Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90501) belaazallat válasza -=RelakS=- (#90498) üzenetére


belaazallat
addikt

Én nem x km után olajozom, hanem ha koszos lemosom és újrakenem.

szerk. max akkor viszek olajat magammal, ha eső várható és az lemossa róla.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#90502) zack válasza Vasinger! (#90476) üzenetére


zack
nagyúr

Lehet akkor én feleslegesen fizetek elő? :U Nem ver a földhöz a 2200.-/hó, de ha feleslegesen teszem...Akkor lemondom. A Stravát csak bringához használom, de ezt is úgy, hogy feltöltöm a Bryton-ból a logot. Futáshoz Endomondo-t (ezt szoktam meg) használom. Egyik sem ismeri fel a Bryton pulzusmérős övét.

Tehát konkrétan mit tud a Strava Premium az ingyeneshez képest?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#90503) deny330


deny330
aktív tag

Ha már lánc; Érezhető különbség van egy normális, drágább Sram / Shimano lánc és egy olcsó "teszkós" között - úgy értem, hogy megmutatkozik a kopásállósága a drágábbnak, masszívabb, stb?

[ Szerkesztve ]

(#90504) -=RelakS=- válasza deny330 (#90503) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem eddig a Sram és KMC váltak be. A Shimano és a Sunrace hozzájuk képest nyúlik, mint a rétes.
9 sebességes rendszer.
Mikor fogaskoszorút fogok cserélni, talán jövőre, a Shimano azért kap még egy esélyt.

zack
A weboldal is nyújt pár funkciót pluszba:
Kattingtasd végig az ajánlatot :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#90505) trialboj válasza 6030D (#90496) üzenetére


trialboj
őstag

Ha már felmerült az olajozás.

"Az órádon mi az a kis olajoskanna jel? Ideje olajozni?"

Igen, illetve 500km ként szól hogy mérni kell a láncot. Remek és olcsó kis szerkezet, ha elmondanám hogy 2000 forint volt, el sem hinnéd. (banggodd)

Amúgy verseny előtt egy komolyabb bringástól kaptam egy kis Muc-Off száraz olajat, arra számítottam hogy jó ideig kitart majd, erre fel kb 15km után hallottam a láncot, 20km után pedig a magányos szakaszokon kimondottan zavart lassú tempónál. Egyetlen előnye hogy tiszta volt a lánc a verseny után is.

Ugyan ez a márka de a nagyobb kiszerelésben, nagyjából 50-60kmt bírt ki, mielőtt erősen zajolni kezdett. Mondjuk itt nem töröltem át a láncot miután beolajoztam.

Én jelenleg ezt használom Shimano PTFE száraz időre, kb 50-60 km után van hangja, 70-80 után mondhatni hangosnak. Tavaly 50km ként olajoztam és 5000et futott a lánc, még mindig van belőle.
Nagy hátránya viszont hogy 5 perc laza tekerés után is tiszta fekete a lánc.
Minden bringámon ez van, és meg vagyok vele elégedve, habár jobban örülnék ha nem lenne ilyen fekete tőle az egész hajtás.

Az első az teljesen poros szakaszon volt,a többi vegyes aszfalt és erdő.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#90506) Dottore válasza Teasüti (#90486) üzenetére


Dottore
addikt

Bár a Toseek még talán egy fokkal jobb mint a többi noname kínai, de nem merném ajánlani senkinek tiszta lelkiismerettel. Persze mindig van aki ezer éve ilyet használ és semmi baja, úgyhogy ezt a döntést magadnak kell meghozni.

(#90507) Jester01 válasza zack (#90502) üzenetére


Jester01
veterán

Lehet akkor én feleslegesen fizetek elő?

Ha a prémium funkciókat nem is használod ki, azért az alap szolgáltatások fejlesztése és üzemeltetése is pénzbe kerül. Ha tetszik a strava és megengedheted magadnak akkor szerintem ne mondd le.

