Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) Solad válasza Napfénysüti (#49949) üzenetére


Solad
őstag

Oo szuper, hajrahajra. Most milyen tavokat es szinteket szoktal menni? Kivancsi vagyok mennyire extrem terheles.

Orommel olvasnek majd egy elmenybeszamolot :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#49952) Napfénysüti válasza Solad (#49951) üzenetére

Elég változó: 50-150km-eket szoktam tekerni.
Szintben 1,5 hete mentem egy 58km-est amiben volt 630m. Sajnos túl sokat ezen a téren itt a környéken nem tudok edzeni. Egyelőre igyekszem a technikám csiszolgatni meg a pulzusomat lejjebb vinni hogy jobban bírjam a mászást.

Lehet kapok kölcsön egy kamerát amivel majd a lejtmenetet fel tudom venni. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#49953) Thunderzolee válasza dqdb (#49897) üzenetére

Köszi a részletes választ.

Sejtettem, h már nincs BikePositive, mert kormányt akarok venni, de csak a használtak bukkannak fel. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#49954) Vasinger! válasza Vasinger! (#49842) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos kicsit változott a helyzet, ugyanis itt ahol lakom nincs 14-esnél kisebb fogaskerék hátulra racsnis kivitelben, az Ebike-os csoda darabot meg nem ajánlják egyáltalán, mert baromi vacak. Azon kívül meg nincsen, mert a Shimano nem gyárt ilyet már, ami érthető.

Így két lehetőség maradt: Lecserélem a hajtóműt egy országútira, ami nem biztos hogy beférne a hátsó villa miatt, vagy kicserélem a hátsó kereket egy kazettás aggyal rendelkezőre és akkor arra veszek 14-esnél kisebb 7 sebességes HG41-es fogaskereket.

A nagyobbik baj, hogy egy ilyen fűzött kazettás kerék még a legolcsóbb is 10k körül lenne újonnan, használtan még nem néztem.

A biciklit ugye bárhol otthagynám, így minimális összeget akarok rákölteni, ha ellopják ne legyen nagy kár érte.

Ki mit tanácsol?

(#49955) ivana válasza Vasinger! (#49954) üzenetére


ivana
Ármester

Használtan próbálj szerezni egy régi outi racsnit, talán találsz 7-eset. Vagy vegyél egy használt kereket, olyan 3-4 ezerért egész értelemeset is kapni, kazetta, normális felni. Ez 26-os monti kerék ugye? Annak az értéke használtan nagyon alacsony szóval olcsón lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

(#49956) lsebestyen válasza TayRol (#49950) üzenetére


lsebestyen
addikt

Bringaland-ben mintha lenne!

(#49957) Hasaggymeg válasza TayRol (#49950) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

K2[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49958) TayRol


TayRol
veterán

Köszi a tippeket! K2 most kiesik, annyi időm nem lesz, Bringaland-ba illetve ha valamit még látok út közben benézek.

(#49959) JackFeryll válasza TayRol (#49958) üzenetére


JackFeryll
őstag

Biondo Bike sincs messze a Bringaland-től.
1143 Budapest,
Semsey Andor u. 17.

(#49960) blau24


blau24
tag

Sziasztok! max 110k-ért szeretnék trekking kerékpárt vásárolni. Eddig a Kross Evado 2.0 2015-öt [link] vagy a CTM Bora 1.0 2014-et [link] néztem, ők mennyire lennének jók? Vagy van esetleg jobb ennyi pénzért? Használt is érdekel ha van esetleg valakinek.. Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#49961) Geller72


Geller72
veterán

Hali. Hogyan tudnám mérés nélkül megtudni, hogy a külső gumim kerülete hány mm? Nem a felni pereme, hanem a külső gumi kerülete. Óra beállításhoz kellene, elemcsere után. Távsegítség formájában. Sajna nincs mérőszalagja az illetőnek, de a feliratokat el tudja olvasni. CVT gumi, 26x1.75-ös. Ennyit tudok. :B
Üdv:
G,-
:R

(#49962) tikshow válasza Geller72 (#49961) üzenetére


tikshow
addikt

A4-es vagy valamilyen szabvány formátumú papírral kiméri, vagy átcsönget a szomszédba bociszemekkel, hogy adjanak egy mérőszalagot. Természetesen a papír alapú megoldás nem lesz pontos.

[ Szerkesztve ]

(#49963) Geller72 válasza tikshow (#49962) üzenetére


Geller72
veterán

Régebben, mintha a Conti slickemen szerepelt volna pont a km óra beállítása miatt a kerület mm-ben. Nem lehet, hogy itt is van egy olyan szám a sok közül, ami szóba jöhetne? :U

(#49964) ivana válasza Geller72 (#49961) üzenetére


ivana
Ármester

CST lesz az nem? Ikeában tudsz szerezni papír mérőszalagot, de be is lehet jelölni, 1% belül mindegy az eltérés szerintem +-1cm az semmi.

