele, amitől többet nem fog felvenni nagyobb teljesítményű töltőből sem.

[ Szerkesztve ]

(#90619) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#90605) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Olvasgattam, végül is szokatlan számomra az olajos villák után, számomra még mindig a Fox az etalon.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#90620) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#90619) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A deepthroatra emlékéztető hangon kívűl faxa? Hogyan mozog a többihez képest és tényleg annyira nem csavarodik ahogyan azt reklámozzák?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90621) zack válasza Caldera1 (#90615) üzenetére


zack
nagyúr

Autóban tettem rá este. Teljesen le volt merülve, legalább is nem lehetett bekapcsolni. Nem figyeltem. Közben próbálgattam is. Itthon fejeztem be a töltést pc-ről.
Galaxy Note 5-öt sem töltöm gyors töltéssel, csak extrém esetben és ritkán. Van vezeték nélküli töltőm, az esetek 90%-ban azzal töltöm. Ez az aksit is kíméli.
Ha a bringázást kibírja, otthon, fáradtan minek kapkodjak a töltéssel? :)

Sentinel szerintem azért nem tudja, mert annyi funkció nincs, amit ne lehessen fél perc alatt beállítani. De jogos. 15k lámpának tudni kellene, és tény, hogy egyszerűbb lenne. Hátsó lámpából nem hinném, hogy van komolyabb. NiteRider kínálatban is ez a csúcs. Be kell érni ezzel, inkább erős legyen, mint memóriás. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#90622) zack válasza Caldera1 (#90617) üzenetére


zack
nagyúr

Rosszul tudod. Az elektronika Intellicharge-ban 1A engedélyez. A normál töltés 500mA.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#90623) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Általánosságban egy monti láncot fel lehet rakni fordítva? Tehát van-e szerepe, hogy melyik oldala néz kifelé a láncnak, vagy teljesen szimmetrikus mindkét oldala?

Egy láncmosás esetén lenne érdemes erre figyelnem, így ezt előre megkérdezem, nehogy a végén újra szét kelljen szednem :D

(Egy KMC X10-93 láncról lenne szó egyébként)

(#90624) Caldera1 válasza zack (#90622) üzenetére


Caldera1
tag

Ez van a leírásban. Ha a töltés nagyobb 500 mA-nál, akkor 1 óra 45 percre rövidül a töltési idő. Én ezt így értelmezem.

(#90625) Hasaggymeg válasza Vasinger! (#90623) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van lánc amelynél menetirány szerint kell szerelni,pl.Shimanok,de tudtommal a KMC nél ninvs ilyen.Sunrace és Sram még nem volt nekem.Sőt,a Shimano még a lánccsatlakozás ajánlott módját is menetiránytól függővé teszi.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90626) zack válasza Caldera1 (#90624) üzenetére


zack
nagyúr

A nagyobb, az az 1A. ;) Hiába rakod 2A töltőre, 1A többet nem fog tudni felvenni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#90627) andrisbandi


andrisbandi
őstag

https://www.bike-discount.de/

- Van innen most valami best buy montis apróság?

Vennem kell néhány dolgot, gondoltam rákérdezek.
Nálunk a bringásboltban lesújtó a helyzet. Continental külsőt nem tudnak szerezni, mert 100 darab alatt nem szolgálják ki a boltot. Simano pedált nem mernek tartani, mert nem tudnak versenyezni a netes árakkal....

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#90628) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi csapatás:

Valami montis amatőr verseny volt ott amúgy ma ezen az úton: [link], [link], szvsz kellett volna nevezzek, mert előztem be mindenkit, valamiért senki nem merte a sáros erdei úton elengedni a féket :F :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90629) 6030D válasza andrisbandi (#90627) üzenetére


6030D
Ármester

Mert a bolt nem rendelhet 10 db külsőt BD-ről... Jajj.. :D

A pedálban igazuk van, mégis veszik az emberek boltban is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90630) andrisbandi válasza 6030D (#90629) üzenetére


andrisbandi
őstag

Tavaly ugyan ezt vetettem fel, mert náluk cafetériára tudok vásárolni.
Még azt is felajánlottam, h lebonyolítom a rendelést a bolt által megadott adatokkal, és utólag számolunk el.
Semmilyen verzióban nem érdekelte őket, "csak a nagykerből veszünk" mantrázták. Végül szerencsém volt, mert a külsőkön kívül mindent jó árban megszereztek, és akciósan beszerelték. Azt hittem ezévben is megoldható lesz, de lepattintottak. Rendelésre cuccokkal most nem foglalkoznak, a feltöltött bolti készletből lehet mazsolázni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#90631) cobranco


cobranco
csendes tag

Sziasztok!

