Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Runner_fxr válasza concret_hp (#11848) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez változó, ha valaki közvetlen a gyárból szerzi be (konténernyit rendel), akkor ennél jóval több is lehet, mivel kikerüli a nagykert. Meg gyártónként is változhat az árrés. Pl a gepidánál elég szar, ezt tudom, ott picit éhesek a nagykerben. De 20%-30% a jellemző. Ennél lehet kevesebb is, de lényegesen több is.

Általában netto X 2 az eladási ár. nem csak bringáknál, hanem minden egyéb terméknél is.

[ Szerkesztve ]

(#11852) Zola007 válasza Runner_fxr (#11849) üzenetére


Zola007
veterán

Én nem használok maszkot, csak egy kis tüdőgyógyászati esettanulmányt tudok hozzáfűzni: egy átlagos szénbányász élete során mintegy 1 kg, mikron nagyságú szénport lélegez be, a halála után mindössze 40g-ot tudtak a tüdejében kimutatni. Szóval a mi kis tüdőnk azért nem hagyja magát, nagyon jó öntisztuló mechanizmussal rendelkezik (ennek köszönheti virágzását a dohányipar is, különben pár hónap után belehalna mindenki a bagózásba)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11853) concret_hp válasza Runner_fxr (#11851) üzenetére


concret_hp
addikt

ha nagykerből szerzi be, akkor mennyi %-a lehet, arra gondoltam :) nyilván ha kínából jön az más, de ott nem csak kisker árrés van :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11854) PS7A válasza D.Orion (#11587) üzenetére


PS7A
tag

Utólag is köszönöm a matricákat! :R

Más téma: Országútira tudnátok ajánlani valami normális sárhányót?
A helyzetet nehezíti, hogy nincs hely a gumi és a villa/fék között :D
Hátulra egy nyeregcsőre rögzíthető megoldást találtam, de előre is kéne valami :F

(#11855) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Tegnap voltam haverral alleycat versenyen, igazából kicsit kilogtunk a sorból az outikkal de hat ez van :P Ahhoz kepest h most voltunk eloszor jo nagy folennyel nyertunk :D amugy rohadt hangulatos es iszonyat jo a varosban szaguldozni es keresni a check pointokat! Jo tudom az ilyenek miatt utaljak az osszes bringast, de hat ezt is ki kellett probalni:P

(#11856) Hasaggymeg válasza Zola007 (#11819) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja persze!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11857) Hasaggymeg válasza Zola007 (#11852) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez nem éppen így működik.A sugárzástól rákossá vált ember sem radioaktív halálakor.Az állandó szennyezőkel szembeni kitettség idővel megbosszulhatja magát.A városban,csúcsidőben,főleg szélcsendben nem hiszem túl egészséges fárasztani magad...meg egyáltalán lenni. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11858) Xantomas válasza PS7A (#11854) üzenetére


Xantomas
őstag

SKS raceblade: Video

(#11857) Hasaggymeg Ha mellette dohányzik az ember, akkor teljesen mindegy. Kb olyan állapotban van a tüdőm egy városi lihegős bringázás után, mint 2-3 szál cigi után.
Egyik se egészséges, dohányról le lehet szokni, a szmog meg ilyen. Városban már nem lesz jobb a levegő, max, ha egy nagyon durva szemléletváltás lesz, és kitiltanak minden belsőégésű járművet, és a helyüket trolik, valamint villanyautók veszik át.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#11859) D.Orion válasza Hasaggymeg (#11857) üzenetére


D.Orion
veterán

Sőt tudok ennél extrémebbet is... Pakson mikor voltam bemutatón, akkor ott az előadáson elmondták, hogy(nem emlékszem már számokra) hogy van az a sugárzási szint amit, hogy ha megkapsz még boldogan élhetsz akár 70 évig is. Nem lesz tőle bajod, de ha átléped azt a kritikus dózist, ami alig több, mint az előző amivel eléldegélsz, akkor szinte azonnal megpurcansz.

