Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) gergo5991 válasza bunddog (#48050) üzenetére


gergo5991
őstag

a kormány meg a nyereg adja neki :) na meg a specialized levonó

(#48052) pikszel válasza bunddog (#48050) üzenetére


pikszel
őstag

Elég combos az a lakat is.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#48053) D.Orion válasza bunddog (#48050) üzenetére


D.Orion
veterán

A bowden is rossz helyen fut, villán belül. :DDD Nyereg mellé maga a nyeregcső és a bilincs se semmi.
Meg van horpadva a felsőcső. Hátul a 203mm-es tárcsa az nem gyenge.

Röhögni fogtok, de elfogadnám ingyen. Van benne használható alkatrész dögivel. :DDD

(#48054) -=RelakS=- válasza Jarod1 (#48048) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem ilyen van, bár még igazán nem használtam.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48055) TaaT válasza D.Orion (#48053) üzenetére


TaaT
veterán

Ingyen nekem is jöhetne, elbótolnám valami jó kis 28-as városira. :)

Give them hell Ukraine!

(#48056) ivana válasza -=RelakS=- (#48054) üzenetére


ivana
Ármester

Azért van egy ára :Y Vagy ez egy rendes nagy táska? Még úgyse olcsó, a régi kellys táskám ami 10k volt, igaz nem szétszedhető, is tökéletesen működik, pedig már néhány ezer km-t eltöltött a csomagtartómon. :)

(#48057) -=RelakS=- válasza ivana (#48056) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A lényeg az volt, hogy elegem lett a tépőzáras nyeklő-nyakló táskából, ezt meg simán fel tudom húzni a hozzá való csomagtartóra.

Igen, a csomagtartó sem volt éppen olcsó :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48058) ivana válasza -=RelakS=- (#48057) üzenetére


ivana
Ármester

Ja értem nem teljesen láttam át mi akar ez lenni.

Kár, hogy a bagaboo-nál nem csinálnak túra táskát, az ő cuccaik eléggé egybe szoktak lenni.

(#48059) Jester01 válasza bunddog (#48050) üzenetére


Jester01
veterán

Nincs rajta küllőprizma? ;]

Jester

(#48060) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Elfolyt a teljes csillapítás a hátsó rugóstagomból. Egy Fox RP23-ról van szó. Levegő megmaradt benne, de a csillapítás/propedál nem létezik. Egy hatalmas olajtócsa is van a bicikli alatt.

Mit lehet ezzel csinálni? Csere vagy javítható? Melyik mennyi lenne?

(#48061) rétisün válasza belaazallat (#48009) üzenetére


rétisün
veterán

úgy néz ki, nekem is szabad az a hétvége, szóval nagyon valószínű, hogy találkozunk.

hol lehet nevezni? én nem nagyon találtam erről a túráról semmit, bár mostanra lehet, hogy van róla valami oldal.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#48062) dbala válasza dbala (#48038) üzenetére


dbala
tag

Help!

Köszi ha tudtok segíteni.

(#48063) Jarod1 válasza -=RelakS=- (#48054) üzenetére


Jarod1
addikt

huh a 27 rugó durva.

(#48064) belaazallat válasza rétisün (#48061) üzenetére


belaazallat
addikt

Nevezés!

Facebookon találtam.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#48065) Jarod1 válasza ivana (#48049) üzenetére


Jarod1
addikt

itt láttam: [link]

(#48066) ivana válasza Jarod1 (#48065) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem inkább varrok egyet :DDD Valami tornazsákból :)

(#48067) parkr


parkr
őstag

csütörtökön megint lesznek bringás dolgok a lidl-ben (mez, nadrág, pumpa stb)

(#48068) -=RelakS=- válasza Jarod1 (#48063) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, nekem is gúvadt a szemem, de egyelőre úgy néz ki, biztosabban ül a csomagtartón, mint a régi KLS.

