Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) hszilard666 válasza priusz (#48372) üzenetére


hszilard666
veterán

Gondolom tele volt pumpálva a srác kemikáliával, meg sem érezte :U

(#48380) dbala:
A KRESZ szerint kell lennie a cucclin féknek, meg amíg nem tudok rendesen skidelni addig kelleni fog :B De igazából nem árt vésztartaléknak ha rám nyitná valaki az ajtót a forgalomban :B

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48402) Napfénysüti válasza hszilard666 (#48401) üzenetére

Láttad a közvetítést? Többször megállt igen fájdalmas arccal... :U
Látszott rajta hogy nagyon szenved.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#48403) Because válasza hszilard666 (#48401) üzenetére


Because
őstag

a kresz szabályai szerint ez nem történhet meg mivel egy ajtónyitásnyi helyet hagyunk az autó mellett valamit a vezető pedig egy járműszélességnyi hellyel kerül minket. na és akkor térjünk vissza a valóságba :D

(#48404) hszilard666 válasza Because (#48403) üzenetére


hszilard666
veterán

:D Nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen lesz forgalmoban tekeregni, remélem vigyáznak majd az autósok, különben beindul a visszapillantó gyűjtés! ;] :P

Napfénysüti:
Nem néztem :B Nem hiszem el hogy ezt meg tudja csinálni mókolás nélkül. Nem olyan régen a hátamban becsípődött egy ideg valami hatására, annyira fájt hogy csak feküdni tudtam, na most pár törött csigolya valszeg még fájdalmasabb.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48405) anorche1


anorche1
őstag

Lenne egy újabb kérdésem az országútisokhoz:
Mennyire van súly a tekerésnél súly a karotokon, vállaitokon? Kb. csak lóg, csak kormányzásra használjátok, vagy a testsúlyotok nagy része azon van?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#48406) Napfénysüti válasza hszilard666 (#48404) üzenetére

Más a fájdalomküszöbe egy sporolónak mint egy átlagembernek. Plusz még egy dolog: adrenalin.
Tavaly egy focitorna döntőjében az egyik srác izomból szétrúgta egy ujjam úgy hogy S alakban meghajlott. Fájt de nem álltam ki a kapuból hanem végigvédtem és megnyertük a tornát.
És most képzeld el hogy a profik még ettől mennyivel másabb szinten vannak. Motorversenyzőnél is láttam hogy bukott, eltörött a csuklója és sézre se vette, pattant vissza az ülésbe és ment tovább.
Aki sose versenysportolt azok számára persze ez elképzelhetetlen de hidd el egy igazi sportolót hajt a szíve, a becsületvágy és az adrenalin. :K

Més que un club!

(#48407) razzorr válasza Because (#48378) üzenetére


razzorr
őstag

Nekem van egy ilyenem, vagyis az előző szezonos Lidl cipő,de szerintem 99%-ban ugyanaz.
Vettem bele egy normál stoplit és azóta működik rendesen,még a csavart sem kellett meghúzni, elég nagy tartományban lehet állítani hogy hova essen a talpán a stopli. Spinningen szoktam használni, szóval brutál tempót megyek vele,így nem kímélem :)
nekem egyedül az a gondom vele,hogy nem totál tépőzáras,keskenyebb a lábfejem és rendesen meg kell kötni a fűzővel hogy tartsa. A talpa elég kemény,próbáltam platformon is de esélytelen,járni sem jó benne.
Amúgy én 5555Ft-ért vettem :)

[ Szerkesztve ]

(#48408) hszilard666 válasza Napfénysüti (#48406) üzenetére


hszilard666
veterán

Na jó meggyőztél :B De a sportnak nem az a lényeg hogy egészséges legyél? :D Gondolom pénzhegyeket kapnak ezért, de én akkor sem károsítanám meg magamat. :N

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48409) hszilard666 válasza zoli03 (#48377) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszönöm! :R

Más:
Ti milyen cipellőt használtok a cangázáshoz? Én utcára Chuck's-ot hordok, de nem akarok abban cangázni, hamar eltörne a talpa a pehelysúlyomtól. Valami teremcipő kell? vagy futócipő? Strappes-lesz a pedál semmi belockolós profi cucc.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48410) Napfénysüti válasza hszilard666 (#48408) üzenetére

Átlagembernél az a lényege de egy profinál ahol pénz is van már nem.
Náluk csak a teljesítmény számít és ők rengeteg dolgot feláldoznak ennek érdekében. Ezért nem tudjuk mi hogy ők mit hogy éreznek mert teljesen más szinten vannak.

