Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) trialboj


trialboj
őstag

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy ha kicsit sáros lett a nyereg alsó része, és a por/sár bejutott a felfüggesztésbe, akkor rettenetesen kínos recsegés hallatszott akárhányszor kicsit egyenetlenebb úton haladt?

Tegnap kitisztítottam, és elmúlt, de alig 1 órát bringáztam vele, és megint elkezdett recsegni (földúton). A nyereg alig 2 hónapos, zselés kb 7000ft volt, ennyire trehány minőség? Lehet nem is csak a por miatt, hanem kispóroltak belőle valamit és azért recseg?

Tegnap este szégyelltem ráülni, mikor emberek közt mentem, mert annyira zavaró volt, mintha egy világháborút megjárt őskövület lenne.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#49452) truefx válasza 313313 (#49449) üzenetére


truefx
aktív tag

Köszi, ezt meg fogom nézni.

(#49453) #48525824 válasza trialboj (#49451) üzenetére


#48525824
törölt tag

nálam ugyanez, amióta volt az a rohadtnagy vihar és beázott nagyon, azóta nyikorog :D eddig nem használt neki semmi

(#49454) Runner_fxr válasza truefx (#49448) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért nézd meg, hogy van e zsír a nyeregcsövön. Gyárilag kicsit többet szoktak rátenni mint kéne, azt az ember hajlamos letörölni és ha nagyon letörlöd akkor recseghet a nyeregcső. Illetve akkor is recseghet ha a nyeregcső bilincs nincs rendesen meghúzva.

[ Szerkesztve ]

(#49455) Client válasza truefx (#49445) üzenetére


Client
tag

Nyereg, nyeregcső esetleg?

Szerk.: bocs, látom, páran már beelőztek. Nekem is volt, hogy a száraz és koszos nyeregcső ropogott - nem sokal a vétel után -, és először nagyon nem arra tippeltem, mint hangforrásra.

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#49456) Hasaggymeg válasza vendingo (#49439) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A te tekerésednél mit számít az a 15-20dkg+ ?! :F

Mapfénysüti...felfele azért jó ha többet tudsz váltani 1xrre mert hirtelen emelkedőknél kegyetlen ha elbambulsz és nem váltasz időben.Utána nehéz úgy rányomni,hogy ne terhelés alatt történjen a váltás.Versenyhelyzetben jó lehet a gyors lefele váltás is,hogy ne veszíts időt,de amúgy ha már ereszkedsz könnyű gyorsan váltani mivel nincs terhelés.

(#49448) truefx...igen,a nyereg is recseghet akkor csak mikor hajtasz,mert mocorogsz rajta.Ha kiállva is szól,akkor nyereg+nyeregcső kizárva.Még arra gondolok nem-e mocorog a hátsó kereked.Nézd meg elég szoros-e a gyors zár.

maummamut...hát az nem semmi ebben a hőségben! Le a kalappal! :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49457) Novics válasza truefx (#49448) üzenetére


Novics
senior tag

Simán lehet, mert akkor jobban mocorogsz rajta, mintha csak simán gurulsz.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#49458) bandus válasza TayRol (#49408) üzenetére


bandus
veterán

ennél a cannondale váznál ilyen kategóriában nem kapsz jobbat, ez szinte biztos. :K teszt, bár biztosan megtaláltad te is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49459) TayRol válasza bandus (#49458) üzenetére


TayRol
veterán

igen, itt olvastam a tiagra-5700 összehasonlítást, ezért kérdeztem tegnap. ez alapján a teszt alapján nagyon tetszik a bringa.

(#49460) Hasaggymeg válasza truefx (#49448) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amúgy az ilyen nyekergések kiderítésének "nagymestere" vagyok,mivel engem is a legkisebb hang a kétségbeesésbe tud kergetni.Először kiderítem melyik pedálfordulatnál hallom,majd kiállok,így kizárva a nyereg körüli dolgokat,aztán helyezem a lábam a pedálon lássam változik-e (ha igen akkor pedál/pedáltengely),majd felváltva terhelem a hajtókart stb-stb. Az is elképzelhető,hogy most már nem is az recseg mint a cserék előtt és a cserénél történt valami zsírtalanság,laza meghúzás stb.
Kitartás! ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49461) szjoci válasza #48525824 (#49450) üzenetére


szjoci
őstag

Te apám nem sz@rral gurigázol! Nem semmi teljesítmény ;)

(#49462) vendingo válasza Hasaggymeg (#49456) üzenetére


vendingo
veterán

Úgy áll a dolog, hogy vagy Saint, vagy ez lesz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49463) brownus válasza #48525824 (#49450) üzenetére


brownus
veterán

te nem ember vagy hanem egy cylon (ez egy bók akar lenni) :D :R grat!

hétfőn egy barátomhoz tekertem át budára, de engem már az is kinyírt, pedig váltós gt, meg kis dombocskák, de felfele... :N

kéne egy fasza fremen ruha...

