Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) planbmokus válasza r-chee (#10749) üzenetére


planbmokus
senior tag

Teljesen vízálló hátizsák a The North Face-nek van, kék, piros, fekete színben.
100%-ig vízálló, 25 és 35 L-es változata van.
Árban 10-12 ezerért (ha jól emlékszem) láttam a múltkor Veszprémben, a Yeti túraboltban.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#10752) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ma is akartam egy kicsit bringázni. Hallottam fura recsegést, meg csilingelést, de tegnap sem érdekelt. Ma viszont mikor lenéztem, ezt láttam:

Ha nem lenne tiszta: Ez a láncvilla csapágya lenne, és kb fél centire ki van csavarodva belőle a csavar O_O

Apró pici probléma, hogy ehhez a hajtómű lánckerekeit le kell szerelni :O

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10753) Audison


Audison
senior tag

Üdv.

Tudtok olyan külsőt mondani, ami aszfaltra való és 26x2.1-2.2-es méretű? Schwalbe Big Apple-t néztem ki, mert van defektvédő változat is belőle, de érdekelne más alternatíva is. Vagy jobban megéri inkább megvenni külön a szalagot?

(#10754) Packersbay


Packersbay
tag

Zoli133 és pengemetal megkaptam a matricákat. Szerdán vagy csütörtökön tudnám átadni őket,jelezzetek majd. Akinek még kéne az szóljon. VI-VII-VIII-IX-XI-XIII és Budaörsön tudok adni belőle.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#10755) Zola007 válasza planbmokus (#10748) üzenetére


Zola007
veterán

Milyen magas a cimborád?

Anno azért lett véve ez a 19,5"-es is, mert a 17,5 sokkal kisebb volt.

Végül is arra lettem volna kíváncsi, hogy mások ilyen magassággal milyen hosszúságú vázakat használnak, de ahogy nézem _seth_ Meridaja 18-as méretben 590-es effektív hosszal bír.

Nem értem egyébként ekkora cégeknél a francért nem lehet colonként legalább kis darabszámban gyártani pár méretet.
Kellysnél van 15,5 - 17,5 - 19,5 - 21,5, de mondjuk fele-harmada olyan mennyiségben csinálhatnának 18,5 - 20,5 méretben is.

Nem kisebb cég mint a Merida, ahol ellenben találni pl az említett TFS 300-ból 14.5" - 16" - 18" -19"- 20" - 22"- 24" méretben is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10756) Zola007 válasza r-chee (#10749) üzenetére


Zola007
veterán

ebayről tudsz rendelni: "backpack rain cover"
1000 ft körül megvan a dolog.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10757) D.Orion válasza Zola007 (#10755) üzenetére


D.Orion
veterán

Nézd meg a nagyobb OUTI gyártókat. Nevetségesen hézagos a méretválaszték. :( Pedig egy országoutin hatványozottan fontos a jó méretű váz. Egy MTB-n azért nem ülsz száz kilométereket folyamatosan, de még ott is kellemetlen tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#10758) Zola007 válasza D.Orion (#10757) üzenetére


Zola007
veterán

Hát igen, az is egy kész vicc, látom a fórumokban (itt is), hogy mennyit szenvednek vele.
300-500e ft-os gépeknél kompromisszumokat kell kötni, mert akkora difik és pontatlanságok vannak.
itt ecsetelte valaki, hogy az 52-es váz ugyanakkor volt mint a másik modellből az 56-os

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10759) D.Orion válasza Zola007 (#10758) üzenetére


D.Orion
veterán

Az a méretezés már régóta egy faszság, ki ide ki oda hegeszti a felső csövet. Össze-vissza vannak már a vázak ebből a szempontból.