A brytonról feltöltött adatban amúgy benne van a pulzus is, úgy azért működik, nem?

Jester

(#90508) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#90498) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én a teflonos sprayel fújom de ha hosszabbra megyek megolajozom a vastagabbal,csepegtetős teflonos Decathlonossal,melytől jó fekete dzsuvás lesz és melyet utána már csak naponta alaposan törlök.Így kibírja 3-400 km is aszfalton,2-300km földúton.Utána újra fújom az aerosolossal,és megtisztul.
A másik meg,hogy szerintem a csendes lánc nem biztos,hogy jól működő is,hisz a vastag,homokkal vegyült zsírsár is csendesen tarthatja.Nekem a teflonossal fújva érdekes,halk kerregése van.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90509) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#90508) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Direkt feltettem egy benzinben alaposan kiáztatott láncot, és teljesen kiszáradva sem volt olyan nagyon zavaróan hangos :F
Amúgy tegnap elővettem az ipari méretű Squirtet, mert a "fagy idejére" tervezett elfogyott.
Fura, de a "normál" Squirt sűrűbb, mint a fagyálló. Ehhez képest tegnap, mikor felkentem a láncot, ugyanolyan hangja volt, mintha semmit nem raktam volna rá. Na, mondom, hagyjuk állni. Mára olyan viszkózus réteggé száradt, hogy vagy háromszor felkapta a láncfeszítőt, ahogy tekertem visszafelé a hajtóművet :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#90510) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,
Ki melyik kerékpáros alkalmazást szereti és miért? :)

(#90511) zoli03 válasza trialboj (#90505) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem nagyon kevésnek tűnnek ezek a kilométerek. Én Motip zsírsprayt használok, a városi agyváltósomon minimum 150-200 km-t kibír, akkor kezd kerregő hangja lenni a hajtásnak. MTB-n nem várom meg, mert általában hamarabb lemosom, akkor meg utána egyből újrakenem, de ott sem volt gondom 100 km után se. Országútin eddig 500 km alatt 3x kentem, de ott drága a lánc, inkább előbb kenem, mint kéne :) . Az olajnál sokkal tisztább a lánc, nem is szoktam levenni külön kimosni.

(#90512) trialboj


trialboj
őstag

Már lefeküdtem mikor csippant egyet a telefon, megnéztem és egy igen zsivány bringát dobtak fel épp: Trek X-caliber 2013 29" (kicsit legörgetve fület váltva ott vannak a specifikációk)

170k FT, és rettent jó állapotúnak tűnik, eredeti gumik, Reba teló, és 29es, emellett pedig még jól is néz ki, ami ritkább mint bármely más alkatrész főleg az ilyen alacsony árkategóriában.

2 hátrányát látom, ebben ellene segítség
az egyik az elxir 1 fék, ami nem tudom mennyire régi v alacsony szint, de valószínű muszáj lesz cserélni

Illetve hogy minden Bontrager márkájú, amiről alig hallottam. Ilyen a felni az első hátsó agy kormány, stucni, nyereg, stb Leginkább a felni, és hátsó agy lényeges, ha nem egy minőségi márka, akkor ezeket és a féket cserélve már annyira nincs is jó árban.

aszfalt, erdei túrák, néha csapatósabb XC, és óvatos DHra használnám, szerintem erre tökéletes a legtöbb alkatrész, ha esetleg valakinek volt ilyen, és van bármi amit tudni érdemes mielőtt beleszeretek, ossza meg.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#90513) zack válasza -=RelakS=- (#90504) üzenetére


zack
nagyúr

Csak az "advanced analysis" amit használok, csak kérdés, az ér e ennyit. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#90514) Zyrius válasza trialboj (#90343) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Nekem Cube Attention-öm van, és a cimbimnek szintén ilyen bringája van. Lecseréltem a gumit Smart Sam 2.25-ről Marathon GT HS480 2.0-ra, ami aszfalt gumi és kb 20%-kal gyorsabban megyek ugyanakkora erőkifejtés mellett. Hozzáteszem, hogy nem csak a minta más, de nagyobb nyomást is bír. A bütykös gumi 2,5-3 baron ez 4-4,5 barra van fújva.

