Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) #90933760 válasza fpeter07 (#11900) üzenetére


#90933760
törölt tag

10k volt a bringa (ennyiből BB5 jönne ki max), mert megkérdeztem azért a tisztán látás miatt. Annyit megért, nem kúrták át őket. Mondjuk amiatt nem szeretem az ilyen ajándék cuccokat, mert ha két hét múlva szarrátöröm egy hegyi menetben akkor csúnya bácsi leszek. Már pedig eszembe sincs sajnálni a gépet, ha kettéhullik akkor kettéhullik. Én egy szóval se mondtam hogy kell, ő adta ajándékba innentől kezdve nincs miről beszélni. Végül is ez az egy dolog zavart az egészbe. Egyébként nem úgy nézem mint ami két hét alatt szét akarna esni.

Nem akarok rá tárcsaféket. Az egyik opció ami lett volna, hogy hátra megy a tárcsa, előre a V. De hátul nincs tárcsának konzol, elől meg nincs V tüske. A másik opció, hogy akkor V lesz elől is meg hátul is, de ugye elől még mindig nincs V-nek tüske tehát meg lehet cseszni. Előre meg nem hagyom fent a tárcsát, mert nem. Úgyhogy elől nem lesz fék, hátra meg felkerül majd valami használhatóbb V. Ami annyit tesz, hogy aluból legyen és ne műanyag szar.

Esetleg valami bilincses V tüske? Amit rá lehet szorítani a villára? Fúrni nem akarom semmiképp, csak is valami bilincses jöhet szóba ha van egyáltalán. Csak nem tudom az alu mennyire bírja a szorítóerőt.
Mert azért hosszú távon nem egészséges első fék nélkül, elég könnyen el lehet számolni a féktávot és olyankor jól jön az első fék. Hiába csak hátsót használok 99%-ban.

[ Szerkesztve ]

(#11902) fi:zi'k válasza #90933760 (#11901) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szokj rá az első fék használatára. Csak hátsóféket használni kb 10 éves korig menő.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11903) Tomi_Sci válasza fpeter07 (#11897) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

U lakattal a vázhoz. Három srác elforgatta, ránehezedett az erőkar (váz) végére és egyszerűen letört a zárszerkezet a lakatról.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#11904) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

Sziasztok!

Ma vettem eszre, hogy a teleszkopom (pont egy eves Fox F29 RL Evolution) bal szaran alul le van kopva ez az aranyszinu bevonat, illetve ha osszenyomom a telot, akkor valami szurke zsirszeru akarmit huz fel magaval. A kepek nem a legjobbak, de talan latszik rajtuk, hogy mirol beszelek:
kopas
szurke ize
Kerdes, hogy mitol van ez, mit rontottam el, illetve mit tudok csinalni vele. Elore is koszonom a valaszokat!

in asm we trust

(#11905) Zola007 válasza #90933760 (#11901) üzenetére


Zola007
veterán

Bilincses féktüske, esssszem . fsszom megáll. :Y Ford Fairline forogna a sírjában, ha lenne neki.

BMX-en láttam eddig leszedhetőt, de az se bilincses.
Sufnituningot inkább hagyd ki, végeztek azon már eleget a kínai bácsik. Jól tudta a srác, hogy mitől akar megszabadulni. Te pedig vigyázz, óvatosan duhajkodj, mert ezek a Tesco Value bringák elég életveszélyesek tudnak lenni, nem kellene kihajtani, mert csúnya perec lehet a vége.

#11904) sghc_toma: beleér a becsúszó a perselybe, a szürke cucc a lekopott fémpor keveredve kenőanyaggal.
Ha még garis, akkor vidd be, szedjék szét

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11906) fi:zi'k válasza sghc_toma (#11904) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Juthatott vmi szennyeződés a villába? Magasnyomású mosóval takarítottad?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11907) sghc_toma válasza Zola007 (#11905) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Zola007: Kosz a valaszt! Ez eleg szarult hangzik :( Bicajjal egyutt vettem, az meg garis, de most beleneztem a garanciafuzetbe, eleg sok kizaro tenyezo van felsorolva a teleszkopot illetoen. Valamelyik nap majd beviszem, aztan meglatom mi lesz.

fi:zi'k: Nem takaritottam magasnyomasuval, mindig csak rongyot hasznaltam. Nem hiszem, hogy barmi bele tudott volna jutni - szoval valoszinuleg az lesz a gond, amit Zola007 irt.

in asm we trust

(#11908) #90933760 válasza Zola007 (#11905) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jó hát azért nem két métereseket ugratok vele, csak dinamikusan van használva, mert sietek mindenhova. Ahhoz nem kell ugrálni, csak egy kicsit rázkódik. :DDD

Az igaz mondjuk, hogy 10 éves kor felett nem menő a kereket csúsztatni. Pedig a csajoknak akartam villogni. ;] Jó hát akkor marad a tárcsa, nem nagyon érdemes a villát kicserélni V-sre mert annyit nem ér az egész. Pedig jobban tetszene, nekem ezek a fél megoldások, hogy elől ilyen hátul olyan sose tetszettek.