Més que un club!

(#48411) Cathfaern válasza hszilard666 (#48408) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Gondolom pénzhegyeket kapnak ezért, de én akkor sem károsítanám meg magamat. :N"
Hány órát ülsz naponta a munkahelyeden? Ha 1-2 óránál többet, akkor károsítod magad pénzért... :)

(#48412) priusz válasza Napfénysüti (#48406) üzenetére


priusz
aktív tag

Mennyei megyein én is visszamentem a pályára törött singcsonttal. Nem volt jó ötlet :)

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#48413) Because válasza Cathfaern (#48411) üzenetére


Because
őstag

és ha még 12 órát állna :P

(#48407) razzorr: köszönöm! akkor ezt most kihagyom, azért mezt, gatyót és dzsekit veszek szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#48414) razzorr válasza Because (#48413) üzenetére


razzorr
őstag

Nincs mit. Egy mezre pályázok én is,meg egy olyan kis cuki taposó pumpára,amin mérő is van. Szerintem csütörtökön reggel 7-re ott vagyok :)

(#48415) hszilard666 válasza Cathfaern (#48411) üzenetére


hszilard666
veterán

Oké, valamilyen szinten igazad van, de a kettő nem ugyanaz. :N

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48416) Solad válasza hszilard666 (#48408) üzenetére


Solad
őstag

Nézz utána, hogy honnan származik a Nike "Just do it" szlogenje ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#48417) fpeter07 válasza Napfénysüti (#48395) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezért megyek én 20-23 km/h-val. :) Montin a túrázós tempó 12-13 km/h szokott lenni. Hosszú távon célszerű a fenntarthatóságra törekedni. (a kényelmes áttételről visszaváltok egyet) Emelkedőn ilyen melegben meg csak árnyékos oldalon lehet bírni. (vagy nagyon szenvedsz)

(#48418) imyourfriend


imyourfriend
őstag

20ezer jó magyar pénz+ középcsapágy egy [link] Shimano 105 FC-5700, középcsapágy sem túl drága hozzá. Annó bikestore24-nél vettem 105-öst ugyanígy 52-39-el, ahhoz képest hogy ebike-on 44800 forint hát nem tudom.. mellesleg nem vagyok dúsgazdag, nincsensokpénzem valamint nem fél milliós bringát ajánlok. ~25ezerért egy intergált hajtás ajándék az országúti kerékpároknál 105-ösből.

(#48419) Napfénysüti válasza fpeter07 (#48417) üzenetére

Múltkor sokat szélárnyékozva 280km ment 29,7-es átlaggal. :)
Igaz abban összesen csak kb 1000m szint volt.

Més que un club!

(#48420) atok666 válasza Napfénysüti (#48419) üzenetére


atok666
őstag

Jaja, szelarnyek az nagy kiralysag :K minap bealltam 2 ficko moge kb 33-mas temponal... Olyan volt, mint mikor egyedul megyek 25-27-tel.

Atok

(#48421) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

Egy 10-zes rendszerhez egy 9-ces powerlink patentszem az problémás lehet? Csak mert berakattam egyet és ez került be. Gondot eddig nem tapasztalok. 10-zesnpowerlockom van itthon, de nem tudom összepattintani, plusz most olvasom, hogy az valójában csak 1x bontható.

(#48422) zool1 válasza atok666 (#48420) üzenetére


zool1
őstag

Már outival nyomod vagy még a fitnesz bringa van meg? Én a múltkor egy traktor mögé álltam be, végig így tekertem át Andornaktályán kimondottan jó volt, pláne hogy az útszéle elég rossz.

[ Szerkesztve ]

(#48423) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Ajánlanátok külsőket, amiket többnyire aszfalton, betonon, és néha-néha terepen lehet használni?
Most 26*1,75-ösök vannak fent.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#48424) hszilard666 válasza hszilard666 (#48409) üzenetére


hszilard666
veterán

Számván kud rikommend mí gúd tekerős cipellő? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#48425) syler123


syler123
veterán

Na megoldódott a kerékpárvásárlás, megvettem a bátyám 2014-es Gepida 500crs-ét, ő pedig megrendelte a 2015-öst. 100-at mondott nekem úgy hogy olyan 40-50k értékű cumó van rajta, Gepida első, hátsó lámpa, Continentál Sportcontact 2 külsők, 12k-s kilométeróra, Gepida kulacs, nyeregtáska Gepida stb. De valószínű hogy többet fogok neki adni, látva hogy neki mennyibe jön ki a 2015-ös, mert a 100k tényleg csak ajándék ilyen felszereléssel, kb 400-500km van benne, aminek majdnem felét én tettem bele. Nah ennyi gondoltam megírom hogy megoldódott a bringavásárlás, ha már ennyit kérdeztem itt.

