Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) ---Lasali--- válasza Solad (#11647) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Sokat számít. 172.5 nekem pont jó országútin, szépen tudok vele pörgetni, hosszasan, nem esik szét sok km múlva se a technikám, és van nyomatékom is. 170 essel úgy érzem hogy üresbe forog a lábam, tolom neki de nem megy, mintha húznám a féket, pörgetni meg úgy pörgök mint a veszedelem, egyáltalán nem okoz problémát a pörgetés és a körkörös hajtás de mégse megy a bicikli annyira. 175 össel sokkal nagyobb nyomatékot érzek mint a 172.5 el, erősebben tudok megindulni, terepen is hirtelen kis emelkedőkre kis tempóval is rá tudok indulni stb, de nem tudok annyira pörgetni, a körkörös hajtásom is érezhetően gyengébb, és sokkal fárasztóbb is jó technikával haladnom. Ezért használom országútin 172.5 öst, MTB-n on pedig 175 öst. Én kb 181 magas vagyok, és 44 es a lábam.

(#11649) Zola007
Ezt én is néztem ma a Lidl be, nagyon jónak néz ki, ugrótérd szindrómára nézegettem annó, 8 ezer alatt nem volt, ez meg elvileg arra is jó, és 3 ezer, minőséginek is néz ki. Amúgy hogy ez érjen is valamit, ahhoz elég szorosnak kell lennie, persze nem úgy hogy elszorítson meg fájjon stb, szerintem ki kell hogy cseréljék, főleg ha időbe visszaviszed (3 napon belül).

[ Szerkesztve ]

(#11652) Zola007 válasza Solad (#11647) üzenetére


Zola007
veterán

azért olyan nagyon sokat nem
mondjuk egy 100nm-es tengelymenti forgatónyomatékhoz 170-es karon ki kell fejteni 588nm-t, 172,5-en meg 580-at.
Inkább kényelmi szempontból fontos, mert a leírt körnél a difi már 5mm és az többet számít, főleg rövidebb láb embereknél.

A 70-80-as években egy 170-es hajtókar még a versenyzők között is hosszúnak számított, manapság meg már a legkisebb vázakat is ilyennel szerelik.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11653) -=RelakS=- válasza Zola007 (#11649) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

passz...

L/XL a mérete. Kicsit szoros, de nem pöndörödik le a lábamról, és el sem szorítja.
Viszont ezek szerint még jó, hogy a lidlist visszatettem :D

Amúgy nem lehetne, hogy nm (nanométer) helyett Nm-et (Newtonméter) írjál? :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11654) Solad válasza planbmokus (#11648) üzenetére


Solad
őstag

Köszönöm szépen, eddig nekem is oké, de abba belegondoltál, hogy itt az erőkar ~1,5%-ot rövidül? :)

Nem elméleti, sokkal inkább gyakorlati tapasztalatra voltam kiváncsi:)

Szakbarbár, ---Lasali---, Zola007: Köszi Mint mondottam elég rövid lábú vagyok, 172 magassághoz 76 centi belső lábhossz társul. Meglátjuk milyen lesz, ha kényelmetlen, akkor marad a mostani hajtókar, csak a lánctányérok kerüülnek át az újról

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#11655) Zola007 válasza ---Lasali--- (#11651) üzenetére


Zola007
veterán

Pont akkor utaztam el, bár kibontva még nem volt, így szerintem kicserélik.
Határeset egyébként, ki kellene próbálni az XL-est is.
Lehet hogy az meg nagy lenne, ez mindig lutri egyébként, 4 mérettel nem lehet lefedni sokmillió féle vádli-térd-comb kombinációt.

(#11654) Solad: attól is függ milyen pedált használsz, teljesen más lesz a végeredmény spd-vel és hagyományos pedállal is, előbbin jobban megérzed, mert fix ponton taposod, a simánál úgyis mászkál valamennyit.

(#11653) -=RelakS=- : de lehetne, csak fórumozás közben még csinálok három féle dolgot, így erre nem figyeltem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11656) Szakbarbár válasza Solad (#11654) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem még rövidebb, szintén 172 cm magassághoz 74 cm.

Ma poénból kipróbáltam az egylábas SPD hajtást, sikerült majdnem 30-at kihajtanom a jobb lábammal, a ballal csak 27 ment :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11657) -=RelakS=- válasza Zola007 (#11655) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Be2ze9 iTt 5ikeru:lt 0daf1gyeln3d a ki3|\/|ele'5ekre ;)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11658) Toomy válasza deicide (#11599) üzenetére


Toomy
senior tag

Konkrétan hétfőn fog átfordulni a 24 ezres idei számláló. :) Csak úgy zabálom a gumikat, vagyis 2 havonta csere.

