Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) fpeter07


fpeter07
veterán

Mai záróvideó. [link] (Nem ajánlom senkinek)

(#11802) Zola007 válasza ---Lasali--- (#11797) üzenetére


Zola007
veterán

Köszi, akkor lehet hogy berendelek egyet próbaképpen.
Sima alukeretes sincs lassan már 1500-2000 alatt, akkor egy ilyet talán megérdemel majd a vas jövőre. Bár engem a súlya nem érdekel meg az anyaga sem, csak ne törjön és könnyen lehessen ki-be rakni a kulacsot, anélkül, hogy 3x le kelljen néznem miatta.

#11801) fpeter07: azta, nézni is rossz. A végén már hogy fújtat szegény, jó hogy nem kapott adrenalinmérgezést

Megépült a világ első világító kerékpárútja

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11803) feka007 válasza fpeter07 (#11801) üzenetére


feka007
nagyúr

Komoly. Kíváncsi vagyok, hogy azt a hangot a szaltók vége felé ő is hallotta-e, vagy csak be van szerkesztve a feeling kedvéért.

(#11804) Moric válasza Zola007 (#11796) üzenetére


Moric
aktív tag

Elméletileg nem, nagyjából az itthon forgalmazott bringákból bármint be tud szerezni. Az ár a kérdéses. Többségében Kross, Cube és Merida kerékpárokat árul.
A fentebb linkelt 3 bringa ott van nála, meg tudtam tapogatni, bármikor elhozható.

Mielőtt ide írtam nézegettem a kínálatot. Én annyira kiemelkedően jó vétellel nem találkoztam a 100e-120e ársávban. Ezért is kértem ki a fórum véleményét, talán az itteniek találkoztak olyannal, ami felett én átsiklottam, illetve nem láttam.

Én is szeretnék egy jól felszerelt gépet venni, de sajnos 150e-180e most nem tudok rákölteni. A Deore szint ilyen árszinten kezdődik használtan.
Ezért inkább vennék egy jó alapot és a lerohadt alkatrészeket cserélném rajta idővel. Tisztában vagyok vele, hogy így a végén drágább lesz, de így nem egyszerre kell kiadnom (nekem) sok pénzt, hanem évek alatt apránként.

fpeter07
Olyan bringát nem vennék ami az első földúttól széthullik, Olyanom már most is van. Legutóbb elkaptam vele egy vízmosás és a kerék összerogyott. :) Hozhattam ki a főútig a vállamon.

(#11805) ---Lasali--- válasza Zola007 (#11802) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Régen cateye kulacstartót használtam ami nekem a legjobban bejött: [link]
Sokan szidták hogy törik, én ki is könnyítettem őket maró szárral pár óra munkával :DDD , és még mindig lehet őket használni. Buktam is velük többször, sokszor keményen bele lett csapva a kulacs, és tökéletes. Ezek baromira tartottak nekem minden kulacsot, és vakon ki be lehet bele rakni. Hátránya: ronda, nehéz.
Egyébként a bontragerről youtube on is van fent egy bemutató, ott úgy széthúzza az ember, hogy az enyémmel azt nem mertem volna megcsinálni, szóval elvileg bírnia kell ha az ember nem kesztyűs kézzel bánik vele. Mondjuk van egy rész, ahol annyira kicsi az anyag keresztmetszete, hogy az nekem gyanús, hogy ott könnyen törhet. Az a rész, ahol a kis gumi betét van, ahol a kulacs hasára támaszkodik fel.

[ Szerkesztve ]

(#11806) Zola007 válasza Moric (#11804) üzenetére


Zola007
veterán

ÚJ bringából kiemelkedően jó vételt nem is fogsz találni 100-120 körül, használtból ellenben főleg így ősszel meg lehet fogni jó gépeket.

Viszont ha olyan jó ismerős, akkor talán meg lehetne vele beszélni, hogy a hajtóművet, fogsort, láncot élből cseréljétek és számolja be egy Deore szett árába, ezzel a Bergamont pl. nagyban javítható lenne.