[ Szerkesztve ]

(#48426) bandus


bandus
veterán

akik az asszonynak (is) keresnek bringát:
"Ha a pároddal egyforma jó bringát akarsz!!! Akkor itt vannak párban!
Ft250,000 – Kaposváron
Merida trekingek eladók! párban értendő az ár! Alu váz,hidrós fék....Xt-LX szettel!!"
facebookos triatlonos bolhapiac csoportban.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48427) parkr


parkr
őstag

(#48428) atok666 válasza zool1 (#48422) üzenetére


atok666
őstag

=re a trekkingel. Nem igazan talaltam nekem tetszo outit az en meretemben :/ - valoszinu egy Canyon + Stages lesz a vegen.

Atok

(#48429) Tothgera30 válasza bandus (#48426) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még ma elviszik... ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48430) szacsee válasza lorcsi (#48387) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezekről mindig lecsúszok. Mikor kezdődik, mert neten még nem láttam róla infót. R:

Szerk: Hétvégén meglesek egy ctm-et. Csak 29er próba lesz meg méricskélés, de kíváncsi vagyok rá milyen vázat adnak ilyen ársávban ( belépő). Bringa megdönt, középcsapágy taposás oldalról mennyire használatos még merevség nézésre?

[ Szerkesztve ]

(#48431) parkr válasza szacsee (#48430) üzenetére


parkr
őstag

itt vannak + szórólap

[ Szerkesztve ]

(#48432) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Mit tudhat ez a gumi, hogy ennyibe kerül! ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#48433) szacsee válasza parkr (#48431) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :)

belaazallat: KV-t főz mos, takarít akkor jöhet ennyiért. 😆

[ Szerkesztve ]

(#48434) belaazallat válasza Tothgera30 (#48429) üzenetére


belaazallat
addikt

Ilyen hozzáállással tuti...
De ha ez azok a bringák, mikre gondolok, akkor nem hiszem hogy elviszik, pedig jó ár értük. Láttam őket "munka" közben. Nagyon jók!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#48435) Maximum1 válasza BoC1ka (#48393) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem HS11 van 2012-es évjárat.
Légteleníteni vidd el boltba vagy keres videót, beállítani meg szintén youtube, nem bonyolult én is innen lestem el.
Mennyiért vettet? Múltkor láttam ujjat, 15 ezerért 1 párat.
Nekem az egyik ereszti az olajat, a szerelőm szerint: ezeket sajna nem éri meg javíttatni, és még a magyar forgalmazó sem könnyíti meg az alkatrész pótlását, sőt bekéreti a garis féket és ők nézik meg.

[ Szerkesztve ]

(#48436) krx21 válasza Maximum1 (#48435) üzenetére


krx21
nagyúr

Ma lett egy XT hajtóművem, egy sountor helyet... Ezt nem gondoltam volna, hogy ennyivel jobb, merevebb, le vagyok nyügözve... :C Jó persze nem is olcsó, de most már értem miért...

(#48437) imyourfriend válasza belaazallat (#48432) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én UltraRace-t vettem 9300-ért, már nagyon várom hogy kipróbálhassam. :) Érdekesség hogy a conti grand prix még ~4000km környékén is úgy tapad mintha új lenne, egy túlárazott KTM-re már csak ilyen futotta gyárilag. :) Sőt mi több, ismét sikerült kipróbálni az utódját a Relevatort, hát mit mondjak még mindig nagyon merev és masszív köszönhetően az új váz kialakításnak. No de ez nem a fényező topic, mert megkapom hogy egy túlárazott márkát dícsérek. :C

(#48438) belaazallat válasza imyourfriend (#48437) üzenetére


belaazallat
addikt

Az van nekem is 25-ös szélesben(ultra race), most kaptam egy érdekes defektet, a külsőn sem kívülről sem belülről nincs semmi, ami a defektet okozhatta volna, mégis azom lett, belső csere, felpumpál, mentem vele 1km-t semmi. :F

Szerk: én 6500-ért vettem darabját.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#48439) D.Orion válasza BoC1ka (#48385) üzenetére


D.Orion
veterán

Üdv! Nékem van. Youtube-ra pötyögd be, hogy Magura HS11. Találni fogsz légtelenítő videót. Igaz, hogy német nyelvű lesz, de olyan alapos, hogy érteni fogod. Én is az alapján tanultam meg. Bocsi mobilról írok, így keresgélni ezer év lenne.