Csak a ruhákkal lesz baj, mert az kizárólag oldalra fog férni :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48069) ivana válasza -=RelakS=- (#48068) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem ilyen decathlonos 700g-os hálózsákom van, meg kb. összehajtva egy fürdő gatya méreteievel rendelkező törülközőm, nekem 5-6 napra bőven elég egy 40l-es táska. Van még felfújhatós párnám is. Már csak egy hajtogatható polifoam kellene. :)

(#48070) repvez


repvez
addikt

Valakinek tapasztalata vagy tanácsa arról, hogy menynire gond ha egy 120as teló helyett egy 100asat tennék a bringába?
Egy Merida Trans Mission comp 2006 osba lenne.Gyárilak sontur XCM 120LO van benne,de tul puha a rugózása.Ezért egy XC32-es rocksox-ot néztem ki, hogy a levegőnyomással mindig a saját sulyomhoz tudom szabályozni a keménységet.Nem mellesleg eddig ezt az egyet találtam amin mind a 2 fajta féktipus felfogatás rajta van, mivel V-fékem van és a telócserével már nem tudnám egyszerre a fékeket is tárcsára cserélni anyagilag, ezért ezt időben eltolva fejleszteném.És árban is belefér az 50k-s keretbe 46k-ért láttam német webshopban.

Ami a fő gondom, hogy a 2cm-es különbség mennyi gondot okozna a váznak kormánycsapágynak ?Mert felölre ki tudom hézagolni,hogy a kormány a mostani magasságon maradjon,de a váz azzal a 2cm-el mindenképp elöre bukna.

(#48071) -=RelakS=- válasza ivana (#48069) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

az jó, mert ez huszonakárhány liter :D Csak azért kell nagy, mert kb melóba járni fogom használni, és valahova a ruhát el kell tenni, lehetőleg nem apróra hajtva, meg a cipőnek is el kéne férnie (ugye stoplisban tekerek), meg az ebédet sem adják ingyen, szóval a szokásos szemeteket is el kell valahova tenni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48072) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok. 8 évig ugyanazt a neuzer matrix akkor 70000ftos montit használtam. 2 éve valaki "kölcsön vette, s még úgy gondolja, maradjon nála". Addig is most gyűlt össze a pénzem egy újra. Egy csomó hasonló bringát kipróbáltam az üzletben, több méretben is, de azt tapasztalom, hogy sokkal jobban kell kinyújtanom a karomat, mit a korábbi gépen. Ez valami új szabvány, vagy a kezem lett rövidebb 10év alatt?

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48073) Because válasza zorzy4 (#48072) üzenetére


Because
őstag

ez nagyon jó, tetszik! :DD

(#48074) ivana válasza zorzy4 (#48072) üzenetére


ivana
Ármester

:Y Voltak már itt érdekesek mostanában. Szóval bringából se egy méret van ám. :U

(#48075) zorzy4 válasza ivana (#48074) üzenetére


zorzy4
őstag

Tudom, de mind hosszúnak tűnt.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48076) Because válasza zorzy4 (#48075) üzenetére


Because
őstag

van pár kalkulátor a neten, nézd meg azokkal kb mekkora váz kell neked. a boltban ezután próbálj érdeklődni.

(#48077) ivana válasza zorzy4 (#48075) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet valami hülye geo-ja van, 100 alatt új bringát szerintem nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#48078) zorzy4 válasza Because (#48076) üzenetére


zorzy4
őstag

Igen de az mind a magasságra meg rá, abból meg több jót találtam, csak az ülés, kormány távolság hosszú. Amúgy már vettem, mert 1 hónap után elegem lett a keresgélésből. Magasság bőven jó érzetre, táblázat szerint is nekem 45ös kéne, ez mondjuk 46os, de alacsonyan van a váz, de elé hosszú ez is.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48079) zoli03 válasza zorzy4 (#48078) üzenetére


zoli03
őstag

Ez egy elég jó kalkulátor, csináld végig.