Ha nem titok, akkor leírhatnád, hogy pontosan mennyiért is tudnád megkapni ezeket a gépeket, mert úgy könnyebb lenne mondani rá konkrétumot.

(#11805) ---Lasali--- : én eredetileg valami egyszerű, letisztult alumínium tartót keresnék, de bumszli vastagra vannak csinálva vagy csiricsáré módon ki vannak könnyítve vagy elkérnek érte 4-5e ft-ot, ami azért erősen a rablás kategória egy darab aluért.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11807) ---Lasali--- válasza Zola007 (#11806) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Hegesztett alut ne vegyél, eddig amit láttam szinte kivétel nélkül eltörött a hegesztésnél. Meg a világos kulacsokat szokta látványosan telerakni alumínium porral, ahogy rázkódik, elcsiszolja a kulacs és a tartó közé ment por.

[ Szerkesztve ]

(#11808) Moric válasza Zola007 (#11806) üzenetére


Moric
aktív tag

Nem titok, közvetve már írtam is.
Ezek újonnan gyári garival:
Kross Evado 3.0 az 100e,
Bergamont Helix 4.3 az 105e

A Korss Level B4 használtan (bemutató darab) 120e. Szavatosság 3 hónap.

(#11809) Syd69 válasza ---Lasali--- (#11807) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nekem a BBB szép fekete csíkot rajzol a világos kulacsokra ( a sötétekre is, csak ott kevésbé látszik)...

Alma

(#11810) Cadal válasza Zola007 (#11806) üzenetére


Cadal
őstag

Alu kulacstartóval én csak szívtam. Rendszeresen mindenemet összekente alumínium porral alig lehet letakarítani. Utána vettem egy Custom Race Elite kulacstartót, ne ezzel nincsenek problémák. A végén az a piros összekötő szilikonból van, vagyis nyúlékony. Van több féle színben is.

[ Szerkesztve ]

(#11811) Zola007 válasza Moric (#11808) üzenetére


Zola007
veterán

Hát ez elég közvetve volt, mert annyit írtál hogy
- mi a legjobb vétel 125-ig
- kiemelkedően jó vétellel nem találkoztam a 100e-120e ársávban
- 150e-180e most nem tudok rákölteni

ebből én csak annyit tudtam belőni, hogy max 125 ezred van rá és a két olcsóbb bringa 100-120 között lehet, de ezt még konkrétumnak nem neveztem volna.
Viszont az a 20 ft nagyon nem mindegy jobbra vagy balra, mert abból pl kijön egy komplett acera - deore váltás beszámítással.

A B4 állapotát nehéz így megítélni, a bemutató darab jelenthet "csak kirakva állt 1 évet" -től kezdve a "tesztnapon küldték neki ami a csövön kifér"-ig mindent.

Ezek fényében én alapnak leginkább a a Bergamont-ot ajánlanám, azonban kizárólag felszereltség szempontjából, nem igazán ismerem a márkát.

A B4 a 29 miatt lehet vonzó, mert egyébként felszereltségben kb annyival tud többet, amennyivel drágábban megkapod, de én inkább azt a 20e ft-ot később költeném rá a Helixre főleg ha nem vagy 180 centi felett vagy mostanság nem sokat MTB-zel, akkor inkább maradj a kisebbnél.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11812) Zola007 válasza Cadal (#11810) üzenetére


Zola007
veterán

Köszi neked és (#11809) Syd69 , (#11807) ---Lasali---

Eddig szinterezett és gumiburkolatú tartók voltak, de meggyőztetek, kihagyom akkor a mostani alukat.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11813) Moric válasza Zola007 (#11811) üzenetére


Moric
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséged!

A B4 előéletét mondhatni ismerem, a boltban volt kiállítva, az üzletet néhányszor hagyta el. 200km lehet benne, az alkatrészek kezdenének összekopni rajta.