A szervezet toleráns és öntisztuló, de csak egy darabig. Aki napi szinten több órát tölt a szmogban az jobban jár, hogy ha maszkot vesz. Persze azt tegyük hozzá, hogy hazánkban roppant kevés az olyan város ill. városrész ahol állandó jelleggel az év minden napján súlyos lenne a légszennyezés.

Pl. időkép.hu-nak van szmog térképe is, érdemes figyelni.

(#11858) Xantomas: Olyan jó lenne, hogy ha élőben meg lehetne nézni valahogy egy SKS sárvédőt. Én a Cross gépemen lévő vacakkal nem vagyok megelégedve, de próba nélkül többet nem veszek sárvédőt. A hátsó mindig problémás, utálom, hogy az első váltó bowden-je mindig útban van, vagy azt, hogy pont a váltó magasságában van vége és az összes sarat a váltóhoz dobja ki. :(((

[ Szerkesztve ]

(#11860) pengemetal válasza Hasaggymeg (#11857) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Szerintem, ha nagy városban élsz (főleg Bp.) mindegy, hogy bicajozol a forgalomban vagy sem. Gimi alatt volt szerencsém egy boncoláson részt venni és ott valaki megkérdezte, hogy miért ilyen a delikvens tüdeje, esetleg dohányzott? A válasz: azt nem tudja, de a Tétényi úton lakott...

Én próbáltam maszkot, igaz nem speckó biciklist, hanem munkavédelmist. Mindent megszűrt, de a pára elvezetése nem volt az igazi és nehéz volt a levegő vétel. (jó szennyezett környéken járok mindennap, Dél-buda Keleti, így én is elgondolkodtam anno, hogy kéne valami szűrő)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#11861) Zola007 válasza Hasaggymeg (#11857) üzenetére


Zola007
veterán

Additív a dolog, de feltennék 2 kérdést:
Futár vagy?
Akkor is hordasz maszkot amikor nem bringán ülsz?

Ha mindkettőre nemleges a válasz, akkor nincs jelentősége, mert a szabadtérben töltött időd kis részében ülsz csak bringán, a többi részben ugyanúgy mérgezed magad a pesti levegővel.

Ellenpontozó a dolog, ugyanis egy olyan maszk, amiben kapsz levegőt sport közben, csak kis részét szűri a szemcséknek, gázokat pedig egyáltalán nem. Ami pedig szűri a port 90% felett és a szénhidrogén alapú gázokat, abban tartósan 15 km/h felett megfulladsz

(#11856) Hasaggymeg : a különbség pedig a te általad linkelt kép és az enyém között az hogy utóbbi egy valós bikemag-es hirdetésből van:

[link]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11862) fi:zi'k válasza Zola007 (#11861) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azt is vedd figyelembe, hogy aktív testmozgás közben szaporábban veszed a levegőt is.
Illetve sokszor közvetlenül a járművek között vagy kénytelen haladni, amik az arcodba "pufognak ki".

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11863) Zola007 válasza D.Orion (#11859) üzenetére


Zola007
veterán

Az átlagos ionizáló sugárzás, amit évente begyűjt valaki attól függően, hogy vidéken, városban panelban vagy 70-es években épült téglalakásban lakik nagyjából 2-3 millisievert.
Egy generális mammográfiai vizsgálat során ezt egy nő megkapja telibe nagyjából 0,1 mp alatt, de nem hal bele.
Jóval nagyobb, már sievertes nagyságrendű dózisok kellenek, hogy tünetei legyenek a sugárbetegségnek, az instant halálhoz pedig ennek úgy 100x-a.
Na ez utóbbi például Fukusimánál frankón megadatott.

Az ionizáló sugárzás sem azért végez valakivel, mert jönnek a kis sugármanók és egyenként lekaszabolják a sejtjeidet, hanem olyan mértékű DNS roncsolódás következik be, amit a replikációs apparátus az osztódás során már nem tud kijavítani és sorozatos mutációk keletkeznek.

