Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) MineFox54 válasza Solad (#48900) üzenetére


MineFox54
őstag

Akkor nincs gond, csak láttam youtubeon egy vidit, egy 1989es bianchit 6600-al. A hajtóműves kérdésre mit tudsz mondani?

(#48902) Doki16 válasza MineFox54 (#48899) üzenetére


Doki16
addikt

Wikipedia szerint 2005-tol 2008-ig gyartottak.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#48903) MineFox54 válasza Doki16 (#48902) üzenetére


MineFox54
őstag

Akkor pont illik a 2008as bringámra :)

(#48904) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok!

Bicikli vásárlás előtt vagyok! Főbb érvem az hogy újat veszek mert a régit nagyon kinőttem. Talán a legfontosabb az hogy a váz legyen jó (191cm vagyok és a jelenlegi teljesen tönkreteszi a térdem). A második hogy tárcsafékes legyen, és legyen jó villa benne. Valamint szeretném hogy szép megjelenése legyen, a váz szép grafikával rendelkezzen.

Nem tudom hogy 21" vagy 23"-as váz lenne-e ideális
Nekem ajánlották a 29"-es kerékméretet a méretem miatt.
Lehetőleg Tektro fékes legyen mert az ásványi olajas
Kedvenc márkám a Kross de abban nem találtam olyat ami 29er lenne

Tehát a legfontosabb:
21-23" váz
29" kerék
(Hidraulikus) féktárcsás fékrendszer

Ár: 130-160 (felmegyek 180-190 is ha kell, de csak akkor ha muszáj)

Segítséget előre is köszi szépen, minden márkára nyitott vagyok!

(#48905) dbala válasza ZTE_luky (#48904) üzenetére


dbala
tag

Kb. egy magasak vagyunk. Én a 188-190 centimhez 21"-os 29er Cube-ot vettem, ennél nagyobb szerintem nem lenne már jó.
Nem csak a Tektro ásványi olajos, a Shimano is az.
Márkában ami jó szokott lenni ár/érték arányban: Cube, Bergamont, Radon, CTM esetleg még Canyon
Én ezeket néztem vásárlás előtt.

(#48906) ZTE_luky válasza dbala (#48905) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

A Shimano gyártja a Tektro-t tekinthető egy márkának. :) TEhát Kross kihúzva? ÉS amúgy mennyire megbízhatók ezek a márkák? MEg pl A KLS nek van elég jó 29er bringái, csak za a bajom velük hogy nem matt hanem fényes a festésük és a fényesebb nekem nem tetszik annyira..

(#48907) ZTE_luky válasza ZTE_luky (#48906) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Te pontosan milyen biciklit vettél? tudnál linkelni?

(#48908) hefi_


hefi_
csendes tag

Sziasztok!

Nyerjetek bármilyen kerékpárt 600.000 Ft összértékben a TestBike-on!

részletek itt >>

hefi

(#48909) Sterilzona válasza zoli03 (#48897) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Szian
Akkor te mit ajanlanal?

(#48910) TayRol


TayRol
veterán

300e környékén milyen márkát érdemes nézni outiból? Szeretnék kifogni egy régi (ám 0 km-es) modellt, ami legalább 105-össel van szerelve. Cannondale-nél van egy beragadt példány, de az csak 51-es vázméretű.

(#48911) dbala válasza ZTE_luky (#48906) üzenetére


dbala
tag

Én nem mondtam, hogy kihúzva. :) Nekem pl Kross, Kellys, Merida nem tetszettek.
Amiket írtam azok a márkák más márkákkal összehasonlítva olcsóbbak adott felszereltségi kategóriában.
Én egy Cube Acid-ot vettem.
Az általad írt keretbe Cube Aim, Cube Analog belefér. De vannak itt nálam sokkal tapasztaltabbak, nekem ez még csak a második "komolyabb" bringám, egy 2002-es Specialized Stumpjumper után.

A megbízhatóság meg szerintem az alkatrészeken múlik, az fog hamarabb tönkremenni, nem a váz.

(#48912) toyone


toyone
őstag

Sziasztok!

Sajnos nem találok hiteles információt, csak sokkal korábbi cikkeket a kérdésemmel kapcsolatban.

