Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) Integrale válasza Tothgera30 (#49649) üzenetére


Integrale
veterán

Szép darab :K

Én csak egy ilyennel csatlakozom.

Hasaggymeg: Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#49652) zoli03 válasza Tothgera30 (#49649) üzenetére


zoli03
őstag

A hátsó fék vezetéke nem lett levágva?

(#49653) Tothgera30 válasza Edi77 (#49650) üzenetére


Tothgera30
Ármester

#49650 Edi77 / #49651 Integrale: Köszönöm.

#49652 zoli03: Mint látható, nem. Mivel "ideiglenes" Deore van rajta.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49654) TayRol


TayRol
veterán

én csak nem rég értem haza, így elég gagyi telefonos képeket tudok csak prezentálni a mai szerzeményről. most egy hétig még meló, de utána tekerés ezerrel.

(#49655) atok666 válasza TayRol (#49654) üzenetére


atok666
őstag

Grat :)

Atok

(#49656) vendingo válasza TayRol (#49654) üzenetére


vendingo
veterán

Grat! Tetszik a geoja, várom az első tapasztalatokat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49657) kacsyx válasza Hasaggymeg (#49647) üzenetére


kacsyx
aktív tag

A K2-őt néztem már és nagyon jó lenne kedvezménnyel utolsó bringát venni, de 62-es, vagy minimum 60-as kellene. Az összes hasonló felszereltségű 50 és 56 méret között mozog.
A dinamó nekem tetszik, vagy egy biztos világításom és megúszok súlyos ezreket lámpavétellel. Az értékelése nagyon jó, 3000 szavazatból 4,9-es külföldi oldalakon. Ellenállása is elhanyagolható, mindenki ezt írta. És végre látnék :) Szerintem a dinamó jó dolog. 1 kg a súlya, ennyi a hátránya mindössze.
Olcsóbban Turney váltós bringákat találok, vagy full Acerást (agyastól, mindenestől). Az 1-2 évvel ezelőtti szériákkal is a méret a gond, nem a nagy méret szokott megmaradni sajnos.

Because: Cross-trekkinggel a teleszkóp a bajom. Nincs rá szükségem, ráadásul nagyon alap darabokat találni ilyen kategóriában.

(#49658) Because válasza TayRol (#49654) üzenetére


Because
őstag

nálam hibát ír ki :(

(#49659) TayRol válasza Because (#49658) üzenetére


TayRol
veterán

sz@rakodik a onedrive sajna, F5 sűrűen.

Köszi mindenkinek, remélem beválik. Leggyengébb eleme a felni, de nagyon megtetszett és ennyi kompromisszumot megért a dolog.

(#49660) Because válasza TayRol (#49659) üzenetére


Because
őstag

végre... nekem tetszik a színösszeállítás! :K

aztán csak óvatosan és mindig a biciklisek számára kijelölt helyen :DDD

(#49661) bandus


bandus
veterán

basszus, reggel akartam tekerni egyet viszonylag korán, de az egy hete felfújt kerekek már érezhetően eresztettek sajnos ebben a melegben. a korábban vett szar pumpát meg elfelejtettem kicseréltetni :W
benzinkútnál esélytelen, hogy 8 barra tudok gumit fújni, ugye? más megoldás mutatkozik esetleg reggel 7-8 óra környékén? :)

TayRol: nagy grat, jó döntés volt :R ezek szerint mégsem kellett rendelni?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49662) TayRol válasza bandus (#49661) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi. Másik boltban volt raktáron.

(#49663) Edi77 válasza bandus (#49661) üzenetére


Edi77
őstag

Benzinkútnál nem fogod tudni sajnos kb max. 5 bar-nál többre felfújni.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#49664) Solad válasza bandus (#49661) üzenetére


Solad
őstag

Szerezz be egy muhelypumpat, jo esellyel minden tekeres elott utan kel majd fujnim

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#49665) Napfénysüti válasza TayRol (#49654) üzenetére

Szép gép Gratula! Sok élvezetes kilómétert vele. :R

Més que un club!

