Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) Because válasza Maximum1 (#48200) üzenetére


Because
őstag

van itt minden mint a bucsuban :) (egy cross és egy 27,5-es monti)
folyamatosan bütykölök valamit rajtuk (szerencsére, hogy nincs autóm.. az mennyi pénzt vinne el :U )
ennek az alfinenak az árából sokat tudok szerelgetni, amit tényleg jobban élvezek mint a tekerés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48202) Maximum1 válasza Because (#48201) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem olyan drága, viszont ezt nem kell szerelgetni csak tekerni, bajba lennél. :DDD

(#48203) Melack


Melack
veterán

Valakinek eladó prizmái vannak?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48204) Maximum1 válasza Melack (#48203) üzenetére


Maximum1
őstag

Most ez komoly?
Bármelyik bringaboltban vehetsz 150-200ft-ért, talán még lidliben is van.
:U

(#48205) Tothgera30 válasza BoC1ka (#48197) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor ott kezdődik a dolog hogy előre "narow-wide" (Wolftooth, Raceface, Hope, E*13) lánckerék kell, mert amúgy ledobja a láncot. Hátra pedig (11-36-os kazettához) veszel egy 40/42T kiegészítő lánckereket, meg a 10-es sorból kiveszed vagy a 15/17T lánckereket, esetleg mind a kettőt és beteszel helyette egy 16T-t. Ez eddig a legbeváltabb megoldás, és egyáltalán nem olcsó... sőt!

Például:

40T GC Cog for Shimano

104 BCD Chainrings vagy Elliptical 104 BCD Chainrings

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48206) Osiris válasza Jarod1 (#48170) üzenetére


Osiris
őstag

Nem rozsdásodik jobban mint az esőtől. Aztán megszárad és megint olajos lesz. Szerintem ez a leghatékonyabb és a legkényelmesebb módszer: nem kell szerelni és hatékonyabb mint a kézi pucolás.

(#48207) Pttypang válasza Normi™ (#48168) üzenetére


Pttypang
veterán

Rongyot huzok a sorok koze, kozben tekerek a hajtason. Igy nekem egesz szep lett.

Everybody lies.

(#48208) Acef válasza Osiris (#48206) üzenetére


Acef
addikt

Nekem legutóbb a pedálom recsegett a nagynyomásútól, előtte az agy meg a hajtás. Többet így nem mosom, a nagynyomásút nem a bringák "nyitott" csapágyazásához találtáki. :(

[ Szerkesztve ]

(#48209) krx21 válasza Maximum1 (#48200) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem jó ha van első váltó is, ott nagyot lehet váltani gyorsan. Én többet használom mint a hátsót. Ha el kell indulni középső tányér, mikor már jól begyorsultam jön a nagy tányér, a hátsóval finomhangolok csak...
Ha csak hátsó lenne sokkal többet kellene váltani... Bár most divat, hogy előre nem tesznek váltót, hisz van már 11 fokozatú hátul is. Kiváncsi lennék, hogy ott a lánc mennyire hajlik, a legnagyobb vagy a legkisebb fokozaton...

[ Szerkesztve ]

(#48210) Because válasza krx21 (#48209) üzenetére


Because
őstag

szerintem ez a 1x10 sebi inkább praktikus, divatnak az egysebességes féknélküliséget nevezném :U

jah, de kíváncsi lennék egy 3x1-es megoldásra is :)

[ Szerkesztve ]

(#48211) fpeter07 válasza szacsee (#48190) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem magasságfüggő a 29er használata. 160 cm-es lányok is hajtanak ilyen bringákat. Nekem ajánlottak TNT bringát. Ha tetszik a 29er-hez tartozó átmegy mindenen-feeling, akkor érdemes megvenni. A teló bírni fogja a terepet, mivel 2009 óta használok Sr M2200-t, ami egészen különleges teleszkóp. Nem kell lockolni, nem mozog kiállva tekerésnél, és lejtőn se nagyon.

Más: A mai 100-as után bizakodó vagyok a jövő heti versenyt illetően. :K

(#48212) krx21 válasza Because (#48210) üzenetére


krx21
nagyúr

De miért praktikus, ha nagy sebességről lefékezve, 4-5-öt vissza kell váltani egy jó starthoz? Az első válton ilyenkor csak dobok egy tányért.
Max minusz súly hogy nincs első váltó.