Nekem is a Helix tetszett a legjobban, élőben nagyon jól néz ki. Viszont a fekete elég kényes szín, az picit vissza tart.
Mostanában a B4 kezd egyre jobban tetszeni. Megtetszene az erdőben való csapatás, talán picit többet bír mint a Helix. A B4-gyel talán le is merészkednék a földútról.
Viszont a mérleg másik oldalán meg ott van, hogy a barátomnak is cross bringája van, nem tudna velem jönni a keményebb terepre. Magamtól meg nem fogok erdőben turista ösvényeken veretni.

182cm-hez az Krossból az L-es, Helixből meg 56-os a jó méret?

[ Szerkesztve ]

(#11814) Zola007 válasza Moric (#11813) üzenetére


Zola007
veterán

Annyiért ha tényleg jó állapotú, akkor a B4 megéri, 29er-ként.
Innentől a te döntésed, garanciális gépet érdemes venned, mert ismerős a tulaj és ha gond van, akkor nem fog rajta szőrözni sokat.

Szín témához: mindegyiken meglátszik a kosz, aki ezen fennakad, az vagy csak prezentációs céllal tart kerékpárt vagy nagyon ráér. Nekem fekete-piros a gép, azon is észrevenni még szobai port is.

Persze nem jó az sem, ha nem látszik ki a márkajelzés a rárakódott kosz alól, de a mozgó elemek legyenek tiszták, de megfelelően kenve, a többin nem kell annyit parázni.

Lehet hogy haverod is lecseréli idővel ha neki is megtetszik a csapatás dolog, ellenben ha nem akartok gyakrabban 50-100 km-es túrákat és néha le akarsz menni földútra, akkor a B4 jobb választás.
Aszfalton mindennel lehet menni, max lassan, de terepen már nem működik fordítva.

Méretben elméletileg (!) ezek jók, de ki kell próbálni, beállítani nyeregmagasságot, előretolást, teleszkópot és utána is még lehet sok mindennel variálni (stucni, nyeregcső hátrahajlás, nyereg típusa, kormány típusa, stb)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11815) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nagyon gáz? :DDD

kb 1,3km beton lejtéssel, utána 1,8km hegyes-völgyes erdőben, majd 900m lejtős-emelkedős beton.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11816) Zola007


Zola007
veterán

Érdemes megvenni az Endomondo-t vagy elég az ingyenes verzió is?
ha megveszem, akkor készülékre, google felhasználóra vagy időtartamra vehetem meg?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11817) -=RelakS=- válasza Zola007 (#11816) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

rég volt, de szerintem google fiókhoz kötött

Hogy megéri-e? Nézd meg, mivel kínál többet a pro, és döntsd el (Check out Endomondo Sports Tracker PRO if you also want interval training, graphs, the ability to race against yourself, time and calorie goal functionality and low power mode.)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11818) Zola007 válasza -=RelakS=- (#11817) üzenetére


Zola007
veterán

Néztem mivel tud többet, de ha tudnám hogy mennyire is működnek jól a PRO funkciók és ennek fényében megéri-e fizetni érte, akkor már eldöntöttem volna :K

Valaki próbálta már bluetoothos Polar övvel?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11819) Zola007


Zola007
veterán

Szerintem megvan a nyeregcső-rekoderünk:

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11820) lsebestyen válasza Zola007 (#11819) üzenetére


lsebestyen
addikt

:Y :R

(#11821) fpeter07 válasza -=RelakS=- (#11815) üzenetére


fpeter07
veterán

Dehogy. Az volt a gáz, hogy én a 3. körömre már rendesen elfáradtam. Pedig az átlagom olyan 10-12 körül lehetett. Nyáron 30 fokban sem kellemes tekerni, de akkor még formában van az ember.

szerk: Mindig elfelejtem megkérdezni, de: Xt hátsó váltón mi állít micsodát? Kicsit állítanom kellene rajta a bovdennyúlás miatt. A kezelőszervek viszont máshogy vannak elhelyezve, mint a tourneyen.

