Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90751) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#90730) üzenetére

Köszi a linket, tök jó cikk! :R
Érdekes hogy a lesajnált Shimano márka 12 évvel idősebb mint a Campagnolo...

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#90752) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#90751) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a Shimano meg úgy néz ki mint egy prohibícióbéli gengszter. Ki tudja hogyan szerezte első millióját,lehet tele van jakuza tetkókkal. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90753) Tothgera30 válasza parkr (#90746) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akit használja, érti. ;] :P :K

#90751 Napfénysüti: Nekem mindig szívem csücske lesz a Shimano, szépen vált, puhán, dögivel van hozzá minden, katalógusból kikeresve is. Campát igen nehéz belőni, alkatrész sincs hozzá minden bokorban, bár olasz outin, kétségtelenül néz ki valahogy. Sram meg csattog, olyan mint mikor szét akar törni, bár pontos cucc.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#90754) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#90753) üzenetére

Én is szeretem a Shimanot. De nézz be egy országútis csoportba ott mennyire a Campa felsőbbrendűségét szajkózzák. :D
Amúgy okosan olodottam ezt meg: német (márkájú) vázam van Shimano szettel de Campa kerékkel. Na belém kössön valaki hogy elfogult vagyok. :DDD
Viccet félretéve én alapból odavagyok a japán dolgokért, az autóm is még igazi made in Japan gép.
A 105 szettet is szeretem, sose hagyott még cserben.

Més que un club!

(#90755) Zoli133


Zoli133
őstag

Tegnap igen érdekes eseményt produkált a hátsó váltóm (egyszerű altus de ilyet eddig nem tett) hazafele munkából, a kanál alsó fogaskerekéről (jó, lánckerék) leesett a lánc, de úgy hogy elvileg van oda hajtogatva némi fém (a hátulján) ami ezt megakadályozza, de azon is átesett, visszatenni is kész szenvedés volt, kis cvsvarhúzóval kellett ott a fémet feszegetnem ,hogy visszarakjam. Nem értem. Ma is am néha kicsit furán viselkedett a dolog, de ennyire nem extrém, lehet a bovden nyúlt meg utóbbi időben arra gyanakszom, lánc+sorban nincs 500km sem, nemrég volt cserélve.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#90756) DjKoxi válasza Zoli133 (#90755) üzenetére


DjKoxi
senior tag

A váltókanál nincs elgörbülve?
Ha függőlegesen áll a kerékpárod nézz rá hátulról a váltóra. A lánckeréknek és a két váltógörgőnek teljesen egy vonalban kell lennie, egy függőleges vonalat kell alkotniuk. Ez nagyon fontos, enélkül nehézkes a váltás, és zajosan fut a lánc, extrém esetben okozhat láncleesést is.

(#90757) Zoli133 válasza DjKoxi (#90756) üzenetére


Zoli133
őstag

Nah ez lehet. :/
Csináltam pár pocsék képet, hátha ti tudtok rá mondani valamit, de gyanús, hogy görbe. Én ezeket nem látom jól.
[kép] és [kép]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#90758) DjKoxi válasza Zoli133 (#90757) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Így nehéz megmondani, de az alsót enyhén görbének látom, és mintha a váltón is kéne egy kicsit szabályozni. Feszíteni a bovdenen, hogy a felső váltógörgő pontosan síkban legyen a lánckerékkel. Aztán óvatosan a kanalat addig csavargatni, hogy az alsó váltógörgő is ugyanabban a síkban legyen mint a másik kettő.
Én ezeket csinálnám ilyen probléma esetén, de van itt 1-2 szervizes kolléga, akik tapasztaltabbak nálam, hátha segítenek.

(#90759) Hasaggymeg válasza DjKoxi (#90758) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem jó a fotó,teljesen vonalban fotózd le,valamelyik nagy kereken,nyúljon ki lefele és látszódjon el van-e csavarodva a kanál.
Így is el lehet csavarodva,meg így is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90760) Zoli133 válasza Hasaggymeg (#90759) üzenetére


