Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) Hasaggymeg válasza Solad (#49548) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

xt sor 6-os és 7-es koszorújáról beszélünk.

(#49549) Normi01...most nézem,tudja-e egyáltalán az alivio a tízes sort kezelni?! :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49552) vendingo


vendingo
veterán

Beállok én is a recsegősök sorába.
Én hülye letöröltem a zsírt a nyeregcsőről, ezért elkezdett recsegni, illetve a gyári pedál is kiállásnál adja a hangot. Remélem holnap megjönnek az új pedálok, mert ma is majdnem estem a csúszós pedálok miatt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49553) Hasaggymeg válasza Byk01 (#49550) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az attól függ.A legegyszerűbb ha picit feszíted,ergo tolod ujjaddal a pöckölőt,de csak annyira,hogy megfeszíts és még ne válts.Ha halkul akkor feszes,ha meg hangosabb lesz akkor laza. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49554) Normi™ válasza Hasaggymeg (#49551) üzenetére


Normi™
őstag

9-es Xt sorom van.Egész pontosan ez.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49555) Byk01 válasza Hasaggymeg (#49553) üzenetére


Byk01
senior tag

Akkor írom kicsit bővebben a problémát is, meg azt is, mit próbáltam, hátha félreérthető volt a rövid fogalmazásom :)

A probléma: (A) lánc elöl a nagy tányéron, hátul a legkisebb lánckeréken. Tekerés közben a lánc hozzáér a láncterelő külső oldali részéhez, ergo még egy kicsit kijjebb kellene lennie, de a váltókar többet nem enged.
(B) lánc elöl a kis tányéron, hátul a legnagyobb lánckeréken. Tekerés közben a lánc a láncterelő váz felőli részének belső oldalához súrlódik, azaz itt is kellene még egy kis elmozdulás a váz felé, de itt is ez a max.

A próba annyi volt, hogy próbáltam a váltókart feszíteni addig, amíg lehetett, de annyit visszább húzódott mindig, hogy a súrlódás meglegyen.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#49556) 313313 válasza Normi™ (#49554) üzenetére


313313
addikt

És milyen Alivió a váltod, az tudja kezelni a 9-es fokozatot, váltókar?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49557) 313313 válasza Byk01 (#49550) üzenetére


313313
addikt

Bovdenen kívül még a váltó végállás csavarjai lehetnek rosszul beállítva...
Nem váltasz keresztbe? Milyen fokozatokba ér bele a váltó a láncba?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49558) Byk01 válasza 313313 (#49557) üzenetére


Byk01
senior tag

Kersztbe nem váltok, de láthatod is a leírásból, hogy az azonos oldali két szélső lánckeréknél jön elő a probléma (a másik irányt nem figyeltem meg, hány fokozatváltás után jön elő, ezt este pótolom)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#49559) Hasaggymeg válasza Byk01 (#49558) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Először is nézd meg kézzel tovább tudod-e tolni a váltót a jó irányba felfele és nem fexik-e fel a határoló csavaron lefele.Ha nem tudod tolni,vagy felfexik akkor a határoló csavar(ok) nem engedi(k). Amelyik irányba kézzel még megy,de nem tudod váltani akkor engedd vagy éppen feszítsd a bovdent szükség szerint amíg jó nem lesz.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49560) tacto válasza Napfénysüti (#49522) üzenetére


tacto
aktív tag

Csak azt tudom, tapasztaltam, hogy minimum ket szammal nagyobb kell belöle, mint masbol.

(#49561) Hasaggymeg válasza vendingo (#49552) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gondolom jó sz@r pedállal kaptad te is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49562) bunddog válasza ZTE_luky (#49534) üzenetére


bunddog
tag

Én is ott vettem, állapotra orig. csak ne ott állítsák be, hanem vidd el egy normális boltba.

(#49563) gabi182 válasza ZTE_luky (#49534) üzenetére


gabi182
tag

Szia!

Én is a Hervisben vettem, semmi gond nincs vele, a minőségre sem lehet panasz!

(#49564) Normi™ válasza 313313 (#49556) üzenetére


Normi™
őstag

Persze,2015-ös 9-es Alivio szett van rajta,kompletten,hozzá való karral együtt.Ez van nekem,csak hidrós fékkel meg ugye a sor az Xt,a lánc meg Sram 991.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49565) Client válasza Byk01 (#49555) üzenetére


Client
tag

Ebből szerintem az jön le, hogy az első váltó végállásait kell megigazítani a rajta található csavarokkal.

