Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) hszilard666 válasza Because (#48350) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor bocsánat, nem értek a cangákhoz, a leírást meg nem olvasom én vagyok a tökéletes vásárló, a képen tetszett a kerék szóval ilyet fogok szerezni :D
Köszönöm a segítséget! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48352) rétisün válasza razzorr (#48347) üzenetére


rétisün
veterán

lehetséges, de először is tudnod kell, milyen hajtásod van most pontosan.... octalinkes, integrált, akármilyen, ez alapján érdemes másik hajtókart keresni, ha csak nem akarsz kompletten, középcsapággyal/monoblokkal együtt cserélni.
ha kompletten cserélsz, akkor tudni kell, milyen széles a csapágyház (bár ez eléggé szabvány dolog, outián 68 mm, a többinél általában 73)

illetve ha 8-10 foggal nagyobb hajtóművet teszel fel,akkor hosszabb lánc is kell, az elsőváltót feljebb kell rakni, bár hogy ne érjen bele a lánctányérba.

hirtelen ennyi, ami eszembe jutott.

ja,elvileg első váltót is kell(ene) cserélni, egyrészt a 3-asról 2-esre váltás miatt, másrészt az ennyival nagyobb hajtómű miatt (is) bár ezzel azért megvárnám a helyedben, mennyire lehet beállítani a mostani (gondolom 3-as rendszerhez való) első váltódat a nagyobb, dupla hajtóműhöz.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#48353) zoli03 válasza hszilard666 (#48348) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen vázba akarod a kereket?

(#48354) razzorr válasza rétisün (#48352) üzenetére


razzorr
őstag

Köszi, úgy látom nem lesz egy egyszerű móka. Majd még átszámolom hogy megéri e szétbarmolni a gépet. Szerinted sacc per kb. mennyiből lehet kihozni, egy közepes minőségben mondjuk monoblokkal együtt? Esetleg anélkül?

(#48355) Because válasza razzorr (#48354) üzenetére


Because
őstag

első váltó, váltókar, monoblokk, hajtómű, lánc és akkor a láncvillától nem is biztos el fogsz férni

[ Szerkesztve ]

(#48356) razzorr válasza Because (#48355) üzenetére


razzorr
őstag

Lehet vennem kellene egy másik gépet inkább, egy jó kis classic acél outit egy 53-as nagytányérral.

(#48357) rétisün válasza razzorr (#48354) üzenetére


rétisün
veterán

a legegyszerűbb talán csak a lánctányérokat cserélni (ha lehet egyáltalán, nem minden hajtóművön lehet), igaz akkor marad a 3-as rendszer, meg azért új lánctányérok se biztos, hogy olyan olcsók lennének. bikemag aprón érdemes nézegetni, bár ilyen furatkörhöz nem is biztos, hogy találsz 50-es lánctányért.
talán a BBB-nek vannak a legszélesebb választékban lánctányérjai (amit itthon is forgalmaznak) de azok elég húzós áron vannak.

árat nem tudnék mondani, mert annyi fajta hajtómű, közép van hogy tényleg a pár ezer ft-os cserétől akár 100-ezerig lehet válogatni, kérdés mennyi az amit még rá tudsz/akarsz szánni, az alapján kell nézelődnöd.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#48358) atok666 válasza Napfénysüti (#48302) üzenetére


atok666
őstag

Lehet varni kellett volna meg picit :) Garmin Edge 520

Atok

(#48359) entropy válasza skroy (#48328) üzenetére


entropy
tag

UGYANEZ a problémám! :D Pattogó hangot hallok a kormány felől mikor feszítem jobbra-balra. Cube Analog 29. Neked milyen bringával van ez? Engem nem zavar nagyon mondjuk, nem gondolnám, hogy nagy probléma lenne...
Szerk.: közben végigolvastam az erre választ adó hozzászólásokat. Hát, majd bezsírozom köszi a tippet :)

[ Szerkesztve ]

(#48360) fpeter07 válasza parkr (#48343) üzenetére


fpeter07
veterán

Ne is mond, gondoltam elkezdem nézni a tourt (megérkeztek francia honba), erre ilyen kép fogad. :(

