Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) fpeter07 válasza anorche1 (#48092) üzenetére


fpeter07
veterán

En mindig jobban megserulok, mint a bringa. Klasszikus spd esesnel vagy a combomat utombe, vagy a terdemet. Elutott anno egy auto, nekem agyrazkodasom lett, a lanckerekrol meg beesett a lanc. Most nemreg kavicsokat kellett kioperalnom a konyokombol/ combombol, a bringa meg kapott par karcot.
En nem allnek le vele verekedni...

(#48102) entropy válasza Runner_fxr (#48094) üzenetére


entropy
tag

Wow. Elég komoly gép... Múltkor láttam, hogy vettél használtan egy ebikeot, nem emlékszem már milyet, azt be tudod linkelni? Hozzátetted azt is, hogy nagyon jó áron jutottál hozzá. Tudom ilyesmit priviben szokás kérdezni, de hátha érdekel mást is, hogy mi számít ezeknél "jó" árnak. Engem kifejezetten érdekel, nagyon tetszik ez az ebike koncepció.
Mennyire kiforrot dolog amúgy?

(#48103) syler123 válasza Tothgera30 (#48100) üzenetére


syler123
veterán

Amiket linkeltem azok pont egy árban vannak, mármint a Cross 28-as és a Mtb 29.

(#48104) zorzy4 válasza fpeter07 (#48099) üzenetére


zorzy4
őstag

Én most ilyet vettem, 125000ért. Szerintem nem volt drága, bár sokaknak gondolom ez még nem kategória.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48105) Pttypang válasza fpeter07 (#48099) üzenetére


Pttypang
veterán

Vagy 1-2-3 eves uj 26-os, keszletrol.

Everybody lies.

(#48106) Melack


Melack
veterán

Érden ismertek szerelőt, aki agyvaltot fűzne be a meglévő kerékbe?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48107) dbala


dbala
tag

Manitou M30 teleszkóppal van valakinek tapasztalat?

(#48108) vendingo válasza dbala (#48107) üzenetére


vendingo
veterán

Nem rosszak, de nekem az egyik boltban azt mondták, hogy kerüljem, mert műanyag a bele, szívás a szervizelése, körülményes az alkatrészbeszerzés, szervizigényes.
Én sokat rágódtam a manitou/Rock shox témán, de az RS Reba lett a befutó.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48109) dbala válasza vendingo (#48108) üzenetére


dbala
tag

Majdnem összejött egy 2014-es Cube LTD, Rock Shox Reba-val 270k-ért de nem volt végül csak 17", az meg nagyon pici.
Most úgy néz ki a helyzet, hogy 2015-ös Cube Acid lesz abban meg Manitou van, a 2014-es Acidban a Rock Shox Recon Silver biztos jobb lehet, de ott meg a többi dolog gyengébb, így végül hagytam magam rábeszélni az újabb modellre. Meg ez így 260k lesz. Ennyiért eléggé jó vételnek tűnik.

(#48110) vendingo válasza dbala (#48109) üzenetére


vendingo
veterán

Kár, hogy nincs lehetőséged Ausztriában vásárolni, mert kint a 2015-ös modellek vannak ilyen árban. Én 2015-ös LTD Prot vettem 300 ezerért.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48111) fpeter07 válasza Pttypang (#48105) üzenetére


fpeter07
veterán

Egyebkent nekem is lett volna lehetosegem ket eve kellys tnt-t venni, de pont volt egy hasznalt bringa amihez csak egy meretben passzolo vazat kellett rendelni. Igy lett egy ktm alapu cool tool bringam, remek alkatreszekkel.

(#48112) anorche1 válasza rétisün (#48098) üzenetére


anorche1
őstag

Szerencsére az én csontom nem törik.

Más:
Szerintetek ez 1pár vagy 1db? Mert leírásban nem írja, de a hoods miatt gondolom hogy 1 pár.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#48113) glacious válasza anorche1 (#48112) üzenetére


glacious
addikt

Szerintem ő(ke)t kell megkérdezni, de a többes szám használata maitt tényleg egy párra vonatkozhat.