(#11657) -=RelakS=- - kicsit nehézkes ezt most elolvasni. :)

[ Szerkesztve ]

(#11659) Zola007 válasza Toomy (#11658) üzenetére


Zola007
veterán

Te versenyzel is vagy csak messze van a kocsma? :DDD

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11660) -=RelakS=- válasza Toomy (#11658) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

köhh... he?! 24 ezer kilométer? Bringába? Egy év alatt? Én a kocsit nem rámolom meg ennyire

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11661) Szakbarbár válasza Zola007 (#11659) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Lehet hogy a melóhelyén a benzinpénzt a bringa után is fizetik :DDD

Toomy, egyébként lassan megtanulhatnál aludni is a biciklin, akkor többet mehetnél :R Nekem jó ha a 4000 km meglesz idén.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11662) D.Orion válasza -=RelakS=- (#11657) üzenetére


D.Orion
veterán

1337. Egyszerű, mint az 10.

Aki nem érti miért írtam a tízes szám elé "az" névelőt, annak segítek, hogy az nem 10, hanem 1. ;]

(#11663) rétisün válasza Toomy (#11658) üzenetére


rétisün
veterán

nekem meg a 37.000, csak nekem 2010 március 29 óta :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11664) csabi94


csabi94
őstag

8000 km-nél járok idén kb.... :B :D :(

(#11665) fpeter07 válasza csabi94 (#11664) üzenetére


fpeter07
veterán

Megtippelni sem merem. A Caprine-on van km óra, az 1200 körül jár. Montit gyakrabban használtam, de a km órát levettem, miután beleállt a hasamba. Ha meglesz a 3000 akkor büszke leszek magamra. :D

(#11658) Toomy: q3cl19 ^ l337 46{-7 1llIx 4l4q 571|\|73|\| 15|\/|3|2|\|1.

[ Szerkesztve ]

(#11666) Solad


Solad
őstag

[link]

Csak számomra tűnik parasztvakításnak, vagy lehetséges ilyen?

Egyedi kezelésnek köszönhetően kisebb a használat során fellépő súrlódás és zaj, emellett nincs szükség kenőanyag használatára.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#11667) Szakbarbár válasza fpeter07 (#11665) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

(: qqoɾ lɐʞʞos zǝ ɯǝʇuıɹǝzs ǝp ˙ʇǝɥǝl sáɹíɹöʞüʇ ıɯɐlɐʌ ɯolopuoƃ 'ıuzǝɯlǝʇɹé ɯɐʇpnʇ ɯǝs ué ƃéɯ ʇsáɹí zɐ ʇzǝ

De szerintem folytassuk olvashatóan.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11668) ---Lasali--- válasza Solad (#11666) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Abszolút baromságnak tűnik. Nem igényel kenést. :DDD

(#11669) Solad válasza ---Lasali--- (#11668) üzenetére


Solad
őstag

Vannak olyan anyagok, amik nem vagy, kevésbé igényelnek (persze felhasználástól függően). Pl. a kerámiacsapágyakba én sem teszek kenőanyagot a korimban, de egy bringaláncnál nem annyira tartom elképzelhetőnek az olyan bevonat létrehozását ami ezt lehetővé teszi. De az is igaz, hogy láttunk már karón varjút, szóval a fene tudja :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#11670) Zola007 válasza deicide (#11641) üzenetére


Zola007
veterán

Nézegettem a fitness bringa kínálatot, hát nem sok választásom van.
Vagy átalakítok egy országútit, de az lutri, méricskélés, utánajárás és plusz költség.
vagy veszek egy fitness bringát abból a kb 3 típusból (Kelly Physio, Merida Speeder, KTM Strada) ami minőségileg esetleg szóba jöhet.

Speeder lesz ennek a vége, én már tudom. Érzem a szagáról :) Csak még a pénztárcám nem tudja

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11671) deicide válasza Zola007 (#11670) üzenetére


deicide
veterán

Mondanám, hogy ha a velencei-tó felé jársz, akkor egy próbára szívesen látlak, de Debrecen nem a szomszédban van, kicsi az esélye.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11672) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Erre valaki? :F

(#11666) Solad...talán ha nem veszed ki a csomagolásból. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11673) planbmokus válasza Solad (#11654) üzenetére


planbmokus
senior tag

172 magassághoz 172,5-ös kar? Szerintem rövid.
Fourcrossra/dh-ra 175-öt használtam anno, egy rövid ideig 180-asat.
Most marathon/xc (29errel) szintén 180-asat...
Tavaly országútin is 180-assal mentem..

