Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) RootRulez válasza D.Orion (#11749) üzenetére


RootRulez
félisten

Ööö, melyikből van 2010-es verziód? :U

Mod: meglett... Az újabb 500-as Gepidákon már tárcsafék van... :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11752) lorcsi válasza RootRulez (#11733) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem ennek a feléből tudsz olyan bicajt venni, ami a debreceni sík terepre bőven elég..
és abban idővel, ha már megszokod a gépet, tudsz majd 1-2 alkatrészt ízlésed szerint cserélni is

vagy egy megbecsültebb használt..pl. a crazybike-tól
bár meme rég nem járt már erre, enyni munkájuk van?
valaki jár hozzá rendszeresen ?

lecsokolbi:
tolhatsz máskor is iylen videókat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11753) D.Orion válasza RootRulez (#11751) üzenetére


D.Orion
veterán

Tudom, hogy azok már tárcsásak, kérdés, hogy kell-e egyáltalán. 160at biztos nem ér meg, úgy mondom ezt, hogy Gepida fan vagyok.

(#11754) D.Orion


D.Orion
veterán

Találtam egy-két szép MTB vételt megint. 1
2
3
4

Egyik se kiemelkedően áron aluli vétel, pusztán csak egy kis alkuval jó vétel lehet belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#11755) RootRulez válasza D.Orion (#11753) üzenetére


RootRulez
félisten

Mindenesetre az feltűnt, hogy Gepida bringák nem igazán vannak a használt piacon. :N

═════════════════════════════════════════

(#11756) D.Orion válasza RootRulez (#11755) üzenetére


D.Orion
veterán

Szerintem alapból nagyon keveset adnak el, főleg egy Merida vagy Kelly's-hez képest. Így használtan meg pláne kevés van. Kisebb gyártóhoz mérten vannak még hibáik, főleg az, hogy nem tudnak mások árai alá menni.

(#11757) RootRulez válasza D.Orion (#11756) üzenetére


RootRulez
félisten

Én azt hittem, azért, mert olyan jók, ha valaki vett egyet, az el nem adná semmi pénzért. :DDD

És egy ilyen Cube Ltd Cls Pro 130-ért?

═════════════════════════════════════════

(#11758) D.Orion válasza RootRulez (#11757) üzenetére


D.Orion
veterán

Őszintén megmondom, hogy én utálom azokat a gépeket amin legalább nincs egy 2012es vagy utána lévő Alivio hátsó váltó. Persze ez trekking és oda biztos elég. Nekem van személyes rossz élményem. Nyáron egy tavalyi Kelly's MTB-ről sikerült letörnöm menet közben(vétel előtti tesztkör) az Acera hátsó váltót. Ott ahol a cross gépemmel elmentem az Acera eltört a lengéstől. :F Lehet ki volt fáradva vagy sérült volt, én mindenesetre ott utáltam meg. Tavasszal pedig városban egy padkáról való lejövetelkor hullott szét egy Tourney hátsó váltó alattam, tesco-s fully-n.

(#11759) Zola007 válasza D.Orion (#11754) üzenetére


Zola007
veterán

fehér KTM sport xt-nél megint az a nyeregcső és nyeregszög :F
vagy 2.10 az illető vagy megint 2 számmal kisebb vázat vett magának valaki

a Fuji és a Merida nem tűnik rossznak

#11757) RootRulez : acera felszereltség elég harmatos, sok Cube bringát csak a márkaneve ad el, mert jól cseng a haverok között,de más márkából minimum 30-al olcsóbban megkapod ugyanazt

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11760) D.Orion válasza Zola007 (#11759) üzenetére


D.Orion
veterán

Sokan kb. ennyire nem értnek hozzá. :( A leendő tulaj remélheti, hogy nem volt túl nagy az erőkar a nyeregcső hegesztésénél a váznak. Fuji-n pl én a kormányon röhögtem. Merida-n is szarul áll a nyereg, előre lejt.

(#11761) Zola007 válasza D.Orion (#11760) üzenetére


Zola007
veterán

(#11762) fpeter07 : ezt nem vágom, de gyanúsan hangzik :K

A tuti hogy az a nyeregcső határon van vagy túl volt húzva.
A Fujin szerintem nem gyári villa és nem akartak vágni a plussz emelés miatt belőle azért van rajta vagy 5 hézagoló. Vagy lehet hogy csak azért csalóka mert az alsó nem kúpos mint általában.
a tulaj inkább vett volna városi cruisert, jobban járt volna ő maga is, bár lehet hogy most épp azért adja el.

