Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) kerxy válasza csabi94 (#49141) üzenetére


kerxy
senior tag

Ez engem is érdekelne :)

(#49152) Because válasza atok666 (#49149) üzenetére


Because
őstag

és bandus

na akkor ezekkel az építő jellegű jól odamondom megnyilvánulásokkal mindannyian gyarapodtunk pár hozzászólással

[ Szerkesztve ]

(#49153) TayRol


TayRol
veterán

Nem vagyok nagyon hozzáértő, ezt egy alkuval (ha a méret is jó) akár még el is hoznám, de ugye ez nem annyira hobbi szintű canga?

Esetleg ha ez egy számmal nagyobb lenne...

[ Szerkesztve ]

(#49154) atok666 válasza TayRol (#49153) üzenetére


atok666
őstag

Nagyon jo arnak tunik, ki tudja mi a bibi vele... bar szerintem az ultegras elso tanyer+hajtokar bun ronda :D

Atok

[ Szerkesztve ]

(#49155) HEAHEA válasza parkr (#49125) üzenetére


HEAHEA
tag

Köszönöm szépen a virtuális sétát. :) Van az oldalukon egy bringa ami tetszene is bár nem tudom mennyire lenne jó, mert van pár versenyző amit néztem: Giant Anyroad 2 , Specialized Diverge Sport, Jamis Nova Race, HOY Shizuoka. Az országútik is tetszenek, de nem csak az aszfalt vonz.
Amúgy mennyi az élettartama egy karbonváznak?

Vendingo 49109 : Írtad, hogy abban az ársávban nem ajánlott a "dzsojtek" agyak. Gondolom annyiért már jobb felszereltségűt is ki lehet fogni, de mi a baj velük? Mely alkatrészek azok amelyek nem ajánlottak és kerüljem őket vásárlás előtt, ha nézem a bringa felszereltségét?

(#49156) Normi™ válasza fpeter07 (#49126) üzenetére


Normi™
őstag

Cinelli-nek vannak gyönyörű ilyen vázai.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49157) parkr válasza atok666 (#49154) üzenetére


parkr
őstag

nekem meg pont az ilyen új "négy karos" hajtóművek tetszenek. talán már az új Tiagra is ilyen.

(#49158) tacto válasza Normi™ (#49156) üzenetére


tacto
aktív tag

Meg a De Rosa-nak is, peldaul :)

[ Szerkesztve ]

(#49159) Normi™ válasza tacto (#49158) üzenetére


Normi™
őstag

Na meg az is,mondjuk én Surly őrült vagyok,igaz abból nem az országúti tetszik hanem inkább a hosszabb túrákra tervezett darabok.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49160) MineFox54 válasza TayRol (#49095) üzenetére


MineFox54
őstag

(#49161) atok666 válasza parkr (#49157) üzenetére


atok666
őstag

Igen, a DA szep, de ez az uj Ultegra... Meh... Persze ez erosen szubjektiv. Nekem akkor inkabb Sram 22/red

Atok

(#49162) bandus


bandus
veterán

Tiagra vs 105 temaban, majd valaki hatha linkesiti:
http://sportivecyclist.com/shimano-tiagra-vs-105-which-one-should-i-buy/
A kommenteket is erdemes elolvasni. Amit egyebkent cserelnek, es lehet cserelni is fogok, az a hatso valto. De abbol kb 15k egy uj 105osmdarab.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49163) gtasystem válasza bandus (#49150) üzenetére


gtasystem
őstag

abban viszont igaza van hogy gyakorlatilag használhatatlan a topik azoknak akik nem a sokszázezres kategóriában keresnek..
ez kb. olyan mintha csak csúcsprocikról lehetne kommunikálni egy hardverfórumon pedig az csak rétegigény..
talán külön kellene választani 100k feletti és alatti bringákra..
vagy extrém bringások és kezdők vagy mit tudom én..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#49164) atok666 válasza gtasystem (#49163) üzenetére