Tavaly egy Cube Aim SL bringám volt, aminél szintén cseréltem a gyári gumit akkor 1,75 Schwalbe Silento-ra, ami szintén gyorsabb volt.

Igazából az én felhasználásomra jobban megfelel egy treking bringa, eredetileg azt is vettem volna csak sajnos a testsúlyom teljes felszerelésben 130kg is lehet, ehhez jobbnak láttam egy strapabíróbb 29-ert átalakítani trekkingnek. Földút, murva, enyhe erdőben ösvényen ezzel a gumival is elvagyok, de amint kicsit technikásabbá válik az út ez már használhatatlan (és nem csak a gumi a szűk keresztmetszet :) ) majd ha lepörög 10-20 kg extra és egy tekerés során nem okoz gondot az 1000m vagy nagyobb szintkülönbség, akkor majd aggódok azon, hogy a mostani Marathon GT nem jó terepen, addig meg szépen siklok vele, imádom :)

@zack
Nekem polar órám van és mellkaspántom. Össze van kapcsolva a strava-val és tökéletesen betölti a pulzus adatokat ingyenes accounttal!
https://www.strava.com/activities/1025667023/analysis
Ha jól láttam a prémium a kimenő teljesítményedet és a pulzusodat tudja részletesebben elemezni az ingyenes verzióhoz képest. Ezt a prémium váltásnál írják is, hogy ez inkább a profi sportolóknak hasznos!

[ Szerkesztve ]

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#90515) Teasüti válasza Dottore (#90506) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi!
Azt honnan lehet tudni melyik márka milyen minőséget képvisel?
Nekem abszolút semmit nem mond, hogy Toseek.
Pl. nincs honlapja sem.

Úgy tervezem, hogy felrakom szakszerűen, nyomatékkulccsal meg karbon géllel, aztán egykerekezek. Ha bírja a lecsapásokat, akkor talán jó lesz XC-re.

(#90516) -=RelakS=- válasza zack (#90513) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem figyeltem eléggé, és lusta vagyok visszaolvasni:
A telefont használod kijelzésre edzés közben? Nem árt tudni, hogy prémium accounttal pillanatnyi értékeket mutat a program, ingyenes módban viszont átlagot.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#90517) zack válasza Jester01 (#90507) üzenetére


zack
nagyúr

Csak arra használom, hogy a Brytonból feltöltöm. Endomondo is ennyi havonta, azt leglább minden futásnál használom. Bryton-t kipróbáltam, futás közben nem az igazi a GPS pontossága, bár nem is ezért vittem, hanem a pulzus öv miatt.
Tehát ha a progit akarnám használni, kellene vennem olyan övet amivel kompatibilisek. Ki van ez találva.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#90518) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Ha már strava
Létrehoztam egy prohardver bringások ide csoportot.

https://www.strava.com/clubs/288392

Aki használ stravat és nem szégyenlős az csatlakozzon! :).
Szívesen megnézném a fórumtársak útvonalát, számomra biztosan motiváló erőként hat majd :)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#90519) Halkow.


Halkow.
senior tag

Már végkép nem tudom, mit vegyek... Tudnátok segíteni?

:( Nincs semmi tapsztaltom idáig csak noname mtb voltak 26"-sak de megutáltam nagyon a nagy tömeg (16kg + - meg nagyobb távon 2x20km szenvedés vele túrázni az aszfalton slick köpennyel is.

Montana Trekking [link]

Egy helyi bringaboltba láttam nemrég olcsón 61500ft ért de gondolom ez az acél váz miatt van és ez a legnehezebb 16kg körül van ami a mostani fos noname 26" mtb is ennyi amit nehéz hajtani.