Tavalyi alpoktúránk következő epizódja megtekinthető minden formában:

Alpok kommandó 2.rész: "Európa közepén" 2016./Svájc/ FullHD 1080p

Útvonal:
Alveneu-Landwasser viadukt-Filisur-Stug/Stuls-Bergün-Preda-Palpougnasee-Albulapass/2315m/-La Punt-Engadin völgy/Brever-Samedan-St.Moritz-Champfer-Lagi di Silvaplana-Silsersee-Majolapass/1815m/-Bergell/Bregaglia/ régió/Casaccia-Stampa-Stoglio-Castasegna-Chiavenna

Túrabeszámoló:
[link]

Fotoalbum:
[link]

Térkép:
[link]

Jó szórakozást!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#90632) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Van egy Kelly's Viper bicaj, amire vettem egy műanyag sárvédőt. Ezt L vassal kell rögzíteni, de a legfelső állásban is beleér a gumi. Van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne megoldani? Gondoltam arra, hogy a villa Y részénél nem ütközésik teszem bele a tengelyt, de gondolom ez elég kókány megoldás. Nincs valami távtartó, vagy spec alátét, ami kiemeli a tengelyt, ezáltal növelve a kerék, és a sárvédő közti távolságot?

(#90633) geotigris9 válasza Hasaggymeg (#90612) üzenetére


geotigris9
tag

Ätlag alatti ott a fagyi töbször probältam tele volt még +a jégdrabokkal szóval valami vizezett rossz fagyit ettem.

A koräbban ajänlott fagyizóban ma is betértem és szokäs szerint märis jobban ment a tekerés. :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#90634) Strezi


Strezi
őstag

Sikerült ma behúzni egy harmadik helyet a Crosskovácsi rövidtávon, eBike kategóriában.
1óra 11 percet mentem a 30 kilométeres távon (850m szint), ami ha jól néztem megegyezik a normál montisok győztes idejével.

Végre össze tudtam élesben ks hasonlìtank az agymotoros bringám a KTM jelenlegi csúcs középmotoros gépeivel. A rajt utáni harminc feletti tempóval nem volt gond, mert azt izomból kellett kitekerni mimdenkinek. Viszont amint meredekebb lett a terep kijött a középmotorosok ereje. Nem titkolom szerettem volna nyerni, de az első meredekebb emelkedőkön gyakorlatilag állva hagytak. Mintha nem is lett volna rásegítésem, holott középtárcsán tekertem magam is felfele kb. Olimpiai tempóban :D

Ugyancsak neccesek voltak a lefelék, mert míg az én gépemen 2.25-ös gumik voltak, addig a KTM-esek 2.8 illetve egy srác 3.0-ás gumikon mentek. Ez az ottani gyors poros lejtőkön határozottan gyorsabb volt.
Tehát sem felfele sem lelfele nem voltam a leggyorsabb. Sebaj, igyekeztem a maximumot kihozni, megnyomtam a síkabb szakaszokat, ahol lehetett harminc fölé, bogy maximalizálni tudjam a saját erőm "előnyét", mivel tudtam hogy ott a többiek is saját zsíron mennek (limitesek az ebike-ok 26-28 km/h -ra).

Már jó ideje szinte nem is használom az ebike-ot a két (három...) "rendes" bringám mellett, de kíváncsi voltam milyen versenyhelyzetben. Můlt hétem pl. már 5000m körüli szintet mentem saját erőből, amivel szintén harmadik lettem a Stravás PH csoportban ;) Ezért is úgy gondolom, hogy jól döntöttem amikor megvettem, mert ugyan messze nem a legerősebb, viszont elhitette velem hogy megint tudok tekerni (tíz év kihagyás után), miközben csak minimálisan segített. Pont az emelkedőkön levésbé, így hagyva hogy had erősödjek, és most már ismét bátran induljak komolyabb terepekre saját erőből is.

Holnap Alpinbike-os túra a mátrában, alig várom hogy saját erőből ismét feltekerjek a Kékesre tíz év után először :D

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#90635) 6030D válasza Strezi (#90634) üzenetére


6030D
Ármester

Gratulálok! Titeket külön indítottak, vagy hogy volt? Azt nézték, hogy van-e olyan tuningkábel a motorokon, mint pl Runnernek? Mert akkor ugye nem 25 a vége.
Mennyien indultatok a kategóriában? Van ennek jövője Mo-on? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90636) zack válasza Strezi (#90634) üzenetére


zack
nagyúr

Grat! :C

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#90637) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#90620) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem vagyok tőle elájulva, és ez elvileg még a jó gumiharangos verzió. Tele van tömve zsírral, cuppog, más hangot nem hallok ki.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#90638) Pttypang válasza ivana (#90599) üzenetére


Pttypang
veterán

Abba nem igazán tudom beletölteni, már korábban olajhoz vettem, de zsírt beletölteni fogalmazzunk úgy, hogy nehézkes. Vagy csak én nem találtam meg a megfelelő módszert.

Everybody lies.

(#90639) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Be rendeltem alkatrészeket. Remélem nem csalódom bennük. :) Vélemény?

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#90640) szjoci válasza h_benjamin (#90639) üzenetére


szjoci
őstag

A sorra kell odafigyelni hogy menetes vagy kazettás-e a hátsó agyad. Gondolom azért cseréled kompletten a váltást, mert most 7-es rendszered lehet, azok meg általában menetesek. Ha 7-ről térsz át, akkor a hajtómű és első váltó nem biztos hogy kompatibilis lesz. 9-es rendszer se lett volna sokkal drágább szerintem, főleg ha kintről rendeled. Bowdened van új?