atok666
őstag

Ez nem igaz

Atok

(#49165) bandus válasza gtasystem (#49163) üzenetére


bandus
veterán

szerintem nem igy van. csak sokan nem tudjak elfogadni, hogy nyolcvanezeret nem minosegi bringat fogsz kapni. ennek ellenere annak is probalnak segiteni a szakik, aki ennyi penzt szan a dologra. a harom-negyszazezre bringa meg messze nem csucskategoria. abban viszont egyaltalan nincs igaza, hogy akar egy kezdonek is megmondja mennyi penzert vegyen bringat.
Nincs azzal gond, hogy a draganak tartja, a gond azzal van, hogy megjegyzeseket tesz... Mint amikor a volt paromtol kerdezte meg a vele egyidos ugyintezo kiscsaj a bankban, hogy hogy lehet ennyi penzt keresni? Szegeny hirtelen megszolalni sem tudott. En azonnal hivtam volna a fiokvezetot, nekem ne tegyen megjegyzest senki sem a fizetesemre, meg az anyagi helyzetemre, se a bankban, se egy forumon.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49166) krx21 válasza bandus (#49165) üzenetére


krx21
nagyúr

+1

(#49167) gtasystem válasza bandus (#49165) üzenetére


gtasystem
őstag

de akkor is abból adják el a legtöbbet tehát ha tetszik neked ha nem, az a nagyobb vásárlói réteg..
félmillás bringákat csak egy szűk réteg vásárol..
szerintem csak külön kellene választani a topikot, mert ez a legnagyobb rétegnek nem vásárlási tanácsadás..

tudod suzukit is sokan vesznek és nem lehet nekik azt mondani hogy vegyél inkább mercit..

atok666: nekem se válaszolt itt senki úgyhogy nekem speciel az..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#49168) Runner_fxr válasza gtasystem (#49163) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ne mond már, hogy visszaolvasva csak ezt látod. :) Egy csomó ajánlás van olcsóbb bringákra is.
Attól függ mire szeretné valaki használni és milyen stílusban bringázik. Sajnos vannak olyan váll fajai a kerékpározásnak ahova nem alternatíva a 80 meg 100 ezres bringa. Ha valakinek fully kell és nem valami teszkószökevénybe gondolkodik, akkor ott mélyen a zsebbe kell nyúlni ha vállalható minőséget akar mondjuk újonnan.

(#49137) bandus: Nem feltétlenül jobb a karbonváz mint az alu. Azért azt érdemes figyelembe venni, hogy milyen árkategóriáról beszélünk. Az "olcsó" karbonvázak tele vannak üvegszálas szövettel. Karbon váz és karbon váz között komoly különbségek lehetnek. Mind merevségben és súlyban is akár. Egy minőségi aluváz lehet akár jobb is mint egy "olcsó" karbon, és azt se felejtsük el, hogy ha véletlenül perec van, akkor a karbonváz sokkal könnyebben sérül mint az alu.

[ Szerkesztve ]

(#49169) gtasystem válasza Runner_fxr (#49168) üzenetére


gtasystem
őstag

hát én kb. 200 hsz-el ezelőtt kérdeztem és azóta csak ezt látom..
mennyit kellene visszaolvasnom hogy találjak egy ajánlást abban a kategóriában 500 hsz-t vagy ezret?.. ;]
szerintem külön kéne bontani a topikot de végülis tényleg lehet hogy mindegy..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#49170) Runner_fxr válasza gtasystem (#49169) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor kérdezd meg még egyszer. :) Előfordul, hogy a sok hsz. között elvész egy kérdés. Ez máshol is előfordulhat. Ha arra célzol, hogy itt az emberek lenézik az olcsóbb bringákat és csak kizárólag drágább lehet a jó mindenkinek, akkor nagyon tévedsz. Én mindig a felvázolt elvárások és felhasználási terület alapján szoktam ajánlani, nem ajánlanék senkinek sem feleslegesen drága bringát.
Különbontani szerintem felesleges, bár ha már bontanám akkor inkább külön az outi, városi és külön a monti, de szerintem elfér itt egybe is.

[ Szerkesztve ]

(#49171) gtasystem válasza Runner_fxr (#49170) üzenetére


gtasystem
őstag

köszi de már megoldottam máshol.. :)
nem győztél meg szerintem nem jó ötlet ezt mind egybe tenni..
nézd meg a prociknak is mind külön topikja van..meg a mobiloknak is..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#49172) Runner_fxr válasza gtasystem (#49171) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Meggyőzni egyáltalán nem akarlak. :)
Tavasztól őszig jobban pörög a topik, de télen bőven elvan így egybe is. Az árkategóriára nézve a bontás végképp kivitelezhetetlen és hülyeség. Még is mi a drága? :) Ez nagyon szubjektív, meg kategória függő. Új all mountain fully vagy enduro 600k körül kezdődik, kategóriáját nézve az nem drága.
Outi, városi és monti-ra lehetne szelektálni, de annyi általános kérdés is van, hogy talán mégiscsak jobb így egybe.