A Merida kissé csalóka mert az egész bringa nincs egyenesben, ha berakod 0 fokra, akkor már jobban néz ki, persze még mindig lejt kissé:

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11762) fpeter07 válasza D.Orion (#11754) üzenetére


fpeter07
veterán

A 2. linken ismerősek a kerekek... Nagyon is ismerősek. :D

(#11763) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

országúti bicóra 700x23C külső gumiból milyet ajánlotok?
Jelenleg SCHWALBE Lugano 700x23 van rajt, ami szét repedt oldal... :(((
A hátsó ugyan ilyen még bírja.

:R :R

WOT: kissio

(#11764) hoffman_ válasza D.Orion (#11754) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezek a 4. kivétlelével nekem is bekerültek a parkolóba, ami már önmagában jó, de csak a Merida kiemelkedő, nem ezeket venném, az aprót ismerve :) kivéve a Meridát, ha jó az állapota, és még alku is belefér, akkor az pöpec tényleg.

Dr.Én:

Vittoria Zaffiro, vagy Rubino. ha sok pénzed van, Rubino Pro

ui.: érdekes, hogy Lugano-d van, és az első megadta magát, a hátsó meg jó. ez rendre fordítva szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11765) Dr.Én válasza hoffman_ (#11764) üzenetére


Dr.Én
veterán

Pöpec gumik... :)
meglátom hogy jövök ki anyagilag és az lapján döntök.

Lehet túl fújattam volna? legalább is olvastam a Testbike-on hogy volt akinek ezért repedt ki a külső...

[link] hajtogatható külsőt még nem láttam :B

WOT: kissio

(#11766) hoffman_ válasza Dr.Én (#11765) üzenetére


hoffman_
nagyúr

akad pedig. a fentiekból van ez is, az is, azt hiszem. nekem a zaffiro és a rubino is drótperemes.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11767) Dr.Én válasza hoffman_ (#11766) üzenetére


Dr.Én
veterán

Defekt állóság van gondolom mind kettőben?
Valszeg a drót peremest veszem majd, ha lesz....
már ha valahol meg úszom "olcsón" szállítással együtt

Vannak jó öreg békebeli gumi leszedőim :) bár félve fogom használi az Alu felni esetében, óvatos leszek :)

WOT: kissio

(#11768) hoffman_ válasza Dr.Én (#11767) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hát, külön defektálló réteg nincs benne tudtommal. de én nem kaptam még velük defektet, meg igazából nem is vagyok a gyári defektálló gumik híve, amiket láttam eddig. ha tutira mész, és nem számít a súly, akkor zefal szalag.

a lugano ilyen szempontból nálam amúgy jelesre vizsgázott, nagyon sokáig defektmentes volt. a zaffiro-k még frissek, de fixis cimbim is ajánlotta őket, én is elégedett vagyok eddig.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11769) Jarod1


Jarod1
addikt

tudja valaki hogy áll a Tata-Tatabánya kerékpár út készültsége?

(#11770) Tomi_Sci válasza Dr.Én (#11765) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Lugano-t lehetetlen nem túlfújni. 7.5 bar? Kinek készül ez? 12 éves kislányoknak? :D Nekem elöl van Lugano, 9 baron. Haver már leselejtezte olyan kopott, így került hozzám. Picit kirepedezett, de nem vészes.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#11771) feka007


feka007
nagyúr

Omg, ennyien még nem voltak a bringautakon sztem, mint ma. Alig lehetett kerülgetni az össze-vissza kacsázó ovisakat. Az meg a másik, hogy az eleve keskeny bringaútra ráhulltak a levelek, és mindenki azon a fél m-es tiszta részen akar menni középen, némelyik olyan meglepődve rántotta utolsó mp-ekben a szélére magát, mintha egyirányú lenne az út, vagy csak ő menne rajta.. De amúgy jó volt pólóban bicajozni így Okt. 23-án, feeling megvolt :D Remélhetőleg a hétvégén még lehet menni majd így őszi szünet elején (már akinek van :D ), utána valószínűleg szezonzárás, bringa elrakás tavaszig :)

[ Szerkesztve ]

