Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) atok666 válasza zool1 (#49248) üzenetére


atok666
őstag

A max. ~120kilo full karbon vazra ertendo, ugyhogy akar a karbon villa is beleferhet, de ezt inkabb erositse meg vki hozzaertobb :)

Atok

(#49252) Client válasza Byk01 (#49206) üzenetére


Client
tag

Én viszont azt látom, hogy ha normálisan áll hozzá a kérdező és nem sajnálja az időt arra, hogy megossza itt az igényeit, akkor általában szépen terelik az illetőt mondjuk a fully irányából a cross kategória felé.
Bár vannak, akik nehezen fogadják el, hogy varosba nem érdemes fullyt venni; nekik csak az a bicikli, de 200-nál többet nem hajlandóak költeni rá és legalább 5 embernek kell győzködni, hogy mi is lesz jó tényleg az ő igényeihez.

Ex - WaterLo

(#49253) ivana válasza zool1 (#49242) üzenetére


ivana
Ármester

Ha a jelenlegi mtb-d elbír (ugye neked van az a beteg túra kormányod? :DDD) Akkor gyakorlatilag bármilyen normális outi kibír, főleg valami aero felni, nekem a mavic cpx30 brutál erős darab.

(#49254) zool1 válasza Runner_fxr (#49250) üzenetére


zool1
őstag

Mindig is nehézfejű voltam..., ez van. A kritikát elfogadom. A másik kérdés, milyen vázgeometriát figyeljek, ahol nem kell annyira előrehajolni. Sajnos derékfájós vagyok. :B

(#49255) Napfénysüti

Barátnőmnek nézünk bringát ilyen 30-60km-es túrákhoz, pénteken körbejártuk a helyi bringaboltot.
Eredetileg a keret max 100k viszont lehet ezt a Cube-ot el is tudnánk ekörül hozn:
Cube Curve Lady
Jó vétel lenne? Ahogy körbenéztem nem nagyon van ilyen felszereltség az említett összegért. Ez is csak egy nagyon baráti kedvezménnyel férne bele mert amúgy 128k az ára de nekem elég szimpatikus darabnak tűnik.

Més que un club!

(#49256) concret_hp


concret_hp
addikt

fizik nyergekkel van valakinek tapasztalata? kényelmes? r7-et nézem épp

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49257) Client válasza Napfénysüti (#49255) üzenetére


Client
tag

Nekem Cube Curve van, tudom ajánlani. A nyereg valószínű cserés lesz, a gyári brutál kemény.

Ex - WaterLo

(#49258) Normi™ válasza Napfénysüti (#49255) üzenetére


Normi™
őstag

Most a gepdinál jó akció van,haveromnak 30ezerrel olcsóbban vettünk egy elég jól felszerelt trekkinget.

Például.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49259) Napfénysüti válasza Normi™ (#49258) üzenetére

Néztünk Gepidát is de csak a 200 CRS férne bele. 100k-nál többet nem szánna rá.
A Cube is úgy esélyes hogy a főnökének a barátja az egyik bringás bolt tulaja is mivel nagy kerékpáros az előbbi így örömmel intézne egy elég jó kedvezményt. Igazából az ő oldalukon néztem a Cube-ot hogy talán azt le tudná vinni 100 alá.
Vagy esetleg még CTM Bora 1.0 ami esélyes. Jó lenne ha már 8 sebességes kazettás agya lenne. De még személyesen elmegyünka héten abba az üzletbe ahol lenne kedvezmény csak vagy a Cube Curve-ban vagy a CTM Borában reménykedem hogy meg lehetne egyezni. Ahogy néztem ennyiért azok jónak tűnnek.
Még Meridát néztünk közelről meg Neuzert illetve Krossot.

Més que un club!

(#49260) Runner_fxr válasza zool1 (#49254) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Vannak "túrázósabb" geometriák, de egy outi mindenképpen a legsportosabb kategória. Nem biztos, hogy tetszeni fog a derekadnak, de ez eléggé egyén függő. Ha nagyon pontosan akarod megválasztani akkor olyan boltban vásárolj ahol van body scanning és tökéletesen rád állítják a bringát. A Meridának tudtommal van túrázósabb geometriás országútija. Megmondom őszintén ennek a témának nem jártam még úgy utána, hogy ezt most geometria adatokkal szemléltessem. :) Illetve ami még fontos, az a villaszög. Vannak gyártók akik már az alsóbb kategóriákban is sportos, meredekebb villaszöggel készítik az országútikat. Ez kezdőnek kicsit szokatlan és akár veszélyes is lehet. Hasonlítsd össze a geometria adatokat azoknál a bringáknál amik tetszenek. Ezek biztos kényelmesebbek mint a race széria. A felső cső is sokkal ejtettebb, látszik, hogy kényelmesebb az üléspozíció mint egy sportosabb országútin.