(#49173) gtasystem válasza Runner_fxr (#49172) üzenetére


gtasystem
őstag

szerintem egy bicaj nem ott kezdődik hanem 40 ezernél..
legalábbis az árlisták alapján..
sőt lehet hogy ennél is van olcsóbb..
és akik ezeket megveszik szerintem nagyon nem lesznek kisegítve attól hogy szerinted egy 600k-s bicaj nem drága..
amúgy aki most akar vásárolni az várjon tavasztól őszig mert akkor pörög a topik?..:D

szerintem jó lenne egy külön bringás oldal külön topikokkal lehetne probringa vagy valami és ott mindenki megtalálhatná a saját kategóriáját és nem kellene felesleges dolgokat olvasgatni..de ez csak egy ötlet végül is mondom mindegy..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#49174) rétisün válasza gtasystem (#49173) üzenetére


rétisün
veterán

nyiss egy új topikot ami szerinted jobb, aztán majd a modik eldöntik, érdemes-e szétszedni ár alapján a bicajokról szóló topikot.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49175) gtasystem válasza rétisün (#49174) üzenetére


gtasystem
őstag

nem, én úgy gondoltam hogy külön oldal kellene..
egy topik kevés annyi féle bringa van..és annyi féle kategória..
tehát mint pl a fotós rész..ott is van egy csomó topik..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#49176) krx21 válasza gtasystem (#49173) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem az a legegyszerűbb, ha az elején rögtön tisztázza van milyen árkategóriában keress valaki kerékpárt?
Vagy hogy gondolod 100e forintonként lenne egy topic?

[ Szerkesztve ]

(#49177) Runner_fxr válasza gtasystem (#49173) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hogy szerinted mennyi egy bicaj, az nem jelent semmit. :) 40 ezerért maximum gyerekbringa van. :) A legolcsóbb kategória kb 65-70k. Ez alatt nem lehet új bringát venni. Ami van az tesco, obi és társai. Ipari hulladékok, nem kerékpárok.
A 600k persze hogy drága, Magyar bérhez mérten meg különösen, de itt nem erről van szó, nem értetted a lényeget. Kategóriáját tekintve nem számít drágának, mert az all mountain és enduro kategória ott kezdődik, bár ezt most neked úgy látom hiába magyarázom, ez csak egy példa volt.
Nyilván városi tekerésekhez nem ez a kategória kell, és nem is ezt ajánlanám, de most ebbe ne menjünk bele.
Miért kéne várni őszig? Azért mert épp a te kérdésedre nem jött azonnal válasz, akkor már szerinted itt senkinek se segítenek? Az, hogy neked valami felesleges dolog még nem biztos, hogy másnak is az.

[ Szerkesztve ]

(#49178) gtasystem válasza krx21 (#49176) üzenetére


gtasystem
őstag

miért szerinted az egyszerűbb lenne ha minden mobilt egy topikban akarnának megbeszélni?..

Runner_fxr:
tévedsz..
[link]

és akkor ez még nem is teszkós..
szóval innentől kezdve a tanácsaid nem sokat érnek, ha nem tudod hol lehet mennyiért új bringát venni..
mi van ha valaki a falra veszi dísznek te meg elküldöd 70k-ért bringát venni.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#49179) Tomi_Sci válasza Napfénysüti (#49064) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Azon kívül? :D Nem elég hogy tíz helyett 11 sebességes?
A fékváltókar megkapta a korábbi DA formát, illetve lehet a benyúlást is állítani. Az első váltó erőkarja is DA lett, sokkal hosszabb és kicsit hátrafele álló, jóval simább vele a váltás. Hajtómű és négykaros DA-féle lett. Nincs már két különböző hajtókar a kompakt/hagyományos tányéroknak.Van 11-32. Dualpivot fékek miatt jobb fékerő és nagyobb gumi tűrés, és elérhetők DM verzióban is, ahol még nagyobb a fékerő. Illetve be lehet pattintani egy hidrós fékszettet a rendszerbe, de ez végülis nem szűken vett 105.
Ennyi újítás termékcsaládon belül szerintem jelentős.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#49180) Runner_fxr válasza gtasystem (#49178) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Rendben, legyen igazad! Biztos tévedek. Köszi, hogy felhívtad erre a figyelmem. :D

