Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) csabi94 válasza SOAD19 (#11499) üzenetére


csabi94
őstag

Görgőn nagyon jól oda lehet figyelni erre, és elég jól lehet fejleszteni. Tavasszal amikor egyszer mentem 2 bringás barátommal, azt nézték amikor én mentem elől, hogy mennyire könnyedén tekerek, pedig messze nem jó a technikám. :)

(#11502) SOAD19 válasza csabi94 (#11501) üzenetére


SOAD19
addikt

Valahogy várható volt, hogy "nem én találtam fel a spanyol viaszt!" :DDD

(#11503) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Ez megér ennyit? Illetve megérné meglesni? :U :R

[link]

Sokat vacilálok az új és használt között.

CUBE Peloton pro-t néztem ki az újak közül akciósan 275k Tiagra szettel (Alu váz és Karbon villa)

Inkább efféle használt kerékpárt nézzek vagy az általam linkelt újjal jobban járhatok? :F

(#11504) Solad válasza Gyufaaa (#11503) üzenetére


Solad
őstag

Nekem ez nagyon megnyerte a tetszesemet :)

Nekem egy jópár éves ultegra szettem van, de ég és föld cimbora 2011-es tiagra/sora felszereltségű bringájához képest.
Ha rendben vannak az alkatrészek, és főleg maga a váz, akkor szvsz ez jobb lehet, de a nalam joval okosabbak majd megmondjak :)

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#11505) Frenky89 válasza SOAD19 (#11499) üzenetére


Frenky89
őstag

Ezt mindenképpen ki fogom próbálni. Más csak azért is mert friss SPD-s ként is ez volt az első de csak az udvarban körbe-körbe és elég vicces érzés volt az egylábazás. :)

(#11506) ---Lasali--- válasza SOAD19 (#11499) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Amiről szó van az a körkoros hajtás gyakorlásra jó, jó teszt annak aki el akar kezdeni megtanulni körkörösen hajtani, ha rángat a hajtásod egy lábbal tekerve akkor szar a technika.
Szerk: Látom erre volt a válasz, csak megkevert ez a görgőzős dolog. :D

[ Szerkesztve ]

(#11507) SOAD19


SOAD19
addikt

Hátha nem volt még:

Extreme downhill trail Descenso del Condor in La Paz Bolivia

Bámulatos, hogy végig a bicajon maradnak ezek az emberkék, hogy egyik-másik lépcsőn zúzva lefele, vagy nagy ugratások után a lendület nem szakítja el egymástól a bicajt gazdájától.

(#11508) hoffman_ válasza SOAD19 (#11507) üzenetére


hoffman_
nagyúr

basszus... mi pálya... én még ilyen brutál pályát nem láttam. hú, ez nagyon kemény.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11509) fi:zi'k válasza SOAD19 (#11507) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elég beteg.
Ezek szerint Dél-Amerika a drog és a városi DH hazája. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11510) DjKoxi válasza hoffman_ (#11508) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szinte nem is kerékpáros, hanem kaszkadőr. Félelmetes még nézni is!

(#11511) Toomy válasza rétisün (#11484) üzenetére


Toomy
senior tag

4. voltam a sorban, de szerintem ma már el is adta.
Azt mondta olaszból hozza ezeket be. A középcsapágyra nem tudott mit mondani, mert Ő nem ért hozzá. Érdekes pedig ezzel foglalkozik. :U
Elvileg bemutató darab volt...
Viszont lement az ára az elektromos ultegrás CUBE-nak. Egyre jobban piszkálja a csőröm. :)

(#11512) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Ma volt szerencsém ott lenni a Kross találkozón. Rengeteg bicaj kiállítva stbstb...