(#10760) Zola007 válasza D.Orion (#10759) üzenetére


Zola007
veterán

Rendben hogy sose volt nagy értelme névleges 18-20, S-M-L, 54-56 méretezésnek, de a valós fizikai méreteken nincs mit variálni, az annyi amennyi
Némelyik gyártó azonban még ezt sem képes pontosan megadni.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10761) dqdb válasza Zola007 (#10760) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyszerű a megoldás: amelyik gyártó nem rakja ki a weboldalára vázméretre lebontva a geometria adatait ilyen részletességgel, azt messzire el kell kerülni.

Nem kisebb cég mint a Merida.
A Kellys sokkal kisebb cég, mint a Merida, az eltérés 2-3 nagyságrendnyi lehet (a Merida értéke 1,8 milliárd USD, világszinten az egyik legnagyobb gyártó, rengeteg márkanéven nyomul, és meglepő, de övé a Specialized 49%-a is).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10762) Zola007 válasza dqdb (#10761) üzenetére


Zola007
veterán

nem világviszonylatra értettem, főleg hogy a kellys csak pár országban van jelen.
magyarhonban szerintem hasonló tételben adhatnak el

ellenben ajánlhatna nekem valaki 80mm-es hosszban 25,4-es befogóval valami normális stucnit 8e ft alatt, mert eddig nem sok sikerrel járt a guglizásom.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10763) 313313 válasza Zola007 (#10762) üzenetére


313313
addikt

Ha már a váznál tartunk, sajnos cserélnem kell a meglévőt repedés miatt. Én güvedt szemekkel nézem az árakat, hogy mit el nem mernek kérni 1,5-2 kg alumíniumért, ami esetenként még ronda is. Illetve 7 éve minimum 4 gyártó 3-4 vázából tudtam szemezgetni, ez mára 1 gyártó 1 váza kb az is számomra nevetséges áron...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#10764) hoffman_ válasza Zola007 (#10762) üzenetére


hoffman_
nagyúr

sok sikert hozzá, én hónapok alatt sem találtam. nekem is kéne :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10765) Zola007 válasza hoffman_ (#10764) üzenetére


Zola007
veterán

gondoltam hogy nem úszom meg kormánycsere nélkül. arra esetleg van ötleted minőségben korrekt áron? (~ egyenes vagy minimális emelés, fekete, 580-600mm hosszban, fűrészelni nem akarok)

a fene egye meg ezt a sok túlméretes sz.rt, 7-8 éve még jó volt a 25,4?
tudom, merevítés, könnyítés, meg újra el lehet adni egy vagonnyi alucsövet, de akkor is idegesítő hogy pénzért nem talál megfelelő alkatrészt az ember egy 2005-s bringához

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10766) hoffman_ válasza Zola007 (#10765) üzenetére


hoffman_
nagyúr

milyen gépre kellene? amúgy nem rossz a túlméret, csak ez a hátránya van ugye. olcsón jó szerintem a ritchey például, kormányban és stucniban is van teljesen jó darabja.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10767) planbmokus válasza Zola007 (#10762) üzenetére


planbmokus
senior tag

#10755-re: 178-180 cm magas lehet, lelkes hobbista, első komolyabb bringája, inkább kényelmesen, mint sportosan ül a bringán.

#10762-re: próbálj keresni a környéketeken valahol beragadt BTS stucnikat, itt felénk 4-5-6 ezerért szórják ki őket, egy-két boltban egész nagy méretválaszték is van...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#10768) Zola007 válasza hoffman_ (#10766) üzenetére


Zola007
veterán

most is egy Ritchey Comp kormány (25,4mm, 580mm) és egy Pro kormányszár (120mm, 6°) van benne.
1 1/8-ados nyakhoz.

downgradelni nem akarok, Comp 31,8 kormány még lenne 4e körül, de kormányszárat nem nagyon gyárt 90mm alatt Mr Ritchey. Amit igen, az vagy nem beszerezhető vagy >12e ft.

nekem meg úgy 7-8e ft-nál húzódik az a határ amit még egy 10 centis aludarabért hajlandó vagyok kiadni, még ha saját kezűleg is gravírozta bele a Feszty körképet.