Zoli133
őstag

Rendben, köszi, igyekszem javítani nemsokára.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#90761) Hasaggymeg válasza Zoli133 (#90760) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...ugyanakkor ezekből a képekből nem tűnik annyira csavarodottnak,hogy leessen az alsó görgőről a lánc. :F ...talán ha teljesen keresztbe váltva hátrafelé tekered,de 105-ösnél még akkor sem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90762) Zoli133 válasza Hasaggymeg (#90761) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem volt keresztbe váltva, elöl nagytányérról( 3as) váltottam vissza szerintem 2esre, miközben hátul 6oson volt (8as hátsó váltó) mikor elkezdődött a dolog szerintem (nem terhelés alatt váltottam vissza, tehát még amiatt se lehet igazán), utána párszáz méterrel később álltam meg akkorra lett katasztrofális a helyzet. Tehát absz. nem is értem. De majd mindjárt úgy is megyek arra ,cisnálok még fotókat.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#90763) Strezi válasza jjeahh (#90745) üzenetére


Strezi
őstag

15 ezes okos telóm van, és már én sem buzerálom ;) Pontosan úgy voltam mint te, az elsőt szénné moddoltam, romot főztem stb. Aztán visszaáll az ember arra ami csak működik :D

A többiek már írták, sok kompúter, vagy akár karóra van ami tudja. Két legprofibb bicós ismerősöm karórákat használ, de mindkető fut is rendszeresen. Garmin Fenix sorozat, akár használtban is.

Lényeg az, hogy magadhoz képest tudj fejlődni, legyenek céljaid. Az én esetemben sem az abszolult magasság számít (hiszen eleve a mátraházai parkolóból indultunk, kb 700 méterről), hanerm az hogy meg tudtam mászni egyhuzamban azt a 250 méter szintet, átlag14% emelkedéssel, terepen. Az már csak bónusz, hogy a többiek aszfalton mentek, de hamarabb értem fel és visszatekertem még az első elé egy kis pihenő után ;) :B

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#90764) Zoli133 válasza Zoli133 (#90762) üzenetére


Zoli133
őstag

nah ennyit tudtam tenni.
[kép] és [kép]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#90765) Hasaggymeg válasza Zoli133 (#90764) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elvileg ott teljesen mindegy terheled-e vagy sem a hajtást,ott terhelés nincs...ez így nem tűnik elcsavarodva,sőt szerintem kifejezetten jól áll.Most már csak az marad,hogy a görgő akadozott,vagy a lánc megragadt valamiért.Milyen lánc és hogyan van toldva? Nézd meg a csatlakozó szemet mozog-e rendesen ott a lánc.A másik ami talán most látszik az,hogy picit mintha ki lenne hajolva a kanál (kép szerinti) jobb oldala.Ott feszítetted ki a láncot? Aztán meg az is lehetett,hogy egy "csattanósabb" váltás után belendült a lánc és valahogy szerencsétlenül lehullámzott a görgőről,mellé ment és beszorult.

Most látom,hogy Altust írtál,azt hittem 105. :B

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90766) 6030D válasza Strezi (#90763) üzenetére


6030D
Ármester

Gyere el a Mátra maratonra, ott még egy dobos is püföli neked, amit szinte a sípálya közepétől hallasz. Elég király dolog.
Ettől függetlenül most nézem, milyen fos időt mentem rajta tavaly, szégyen. :DDD Pedig én csak kétszer cikáztam be jobbra az árnyékba. Volt vagy 35+ fok.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90767) Hasaggymeg válasza Strezi (#90763) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen áttéttel mentél fel,mekkora kerekekkel?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90768) truefx


truefx
aktív tag

En meggondolnam a karbon BMC-ket is. Pl. ez az SLR03 105-os szettel biztos remek vetel. Persze csak ha van ra keret. Par honapja en is eloszor 1000 EURnal huztam meg a vonalat. aztan feljebb kuszott az a limit picit. Es kb itt alltam meg :D

(#90769) Strezi válasza 6030D (#90766) üzenetére


Strezi
őstag

Tudom, emlékszem már 2008-ban is ott volt ;) Azért is durvább versenyen menni, mert hajlamos az ember még többet kitekerni emiatt, meg a többi mellette küzdő miatt. Aztán ott, mint itt a túrán is az még csak az eleje a tekerésnek... De most nem volt semmi gond, utána több emelkedőt is megnyomtam és jól esett az egész :K

Nem szégyen az, hogy 45 másodpercet kaptál tőlem, szerintem rendben van ;]

Az a baj a Mátra maratonnal is(mint a CRK-val), hogy közel sem megy olyan érdekes részeken mint most a túrán mentünk. A nevezésből bármelyik hétvégén megvan a benzin és minden más költség. Vagy pl. az Alpinbike el is visz profi vezetővel... Persze az nem verseny, de semmi akadálya hogy megnyomd az emelkedőket, mint ahogy én is tettem most. Próbáltam cibálni a Danit, aztán hol bejött, hol nem :DDD

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#90770) jjeahh válasza 6030D (#90748) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& Strezi: Köszi! Szerintem lementem az ajánlottakat listára és majd visszatérek még erre 1-2 hónap múlva, mert amúgy is akarok km órát és akkor már legyen tuti :K .