[ Szerkesztve ]

(#48213) Because válasza krx21 (#48212) üzenetére


Because
őstag

aki versenyzik majd elmondja a tapasztalatait.. de montin terhelés alatt elől váltani :U valamint szerintem aki kiadja a 300 - csillagos ég eurót a váltására elvárja azt az 5 lépést 1-2 mp alatt hátul

[ Szerkesztve ]

(#48214) Maximum1 válasza krx21 (#48209) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem ez nem divat kérdése, sokkal inkább tudatos.
Egyre több ember tudja mire akarja használni a kerékpárját és a szerint építi, alakítgatja.
Tavaly pl. nem láttam ennyi merev villás fitnes-crosstrekking szörnyet Pesten mint idén, mindenki montizott.
Az agyváltóknak teljesen más az átfogásuk, 1 váltással 2-3 fokozatot is léphetek.
Kollégámnak 2x10 van és simán verem betonon, csak úgy csattog a váltója míg én pöckölök 1-et.

(#48215) krx21 válasza Because (#48213) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez biztos igaz... Én nem versenyzek, de speciel nekem praktikus, hogy elől nagyot lehet váltani... :K
Maximum1:
Akkor használnak ilyet versenynél is???

[ Szerkesztve ]

(#48216) ivana válasza Because (#48213) üzenetére


ivana
Ármester

montin terhelés alatt elől váltani Mindenen nem csak montin :)

(#48214) Maximum1 Az agyváltó az jó cucc :DDD Városba szerintem sokkal jobb mint a láncváltó pirosnál szép nyugodtan vissza veszem és máris gyors a start.
Néha meglepmivel mennek egyesek pl. dh gép városban Pest közepén, de mostanában egyre több a normális városi gép.

(#48217) Because válasza ivana (#48216) üzenetére


Because
őstag

ezért mondom ti jobban ismeritek, én szépen komótosan mozgok :)

(#48218) ivana válasza Because (#48217) üzenetére


ivana
Ármester

Nem versenyzek attól hogy országútival szoktam túrázni. :) Simán a működés miatt van így :)

(#48219) Maximum1 válasza krx21 (#48215) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem használnak mert kb 1,5kg, versenyeken a karbon a menő és középre súlyoznak nem hátra.

(#48220) fpeter07 válasza Because (#48213) üzenetére


fpeter07
veterán

Durvan szoktak csattogni a valtok/lanc egy-egy versenyen.

(#48221) vendingo


vendingo
veterán

Nem lehet kibírni ezt a meleget, csak kora reggel.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48222) TayRol


TayRol
veterán

Országúti bringán a mezei usernek megéri a különbség a 105-ultegra között? vagy már a 105 is felesleges, annak sem érzi az előnyét? Nagyon kacérkodom a gondolattal, hogy veszek egy outit, de még csak tapogatózom.

(#48223) troland26


troland26
őstag

Srácok ez biztos sokatoknak amatőr dolog , de én most szeretném a láncot leszedni első alkalommal ( tisztítási céllal ) A hátsó kerék az kint van , de az első résznél hogyan szedem/fűzőm ki a láncot ? Le kell szednem az első váltót vagy mi ? :B Esetleg , ha van valami videó annak is tudnék örülni . :B

(#48224) zoli03 válasza gergo5991 (#48194) üzenetére


zoli03
őstag

Volt karbantartva? Azért egy alap Suntour teleszkópot is illene évente minimum egyszer szétszedni, ha terepen használod (főleg, hogy elég egyszerű művelet).
Hiába veszel egy jobb teleszkópot, ha azt sem fogod karbantartani, akkor idővel az is csak egyre rosszabb lesz. Ráadásul egy drágább teleszkópot ajánlatos többször karbantartani, mint a mostani Suntourod.

(#48225) rétisün válasza troland26 (#48223) üzenetére


rétisün
veterán

ha van patentszem a láncban, akkor annál kell megbontani a láncot, ha nincs, akkor kell egy láncbontó, és az összerakáshoz vagy stift, vagy patentszem, természetesen a lánchoz megfelelő, úgy értem,ahány sebességes a lánc, olyan patentszem kell.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#48226) belaazallat válasza troland26 (#48223) üzenetére


belaazallat
addikt

A nincs benne patent szem, akkor csak lánc bontóval.