(#10767) planbmokus: már néztem itt Debrecenben több helyen is, a Gyöngyben épp akkor ragasztgatta a srác az akciós címkéket a BTS-ekre (9400 ról volt leárazva 5500-ra a HC elite, néztem is nagyot), de nincs ami nekem kellene.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10769) fpeter07


fpeter07
veterán

Tudja valaki hol tudnám újranézni a világbajnokságot? Nyelv nem számít.

(#10770) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Esetleg ismeri valaki ezt? Lehet látni vele valamit,vagy csak láthatóságra jó?(nejemnek kellene,tetszik neki mert fehér :U ) Köszi.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10771) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Lehet kapni 26x1 3/8-os felnire szalagot venni? Mindenhol csak 26-ost látok, vagy outira valót. Persze hozom a szokásos formámat, mikor szakítom el? Vasárnap délután :W

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#10772) D.Orion válasza Hasaggymeg (#10770) üzenetére


D.Orion
veterán

Sigma oldalán "Safety lights" kategóriában van, így szerintem csak látszódni fogsz vele. Persze azért minimális fényt biztosíthat. Városi lassú(20km/h) guruláshoz elég lehet, közvilágítás úgy is van.

(#10773) dqdb válasza Zola007 (#10762) üzenetére


dqdb
nagyúr

nem világviszonylatra értettem, főleg hogy a kellys csak pár országban van jelen.
magyarhonban szerintem hasonló tételben adhatnak el

Ha a tömeggyártó Meridának az egész világon (kivéve USA) értékesítve nem éri meg 14"-24" között inchenként vázat gyártani, mert drága annyiféle vázméretet és előtte csőméretet készletezni, akkor a csak pár európai országban ismertebb gyártónak számító, némileg alacsonyabb árral hódítani próbáló Kellysnek sem éri meg (sőt, sok vázánál háromféle méret létezik csak). Velük ellentétben például a Kona lefedi inchenként a legkeresettebb méreteket (16-17-18-19-20) hobbi XC hardtail kategóriában is, cserébe drágább az előző kettőnél (és a legolcsóbb Lana'i modellből a páratlan méretek nála is hiányoznak már). Ez van sajnos, ha tehetnék, a gyártók egyetlen vázmérettel operálnának, mert az lenne nekik a legolcsóbb.

313313: most álljál neki az aprón nézelődni, hamarosan tömegével jelennek meg emészthetőbb áron az új, de szétbontott bringákból származó vázak az elméleti listaár alatt jóval, sokszor a feléért.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10774) Zola007 válasza dqdb (#10773) üzenetére


Zola007
veterán

Épp a Meridára írtam, hogy nem gyártják inchenként is a legkelendőbbeket.

Persze hogy kapitalizmus van és nem kívánságműsor, de van pár sikerszériája minden cégnek, amiből valószínűleg gazdaságilag is megérné részletesebb repertoárt tartani.

A középkategóriától meg végképp, mint említettem, ha más nem: --> Legyártani egy adagot (pár száz db), félrerakni mint üres vázat és ha érkezik megrendelés rá akkor összepakolják a gyárban vagy importőrnél a típusra jellemző alkatrészekkel és mindenki boldog.
A csővágó és hegesztőgépnek meg oly mindegy milyen méreteket ír be a kezelő.

Szerintem ennyi bőven beleférne, ha esetleg rajtuk marad - amit nem tartok valószínűnek az átlagméretből - akkor pediglen ki lehet szórni szezonvégi akcióban és még úgy is bekerülési költség felett vannak.

Azért ez a típus nem a legolcsóbb és leggagyibb kategóriában futott annak idején.
Azonban más Kellys típusokra is írták a fórumokon, testbike-n hogy 17,5 kicsi, 19,5 nagy, tehát 18,5-et a vevők jó része vett volna.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10775) HollyBoni válasza fpeter07 (#10769) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Dél-afrikára gondolsz, egyátalán DH? :))

(#10776) Hasaggymeg válasza D.Orion (#10772) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott már én is felkerestem,nem is várok sokat tőle,csak reméltem van valakinek személyesebb tapasztalata vele és nem a vásárlás után osztja majd meg velem. :U ...amúgy köszi!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10777) zoli03


zoli03
őstag

Fixin mennyire szabályos a KRESZ szerint, ha csak elöl van fék? Beleköthet a rendőr?