(#11862) fi:zi'k : figyelembe vettem, ettől függetlenül nincs nagy jelentősége. Sokkal veszélyesebb munka- és lakóhelyek vannak.
Építőipar, labormunka, egészségügyi munkahelyek, gázhegesztés, azbesztes panel, 70-es évek égetett sugárzóanyagos téglalakásai, lakhelytől függően radon-szint csak egy pár, amihez sok embernek köze van és nincs lehetősége más választani helyette.
Persze ha valakinek hobbija, hogy egy IFA után korzózzon a belvárosban, akkor tegyen fel egy FFP3-as maszkot és kb ennyit tud tenni a dolog ellen.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11864) D.Orion válasza Zola007 (#11863) üzenetére


D.Orion
veterán

Nekem ezt nem kell ecsetelni, csak itt nem akarok ilyen szinten belemenni. ;) Egyébként sincs sok köze eme sugárzásnak a városi szmog-hoz.

(#11865) PS7A válasza Xantomas (#11858) üzenetére


PS7A
tag

Höhöh, drágább nincs? :D

(#11866) Zola007 válasza D.Orion (#11864) üzenetére


Zola007
veterán

szakmabéli vagy te is? :)
párhuzam volt, nem egyezés
(#11860) pengemetal : a.k.a 'B'-vezió --> szűr, de fullaszt

(#11857) Hasaggymeg : ki lehet költözni vidékre, semmi nem tiltja. Én onnan jövök eredetileg, 1500 lakosú faluban születtem, laktam 15000 kisvárosban, 200 ezres Debrecenben, 10 milliós nagyvárosban (belvárosban), mégis szmog ide-vagy oda meg hánytam-vetettem minden tényezőt és Debrecen mellett tettem le a voksomat, még ha a kipufogógáz is végez velem idővel.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11867) D.Orion válasza Zola007 (#11866) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem, csak visszavonult atommag fizikus volt a fizia-kémia tanárom szakközépben és megszerettem ezt a két tantárgyat, hála az ő előadásmódjának és kísérlet központúságának.Elvitt minket Paksra, Geiger-Müller számlálót, Tesla tornyot építettünk tanórán. :R

Egyébként villamos gép -és berendezés szerelő vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#11868) deicide


deicide
veterán

Térd és kardmelegítőből mekkora méret kellhet vajon nekem? A könyököm 28cm, a térdem 43, felette a comb alsó része 53cm. Én "L"-est gondolnék, de mivel webáruházból rendelném, nem akarom, hogy aztán meg laza legyen, lecsússzon, stb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11869) Zola007 válasza deicide (#11868) üzenetére


Zola007
veterán

szerintem ne wbáruházban vedd ha teheted, mert ahány gyártó és alapanyag, annyi méretezés.
én eddig még elsőre sosem találtam el ilyesmi a ráírt mérettáblat alapján.
könyök és térdvédőt, kompressziós zoknit és most a lidl-s bandázst is táblázat alapján próbáltam venni, de vagy nagy volt vagy kicsi.
sportboltban biztos megengedik hogy felpróbáld, én a Lidl közepén nem akartam elkezdeni vetkőzni :D

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11870) deicide válasza Zola007 (#11869) üzenetére


deicide
veterán

Hmm. Oké, akkor bringaboltban próbálgatok majd.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11871) -=RelakS=- válasza deicide (#11868) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

karDmelegítő? :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11872) fi:zi'k válasza -=RelakS=- (#11871) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És tényleg. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11873) deicide válasza -=RelakS=- (#11871) üzenetére


deicide
veterán

Imádom a lapos billentyűzetet, meg a random lenyomott gombokat. De ez most jól jött ki. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11874) Xantomas válasza PS7A (#11865) üzenetére


Xantomas
őstag

;)

Mi a drága? Ha a 3. szart használod, ami pár hónap után lerohad, nyikorog, szenved, lelopják, vagy egy normálisat több éven át, kb míg a bringa adja meg magát?