B'TWIN Triban 100 [link]
Talán kicsit átadná az országutis érzést, e mellett olcsó fejleszthető.

Baddog Pointer [link]

Erre nemrég akadtam, jó ár érték arány, hidros fék de nem tudom milyen a geója lehet elcseszett mint a b'twin riversideoké?

Merida Speeder 100 [link]

Hát kicsit olcsóbb lenne ezt venném legszívesebben.

Túrázásra, boltba járásra, lenne használva néha 1-2 földút. Lényeg gyors legyen, bírja a váz a hátitáskámat kosárral.

(#90520) deny330 válasza Halkow. (#90519) üzenetére


deny330
aktív tag

Én nem vagyok szaki, de kapásból tudom ajánlani: Cube Aim Pro 29er. Annál a Meridánál kicsit olcsóbb, szerintem jó felszereltsége van. A sima Aim is jó cucc, amennyiben drágállod a "Pro"-t. Ha használt is szóba jöhet, akkor Cube Analog / Acid is van ilyesmi árban. Ezeket a B'Twin és hasonló bringákat felejtsd el, ha már egyszer ennyit költesz bicóra.

(#90521) Jester01 válasza Zyrius (#90518) üzenetére


Jester01
veterán

Már van PH! csoport, gyere inkább te oda ;)

Témaösszefoglalóba nem rakná be egy illetékes? :R

[ Szerkesztve ]

Jester

(#90522) deny330 válasza Jester01 (#90521) üzenetére


deny330
aktív tag

Endomondoba nincsen ilyen csoport lehetőség? Most már átszokok Stravara akkor, de kíváncsi lennék. :))
Remélem senki nem kövez meg a Stravas képemért,
de most nézem, hogy eddig egyetlen egy kép nincsen rólam ahol bringázok.. :D

[ Szerkesztve ]

(#90523) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Ma egy kicsit a saját bringám is szerelgettem. :)
Kapott egy új kijelzőt a paripa, mert túl nagynak éreztem az Intuvia-t.
Ez volt a régi:
[kép]
[kép]

Eléggé szét kellett kapni a kijelző cseréhez:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Utána egy számítógépes diagnosztika:
[kép]

És az új Purion kijelzővel:
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#90524) 6030D válasza Runner_fxr (#90523) üzenetére


6030D
Ármester

Tényleg jobbnak tűnik mtb-ra, bár ha nem tudom, hogy mi az, akkor olyan, mint egy lidlis km óra. :)
Miért raktad oldalra? Markolatról eléred a gombokat? (Ok, mobilon vagyok, most látom, hogy igen, azért. De jó dolog, hogy forgatható a kijelző, ügyesen kitalálták.)
Hogy áll a rendes bringa projekt?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90525) Hasaggymeg válasza trialboj (#90512) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A féket nem ismerem,de a Trek preferálja a Bontranger alkatrészeket,nem hiszem rosszak lennének.

(#90523) Runner_fxr...jól látom,hogy ezen a kijelzőn rajta van a kakaó adagoló is?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90526) Runner_fxr válasza 6030D (#90524) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezt csak oldalra lehet rakni. :)

A normál hajtású is meg van rendelve, de amíg 5-öt nem írok össze addig nem küldik el. Jelenleg meg nem kell bergamont a boltba, mert abból rendeltünk eleget, és már megjöttek, így valószínű az lesz, hogy én magamnak rendelek még mellé 4db olcsóbb bringát és azokat eladogatom.

Hasaggymeg: Igen: [link]
Kb akkora mint az előzőn csak a joystick. És így üres a kormányszár, nem takar ki semmit az első kerékből.
Montira ez az ideális, 2017-től már szinte az összes Bosch-al szerelt montit ilyen kijelzővel szerelik.
Annyi a hátránya, hogy az órát és az aktuális nyomatékot nem írja ki, de e nélkül el lehet lenni. :)

(#90527) geotigris9


geotigris9
tag

Azért kíváncsi lennék miért véd 3 * jobban ez ennél?
Nem hiszem, hogy 3 * több időbe telne az elvágása. :D

"
Biztonsági minősítés A biztonsági besorolás segítségével kiválasztható a használatnak megfelelő kerékpárzár. Ezért a B'TWIN, a független CNPP laboratóriummal közösen, a ténylegesen előforduló lopási technikákat felhasználva kidolgozott egy tesztsorozatot.