[ Szerkesztve ]

(#48114) dbala válasza vendingo (#48110) üzenetére


dbala
tag

Ez 2015-ös Acid lesz 260k-ért.
Az a baj, hogy mire én innen átutazom az egész országot + Ausztria valameddig addigra már nem éri meg.

(#48115) vendingo


vendingo
veterán

Ez a sisak mennyire lehet megfelelő montizni/terepezni?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48116) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Mennyire elmebeteg ötlet téli edzéshez venni egy 90"-es évjárat körüli mtb-t? Gyors záras, canti fékes, Deore LX vahy hasonló szettes gépre gondoltam 48-50cm-es vázmérettel. Például itt egy Specialized Rockhopper Comp. Akinek van, ne tartsa magában.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48117) ivana válasza anorche1 (#48112) üzenetére


ivana
Ármester

Megkérdeztem neked az amazonos cuccot. :DDD Ja nem látszik publicba, pedig amazonon szoktak látszani a kérdések.

[ Szerkesztve ]

(#48118) zool1


zool1
őstag

Úgy látom a kerékpározást is utolérte a "tárgy fetisizmus" , mindenből a legjobbat a legdrágábbat. Persze aki teheti miért ne vegye és ez alól még én sem vagyok kivétel, mert emberből vagyok. Próbálunk olyan dolgokat venni mint amilyen nagy versenycsapatoknak van, legyen az gps, mez ,kerékszett vagy esetleg kerékpár. Csak lassan egyről feledkezünk meg, amiért ezt az egészet valamikor mindenki elkezdte vagy elfogja kezdeni, a mozgás öröméért. :U

SZERINTEM!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#48119) fpeter07


fpeter07
veterán

http://m.velo.hu/ennel-meghatobb-bringas-video-marpedig-nincs.html
Ez egeszen elkepeszto. Nincsenek hatarai ennek az embernek.

(#48120) Napfénysüti válasza zool1 (#48118) üzenetére

Egy jobb bringán nagyobb öröm tekerni és nem mellesleg hatékonyabb.
Nekem pl a drága óra segít hogy jobban pörgessek szóval nem azért vettem meg mert a Cannondale-Gamin bringásai is ezt használják a versenyeken.

Kicsit mintha irigység hallatódna ki ebből a kommentből de ne legyen igazam.

Més que un club!

(#48121) gergo5991 válasza zool1 (#48118) üzenetére


gergo5991
őstag

Ha egy jobb biciklit hajtassz azzal az örömöd is jobb lessz?! Gyorsabban mész, nagyobb távokat tudsz megtenni, kényelmesebben, kevesebb erőmegfeszítéssel ez egyfajta sikerélmény. De ha egy hegyre feltaposol és a teszkós nyereg szanaszét töri a segged ugyan úgy fogod csodálni a kilátást, vagy aztmondod hogy eriggyünk a g.be haza, mert fáj mindened?

SZERINTEM!!!!!

(#48122) bunddog válasza dbala (#48109) üzenetére


bunddog
tag

Másfél órája nézegettem a 2015ös acid-et berguson-nál, elég merész az a kék n flashred színösszeállítás :)

(#48123) Client válasza gergo5991 (#48051) üzenetére


Client
tag

Az egy nagyon jó "kis" nyereg, nekem is van ilyen. Bár most nem használom, de majd télen rápattintom a szobabiciklire. :)

Ex - WaterLo

(#48124) dbala válasza bunddog (#48122) üzenetére


dbala
tag

A szürke változat lesz, az a kék/piros nem jött be nekem sem. Nincs bajom a Cube feltűnő színeivel, de ez valahogy nem tetszik.

Még mindig várok tapasztalatot a Manitou M30-ról ha valakinek lenne. Köszi.