[ Szerkesztve ]

(#49261) Normi™ válasza Napfénysüti (#49259) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,nekem azért a cube a legszimpibb valamiért az összes felsorolt márka közül....Na majd látod.Sok sikert hozzá!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49262) repvez


repvez
addikt

Megértem Byk01 panaszát mert én is többször futottam már bele ugyan ilyen problémába , különböző témákban hangfalak, házimozi erősitő, VGA és bringa témákban is.
Hiába irtam le ,hogy mennyi az a max keret amit szánok rá és, hogy mire használnám, mégis a 3. hsznél már a max keret többszörösében ajálgattak terméket olyan dolgokkal példálózva amire semmi szügségem ,de szerintük az a minimum.

Visszatérve a forumhoz, érdekes modon vannak olyan beszólások amik felett elsiklanak az emberek még akkor is ha témába vág viszont azt meg több oldalon ecsetelik ami szörszállhasogatás.
Például én is feltettem egy kérdést több alkalommal is,de érdemi válasz nem jött rá.
(#49052 (#49134)

ÉS ugyan ezeket bikemagon is kérdeztem már,de ugy látszik ezek a kérdések nem jelennek meg , mert nem hiszem, hogy olyan speciális eset lenne az, hogy egy nagyobb villa helyére kisebbet tenne az ember,hogy nem látott még ilyet senki, hogy okozhat e problémát vagy változást a bringa viselkedésében.

(#49263) TayRol válasza repvez (#49262) üzenetére


TayRol
veterán

Esetleg az is lehet, hogy a jelenlevők nem tudják rá a választ, hülyeséget meg nem akarnak írni.

(#49264) Hasaggymeg válasza repvez (#49262) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elméleti kérdésekben nindenki okosabb mint gyakorlatiakban. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49265) Napfénysüti válasza Normi™ (#49261) üzenetére

Köszi, remélem összejön aztán még én irigykedhetem párom gépére. :) Nekem is a Cube alegszimaptikusabb azért ők már elég minőségi gépeket gyártanak.

Més que un club!

(#49266) repvez válasza TayRol (#49263) üzenetére


repvez
addikt

Ez is benne van a pakliban,de amikor félmillás bringákat ajánlgatnak és tanácsokat a többi sporttársnak akkor azért nehezen hihető hogy senki sincs olyan aki találkozott volna ilyen esettel vagy, hogy nem szervizelné a bringáját .Mert innentől mi alapján oszt tanácsot ha maga sincs tisztában egyes dolgokkal.
Bár sokan megteszik sok helyen, hogy nem értenek hozzá,de mégis beleszól .
A tanácskérő meg döntse el,hogy kinek adjon igazat és sokszor nagyobb tanácstalanságot előidézve mint mielött megkérdezte a panaszát.

(#49267) Hasaggymeg válasza bandus (#49241) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak túl rövid ne legyen az a stucni,mert attól rettentő ideges lesz a bringa eleje. ;) Nem tudod inkább a nyerget előbbre tolni?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49268) Runner_fxr válasza repvez (#49052) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

XC 32 arra a felhasználásra jó lesz amire szeretnéd használni. Valóban nehéz lesz belőle vfék konzolosat találni, manapság már vfékkel csak a belépő kategóriákat szerelik.
Olaj csillapítású villákat átlagos használat mellett évente illik szervizeltetni, tisztítás és olajcsere miatt. Intenzívebb felhasználás mellett évente többször is.
Az a váz alapvetően egy xc váz 100mm rugóúttal, jó lesz bele a100-as villa is, sőt az a legideálisabb geometria szempontjából.. 120mm a maximum ami beletehető, ha valaki kicsit "csapatósabb" geometriát akar belőle kihozni.