(#11772) Dr.Én válasza hoffman_ (#11768) üzenetére


Dr.Én
veterán

köszönöm a segítséget :R :R :R

Tomi_Sci
akkor egyszerűen selejtes lehetett vagy nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#11773) csabi94 válasza Dr.Én (#11763) üzenetére


csabi94
őstag

Continental GP 4000S. :)

(#11774) Zola007


Zola007
veterán

Láttam ma Debrecenben a cukrászda előtt egy Cube Ams HPC-t.
Porszem nem volt rajta ! még a láncom sem (mondjuk olajat sem láttam rajta).
3 eset lehetséges:
a, nagyon igényes tulajjal van dolgunk
b, tegnap (gondolom nem ma) gurította ki a srác a boltból
c, vagy megint vett magának valaki egy professzionális XC fully gépet 1 milláért, jó lesz fagyizni járni alapon.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11775) Jarod1 válasza Zola007 (#11774) üzenetére


Jarod1
addikt

hát ez nekem durva rákerestem kiváncsisággképp, 791 ezerért árulják ,,,hát ez brutális, mi kerül ezen a bringán 800 ezerbe?

(#11776) hoffman_ válasza Zola007 (#11774) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én múltkor egy versenyzőt láthattam itt megállni a sarkon lévő pékségben, épp valami péksütivel kávézgatott. 2x gurultam vissza és kapott egy nagy vigyort, meg egy thumb up-ot, vigyorgott ő is, hogy ki ez a hülye :DDD elég szép gépe volt, ha nem is misi, de 6-700k körülre tettem volna. bírom a jófej bringásokat :))

múltkor... volt ez a nyáron még :D

Jarod1:

hát, megnéztem én is, ez egy bolti árhoz mérten reális pedig. full xt, dt kerékszett, egy komoly reba, a váz se kutya, plusz 29er, ez ennyi.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11777) Zola007 válasza hoffman_ (#11776) üzenetére


Zola007
veterán

Nem versenyző volt .... szerintem.
Már amennyire az "out-of-raceweight" kinézet, a ruházat és az az alapján meg tudtam ítélni hogy az asszonnyal (alatta női csepelszerűség) gurult le fagyizni. :))

De lehet hogy tévedek csak ritkán látni ilyen gépet, akkor is vagy szállítón viszik vagy merő kosz mert éppen zúznak vele.

Teló nem Reba volt, hanem Fox, illetve ami még valószínű, hogy a lánc Sunrace driven vagy valamelyik modern kiképzésű aranyszinű lánc.

az biztos, hogy földutat még nem látott a gép

irigy vagyok, evvvan

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11778) hoffman_ válasza Zola007 (#11777) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem is mondtam, hogy a tiéd az volt ;] persze az enyém se biztos, de legalábbis komolyan bringázott, a gépe, a gép állapota és a ruhája is indokolta :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11779) fpeter07 válasza feka007 (#11771) üzenetére


fpeter07
veterán

"...utána valószínűleg szezonzárás, bringa elrakás tavaszig."

Nem akarlak elkeseríteni, de ennek az eseménynek a valószínűsége nulla.

(#11780) Frenky89 válasza lecsokolbi (#11746) üzenetére


Frenky89
őstag

A fejkamera helyes használata. :)

Milyen kellemetlen lehet ez a szerelés olyan rajzó harlekinkaticás időben, mint ami felénk van az utóbbi időben. :U

(#11781) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Voltunk ma biciklizni, mielőtt összekoszoltam volna, csináltam egy két őszi képet, itt egy jobb:

Nagyba
Jó látni hogy a becsúszószár tetejétől nincs 1 centire a bemozgást jelző O gyűrű.. hatott az air chamber mod.

[ Szerkesztve ]

(#11782) SOAD19 válasza ---Lasali--- (#11781) üzenetére


SOAD19
addikt

Jó magas emberke vagy! :)

(#11783) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#11781) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez a gép még mindig... fú... megolvasztja a szívem :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11784) feka007 válasza fpeter07 (#11779) üzenetére


feka007
nagyúr

Mármint hogy el fogom rakni? :D Tavaly se mentem hidegben, novembertől márciusig nem vettem elő a bicajt. Én nem szeretek hidegben menni. Egyrészt ott a megfázásnak a veszélye, másrészt meg nem vmi nagy élvezet a sok ruha alatt izzadni sztem. Persze ez az én véleményem, én nem űzöm sportszerűen a bringázást, egyszerűen csak a hobbim, és kibírom nélküle télen (bár azért pár hónap után már általában nagyon kéne :D ). Mondjuk ha megint betámad a 20 fok Karácsonykor pár napra, mint volt kb. 2-szer az elmúlt években, akkor azt kihasználjuk. Idén elég későn lehetett elkezdeni, márciusban egyszer volt jó idő 1-2 napig, amit ki is használtam, utána 3-4 hétig megint nem lehetett menni. De összességében elég korrekt idő volt sztem idén a bicózáshoz, jó szezont lehetett tolni.