(#48361) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Vettem egy Magura HS 11 fékszettet, az volna a kérdésem, légtelenítésében ki tudna pesten segíteni? Ill szerelésben? :)

YNWA

(#48362) Byk01 válasza fpeter07 (#48360) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha ez segít, csak holnap érkeznek meg. Ez még Belgium volt.
De nagyon durva volt az a bukás. Főleg, ahogy egy kupac kerékpár és versenyző feltekeredett a villanyoszlopra.
Nem lennék meglepődve, ha Cancellara is feladná holnapra (meg esetleg még egy-két ember, akit ma még vitt az adrenalin). Nem tűnt teljesen tisztának a tekintete még a célban sem, pedig (finoman szólva) nem hajtotta szét magát a Murön.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#48363) hszilard666 válasza zoli03 (#48353) üzenetére


hszilard666
veterán

Egy épített bringát rendelek a Hardride -tól, mégpedig ezt.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48364) bunddog válasza Normi™ (#48336) üzenetére


bunddog
tag

Szerintem te arra a kattogásra gondolsz amikor a lánc hozzáér a mellette lévő fogaskerékhez. Ez más jellegű, hiába állítgatom, nincs rá hatással.

(#48365) zoli03 válasza hszilard666 (#48363) üzenetére


zoli03
őstag

Erre nem tudsz rakni V-féket, csak patkóféket.

(#48366) hszilard666 válasza zoli03 (#48365) üzenetére


hszilard666
veterán

Az sem rossz nem? :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48367) zoli03 válasza hszilard666 (#48366) üzenetére


zoli03
őstag

Nem rossz, csak ha normális fékerőt akarsz, akkor azért jóval drágább lesz, mint egy V-fék. Másféle fékkar kell hozzá, meg figyelni kell a benyúlásra is.

[ Szerkesztve ]

(#48368) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Ma sikeresen vettem egy 28-as teszkós belső gumit.
Mivel az üzletben vizsgálgatva a dobozt, nem láttam rajta egyéb méret meghatározást (pl szélesség), gondoltam ez jó lesz.

Hazaérve, lefejtve a defektes kerékről a külsőt szembesülök azzal, hogy bizony a teszkós belső szélesebb.

Kérdezném tőletek, hogy jó lehet ez mégis (pl 4 bar nyomáshoz nemtom mit szólna) vagy inkább tiszteljem meg a bicajt (meg persze magam) egy méretre szabottabb, márkásabb belsővel?

Utóbbi fennállás esetén esetleg ötleteket is szívesen várnék, pl hogy milyen márkákból érdemes nézelődnöm (ha számít, Schwalbe CX Comp 700X35C köpenyhez).
Köszönöm!

(#48369) Mewryck válasza bunddog (#48349) üzenetére


Mewryck
tag

ha kevés van,akkor szorul,ha sok,akkor jobban kotyog a kelleténél(minimális kotyogása van),holnap lefényképezem a távtartókat,meg szétszedek egy ilyet,jobban lehet majd szemléltetni

fery02: átmenetileg jó lehet a belső,bár a pontos méretét jó lenne kideríteni(~40mm lehet)

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#48370) fpeter07 válasza Byk01 (#48362) üzenetére


fpeter07
veterán

[link] Csoda, hogy célbeért, két csigolyája is eltörött. :Y Volt itt vállficam, csuklótörés...

(#48371) jeri válasza fpeter07 (#48370) üzenetére


jeri
tag

Ugye hangsulyoznom sem kell, hogy a Samu támogatta.....

(#48372) priusz


priusz
aktív tag

Döbbenetes volt a tegnapi bukás a Touron. Cancellara két törött csigolyával végigtekerte a szakaszt :Y Miből vannak ezek az emberek?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#48373) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok honnan lehetne rendelni jó áron Continental Top CONTACT II gumikat 37-622 méretbe kellene.