Szerk: már megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#48227) atok666 válasza TayRol (#48222) üzenetére


atok666
őstag

Sztem semmi kulonbseget nem ereznel koztuk, de ha van ra keret, vedd a jobbikat :)

Atok

(#48228) vendingo


vendingo
veterán

Mennyire gáz, ha nincs a sisakban bogárháló?
Nincs sok kedvem +5-10 ezret fizetni a háló miatt egy drágább modellért.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48229) TayRol válasza atok666 (#48227) üzenetére


TayRol
veterán

Még csak kacérkodom a gondolattal, nem tudom, hogy tényleg szükségem van-e erre.:D

(#48230) Maximum1 válasza TayRol (#48222) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem egy Tiagra szett is untig elég hobbibringázásra, ez a közepe, egyensúlyban lenne a "mi lett volna ha" gondolat.

(#48231) atok666 válasza TayRol (#48229) üzenetére


atok666
őstag

Vagyunk igy tobben... ;)

Atok

(#48232) troland26 válasza rétisün (#48225) üzenetére


troland26
őstag

Csodás , akkor szerintem láncot fennhagyom ..lenyalom így amennyire tudom . Köszi a választ .

köszi Béla neked is . :R

[ Szerkesztve ]

(#48233) Because válasza TayRol (#48229) üzenetére


Because
őstag

próbáld ki ezt: [link] carbon villa, integrált hajtás és belépő cuccok, de legalább olcsóbb és nem buksz sokat ha 2 hónap múlva eladod

[ Szerkesztve ]

(#48234) TayRol válasza Maximum1 (#48230) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi. Jó ez a canga.

Atok: nade ezt az asszonynak is be kellene adni. Most adtam el egy alig használt fitnesst költözés miatt, erre meg beújítanék egy outit. Na mindegy, a fotós cuccokkal is így vagyok.:D

(#48235) TayRol válasza Because (#48233) üzenetére


TayRol
veterán

Lehet kicsi lenne, 190 magas vagyok.

(#48236) Because válasza TayRol (#48235) üzenetére


Because
őstag

lehet... nem tudom, de itt a koskormány miatt talán érdemes alapból kisebbet venni

[ Szerkesztve ]

(#48237) atok666 válasza TayRol (#48235) üzenetére


atok666
őstag

Egy bizonyos magassag felett nem konnyu bringat venni - 199cm vagyok :) Hiaba nezegettem a olasz bringakat (colnago,bianchi, wilier etc. - nem igazan talalni ram meretezett vazat). A multkor elmentem egy 61es meretu Specialized tarmacot problani, de az elado beszelt le rola, hogy inkabb ne vegyem meg, mert kicsi lesz... :/
Amit talaltam, es jo arban vannak a felszerelesukhoz kepest, van extra nagy meretben is - akar 65os - az a Canyon - bar ezek meg nem tul szepek :((( .

Atok

@48238 - az en trekkingem is 61es

[ Szerkesztve ]

(#48238) TayRol válasza atok666 (#48237) üzenetére


TayRol
veterán

Nem irigyellek, de ennyit nem adok egy cangáért.:) A fitness bringám 61-es volt.

(#48239) Because válasza atok666 (#48237) üzenetére


Because
őstag

ehh ez a 2000-3000 eurós bringa Magyarországon nem hobbi hanem luxus :D

(#48240) zoli03 válasza Because (#48233) üzenetére


zoli03
őstag

Malinak mióta van országúti bringája? Tavaly is volt már?

(#48241) Syd69


Syd69
aktív tag

GARMIN GSC10 - hez ért valaki? Csak nagyon szakaszosan méreget, így kell lennie?