(#48125) zool1 válasza Napfénysüti (#48120) üzenetére


zool1
őstag

Kicsit figyelmesebben olvas el amit írtam (menni fog)! Irigység miért lenne és mire...?! ;) Most én más hobbiba invesztálok ennyi, nem a kerékpárba. De mint írtam , és te olvastad, akkor gondolom feltűnt hogy nekem most más a fontossági sorrendem jelenleg. Engem a jelenlegi gépem teljesen jól kiszolgál, igaz nem lehet a tiédhez hasonlítani és ez nem irigység hanem tény. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48126) anorche1 válasza ivana (#48117) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi! :R
Majd írd le pls hogy mi a válasz :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#48127) bunddog válasza dbala (#48124) üzenetére


bunddog
tag

Nekem a szürke analog volt ami bejött egy szolíd zöld csíkkal meg a villán a zöld rock shox felirattal.

(#48128) Napfénysüti válasza zool1 (#48125) üzenetére

Pont ezért nem rétettem hogy miért írtad. Mindenkinek vannak prioritásai. Van aki autóra költ van aki bringára és van aki tök másra. És nyilván amire áldoz az ember ott szeretne többet, jobbat hisz ezért ad ki rá pénzt nem?
Én például tuti hogy eddigi egyik bringámmal se mentem még 100km-t se soha egy évben idén meg most 1880-nál járok. Azért mert ezzel szeretek menni, már ránézni is és ez motivál.

Més que un club!

(#48129) pikszel válasza Melack (#48106) üzenetére


pikszel
őstag

Megnéztem reggel, egy Torpedo van a bringában. 8 koronásért vettük a biciklit vagy 3 éve és sehogy se nézett ki az egész, de a váltómű belül, mintha új lett volna (magam szedtem szét, nem egy bonyolult feladat). Takarítás után kívülről is. Ebben még van anyag.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#48130) zool1 válasza Napfénysüti (#48128) üzenetére


zool1
őstag

Akkor egyetértünk csak elbeszéltünk egymás mellett! :B Valószínűleg akkor felszereltségen kb ott tartanék ahol te (edzettségben nem). Viszont attól még mindig tartok, hogy ezek a technikai újítások legyen az kerékpáros vs más "bedarálják" az embereket. Magyarul nem a mozgás öröméért , hanem az adatokért tekerünk, amik persze kellenek de ugye van egy fontossági sorrend mindenkinek gondolom én...(kinek mi)

[ Szerkesztve ]

(#48131) Runner_fxr válasza zool1 (#48130) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem igazán van értelme tapasztalat, viszonyítási alap nélkül elítélni azokat akik esetleg többet áldoznak a kerékpárjukra mint te. Azon a szinte érthető az álláspontod, de aki specifikusan egy szakágra áll rá, annak nem alternatíva az olcsó bringa. Gondolok itt az országútizásra vagy a mtb különböző válfajaira. Egy minőségi all mountain mtb pl 500-600 tól indul, ha azt a stílust szeretnéd űzni, és új bringát szeretnél, akkor legalább ennyit kell kiperkálni. Azzal egyetértek, hogy vannak felesleges kiadások is, bár akinek a kerékpározás a szerelme annak nem tűnik feleslegesnek, egy jobb, könnyebb alkatrész. :)
Szerintem itt a fórumban nem találsz olyan embert aki sznobságból költene a kerékpározásra, ezért veszik esetleg az itt lévő tagok rossz néven a véleményedet. Akikről te beszélsz az a tipikus gazdag sznob, aki csak azért veszi meg a drága bringát mert elvből mindenből drágát vesz, aztán lehet nem is fogja használni. Ilyen is akad, de azokat nem a kerékpáros fórumokon fogod megtalálni.

(#48132) zool1 válasza Runner_fxr (#48131) üzenetére


zool1
őstag

Nem ítéltem el, csak mondtam egy véleményt. De ha olvastad azt is leírtam, hogy ha nekem is ez lenne a dolgok között az egyik legfontosabb szempont valahol itt tartanék. Akikről te írsz az talán 10000 ből egy aki olyan szintem használja ki is amit vesz, ő vegye is meg persze. De nagyon sokan vagyunk szerintem úgy, hogy a jobbat vesszük (én is), ami nem baj csak lehet hogy az életben nem használjuk ki az adott kerékpár adott tulajdonságait. Itt válasszuk ketté a profikat és az amatőröket.

(#48133) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na, közel 1 hétig nélküle, ment a szervízbe :(

Addig merev vázas paripán edzek.