(#49666) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan után érdeklődnék, hogy nemrégiben vettem egy 36 darabos fényvisszaverő pálcikákat küllőre, nemsokra rá takarítottam a bicikliláncot és jónéhány helyen olajpöttyös lett, és azt volna jó tudnom, hogy mivel lehetne ezt takarítanom a nélkül, hogy lekopjon róla az a vékony fényvisszaverő réteg?
Köszönöm! :R

(#49667) krx21 válasza TayRol (#49654) üzenetére


krx21
nagyúr

Klassz :C

(#49668) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Brigéciol 2000

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#49669) bluobluo75 válasza Tomi_Sci (#49668) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi, ez nem olyan mint az olvikor?

(#49670) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van ez a csoda biciklim: [link]

Ezen elvileg a legalapabb 7 sebességes fogaskoszorú van. Tehát nincs megarange rajta, tehát valami szabványos monti kiosztás. Ez még régi acélvázas darab, tehát más a fogaskerék rögzítése is talán, ezt nem tudom, mert ehhez nem értek annyira.

Mostanra annyira elkopott, hogy már a lánc rendszeresen továbbugrik a legnagyobb sebességen, gondolom a lánc is megnyúlt.

Erre szeretnék venni ugyanilyen szintű, de trekking/országuti kiosztással rendelekző 7 sebességes fogaskoszorút. Milyet kéne rá vennem? Természetesen lánc is kéne. Mindenképpen olyan kéne, hogy a váltót és az első fogaskerekeket ne kelljen cserélni emiatt.

Ha nem lenne teljesen egyértelmű akkor csinálok képet a hajtásról is. :R

[ Szerkesztve ]

(#49671) krx21 válasza Vasinger! (#49670) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet, hogy rosszul gondolom, de ebben az esetben az első fogaskerekeket is illene cserélni. ..

(#49672) bunddog válasza kacsyx (#49643) üzenetére


bunddog
tag

Szerintem elég drága a felszereltséghez képest, ettől függetlenül szerintem is jobban járnál egy crosstrekking-el, max. lockolod a villát ha annyira nem szimpi.

Tothgera30, TayRol: szépek a masinák ;)

(#49673) 313313 válasza bluobluo75 (#49666) üzenetére


313313
addikt

Szerintem meg nem bírod róla leszedni az olajat, én eldobtam azokat, amik olajosak lettek. Ciffel próbáltam leszedni, de az vitte a fényvisszaverő réteget is...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49674) Vasinger! válasza krx21 (#49671) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lehet, de nem fogom. Ahhoz, hogy a legnagyobb fogaskeréken megugorjon a lánc kb. simának kell lennie a felületnek. Attól nagyon messze van, hogy ott is megugorjon. (Hátul kb. 3-4 fogaskerékre fekszik fel, elől meg több 10-re a lánc)

(#49675) Because válasza Vasinger! (#49674) üzenetére


Because
őstag

pedig úgy néz ki első hátsó lánckerék kuka...

(#49676) Tomi_Sci válasza bluobluo75 (#49669) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem ismerem, de így utána olvasva nem. Olvikor hátrahagy egy bevonatot, míg a Brigéciol 2000 csak egy erős zsíroldó mosószer. Nyugaton a SimpleGreen a megfelelője, nem tudom ismered-e. Én az egész bringát ezzel tisztítom, mert viszonylag olcsó (800 Ft/L) és nagyon kevés kell belőle. Van aki pl. leveszi a láncot és beleáztatja, de nálam ez már csak legvégső eset. Általában kiöntök egy picit egy tálkába, aztán egy keményebb szőrű ecsettel felviszem a hajtásláncra, dzsuvás részekre. Jól felhabzik, picit hagyom, aztán slaggal le. Ezt kb. hetente megcsinálom, újrakenéssel együtt 10 perc, és mindig szép tiszta a gép :D Egy liter kb. egy évig kitart. Nem összekeverendő a Brigéciol D3-al, ami jóval durvább anyag, az maradjon a traktorokra :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#49677) Vasinger! válasza Because (#49675) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És ezt mégis miből sikerült megállapítanod? :F