Ex - WaterLo

(#49566) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ez így törhetett el? Egy Cannondale Scalpel 29er Carbon bringáról lenne szó.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49567) 313313 válasza Tothgera30 (#49566) üzenetére


313313
addikt

Mi történt vele? :Y

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49568) parkr


parkr
őstag

mekkora lehet már ezen mászni.. vagy méginkább ereszkedni!

[ Szerkesztve ]

(#49569) brownus


brownus
veterán

lecseréltem a stucnit, +3 cm, és nem gondoltam volna, hogy ez ennyit fog számítani, sokkal kényelmesebb így tekerni. még a nyereggel játszok egy picit és tökéletes lesz.

(#49570) glacious válasza Tothgera30 (#49566) üzenetére


glacious
addikt

Ha leért a középrész, akkor igen.

(#49571) Hasaggymeg válasza parkr (#49568) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hátha beteszik jövőre visszafele is! ;) Sajnálom,hogy Contador esélyei lassan de biztosan szertefoszlanak! :(

Tothghera30...alunál ilyent nem igazán látsz. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49572) ZTE_luky válasza gabi182 (#49563) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

bunddog
gabi182

ok köszi szépen, akkor ne aggódjak ilyenek miatt...
és hol állíttassam be, mert ahol lakok ott a szervizben voltam, ott akartam eleve biciklit venni, de nem ott vettem, nem gáz hogy máshol veszek, és ott állíttatom be?

Mennyibe kerül egy ilyen állítás?

(#49573) csabi94


csabi94
őstag

Látom, sokan vacillálnak itt, hogy elég jó-e nekik a Tiagra, Sora, stb., ezért leírnám a tapasztalataimat.
TÖKÉLETESEK ezek a cuccok is, és ha az ember odafigyel rájuk, karbantartja őket, ugyanúgy működnek mint egy drágább szett. Én Alivio-val kezdtem, és a mai napig megfelelne nekem az, mert tette a dolgát rendesen. Leginkább a súlyban van különbség a drágább modelleknél, nyilván annál könnyebb, minél drágább a cucc.
Nem kell vacillálni, egy Tiagra bőven megfelelő, főleg, hogy már ott is integrált csapágyas a hajtómű.

(#49574) bunddog válasza ZTE_luky (#49572) üzenetére


bunddog
tag

Akárhol ahol már voltál vagy tudod hogy megbízhatóak (jól dolgoznak) én 3.000-ből megúsztam, hátsó kereket centírozni kellett + jó pár dolog nem volt meghúzva, mondanom se kell a hervis-ben lévő beállítást se úsztam meg mert messze lett volna hazatolni :D de utólag vissza gondolva nem is vicces mert bármi történhetett volna

(#49575) parkr válasza csabi94 (#49573) üzenetére


parkr
őstag

+ már az új tiagra váltókar is rejtett bowdenes

(#49576) rob210


rob210
nagyúr

Hölgyek, urak, mindenkinek ajánlom az Őrséget, komoly teljesítmény túrákat lehet itt letekerni.
Megkerülni a Balatont vagy letekerni itt 2-3 nagyobb kört nem ugyan az az érzés, sem a szemnek sem a testnek.

Renault power

(#49577) Hasaggymeg válasza rob210 (#49576) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért a Balaton felvidék sem kutya...persze nekem is inkább a Pilis,Börzsöny,Mátra,vagy éppen a Bükk tetszik jobban.Fel-le és erdő,az a kedvencem. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49578) rob210 válasza Hasaggymeg (#49577) üzenetére


rob210
nagyúr

;)

Renault power

(#49579) TayRol


TayRol
veterán

nem nagyon találtam infót, a Campanolo xenon-t hova kell sorolni a palettán?

