Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) Runner_fxr válasza Because (#48299) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Átjött, csak úgy gondolom, hogy ez egy hülyeség. :)

[ Szerkesztve ]

(#48302) Napfénysüti válasza imyourfriend (#48291) üzenetére

Ugyanígy vagyok vele: nem dohányzom, nem iszom (max néha haverokkal), nem bulizom.
Múltkor kiszámoltam hogy ha valaki napi 1 doboz cigit szív valam i 2-3 év alatt elmegy neki annyi mint amennyit én a bringára költöttem. Vajon melyikkel jár jobban az ember? :)
Jártam én is régebben kb 20k-s Hauser montival és szerettem is, anno teljesen megfelelt. Sőt nekem nagyon sokáig csak egy BMX-em volt igaz egy kontrás amivel tök élveztem a faralásokat. :D
De váltottam idővel jobbra: RockMachine Thunder 50 2010-ben, Focus Culebro 2014-ben és nem azért mert sz*rom a pénzt vagy mert másra ne tudtam volna elkölteni (vana utóm ami nem kevés pénzt tud felemészteni ugye) hanem mert erre szerettem volna. És nem nézem le azt akinek nem telik ilyenre sőt, hozzám sok ismerős fordul aki kevesebből akarja megúszni és nagyon szívesen segítek is nekik. Barátnőm is szeretne egy normálisabb bringát de kötve hiszem hogy 80k-nál többet áldozna rá és ezért nem szólom meg. Inkább örülök hogy tekerne ő is. Ja és épp gondolkozom hogy afent említett nem 2 éves Hauserem miatta elhozom és melóba meg kisebb túrákra párommal azzal megyek. Az egész bringa értéke max 15k... :)

Més que un club!

(#48303) dbala


dbala
tag

Sziasztok!
Barátnőmnek egy GT Aggressor 1.0 kerékpárja van. Arra panaszkodik, hogy ne elég hatékony ahogy hajtja, túl könnyű neki hajtani a legnagyobb áttételben is. Így neki sokkal többet kell tekerni mint nekem.
Az övén elvileg 42/34/24T illetve 11-32T a fog száma. 3x8 sebességes. Hogy lehetne átalakítani, hogy nehezebb legyen tekerni. Lehetséges előre nagyobb lánctányér vagy hátra kisebb? Átalakítani 9-10 sebességesre esetleg?

Az enyémen 44Ax32Sx22S illetve 11-32 fogszámú volt, 3x9 sebességes. Most az újabbon 10 sebességes, 40x30x22T, 11-36 lesz, bár itt a kerékméret nagyobb lesz az előbb említettekhez képest.

(#48304) K Norbi


K Norbi
addikt

EZ már valami [link] [link] ;] ;]

(#48305) BoC1ka válasza Tothgera30 (#48205) üzenetére


BoC1ka
senior tag

A Shimano Zee erre nem megfelelő gyárilag?

Valamint Hátulra miért kell kicserélni a 34/36 os tárcsát 40 felettire?

15-17 közé tényleg ennyire kell a 16 os inkább?

Ilyen HHHegy, Normafa felé szoktunk tekerni.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#48306) deicide válasza dbala (#48303) üzenetére


deicide
veterán

A 42/11 túl könnyű?? Csak mert nekem is az van az MTB-n és teljesen jó még 38-40km/h-nál is, nem pattogok az ülésben. Vagy brutál izmos a lány. Egyébként lehet, igen, 48-as nagytányért tudsz előre rakni.

szerk: a 44/11 és 42/11 között viszont nem kellene olyan nagy különbségnek lenni, ha azonos fokozatban, azonos sebességgel haladtok.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#48307) Napfénysüti válasza deicide (#48306) üzenetére

Nekem is az ugrott be hogy elég erős lehet ha a 42/11-et könnyűnek találja főleg egy montin.
Egyébként ezeknél mi szokott lenni a legnagyobb első tányér? Raknak 48-nál nagyobbat, van értelme?

Més que un club!

(#48308) deicide válasza Napfénysüti (#48307) üzenetére


deicide
veterán

3 tányérosból szerintem nincs 52-es. 2 tányéros 52/36-ot rá lehet rakni, de minek. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#48309) dbala válasza deicide (#48306) üzenetére


dbala
tag

Na majd kipróbálom az övét. Lehet az a gondja vele, hogy én tekerek egyet és gurulok amíg ő folyamatosan teker. De ez meg azért lehet, mert nekem jobb minőségű alkatrészek voltak a kerékpáron, gondolom nekem kevesebb volt a súrlódás így jobban gurultam.