Olyan szépek lettek, hogy hihetetlen. A legalacsonyabb kategória is olyan élénk bátor színezést kapott öröm nézni. Meg a garanciális hibás alkatrészeket jobb megoldásra cserélték. Meg fejlesztenek egyfolytában gépekkel is. A fejlődés megkérdőjelezhetetlen, nem úgy mint a fociban. :D

Ott volt a két versenyző Dósa Eszti meg Blazsó Marci is. Az ő bicajuk is ott volt kiállítva, elég durva ez a Level A+ élőben is ;)

- Mindenki hazudik! -

(#11513) hoffman_ válasza Toomy (#11511) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezen a mai napig el tudok képedni, nagyon meredek nekem ez az elektromos váltás dolog, hiába készülök villamos mérnöknek egy ideje, ez nálam örök csoda marad :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11514) fi:zi'k válasza lecsokolbi (#11512) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A képen egy Level B+ van a felirat szerint. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11515) fpeter07 válasza SOAD19 (#11507) üzenetére


fpeter07
veterán

Milyen helyeken jött le a srác. :Y A lépcsőzés csak egy dolog, de a meredekség sok helyen magasan az ingerküszöböm felett van. Ráadásul ha véletlen egy korlátnál keresztbe fordul a kerék, nem igen fogna meg semmi ott.

(#11516) Runner_fxr válasza lecsokolbi (#11512) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is ki akartam menni, de teljesen elfelejtettem.
Igazából engem a 27,5-ös bringáik érdekeltek volna. Volt 27,5-ös össztelós?
Jövőre mindenképpen akarok egy 27,5-ös össztelós bringát.

Ez a videó se rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#11517) Doki-HUN1978 válasza ---Lasali--- (#11506) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Valóban. A váltott lábbal való tekerés a legjobb az optimális hajtás technikájának elsajátításához!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#11518) Zola007 válasza Runner_fxr (#11516) üzenetére


Zola007
veterán

0:35-nél a kutyát figyeld! :Y

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11519) Syd69 válasza Gyufaaa (#11503) üzenetére


Syd69
aktív tag

Én is sokat mentem használtan vett outival. :C

Alma

(#11520) lecsokolbi válasza fi:zi'k (#11514) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

:DDD tényleg elírtam. De volt A+ is :D

Runner_fxr
Nincs még 27,5 össztelós Kross valószínű viszont, hogy az lesz a következő lépésük.

- Mindenki hazudik! -

(#11521) hoffman_ válasza lecsokolbi (#11520) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én is nagyon rá vagyok most kattanva a 27,5-re, de félek, hogy jövő nyárra még nem lesz annyira lent az ára, hogy 26" helyett ebben tudjak gondolkodni, akár építek, akár használtat keresek(már ha lesz).

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11522) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Shimano hg50-es láncot nézegetem. Ebayről rendelt valaki? kb 2700ft-ért vannak fenn. Eredeti lehet?

(#11523) lecsokolbi válasza hoffman_ (#11521) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Nem tudom próbáltad e már a 29"et. Valószínű, hogy a 26"os gyártásával szépen leáll mindenki és 27,5 lesz helyette + a 29".

26"os után sokkal jobb a 27,5" de nem lehet úgy nekimenni egy kőnek akár vele úgy mint egy 29"el.
A 29" meg átrombol egy vaddisznó :D Ha jó a geometria akkor nincs miről beszélni.

Mostanában kipróbáltam egy jó párat. Ha normális a vázgeometria akkor az irányíthatósága is jó de mentem olyan 29el aminek sz@r volt és nem úgy lehetett vele fordulni stb. ehhez képest biztos jobb a 27,5. De mint mondtam jó geometriával verhetetlen a 29.

- Mindenki hazudik! -

(#11524) hoffman_ válasza lecsokolbi (#11523) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem, igazából mtb-n is baromi rég ültem sajnos, most volt egy pár éves kihagyásom, tesztnapokat meg nem látogattam(de lassan rájövök, hogy butaság volt). nem ellenzem én a 29er-t sem, és ott már kicsit realizálódnak az árak. csak kérdés, hogy egy jó geometriájú váz akad-e az én ársávomban :) méretben már jó lehet, 184cm vagyok, szóval papíron hajthatom :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11525) Flow