(#48080) Melack


Melack
veterán

Sachs 3 sebességes agyváltó kontrás? Nem találok normális leírást róla. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48081) ígyvanferi válasza gergo5991 (#48051) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mi az a levonó?

(#48082) gergo5991 válasza ígyvanferi (#48081) üzenetére


gergo5991
őstag

MATRICA: Szebb kifejezéssel élve: levonó.

(#48083) glacious válasza ígyvanferi (#48081) üzenetére


glacious
addikt

Matrica felvidékiesen..

(#48084) ivana válasza Melack (#48080) üzenetére


ivana
Ármester

Elvileg létezik nem kontrásban, de itthon az életben nem láttam még olyat. Szóval olyan 95%, hogy kontrás. De az csak jó :DDD Imádom a kontrát. Egyébként a váltó nagyon rendben van. Kb. szedtem már szét olyat (igaz az pentasport volt, sokban nem különbözik), hogy kívül tiszta rozsda volt, belül meg olyan szépen állt a zsírban, hogy inkább át se mostam, mert felesleges munka lett volna.

(#48085) Melack válasza ivana (#48084) üzenetére


Melack
veterán

Én most az eladó válaszára várok, remélem nem gondolta meg magát. Kellene a kerékpáromba :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48086) pikszel válasza Melack (#48080) üzenetére


pikszel
őstag

Ha egy féle van belőle, akkor igen, az. Olyan van a féleségem bringáján.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#48087) Because válasza zorzy4 (#48078) üzenetére


Because
őstag

na akkor még az maardt, hogy a stucnit rövidebbre csseréled és magasabbra rakod (ha lehetséges). valamint hajlított kormánnyal is tudsz játszani

(#48088) ivana válasza Melack (#48085) üzenetére


ivana
Ármester

Annyi van vele, hogy kb. 5000km-enként illik átmosni petóval és újra zsírozni. De ez egy városi biciklinél egy - két év ha sokat használod. A csúnya bukásokra érzékeny , de mi nem nekem azért kellett vennem egy + pentasportot mert estem egy nagyot (párhuzamos villamos sín 28mm-es kerék, kb. 30-nál) eltört a vezérlő lánc meg egy golyós kosár.

(#48089) Melack válasza ivana (#48088) üzenetére


Melack
veterán

Ezt felírom magamnak. Gondolom ezt érdemes szakira bízni?

pikszel: köszönöm neked is!

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48090) ivana válasza Melack (#48089) üzenetére


ivana
Ármester

Én magam szoktam nem vagyok azért akkora szaki. A bicikli nem űrrakéta szerintem egyszerű szerelni. De ha bizonytalan vagy jobb ha olyanra bízod aki ért hozzá, az átlag szervizes biztos nem ilyen.

(#48091) zorzy4 válasza Because (#48087) üzenetére


zorzy4
őstag

Vagy előre állítom az ülést :W megtörtént.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48092) anorche1


anorche1
őstag

Ma sikerült elesnem, a saját hibámból :(
Gyorsan mentem, sötétedéskor, és nem láttam hogy a kerékpár út amire az útról akarok felmenni más magasságban van. Úgyhogy 45 fokos szögben mentem neki a padkának. Itt egy kis kiesés, következő kép hogy hátamon fekszek, és idős bácsi beszél hozzám, de nem magyarul vagy angolul, így nem értettem. Egy i am okey mondattal megnyugtattam. Éreztem hogy fáj egy két dolog rajtam, de felültem és tovább tekertem, hálistennek csak olyan 500m -re volt az otthon.
A jobb vállamról, az oldalamról és a combom oldaláról lejött egy kis bőr, plusz a bal vállam rettenetes fáj, de mozgatni tudom, és az alkaromról leégett egy kis szőr a betonon csúszás miatt.
Egy fél óra után jutott eszembe, hogy ránézek a sisakomra megsérült e. Mikor megláttam a szétrepedt sisakot előtört belőlem a sírás. Ha nem lett volna rajtam, és koponyám repedt volna, tört volna így be, biztos hogy nem tudnám írni ezeket a sorokat.
Régen én is egy hülyeségnek tartottam, mert nagy meg ronda, meg senki nem hordja, de Anya megtiltotta nekem a sisak nélküli kerékpározást.
Másnak is nagyon ajánlom, hogy mindig legyen rajta, és szarja le az átlagot, az élet sokkal fontosabb.