Én 175 centi vagyok vagyok...

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#11674) Syd69 válasza Zola007 (#11670) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nézegess a Bikecafé-nál. Én láttam ezt a BIEMMEX-et elég jónak tűnt. Most elég akciós

Alma

(#11675) Zola007 válasza Hasaggymeg (#11672) üzenetére


Zola007
veterán

Colnago vázról van szó?
akkor szép expedíció lesz az a 28-as nyeregcső

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11676) Zola007 válasza Syd69 (#11674) üzenetére


Zola007
veterán

Köszi, de ez nem túl bíztató: [link]

(#11673) planbmokus: nyakigláb lehetsz vagy átlag felett bírja a térded (egyelőre), de 180-ast azért elég rendesen 185 vagy feletti magassághoz szoktak használni. Nekem 170-es van gyárilag a 19,5-es vázra, 175 talán jobb lenne, de 183 centi is vagyok hozzá 85-s átlépővel.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11677) Hasaggymeg válasza Zola007 (#11675) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem Colonago,de úgy tűnik 10+ évvel ezelőtt a Schwinn valamiért kedvelte őket,mert Schwinn Csepel Adrenalin sp-m hajtóműcsapágya is az volt (ami a kisebb baj) és a nyeregcsövem is 28-as.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11678) Zola007 válasza Hasaggymeg (#11677) üzenetére


Zola007
veterán

az ott egy villanyak-magasítás?
milyen magas vagy egyébként?

tuti a 28-as, nem 28,6?
decathlonban láttam azt hiszem 28-as nyeregcsövet, de nem mernék rá megesküdni

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11679) Hasaggymeg válasza Zola007 (#11678) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen az villanyak magasító.187cm vagyok.A 20,5" vázzal,ezzel a beállítással a tavaly nyaki gerincsérvem lett,így muszáj volt megemelnem.
Ami a nyeregcsövet illeti biztos 28-as,írja is rajta és meg is mértem. :( ...viszont te vagy a dal a halpiacon! :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11680) Zola007 válasza Hasaggymeg (#11679) üzenetére


Zola007
veterán

reméljük tényleg jó lesz bele :C
doki mit mondott, bringázás miatt lett gerincsérved vagy csak rátett egy lapáttal?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11681) ---Lasali--- válasza Zola007 (#11680) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Bicikli miatt történt minden! Fel se üljön rá soha többet, mert meg fog HALNI!
Nekem azt mondták az ortopéd rendelésen 18 éves koromba, hogy ne biciklizzek, mert a gerincem annyira rossz, hogy nem tudok majd vele semmit se csinálni.. Na utána versenyeztem 4 évig.. majd még eltelt 2-3 év hobbistaként és még mindig itt vagyok, és nem fáj annyit a hátam mint azoknak, akiknek teljesen normális a gerince.
Mondjuk ez a TV shopos "szar" sokat segített, mert felüléseket nem csinálhattam: AbSwing
Egyik szezonra felkészítő edzés tervbe betettem ezt a gépet, minden nap nyomtam vele kétszer, végén már 2x150 ment a legnehezebb fokozatba, de ott már vicsorítasz és folyik rólad a víz, nem vigyorogsz mint a tv reklámban.. Előtte 40km után már olyan volt a hátam, mintha lefagyasztották volna, nagyon fájt, és a kormány magasságától nem függött, miután a géppel megerősítettem a hát és has izmaimat, 10 centivel lejjebb levő kormánnyal 200km as tour de pelson sem fájt a hátam.

[ Szerkesztve ]

(#11682) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

A patentpedálok története: [link]
Nagyon érdekes például a fém Look Delta stopli, kipróbálnám. Biztos nem lehet könnyű, de tuti gadaságosabb mint a műanyag.
Illetve az, hogy az SPD alapvetően országúti felhasználásra készült.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#11683) Packersbay


Packersbay
tag

Akit érdekel még matrica nyugodtan írjon,mivel maradt nálam még egy jó pár

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#11684) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Hol lehet beszerezni 700x28-35 (27x1 1/8x1 1/4) méretű külsőt? Belső van a neten, külsőt ellenben nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#11685) D.Orion válasza Hauptmann (#11684) üzenetére


D.Orion
veterán

Neten pl. ebike.hu vagy bármelyik nagyobb webshop. Helyi boltba pedig ha bemész és elmondod melyik márkából melyik típust nézted ki ebben a méretben, akkor kérésre biztos méghozzák 10% kisker haszonnal.