[ Szerkesztve ]

(#11785) Zola007


Zola007
veterán

Egész jót kerekeztem ma én is a Debrecen-Józsa környéki földutakon, 20km körül lehetett a táv, de marhára jólesett!
Főleg hogy ilyen szép idő volt hozzá, az egy külön főnyeremény így október végén.

Felraktam a Kelly'sre a Selle Monte Grappa Argo nyerget, nagyjából be is lőttem az ideális pozíciót, de majd erről az alsó felem fog nyilatkozni a napokban.
Jó nagy ormótlan egy darab :K , de remélem legalább kényelmes.

Ha holnap megint jó idő lesz, ki is próbálom.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11786) planbmokus válasza ---Lasali--- (#11781) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ez egy gyönyörű gép!
Gratula hozzá!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#11787) Moric


Moric
aktív tag

Szeretnék venni egy strapabíróbb kerékpárt, ami bírja a döngölt földutat is. Nekem eddig csak országúti kerékpárjaim voltak. Először arra gondoltam, hogy veszek cyclocross bringát. Az árakat látva erről le kellett mondanom, nekem túl drágák arra, hogy az év nagy részében kihasználatlanul álljon a sarokban.
Maradtak a cross kerékpárok. Ebből kettő ami színpatikus elsőre, róluk lenne szó:
Kross Evado 3.0
Bergamont Helix 4.3
Ezek ár/teljesítmény viszonyban mennyire jók/rosszak? Van olyan alkatrészük ami kerülendő?

A másik ami nagyon tetszik az a Kross Level B4
Nem tudom van értelem ilyet venni, könnyű terepre? Nem túlzás egy kicsit?

(#11788) SOAD19 válasza Moric (#11787) üzenetére


SOAD19
addikt

Újonnan nagyon el vannak szállva az árak. Szerintem, ha nem idegenkedsz túlzottan a használt bringa vételtől, akkor inkább aprón kellene kicsípned egy újszerű cross bringát. Nyár elején vettem 180k-ért egy ilyet, ami lényegesen komolyabb felszereltségű, azoknál, amiket linkeltél. Igaz újonnan elég húzós az ára. Elég jó állapotban volt, csak pár kisebb karc volt rajta, még a féktárcsák se voltak bekopva.

[ Szerkesztve ]

(#11789) Zola007 válasza Moric (#11787) üzenetére


Zola007
veterán

Az első kettő elég harmatos felszereltség, a harmadik árából pedig még újonnan is lehet jobbat venni.
A Kross egybéként egész jó kis gyártó, de szerintem nagyon elmentek az utóbbi 1-2 évben az árakkal, már-már a nagyok (Merida, , KTM, Kellys) árában adják a gépeiket, ami szerintem nem jó húzás a mai zsúfolt piacon.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11790) Toomy válasza ---Lasali--- (#11781) üzenetére


Toomy
senior tag

Gyönyörű paripa! :K
Csak a kulacstartó darabja 10K jól tudom? Bár azt is tudom, hogy Te frankón gramm mániás vagy...
De mindent összevetve tényleg nagyon szép bicót hajítottál össze idén. :K

(#11791) SOAD19


SOAD19
addikt

A bikemagon található egy felhívás: [link]

Hátha valaki meglátná az adott bringát.

(#11792) Zola007 válasza Toomy (#11790) üzenetére


Zola007
veterán

Meg lehet venni azt a kulacstartót jóval olcsóbban is csak itthon adja olyan pofátlanul drágán az importőr

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11793) ---Lasali--- válasza Toomy (#11790) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Köszi a dicséreteket, a többieknek is. :R
Igen itthon baromi drága az a kulacs tartó, de ha keresgélsz a neten, rájössz hogy külföldről töredék áron be lehet szerezni, és elég jó darab, ráadásul megy a teleszkóp színéhez. :D
Ami nem látszik a képen, a sok titán csavar ami belement.. na azok voltak inkább a megkérdőjelezhető dolgok, az értelem terén. :DDD

(#11794) Moric válasza SOAD19 (#11788) üzenetére


Moric
aktív tag

Nem idegenkedem a használttól sem. A B4-et például használtan kerülne hozzám.