(#10778) lsebestyen válasza zoli03 (#10777) üzenetére


lsebestyen
addikt

Bele, mert két fék kell. Megmondod h kontrás, hátha elhiszi :DDD

(#10779) TESCO-Zsömle válasza zoli03 (#10777) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Miért van fixin elől fék? ;] :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10780) zoli03 válasza lsebestyen (#10778) üzenetére


zoli03
őstag

Tudom, hogy kettő fék kell, de végülis a hátsó kereket is tudom fékezni.

#10779 TESCO-Zsömle: hát az enyémen mindig lesz :) .

[ Szerkesztve ]

(#10781) superecneB válasza zoli03 (#10780) üzenetére


superecneB
őstag

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet
A kerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek
116. §
(1) A kerékpárt fel kell szerelni
b) két, egymástól függetlenül működtethető fékszerkezettel, melyek közül az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat

A szabály konkrétan nem határozza meg hogy milyen féked legyen. Lényeg, hogy az első és a hátsó kerekeket egymástól függetlenül tudd fékezni.

(#10782) fpeter07 válasza HollyBoni (#10775) üzenetére


fpeter07
veterán

Ja igen. A mai országúti versenyre gondoltam.

(#10783) albert8 válasza zoli03 (#10780) üzenetére


albert8
addikt

Meg kell mondani neki, hogy a másik az a lábfék. :D ;]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10784) Tüzi válasza 313313 (#10763) üzenetére

hol laksz?
ja, kecskemét. ok.

más:
van pár eladó alkatrészem költözés miatt.
két duplafalú B+ tárcsafékes felni, egy magura gustavm fékszett (+1 betéttel, 3-4 tárcsával (160-202-223)), komlett hajtás-váltás (8seb) stx rc, meg egy syncros nyeregcső.
asszem ennyi.
ha valakit érdekel valami, küldjön üzit, köszi.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10785) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali! Bicikli pumpát akarok venni, de nem tudom ez a kicsi hordozhatók jók-e

vagy

és a tegnapi Tour de Tardos -i 48 Km es táv...[link]

(#10786) Tomi_Sci válasza Jarod1 (#10785) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A felső képen lévő a 700 Ft-os Lidl-s pumpa :D 1,5 bar felett lenyomta a dugattyút. Összeragasztottam, azóta megy 3 is. Városi bringán a rajtahgyós pumpám.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#10787) deicide válasza Jarod1 (#10785) üzenetére


deicide
veterán

Uhh, úgy látom, bringával terepen elég kemény haladni a tracket elnézve. A szombati futásom hasonló átlagú volt (10.15km/h), 42km 800m szinttel. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10788) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Tegnap egész nap bringáztam a 27,5-ös csodával. :) Nagyon fájó szívvel adom vissza, eszméletlenül tetszett. Szerintem van jövője a 27,5-nek. Ez a bringa 13 kiló körül van, 150mm rugóút, olyan mint egy kis DH bringa. Egyszerűen meg lehet vele vadulni lefelé, azon kaptam magam, hogy úgy megyek lefelé mint egy őrült. :)
Teljesen jól lehet irányítani. Nem lomha, emelkedőkön is nagyon faszán lehet vele menni. Egyetlen hátrányát tapasztaltam a 26-os hoz képest, hogy kicsit nehezebben gyorsítható. A következő bringám egészen biztos, hogy 27,5-ös lesz. Az xfusion villa is nagyon jól vizsgázott, nem kedveltem az xfusion telókat, de ez nagyon finoman mozgott.
Csináltam még pár képet:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10789) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok! Agyváltós (Alfine) fitness-géphez tudnátok ajánlani jó minőségű láncot? Úgy tűnik, a Sram PC-7 2500 km után megnyúlt. Nem hittem a szememnek, amikor tegnap leesett a láncom. :((( Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#10790) Bandus99 válasza Runner_fxr (#10788) üzenetére