A sisak egyébként egy longus entry volt, szóval nem egy több tízezres darab.

Ahogy néztem a bicónak nem lett túl nagy baja, még csak nyolcas se lett benne. A nyereg oldala lyukadt ki, a bandázs sérült meg, a jobb fékváltókar gumija, és a bal oldaliról jött le egy kis műanyag.
A pici poén az egészben, hogy ma kaptam meg a bringalandban lévő bike fitre egy ajándékutalványt.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#48093) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Cube Stereo Hybrid 120 29er...- 1900eur-tól indul.. ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48094) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#48093) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Jó kis gép lehet. :) 4 hét múlva érkezik az enyém. :) A nyon kijelző miatt csúszott a szállítás.

(#48095) Dr.Én válasza Dr.Én (#47559) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hali

Megjöttek az új gumik a Neuzer gyártól, a régit meg vittem vissza a boltba, ott meg oda adták az új külső gumikat...+ kaptam hozzá még egy új belsőt is :)
Michelin Dynamic 700x23C külsőket küldtek, egy darabig jók lesznek rá, az biztos...
Most hogy egyre többet megyek vele és eddig hibát nem vettem észre rajta, azt kell hogy mondjam azért egész jól összerakták....
:R

WOT: kissio

(#48096) D.Orion válasza Dr.Én (#48095) üzenetére


D.Orion
veterán

Piros pont a Neuzernek is ezért.
Off/más: Sajnos több márkánál is tapasztaltam már, hogy biza közvetlenűl a gyártóval/országos forgalmazóval vagy képviselettel kell beszélni, mert nagyon sok kerékpárboltban addig tart a kedves vevő pátyogatása míg nem fizet. Utána meg a boltos elintézi egy vállhúzással és ez ilyen kifejezéssel. MALI váztörésnél az eladó elhajtotta a vevőt, mert biztos hazudik és kizárt, hogy az úgy tört el ahogy mondja. Városban járt munkába vele, váltótartó fűlnél elrepedt a hegesztés. MALI-nak írtunk és küldtek egy új vázat, a régit meg elvitték. Ez egy 2011es Cobra volt. A bolt pedig a következő évben már nem forgalmazott MALI-t mivel megtagadták tőlük az eset miatt. De másik szfvári boltban pl. rozsdás gyári csavarok miatt reklamált egy haverom. Vadi új Rockmachine-t akartak neki így eladni. Írt a forgalmazónak, hogy a boltban vétel után pénzért cserélték volna. 2nap után jött a telefon a boltból és teljes felszereléssel kapta meg a kerékpárt, tehát ajándék saját márkás kulaccsal és minipumpával, plusz világítással.

(#48097) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#48094) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Várom a tapasztalataidat... :R

Ez nagyon bejött: [link] ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48098) rétisün válasza anorche1 (#48092) üzenetére


rétisün
veterán

ugyanilyen szituációban (ráadásul fényes nappal!) törtem el a kulcscsontom 3 éve....mondjuk a sisakom nem tört el.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#48099) fpeter07 válasza syler123 (#48031) üzenetére


fpeter07
veterán

26 meret lehanyatloban van, a 27,5 irrealisan draga. Ha sport montit akar venni az user neves gyartotol, csak a 29 marad.

(#48100) Tothgera30 válasza fpeter07 (#48099) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mert a 29er nem drága :DDD ?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.