Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) gergo5991 válasza bandus (#49350) üzenetére


gergo5991
őstag

Van csak ki kellene mosni en meg lusta vagyok hozza, de ma kimosom :P

(#49352) Hasaggymeg válasza gergo5991 (#49351) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezért nem szeretem a kesztyűt,melybe még télen is beleizzad a kezem,aztán folyton mosni kell.Cserélgesd a fogást a kormányon,hogy tudjon vér keringeni ott is ahol a nyomás miatt nem tud...ja és hallgass a szívbajjal,mert jön gyári munkás fórumtársunk és azonnal megállapítja,hogy halálosan beteg vagy. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49353) concret_hp


concret_hp
addikt

nekem ha zsibbad a kezem az általában azért vna, mert nem jól ülök valahogy, szóval jó indikátora annak, hogy állítani kell az ülésen

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49354) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#49348) üzenetére

Egyszer menned kellene az én bringámmal a jó kis 811-es úton és rögtön megéreznéd. ;]

Més que un club!

(#49355) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#49354) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát igen,9 bárra fújt gumiknál még 10mm zselét a segged alatt is megváltásként érezhetsz. Más... Végül eldőlt mit kap a barátnőd?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49356) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#49355) üzenetére

Csak 8,5. :DDD

Még nem,meg kell várni míg afőnöke lejön Pestről és vele ugrunk el a boltba ahol tud kedvezményt. Bízom benne hogy a Cube-ot el tudjuk intézni vagy ha azt nem akkor a CTM-et. Remélem a héten eldől. Talán még én is nézek majd cipőt magamnak.
De azóta már egy barátom is keresett hogy ajánljak neki hasonló ársávban bringát, ő németben dolgozik most és neki ugyanezt a Cube-ot mondtam. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#49357) gergo5991 válasza Hasaggymeg (#49352) üzenetére


gergo5991
őstag

Az utolso mondat nem is olyan hulyeseg. Alergologusnal kiderult hogy rosszabbak az eredmenyeim az injekciok utan mint elotte.. Mondanom se kell miutan megtudtam hogy rakos betegek szedik ezt az injekcot, es nekem most erosebb kell meg ebbol, hat hogy is mondjam, Osszeszukult a tudom alig birok most lelegezni ugy lesokkolt a dolog, total bevan feszulve a mellkasom. A kurva kolegium tehet errol hogy rohadt peneszes volt a fal..
Latszolag en nem erzek semmit hogy nem jo lenne, de hat ha tonkremegy az immunrendszer akkor nekem mar8

[ Szerkesztve ]

(#49358) belaazallat válasza Hasaggymeg (#49348) üzenetére


belaazallat
addikt

Ez lehet egyéni preferencia miatti eltérés. Lehet olyan ülés pozícióban tekersz és/ vagy olyan ülésben tekersz, hogy nem jön ki a különbség.

Én bringát cseréltem, és sajna eladtam vele a régi nyerget és nem találok olyat, forma, keménység, szélesség. A jelenlegi nyereggel problémáim vannak, nem találom rajta a megfelelő ülés pozíciót. Tekerés közben 5 -10perc mire megtalálom, a régin egyből megtaláltam.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#49359) Runner_fxr válasza gergo5991 (#49357) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A lelki okok nagyon sokat számítanak, ha folyamatosan azon parázol, hogy mi bajod van, akkor az rátesz egy lapáttal. Inkább arra gondolj, hogy erős és egészséges vagy. Persze ha valós gond van akkor el kell menni orvoshoz, de nem érdemes túlparázni. Ja és az internetet még véletlenül se használd diagnosztizálásra, mert akkor hamar azt fogod gondolni, hogy baromi beteg vagy. :) Bízd az orvosokra a diagnosztizálást.

(#49360) Normi™


Normi™
őstag

Srácok!Van valakinek tapasztalata Co2-es pumpákkal?Értem ezalatt,hogy egy 700x32-es gumihoz vajon mennyi patron kell,hogy 7bár legyen benne a nyomás?Egyáltalán képes 7bárra tolni egy gumi egy ilyen kis patron?

Bocs a hülye kérdésekért,de semmi tapasztalatom nincs még velük kapcsolatban.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49361) vendingo válasza Normi™ (#49360) üzenetére


vendingo
veterán

Én motornál használtam, de csak arra volt jó, hogy a következő kútig eljussak vele, pedig egy csomó patront elhasználtunk.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49362) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Valakinek van outihoz jól bevált nyomásjelzős minipumpája ami akár mez zsebben is elférne tartó nélkül ?