(#49678) Because válasza Vasinger! (#49677) üzenetére


Because
őstag

ilyen jók a szemeim :D

(#49679) Because válasza Vasinger! (#49677) üzenetére


Because
őstag

na de ha te úgy ítéled frankó elöl, akkor bemész egy bringásboltba és kérsz 7-es racsnit, itt ugyan mind1 mit veszel

(#49680) Vasinger! válasza Because (#49679) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szeretném olcsóbban megúszni és lehet netről rendelném, vagy hasonló. Meg ugye nem ezt a kiosztást akarom, hanem outisabbat, mert itt a 7-es sebességben csak pörög a lábam, de alig haladok :D

De ha boltban is veszem szeretném tudni milyet kéne venni, nehogy rosszat vegyek.

szerk.:Az első fogaskerék azért nincs elkopva, mert 6-7-es sebességen kívül minden másikban már nem ugrik meg, így csak az a kettő kopott el, az első nem ugrik még.

[ Szerkesztve ]

(#49681) krx21 válasza Vasinger! (#49680) üzenetére


krx21
nagyúr

Mert a képlet nagyon egyszerű: Ez a 3 alkatrész egyszerre és egymáshoz kopik. (lánc, első és hátsó fogaskerekek ) Ha ebből 1-2 elkopott, akkor kizárt, hogy a harmadik épp legyen... Attól ,hogy még nem ugrik, a régi láncon, sajnos nem azt jelenti, hogy az új láncon tökéletes lesz a felfekvés... Sőt...

[ Szerkesztve ]

(#49682) Because válasza Vasinger! (#49680) üzenetére


Because
őstag

ebike-on hirtelen 13-28 racsnit látok ami jó lehet

(#49681) krx21 : azért azokat a nagy lánctányérokat nem kell sűrűn cserélni

[ Szerkesztve ]

(#49683) krx21 válasza Because (#49682) üzenetére


krx21
nagyúr

De a fogtávolság ugyan úgy változik a kopással, nem?

(#49684) Normi™ válasza bluobluo75 (#49666) üzenetére


Normi™
őstag

Alkohollal próbáld meg,ha van otthon akkor féktisztítóval.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49685) Because válasza krx21 (#49683) üzenetére


Because
őstag

nem kopik az annyira, főleg az acél

(#49686) zoli03 válasza Because (#49682) üzenetére


zoli03
őstag

Ha már ugrik a lánc, akkor az lánctányér is odavan. Ahhoz, hogy megugorjon, jóval 1% feletti nyúlás kell. Ráadásul a kopott lánckerék nagyon hamar el fogja koptatni az új láncot.
Amúgy a lánctányérnál elég jól lehet látni, hogy mennyire van elkopva, elég csak ránézni, hogy hogyan ül rá a lánc.
Azt már meg sem említem, hogy nekem fixin a lánctányérom hamarabb elkopott, mint a lánckerekem hátul.

(#49687) Because válasza zoli03 (#49686) üzenetére


Because
őstag

lehet elől alu, hátul acél volt

(#49688) zoli03 válasza Because (#49687) üzenetére


zoli03
őstag

Így volt. De az acél is meg fog kopni. Jópár kopott acél hajtást láttam már, de ott mindegyiknél kompletten cserélni kellett a láncot+hajtóművet+fogaskoszorút.

(#49689) Vasinger! válasza zoli03 (#49686) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na de várjál. Attól hogy hátul ugrik a lánc, attól elől még nem. Hátul sokkal többet vált az ember és emiatt jobban is kopnak hátul, a kevés fog miatt meg 1 fogra több erőhatás jut, mint elől a legnagyobbon értelemszerűen.