Előfordul, hogy épp más dolga van azoknak az embereknek akik érdemben tudnak válaszolni a feltett kérdésedre, ez még nem jelenti azt, hogy nem foglalkoznak vele, csak épp nem a fórumot olvassák, vagy a sok hsz között nem vették észre a tiédet..

(#49269) Syd69 válasza atok666 (#49251) üzenetére


Syd69
aktív tag

Karbon villa simán elbírja még 23-as gumival is

Alma

(#49270) Joe Swanson válasza Joe Swanson (#49228) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Valaki adna tanácsot? :F

(#49271) bandus válasza Hasaggymeg (#49267) üzenetére


bandus
veterán

valószínűleg lehet tolni rajta, de amikor én múltkor próbáltam az elég katasztrofálisan sikerült, mindenfele állt, csak úgy nem, ahogy kellene :D de lehet, hogy jó így is a gép, csak szokni kell a dolgot (még mindig csak 180 km van benne), én hajlamos vagyok nagynak érezni, de eddig mindenki azt mondta, hogy pont jó a váz (56-os, 182 cm magas vagyok).

Süti:
ennyi ne múljon, ha nem adják oda olcsóbban, akkor szülinap/névnap címén egészítsd ki neki ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49272) Tomi_Sci válasza Napfénysüti (#49230) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Valóban, rosszul fejeztem ki magam. Erre gondolok, most hirtelen nem jut eszembe a neve.

Szerk: Kétforgáspontosabb :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#49273) ivana válasza Joe Swanson (#49270) üzenetére


ivana
Ármester

A leírás alapján cross trekking kellene neki

(#49274) dbala válasza Hasaggymeg (#49244) üzenetére


dbala
tag

Szerintem neki sem az volt. Sok Cube-on Cube Active 1.1 van. Bántam is, hogy nem az a Selle Italia X1 van rajta, mert annak a formája hasonló a régi nyergemhez, de akkor lehet az sem lett volna jó.

(#49275) csabi94 válasza csabi94 (#49245) üzenetére


csabi94
őstag

Első tapasztalatok a lidlis órával.
Azt a múltkor nem írtam, hogy az öve elég nevetséges egy jobb órához képest. Az "agya" az bumfordi, még mezen át is látszik, hogy rajtad van, de maga az öv meg olyan vékony, hogy félek jobban meghúzni. :D
Az óráról írtam, hogy átgondolatlan a menüje, lehet, hogy csak nekem az, mert Polar-om volt, előtte meg Kalenji, de erre az 1-2 hónapra jó lesz. :D
Edzés közben is számol átlagot (ezt a Polar CS100 nem tudta), tehát menet közben is számolja az átlagpulzust, nem csak a végén.
Amire nagyon kíváncsi voltam, az az, hogy nagyobb sebességnél hogyan mér az óra, elveszti-e a jelet. Meg kell, hogy mondjam, csalódtam is, meg nem is. 50-60 körül lefele a dombról, szembeszélben, aláöltözet nélkül elveszti ugyan a jelet, viszont nem ír olyankor hülyeségeket. Olyat nem csinál, mint a Polar-om. Látszik rajta, hogy nem mér, de még mindig jobb, ha a hegy aljáig ugyanannyit mér (122 pl.), mint ha kiírná, hogy 220, aztán nem tudod otthon megnézni, hogy mennyi volt a maxod.
Ami vicces. Ugyan van az órán stopper, de ez a pulzusmérőtől külön van, a pulzusmérő stopperét (eddigi tapasztalataim alapján) csak nullázni lehet. Ha felveszed az övet és belépsz a pulzus menübe, akkor indul a stopper. Le tudod nullázni bármikor, de megállítani nem. Ha megállsz fagyizni, akkor vagy messze rakod az órát, vagy leveszed az övet. :D
És ez van akkor is, amikor jelet veszt, megáll a stopper is. Így nem érdemes az óra stoppere alapján belőni, hogy hány km-nél jársz. Nagyjából 3 percet csalt nekem emiatt le egy óra alatt úgy, hogy sok domb volt. Egyébként meg jól mért.
Nyilván nem egy 20-30-60 ezer Ft-os kategória, de az átlag embernek teljesen jó, és olcsó. Futásnál, ha nem veszti el a jelet, teljesen megfelelő szerintem.
Még valami: erős napsütésben is teljesen jól látható a kijelzője.
Ez most így kb. ennyi, nem bántam meg, hogy nyár végéig csak ennyibe kerül a pulzusmérésem, akkor veszek egy Garmin Edge 1000-t, ezt meg Barátnőmnek adom. :)

(#49276) Napfénysüti válasza bandus (#49271) üzenetére

Szeptemberben lesz a születésnapja, felajánlottam hogy kiegészítem neki de nem fogadta el azt mondta még ajándék pénzzel se szeretne 100k fölé menni. Viszont egy sisakot kap tőlem azt már lefixáltuk. :K

Més que un club!