E tesztsorozatnak köszönhetően minden modellhez hozzárendelhető a lopásgátló hatékonyság összehasonlítható értéke a 0-tól 10-ig terjedő skáláról.
"

Runner itt mihez kellet lemezvágó olló?
(Mert az van a képen.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#90528) szjoci válasza geotigris9 (#90527) üzenetére


szjoci
őstag

Az egyik 400, a másik 600g. Vastagabb lehet a sodrony

(#90529) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#90526) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagyon pofás és még kézre is áll így,egyértelműen jobb a réginél.Kilométerórának is elfogadnám. :K

(#90527) geotigris9...ennek a védelme nulla,vagyis 0. Másik pedig 3x0 mely szintén = 0.Nahát kábé így állunk.Amúgy nekem is van ilyen,mely kizárólag az annyira merész tolvajok ellen jó,akik mellőled próbálják elcsenni,úgy,hogy miközben te ülsz egy teraszon,vagy büfében,kajálva és közben rálátva bringádra,megpróbálnának felnyergelni és elhajtani vele. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90530) 6030D válasza Runner_fxr (#90526) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor miért van ferdén rajta a felirat. :DDD
A használt bringákat elengedted?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90531) trialboj válasza Runner_fxr (#90523) üzenetére


trialboj
őstag

Forrasztgatni is kellett, vagy ugyan olyan csatlakozók voltak, csak le kellett értük ásni a maghoz :))

Más:

A trek bringa hirdetése már el is tűnt, viszont szerencsére tegnap felírtam a telefonszámot, és rá is kérdeztem pár dologra, hogy ha többen érdeklődnek, biztosítsam magamnak az első helyet. Sikerült is lezsírozni egy korai találkozót. (Párszor már megjártam ezzel, szóval érdemes követi a példát ha úgy érzet gyöngyszemet találtál)

Nem voltam biztos benne hogy tényleg annyira kell-e nekem ez a bringa, de mikor ma láttam hogy nincs fent a hirdetés és már lehet eladták, eléggé elment a kedvem, a másik CUBE Attention-tól.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#90532) 6030D válasza Hasaggymeg (#90529) üzenetére


6030D
Ármester

A 100-t eleve kiegészítők védelmére ajánlják. A többszörös védelem a kulcsban meg a vastagságban rejlik.
Nem rossz amúgy, ha a sisakod (ha lenne :P) meg a táskád oda tudod kötni a bringához. Letámasztod mondjuk kajálásnál, és a bringát nem tolják el, de ilyeneket leakaszthatnak róla. Én mondjuk inkább magammal viszem, meg úgyse megyek messze a bringától, de ez is egy opció.
Meg ugye a legtöbb tolvaj nem erővágóval meg fogóval mászkál, csak a lezáratlan bribgát keresi. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#90533) Runner_fxr válasza geotigris9 (#90527) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát nem lemezt vágni. :)
Le kellett húzni a tuning kábelt, és ott a csatlakozókra zsugorcső lett téve, szigetelésnek. Ezt a szigetelést óvatosan le kellett vágni, úgy hogy ne sérüljön a kábel, és ide pont jó volt a lemezvágó olló. :)

Hasaggymeg: A régi is kézre állt, a joystick-el vezérelted a kijelzőt, csak az zavart, hogy a kormányszáron túl sok helyet kitakart, anno a gps-es Nyon meg kész katasztrófa volt, ebből a szempontból. Ezek montira nem ideálisak.