(#49363) Hasaggymeg válasza gergo5991 (#49357) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Oda se neki,fel a fejjel! Amíg bírod és jól érzed magad,ne hagyj egy orvost sem,hogy elvegye a kedved.Nem tudnak amúgy sem sokat az egészről.Nejem is állítólag asztmás,közben izompacsirta férfiakat aláz a bringás úton. :K Add meg testednek/szellemednek a legjobbat amit lehet,a többit bízd rá és csak akkor menj orvoshoz,ha tényleg indokolt.Aneszteziológus orvos ismerősöm szerint 15-20% -ra tehető az orvoslás szerepe egészségi jólétünkben.A többi genetika és a környezeti hatások eredménye.

(#49358) belaazallat...hát én valahogy így tekerek.

Helyezkedni én is szoktam,főleg ha 3. napja napi úgy 80-100km után leszállok és megpihen egy kicsit,majd vissza kell ülni...na az kemény! :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49364) Normi™ válasza JackFeryll (#49362) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem ilyenem van,szeretem.A harmadik képen látható a nyomásmérős.Összetolva 19cm.

vendingo : Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49365) gergo5991 válasza Hasaggymeg (#49363) üzenetére


gergo5991
őstag

Koszonom neked is meg Runner-nek is a biztato szavakat, alapbol olyan eredmenyre szamitottam hogy olyan eros az immunrendszerem hogy meg fizetnenek is a veremert :P, erosnek es egezsegesnem erzem magam, nem tudom mi romolhatott el. Augusztus kozepen minden kiderul. A lelkem meg egy olyan fekete godor, ahova meg Isten se merne lemenni, azt se tudom, hogy van-e olyanom meg eggyaltalan, ez az igazsag. De nem adom fel, ma is nyeregbe fogok ulni es folytatom a tervem es a dietamat.

(#49366) Hasaggymeg válasza gergo5991 (#49365) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdekes figura lehetsz te is meg because kolléga is. :) Amúgy sem az a lényeg,hogy meddig élünk,hanem hogyan,nemde?! ;) Bringával a segged alatt meg nem lehet olyan rossz az élet! :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49367) gergo5991 válasza Hasaggymeg (#49366) üzenetére


gergo5991
őstag

Eddig olyan hogy hogyan nem johetett szóba. Ahhoz sajat lakas kene ahol senki nem mondja meg hogy hogyan. A meddig az meg pont emiatt fontos, hogy eljussak a hogyan hoz :P

(#49368) belaazallat válasza Hasaggymeg (#49363) üzenetére


belaazallat
addikt

Szerintem kicsit előre dől a nyereg.

"80-100km után leszállok és megpihen egy kicsit,majd vissza kell ülni...na az kemény! :( "
Ez számomra azt mondja, hogy vagy a pozícióval, vagy a nyereggel van probléma. Esetleg még a hátsód nem szokott össze a nyereggel. Egyszer jól fel kell törni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#49369) Napfénysüti válasza Normi™ (#49360) üzenetére

Tegnap bringaboltban pont egy olyan sráccal beszélgetem aki esküdött rá hogy jó a CO2 pumpa. Ahogy elmagyarázta hogy működik most már engem is érdekel, eddig voltak aggályaim. Azt mondta 8bart gond nélkül beletol egy ilyen patron egy országúti gumiba.

Més que un club!

(#49370) Normi™ válasza Napfénysüti (#49369) üzenetére


Normi™
őstag

Köszi a választ!Akkor az enyémbe kb.2patron kellene,kíváncsi lennék rá,ez egyelőre nálam még csak érdeklődés szintjén megy.A patron amúgy eldobós?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49371) Hasaggymeg válasza belaazallat (#49368) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ülőgumóim fájnak,olyan mintha ki akarnák szúrni a bőröm... :B
A nyereg vízszintiségét még leellenőrizem,de ha 3000km után sem tört be,mikor fog?!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49372) belaazallat válasza Hasaggymeg (#49371) üzenetére


belaazallat
addikt

én évi szinten 6000 körül tekerek, de a szezon első hetében újra összeszokás, az első 4 óránál tovább tartó út során jön elő. Mondjuk én ki vagyok párnázva.