[ Szerkesztve ]

(#48374) hszilard666 válasza zoli03 (#48365) üzenetére


hszilard666
veterán

Mennyi az ára a rendes patkóféknek? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48375) razzorr válasza jeri (#48371) üzenetére


razzorr
őstag

Hát igen,ha jön az infó a rádión, hogy "haver,vissza kellene ülni még erre a kis 50km-re" az nem lehet egy kellemes érzés egy bukás után. Vagy amikor azért kell szökésben lennie egy akárki noname figurának is,mert elől jobban látszik a szponzor a mezen. Mondjuk érthető, elvégre nem lehet jegyet szedni az út szélén álló nézőktől. De ez a háromhetes egy embertelen küzdelem amúgy is és ma jön a kockaköves rész, lesz sok bukás sajna ma is.

(#48376) parkr válasza priusz (#48372) üzenetére


parkr
őstag

nem miből vannak, hanem mi van bennük :U

(#48377) zoli03 válasza hszilard666 (#48374) üzenetére


zoli03
őstag

Ha valami olcsóbbat akarsz, mondjuk Saccon, stb, akkor kb 3e Ft/db-tól, ha Shimanot, akkor kb 6e Ft/db-tól.

(#48378) Because


Because
őstag

a lildben lesz majd kerékpáros cipellő, ez ha jól látom olyan aminek mehet csavar a talpába. használ valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#48379) Byk01 válasza fpeter07 (#48370) üzenetére


Byk01
senior tag

Akkor nem csodálom, hogy nem volt tiszta a nézése a célban.
Nagy riszpekt neki azért, hogy egyáltalán végigment. Ez nem az ő éve.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#48380) dbala válasza hszilard666 (#48363) üzenetére


dbala
tag

Ez egy fixi, erre miért szeretnél féket?

(#48381) zool1


zool1
őstag

Kerékpárost gázoltak (Eger)! Mindenki figyeljen oda mert ebben a melegben a reakció idő igencsak megnő, legyen az autós vs kerékpáros! Szóval csak óvatosan.

(#48382) szjoci válasza dbala (#48380) üzenetére


szjoci
őstag

KRESZ szerint két egymástól függetlenül működtethető fékrendszer kell hogy legyen a kerékpáron.

(#48381) zool1: most tekertem haza Egerből. Hol történt?

(#48383) atok666 válasza Byk01 (#48379) üzenetére


atok666
őstag

Tenyleg nemsemmi.

Nekem meg az is elkpezelhetetlen, amire vki egeszsegesen kepes... Most volt nalunk a hetvegen 24oras bringasverseny. A srac, aki az egyenit nyerte, tobb mint 923km-t tekert le ez ido alatt 40+ atlagtempoval :Y
Azert az se gyenge :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#48384) Because válasza atok666 (#48383) üzenetére


Because
őstag

ahol az élsport kezdődik ott véget ér az egészség - mondattal kezdhetjük és be is fejezhetjük, mert már az amatőr versenyeken is szabályos laborpatkányok futkorásznak. a prókban meg itt is meglátszik mennyi a kémia...

(#48385) BoC1ka válasza BoC1ka (#48361) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Magura hidraulikus felniféke valakinek? :)

YNWA

(#48386) zool1 válasza szjoci (#48382) üzenetére


zool1
őstag

Szarvas tér, többet én sem tudok. Kb 20 perce mondták be a rádióban.

[ Szerkesztve ]

(#48387) lorcsi


lorcsi
veterán

lidl-ben megint bicajos dolgok lesznek..

(#48388) szjoci válasza BoC1ka (#48385) üzenetére


szjoci
őstag

Én a helyedben gyűjtögetnék még, és tárcsásra neveznék be inkább. Igaz hogy nagyobb kiadás (agy esetleg kerékcsere, féktárcsa, fék) de szvsz jobban megéri. Régebben én is nézegettem, de lemondtam róla: olvastam valahol hogyha megkopott a felni, simán össze tudja roppantani (képpel is illusztrálva volt). Az meg menet közben nem biztos hogy egészséges...

(#48386) zool1: Na azt a helyet ki szoktam hagyni... Lehet a meleg teszi, de én is tapasztaltam hogy tényleg sok mostanság a birka sofőr Egerben. Nagyon oda kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#48389) zool1 válasza szjoci (#48388) üzenetére


zool1
őstag

Nagytálya -> Andornak... "Argentin kegyetlen" :DDD , najó nem mindig. :B

(#48390) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Úgy néz ki 27.5/650B kerékszettem eladó lett, ha esetleg valaki vevő lenne rá.