6030D: A használtakat egyelőre elengedtem, de ha szembejön valami érdekes nincs kizárva az sem.

trialboj: Forrasztani nem kellett, csak átkötni pár kábelt.

(#90534) varsam válasza Jester01 (#90521) üzenetére


varsam
őstag

ez jó, csatlakoztam én is :R (Varga Sándor)

(#90535) Hasaggymeg válasza 6030D (#90532) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nagyon közel vagyok,mint pl. Duna Cukrászda a teraszon,akkor le sem zárom,ha messzebb,mint valamelyik kéjefszí ablak melletti asztala,akkor lezárom és le is veszek róla ezt-azt ne kelljen figyeljem.Na meg okulva a legutóbbi esetből is,hisz ha mintegy "csaliként" rajta hagysz valamit,akkor lépre futhat egy tolvaj és utána neked is kell valamit kezdeni a helyzettel.A kihívom a rend urait nem műxik,egy enyhe ejnye-bejnye később rossz lehet önérzetednek,ha meg az annyira csábító tettlegességre vetemedsz,akkor bizony még te kerülhetsz bajba a végén. :U

(#90527) geotigris9...az még az én féktömlőm levágása után maradt ott. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90536) Dottore válasza Teasüti (#90515) üzenetére


Dottore
addikt

Kizárólag márkás (Richey, Renthal, Syntace, stb) karbon kormányt vennék ha szükségem lenne rá. Az eBay felejtős mert ott mindent hamisítanak. Marad a szaküzlet vagy a népszerűbb online oldalak, pl, BikeDiscount.

A Kínai olcsó karbon kormányokkal az a legnagyobb probléma, hogy soha nem lehetsz biztos a minőségben. Hiába teszteled, el tud fáradni az anyag később is és ha láttál már kormánytörésből eredő balesetet, akkor nem kockáztatsz ezzel. Ellenben a márkás, ezért drágább termékekkel, ahol garanciát vállal a gyártó, hogy megfelelő használat mellett nem fog eltörni (remélhetőleg).

Szóval én továbbra is azt mondom ne használd.

[ Szerkesztve ]

(#90537) Hasaggymeg válasza Dottore (#90536) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A nyilvánvaló súlyán kívűl mi az előnye egy karbon kormánynak? Rezgéselnyelés?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90538) Dottore válasza Hasaggymeg (#90537) üzenetére


Dottore
addikt

Szerintem elsősorban a rezgés elnyelése, másodsorban a súly.

Ennek pedig hatványozottan nem felel meg egy hatezer forintos kínai kormány, hiszen nem fognak ennyiért változó falvastagsággal szórakozni. Sokszor úgy készítik ezeket, hogy középen egy alumínium csőre formázzák a karbont, ami nehéz, nem is működik, de legalább a két anyag találkozásánál fog nagy valószínűséggel eltörni.

(#90539) Hasaggymeg válasza Dottore (#90538) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem is a kínai létjogosultságát erőltetem,csak érdeklődtem megéri-e azt a nagy árkülönbséget az aluval szemben.Nekem biztos nem,mert sem a súly nem számít annyira 13+ kg-nál,sem nem gondolom,hogy behajlított könyökökkel a markolat,zselés kesztyű,vagy éppen egy karbon kormány pár mm-es hajlása lenne a számottevő rezgéselnyelő.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90540) Dottore válasza Hasaggymeg (#90539) üzenetére


Dottore
addikt

Csupán az előző kérdés miatt írtam le, hogy még a neked szánt válaszban is hangsúlyozzam (még ha nem is volt oda illő) mennyire nem biztonságos.

Használtam karbon nyeregcsövet (kormányt nem) egy hosszabb túrán és az nagyon jó volt. Valóban igaz, hogy elnyeli a rezgéseket, méghozzá érezhetően. Ha lesz lehetőséged mindenképp próbáld ki. Számomra döbbenetes volt.