Más hülye kérdés: szerintetek ha állandóan, napi szintem tekerek hegyre fel, azzal lehet combizmot csinálni? Vagy arra érdemes külön rágyúrni edzéssel?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90771) Strezi válasza Hasaggymeg (#90767) üzenetére


Strezi
őstag

Most
32 - 46, 29".

Régen pedig
22 - 28, 26"

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#90772) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Készletkisöprés...

#90771 Strezi: Hasonló helyeken 26-40-el mászok, és pörgetem. De vannak olyan versenyzők akik izomból taposnak fel. Szerintem a technika is rohadt sokat számít. Míg Fox-om volt, soha nem zártam (alapállá open), most hogy Sid, érezhetően gyorsabb vagyok néha, mert itt meg nem nyitom ki (alapállás lock).

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#90773) Hasaggymeg válasza Strezi (#90771) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na majd egyszer megpróbálom én is.Ha többet nem hozom szóba,nem sikerült. ;]

(#90772) Tothgera30...érdekes ez az első teló kizárás,mert azt vettem észre,hogy ha zárom még a legmeredekebben is hamarabb elveszítem a kapcsolatot a talajjal.Mintha pont kellene az az 1-2 cm beülés,hogy talajon maradjon az első kerék akkor is ha hirtelen ráhajtasz,vagy átpattansz egy nagyobb kövön,gyökéren.Aztán lehet csak a kocka segge túl rövid. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90774) 6030D válasza Strezi (#90769) üzenetére


6030D
Ármester

Majd idén megpróbálom utolérni az űridődet! :C

(#90770) jjeahh: úgy, ahogy képzeled, úgy nem. A pálya-kerékpárosoknak van vastag combja, mert rövideket sprintelnek nehéz áttétellel. Az aki 4-6 órát teker, az nem tud olyan izmot. Nyilván vannak ott is akiknek nagy van, de az mindig a kivétel. Ha meg arra gondolsz, hogy csak erős legyen, akkor igen, hegyre kell menni. :)

(#90773) Hasaggymeg: az 1-2 cm nem annyi, hogy lejjebb rakod a stucnit, és előrébb/lejjebb lesz a súlypontod, és jobban tapad az eleje?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90775) jjeahh válasza 6030D (#90774) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Rossz hír :D . Arra gondoltam mivel hízni képtelen vagyok, izomból csinálok magamnak combokat, de csak ezért edzeni nincs türelmem és állandóan felejtem el :DDD . Ideális megoldás lett volna az, ha tekeréssel is lehet combizmot alkotni, de ezek szerint nem igazán...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90776) Because válasza jjeahh (#90775) üzenetére


Because
őstag

Konditerem es menjen az a guggolas heti 4 nap 😀

(#90777) Hasaggymeg válasza 6030D (#90774) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lejjebb nem tehetem,mert az már nagyon kényelmetlen lenne és így sincs kihúzva a nyeregcsövem a mérések szerinti magasságra...de nem is arra gondoltam,hanem arra,hogy az a kirugózás kell is,hogy talajon maradjon az első kerék.De ha jól látom a videódban tekerőké sincs kizárva.Legalábbis legtöbbé.

(#90775) jjeahh...a kerékpározás leginkább állóképességet igényel/fejleszt,mely a nagy izomtömeggel nem igazán szokott társulni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90778) Perillustris


Perillustris
senior tag

Uraim, egy beárazást szeretnék kérni erre, előre is köszönöm! :R

Perillustris

(#90779) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Kis segítség kellene (külföldről is rendszeresen vásárolgató) kollégák,ugyanis még sosem vásároltam külföldről,így nem igazán tudom hogyan kell. :B Egyszerűség kedvéért,itt egy konkrét eset. Kérdésem,hogy kell-e legyen eurós számlám ahhoz,hogy fizethessek,vagy forintosból is átszámolják? Ti hogyan szoktátok csinálni pay-pal meg egyéb macerák nélkül? :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90780) Strezi válasza Hasaggymeg (#90779) üzenetére


Strezi
őstag

Nem kell semmi extra, csak legyen kéznél egy olyan kártyád aminek az emblémája ott van az oldalon, rajta a szükséges mpénzmaggal(plusz szállítás) :DDD
Az átváltás mindig automatikus és deviza árfolyamos(kedvező).