A másik kettő új. Egy ismerősöm révén nem lista áron jutnék hozzá, hanem kedvezménnyel.

Zola007
Tudom, hogy harmatos felszereltségűek. Nem országúti lenne a fő csapás irány komolyabb gépekben gondolkodnék. Szívesen ülnék karbon vázon, XT szetten, de nekem teljesen felesleges.
Egy barátom mondja mindig, hogy menjünk erdőbe bringázni. Ő elég kocabringás, havonta 1-2 alkalommal lenne kihasználva a bringa.

Felteszem inkább úgy a kérdést, hogy most mi a legjobb vétel 125000-ig, ami bírja a könnyű terepet.

(#11795) Zola007 válasza ---Lasali--- (#11793) üzenetére


Zola007
veterán

Mennyire tart jól egyébként az a kulacstartó?
volt ahol panaszkodtak rá, hogy a nagyobb flakonokat nem tartja stabilan, mondjuk egy ceruzaelem tömegével vetélkedő valamitől nem lehet csodát várni.
milyennel használod?

Ha volt rá keret (csavarok, egyebek) akkor legalább a szépérzéked kiélted :)

Én azt bírom mikor itt Debrecenben száguldoznak egyesek carbon vázzal, de van a srácon kb. 10 kiló felesleg (rajtam is van, nem azért mondom). Ha egy kicsit jobban meghajtaná a cajgát, megspórolta volna a váz árát.

#11794) Moric : itt nem arról van szó, hogy boltbajáráshoz is full XT bringát akarunk aládtolni, hanem lehet hogy 5-10e ft-ért megkímélheted magad több nyűgtől is amit pl egy rosszabb minőségű fogsor, lánc, monoblokk vagy váltó jelent.
Lehet hogy már az első cserénél bukod a difit amit spóroltál, mert mondjuk az acera bír 7e km-t, a deore meg bírna 15-t.

de ha csak alkalmi módban lenne használva, akkor méginkább erősen ajánlott elgondolkodnod egy használt bringán, mert kedvezmény ide vagy oda, használtan 100 körül jobb felszereltséget kapsz alig futott bringával.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11796) Zola007 válasza Moric (#11794) üzenetére


Zola007
veterán

az ismerős lévén csak ehhez a kettőhöz férnél hozzá egyébként?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11797) ---Lasali--- válasza Zola007 (#11795) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

500 as meg 750 est megtartja faszán, jó ez a kulacs tartó, nagyobb kulacsom nekem nincs meg nem is volt.
Az országútin van kínai karbon, abba rezonál mint az álat, nem sokat tart, meg kopik róla erősen a lakk is.. úgyhogy az alsó feltámasztáshoz ragasztottam kemény szivacsot, belül meg ahol hozzáér a kulacs, végig befedtem ragasztó szalaggal, szépen körbevágtam pengével.. sufni tuning.. így már használható, de ez a bontrager ez fasza.

[ Szerkesztve ]

(#11798) lorcsi válasza ---Lasali--- (#11793) üzenetére


lorcsi
veterán

tisztára mint Manitou :DDD

(#11799) fpeter07 válasza feka007 (#11784) üzenetére


fpeter07
veterán

...Idén elég későn lehetett elkezdeni...

De cserébe csak februárban kellett abbahagyni. :K

(#11800) fpeter07 válasza Moric (#11794) üzenetére


fpeter07
veterán

Könnyű terepen még a belépő kategóriás Caprine Cross 1 is vígan elközlekedik. [link] Nem árt viszont ismerni az ösvényeket, nehogy meglepetés érjen. Maga a kerék nagyon rugalmas és a vázról sem ró le a merevség. Kocabringásként ezek egyébként előnyös tulajdonságok. Ha belépő kategóriában nézelődsz leginkább a hajtóműre figyelj oda. Inkább az legyen picivel jobb, mint a pl. váltórendszer. Ja és ha ritkán használja, még az állítható kormányszár is jól jöhet. Ha nincs hozzászokva a bringázáshoz, akkor eljátszhat vele, hogy milyen szögben álljon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.