(#49181) gtasystem válasza Runner_fxr (#49180) üzenetére


gtasystem
őstag

új vagy nem új?..
és nem teszkós.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#49182) Runner_fxr válasza gtasystem (#49181) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha legközelebb bringás kérdésem lenne, fordulhatok Önhöz Mester? :R

(#49183) krx21 válasza gtasystem (#49178) üzenetére


krx21
nagyúr

A mobilos hasonlat szerintem sántít. Ott azért van több típusra bontva mert a legtöbb kérdés egy adott típusra vonatkozik... De hogy melyik telefont vegyek, ezt hol kellene feltenni? LG? Sony? Ipone?

(#49184) jeri válasza gtasystem (#49181) üzenetére


jeri
tag

Csak idézem:Alkalomszerű kerékpáros sétákhoz városba vagy vidékre.,
tehát sétálsz a kerékpárral és azt is csak alkalomszerüen birja,:illetve leulhetsz rá hogy megpihenj,semi többre nem vállalnak garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#49185) gtasystem válasza krx21 (#49183) üzenetére


gtasystem
őstag

szerintem pedig egyáltalán nem sántít sőt minden értelmes fórum szét van bontva..
ha külön topik van akkor ott a tulajok tudnak érdemben kommunikálni..
az sokkal többet ér mint néhány fikagép véleménye olyasmiről amit ők maguk sosem használtak..
szerintem ez azért egyértelmű..

de mondom ez csak egy ötlet nem én keresnék ezzel pénzt szóval felőlem aztán maradhat így is.. :)

jeri: köszi én is tudok olvasni.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#49186) Byk01


Byk01
senior tag

Szerintem ebben a topikban is, mint az összes szakmaiban, az a probléma jött elő, hogy a törzstagok már annyi ideje csinálják a hobbijukat, hogy elfelejtették, milyen elvárások vannak egy kezdő részéről, és hogy az milyen terhelést ad az adott eszköznek. Olyan dolgoknak tulajdonítanak nagy fontosságot, ami a saját tapasztalataikból jön, de lehet, hogy a kezdő észre sem veszi majd a különbséget. Nyilván mindig van, egy minőségi szint, ami már feltételezi, hogy onnan már igen sok idő múlva lép tovább az ember, viszont ennek a szintnek ára van, ami legtöbbször nincs meg a kezdő zsebében. De ez alá a szint alá nem ad az, aki már régóta csinálja az adott témát.
Én inkább a fotós fórumokban fordulok elő, és ott is ezt látom, hogy egy 1/2,33"-os érzékelővel szerelt műanyag szappantartóról váltó embernek középkategóriás vázakat meg (több)százezres objektíveket ajánlanak, elfelejtve azt, hogy bizony egy több éves váz egy kitobival is messze jobb a 20 ezres kompaktnál, vagy a telefonnál.
Itt is ez a helyzet. Bizony, van élet 100 ezer alatt is. Hamar el fogja érni az ember a korlátokat, de legalább teker, sportol addig is, amíg ez megtörténik, ahelyett, hogy ülne a kis pénzén, és még gyűjtene, hogy meg tudja venni azt, amit itt ajánlanak.

Én nem mondom, hogy nincs igazuk azoknak, akik azt mondják, hogy egyes kategóriákban a minimum a 100-200-500 ezer Ft a minőséghez, viszont jó lenne látni azt is, hogy egyrészt figyelembe veszik, hogy nem heti 500 km-t akar valaki tekerni országúton, vagy 70-nel akar leszáguldani egy erdei ösvényen, hanem csak "nyugdíjas" tempóban tekerni a családdal hétvégenként.
Vagy ha komolyabban is gondolja, akkor azt mondani neki, hogy az olcsóbb kategóriából ezt ne válaszd, mert az egyik megoldása zsákutca, nem tudsz javítani rajta, inkább azt a másikat vedd, mert ugyan nem tökéletes, de x ideig jó lesz, és utána ezt meg azt az alkatrészt cserélve feljebb tudsz lépni ennyi meg annyi Ft-ból. Lehet, hogy mindent egybevetve drágább lesz, de ott van az az idő, amit biciklizett a gyűjtögetés és otthonülés helyett.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#49187) _BM_ válasza gtasystem (#49169) üzenetére


_BM_
senior tag

"hát én kb. 200 hsz-el ezelőtt kérdeztem és azóta csak ezt látom.."