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#90781) szjoci válasza Hasaggymeg (#90779) üzenetére


szjoci
őstag

Nem kell deviza számla, a bank átváltja. Fizetéskor a bankkártya adatait kell majd megadnod.

(#90782) 6030D válasza Hasaggymeg (#90779) üzenetére


6030D
Ármester

Tegyél fel egy képet a kártyádról (eleje, hátulja), és meg mondjuk jó-e. ;) :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90783) jjeahh válasza Because (#90776) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt akartam elkerülni :D . Amúgy ha képtelen vagyok hízni, attól félek, hogy az edzés sem lesz elég, kell majd valami spéci kaja is... Nem mintha most nem ennék eleget, zabálok rendesen.

Hasaggymeg: Ja azt már vettem észre, hogy még jobban bírom a strapát mint eddig, amióta montizok.
A külföldi vásárláshoz: +1 a kollégáknak, viszont ha gyakrabban is vásárolgatnál ezután, akkor szvsz érdemes lehet paypal fiókot is csinálni. Csak rá ne kapj túlságosan az ízére, nekem pl. havonta elmegy 50-300 euróm ebay-re :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#90784) trialboj


trialboj
őstag

Hétvégén beletekertem egy 100ast az új vasba, ebből 50km vasárnap egy huzamban volt.

A gond viszont az, hogy azóta nem tudok visszaülni a nyeregbe, mert kisebesedett az ülőcsontnál lévő bőr. Az előző szintén elég friss AM bringán is ezt használtam, igaz ott nem mentem még 50km egyben, de nem volt ilyen gond. Annyi különbség van hogy az új Treken hosszú a pipa, és jobban ki vagyok nyúlva tekerés közben, ez kavarhatott be ennyire?

Most lemértem az ölőcsont szélességet, karton papírral 2xis. 12,5cm hozzáadtam a 2cm-t, így 14,5 lett az érték, viszont azt nem találtam hogy ezt hogyan kell a nyereghez viszonyítani. Pontosan ekkora kell legyen a nyereg legszélesebb pontja, vagy ennél jóval szélesebb kellene legyen, hogy valahol a közepén üljek?

A bringán az a nyereg volt amit eddig is használtam: Velo Plush, SPEEDFLEX Ennek csak 13,5cm a szélessége, és pl az emagos leírásban 11cmes csont szélességhez ajánlják.

Ez a két nyereg a legutóbb vett bringákról való, de ezek is csak 14cm szélesek. Az activeot próbáltam párszor de nagyon keménynek tűnt.
[kép]

Most akkor létezik, hogy ennyi opcióból egy sem ideális nekem? Körbenéztem a helyi üzletek webes kínálatában szinte minden darab 14cm széles...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#90785) Hasaggymeg válasza 6030D (#90782) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

;]

Köszönöm mindnyájatoknak, :R ...de a tény,hogy pénz is kell legyen rajta teljesen elvette a kedvem! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90786) Dottore válasza Hasaggymeg (#90779) üzenetére


Dottore
addikt

Vigyázz ha elkezdesz kintről vásárolni, soha nem tudod abbahagyni. A Magyar oldalakat gyakorlatilag már nem is nézem.

Viszont a későbbiekben a PayPal hasznos, én javasolnám. A tranzakciók visszavonhatóak, pl. ha nem kapod meg a terméket, akkor a PayPal fogja az eladón behajtani, neked pedig megtéríteni ha úgy alakul.

[ Szerkesztve ]

(#90787) Hasaggymeg válasza Dottore (#90786) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90788) Vasinger! válasza Hasaggymeg (#90779) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez a hajtókar csak szerintem van ennyiért nagyon jó árban? Ha jól láttam se postaköltség, se VÁM nem jönne rá, igaz?

Gyakorlatilag árában le tudnám cserélni a 3x10-es SLX hajtókaromat 2x10-re.