(#49580) vendingo


vendingo
veterán

Gondoltam délután tekerek egy rövidet levezetésnek, mert reggel megvolt a normál távom.
Annyira jól sikerült, mivel rossz helyen kanyarodtam el és 3-4-5 kilométeren keresztül toltam a bringát hegynek fel, közben elkezdett sötétedni, ettek a szúnyogok meg a bagócsok, leszedtem az erdő összes pókhálóját, és elfogyott a vizem. Nem volt térerőm se, hogy google maps-al belőjem a helyzetem, de szerencsére a hegytető már ismerős környék volt, így 15 perc alatt hazajutottam, ráadásul sebességrekordot is csináltam az "új" bringával :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49581) fpeter07 válasza rob210 (#49576) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezt alairom, a nemzeti parknal vagyok gyakorlaton. nagyon szep es nyugodt videk.
Szerk: a terulet nagy reszet erdo boritja. Van sok turautvonal, a dombok meg ki tudjak farasztani az embert. Montisoknak is terem baber. Kar, hogy en nem nyaralni jottem ide.

[ Szerkesztve ]

(#49582) Hasaggymeg válasza vendingo (#49580) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"a normál távom."...az kilométeresítve mennyit jelent?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49583) vendingo válasza Hasaggymeg (#49582) üzenetére


vendingo
veterán

Nem a kilométer a lényeg, hanem a terep. Átlag napi 2x30-50 km heti 3-4-6 alkalommal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49584) TaaT válasza zoli03 (#47899) üzenetére


TaaT
veterán

Írtam az NKH-nak, nem kapkodták el, most válaszoltak.

"Amennyiben a rendeletben meghatározott feltételeknek megfelel a küllő reflektor, azonosak a fénytani tulajdonságai a fényvisszaverő prizmával vagy fényvisszaverő csíkkal akkor az alkalmazható."

Give them hell Ukraine!

(#49585) rétisün válasza fpeter07 (#49516) üzenetére


rétisün
veterán

egyszer keveregtem ott a csácsi hegyen, lehet hogy pont ez volt az....

gondolom a bozsok-botfa közötti átkötő utat nem kell bemutatnom, azt ismered...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49586) Acef válasza rétisün (#49585) üzenetére


Acef
addikt

A tapasztaltabbakat kérdezném:
- Shimano Claris váltó
- elöl 2 tányér (34/50)
- hátul 8-as sor

Mennyire szabad "erőltetni" a láncot és a váltót, mennyire válthatok keresztbe?
Néha jó lenne, ha elöl maradna a nagy tányéron, hátul pedig válthatnák a nagyobb fogaskerekek irányába, pl a 3-as fogaskerékig. Ez már sok a láncnak és a váltónak, károsodna? Mi az a határ, amit még tolerál a váltó/lánc? Ez mérhető, van valami szabály?

[ Szerkesztve ]

(#49587) Acef válasza Acef (#49586) üzenetére


Acef
addikt

rétisün
Hopp, nem válaszként szántam az előzőt.

Még egy kérdés
az előbb említett válton (és alább a képen) kicserélhető a kisebbik fogaskerék pl. 38-ra?
Amennyiben igen, akkor milyen néven keressem? Hogyan lehet azonosítani, mi a "típusa"?


a képért köszönet a készítőnek :)

[ Szerkesztve ]

(#49588) Hasaggymeg válasza vendingo (#49583) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Távot írtál így nem kérdezhettem hány tonnát vagy decilitert mentél. :U Amúgy terepen,szintkülönbségekkel jó sok tud lenni a 30-40 is.

(#49586) Acef ...a 2 utolsó ellenkező irányban levőt (de az utolsót biztos!) kerülni kell,mert ott már hatványozottan koptatod a fogaskerekeket/láncot.Úgy rémlik a Shimano általában a 2 utolsót tartja kerülendőnek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49589) glacious válasza Acef (#49586) üzenetére


glacious
addikt

Hátul mettől meddig terjednek a fogszámok? Mert pl, ha elől a nagyon (50) vagy és hátul egy 28-ason, akkor az olyan, mintha a kicsin (34) lennél elől és hátul a 19-esen.

Nagyon sok átfedés van az áttéteken, felesleges a keresztbe váltani.

[ Szerkesztve ]

(#49590) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene ár ügyben.
Van egy alig használt rst deuce air 100 első villám. Mennyi lehet ennek az ára?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#49591) kmisi99 válasza Hasaggymeg (#49543) üzenetére


kmisi99
addikt

Sajnos képet nem tudok adni, de olyan, hogy a kerék magához a pedálhoz is hozzáér ha pont olyan állásban vannak, azaz magában a pedálban is elakad a kerék ha kanyar van. Szóval így nagyon rossz elindulni, vagy megállni. Ezt orvosolni lehet vajon vagy ez így szar ahogy van? Egyébként minden más atom biztos a biciklin a fékek egy vonatot is megfognának, és nagyon könnyű vele menni, csak nem szabad kanyarodni.