[ Szerkesztve ]

(#49464) Hasaggymeg válasza vendingo (#49462) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tudnod kell,hogy a Saint nem ipari csapágyas! ...Amúgy nagyon szép,nem annyira nagy mint általában a platform pedálok,de elég ahhoz,hogy egy nagy (enyém 45-ös) láb is kényelmesen elférjen rajta.Enyém az egyik már újonnan hangoskodott. Utána néztem felépítésének és csökkentettem egy hangyányit a hézagolást.Picit kotyogósan adták.Pár kilométer után aztán beszereltem a többi tüskét is amit adtak mellé (összesen 18) és kivettem az alátéteket,így annyira kilógnak,hogy szinte hozzáragad a lábam a felületéhez,majdnem még húzni is tudok vele mint egy spd-vel.16-ért vettem 1,5 hónapja,de ma is ezt venném ha újra kellene.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49465) Hasaggymeg válasza #48525824 (#49450) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nézem közelebbről az útvonaladat és úgy látom ez duatlon volt,mert úsztál is... :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49466) Hotel Fonte


Hotel Fonte
újonc

Ha az Eurovelo 6 mentén kerékpározik vagy esetleg Győrben és környékén tervez bicikli túrát, akkor szállás és pihenés szempontjából a Fonte Hotel a legjobb választás. Megközelítése nagyon egyszerű. Az épületegyüttes Közép-Európa legszebb barokk főtere a Széchenyi-tér és a Győri Nemzeti Színház között helyezkedik el.
A kedvező árak és elegánsan berendezett szobák mellett bicikli tároló, őrzött parkoló, kerékpár kölcsönző és szerviz, bőséges reggeli több féle választékkal és színvonalas kiszolgálással várja a kedves vendégeket és biciklistákat.

(#49467) #48525824 válasza Hasaggymeg (#49465) üzenetére


#48525824
törölt tag

ott gárdony elején megálltam telózni, aztán pause lett stravan, gárdony végében meg strandoltam, aztán elfelejtettem visszakapcsolni a két pont között, azt kiszakaszolta :D régen mondjuk talán be se húzta ilyenkor a strava.

(#49468) Runner_fxr válasza brownus (#49463) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én tavaly mentem egy 50-est gerecsén, hasonló melegben, bár ott könnyítette a haladást sok helyen az árnyékos erdő, viszont sokat kellett mászni. :) Kb 1200m-t. Sokkal jobb edzettségem volt mint most, de a végkimerülés határán voltam. Nagyjából 7 liter vizet ittam meg úgy, hogy az csak izzadtság formájában távozott. :) Hazaérve még kb 1-1,5 óráig 100-as pulzusum volt úgy, hogy ültem a fotelben. Szóval ez a meleg tényleg embertelen tud lenni. Normál esetben 1,5-2 liter folyadékkal simán letolom azt az 50-es túrát.
De ezen kívül is sokat mentem melegben. Idén meg jóval kényelmesebb vagyok. :)

(#49460) Hasaggymeg: Ez valóban így van, ha az ember nagyon kényes a nem oda illő hangokra, kellő tapasztalata is van már a bringák terén, akkor megy egy kört és megmondja mi kattog vagy recseg.
Én is hajlamos vagyok a legapróbb nem oda illő zaj meghallására is és azonnal elkezdem keresni, hogy honnan jöhet. Egyszerűen nem tudom elviselni ha a normál működésen kívül egyéb hangja is van a bringámnak. :) Néha elcsodálkozom embereken, hogy tudnak olyan hangok mellett elsiklani mint a lánc folyamatos súrlódása az első váltó terelőjén, pedig az elég egyértelmű. Nem egyszer találkoztam már olyan első váltóval, hogy a lánc a folyamatos súrlódástól úgy elkoptatta a terelőt, hogy az eltört.

[ Szerkesztve ]

(#49469) truefx válasza Hasaggymeg (#49460) üzenetére


truefx
aktív tag

Össze kéne futnunk hehe :) A kiállás jó ötlet, azzal tényleg kizárhatnám a nyereg környékét, köszi!