[ Szerkesztve ]

(#90641) Strezi válasza 6030D (#90635) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi, kitekertem amit tudtam ;)
Igen, minket külön indítottak, elsőként a versenyben. Elvileg írták, hogy nézik hogy nem tuningoltak-e a gépek, de nem tudom hogy tették-e illetve mi alapján...

Elején nem tudtak elmenni egyébként, a felvezető körön másodikként mentem, ott ahogy néztem az első is saját erőből taposott harminc felett, mivel eléggé erölködött(felső testből).
Kevés induló volt(10?), és még ott is a szokásos korcsoportok, én szenior II-ben.

Szerintem nem sok jövője lesz itt magyarországon verseny szinten, több okból sem.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#90642) 6030D válasza Pttypang (#90638) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem is abban van. Széthúzod, és hátulról megujjazod. :DDD vagy jégkrémes pálcával beletömködöd.

Strezi: egy egyszerű mágneses km órával lehetne ellenőrizni, de amatőr szint, nincs jelentősége. A Senior az Master, nem? (Már nem a 90-es évek... :P ). Vagy ahogy a Keféék hívják magukat, PapperKettő. ;)

Sajnálom, hogy nem tudtam menni, pedig valami nagyon gyenge mezőny lehetett. Eddig 3 ismerősről tudok, aki érmet kapott, lehet nekem is dobtak volna valamit. :DD (vicc vót)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90643) Strezi válasza 6030D (#90642) üzenetére


Strezi
őstag

Ja az én időmbe még úgy hívták ;)
Egyébként ne sajnáld, szerintem egy nagyon gyors, de unalmas és ingerszegény pálya volt szinte csak erdészeti utakon...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#90644) 6030D válasza Strezi (#90643) üzenetére


6030D
Ármester

Csak nagy a híre, hogy milyen jó szervezés, stb, és kíváncsi vagyok már rá. De minden évben van valami, ami közbejön.
Amúgy a nevezésem a korábbi versenyzőtársadnak adtam át (F. Tomi), középtávon nyomhattatok volna egy emlékversenyt a régi szép idők tiszteletére. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90645) Tothgera30 válasza Strezi (#90641) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gratulálok. Jól láttam hogy taposópedállal nyomtad? Ahogy néztem voltak egész komoly pedelec bringák, ahol azért jóval nagyobb volt az előny.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#90646) Strezi válasza Tothgera30 (#90645) üzenetére


Strezi
őstag

Köszönöm ;) A Giro cipőmben voltam, spd-s az is, csak lazább kényelmesebb. Így nem kellett váltócipő a vezetéshez. Valahogy nem is éreztem volna helyesnek a teljes NW xc szerelésben megjelenni, annyira nem akartam komolyan venni. Azt majd akkor veszem fel, ha "rendes" távot megyek. Valahogy így érzem helyesnek :B

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#90647) Vasinger! válasza Strezi (#90646) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

SPD-s cipőbe vezetni? Nem lóg ki a stopli a járófelületén a cipőnek? :F

(#90648) Runner_fxr válasza Strezi (#90641) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is gondoltam rá, hogy benevezek, de végül kihagytam, több okból is. Egy részről nem szívesen szedtem volna ki a tuningot, mert faszán leszigetelni és elvezetni a kábelt, pepecs munka. (Bár ahogy olvasom, nem nagyon foglalkoztak a tuning ellenőrzésével)
Másrészről meg dolgoznom is kellett.
De én is reméltem volna egy dobogós helyezést. :)

Magyarországon ennek jövője szerintem sincs, mivel aki pedelec-et használ, az pont leszarja a versenyeket, abszolút hobbiból és szórakozásból teker. Németországban, Ausztriában már inkább van jövője, mert ott sokkal nagyobb réteg engedheti meg magának az ilyen gépeket.
Bár azért már Magyarországon is szép számmal vannak pedelec használók.

Terepre az agymotor szerintem abszolút zsákutca, nem csak az erőátvitel jobb a középmotorosnál, hanem a súlyelosztás is. Erre a már jó pár éve a gyártók is rájöttek.

[ Szerkesztve ]

(#90649) h_benjamin válasza szjoci (#90640) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Hát most SS a hajtómű van és meg néztem hogy kazetás. Bowden az marad a gyári de munkatársam is javasolta hogy azt cseréljem. Illetve kövi hónapban monoblokk csere festés stb.. 9 sebességet feleslegesnek éreztem. Elöl csak egy fogaskerék van. Köszi a választ.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#90650) Strezi válasza Vasinger! (#90647) üzenetére


Strezi
őstag

Nem, ennek a cipőnek majdnem sima a talpa a stopli pedig szintben van vele. De, az X5 automata és jó nagy felületű az a két pedál ;)

Runner_fxr: köszi hogy nem jöttél ;] Bár nem egy korcsoport lettünk volna azt hiszem :P
Igen amúgy, a vásárlók száma az egyik fő korlát. De, szerintem csökkenni fognak az árak idővel. Aztán jön az uphill flow ahogy most marketingelik az ebike-okat nyugaton...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.