(#48310) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok. Meghozták a kerékpáromat. A friss kerékpárokat meg kell olajoztatni?

We are only Stardust...

(#48311) atok666 válasza dbala (#48303) üzenetére


atok666
őstag

Nemgyenge a baratnod, ha tul konnyu neki a 42x11 attetel :) . 90es fordulatszamon az mar boven 45+ tempo, sot mar 80ason is 40+ ...

Atok

[ Szerkesztve ]

(#48312) Because válasza BoC1ka (#48305) üzenetére


Because
őstag

még ennél a wolf tooth-os megoldásnál is youtube videón ledobja a láncot, pedig nem olcsó mulatság...

fenn kell hagyni az első váltót 1x10 esetén is, azt tanácsolták most bicósboltban

[ Szerkesztve ]

(#48313) BoC1ka válasza Because (#48312) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Vagy láncvezetőt is lehet kapni, szerepe ugyanaz nem?

YNWA

(#48314) dbala válasza atok666 (#48311) üzenetére


dbala
tag

Nem ez lesz a helyzet. Rosszul fogalmazta meg a dolgot. Az a problémája, hogy neki folyamatosan kell tekerni míg nekem nem, adott tempónál. Vele általában sík terepen megyek.
Most kipróbáltam az övét és nekem nem tűnt könnyűnek, lehet én vagyok gyenge. :D Bár én vagyok 90kg ő meg a fele. :)
Az lesz a gond, hogy az övé nem gurul olyan könnyedén.

(#48315) zorzy4


zorzy4
őstag

Nálam is az volt az első, hogy elől fogassort cserélltettem. Amiket a 80000ft fölötti bringákra raknak, az max csak terepre jó, haladni nem lehet vele.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48316) atok666 válasza zorzy4 (#48315) üzenetére


atok666
őstag

Akkor miert nem olyan bringat valasztottal? :) Vmi fittnesz vagy trekkinget.

Atok

(#48317) Osiris válasza Acef (#48208) üzenetére


Osiris
őstag

Nem nyitottak a csapágyak a bringákon. Szerintem nálad is csak az volt a gond, hogy az olaj elfogyott a mosás után a láncról és környékéről. Én ilyenkor általában újra olajozom a láncot, amiről kerül a sorra is olaj. A csapágyakba ha belemegy a víz meg a por az már nem jelent jót, ott már nem a mosás a fő probléma szerintem.

(#48318) Cathfaern válasza Osiris (#48317) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem nyitottak, de a tömítésük nem is a nagynyomású vízsugárra van méretezve. Lehet nem lesz gond vele, de lehet jut a csapágyba is a vízből.

(#48319) glacious válasza deicide (#48306) üzenetére


glacious
addikt

A kérdés, hogy elől legnagyobbat és hátul a legkisebbet használja-e, vagy esetleg van némi fogalomzavar?

Én városban max. 38/11-et használok és azzal is elérem a 40-et :D

[ Szerkesztve ]

(#48320) zorzy4 válasza Osiris (#48317) üzenetére


zorzy4
őstag

Nekem korábban még slagozásra is azt mondták, szigoruan tilos. Kimossa a kenést mindennhonan. Meg il lett anno az ereméne nálam.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48321) Napfénysüti válasza dbala (#48314) üzenetére

Milyen gumi van a gépén? Lehet egy jobban gördülő segítene neki valamennyit.

Més que un club!

(#48322) pikszel válasza K Norbi (#48304) üzenetére


pikszel
őstag

A traktortól ránézésre megfájdult a térdem...

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#48323) dbala válasza Napfénysüti (#48321) üzenetére


dbala
tag

Igen, a következő egy kevésbé terepes lesz, de előtte kopjon el ez, aszfalton úgyis gyorsan megtörténik.