(#48435) Maximum1: Hátsó fék bal oldali munkahengere nekem is ereszti az olajat. Kb. lecarom mivel 3-4 havonta kell után töltenem és légtelenítenem. Ekkora romlik annyit a fékhatás, hogy zavar. Egyszer akartam megcsináltatni, de 2 hónapot vártam a magyar forgalmazó alkatrészére aztán elköszöntem tőlük egy motherfucker email-el. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48440) Because válasza krx21 (#48436) üzenetére


Because
őstag

én kifejezetten szerettem a négyszögtengelyesnél, hogy olyan rugalmas :)

(#48441) fery02 válasza Mewryck (#48369) üzenetére


fery02
addikt

Közben csináltam képet is.

Természetesen a felső az eredetileg a keréken lévő és az alsó a teszkós (felirat felül picit levágva: 28X1-1/2).
Azért ez nem kis szélességbeli különbség, ezt már lehet nem éri meg feltenni.

Ha valaki a felsőből meg tudja állapítani, hogy az olyan méretűeket "bicajnyelven" hogyan nevezik, azt megköszönném.
Azt külösen, ha pontos márkákat is tudnátok javasolni, hogy mit érdemes venni, mert lehet be is rendelnék helyből kb 4 db-ot is. :)

Sarki bicajboltba nem akarok menni, mert eladókban alapból nem tudok nagyon bízni és rámtukmálnak valami standard, semmi extra belsőt, ami könnyen lehet gagyibb, mint ami eddig a bicajon volt.

[ Szerkesztve ]

(#48442) dbala


dbala
tag

Végre meg lett az új kerékpár.

Eddig tetszik a 29-es kerék méret. A kis ívben kanyarodást még szokni kell.
De kicsit elszoktam a merevfarútól, lejtőn kicsit kényelmetlenebb volt mint a régebbi fullym. Bár felfelé jobb volt és az integrált hajtás is eléggé tetszik. A fékek még nagyon rosszul fognak, remélem ez majd bekopik. Nem hiszem, hogy azt érezném, hogy a régin 180-as tárcsa volt hátul ezen meg 160-as.

Gondolkodom a lild-ben kapható cipőn, de írtátok, hogy sima pedálhoz nem jó. Azért, mert lecsúszik vagy mi a gond vele?
Csak azért kérdem, mert lehet nem jön be az spd dolog és akkor csak simán szeretném használni. Pont azt gondolnám, hogy merevebb a talpa ezért kényelmesebb benne tekerni. Most egy dechatlonos túracipőben szoktam tekerni, mert ennek aránylag kemény a talpa. Egy másik Salamon túracipőben többször begörcsölt a talpam, amit annak tulajdonítottam, hogy annak puhább a talpa és nyomta a pedál.

(#48443) krx21 válasza dbala (#48442) üzenetére


krx21
nagyúr

Használd egészséggel... :C

(#48444) concret_hp


concret_hp
addikt

tolja valaki aero sisakkal? mennyivel szellőzik rosszabbul, mint egy másik?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48445) Because válasza dbala (#48442) üzenetére


Because
őstag

jól néz ki, vigyázz rá :)

(#48446) Maximum1 válasza D.Orion (#48439) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem a karnál fújja az olajat lassan 1 éve, még nem kellet töltenem, az állító bizbasszon tekerek és újra jó, de már majdnem a végén van.
Még van 1 hónap gari rá, szívjanak vele ők.
Nem is tűnt porosnak, karcosnak, qva makró :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48447) rétisün válasza belaazallat (#48438) üzenetére


rétisün
veterán

ugyanígy jártam vasárnap conti ultra race-el....azóta is jó másik belsővel, már mentem vele vagy 120 km-t.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#48448) parkr válasza concret_hp (#48444) üzenetére


parkr
őstag

olyan nagyon nagy különbség nem hiszem hogy lenne, esetleg vegyél zárhatót - bár az lehet feláras

(#48449) Zebu válasza Zebu (#48421) üzenetére


Zebu
addikt

Senkinek sincs ezzel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#48450) belaazallat válasza rétisün (#48447) üzenetére


belaazallat
addikt

Nálam a belső vagy ki lett csípve, vagy hibás volt, holnap készítek fotót.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.