Mennyire legál/illegál a János hegy, Hármashatár hegy, Normafa stb. (Budapest környéke) ha az ember DH/FR bicajjal jönne le?
Van valami konkrét pálya, vagy tényleg arról szól a nap hogy próbálom megúszni nehogy megbüntessenek az erdészek?
Nem kívánok az idővel harcolni, emiatt gyereket/turistát/bámészkodót árokba lökni. Csak simán lecsorognék egy-egy nehezebb részen és ha van min ugrani akkor a mellett se mennék el.
De mindezt konfliktusmentes megvalósításban.

Ne álmodozzak?

Köszönöm

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#48913) Sterilzona válasza szjoci (#48885) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Tehat akkor majdnem ugyanott vagyok, hogy ha a dragabbat veszem meg.

(#48914) Napfénysüti válasza TayRol (#48910) üzenetére

Nekem tavaly 270-ért sikerült megcsípnem a Focusom 105 váltással. :K
A Culebro típust merem ajánlani de az új 2015-ös 5800-as 105 váltós gépükért már valami 370-et kérnek alapból, az enyém új bolti ára anno 326 lett volna.
Viszont ennek inkább sportos a geometriája nem granfondós.

Egyébként én a Rose-tól vagy a Canyontól rendelnék új outit ha most lenne rá 300k körüli összegem.
Náluk 1000 euróért nagyon jó gépek vannak. :K
Lesd meg az oldalukat.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#48915) TayRol válasza Napfénysüti (#48914) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem 2013-as modell is megfelel.:) Mi a különbség a két geometria között?

Canyon drága, a Rose-t nem néztem, de kicsit még tartok a vakon netes rendeléstől, még üléspróbát sem tudok tenni.

[ Szerkesztve ]

(#48916) Napfénysüti válasza TayRol (#48915) üzenetére

A versenyes,sportos geósoknál másak a csőhosszok és a szögek. Ezeken jobban görnyedve kell ülni ami kényelmetlenebb de hatékonyabb.
Granfondósnál például a homlokcső igen magas ezáltal a kormány is magasabban van ezek kényelmesebb üléspozíciót biztosítanak. Egy kezdő hobbibringásnak lehet ez utóbbi szimpatikusabb. Sokszor a tengelytáv is hoszabb rajtuk ami talán egy kezdőnek stabilabb érzést ad de kevésbé lesz agilis a bringa, aki nagyon szereti gyorsan rakni a kereket annak ez lomha lesz.
Szóval érdemes megfontolni a kettő típus közül melyik a szimpatikusabb és az alapján keersni. Persze ehhez nézegetni kell az adott típus vázgeometriás táblázatát.

Més que un club!

(#48917) TayRol válasza Napfénysüti (#48916) üzenetére


TayRol
veterán

Ez a Canyon tetszik.

(#48918) atok666 válasza TayRol (#48917) üzenetére


atok666
őstag

Canyonnal van factory outlet. Ott is el lehet csipni joarusitott nem aktualis evjaratu bringakat, akar pl ez, bar lehet, hogy ez mar nem a te mereted.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#48919) Solad válasza TayRol (#48917) üzenetére


Solad
őstag

Semmiképp nem tudod megoldani hogy az a radon eljusson hozzád? Nekem nagyon szimpatikus lett.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#48920) TayRol válasza atok666 (#48918) üzenetére


TayRol
veterán

igen, ezt is néztem, de ez nagyon nagy. XL-es (esetleg 2XL-es) kell.

(#48919) Solad: nekem is nagyon szimpi.

[ Szerkesztve ]

(#48921) Napfénysüti válasza TayRol (#48917) üzenetére

Nem csodálom ha lenne 1000 euróm új outira nálam lehet ez lenne a befutó. :K

Més que un club!

(#48922) zoli03 válasza Sterilzona (#48909) üzenetére


zoli03
őstag

Novatec D042SB-ről tudom, hogy nagyon jó agy, sokan kedvelik. Ha olcsóbban akarsz, akkor lehet elgondolkoznék egy Sunrace vagy Joytech agyon, nem hinném, hogy rosszabbak lennének, mint egy alap Shimano.

(#48923) Napfénysüti

Ma volt egy kedves jelenetünk a délelőtti tekerésnél. Pista barátommal gondoltuk meló előtt leugrunk a Balatonhoz és az akarattyai hosszú emelkedőn egy bácsi állt az út mellett valamit csinált és mikor odaértünk mondta hogy hajrá srácok most kell nyomni. Mosolygtam, kedves gesztus volt vannak még kellemes meglepetések bringázás közben.
A vége ma 92km lett kerek 30-as átlaggal de nagyon jó volt hogy ketten mentünk és ilyen 5-10km-enként váltottuk elöl egymást hogy a másik pihenhessen. :R

Més que un club!