Teljesen igazad van. Nekem egyáltalán nem ellenszenves, ha valaki minden figyelmét és pénzét csúcsgépekre fordítja (jó olvasni őket), de ez a kategória nagyon távol van a 100-150 alatti kerekezés világától (hiába bicikli mind a kettő). Ismerős a probléma, a hifi fórumok is ezért nem működnek. Nem mernek hozzászólni azok, akik szeretnének szép hangzást elérni 50-100 ezerből.

[ Szerkesztve ]

(#49188) atok666 válasza Byk01 (#49186) üzenetére


atok666
őstag

Ha vki azzal kezd, hogy ezt szeretnem es ennyi a keret, akkor arra altalaban korrekt valsz erkezik - en legalabbis ezt tapasztaltam, lattam... Aztan lehet, hogy rosszul...

Atok

(#49189) bandus válasza gtasystem (#49175) üzenetére


bandus
veterán

ez alalvetoen egy it oldal. ha ilyen vagyaid vannak regisztralj a kismillio bicos oldal egyiken es kerdezgess az ittani forumokban. anyam...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49190) Runner_fxr válasza Byk01 (#49186) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Biztos előfordul itt is ilyen, magam is láttam már olyan hozzászólásokat amik tényleg nem tapasztalatokon alapszanak. Ilyen bárhol előfordulhat, ettől függetlenül aki azért ért a témához az a felhasználási területnek megfelelő árkategóriát ajánl. Én biztos nem ajánlanék az általad is említett felhasználási területhez, családdal hétvégi nyugdíjas bicózáshoz több száz ezres bringát. Viszont van egy minőségi szint amit érdemes megcélozni ha hosszútávon szeretnénk egy megbízható kerékpárt. Egyébként meg nem csak az a lényeg, hogy hány km-t akar az ember tekerni, hanem amikor teker akkor mik az elvárásai a bringájától, milyen helyen, milyen terhelésnek akarja kitenni.

bandus: Pontosan, ott a testbike, bikemag, oda kell menni, ha részletesebb fórumokat keresünk.

[ Szerkesztve ]

(#49191) gtasystem válasza Byk01 (#49186) üzenetére


gtasystem
őstag

egyetértek..
én például megnéznék egy teszkósbringa topikot is ahol mindenki elmeséhetné hogy mi mikorra esett szét lennének rémtörténetek meg minden.. ;]

amúgy én elhiszem hogy tökjó egy egymillás bringa is de egyerűen odáig el kell jutni..most még simán hülyének nézem aki olyat vesz.. :)

bandus: na ne mondd..amúgy már regisztráltam máshova köszi..gondolom ez volt a vásárlási tanácsadásod.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#49192) Byk01 válasza atok666 (#49188) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért ha megnézed a legtöbbször az van, hogy ha még ennyit meg annyit hozzáteszel, már tényleg jót kapsz (és ez árkategóriától független, hacsak nem a legfelső kategóriát lőtted be árban, mert akkor az jön, hogy minek költesz rá ennyit, úgysem használod ki).

Lehet, hogy van, aki nem ilyen, de ha 5-6 válaszadóból egy nem akarja újabb pénzköltésre sarkallni az embert, akkor a kérdező elbizonytalanodik, és vagy tényleg nekiáll még spórolni (aztán visszajön az új kerettel, és kezdődik minden elölről), vagy egyik véleményt sem veszi figyelembe és vesz egy tényleg sz.rt, vagy megsértődik, és ráborítja a bilijét a topikra.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#49193) Runner_fxr válasza Byk01 (#49192) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem meg az is gond, hogy sokan úgy próbálnak okoskodni kerékpár témában, hogy lövésük sincs a témáról. A saját igényeikkel nincsenek tisztában, a kerékpár kategóriákról fogalmuk nincs, de hülyének nézik azt aki esetleg 10-20 éve űzi a sportot vagy netán ez a munkája. Tán csak nem mond mindenben hülyeséget, az eszükbe sem jut, hogy talán maguk a nem hozzáértő kérdezők gondolják rosszul mert nem értenek hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#49194) Byk01 válasza Runner_fxr (#49193) üzenetére