(#11909) Pho3bus


Pho3bus
tag

Sziasztok!

Új outi vásárlásán gondolkodom, és kicsit tanácstalan vagyok. Jelenleg ezen a 3-on akadt meg a szemem. Mit gondoltok róla? Esetleg hasonló árkategóriában valami, amit jobban megérné megvásárolni? Előre is köszi!

A kerékpárok:
- 01 (55.5cm - L)
- 02
- 03

Esetleg pár méret rólam (ha netán valamelyik nem megfelelő lenne): 178.8 cm és 83-84 cm belső lábszárhossz.

(#11910) Mansi válasza Toomy (#11837) üzenetére


Mansi
csendes tag

Sztem már nem fog tudni venni. Nyáron alig kaptam én is a nagyker ki tudja melyik hátsó polcáról 4 hét alatt jött meg, már akkor is alig alig volt 1-1 darab.
Régi szériás volt, sztem már kifutott azóta még inkább.
Bár én elgondolkoztam egy 2.1-en a szintmérés és % miatt, ha gondolod Viktor megkaphatod :)

A másikra: Az enyém az Alpinebike-ból van.

[ Szerkesztve ]

(#11911) Toomy válasza Mansi (#11910) üzenetére


Toomy
senior tag

Ott Kecskemét környékén minek szintet és % -ot mérni? ;)

A 2.1 helyett akkor már inkább plusz 10 ezer és egy használt GARMIN 500 amivel térképezhetsz is. :K

[ Szerkesztve ]

(#11912) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Egy kis etalon szemléltető sematikus rajz, Menetes VS Kazettás agy témában.

Nem én rajzoltam, neten találtam, csak átírtam magyarra. Laikus számára szerintem kellően egyértelműsíti a különbségeket. Érdemes betenni a téma összefoglalóba. Üzletben állandóan magyarázni kell, rakunk egyet majd a falra is.

[ Szerkesztve ]

(#11913) Mansi válasza Toomy (#11911) üzenetére


Mansi
csendes tag

No nem az itteni szint érdekel, jövőre van 1-2 tervem :)
Am én is inkább Garminban gondolkodom, csak első felindulásra írtam a 2.1-et.

(#11914) razorka777


razorka777
veterán

Örülök, hogy felfedeztem ezt a topikot. :)
A neten elég nehéz bármilyen segítséget találni bringa ügyben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#11915) #90933760


#90933760
törölt tag

Lehet mégis lesz megoldás a V fékre elől, ahogy elnézem a villát ami összekötni ilyen híd valami. Annak van folytatódása a villa után is és ott van benne egy mélyedés. És ahogy nézegettem, az ott a tüskének a helye. Azt ki lehet fúrni és belerakni egy tüsit, mehet is rá a fék. De ezt érdemes valami normálisabb módon megcsinálni persze. Ha véletlen le is repedne akkor sincs gáz, mert a villát ami összeköti az odébb van, ez már csak egy túlnyúlás. Ez eredetileg is a féknek a helye volt szerintem tuti, csak hogy mi az anyjukért kellett lehagyni róla azt nem tudni. Zoom villa amúgy. :DDD

(#11916) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Mennyire elvetemült dolog lenne 2 hét múlva 1nap alatt körbe tekerni a Balatont? :D
Kicsiket felek az időjárástól :(
Esetleg külön térképet lehet valahonnan szerezni a Balatont körbe öleli bicikli útról ?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#11917) D.Orion válasza Daniel Alves (#11916) üzenetére


D.Orion
veterán

Kezdetnek, hirtelen csak ez van előttem.
Déli parton én is simán végigmegyek 25km/h -s átlaggal, de az északival meggyűlne a bajom.

(#11918) Zola007 válasza Daniel Alves (#11916) üzenetére


Zola007
veterán

én nem biztos hogy erőltetném, 2 hét múlva már erősen 5-10 fok között lesz reggeltől - estig.
ilyen távon azért védelem és edzettség ide vagy oda, nem biztos hogy jó tesz az ízületeidnek

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11919) Ybron


Ybron
senior tag

Sziasztok!