(#49592) Hasaggymeg válasza kmisi99 (#49591) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az nagyon komoly,ilyent még nem hallottam,de hátha lesz itt valaki aki igen! Milyen kerékpár az egyáltalán,készen vásárolt,vagy összeszerelt? Orvosolni?! Hát jó kérdés,mert vagy rövidebb hajtókar kell,vagy kisebb kerék,vagy mind2 sem lesz elég,hisz ha a pedált is eléri,azon cipőd orra jó esetben is 3-5 cm-t túllóg.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49593) Napfénysüti válasza tacto (#49560) üzenetére

Tegnap próbáltam egy ilyet: Shimano SH-R107.
44-es méretben kényelmesnek tűnt, utcai cipőknél 43-as szokott kelleni. Esetleg valakinek van konkrét tapasztalata ezzel a típusú cipővel? Ma várok rá árajánlatot de ha jó összeget mondanak lehet el is hoznám ezt a 44-es belőle. Egyébként a fehér verzió volt ebben a méretben.

Més que un club!

(#49594) G@ben


G@ben
addikt

Sziasztok!

Hülye kérdés, de egy új fajta, aluvázas biciklibe hogy teszitek be a hátsó kereket? Simán ütközésig vagy igazgatni kell? A régi acélvázas bicajomnál benyomtam ütközésig és jól állt, de a jelenlegi aluvázasban egy kicsit igazgatni kell, hogy egyenesen álljon. A szerviz szerint ez normális. Tényleg az?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#49595) Napfénysüti válasza G@ben (#49594) üzenetére

Koppig beteszem és kicsit ránehezedek hogy egyenesen álljon.

Nekem most mondjuk szívás lesz a 2 kerék ki- és berakása mert a fékpofáimat elég közel állították a felnihez és a 25-ös gumival már eddig se hullott ki a kerék magától. :D

Més que un club!

(#49596) FeeLing_ válasza Hasaggymeg (#49525) üzenetére


FeeLing_
csendes tag

Helló,

160 ezerért megérné megvenni? De ha utánaszámolsz, hasonlo felszereltségű cross biciklik is 130-150-ért mennek, és azokra ha akarsz tenni dolgokat simán felmegy az áruk. Én túrázni, melóba járni Barátnővel tekergetni szeretnék, ezért gondoltam az ilyen kényelmesebb üléspozíciójú, nem görnyedős kerékpárra.

(#49597) Hasaggymeg válasza G@ben (#49594) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Minél magasabb kategóriájú a váz annál kevesebb igazgatás kell a kopp után.Pici csavarodás előfordul,ergo valamelyik papucsból vissza kell húzni egy keveset a tengely végét,hogy a láncvilla és tám-villához viszonyítva központosan álljon a kerék,de az nem olyan nagy probléma.

(#49596) FeeLing_ ...szerintem fuss még egy kört,linkelj be egy párat ami tetszik és elérhető a te méretedben,majd itt akad ember aki véleményezi. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49598) G@ben válasza Napfénysüti (#49595) üzenetére


G@ben
addikt

Értem. Nálam sajnos nem így működik, mindenképpen állítani kell.

Hasaggymeg: Kelly's Quartz, tehát valószínűleg nem túl magas kategória. Akkor elvileg normális, hogy nem koppig kell berakni, hanem az egyik oldalon kicsit előrébb kell igazítani. Nem papucsos, hanem fix a váz.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#49599) Hasaggymeg válasza G@ben (#49598) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tudtommal azt is papucsnak hívják,ha fix,ha nem....amúgy meg attól még jó lehet egy bringa. :K Én 13 évig jártam egy Shwinn Csepel Adrenalin SP-vel,melyben első perctől vissza kellett húzni a hátsó kereket úgy 3-5 mm-t a papucsból hogy központosan álljon. Attól még rendben volt a bringa.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49600) G@ben válasza Hasaggymeg (#49599) üzenetére


G@ben
addikt

Lehet, hogy az is papucs, nem értek hozzá annyira. Ezek szerint ennyi belefér. Köszi! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.