Alkalmanként szokott lenni Zefal Shield Road is, de egyből elkapkodják, mert ugyan ezt a minőséget adja, csak harmad annyiért.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#11875) D.Orion


D.Orion
veterán

Korábban volt itt a topikban edzésterv. Ill. edzés típusok összefoglalója. Valahogy nem sikerült ráakadnom. Esetleg valakinek nincs meg a link? :U

Jó lenne, hogy ha már végre rá tudnám magam szánni egy rendes téli alapozásra és végre normálisan el tudnék kezdeni kerékpározni és edzeni. Anno Deicide-vel szinte egyszerre találtunk ide a topikba és ő már a 40km/h-s kapukat döngetni, én meg szó szerint basztam rá az egészre, és ez bánt is nagyon. Látom, hogy egy év alatt hova lehet fejlődni, és én nem csináltam szinte semmit. :( Pofám leszakad lassan szégyenemben.
Ideje lesz ezen a télen nekiállnom egy rendes alapozásnak a lehető legjobb edzésterveket betartva.
Egyedül a táplálkozással lesz gond, mert nem vagyok hajlandó lemondani a hús+krumpli kombinációról és brokkolit se vagyok hajlandó enni.

(#11876) deicide válasza D.Orion (#11875) üzenetére


deicide
veterán

Edzéstervvel hamarabb célt érsz, én nem követtem semmit, csak szinte az összes szabadidőmet mozgásra fordítottam. Olyannyira, hogy a 780SLI ellenére a gépben, több, mint 1 hónapja nem játszottam semmivel. :DDD
A lényeg, hogy keresztedzés is legyen, gyaloglás, futás és amennyi csak az idődből telik.
A kaja alkat kérdése, én nem mondtam le semmiről, zsíros ételek, fehér kenyér, semmi sem változott. De sok mozgás mellett nem annyira létkérdés. Nálad talán jobban, mert nem vagy túlsúlyos, inkább izmokat kellene növelni, ahhoz azért biztos oda kell figyelni a kajára.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11877) D.Orion válasza deicide (#11876) üzenetére


D.Orion
veterán

Szabadidőm van annyi, mint kb. neked. Lerakom a 8 órás munkát aztán szabad vagyok. Csak energiám jóval kevesebb van, alapvetően ez a probléma. De ez meg gerjeszti majd idővel önmagát, mert ahogy edzettséget szerzek úgy a napi munkában is kevésbé fáradok el.
Csak kell egy edzésterv és némi táplálkozási korrekció.
Lehet az én hülyeségem, de én mindig mindent szeretek előre eltervezni. Most eldöntöttem, hogy igenis leülök a gép elé és összegyűjtöm mindazt ami nekem kell. Holnap pedig akár neki is kezdek.

Jövőre mindenképpen versenyekre akarok menni. Na nem a mezőny elején, hanem azért, hogy elmondhassam, hogy igenis ott voltam és végigmentem.

(#11878) Zola007: Dobok is privátot. :B

[ Szerkesztve ]

(#11878) Zola007 válasza D.Orion (#11875) üzenetére


Zola007
veterán

.Azért ne szomorkodj, nem ugyanonnan indultatok.
Neki a súlytöbblete miatt eleve erős alapizomzata és ínszalagjai vannak és általában aki könnyen hízik, könnyebben is épít izmot, tehát a genetikai adottságokon is elég sok múlik.
Félreértés elkerülése végett a teljesítményéből egy centit se vesz le, egyszerűen más adottságai vannak és örülök hogy rátalált ő is egy sportra, amiben jó és tud építkezni plussz még a fogyásban is segített neki.