(#48134) #16729600 válasza zool1 (#48130) üzenetére


#16729600
törölt tag

Lehet,hogy a fiatalabb korosztály fogékony a marketingre, de hidd el vannak sokan olyan vén faszok is ( én pld,) :) és az ismeretségi körömben rengetegen még, aki leszarja a divatot és vegytisztán a sportolásért, egészségért, kikapcsolódásért teker.Ettől persze még nem sajnáljuk a lét a jó bringákra. ;) :)

(#48135) zool1 válasza #16729600 (#48134) üzenetére


zool1
őstag

+1 vén f@sz :DDD, nem is kell sajnálni!!!!

[ Szerkesztve ]

(#48136) malnabokor


malnabokor
senior tag

Jó helyen tettem ki a kérdésem? :)
[link]
Ha nem, nyugodtan irányítsatok át, mert tényleg örülnék bármilyen segítsenek, mivel nincs akkora rálátásom a témára.

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#48137) zorzy4 válasza #16729600 (#48134) üzenetére


zorzy4
őstag

Érdekes, hogy az 100000 körüli kategória ahol én veszek bringát, a legkevésbé keresett. Aki nem ért hozzá, annak "hű de drága, 30000ért veszek biciklit", aki meg ért vagy azt hiszi ért hozzá, meg gagyi. Pedig szerintem egy 100000ftos bicikli közelebb áll a félmilláshoz, az 50000ftoshoz.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#48138) jeri válasza Tothgera30 (#48116) üzenetére


jeri
tag

1990 Panasonic MTB,
duplafalu alufelni: agyonfékezve
középsötengely, régi, hagyományos még nem monoblokkos ,hajtásoldalt szerves egyéget képződöen oxidálódott a vázhoz, csapágypersej kikopva, egy kevés trutyi, tömitések állapotta :zeró
Első-hátsü tengely csapágypersej,kónuszok kimaródva.tömités zeró.
Freehub kicsit kiszáradva.
Eredeti bovdenház:kuka
Fékváltókar elmegy.
szokásos hátsósor kikopva,nyult lánc
Hátsóváltó láncfeszitó rugoja elgyengülve.,felső váltógörgö beleér a hátsó sorba.
Amugy tisztes iparos munka, masszivnak tünö alkatrészekböl.Tange prestige csöböl,egy videomagnot gyártó cégtöl.

(#48139) #16729600 válasza zorzy4 (#48137) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ebben biztosan benne vannak a lakóhely specifikus dolgok is.Felénk Ausztriában pld. cross/trekking/outi ( de mást se nagyon ) bringát újonnan nem igen lehet kapni 100k ért, ami kb 3XX euro. A duplája körül kezdődnek inkább.Persze errefelé mások a jövedelmi viszonyok is, pláne, hogy rengeteg munkahelyen teljes egészében ( 2 évente ) megtérítik/elszámolható a vásárlás.

(#48140) Runner_fxr válasza zool1 (#48132) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor én lennék a 10 ezerből az egyik? :D Ez nem így van szerintem, azért mert nem használod ki a terhelhetőségét egy bringának a végletekig még nem azt jelenti, hogy felesleges neked. Akkor is más használni mint a olcsóbbat, egyszerűbbet.

[ Szerkesztve ]

(#48141) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#48140) üzenetére

Abszolút egyetértek. Egy Contador az én gépemmel is tönkreverné szerintem a magyar országúti mezőnyt pedig hol van ez egy Dura Aces karbon csodától. :)
Tehát én nem tudom közel se kihasználni amit a bringa engedne mégis jó nekem úgy érzem.

Més que un club!