(#48924) atok666 válasza Napfénysüti (#48923) üzenetére


atok666
őstag

Jo neked, hogy munkanapon, delelott, bringazhatsz a sajat oromodre :D

Atok

(#48925) Napfénysüti válasza atok666 (#48924) üzenetére

Fél 8-kor indultunk még elég borús időben, 11-re értem haza és 12-re mentem melóba. :D
De siettünk is, ez most nem túristatempó volt. :)

Més que un club!

(#48926) rétisün válasza atok666 (#48924) üzenetére


rétisün
veterán

délutános héten én is szoktam munkanapon, délelőtt bringázni a saját örömömre :P
vagy éppen 30-40 km-es kerülővel megyek melóba, bár akkor az már nem délelőtt.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#48928) MineFox54 válasza MineFox54 (#48899) üzenetére


MineFox54
őstag

Kérlek valaki válaszoljon a hajtóműves kérdésre! :R

(#48929) rétisün válasza ZTE_luky (#48906) üzenetére


rétisün
veterán

"A Shimano gyártja a Tektro-t tekinthető egy márkának" :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#48930) NoiZz válasza TayRol (#48920) üzenetére


NoiZz
tag

hali, tavaly vásároltam a bringám ugyanúgy 1000euró körül keresgéltem, rose és a canyon között vacilláltam, és végül a roset vettem 105el, egyáltalán nem bántam meg, nagyon ajánlott ez a márka a canyonhoz képest szerintem sokkal modernebb a váz, 6000kmert tettem eddig bele és még most is tökéletes gépnek tartom ennyiér.

(#48931) zoli03 válasza rétisün (#48929) üzenetére


zoli03
őstag

Ezek szerint a Magurát is biztos a Shimano gyártja, mert abba is ásványi olaj kell :DD

Nem tudom, hogy lehetett ilyen hülyeséget kitalálni, hogy a Tektrot a Shimano gyártja.

(#48932) Normi™ válasza zoli03 (#48931) üzenetére


Normi™
őstag

Érdekes,ami nekem volt tektro fékem annak a karja egy az egyben avid volt,de shimano biztos nem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48933) glacious válasza Sterilzona (#48913) üzenetére


glacious
addikt

Ma voltam decathlonban, megnéztem a bringákat. Amit szjoci írt teljesen igaz, szimpla falú, szegecseletlen felnik, és nem kazeztás agy.
Azt hiszem a 90-es már majdnem mindenben megfelelő.

(#48934) dimola válasza glacious (#48933) üzenetére


dimola
újonc

a 340 nagyon gagyi?

az en varosban 2-5 km, illetve 10-30km-es "turaimra" megfelelo lehetne?

vajon ez a bicikli jol gurul, konnyen tekerheto?

(#48935) Jarod1


Jarod1
addikt

Van volt mostanság a Balcsinál? milyen a szúnyog helyzet?

(#48936) Doki16


Doki16
addikt

Megér szerintetek ez a bringa 200-at? Szinte új. Ghost ASX5100 27,5

Mennyire lehet jó ez az első villa: RST First GTRL Air RLO 130 mm?

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#48937) dbala


dbala
tag

Sziasztok!
Mitől lehet, hogy az 1 hete vásárolt kerékpáromban a kormánycsapágy kicsit lötyög?
Ha egyhelyben állok és behúzott első fék mellett mozgatom előre hátra és a kezem ráteszem fent a kormánycsapágynál a távtartókra úgy, hogy a vázat is fogom akkor rendesen érezni, hogy mozog.
Menet közben fékezéskor is érezhető.
Lent ahol a villanyak találkozik a homlokcsővel, ott nem érzek mozgást. Ha megemelem a kerékpár elejét úgy, hogy az első kerék a levegőben legyen, majd le-fel próbálom mozgatni a villát, úgy sem érzek mozgást.
Az imbusz csavaron próbáltam húzni de nem lehetett már, megszakítani meg nem akartam.
Mit tudok tenni?

(#48938) zoli03 válasza dbala (#48937) üzenetére


zoli03
őstag

Valószínűleg nem állították be vagy rosszul állították be, amikor megvetted.