Táplálkozás kialakításában tudok segíteni, nem kell kérődzővé válni ahhoz hogy egy jó és praktikus étrendet rakjon össze az ember. Ha érdekel, keress meg privátban

Ha nehezen építesz izomtömeget, akkor érdemes lenne valamilyen kissúlyos / saját testsúlyos edzésformtá is beiktatni.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11879) Szakbarbár válasza D.Orion (#11875) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Hát igen, Deicide nem &#@@-ral gurigázik ha menni kell, de nem is heti 1-2 órát ölt bele abba hogy oda jusson ahol most van. :R
Egyébként nem tudom melyik nehezebb: a meglévő tömeget (zsírt) átalakítani izommá, vagy a csontokra felszedni nulláról izomzatot. Nekem sajnos az utóbbi nem akar összejönni.Írogattam a súlyomat idén, de azt vettem észre, hogy ha abbahagyom a tekerést, akkor elkezdek fogyni, míg amikor intenzívebben megyek egész hónapban, akkor felszalad 1-2 kiló :DDD. Nálam ilyen edzésterv szóba sem jöhet, mindig közbejön valami, hogy ne mehessek sehová. A héten pl szabadságon vagyok, de eddig összesen 1 órát tudtam tekerni. :(((

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11880) fpeter07 válasza deicide (#11876) üzenetére


fpeter07
veterán

Én laptopon játszom kb. 96'-os tomb raiderrel. Borzasztóan jól fejlődik az idegrendszerem játék közben. Ez is keresztedzésnek számít? :D (az az irányítás...)

(#11881) D.Orion válasza Szakbarbár (#11879) üzenetére


D.Orion
veterán

Zsírt nem lehet izommá alakítani. Csak úgy megjegyzem, bár ezt biztos te is tudod. Csak másnak is egyértelmű legyen. ;) A zsírt le kell bontani és maximum az abból felszabaduló energiából lehet izomzatot fejleszteni/építeni. Erre lehet azt mondani, hogy átgyúrják a zsírt izomzattá. De azért ez nem metamorfózis. :DDD Nekem is sokszor közbejön valami, de legtöbbször csak erőm nincs elindulni, utána meg ha elindulok, akkor 5 perc után már elönt az endorfin, hogy végre megyek.

(#11882) deicide válasza Szakbarbár (#11879) üzenetére


deicide
veterán

Most megnéztem Endo-n az idei sporttal töltött időt, 648 óra, azaz 27 nap. Ez 2.16 óra/nap átlag, sok, de azért nem annyira extrém.

fpeter07: nem mondanám edzésnek, bár végül is a kezed mozog, valami energiát égetsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11883) Solad


Solad
őstag

Kövezzetek meg, de nekem ez tetszik :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#11884) D.Orion válasza Solad (#11883) üzenetére


D.Orion
veterán

Az a baj, hogy a sok autós a berögződés miatt pont a nyíl irányába akar majd kikerülni, Hiszen normál esetben a közlekedésben ha nyilakat lát, akkor az terelés, tudat alatt erre fog gondolni, nem arra, hogy te irányt váltasz. :(

(#11885) PS7A válasza Xantomas (#11874) üzenetére


PS7A
tag

Ezt sajnos már én is tapasztaltam, meg is fogadtam, hogy soha többé bóvli cuccokat.
De sárhányó téren nem vagyok otthon, így nem is gondoltam volna, hogy ennyibe kerülnek.
Köszi szépen a linket, utánakérdezek a helyi boltoknál :R

(#11886) Solad válasza D.Orion (#11884) üzenetére


Solad
őstag

Nem feltétlenül az irányjelzésre gondolok, hanem úgy általában magára a cuccra :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#11887) Zola007 válasza fpeter07 (#11880) üzenetére


Zola007
veterán

ez is edzésnek számít, csak nem izomerő fejlesztés, hanem stresszterhelés. mikor rázós helyzet van a játékban, nézd meg 1-2 alkalommal a pulzusod, lesznek ott 130-140-ek is

#11883) Solad: pöpec, kéne'

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11888) cekkk válasza D.Orion (#11884) üzenetére


cekkk
veterán

Rá kell írni, hogy index és villogtatni sárgán :D :DDD A zöld az nekem is csalóka kicsit, olyan szabad a pálya jelzés. :U

[ Szerkesztve ]

(#11889) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Gondolkodom egy Gepida 300 CRS-en, 100kba megjapni most ősszel ennyi lenne kb a max keret! Tudtok ennél jobbat mondani a kategóriájában?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11890) Pho3bus