Nem tud valaki eladó cyclocross bringát, vázat, használt és új is lehet.

(#11920) rétisün válasza Ybron (#11919) üzenetére


rétisün
veterán

kona 'jake the snake', csak váz, villa nélkül, perpillanat dolgozóbajárós bicajként funkcionál.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11921) Ybron


Ybron
senior tag

Idióta vagyok, azt meg nem írtam hogy 57-58-as méret kell. Bocsi.

(#11922) rétisün válasza Ybron (#11921) üzenetére


rétisün
veterán

én se írtam, hogy 56-os :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11923) Ybron válasza rétisün (#11922) üzenetére


Ybron
senior tag

Ránézésre láttam hogy ez kicsi lesz :)

(#11924) #90933760


#90933760
törölt tag

Szóval itt van pár kép. Ez egy Rocky bringa, nem tudom ez full gagyi kínai, vagy használható kínai vagy mit tudom én, majd ti megmondjátok. Meg ott van az is amit ki lehetne fúrni a V féknek, ha az úgy jó.

[link]
[link]
[link]

(#11925) ---Lasali--- válasza #90933760 (#11924) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Miért nem veszel rá egy hayes MX4 et használtan aztán kész? Megint fölösleges barkácsolásokba akarsz kezdeni... az a fékhíd az elvileg egy acél lemez (lehet ez "komolyabb" és alu ból van, nem látom innen), hogy akarsz hozzá rögzíteni valamit, aminek van 1 centi menet benyúlása? Acél féktüskét lehetne ráhegeszteni amit felkészítesz arra hogy sík felülethez hozzá rögzítsd, vagy azért átfúrni hogy a lyuk is tartson, és abba belehegeszteni, fel kéne csiszolni, stb. aztán ha nem lesz szimmetrikus a két oldal, meg párhuzamos a vonaluk, akkor lehet nem fogod tudni beállítani a féket.
Abszolút kínai gagyinál sokkal jobb ez a bicikli, de ettől függetlenül én nem használnám komolyabb dologra, mint a városba, faluba, a-ból b-be eljutásra, és csak a minimum pénzt és időt ölném bele, ami kell ahhoz hogy részt lehessen vele venni a közlekedésben.

[ Szerkesztve ]

(#11926) #90933760 válasza ---Lasali--- (#11925) üzenetére


#90933760
törölt tag

Értem. 160-as tárcsa van rajta amúgy.
Megpróbálom összerakni ezt a féket ami rajta van, ha működik rendesen akkor oké, ha nem akkor kuka aztán megy rá az MX4, vagy BB5. Egy árba van ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#11927) ---Lasali--- válasza #90933760 (#11926) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

MX4 féknyerget már használtban lehet találni pár ezer ft ért, azt be lehet állítani normálisan, lehet a mostani tárcsával fékkarral is használhatóan fog majd, szerintem ez a legegyszerűbb, legolcsóbb megoldás.

(#11928) D.Orion válasza #90933760 (#11924) üzenetére


D.Orion
veterán

Teljesen off, és teljesen más ketegória, de neked valami ilyen kéne:
1
2
3
4
5
Kutya meg nem mondja erről a gépről, hogy valami értéket képvisel. :DDD

(#11929) #90933760


#90933760
törölt tag

Közben elkezdtem a gumicserét, elől autószelepes, hátul meg nem. Éljen. :DDD A hátsó kereket nem tudom felfújni, kölcsön kell kérnem egy pumpit.

Szóval a tárcsafék. Hiába nyomom le azt a kart a nyeregnél csutra, akkora rés van a pofák között hogy elfér a tárcsa közöttük, minimális fékhatás van csak. Lehet ezen állítani, hogy összébb húzza vagy ennyi? Pedig egy csomó ferrodó van még a pofákon. És ez elvileg úszónyerges? Mert ez nem úszik sehova, kicsit lötyög az igaz de semmi több. Csak az a pofa mozog amit a kar mozgat, a nyereg meg csak picit lötyög. :DDD

(#11930) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Miért van nekem olyan szerencsém, hogy mindig szombat délután 1 órakor derül ki ha kell egy filléres alkatrész bármihez? :W Most pl 2 db golyóskosár kellene az első kerékhez, mert darabokban szedtem ki a régit.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11931) ---Lasali--- válasza #90933760 (#11929) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A jobb oldali pofát nem tudod beljebb hajtani?
Ezek az "úszónyerges" bicikli fékek semmit nem érnek sajnos.. ami jobban meg van csinálva, abból se láttam még olyat ami normálisan működne, meg beállítható lenne.