Byk01
senior tag

Nyilván ez is probléma. Ha valaki nem tudja, mit akar, vagy tudja, hogy mindent olcsóért, azon nem lehet segíteni. De tényleg többször volt olyan érzésem itt (és a fotósoknál is), hogy a topik törzsközönsége többet látott bele egy igénybe, mint amit a kérdező akart. Ezt nem hibaként említem, mert az ember általában arra a szintre gondol először, amin ő van, és nem biztos, hogy emlékszik rá, milyen volt 10-20 évvel ezelőtt, amikor ő volt kezdő.
Most van egy olyan érzésem, hogy a topik bevezetőjét kellene átírni úgy, hogy elsősorban arról szóljon, hogy ha valaki kérdezni akar, akkor mit mondjon el, milyen szempontok alapján tudnak neki segíteni, és azt a sok hasznos infót, ami most benne van, inkább linkelni kellene (úgyis elég sok téma már úgyis linkelve szerepel).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#49195) Tothgera30 válasza Byk01 (#49186) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor megoldom a dolgot... Olcsóbb kategóriában keresőknek ajánlom pl.: Hollandbringa.hu - örök élet + 1 nap.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49196) atok666 válasza Byk01 (#49194) üzenetére


atok666
őstag

Ha tanacsot ker toled vki olyan temaban, aminek te tapasztalt ismeroje vagy, vagy esetleg az a szakmad, akkor a tapasztalatod alapjan fogsz neki tanacsot adni gondolom... Ha en tok laikuskent bemegyek mondjuk a horgasz topicba es orsot szeretnek venni 3000ft-er, gondolom ott is szolnanak, hogy kidobott penz lesz es inkabb vegyek egy masikat... Meg ha a tesco polcan lattam is esetleg ilyen orsot

Atok

[ Szerkesztve ]

(#49197) Runner_fxr válasza Byk01 (#49194) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Biztos előfordul ilyen is, de azért szerintem örülni kéne, hogy van egy ilyen topik is és nem kötözködni, most ne érts félre nem konkrétan neked mondom. Csak nem tudom mi értelme van ennek? Azért alapvetően sok segítőkész ember van itt. Sok embernek segítettünk. Persze különböző vélemények vannak, nincs két egyforma ember, de azért alapvetően érdemes ide benéznie annak aki kerékpáros témában szeretne segítséget. Elég pörgős topik, sok esetben pörgősebb mint egy direkt erre a célra szánt bikemag fórum.
És akit valóban érdekel a téma, de abszolút kezdő az vegye a fáradtságot és olvasson is utána dolgoknak, akkor talán nem fog annyi hülyeséget sem kérdezni. De a legidegesítőbb az amikor valaki nem ért hozzá és még kötegszik is. Ilyenkor tényleg elgondolkodok azon, hogy mi a fenének veszem a fáradtságot és segítek, de azért vannak normális emberek szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#49198) JackFeryll válasza Runner_fxr (#49168) üzenetére


JackFeryll
őstag

"ha véletlenül perec van, akkor a karbonváz sokkal könnyebben sérül mint az alu"

Ettől mennyire kéne tartani ha nincs garancia a vázra ? Gondolom ez x00000 ezer forint kuka. Egy Aegon-os biztosítást szeretnék kötni, bár még nem jártam utána és nem tudom hogy a töréskárt milyen feltételekkel fizetik.
Gyakori az olyan sérülés ahol a karbon törik az alu pedig nem, vagy rizikó nélkül javítható ?

[ Szerkesztve ]

(#49199) Tothgera30 válasza JackFeryll (#49198) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A carbon bringaváz inkább törik/reped, az alu inkább hajlik/horpad. Persze egy carbon vázat is meg lehet javítani, vagy 20-30k-ból tákolni, persze ez sok mindentől függ, nyeregvázcsőnél javított bringáról tudok amit gond és probléma nélkül használnak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49200) tacto válasza Normi™ (#49159) üzenetére


tacto
aktív tag

Ezek szerint eleg hasonlo az izlesünk, egy Long Haul Trucker jöhet barmikor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.