(#49965) bunddog


bunddog
tag

Féktárcsa tisztítására van valami speckó cucc?

(#49966) Geller72 válasza ivana (#49964) üzenetére


Geller72
veterán

Ha azt nem számítjuk, hogy a legközelebbi IKEA innen 170 km-re van, egészen jó ötletnek tűnik a dolog. :D. De megoldjuk, mert méteres vízmérték előkerült. Onnan már lesz "ernégyzetszerpínk"..:D.
:R
Köszönöm a törődést. Azt hittem, van valami szabvány, vagy egység, ami fel is van tüntetve gumiköpenyeken.
Üdv:
G,-

(#49967) Geller72 válasza bunddog (#49965) üzenetére


Geller72
veterán

Berner/Würth féktárcsa-tisztító. Én előbbit használom minden zsír és olajeltávolításra. (Zsírtalanításra) Bicajnál, motornál és autónál.

[ Szerkesztve ]

(#49968) mrst3ph3n válasza Geller72 (#49966) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

(#49969) Byk01 válasza Geller72 (#49966) üzenetére


Byk01
senior tag

Pontosabb, ha beállítja a kereket az illető úgy, hogy a szelep alul legyen, tesz egy jelölést, eltolja a biciklit addig, amíg megint nem lesz lent a szelep, és leméri a távolságot a jeltől.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#49970) zoli03 válasza Byk01 (#49969) üzenetére


zoli03
őstag

Az meg még pontosabb, ha ráülve méred meg és többször. Tolásnak nem látom sok értelmét, vagy megmérem normálisan, vagy kinézem táblázatból, úgyis annyira minimális az eltérés.

(#49971) Byk01 válasza zoli03 (#49970) üzenetére


Byk01
senior tag

Amennyi eltérés van a tolás meg a ráülés között, annyi simán lehet akkor is, ha 1 barral laposabb a kerék, és nem feltétlenül lövi be mindenki minden tekerés előtt (aki igen, az meg tisztában van a mérési lehetőségekkel is)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#49972) bunddog


bunddog
tag

(#49967) Geller_1972: Köszi.

Más: 2008-as merida trekkingbe bb-un26 monoblokk van alivio hatjással. Új, hozzávaló monoval ez jól működhet egy régebbi 8as sorral és 08 körüli deore xt hátsó váltóval? A fogszám azonos lenne elől természetesen.

szerk.: most látom hogy altus/acera '08 van rajta 48-38-28-al. Így még inkább kérdéses hogy működőképes lenne e a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#49973) zoli03 válasza bunddog (#49972) üzenetére


zoli03
őstag

Hasonló áron megkapod az integráltat is Németországból.

(#49974) Normi™ válasza bunddog (#49972) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem ilyen van,integrált és nagyon király.Plusz hozzá ez

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49975) vendingo válasza Normi™ (#49974) üzenetére


vendingo
veterán

Nagyon jól néz ki ez az alivio kar, szebb mint az SLX :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#49976) Normi™ válasza vendingo (#49975) üzenetére


Normi™
őstag

Élőben is nagyon király.Majd tolok fel pár képet.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49977) fpeter07 válasza VIBO (#49934) üzenetére


fpeter07
veterán

Lehet vele dh-ni, csak a hibákat kevésbé tolerálja a bringa. Az hagyján, ha a hátsó kerék ér földet először, de kezdőként csőröst ugrani is könnyű. Mindkettőhöz volt szerencsém, csak XC bringámnál magasan van a nyereg, így a hátsó rugózás nem olyan jelentős. De ha választani kell, akkor a hátsó kereket érdemes először lerakni. Múltkor az első ért le, és nagyot estem. Azóta próbálom gyakorolni, hogy több ilyet ne hozzak össze.

(#49978) TayRol


TayRol
veterán

No, voltam cipőt nézni, de csak egy boltba, a Bringalandba jutottam el. Sajnos 46-os méretben nagyon kevés típus van raktáron, egy Specialized Comp Road volt, ami nagyon kényelmes volt. Sajnos se Shimanot, se Mavicot nem tudtam próbálni. De az említett Speci csak fehérben volt, így még gondolkozom. 39.990 Ft volt az ára.

(#49979) anorche1


anorche1
őstag

Milyen külföldi (német, vagy más eu) webshopok vannak még a rosebikes.hu és bike-discount.de mellett?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#49980) Normi™ válasza anorche1 (#49979) üzenetére


Normi™
őstag

Bike24.com például,többet sajnos nem ismerek.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49981) Geller72


Geller72
veterán

Köszi mindenkinek. Be lett állítva és mégis elég nagy az eltérés a km-óra által mért táv és a gps tracker app közt. :U 33km-en több mint 1 km a difi..