[ Szerkesztve ]

(#90541) Hasaggymeg válasza Dottore (#90540) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezzel csak az a baj,hogy a kormány sem nem kopik,sem nem törik olyan gyakran,így a mostanit ki kellene csak úgy dobjam...ami nem szokásom.Így hacsak (pl.közelgő születésnapom alkalmából) nem ajándékoz meg valaki egy faxa karbon kormánnyal,melyre vajmi kevés az esély,félő ezt az alut fogom nyüstölni amíg a világ és még 2 nap. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90542) Dottore válasza Hasaggymeg (#90541) üzenetére


Dottore
addikt

Hát nekem is kölcsönben volt egy haveromtól. :)

(#90543) szjoci válasza Hasaggymeg (#90541) üzenetére


szjoci
őstag

Jó ha van otthon egy tartalék kormány. Meg tartalék nyereg, nyeregcső, váltó, váltókar, stb... :DDD Legalábbis én így állok. :B A levedlett cuccokat nem volt kedvem eladni, így lezsírozva pihennek egy dobozban.

(#90544) Hasaggymeg válasza szjoci (#90543) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

55m2-en nem tárolhatok sok levedlett lomot. :(

(#90542) Dottore ...nyeregcsövet meg még ingyé sem cserélném le,így is megbolondít néha a recsegése,azt meg még vigyázni is kell mennyire szorítod meg. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90545) Dottore válasza Hasaggymeg (#90544) üzenetére


Dottore
addikt

Elég nagy a szórás az azonos nyeregcső méreteken belül. Én is szenvedtem ettől a recsegéstől, amit nekem a Thomson oldott meg, az pontos. Még előtte vettem egy nagyobb olcsó csövet és egy esztergályos ismerősöm leszedett belőle annyit, hogy szinte cuppant a vázba és innen már tudtam, hogy az átmérő miatt volt a recsegés.

szjoci
Sorstárs... :)

[ Szerkesztve ]

(#90546) Hasaggymeg válasza Dottore (#90545) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gyári Cube LTD és bele is cuppan rendesen,csak ott meggyűlik kis homok,por,aztán én lecsapatom vízzel és máris reccsen egyet-egyet ha terhelést kap,főleg terepen.Pedig nincs is túlzottan kihúzva.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90547) Dyingsoul válasza 6030D (#90459) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Araya Japan 26 x 1.50 HE AP-21 felnik vannak elöl-hátul a kerón.

Pedálokat le akartam cserélni mert nincs rajtuk prizma meg kicsit kopottak. Hát úgy rá van szorulva, hogy hárman sem bírtuk leszedni rendes 15-ös kulccsal és WD 40 sem segített. Van valami tippetek erre?

+ olyan problémám van hogy az első váltó kicsit súrolja a láncot. Azt hogy lehet jól beállítani?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#90548) Dottore válasza Hasaggymeg (#90546) üzenetére


Dottore
addikt

Mondjuk én soha nem csapatom le és elől van megvágva a váz. Illetve egy vékony gumigyűrű is tartózkodik a bilincs és a cső között.

Viszont legalább marha szép a bringád. :)

(#90549) Hasaggymeg válasza Dyingsoul (#90547) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csavarlazító,esetleg óvatos melegítés meg egy jó villás kulcs és főleg vigyázz a menetiránnyal,nehogy rossz felé lazítsd.A váltót a bovdenfeszességgel és a 2 korlátozó csavarral kell állítani.Ha régebbi típus és keresztbe váltasz nem lehet a terelő láncérintését kiküszöbölni.

(#90548) Dottore...nem tudom ironikusan írtad-e,mert elég 1szerű festésű,nem túl feltűnő bringa,de...sokkal jobb mint amit mutat és ez nekem mindig fontosabb volt. ;)
Itt van "meztelenül" ahogy Tothgera szereti. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#90550) ivana válasza Dyingsoul (#90547) üzenetére


ivana
Ármester

Na ezeket tuti ne bántsd :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.