(#49470) Napfénysüti

Még hogy Sagan nem jó arc? :DDD
link

Hasaggymeg: Balaton körnél sikerül benéznem egy emelkedőt aminek 34-16-tal mentem neki aztán csak néztem hogy miért kell ekkora erő hogy haladjak és csak akkor láttam hogy 15-16%-os volt a domb. ;]
Na ott nem mertem kettőt pakolni csak szépen egyesével tettem le a 25-ös lánckerékre.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#49471) brownus válasza Napfénysüti (#49470) üzenetére


brownus
veterán

:DDD

(#49472) atok666 válasza Napfénysüti (#49470) üzenetére


atok666
őstag

A Stelvionak is a 25ossel vagsz neki? :)

Atok

(#49473) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Újra én, talán még emlékeztek rám! Mindenképp meg szeretném tekinteni üzletekben az ideális bringát és most megyek fel Pestre. Tudnátok mondani olyan boltokat amit ne hagyjak ki? 11.kerületbe megyek, Petőfi hídnál fogok lakni. Valamint hogy hol van rá nagyobb esély, hol vehetek jobb és olcsóbb bringát? mert szeptembertől Grácba leszek, ott nagyobb választék van? Hol érdemesebb?

(#49474) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#49468) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nejemnek szoktam mondani,hogy tiszta ingyen megkenném a láncát egy-egy szembejövőnek,csak ne halljam és megnyugodjak...pedig amúgy elég fösvény vagyok! Időnként viszont elámulok egy-egy kerékpár hangtalan suhogásán és öröm hallani,hogy még egy 100kiló HUF alatti kerékpárt is milyen szépen rendben lehet tartani. :K Ami a váltókat illeti nem is tudnám az első hangját a hátsóval összekeverni és gyakran azonnal megmondom húzni vagy engedni kell a bovdenen.Lassan szinte szakmai ártalommá vált....minap a Balaton körül azzal nyaggatott hátulról,hogy hull szét a bringám úgy szól,aztán kiderült,hogy a felszedett meztelen csigákba ragadt kis kavicsok voltak,de hát azt,mivel nem műszaki eredetű zaj,én már nem is hallom meg... :N

(#49469) truefx....elhaladunk egymás mellett 28-30km/h-val valahol Dunakeszi és Vác között,majd írsz és megkérsz elemezzem az x óra y perc z másodperckor elhaladó kerékpár hangját,én meg írok neked egy részletes diagnózist+kezelési módszereket. :DDD Kicsit olyan mint az orvoslás,mert rajtad kívűl elég nehezen tudja más azonosítani ezeknek a menet közben időnkén felmerülő hangoknak forrásait.Hangolódj rá a kerékpárodra,aztán majd szinte érezni fogod a hibákat. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49475) brownus válasza Hasaggymeg (#49474) üzenetére


brownus
veterán

+1

meg imbuszkulccsal meghúznám az összes mozgó alkatrészét annak a sok nyekergő kerékpárnak rozsdás biciklinek kinőző vasnak :D

mindig van nálam egy készlet, plusz a leatherman, meg a pumpa

(#49476) Hasaggymeg válasza ZTE_luky (#49473) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sógoréknál valószínűleg nagyobb a választék és olcsóbb is,de összehasonlításnak megnézhetnél 1-2 olyan boltot itt ahol nagyobb a készlet.
Teljesség igénye nélkül Bicycle Webshop,K2
,Mali
vagy éppen a Wilker
.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49477) Napfénysüti válasza atok666 (#49472) üzenetére

Nem, ott a 34/50 mellé egy 11-28-as sor kerül fel. Barátnőm kollégája járt már fent, múltkor vele beszélgettem azt mondta 25-össel nehogy nekimenjek. De alapból is az volt a tervem hogy 28-assal megyek Olaszba. Ő még a 30-as hátsó lánckereket is mondta.
Ott lesz még amúgy a Gavia meg nem messze van állítólag a Mortirolo is. ;]

Més que un club!

(#49478) ZTE_luky válasza Hasaggymeg (#49476) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

oké, köszi szépen! akkor itt nézegessek, és majd kint vegyem meg?

(#49479) vendingo


vendingo
veterán

Lehet hülyeséget kérdezek, de egy ilyen műanyag pedál mennyire lehet tartós?
Úgy értem, hogy egy nagyobb perecnél fennáll a törés, sérülés lehetősége, vagy vannak olyan erősek, hogy bírják az eséseket? Ennek megtetszett a színe :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49480) 313313 válasza vendingo (#49479) üzenetére


313313
addikt

Ennyiért szerintem már kapsz aluból is...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49481) vendingo válasza 313313 (#49480) üzenetére


vendingo
veterán

Még olcsóbban is, csak nem sárgát. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49482) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Szerintetek ez a CTM Spark 1.0 megér ennyi pénzt és alapvetően jó bringa lehet? Azt hiszem feljebb tornászom a bringára a keretet és 200k körül nézelődök.