szerk: az ülés pozició megfelelően be van állítva, nem csak a vízszintes nyereg, hanem térd hajlat, talp a pedálon. [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#49373) Hasaggymeg válasza belaazallat (#49372) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is így vagyok ezzel,bár inkább 5000 körül tekertem....eddig! ;) Ami az idényt illeti,vagy 3 éve nincs már olyan,télen is bringázgatok ha az idő engedi.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49374) Napfénysüti válasza Normi™ (#49370) üzenetére

A patron tuti mert a tartalma elvész. Kell valami átalakító a szelephez és még azon felül a patronok. Mondjuk nem nagy az összköltésge ahogy magyarázta a srác. Átalakítóra 3000-et mondott patronra meg kb 1000-et darabonként.
De miért kellene 2 patron neked?

Més que un club!

(#49375) Normi™ válasza Napfénysüti (#49374) üzenetére


Normi™
őstag

Igaz,ez nagyon hülye kérdés volt,hogy töltenék ezt újra....országúti belső nagyjából a fele lehet térfogatra az enyémnek,ezért gondoltam,hogy kettő kell.Készen kb.5-6ezer forint,márkától függően,úgyhogy az belefér amit a srác mondott.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49376) entropy


entropy
tag

Egy ilyen Spank Spike pedál használtan 20-ért jó vétel szerintetek? Alig használt, nincs elnyalva és a csapágyai is teljesen épek. Mo-n 30-35 ezerért lehet megszerezni csak.
Btw. univerzális a hajtókarokba fúrt lyuk, amibe beletekerjük a pedált, ugye?

(#49377) Byk01 válasza Normi™ (#49375) üzenetére


Byk01
senior tag

Szerintem nem volt hülye kérdés. A szódásszifon patronját is visszaveszik a boltban. Elég nagy pazarlás lenne némi CO2 miatt egy egy olyan nyomástartó patront gyártani, amit utána eldobsz.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#49378) Normi™ válasza Byk01 (#49377) üzenetére


Normi™
őstag

Valami rémlett régről,hogy azokat is visszaveszik/vették.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49379) Syd69 válasza Normi™ (#49370) üzenetére


Syd69
aktív tag

1. Van nagyobb patron is (ha jól emlékszem 11-es, 16-os, meg 25-ös van)

2. Igen, mint a szódásszifonnál

Alma

(#49380) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

(#49381) Maximum1 válasza entropy (#49376) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem tudom mihez kell neked egy ilyen pedál, de havonta le fog szaggatni egy cipőt a lábadról.
Nekem volt hasonló és gyilkolta a cipő talpát, egyszer sípcsonton is vertem vele magamat, na az nem könnyen gyógyult.
Én nem szeretem ezeket a cserélhető csapos pedálokat, 2 éve Wellgo B155-öt használok kb 4 ezer lehet benne, semmi bajom vele, mindegy milyen cipővel nyomom nem csúszik.

[ Szerkesztve ]

(#49382) TayRol


TayRol
veterán

Lehetséges az (most olvastam), hogy egy 2015-ös Tiagra szett hozza a két évvel ezelőtti 5700-as 105-ös minőségét? Volna 240e-ért egy ilyen, ami szerintem nem rossz gép, a méret is pont stimmelne. És akár a későbbiekben lehetne rajta fejleszteni, de a váz nagyon korrekt.

(#49383) bunddog válasza TayRol (#49382) üzenetére


bunddog
tag

Hali!

Trekkingbe 63mm rugóutas suntour helyére létezik valami alternatíva?

(#49384) vendingo válasza bunddog (#49383) üzenetére


vendingo
veterán

Én sokáig keresgéltem, mire találtam normálisat, de már ez se kapható. Marzocchi TXC 2

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49385) Pho3bus válasza TayRol (#49382) üzenetére


Pho3bus
tag

Shimano Tiagra 4600, szerintem ez a régi szett, de majd kijavítanak a többiek, ha tévedek. A 2015 kódja 4700.

(#49386) Normi™ válasza bunddog (#49383) üzenetére


Normi™
őstag

Mennyit szánsz rá?Ha komolyabb összeget akkor Rock Shox Paragon Gold,levegős,olajcsillapítású,nekem ilyen van,komoly darab.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49387) hegyimorc válasza TayRol (#49382) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A "később lehet fejleszteni" a legnagyobb pénzkidobások közé tartozik.