Bandus99
őstag

Engem a lampa erdekelne amit latok ezen a kerekparon. Tudsz mutatni valami linket hozza?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10791) kk831228 válasza Runner_fxr (#10788) üzenetére


kk831228
addikt

Milyen magas vagy??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10792) D.Orion válasza Bandus99 (#10790) üzenetére


D.Orion
veterán

Szerintem valamelyik klasszikusan kedvelt Magicshine lesz. 808 vagy 808E

(#10793) dqdb válasza Bandus99 (#10790) üzenetére


dqdb
nagyúr

Magicshine MJ-808, MJ-808E vagy valamelyik klónja.

kk831228: igen, a váz kicsinek tűnik, de a 26"-os XC vázakhoz szokott szemeket a 27,5"-es kerekek miatt helyből optikai csalódás éri, szóval máris nem olyan kicsi. Mivel Runner_fxr végig a lefelét emelte ki, lejtőorientált bringáknál amúgy is az XC-hez képest kisebb szokott lenni vázméret adott magassághoz, így én M-es méretet tippelnék.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10794) fpeter07 válasza Runner_fxr (#10788) üzenetére


fpeter07
veterán

Milyen széles kormány volt rajta?

szerk: VB 8 órában: [link]. Tömör gyöny... eső.

[ Szerkesztve ]

(#10795) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ha esetleg érdekel vkit: 24 órás MTB verseny

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10796) fidig


fidig
tag

Sziasztok!
Valaki linkelt múltkor egy osztrák oldalt, használt bringákról. Sajna nem találom. Valakinek, ha megvan, linkelje.
Annyit tudok, hogy az illető ott vett jó áron egy outit.
Köszi a segítséget!

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#10797) rétisün válasza fidig (#10796) üzenetére


rétisün
veterán

erre gondolsz?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10798) fidig válasza rétisün (#10797) üzenetére


fidig
tag

Köszi, igen, erre gondoltam :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#10799) ---Lasali--- válasza Tomi_Sci (#10675) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én fújtam már foltozott belsőbe 10 bart is, ugyan úgy bírja mint az új. Persze jól kell foltozni, meg nem kínai szemetet kell megfoltozni ami nem vulkanizálódik.
0. Szakadást nem foltozunk (maximum ha olyan kicsi mint egy luk) csak szúrt lukat.
1. Tip-top ot kell használni, az működik.
2. Be kell jelölni jó nagy X -el hogy hol a luk hogy pont a közepére rakd a foltot.
3. Szépen fel kell csiszolni a gumit a luk körül folt nagyságban, úgy hogy porózus felületet kapjunk, zsír mentes kézzel *
4. Vastagon egyenletesen rákenni a tip top vulkanizálót a folnál nagyobb körben, és várni pontosan 5 percet.
5. Rányomod a foltot szépen hogy a közepére essen a luk, erőssen rányomkodod, finoman lehúzod róla a fóliát úgy hogy ne jöjjön fel a folt széle, behintőporozod hogy ne ragadjon hozzá a külsőhöz. *
* se a folt belső oldalához, se a felcsiszolt gumihoz nem érünk hozzá kézzel mert akkor semmit nem ért a művelet.
Eredmény: Ha nem egy kínai szemetet foltoztunk meg, ami köszönő viszonyba sincs a gumi alapanyaggal, akkor ugyan olyan erős belsőt kapunk mint az új.

[ Szerkesztve ]

(#10800) rii válasza ---Lasali--- (#10799) üzenetére


rii
nagyúr

az "X" meg az "5 perc" meg a "hintőpor" eddig nekem kimaradt .-)
de köszönöm énis az instrukciókat .-)

mivel lehet X-et jelölni? alkoholos filccel?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.