(#48142) Runner_fxr válasza entropy (#48102) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy ilyet vettem használtan. Valóban nagyon jó áron, sőt, szemtelenül alacsony áron. :) Ennek a bicónak az új ára 2500 euro körül volt, az olyan 770 ezer, ennek az árnak a töredékéért jutottam hozzá. Egyébként attól függ milyen az állapot, hogy mi számít jó árnak, itt ugye az aksi is kérdéses, mert az baromi drága hozzá. Sokat kibírnak az aksik, nagyjából 1000 töltési ciklust, viszont ha sokáig áll lemerülve az nem tesz jót neki. Szóval ez egy fontos kérdés az aksi állapota. Amúgy ha rendszeresen van használva, akkor kb 50-60 ezer kilométer kibír egy 400Wh-ás aksi, az nem kevés.
Konkrétan amit én vettem, vagy egy hasonló montinak, ott egy 220-250k már jó árnak számít használtan, mert a használt piaci értéke 300-350 körül van. Egyébként kiforrott konstrukció már az ebike. Azért a legjobb megoldások a középmotoros rendszerek, de az elég drága, mint például a bosch vagy yamaha, a hátsó kerék agymotoros megoldás is teljesen használható, csak a szerelése macerásabb ha mondjuk defekted van hátul, közép motorosnál meg ugye normál kerekek vannak, könnyebb a szerelés. Meg azért a súlyelosztása is jobb.

Az enyémet inkább barátnőm használja nagy megelégedéssel. :) Bár most van egy kis probléma a kazettával, de azt szerencsére orvosolja a maxi bike-os (garit vállalt rá, meg sajnos nekem nincs szerszámom se a műhelyben az agymotorhoz), meg átprogramozzák, hogy ne legyen benne 25km/h-ás korlátozás, az elég zavaró tud lenni városban.

Napfénysüti: Persze, mtb-ra lefordítva, azért mert nem ugratok le 5 méter magasból meg nem ugrok 30 méter hosszút, még sokkal jobban és hatékonyabban száguldozok az erdőben egy enduroval mint egy 100k-s alap merev montival. :)

[ Szerkesztve ]

(#48143) Tothgera30 válasza jeri (#48138) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gondolom számodra nem nagy értéket képvisel, én meg 10-15k-ból rendbe tenném, szóval ha megválsz tőle írj egy p.ü.-t. :B

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48144) Reno7 válasza Runner_fxr (#48142) üzenetére


Reno7
senior tag

És ennek az elektromos bringának mi értelme van? Mondjuk egy robogó vagy más kismotorral szemben? Mert ez kb. egy elektromos babetta.
És nem flamelni akarok, csak érdekel.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#48145) bundli válasza Reno7 (#48144) üzenetére


bundli
tag

Ha nagyon sok pénzed van, erre el tudod költeni és rendkívül jó e-pénisz növelő tud lenni itt a fórumon, tekintve azt, hogy utóbbi hozzászólások 99%-a erről szólt, nem arról hogy a feltett kérdésekre válaszoljon valaki :)

[ Szerkesztve ]

(#48146) Tothgera30 válasza bundli (#48145) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Értem én hogy ez a fórum arra pontosan megfelel hogy mindenki kifejtse a saját véleményét, de ugye minden hozzászólás a "tulajdonosát" minősíti. A saját véleményem ezek után már nem fejtem ki.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48147) #16729600 válasza bundli (#48145) üzenetére


#16729600
törölt tag

Miért lenne e-pénisz növelő az, ha valaki vesz a barátnőjének, akivel együtt szeretne tekerni,élvezni a bringázást egy ilyet? :U Teljesen jól kiegyenlítheti az állóképesség és a teljesítménybeli különbségeket.Nem kell rosszindulatba átmenni, ha meg túl nagy a hőség tessék máshol/másban levezetni a feszkót. :Y

(#48148) Melack válasza Reno7 (#48144) üzenetére


Melack
veterán

Nem kell rá jogsi, naladnal jobb képességű emberekkel is tudsz tempót tartani. Nekem most ezek ugrottak be.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48149) syler123


syler123
veterán

Konkrétan én sem értem azoknak az elektromos cuccoknak a létjogosultságát, oké emelkedőn besegít, de maga a cucc több, mint 24 kiló, tekerni nem nagy élmény lehet, ára meg több, mint kétszer annyi, mint a 10 pacis robogóm. Ha nem akarok tekerni, akkor használom a robogót, ha kerékpározni akarok, akkor tekerek...

(#48150) jeri válasza Tothgera30 (#48143) üzenetére


jeri
tag

Megfizethetetlen eszmei értéke van, védett müemléké nyilvánitottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.