(#90789) CaNNa3IS válasza Hasaggymeg (#90779) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

crc-ről a legutóbbi vásárlásomnál bankkártyával fizetve 316 HUF volt egy euró.
paypal szarabbul vált ott a márciusi vásárlásnál 326 HUF volt egy euro

Más:

Ezen az áron vagy közelében van jobb nyereg ami nem csak 135mm ?
[link]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#90790) Acef válasza CaNNa3IS (#90789) üzenetére


Acef
addikt

BBB BSD 75 vagy 76 145/155 mm
Néhányan ezt használjuk, én pl sima utcai gatyában tolom

trialboj
Egy kicsit dönts rajta, hogy ne vízszintesen álljon

[ Szerkesztve ]

(#90791) Hasaggymeg válasza trialboj (#90784) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az összefoglalóban ott az SQlab rajza arról,hogy mennyit kell hozzáadnod a tisztán mért ülőcsont-távolságodhoz,üléspozíciótól függően.Ha nagyon előrenyúlva tekersz a hátsód lesz a legkevesebb gondod egy idő után,mert a nyakadat fogja a legjobban megviselni a hátracsapott fejtartás.Been there,done that.Ha reálisan nézem a 12,5mm+2=145mm körüli nyereg kell neked,melyet a nyereg legszélesebb pontján kell mérni.
Amúgy meg gyanítom nem a nyereg miatt sebesedtél ki,hanem edzettség hiánya lehetett.Szoktatni kell a hátsót és ki-ki állni a nyeregből,hadd kapjon vért,pihenjen meg.

(#90788) Vasinger!...én ebben zöldfülű vagyok,de tényleg jó ez az ár,nem véletlenül linkeltem. :K

(#90789) CaNNa3IS...ott van 142mm is,de pl. ezt csak ajánlani tudom.(#90790) Acef...látom ugyanaz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90792) CaNNa3IS válasza Acef (#90790) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Köszi megnézem.
Hasaggymeg, neked is köszi.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#90793) szjoci válasza CaNNa3IS (#90789) üzenetére


szjoci
őstag

Át lehet állítani hogy ne a paypal váltson ;)

(#90794) LustaDick123 válasza Dottore (#90786) üzenetére


LustaDick123
tag

Én a PayPal mellé javaslok még egy internetes bankkártyát is (Erste esetében pl. ingyen adják, a normál számládhoz tartozik két kártya).
Csak akkor és annyit engedek, hogy látszódjon az internetes kártyán, amikor és amennyiért vásárolok, ez van a PayPal-hoz rendelve. Így hiába adtam meg minden adatát a kártyámnak nem tudnak levenni róla semennyit, mert alapból 0ft látszik rajta. Ha visszautalnak, akkor simán megérkezik az is a számlámra.

(#90795) Dottore válasza Vasinger! (#90788) üzenetére


Dottore
addikt

Csak a szállítási költség (2.400 ft).

Pár nagyobb bolt ahol érdemes az akciókat csekkolni:

Cyclestore
RutlandCycling
BikeComponents
BikeDiscount

[ Szerkesztve ]

(#90796) Jester01 válasza Dottore (#90795) üzenetére


Jester01
veterán

Ami jelen esetben ingyenes ;)

Jester

(#90797) Dottore válasza Jester01 (#90796) üzenetére


Dottore
addikt

Nem is néztem, csak beírtam amit én szoktam fizetni. :)

(#90798) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Valaki esetleg bike-discount -ról valamit ?
Felezhetnénk a postát. :)

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#90799) trialboj


trialboj
őstag

A kutyáim túltolták az őrjöngést, és sikerült egymásra borítani a bringáimat. Az új bringa ráesett egy másikra, és a jobb fékkart végigkarmolta valami (remélem a betonon sérült, még nem fedeztem fel különösebb sérülést a többin)

Ez viszont egy vadonatúj fék volt, a fékkaron még rajta van a textúra, erre fel az ütéstől valami történt, és nem akar visszaállni eredeti pozícióba.

Tehát a fék működik, olaj nem csorog (még), fékerő van, viszont ha behúzom a fékkart, nagyon lassan tér vissza, és kb csak az eredeti állás feléig nyomja ki magát. Elixir 1 fék.
Ha kifele nyomom a fékkart közepes erővel, kiakad, a másik oldalon a fék nem csinál ilyet még ha erősebben nyomom kifele akkor sem.

Van ötlet mit csinálhatnék? a fék tehát működik, de így hogy nem tér vissza elég gyorsan, még az udvaron is ijesztő vele gurulni.

[link]
Lehet eltört, vagy túlzottan összenyomódott a rugó a nagy erőhatástól? A többi alkatrészre nincs hogy kihasson egy fékkaron keresztül érkező ütés.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#90800) szjoci válasza trialboj (#90799) üzenetére


szjoci
őstag

Sramnál ha kifelé tolod a hidrós fékkart, akkor "szervizállásba" rakod. Ez normális,.a többi nem.Biztos hogy szorul valahol a fékkar.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.