(#49483) Hasaggymeg válasza vendingo (#49479) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt azt írják tartós,csak picit kényelmetlen. Én már értem el az enyémmel az aszfaltot/betont és bár az a kompozit sem valószínű eltörne,azért az elnyalt műanyag elég trének nézhet ki utána.
Azért röhej,hogy csak 150 grammal könnyebb egy fémnél. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49484) vendingo válasza Hasaggymeg (#49483) üzenetére


vendingo
veterán

Nem agyalok tovább, megrendeltem a Saint-et, majd 1 decivel kevesebb vizet viszek magammal, hogy kompenzáljam a súlyát. :DDD

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49485) Hasaggymeg válasza vendingo (#49484) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem fogod érezni azt a +150 gr-ot,a talpad,ellenben,jól ott lesz a pedálon. Méltán viseli a nevét,meglátod milyen jól kidolgozott darab. :K ( Sípcsontomon 2 kis pontszerű sebhely is arról tanúskodik! ;] )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49486) deicide válasza Napfénysüti (#49477) üzenetére


deicide
veterán

A 34/28 a gyengék menedéke. :DDD
Nadapon nem volt kedvem tegnap leváltani 52-ről, úgyhogy 52/19-el mentem fel (azért nem volt finom). :)
Nyilván a Stelvio más.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#49487) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Esetleg érdekel valakit alig használt (150-200km-t használt) Sram S1000-es hajtómű (2x9) X5 váltókarokkal, és X5 hátsóváltóval. Az első váltó Deore, ha esetleg arra is igény lenne. Mennyit kaphatok ezért cakk-pakk?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49488) Hasaggymeg válasza ZTE_luky (#49478) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nézz szét itt is ott is majd eldöntheted mi jobb neked,hol jobb megvásárolnod.

(#49486) deicide..."nem volt KEDVEM tegnap leváltani..." Azt a nagyképűséget öcsém! ;] Az meg más kérdés,hogy ha lefogytam volna ezer kilót és megnyerek minden megnyerhető versenyt én is mint te,talán még nálad is nagyképűbb lennék! :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49489) deicide válasza Hasaggymeg (#49488) üzenetére


deicide
veterán

Jó, nagyképű volt, na, igaz. Csak kíváncsi voltam, hogy megy-e, ezért maradt nagytányéron.

Mondjuk az E.ON Délibáb idei Pusztatlonjának megnyerése az tényleg adott némi pozitív megerősítést. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#49490) Napfénysüti válasza deicide (#49486) üzenetére

Azt olvastad hogy Froome múltkor 28-28-cal mászott? Pedig azért ő nem a mi szintünkön van. :)
Egy Stelvio meg kb 22km folytonos emelkedő oda kell. Itthon ezekhez a dombokhoz persze hogy fölösleges, én is 12-25 sort használok, az olasz túra után megy is vissza.

Més que un club!

(#49491) FeeLing_


FeeLing_
csendes tag

Hellosztok,
szeretnék vásárolni egy kényelmes, legfőképpen városban, munkába járásra használni kívánt kerékpárt, trekkingre gondoltam.

Kinéztem kettőt, tudnátok róla véleményt mondani?

Kellys Carter 70 2015
Kross Trans Alp

Esetleg másik alternatívákat is megköszönnék.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#49492) parkr válasza Napfénysüti (#49434) üzenetére


parkr
őstag

ez is igen bejövős. szivesen kipróbálnék egy ilyen "villanyos" rendszert.

(#49493) bandus válasza Napfénysüti (#49490) üzenetére


bandus
veterán

a 12-25 a széria? a másik sor szintén 105?

FreeLing:
az említett felhasználásra nem vennék teleszkópos bringát.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49494) Napfénysüti válasza bandus (#49493) üzenetére

A 11-28 a széria és ez Tiagra sor. A 12-25-öt már én vettem és az 105-ös.

Més que un club!

(#49495) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#49490) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Froome egy nagyon pörgető típus.Ami az elekrtomos váltót illeti ez a bumszli azért elmarad a Shimano kecses DI2-jétől.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49496) bandus válasza Napfénysüti (#49494) üzenetére


bandus
veterán

és ebben az esetben ha másik sort raksz fel láncot is cserélsz, vagy abból csak egyet használsz?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49497) TayRol


TayRol
veterán

Scott-ról vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#49498) bunddog


bunddog
tag

Valakinek van BL-M396 fékkarja? Normális állapot hogy egy picit lötyög? Gyári állapotnak tűnik de elég zavaró a hangja, persze nem sima úton.

(#49499) Napfénysüti válasza bandus (#49496) üzenetére

Nem cserélek láncot mert ez a 11-28 sor csak most lesz fent talán 2 hétig. A láncom amúgy 105-ös.

Més que un club!

(#49500) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ma is volt egy kis távocska... Jelentem, a ketyere jól halad, bár ez-az cserélve lesz rajta.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.