Flow
senior tag

Hi! Schwalbe Durano S gumijaimon kb 1/2 év használat után apró repedések vannak, valamint cérnszerű szálak távoznak az oldalánál! :O Először azt hittem, hogy a görgőzéstől, de az első keréken is ugyanez tapasztalható... Más is tapasztalt ilyet?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#11526) Runner_fxr válasza lecsokolbi (#11520) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az kár, kíváncsi letten volna rá.

lecsokolbi: Nem rajongok a 29-ért, de azért erre kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

(#11527) 313313 válasza Flow (#11525) üzenetére


313313
addikt

Nekem Schwalbe luganom van, azzal kb hasonló a helyzet. Én annyira nem félek, Continentálon edződtem, annak a montis Sportcontactja is hasonló, bár azon mm-es lyukak keletkeznek az oldalfalon és úgy is elmennek még akár 10k km-t is....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#11528) Flow válasza 313313 (#11527) üzenetére


Flow
senior tag

Akkor ez "normális"? :F Nem feltétlenül akarom kicserélni, mert a futófelület még teljesen jó, csak kicsit azért bennem volt a félsz, amikor szerpentinen 70-nel döngettem lefele, mellettem 500méteres szakadék...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#11529) 313313 válasza Flow (#11528) üzenetére


313313
addikt

Nem tudom, hogy mennyire normális, nekem se tetszik de én használom tovább, igaz szinte csak városban :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#11530) fi:zi'k válasza Flow (#11528) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Te amúgy hol ga(rá)zdálkodsz a lapcsaládon? :))

(#11532) Flow
Gyanús is voltál a D700-zal. :P

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11531) stracker06 válasza Flow (#11525) üzenetére


stracker06
aktív tag

Az én régi retro outimon ősrégi rubena külsők vannak, amik teljesen szét vannak repedezve. Eddig különböző okok miatt csak nyáron használtam a bringát így másodlagos volt ez a probléma, viszont idén már kb egész évben azzal fogok mászkálni, szóval tavasszal szerzek újakat.

Egyébként simán bírják a 8-9 bar-t is, többször teszteltem már őket és rájöttem, hogy nem fognak szétszakadni, szóval bízom bennük, akár 50km/h-s sebességnél is. (Mondjuk a rendes biztonságérzetet a sisak adja meg :DDD )

(szerintem ne aggódj :) - bár az enyémből nem jönnek ki szövet szálak)

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#11532) Flow válasza fi:zi'k (#11530) üzenetére


Flow
senior tag

1-2 éve már sehol, szerintem ez csak "tiszteletbeli" titulusként ragadt a nevem alatt. Fototrendet kezdtem Lacával. ;)

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#11533) Pho3bus


Pho3bus
tag

Ha esetleg valakit érdekel, tutti ajánlat :Y aprod

(#11534) fi:zi'k válasza Pho3bus (#11533) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem átverés. Túl olcsó, hogy igazi legyen.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11535) Gyufaaa válasza Syd69 (#11519) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Neked is és (#11504) Solad is köszönöm a hsz-t. Azt mondjátok érdemes megnézni? Most várom a fotókat a hajtásról is. Viszont nagyon húz a szívem az új CUBE felé. Nem tudom, hogy melyiket lenne érdemes választani ?? :F

(#11536) zoli03


zoli03
őstag

Ez megéri az árát? Vázméretnek M-est írt, de ez szerintem nagyobb annál, ránézésre 18-19":

(#11537) fi:zi'k válasza zoli03 (#11536) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A hajtást nem lehet látni, így nagy kérdőjel.
Az meg csak érdekesség, hogy Kenda külsőkkel hirdeti, de a képeken Michelin van. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11538) ---Lasali--- válasza jackbacsi87 (#11522) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én HG 73 at találtam 2800 ért, de kiderült róla hogy hamisítvány!!! Pedig egyből rendeltem volna 25 öt legalább..
Elképesztő hogy láncot hamisítanak..
HG 50 az elég régi már, szóval elképzelhető lenne hogy ennyi, de én a hamis hg 73 után már semmit nem hiszek.
Egyet amúgy kéne rendelni belőle, kiakasztani az üzletbe mutatóba, hogy milyen is a hamisítvány, mert itthon is van aki nagyker ár alatt árul shimano láncot, lehet hogy az sem az..