(#49277) repvez válasza Runner_fxr (#49268) üzenetére


repvez
addikt

Akkor a gyári felszerelés tréfált meg, hogy 120assal adták , mikor 100as lenne az optimális.
A levegős telóknál menynire kell tartani, hogy valami annyira elmegy benne,hogy használhatatlan lesz? illetve szerviz menynire lényeges.
Még nem volt levegősőm,se olajosom ,csak ez a rugós teló,de ezzel meg nem tudok mit kezdeni.

Esetleg még egy kérdés, hogy tapasztalt e már valaki olyat,hogyha kicsit de gyorsan mozgatja a kormányt mindkét irányba akkor olyan mintha szét akarna esni, ugy értem beszitál instabil az eleje ,hátulja a bringának, megnéztem minden forgáspontot és csavarkötést semmi nem laza,de mégis nagyobb sebességnél nem érzem biztonságosnak .Ez és a puha első teló miatt nem merem jobban megguritani a bringát,mert a fékezésnél egyből átesnék a bringán.Ezért sem cseréltem le a fékeket, mert ha az még jobban fog akkor csak esés hegyek lennének.

(#49278) TayRol


TayRol
veterán

Erről vélemény, tapasztalat? :)

(#49279) Rottweiler89 válasza repvez (#49277) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Én innen vettem

Ha vigyázol rá, nem kell aggódni! Szerviz pedig nagyon fontos, így fenntarthatod a teló megfelelő működését! Itt az ideje akkor kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#49280) Napfénysüti válasza TayRol (#49278) üzenetére

Tetszetős darab bár én a Campa váltáshoz nem értek de barátomnak is Veloce szettes gépe van.
Geometria táblát néztél hogy jó lenne-e neked?

A kerékszett ha jól látom Campagnolo Khamsin az nem rossz ebben a kategóriában, nekem a nagyobb tesója van és igen elégedett vagyok vele. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#49281) TayRol válasza Napfénysüti (#49280) üzenetére


TayRol
veterán

Táblát nem néztem, mert személyesen venném, így próbát teszek előtte. Az országon belül meg elmegyek bárhova, ekkora összegnél a benzinpénz nem számít.

(#49282) dbala


dbala
tag

Manitou teleszkópot hova érdemes vinni karbantartásra?

(#49283) MineFox54 válasza zool1 (#49242) üzenetére


MineFox54
őstag

Apám 105-el (kilóval :P ) nyomja az IM féltávokat. (90km bringa) ;)

(#49284) Runner_fxr válasza repvez (#49277) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, abba a vázba a 100-as az optimális. Ha arra használod a villát amire való, nem ütöd vágod, és legalább évente szervizelteted, akkor valószínűleg hosszú évekig megbízhatóan fog működni, hacsak nem gyári hibás darabot fogsz ki, de ez bárminél előfordulhat. Szóval kicsi az esélye, hogy gondod lesz vele, ha betartod a fent leírtakat. A furcsa irányítás lehet alacsony guminyomás miatt, vagy a 120-as villa miatt a nem tökéletes geo miatt, vagy azért is mert már nagyon puha a villa és nyeklik nyaklik. A bringa hátulját tekergesd meg oldalirányba. Megfogod a nyeregnél és a hátsó kereket megmozgatod oldal irányban. Így érezni ha nem tart, vagy lötyög. Azt is megnézheted, hogy finoman megemeled a seggét a nyeregnél fogva és ilyenkor érezni ha kotyog a csapágy. Hiába vannak a csavarok meghúzva ha a csapágy már kopott.

(#49285) bandus válasza TayRol (#49281) üzenetére


bandus
veterán

megy pm.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49286) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Vágparti csendélet reggel. :)

(#49287) Normi™ válasza krisztianAMG (#49286) üzenetére


Normi™
őstag

Bevált neked az a bontrager lámpa?Szemezek vele....