(#11686) Toomy válasza Zola007 (#11659) üzenetére


Toomy
senior tag

Másfél év alatt sikerült felszívnom magam. Tavaly április óta ma fordult át a 45 ezer.
Amúgy néha elugrom versenyekre is a száguldozás miatt. ;)
A 24 órázásra jó ha minél több km. van a lábamba.
Talán jövőre lecsillapodok egy kicsit. Bár tavaly is ezt mondtam. :)

(#11673) planbmokus . Én 173 vagyok és a 39/53 -as hajtókarhoz nekem a 172,5 ös a kényelmes. kipróbáltam a 34/50 -es hajtást 175 -ös karral, aminek majdnem többszöri zakózás lett a következménye. Ugyanis hozzászoktam hogy mennyire dönthetek kanyarokban tekeréssel együtt. De persze ez csak a beidegződés miatt volt. De akkor sem vált be a 175, mert én igen pörgősen megyek. De kinek a pap kinek a papné. :)

[ Szerkesztve ]

(#11687) Toomy válasza Szakbarbár (#11661) üzenetére


Toomy
senior tag

Igen fizetik. Vagyis kiveszem a bal zsebemből és beteszem a jobb zsebembe. Amúgy jó pár százezret megspóroltam a másfél év alatt. Igaz abból megy azért a bringára is és a kajáról már nem is beszélve...
De most amit megspóroltam azt el is fogom költeni végre egy jó kis bringára. A 10 éves MERIDA 903 megmarad edzőtársnak.
Amúgy csak ezért tudok ennyit menni, mert én vagyok a góré és a beosztott is egyben. :K

(#11688) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Augusztus óta "félve írom" 1000 Km-t tekertem, de ez lehet több, mint 45 évem alatt megtett Km összesen:))

Ma, mikor elindultam 17C fok volt, hosszúnadrágot vettem fel, ALDI-sat.Sokkal kényelmetlenebb mint a rövidnadrág, mert nem jó helyen van a betétje. Nagyon előre varrták. Legközelebb csak kantárost fogok venni, valamilyen nagyobb márkát. Felcsúszik, meg el is fordul a lábamon. Jobbra számítottam.
Nektek bevált?

(#11689) csabi94 válasza DjKoxi (#11688) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem is az összes Aldis gatyának nagyon elől van a betétje... Nem kényelmetlen, mert én elvagyok betét nélkül is, megszoktam, meg jók a nyergeim, de zavar, hogy ha már van, mért nem a seggem alatt van???

(#11690) Zola007 válasza ---Lasali--- (#11681) üzenetére


Zola007
veterán

Nem úgy értettem, Teee! :N
egyébként az hogy neked pozitív tapasztalatod van a dologgal, nem jelenti azt hogy ezentúl a nyaki sérvet - (ami egyébként fiatalok között gyakori és a ropogó, elgémberedő nyak igen jó előjele) - ezentúl 200km-es bringaversennyel kellene kúraszerűen kezelni

Az hogy a törzs és nyakizmok edzettsége nagyon sokat számít a csontos váz kisegítése szempontjából, megint teljesen más lapra tartozik. Vannak ennek értékelésére kiváló gyógytornász tesztek, értelmes orvos felméreti a beteg fizikális állapotát mielőtt szikéhez nyúl.
A 30 év feletti, fizikai munkát vagy súlyemelő/saját súlyos sportot nem végző emberek nagy része olyannyira edzetlen (itt most nem a kollégáról beszélek), hogy egy könyöktámaszt vagy fekvőtámasz állást nem tud 1-2 percig kitartani, arról már ne is beszéljük hogy az alsó háti sérvek klasszikus oka az "én csak kinyújtott karral felemeltem a gyereket vagy odébbraktam a mikrót" panaszokhoz köthető.

(#11688) DjKoxi: én 2 melegítőnadrágot vettem ma fel, "kínaisat". na az volt baromi kényelmetlen :O

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11691) rétisün válasza Toomy (#11687) üzenetére


rétisün
veterán

elengeded magad bringázni munkaidőben? :))

nekem is ilyen főnök kéne, sajnos az én melómban (nem a szakmámban, mert a tanult szakmám nem ez) elég nehezen lennék én a főnököm, több 10 milliós beruházást igényelne maszeknak állni :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11692) Toomy válasza rétisün (#11691) üzenetére


Toomy
senior tag

Ja megkérdezem magamtól, hogy mehetek e és sosem kapok nemleges választ. Enyhe skizo beütése van a dolognak. Beruházni nekem is be kellene, de akkor biztos hogy nem tudnék ilyen sokat tekeregni, mert hatványozódna a meló. Az igazság az hogy nincsenek nagy igényeim, mint pl. több millás autóm legyen, vagy medencés házam/nyaralóm. Az igazi örömöt egyenlőre a bringázás nyújtja és a vele járó szabadság érzet, hogy önerőből akárhova el tudok jutni, csak idő kérdése. :)