(#48324) Because válasza BoC1ka (#48313) üzenetére


Because
őstag

igen az, csak ahogy írtam 10000-15000ft-ot ad ki a fene egy fémdarabért

(#48325) BoC1ka válasza Because (#48324) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Értem, de az nem alapkövetelmény az 1x10 es rendszerhez. Anélkül is ugyanúgy szuperál. Nem fogok DH zni és kemény terepen lefele csapatni hogy leessen a lánc. Azt nem kell egyből megvásárolni, ráér a későbbiekben HA dobja a láncot ugye. Sokan használják a setupot láncvezető nélkül

YNWA

(#48326) Because válasza BoC1ka (#48325) üzenetére


Because
őstag

tapasztalatból 1x8 volt már a városi bringán, igaz egy altus váltóval (ami a láncfeszítésben kérdéses), de az bukkanóknál dobta mindenfele, 2 napig bírtam.

ha rágooglezol a shimano zee-re ott se látod csak magában hajtóművet

[ Szerkesztve ]

(#48327) Coyot


Coyot
őstag

Segítenétek beárazni a bringámat?
Egyenlőre csak érdekelne mit kapok érte, szeretnék AM kategóriára váltani a közeljövőben, avagy játszadozom a gondolattal :)

Így néz ki most alkatrészügyileg:
- Orbea Lanza váz 20" - karbon nyeregcsővel - Cane-creek korámycsapággyal
- Rock Shox Sid Race 2009-es villa becsúszók hibamentesek, a villaszáron vannak karcolások, bowdennél matricázva - mindig szervizelve új szimmeringekkel - PopLock karral
- XT 3x9 es váltókarok, M770
- Új Deore integrált hajtás, FC-M590
- Deore első+hátsó váltó M592
- SLX 9es sor - kb 2000km van benne
- Sram 971es lánc, kb 400km-el
- Fékek: SLX BR-M675 hűtött fékbetétekkel - van hozzá egy garnitúra sima uj gyári shimano betétem is
- SLX féktrácsák 6 csavaros
- Rigida big bull felnik DT 2mm küllőkkel Deore M525 agyakra fűzve elöl-hátul
- Schwalbe Smart Sam Performace gumik újak
- Ritchey stucni, KLS Master Raisebar kormány
- BBB Gel nyereg nemtudom a típust pontosan

Kép: Lanza

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#48328) skroy


skroy
senior tag

Üdv!

Régebben írtam, hogy a kormány felől erős pattogás hallatszik. A probléma még mindig megvan, közben cseréltem a komplett csapágyat, villát. A stucni és a kormány találkozásánál van a probléma. Bármit csinálok, pattog. Ha lazábbra hagyom, ha jól meghúzom, akkor is. Ha egy kis vékony gumiszalagot raknék a befogóhoz, nagy baj lenne? Stabil lenne a kormány? Így nem találkozna a fém a fémmel, nem recsegne állandóan.

Más:
A hátsó keréknél folyton kilazul a kónusz. Már 10 km után is kotyog a kerék, hiába állítom be. Mit lehet vele kezdeni?

Megint más:
Nyeregcsövet meddig lehet biztonságosan kihúzni? Kicsit alacsonynak tűnik, húznám még feljebb, de félek, hogy megreccsen nekem valami a nagy hajtásban. :D

Asszem' ennyi mára... :)

(#48329) fpeter07 válasza dbala (#48303) üzenetére


fpeter07
veterán

[link]Barátnőd nem túl pörgetősen (80 1/min) 38,5 km/h-val tud hajtani.
[link]Te a 9-es rendszerrel 40,3 km/h-t tudsz elérni.
[link]10-es rendszerrel ugyanez a helyzet. (29er esetén) Viszont ha eljátszol a programmal láthatod, hogy azonos körülmények között, ha a kerékméret nem változna a barátnőd otthagyna téged, mivel csak 36,7-el tudnál menni utána.

Remélem a linkek stimmelnek.

(#48330) TripleB válasza skroy (#48328) üzenetére


TripleB
senior tag

üdv!

Vékonyan zsírozd be a stucni befogóját.

Érdekes ez a kilazuló kónusz-probléma... a tengelyen és a kónuszon rendben vannak a menetek?

Milyen hosszú az a nyeregcső? Ha hosszabb kell ,mint 400 mm, akkor lehet, hogy vázat kellene cserélned egy mérettel nagyobbra. Egyébként van egy jelölés a nyeregcsövön. Ha nincs, akkor mindenképpen lejjebb érjen be a vázba a felső vázcső-hátsó támvilla- nyeregvázcső csomópontjánál.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#48331) Runner_fxr válasza skroy (#48328) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azt próbáld meg, hogy a csavarokat kitekered a kormánybefogónál és bezsírozva tekered vissza, elég csak a csavar meneteket megzsírozni, nekem is volt hasonló problémám, ez megoldotta.