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49288) dimola


dimola
újonc

Runner_fxr irta korabban a decathlonos rockrider bicokra, hogy nem elegge merev a vaz...

azt honnan lehet tudni h pl. egy gepida vagy merida 80-100k koruli cross vagy mtb biciklije merevebb?

(#49289) TayRol


TayRol
veterán

Srácok, volna egy ilyen bringára ajánlatom, L-es méret, vadi új, 250e. Szerintetek?

Esetleg ez, utolsó darab, Tiagra-s.

[ Szerkesztve ]

(#49290) bandus válasza TayRol (#49289) üzenetére


bandus
veterán

ennyi pénzért nagyon jó vétel, bár nekem nem szimpatikus márka. és gondolom az sem véletlen, hogy sem triatlonon sem bringás versenyeken nem nagyon megy egy versenyző/csapat sem kelly's bicóval. de hobbi szinten ennyiért megéri, az biztos.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49291) Tony39 válasza TayRol (#49289) üzenetére


Tony39
csendes tag

250-ért a Kelly's full 105-el nagyon megéri. :K És szerintem a vázgeometriája alapján is jobb kezdőknek, mint a linkelt Willier .

(#49292) concret_hp válasza bandus (#49290) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem pl pont kelly's van :D látni azért párat, de mondjuk 3 hetes körökön valóban nem megy 1 csapat sem kellyssel, nem tudom mi lehet az oka. 250ért elég jó vétel :K főleg azt nézve, hogy 300K körül is még inkább tiagra szettel szerelik a gépeket sokszor, ami azért jóval olcsóbb.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49293) Hasaggymeg válasza bandus (#49271) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valahol a kormány alatt,esetleg picit mögötte kellene lásd (vagy ne lásd) az első tengelyt. Tehát ne így,hanem pont ne lásd,vagy kicsit a kormány előtt,a stucni alatt lásd.

(#49276) Napfénysüti...ajánlhatok egyet? Így 100 alatt maradhatsz... :DDD

(#49274) dbala...még az x1-nél is kényelmetlenebb?! :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49294) tacto válasza TayRol (#49289) üzenetére


tacto
aktív tag

Ez a Kelly's ennyiert, ezzel a szettel egesz jonak tünik.
Korabban felmerült: en regebben Shimanot hasznaltam (105, majd Ultegra), most egy hasonlo koru Chorus szettet. Mas, de nem jobb, sem rosszabb nekem. Egyesek szerint ez tartosabb (fekvaltokarok legalabbis).

[ Szerkesztve ]

(#49295) dbala válasza Hasaggymeg (#49293) üzenetére


dbala
tag

Nem volt dolgom x1 nyereggel, de annak hasonlít a formája az én régi nyergeméhez, ezért azt hittem az kényelmes.
De most írtad, hogy az sem az, akkor így nem bánom, hogy mégsem olyan van rajta.

(#49296) tacto


tacto
aktív tag

Bocs, hogy belepof, de kenyelmes üles nincs. Pontosabban, mindenkinek mas. En csak es kizarolag Selle SLR-t hasznalok evek ota, meg utcai gatyaban is messze a "legkenyelmesebb". Sajnos, az alkalmas nyereg megtalalasa penzes ügy, paron atmegy az ember altalaban, mire meglesz

(#49297) repvez válasza Normi™ (#49287) üzenetére


repvez
addikt

Nekem is ilyen lámpám van, igaz kinai sunstorm x2 név alat fut,de elég jó a fénye nappal árnyékos helyen is látni a csóvát.Igaz még este nem próbltam ki ,hogy mit szól a többi közlekedő hozzá.

(#49298) vendingo válasza tacto (#49296) üzenetére


vendingo
veterán

Én 20 ezres limittel kerestem ülést, de egyik se tetszett, végül 5000-ért találtam egyet, ami baromi kényelmes hosszútávon. A gyári nyerget első nap kukáztam, büntetett rendesen.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49299) Because


Because
őstag

országuti vásárlók figyelmébe, hátha találtok megfelelőt: [link]

amúgy az outis kerekek mennyire bírják a padkázást?

(#49300) TayRol válasza Because (#49299) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem innét max ez jöhet szóba...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.