Vagy vedd meg és felejtsd el, hogy 105-t vagy Ultegrát szerettél volna vagy várj amíg nem találsz olyan felszereltségűt amit nem akarsz fejleszteni. Valószínűleg olcsóbban megúszod.

(amúgy elsőre, eléggé hasonlít a cyclocross vázamra :D )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#49388) bunddog válasza Normi™ (#49386) üzenetére


bunddog
tag

Pont ezt néztem bike discount-on, gondolom itthon nem lehet ilyet venni :F

(#49384) vendingo: kár érte, azért köszi a tippet.

(#49389) Normi™ válasza bunddog (#49388) üzenetére


Normi™
őstag

De lehet,én a Maniac-ben vettem Szegeden,biztos postáznak is,de kizárt,hogy pesti boltban nincs hiszen ők is egy pesti nagykerből szerzik be.

Neked a Nella.hu kell,ő a hazai nagyker ha jól tudom és üzlete is van.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49390) TayRol válasza hegyimorc (#49387) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi a tippet! :)

(#49391) entropy válasza Maximum1 (#49381) üzenetére


entropy
tag

Sima XC/CC-hez kell csak :) ami megfogott benne az a kék szín (illik a bringámhoz), meg mert profi cucc (állítólag) és nem túl vastag, kevésbé akad be dolgokba. A sípcsonton verést semmivel sem lehet megúszni, szal teljesen mindegy :) Most egy alap gyári kutyasz*ar pedálom van és gondoltam ha már veszek rendeset, akkor nem fogom sajnálni rá a pénzt, mert sokat számít. A cipőmet nem gondolnám, hogy letépné, nem DH-zni fogok vele.

(#49392) vendingo


vendingo
veterán

Valaki ajánlana ipari csapágyas taposót 10k körül?
Ebay-en találtam olcsón sok jót, de nincs kedvem várni a szállításra, annál sürgősebb a dolog.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49393) MineFox54 válasza entropy (#49391) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem egy régi Deore pedálom(nem patentpedál) van, az bírja rendesen, akármit is csinálok vele :)

Kb ez a mai megfelelője, bár ez félig patent, és elvileg csúszik, mint a szar

[ Szerkesztve ]

(#49394) MineFox54 válasza MineFox54 (#49393) üzenetére


MineFox54
őstag

régi=Deore Dx korszak (90-es évek)

(#49395) TayRol válasza Pho3bus (#49385) üzenetére


TayRol
veterán

jogos, de mivel júniustól kezdték el itthon forgalmazni, az ilyen szettel szerelt kerékpárok szerintem csak ősszel-télen jelennek meg (kvázi 2016-os modellek). ám lehet, hogy érdemes várni rá...

[ Szerkesztve ]

(#49396) bunddog válasza Normi™ (#49389) üzenetére


bunddog
tag

Köszi :R gondolom ég és föld egy sf14 nex hlo-hoz képest

(#49397) Normi™ válasza bunddog (#49396) üzenetére


Normi™
őstag

Trekkingben nem nagyon van feljebb ennél véleményem szerint.Nagyon lágy,finoman rugózik.Be kell állítani a nyomást a súlyodhoz a hozzáadott táblázat segítségével és minden király.Az általad írtat sajnos nem ismerem,gondolom rugós,tehát nem említhető egy lapon,de még akkor sem ha olajos.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49398) Hasaggymeg válasza vendingo (#49392) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mielőtt a drágább Saint mellett döntöttem ezeket néztem:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#49381) Maximum1 ...csak ne sokat vizezd,mert bár nekem is tartott vagy 5-7000km-t,egyik oldalon elég az elején már beázott.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49399) Tomi_Sci válasza TayRol (#49382) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Sőt! Az új Tiagra is megkapta az új első váltó, váltókar és hajtókar designt amit valamelyik nap itt fejtegettem. De a képen régi van, látszik hogy rövid az első váltó erőkarja.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#49400) Normi™ válasza bunddog (#49396) üzenetére


Normi™
őstag

Bocs összekevertem a dolgokat,ezt a rose bikes-ból rendeltem.Ne haragudj,hirtelen a pumpára gondoltam.2 nap alatt itt van,nekem van két kuponom amit aug.31.-ig fel kell használni,10euró,egyiket szívesen neked adom,így posta már nincs.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.