Pho3bus
tag

Remélem nem gond, de jót nevettem rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#11891) -=RelakS=- válasza D.Orion (#11884) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

legyen sárga a nyíl, és piros a STOP, akkor egyértelmű, hogy mit is akar.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11892) Solad válasza Pho3bus (#11890) üzenetére


Solad
őstag

Haver reakciója:

Ezt láttam élőben a Eurosporton. A rózsaszín nyert. :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#11893) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

5 mp alatt leszedett Abus U-lakat: [link]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#11894) D.Orion válasza MZsoltee (#11889) üzenetére


D.Orion
veterán

Várj egy kicsit, mert épp most fut be a 2014es modellfrissítés. 1-2 és új árak lesznek a 2013mas modellekre. Egyébként szerintem így is úgy is drága lesz. Nincs előttem a felszereltségi szintje, de gyanítom, hogy TX van meg rajta hátul. Majd este meló után ránézek, jövőhéten meg megyek a kereskedőhöz is.

(#11895) Djuree


Djuree
félisten

szeretném a bicómat felrakni a falra, mert nincs helyem. gondolom vmi kampó kellene. hol tudok ilyet venni?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11896) Syd69 válasza Djuree (#11895) üzenetére


Syd69
aktív tag

Decathlon pl

[ Szerkesztve ]

Alma

(#11897) fpeter07 válasza Tomi_Sci (#11893) üzenetére


fpeter07
veterán

Hogy zárta ezt le a csávó?

(#11899) #90933760


#90933760
törölt tag

Na haló.

Kaptam egy bringát ismerőstől. Ja hát már ezer éve tervezem, hogy veszek magamnak egy frankót, voltak is csak mind elvitték előlem aztán letettem róla kis időre, utána meg a pénz fogyott el rá. Aztán ennyi idő után ismerős elnézve a baszakodásaim "ne te farok, hogy ne gyalogolj" kaliberrel adott egyet. :DDD
Sejtettem, hogy valami alap cucc lesz az nem is vártam mást egyébként, meg őt se akartam megbántani hogy visszautasítom. Meg hát gurulni mégiscsak jobb.

És a sors utolért egy Y vázas össztelkós rém képében. ;] Jujj...
Szóval egy csoda noname izé. A csapágyak jók, kormány, teleszkóp, kerekek meg se mozdulnak, semmi billegés, nincs nyolcas, nincs küllőlazulás. Eddig ok. A rugó oké, egyáltalán nem érzem hogy elvenné a hajtási energiát, legalábbis nem sokat, nem pattog feleslegesen. Sőt basszus ez egész kényelmes a merev vázhoz képest. Full alu az egész.

És akkor a katasztrófa. A gumi kuka, mert borotválkozni lehet vele olyan tükörsima. Mivel most nincs pénzem gumira a másik bringáról rá fogom tenni azt a szarráposhadt repedezett szart, de az legalább bordás. Az ülés legkisebbre rakva és úgy beleütve a vázba, hogy nem tudtam még eddig feljebb emelni. A váltó automata mert menet közben fel-le kapcsolgat, a fékek ABS-esek mert szart se fognak. :o Elől tárcsa, hátul V. Eddig oké, csak épp 99%-ban hátsót használom mindig is oda preferáltam a tárcsát, de ez épp ellenkezik a fizikával meg ebből kifolyólag a bringák összeépítésével is. És megoldás nagyon szegényes, mert hátra nincs tárcsának konzol se vázon se felnin. Elől viszont nincs V-nek tüske, hogy a rosseb egye le szóval ott csak azt a tárcsát lehet használni. :((( Amit le fogok szedni a francba, tehát elől nem lesz akkor fék. Hátra meg valami normálisabb V-t kap.

(#11900) fpeter07 válasza #90933760 (#11899) üzenetére


fpeter07
veterán

Valószínűleg egy jó tárcsafék kerül annyiba, mint maga a bringa. Örülj neki, hogy fognak a fékek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.