(#49982) Tomi_Sci válasza anorche1 (#49979) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Wiggle
Kevesebb alkatrész több egybe dolog.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#49983) VIBO válasza fpeter07 (#49977) üzenetére


VIBO
őstag

KÖszi szépen.

Ma rá kerültek az XT hajtókarok meg az új integrált csapágyas monoblokk.
Bowdenek helyükön. Avida BB5-ök helyükön.

Ne tudjátok meg, hogy milyen nehéz volt találnom az első fékhez 203-as P/P adaptert...hihetetlen. 7. boltban kb....

Ülés feljebb, hogy a geo is jobb legyen.

Pár órát szenvedtünk a váltók és a fékek finomhangolásával. Még nem tökéletes. Nem is tudom, be lehet -e állítani tökéletesre vagy csak az álmaimban lehet az :P

De nagyon jó eddig, már most nagyon szeretem. :))

Holnap tolok fel képet, ha érdekel titeket :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#49984) bunddog válasza Normi™ (#49974) üzenetére


bunddog
tag

Jó lenne, no de fekete van e belőle? :)

(#49985) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Úgy nézem, ideje kerítenem egy 52-es vagy 53-as tányért az országútira.. most ami fent van FC-5700-as és 50-es tányér, hát van hogy 50-16 illetve 50-14-el megyek és váltanék feljebb viszont 50-13-at még nem bírom elhajtani. Most 50-34 van fent valamint 12-25, de a következőre variálva: 12-13-14-15-16-17-19-21-23-25, a felső fogaskerekeket alig használom, elgondolkodtam hogy egy 52-34 esetleg 52-39, de mellette megmaradnak a régi tányérak is, hisz alig futottak még 5000km-t. Ötletek illetve ellenvetések? Megfelelő a mostani szerelék is, viszont 8100 forint egy első nagy tányérért nem rossz üzlet újan, vagy mégis?

(#49986) Hasaggymeg válasza vendingo (#49975) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azéééé... :U...az árkülönbséget ne is nézd! ;)

(#49981) Geller_1972...már írogattunk róla,hogy szokásosra fújt első kerékkel,felülve a bringára,valami fal,kerítés mellett gurulsz legalább 3 kerékfordulatot mondjuk szeleptől szelepig,visszaméred és elosztod a fordulatok számával. Amit így mérsz le pontosabb lesz minden másnál.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49987) Napfénysüti válasza anorche1 (#49979) üzenetére

bike-components.de: [link]

Més que un club!

(#49989) szjoci válasza anorche1 (#49979) üzenetére


szjoci
őstag

eu-bikeshop.com-ról már többször rendeltem, bátran ajánlom őket is.

(#49990) Normi™ válasza bunddog (#49984) üzenetére


Normi™
őstag

Trekking verzióban van,de az másképpen néz ki,meg a fogszámot figyeld.[link]

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49991) Geller72 válasza Hasaggymeg (#49986) üzenetére


Geller72
veterán

Az lesz. Köszi.:R.

(#49992) Hasaggymeg válasza Geller72 (#49991) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vigyázz,mert ez akár költséges módszer is tud lenni. Mikor utoljára csináltam otthagytam az öt méteres mérőszalagom a kerítésen. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49993) Geller72 válasza Hasaggymeg (#49992) üzenetére


Geller72
veterán

:DD

(#49994) bunddog válasza Normi™ (#49990) üzenetére


bunddog
tag

Akkor ez jó lehet a régi 48-38-28-as alivio helyére?

(#49995) parkr


parkr
őstag

Jövő héten rajtol a Tour de Hongrie

"az országot körbetekerve" jó lesz az mondjuk a fél országnak is

(#49996) Geller72 válasza parkr (#49995) üzenetére


Geller72
veterán

Alig van bent hegyi szakasz..:(. Csak egy kis Bakony és Északi-Középhegység. Mehetett volna a Mecseknek és onnan a 61-esen ugyanúgy le "kecsó" fele. :U

(#49997) Normi™ válasza bunddog (#49994) üzenetére


Normi™
őstag

Pont olyan kiosztásút váltottam ilyen kiosztásúra,viszont nyolcas rendszerről kilencesre is egy időben,nekem nagyon tetszik,több és szélesebb áttétel.Szóval nekem bejött az a -2fog.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49998) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Pave-nél tud valaki a Ghost tesztbringákról valamit? Elvileg korrekt áron lesznek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#49999) Byk01 válasza parkr (#49995) üzenetére


Byk01
senior tag

Milyen jó lenne, ha működne a honlapjuk is

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#50000) csabi94


csabi94
őstag

Garmin Edge 1000 berendelve bikediscount-ról. :)
Vettem hozzá egy piros szilikon tokot is, hogy védve legyen a csöppség. :D

Van tapasztalatotok, hogy hány nap alatt ér ide a motyó Németországból, ha ma már csomagolták is (DHL-el jön)? :)
Alig várom. :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.