Pontos sepc.:

- Sun Ringle Inferno 25 27.5
- Hutchinson Cobra 2.1
- Shimano Deore M629
- Shimano 160mm CenterLock

Amúgy Bianchi Ethanol 27.1-es alá ilyet tesznek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48391) fpeter07 válasza atok666 (#48383) üzenetére


fpeter07
veterán

Tavaly Absalon torott bordakkal bejott a dobogo egyik versenyen. Mult heten olvastam, hogy Minaar torott kezzel indult elso versenyen (downhillrol van szo!). Raszijjaztak a kezet a kormanyra, hogy vegigtudjon menni.

(#48392) Napfénysüti válasza atok666 (#48358) üzenetére

Most már mindegy, én maximálisan elégedett vagyok vele. Na meg sejtésem szerint ez drágább lesz és nekem a 300 eurós ár már így is a plafon volt amit km órára szántam. Épp ma mutattam meg kollégáimnak mert behoztam feltölteni a tegnapi edzésem adatait. :)

Més que un club!

(#48393) BoC1ka válasza szjoci (#48388) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Köszönöm a hozzászólást, már megvettem nagyon baráti áron, inkább egy személyt keresek aki tudna segíteni a beállításában és légtelenítésében :)

YNWA

(#48394) Solad


Solad
őstag

[link]

Most én vagyok a hülye, vagy itt valami tényleg nincs rendben? Világítás nélkül ittasan megy haza este, beborul az árokba, és az út a hibás? Na ne szórakozzunk már!
Függetlenül attól hogy tényleg szerencsétlen a kerékpárút megvalósítása az említett helyen, itt szvsz egyértelműen a bringás volt a hibás.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#48395) Napfénysüti válasza parkr (#48376) üzenetére

Azért maradjunk annyiban hogy annak ellenére hogy szednek dolgokat ha te megkapnál minden csúcsszuper cuccot se lennél képes ilyen alighanem.
Szerintem amit ők művelnek azt tisztán kb már képtelenség is lenne.

Tegnap mentem edzés gyanánt három barátommal egy 88,4km-es kört 30,5-ös átlaggal úgy hogy most kb 60km-t mentem elöl illetve egyedül, mikor hazaértem már kb menni nem volt kedvem. A profik meg 2-3* ekkora távot mennek 45-ös átlaggal 3 héten át... :U

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#48396) atok666 válasza Napfénysüti (#48392) üzenetére


atok666
őstag

Olcsobb lesz, mint az 510. Par featurat megkap az 510 is frissites sw formaban (pl. Strava integracio) - mondjuk a hivasjelzot sajnalom :/

Atok

@48395 - Minap en is "huztam" ket sracot 35os tempoval, sipolt is a tudom rendesen, meg a pulzusrekordom is megdolt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48397) Napfénysüti válasza atok666 (#48396) üzenetére

Ma frissített is az 510 software-én mikor rádugtam elindítottam a Garmin Expresst.

Tegnap nálunk volt hogy 42-45-ös tempóval kellett menni, egy élmény volt. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#48398) deicide válasza priusz (#48372) üzenetére


deicide
veterán

De mi a csöcsömnek tekerte végig? Ma már nem indul, akkor mi értelme volt? Hátha össze tudják rakni másnapra?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#48399) Solad válasza deicide (#48398) üzenetére


Solad
őstag

Mert most mindenki errol beszel, a szponzorok pedig ezt szeretik. Szomoru, de penz beszel.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#48400) lsebestyen válasza deicide (#48398) üzenetére


lsebestyen
addikt

Azért tekerte végig, mert ha nincs nagyobb baja, akkor tudja ma folytatni, de ha aznap nem tekeri végig, akkor bukta az egész tourt. Egy levél fájdalomcsillapító csodákra képes. :DDD Sajnálom az öreget, jövőre vonult volna vissza... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.