(#11693) Hasaggymeg válasza Zola007 (#11680) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tűnik valami profinak így 1előre nem veszem meg az egész nyeregszárat.Mindenképp fekete kellene és külön adapter 26-ról 28-ra nincs,hogy mondjuk egy jobb fekete 26-ossal beleszereljem...úgy hogy adok még1 esélyt neki,szépen megreszelem mind2t.,nyeregpálcát ill.a nyeregrögzítő 2 részét,hátha mégis megfogja valahogy.
A nyakam az összetettebb dolog.Rossz tartás,rossz párna,sok számítógépezés,túlzottan előrehajolt üléspozícióban letekert ~5000km és egy guggolásból,felegyenesedés közben kapott erős ütés a vállamra 1ütt váltotta ki ezt a valszeg. lappangó nyaki gondot...tehát inkább csak rátett egy lapáttal,viszont intő előjel lehet mindenkinek aki évente többször úgymond "beállt" nyakkal ébred.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11694) Zola007 válasza Hasaggymeg (#11693) üzenetére


Zola007
veterán

én nem reszelgetném a helyedben, mert nem lesz egyenletes

ha már sufnituning, akkor vennék egy 25,4-es nyeregcsövet és körbehajtanám 0,7-es hengerelt alu lemezzel.
Közé egy leheletnyi fém-ragasztó (bringától szigorúan távol rákenve) és ha jól adagoltad a ragasztót, akkor lesz belőle egy ~ 28,2-es csöved, amit már be kell fogadjon a 28-as vázcső is.
ha mégsem, ebből büntetlenül lehet csiszolgatni, az eredeti anyagot nem vékonyítod el vele.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11695) Szakbarbár válasza DjKoxi (#11688) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem eddig teljesen megfelelt, rövid távon kényelmesebb mint a betétes rövidnadrág. De nálam a nyereg sem az igazi, meg a bicikli sem. 5 fokig elég a nadrág és gumis térdmelegítő, felülre pedig a kabát meg egy hosszú ujjú póló.

Toomy, én azt figyeltem meg magamon, ha biciklivel megyek túrázni, akkor sokkal többet költök mintha motorral mennék. Ugye akkor kell kaja, víz, nyáron jólesik egy kis fagyi, stb. Motorral meg hamar otthon vagyok, így nem szoktam megállni szinte sehol. Szóval nekem a biciklizés drágább mint a motor :D

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11696) borix válasza Zola007 (#11670) üzenetére


borix
őstag

Fitness bringa a cross trekkinghez áll közelebb mint az outihoz.Cross trekkingbe teszel egy merev alu vagy carbon villát 28-32 külsővel és ott a fitness.

[ Szerkesztve ]

(#11697) D.Orion válasza borix (#11696) üzenetére


D.Orion
veterán

Nekem azért rémlik valami olyasmi is, hogy mintha a fitness gépen nagyobb tányérok lennének elől és kisebb koszorú hátul, mint egy cross gépen. A váltás is outi szériából való tipusnevekkel ékeskedik. A hajtókar mérete is nagyobb, a vázgeo is laposabb. Így ébredés után hírtelen csak ennyi jutott eszembe.

Ha valamiben nem vagy elég tájékozott, akkor ne szólj hozzá, csak figyelj/olvass/tanulj. Több mint egy éve járok a topikba és nagyon sok ragadt rám, de még mindig full noob vagyok egy hozzáértőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#11698) D.Orion


D.Orion
veterán

Ferrari kerékpárt valaki? Fene se gondolná, hogy ilyen is pont nálunk van.

(#11699) fidig válasza Szakbarbár (#11695) üzenetére


fidig
tag

És mennyi üzemanyagot használ a moci? :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#11700) borix válasza D.Orion (#11697) üzenetére


borix
őstag

Fitness bringa váz geometriája alacsonyabban van a tekingethet képest és az első kerék is közelebb esik a lábad felé.
Bizonyos részben igazad van de a tányérok koszorúk a leg kisebb lényeges dolog azt tesznek rá amit akarnak vegyítik is rendesen.
Van pl: a tárcsafékes,patkófékes változat 48 hajtómű 32-35 külsők 12-13kg csomagtartó és sárvédő felfogatási lehetőséggel
Az outis változatra nem teszel csomagtartót 32-35 külső sem hiszem,hogy belemenne.
Attól függ téged melyik változata érdekel jobban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.