Ha van távtartó, akkor gondolom a-head-es. A stucni csavarjait meglazítottad előtte?

(#48939) Ati007 válasza dbala (#48937) üzenetére


Ati007
őstag

előszór a stucni csavarjait is ki kell lazítani utána meghúzni az imbusszal , majd a stucni csavarjait is meghúzni de itt egy link : [link]

(#48940) tacto


tacto
aktív tag

Tegnap feltettem a 2.35-ös Big Apple-öket a Mavic 717-ekre. Az összkep erdekes, a benyomas nem annyira egetrengetö, annyira nem jött at a legparna feeling. Meg hagyok kis idöt. Mondjuk, eleg kemenyre fujtam, ezen valtoztatok.

[ Szerkesztve ]

(#48941) razzorr


razzorr
őstag

Nos úgy néz ki itt az idő a lánc és egyben első-hátsó sor cserére. Már nagyon érett egy ideje.
Kérdésem,hogy mi az a szint,ami alá nem érdemes adni? Ne legyen a leggagyibb,de ne is a legdrágább. Hátul 7-es sor van, elől 3-as. Mit érdemes venni ami már nem széthullós kategória, ugyanez láncnál is. Kb.mennyiből jön ki vajon?

(#48942) dbala válasza zoli03 (#48938) üzenetére


dbala
tag

Igen, a-head-es, és valószínűleg az lesz a gond amit írsz. Majd hétvégén akkor újra nekiesek.

Ati007: Köszi a linket. :K

Más: Mekkora méretű tárcsára válthatok hátul, mit bír el, minek van értelme? Jelenleg 160-as van, lehetne kicsit több a fékerő. A régin 180/180 volt, most is 180-asra gondoltam hátra is.
Jó persze még nincs bekopva ezért sem fog rendesen.
Shimano A-M506 fékrendszer.

[ Szerkesztve ]

(#48943) trialboj


trialboj
őstag

Próbáltam rákeresni de csak néhány élménybeszámolót találtam a témában.

Minél többet megyek városon kívül annál különbözőbb rovarokkal találkozom. A nagy része csak 1-2 napos csípéssel operál. Viszont kezdenek megtalálni azok a kis szarok is, akiknek a művelete után, 4-7 napig piros feldagad, még volt hogy be is hólyagosodott a közepe, és természetesen viszket is.

Útóljára egy böszme nagy darázs találkozott a térdemmel, gondolom fullánkkal előre repül ős is mert egyből megcsípett. Ezt fokozta, hogy elég gyorsan egy földes úton jöttem lefele. A fullánkot kiszedtem raktam rá egy még zöld szilvát, kicsi csípte, de 2 perc alatt elmulasztotta a fájdalmat. Itthon már nem is éreztem.
Erre mára bedagadt, és viszket mint a fene....

Nincs valami ajánlott vitamin vagy lötty, amit ihatnék, hogy a szervezet gyorsabban le tudja győzni ezeket a káros anyagokat amitől napokig fel van dagadva a megcsípett terület?

Rovarriasztó sprayem van, de az nem segít mikor kavics nagyságú bogarak pattannak nekem a leejtőn...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#48944) Normi™ válasza trialboj (#48943) üzenetére


Normi™
őstag

Kalcium pezsgőt igyál és kenegesd fenistil géllel.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#48945) vendingo válasza trialboj (#48943) üzenetére


vendingo
veterán

Gyógyszertárban vegyél ampullás kálciumot, és idd meg, vagy add be vénába.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48946) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

verseny gif 1

verseny gif 2

:C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48947) DIEGO15 válasza vendingo (#48945) üzenetére


DIEGO15
őstag

Senkinek ne ajánld hogy adja be magának vénába, mert megfelelő szaktudás nélkül komoly baj is lehet belőle, elég egy légbuborék hozzá.

(#48948) vendingo válasza DIEGO15 (#48947) üzenetére


vendingo
veterán

Gondolom az úgyse csinálná, aki nem ért hozzá.
Amúgy nem kell komoly szaktudás hozzá.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48949) -=RelakS=- válasza vendingo (#48948) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szaktudás? Nem biztos.

Gyomor? Annál több :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48950) atok666 válasza NoiZz (#48930) üzenetére


atok666
őstag

...ez a márka a canyonhoz képest szerintem sokkal modernebb a váz...

Ott a lenyeg :)

Atok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.