Alma

(#48242) Because válasza zoli03 (#48240) üzenetére


Because
őstag

gőzöm sincs, de szerintem aki ki akarj a próbálni a sportot jó alternatíva ez a bringa

[ Szerkesztve ]

(#48243) Runner_fxr válasza TayRol (#48188) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Valóban jó kis bringa, nagyon könnyű, elég jó felszereltséggel és szép visszafogott a stílusa.

krx21: Én biztos, hogy nem invesztálnék nagyobb összegeket egy 26"-os bringába, tetszik nem tetszik, de mtb kategóriába kivégezték. Jobban jársz egy nagyobb kerekűvel. Én eladnám és inkább összetenném a pénzt és vennék egy olyat ami megfelel az elvárásaidnak és a felhasználási területnek.
A kellys wandal vázhoz nem volt szerencsém, de így elnézve nem egy nagy kaland. Nyilván nem egy gagyi kategória, de nem olyan nagy szám, hogy ezt érdemes legyen komolyabban tuningolni.
A postásbicikli kategóriát nem értem. :) 27,5" egy nagyon jó méret, érzed kicsit, hogy nagyobb a kerék, de még minden fürgesége megmarad. A 29"-is nagyon jó, de jó váz geometria kell hozzá, hogy fürge maradjon. Iszonyat stabilitást tud adni ez a nagy kerék. Hidd el, nem hülyeség.
Az én véleményem az, hogy a 27,5"-nek a 140mm-es All mountain fully kategóriától van értelme. Ez alatt meg a 29" az ésszerűbb választás.

szacsee: Ha merev vázast szeretnél, akkor én a 29"-et javaslom. Mint fentebb írtam, fullyban 140mm-től ajánlanám a 27,5"-ös méretet. Illetve akkor ha valaki nagyon alacsony, de a 178 centihez simán jó a 29", én is épp ilyen magas vagyok, kb ennyi a belső lábhosszom is mint neked, M-es (47cm-es) vázat használok, kiváló.
Fully nem csak kényelmesebb hanem terepen lefelé nagyobb stabilitást ad, ezáltal nagyobb tempóval tudsz lefelé jönni. Nem az a lényeg, hogy mennyit mész vele, hanem amikor mész vele azt milyen stílusban teszed. Hétköznapi túrázós xc szintű felhasználáshoz nem fontos a fully, jól elleszel egy merev 29"-el. Ha csapatósabban szeretnél menni akkor már elgondolkozhatsz rajta. Persze mindenképpen a fully lesz a kényelmesebb és az fog nagyobb biztonság érzetet adni, attól függ mekkora rugóúttal veszed, 120-140mm között már elég jó mindenes bringának.

[ Szerkesztve ]

(#48244) Melack


Melack
veterán

Érdről van vki itt?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48245) Uckz


Uckz
tag

A Tour De Franceon tegnap miért voltak ilyen "spéci" telikerekű, a kormány közepén támaszkodóval, és ilyen teli sisakkal, ma meg miért ilyen "hagyományosan" mennek?

(#48246) atok666 válasza Syd69 (#48241) üzenetére


atok666
őstag

Mit jelent a nagyon szakaszos? A gcs akkor kuldd jelet a komputernek, amikor a pedal/kullomagnes elhalad a szenzora elott, aztan innen szerintem a komputeren van, hogy azt hogyan/mikor ertekeli ki..

Atok

@48245 - tegnap nem idofutam volt? Mert ha igen, akkor azert..

[ Szerkesztve ]

(#48247) Runner_fxr válasza Uckz (#48245) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért mert gondolom időfutam volt, ott teli kereket, aero vázat használnak. Meg van könyök támasz az ideális ülés pozíció miatt. Hosszabb távra ez kényelmetlen és nem ideális, de kisebb a légellenállás ezért jobbat mennek vele rövidebb távon.

[ Szerkesztve ]

(#48248) TayRol válasza atok666 (#48246) üzenetére


TayRol
veterán

De, tegnap az volt.

(#48249) priusz válasza Uckz (#48245) üzenetére


priusz
aktív tag

Időfutamon speciális, erre a célra kifejlesztett kerékpárt használnak.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#48250) HEAHEA


HEAHEA
tag

Szép vasárnapot kívánok a fórumtársaknak!
Korábban már ajánlottátok kerékpár méret kalkulátornak a Competitive cyclist. Amennyiben cyclocross, vagy cross kerékpár méretre lennék kíváncsi,akkor milyen mérést válasszak itt, esetleg van más netes mérő programot tudtok ajánlani, ahol ilyen kategóriák is vannak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.