[ Szerkesztve ]

(#11539) lorcsi


lorcsi
veterán

(#11540) jackbacsi87 válasza ---Lasali--- (#11538) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Aha, köszi. Minőségén látszik egyből, hogy hamisítvány, vagy hogy lehet kiszúrni?

(#11541) Tomi_Sci válasza jackbacsi87 (#11540) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Aki pesti bringaszervízt keres, feltétlenül nézze meg ezt: [link] :DDD :C

lorcsi: Volt már párszor. Egyébként vicces, hogy valaki csinált szerzői jogot sértő montázst a Where the trail ends-ből, és ennek a videónak a feltöltője még azt is ellopta egy az egyben :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#11542) ---Lasali--- válasza jackbacsi87 (#11540) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem bevallotta aki árulta. Egyébként biztos hogy ha kézbe veszed, akkor meg lehet mondani hogy mi más rajta. Én is kíváncsi lennék, hogy mennyire más..

(#11543) fi:zi'k válasza Tomi_Sci (#11541) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát ez:

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11544) hoffman_ válasza Runner_fxr (#11526) üzenetére


hoffman_
nagyúr

még jó... :) ez a gép minden igényt ki tud már elégíteni szerintem. (illetve nem, kár, hogy karbon :D )

lorcsi:

ez freeride és mind a where the trail ends című - baromira húde nagyon - jó kis moziból van. aminek mellesleg a gyári soundtrack-je sokkal jobb, mint ez a vágás :K

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11545) csabi94


csabi94
őstag

Ma elmentem Fehérvárra a PH!-s matricákért. :D Érdekes út volt, élveztem...
[link] ;]
A sebesség görbét érdemes nézegetni. :DDD :B

[ Szerkesztve ]

(#11546) Gyufaaa válasza csabi94 (#11545) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én meg most jól bejelöltelek! :D

Más:

Srácok. Megkaptam a fotókat a kerékpárról amivel szemezgetek. Egy véleményezéssel nagyon tudnátok segíteni, hogy megéri a gépet megnézni???? :R :R Ha azt mondjátok megéri a szemlét, hétvégén leruccanok meglesni. :R

GÉP

Adatok:

Felszereltség:nagyrészt Dura Ace 7600
Kivétel:hajtómű(ultegra),középcsapágy(ultegra),lánctányérok(ultegra,dura ace 7700).
Váz+villa:Full karbon
Kormány:ITM millenium(420mm)
Stucni:ITM millenium karbon borítás(110mm,de van 100 mm-es is hozzá ha az a jó)
Nyergcső:Alu,Focus gyárija
Felnik:alu,Mavic Open Pro
Gumik:Continental Gp 4000 hátsó(újszerű)
Michelin lithion első(még elmegy egy szezont)

Ár: 215k pedál és nyereg nélkül

[ Szerkesztve ]

(#11547) csabi94 válasza Gyufaaa (#11546) üzenetére


csabi94
őstag

Visszajelöltelek!
Bár mostanában nem nézem nagyon az árakat, de szerintem ez ennyiért ha jó állapotú, akkor korrekt vétel!!! :)

(#11548) deicide válasza csabi94 (#11545) üzenetére


deicide
veterán

Kemény lehetett az a 70km/h-s stéherezés ;]

Ma nekem is megvoltak az első kilométerek a 904-el, az SPD jó, mondom jó. Főleg emelkedőn, 4-5km/h simán csak amiatt, hogy húzni is lehet, míg a klipsszel nem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11549) _seth_ válasza deicide (#11548) üzenetére


_seth_
veterán

Look pedál az ha jól látom nem spd :) (Outira look, montira spd)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#11550) fi:zi'k válasza deicide (#11548) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Meg volt a 40-es átlag? ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.