(#11932) #90933760


#90933760
törölt tag

Ó igen, betettem a kereket és azóta a tárcsafék befog kicsit. Hozzá se nyúltam semmihez, csak súrlódik mert érezni. :((( Közben látom a hátsó kerékbe van egy minimális nyolcas is.

Azt a pofát amit a kar mozgat, az nem megy be eléggé. A másik pofa meg éppenséggel most hozzáér a tárcsához. Ez de retek, pedig semmit se csináltam csak kivettem meg visszaraktam a kereket. Meg lenyomtam megnézni menyire szorulnak össze, mivel nem hidraulikus így nem gáz tárcsa nélkül behúzni.

[ Szerkesztve ]

(#11933) Zola007 válasza Szakbarbár (#11930) üzenetére


Zola007
veterán

Hol laksz?
ha esetleg debreceni vagy, akkor mákod van

(#11932) Baltoafarkas: attól hogy nem hidraulikus még be lehet rohadva

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11934) HollyBoni válasza #90933760 (#11932) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ezen a tárcsaféken egyátalán két, vagy egy pofa mozog? A legtöbb alsókategóriás bowdenes tárcsaféken csak az egyik pofa mozdul meg, és hozzányomja a tárcsát a másikhoz. Húzz a bowdenen ha nem ér hozzá eléggé. Amúgy meg ha beleér kerékcsere után a tárcsába a fékpofa az teljesen normális jelenség ha gyorszáras, kétszer nem lehet ugyanúgy visszarakni.

(#11935) ---Lasali--- válasza HollyBoni (#11934) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A legkomolyabb avid, shimano, hayes bowdenes féknyergekben is csak a külső pofa mozdul. A történelembe talán 1-2 olyan fék volt, aminél mindkettő mozdult, ezek közül is az egyik fél hidraulikus volt, nevüket most meg se tudnám mondani.

(#11936) #90933760 válasza HollyBoni (#11934) üzenetére


#90933760
törölt tag

Gyorszáras. Akkor ok, nagyon nem fog be csak érezni hogy kicsit hozzáér.

Bovdenen hiába húzok, a féknyergen azt a kallantyút lenyomtam teljesen és úgy is túl nagy a hézag, ezeknek gondolom majdnem össze kéne érniük. Csak az egyik pofa mozog a másik nem, a nyeregnek kéne mozognia vele együtt ahogy a kocsin is gondolom, de ez nem mozog csak lötyög. Valami értelme biztos van ennek. Akkor ha jól sejtem ennek a fékpofának ami nem mozog a tárcsa mellett kell lennie minél közelebb hogy rá tudjon szorulni a tárcsa mikor húzod a másikat amit mozgat a fékkar. Hát elég érdekes lesz ezt normálisan összerakni. :DD

V féket hogyan lehet beállítani? Mert becsúszik a felni alá, ha jól látom akkor ahhoz ilyen távtartó gyűrű kell csak? Volt egy csomó, csak nem tudom hova tettem.
A gumik fent figyelnek, várom a bicópumpát, mert az autósat fel tudtam fújni elől. De azt a hátsó belsőt ki kell cserélni az tuti, egyrészt a pumpálás miatt hogy autós legyen mindkettő, másrészt meg felfújtam szájjal és kifele áll a szelep olyan 1/3 irányba. Tehát mikor bent van a felnibe akkor van egy enyhe csavarodása ezáltal a belsőnek.

[ Szerkesztve ]

(#11937) hoffman_


hoffman_
nagyúr

újabb kerék-kérdés:

szereztem nagyon pöpec kis szérián kívüli gipiemme felniket a fűzéshez. hátrányuk, hogy semmi adat nincs meg róluk. hogy mérem meg szakszerűen a felni belső átmérőjét? mértem mérőszalaggal, meg cérnával is, kaptam két különböző eredményt... valaki rutinosabb tudna tippet adni? illetve a falvastagságot itt egyértelműen a szegecs "vastagsága" adja, ugye?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11938) D.Orion válasza hoffman_ (#11937) üzenetére


D.Orion
veterán

hogy mérem meg szakszerűen a felni belső átmérőjének a hosszát?

Kör kerülete: ;)
K= 2rpi.