Egyelőre csak láncot és sort cserélnék, aztán ha továbbra se lenne valami okés akkor jön az első fogaskerék is.

De ez egy annyira low budget bringa, postára járásra meg edzésre, hogy nem költenék rá egyáltalán sok pénzt.

(#49690) TayRol


TayRol
veterán

köszi mindenkinek! :) cipő-pedál kombó tippet szívesen fogadok.

(#49691) ivana válasza Vasinger! (#49689) üzenetére


ivana
Ármester

Az a baj, hogy nem attól lesz cserés egy hajtás ha ugrik rajta a lánc, ha már ugrik a lánc akkor nagyon oda van, ez egyébként se valami túl nagy eresztés újban kapsz ilyet 3-4 ezerért.

(#49692) Vasinger! válasza ivana (#49691) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a + 3-4 ezer is nagy érvágás csak azért feltenni hogy mert így szokás, ha ellopják. :K Nagyon minimalista vagyok evvel a bringával, megértem ha másoknak ez kicsit fura.

(#49693) krx21 válasza Vasinger! (#49692) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor hajtsd kisebb erővel, nem ugrik a lánc. :DDD

(#49694) ivana válasza Vasinger! (#49692) üzenetére


ivana
Ármester

Nem azért kell feltenni mert így szokás hanem mert egy szétnyúlt lánc, és egy agyon kopott sor esetén a hajtás is kopott, és hiába raksz rá egy új sort meg láncot, ha a hajtás kb. 100km alatt szétnyújtja a láncot, a lánc meg olyan 150km-re szétszedi a sort.

(#49695) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

A mai tekerés ötödik kilométerénél a bal Alivio váltókarom úgy döntött, hogy nagy területen szétszóródik :O A felváltó kar visszahúzó rúgóját nem is találtam meg. De ha meg is lenne, a záróanya alatt a tengelyről konkrétan eltűnt a menet. Ilyen lágy szart hogy árulhat a Shimano, hihetetlen....

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#49696) ivana válasza Tomi_Sci (#49695) üzenetére


ivana
Ármester

Múltkor túrán egy alivo hajtókarból kijött a pedál menet az egyik srácnak, még jó hogy épp Fehérvár közepén voltunk. :)

(#49697) atok666


atok666
őstag

Ma megvolt az elso szolo 100km tavom :) - 75km szembeszel, a vegen mar elegge kivoltam :DDD

Az uton talalkoztam egy csaladdal - apa, anya Wilier Zero.9 (mindketto fekete/voros szinben - eszmeletlen szep az a bringa eloben :Y ) + a lanyuk egy Colnagon - van izlesuk azt meg kell hagyni :K - tudnak azert vmit ezek az olaszok

Atok

[ Szerkesztve ]

(#49698) Hasaggymeg válasza Vasinger! (#49692) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A első tányérok általában kibírják legalább 2 sor koszorú elkopását,de ha csak a fogszám különbséget nézzük is ez magáról értetődő.

(#49695) Tomi_Sci,,,én olyan nyúztam vagy 3 évig minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49699) rétisün válasza ivana (#49694) üzenetére


rétisün
veterán

azért ha időben cserélve van a lánc, nem feltétlenül kell cserélni vele a hajtás összes elemét....persze ha már ugrál az egész hajtás, akkor jobb mindent cserélni, de egy kis odafigyeléssel (értsd: .75-ös nyúlású lánc cseréjével) mind a fogaskoszorú, de főleg a hajtómű tányérjainak cseréje jócskán kitolható.

mod: amint ezt éppen előttem is írja Hasaggymeg

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49700) ivana válasza rétisün (#49699) üzenetére


ivana
Ármester

Ez igaz, viszont a képet figyelmesen megnézve látszik, hogy milyen állapotban van a hajtás, és látszik, hogy cserés, ezek az olcsó acél izék elég gyorsan szétmennek, néha gyorsabban mint a sor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.