A kónusz lazulás ilyen hamar akkor fordulhat elő ha nincs rendesen ráhúzva a kontraanya, vagy rossz a menet a kontraanyában vagy a tengelyen.

Nyeregvázcsövet max jelzésig húzhatod ki, ha nincs rajta vagy lekopott a jelzés akkor addig mint fentebb is írták, durván 10cm-nyi maradjon a vázban.

[ Szerkesztve ]

(#48334) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Uraim!
Erre a kerékre lehet féket szereltetni? Ha bemegyek egy cangásboltba hogy dobjanak a biciklimre féket, mennyi az esélye hogy azonnal megcsinálják?
A válaszokat előre is köszöntem!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48335) bunddog


bunddog
tag

Hali!

Korábban már írtam, hogy kattogás jön hátulról tekerés közben ami függ a tekerés erejétől. Eléggé leszűkült a probléma gyökere viszont már túl keserves az egész :O , a tények: gyári és új sorral is csinálta a régi agy+felnivel, új sor+új lánc+régi kerék szintén ugyanez, új kerék (agy is)+az új sor (ami már annyira nem új) szintén megmaradt a kattogás szóval ami leggyanúsabb volt (agy) kilőve...

haver ezer éves hátsó kerekével, ami joytech aggyal és 6os sorral van (nekem 7es kéne) csak azzal nem kattog, semelyik fokozatban nem tudom semmilyen erőkifejtés mellett elérni hogy kattogjon...lehet ennek bármi köze a vázhoz? illetve a felfogatáshoz? azon mind a két oldalon anya van és azzal húzod meg külön a két oldalon. Nem tudom mi maradt még ami okozhatja a kattogást...

köszi a válaszokat

(#48336) Normi™ válasza bunddog (#48335) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem a minap kattogott,rosszul volt beállítva a váltóm.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48339) parkr válasza Vasinger! (#48338) üzenetére


parkr
őstag

mert itt nem volt még rá 587 példa

(#48342) Mewryck válasza bunddog (#48335) üzenetére


Mewryck
tag

hali

sor tud még ilyen hangot adni(igen az új is!),ha túl sok távtartó van a racsniszerkezetében-kelleténél jobban kotyog, a pirossal jelölt részt kell megbontani,ezt már inkább hozzáértőre bíznám

iszilard: van fékfelülete a felninek,innentől már csak a villán múlik a dolog

skroy: ha "beszakad" a csapágycsésze,annak is hasonló előjele van

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#48343) parkr


parkr
őstag

bowlingban látni ilyeneket [link] :o

(#48344) hszilard666 válasza hszilard666 (#48334) üzenetére


hszilard666
veterán

Számván help mí! :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48345) Acef


Acef
addikt

Hi!
Ismeri valaki az alábbi kormányt?
- nagyon régi lehet?
- mit jelent az alu+carbon? Gondolom csak az anyag+szín. Miért az a fura "púp" a hajtásnál?

Hirdetés:
Zoom Al+Carbon csavaros markolattal 31.8/600mm kb.30 emeléssel 240g 2000Ft

[ Szerkesztve ]

(#48346) Because válasza hszilard666 (#48344) üzenetére


Because
őstag

dobfék vagy kontra milyet szeretnél a kerékre?

(#48347) razzorr


razzorr
őstag

Ha már hajtás a téma, a 42-34-24 első hajtásomat lehetséges 2 tányérosra cserélni, ahol a legnagyobb legalább 48 vagy 50. Mik a lehetőségeim? Lánccsere kell hozzá? Mit tudtok ajánlani?

(#48348) hszilard666 válasza Because (#48346) üzenetére


hszilard666
veterán

V fék nem menne rá? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48349) bunddog válasza Mewryck (#48342) üzenetére


bunddog
tag

Köszi, ez lesz akkor a következő lépés.

"ha túl sok távtartó van a racsniszerkezetében-kelleténél" ezt hogy érted? Gyárilag több van benne mint kéne? Viszont miért van benne több? Érted mire gondolok :)

(#48350) Because válasza hszilard666 (#48348) üzenetére


Because
őstag

jó csak vicc volt :)

de a leírásában benne van, hogy fékfelületes peremmel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.