[ Szerkesztve ]

(#11939) hoffman_ válasza D.Orion (#11938) üzenetére


hoffman_
nagyúr

oké, matekból jó vagyok én is. de :DDD a felni külső kerülete fix csak, 622-es kerék lévén. a belső kerület változik ugye, attól függően, hogy magasperemes, alacsonyperemes, vagy spéci felnim van. szóval honnan a viharból tudom meg a felni belső kerületének hosszát? :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11940) D.Orion válasza hoffman_ (#11939) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem értem a problémádat. :DDD Fogsz egy mérőszalagot és megméred a felni átmérőjét. Átmérő/2 = sugár

(#11941) fpeter07


fpeter07
veterán


Szerencsére az ősz a szebbik arcát mutatja. Eléggé elfáradtam, de megérte! Hazahoztam egy qva nagy kullancsot is, 8 láb mozgását nem nehéz észrevenni...

szerk: formázás.

[ Szerkesztve ]

(#11942) hoffman_ válasza D.Orion (#11940) üzenetére


hoffman_
nagyúr

te csináltál már kerékfűzést? vagy én vagyok ennyire low? mert ha rutinból mondod, akkor nagyon hülye vagyok. ha nem rutinból mondod, akkor meg te nem érted.

matekkal kicsit többet foglalkoztam, mint szerettem volna, szóval tudom, hogy miként működik egy kör. a problémám az, hogy a külső kerület mindig fix. a belső pedig felninként változik. itt egy random felni, ismeretlen belső kerülettel - ezáltal ismeretlen átmérővel. a külső kerületet(pontosabban átmérőt) megmérni könnyebb, de felesleges. a belső kerületet(pontosabban átmérőt) megmérni pontosan nehéz, ezzel van bajom, ehhez kéne tipp. kerületet mérni nem is tudnék, és nem is akarok.

ui.:

meg tudom mérni mérőszalaggal a (belső) átmérőt. ezt tettem eddig is, de pontatlannak ítéltem a mérésem, itt 2mm is számíthat.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11943) fpeter07 válasza Daniel Alves (#11916) üzenetére


fpeter07
veterán

Több, mint 10 órás út lenne, ráadásul a napi átlaghőmérséklet is alacsonyabb lesz két hét múlva. Ha csomagtartós túragéped van, akkor esetleg ajánlható. (valahová raknod kell a plusz ruhákat)

(#11944) Zola007 válasza hoffman_ (#11942) üzenetére


Zola007
veterán

Könyörgöm, ne belső átmérőt mérj, hanem fogj egy tolómérőt és mérd meg a felniprofil magasságát.
Ezt megszorzod 2-vel és kivonod a külső átmérőből. Voálá.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11945) hoffman_ válasza Zola007 (#11944) üzenetére


hoffman_
nagyúr

túlbonyolítottam a dógót. thx.

ui.: geez de ég most a pofám :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11946) D.Orion válasza Zola007 (#11944) üzenetére


D.Orion
veterán

Ennyi, még szerencse, hogy hsz írás előtt elolvastam a többi hsz-t is.

hoffman_: Van az úgy, hogy az ember túlbonyolít valamit. A sok stressz és a kapkodás.

(#11947) hoffman_ válasza D.Orion (#11946) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11948) Szakbarbár válasza Zola007 (#11933) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Akkor nincs szerencsém, mert Esztergom mellett lakom. De már meggányoltam, csak 1 golyó hiányzott.

Egyébként nincs is szebb látvány annál, amikor az ember szétszedi a racsnit és a 60 db 2 mm-es golyó elgurul a földön, vagy amikor a frissen bezsírozott csapágy landol a homokban.. :W :W :DDD
Mára elegem van a szerelésből.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11949) Zola007 válasza hoffman_ (#11945) üzenetére


Zola007
veterán

Megesik mindenkivel.

MÁS: valami jófajta láncolajat ajánlhatnátok épeszű árban.
3000-et nem adok semmilyen 50 millis löttyért, még ha 25 éves whiskey-ről van szó akkor sem!

klasszikus grafitos "MTB-ÖL" :) -t használtam eddig, még jó adag van belőle, de szerintem valami régebbi készletből lehet, mert öregszik / mázgásodik, legalábbis egyre sűrűbbnek tűnik és jobban is gyűjti a koszt.
csak "csöpögtetőst" vennék, sprayket nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11950) evilskati


evilskati
aktív tag

Szerintetek ezt a bringát érdemes lenne megvenni?

Szomszéd faluba (~6km) járnék át vonatra, így akár egész napokat is ott állna lezárva az állomáson, ezért sem szeretnék drágábbat, amit sajnálnék ha ellopnák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.