[ Szerkesztve ]

(#11822) lsebestyen válasza lsebestyen (#11820) üzenetére


lsebestyen
addikt

igazából egy fejétverő szmájlit akartam :DDD

(#11823) Szakbarbár válasza Zola007 (#11818) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ha jól emlékszem talán Toomynak volt Bluetoothos pulzus jeladója, de azt mondta hogy iszonyatosan gyorsan lemerülnek az elemek benne. Most talán egy ANT+ -os pulzusmérője van.

Endon a prémium talán az edzésterv miatt éri meg, egyébként nekem nincs olyan funkciója amiért hajlandó lennék fizetni.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11824) Zoli133 válasza Szakbarbár (#11823) üzenetére


Zoli133
őstag

Az ANT+ is BT-t használ, nem?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11825) Cathfaern válasza Zoli133 (#11824) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem, az ANT+ egyedi protokoll, ezért is kell hozzá direkt ANT+-os telefon vagy más vevő.

(#11826) -=RelakS=- válasza Cathfaern (#11825) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Attól még valahogy kommunikálnak egymással a ketyerék, nem? Az meg már lehet kékfog

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11827) dqdb válasza Zoli133 (#11824) üzenetére


dqdb
nagyúr

-=RelakS=-: nem, köze nincsen a Bluetooth-hoz, csak a frekvenciatartomány stimmel, azonkívül semmi sem.

Ha mégis hasonlóságot keresünk, akkor a célja a Bluetooth LE-hez hasonló, de ezt kimondottan pulzusmérők és egyéb szenzorok számára fejlesztették ki, nem általános kommunikációs célokra.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11828) Toomy válasza Szakbarbár (#11823) üzenetére


Toomy
senior tag

Igen én használtam, kicsit nevetségesnek tartottam, hogy a gyári elemmel 10 órát sem működött, azaz 1 napot nem tudott végig mérni. Aztán ki lett sakkozva, hogy csak a DURACELL elemmel megy 45-50 órát. De az is nevetséges!
A mostani ANT+ os GARMIN -os pántom már megvan egy éve és a gyári elemmel megy minden napi min. 4óra mellett. Azért az már frankónak mondható, de ez a technológia javára írható, mert iszonyat keveset fogyaszt. :K

(#11826) -=RelakS=- Az ANT egy különálló technológia és semmi köze a BT -hoz! :N

[ Szerkesztve ]

(#11829) -=RelakS=- válasza dqdb (#11827) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, rákerestem a dologra, és nagyon nézem, hogy itt valami árulás van...

Kb abból indultam ki, hogy az NFC-nek is kell a BT, ha pl fájlt viszel át telefonok között (igen, az NFC-n átmegy, hogy miről lesz szó, aztán BT bekapcs, és a fájl küldése már azon megy. Legalábbis Sonyéknál)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11830) dqdb válasza -=RelakS=- (#11826) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az előző hozzászólásba már nem sikerült beleszerkeszteni: az ANT+ nemcsak kommunikációs protokoll, hanem teljes hálózati megoldás saját radio layerrel és arra épülő protocol stackkel.

#11829: ott magát az NFC-t csak a kapcsolatfelépítésre használják, és a nagy adatmozgatásra a BT-t, itt minden ANT+-on keresztül megy. Tényleg egy fantasztikusan jó rendszer, 2-3 métert még simán áthidal, nem érzékeny a külső EM hatásokra (nagyfeszültség, antennaerdő), és megdöbbentően alacsony az energiaigénye pulzusmérő mellett sebességszenzor esetében is.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11831) Zoli133 válasza dqdb (#11827) üzenetére


Zoli133
őstag

Köszi, valamiért a BT-hot kötöttem, magam sem tudom miért. :B

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11832) -=RelakS=- válasza dqdb (#11830) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

és hiányzik az Xperia Z-ből O_o Pedig az S-ben volt, és úgy tűnik, a Z1-ben megint van...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11833) deicide válasza -=RelakS=- (#11832) üzenetére


deicide
veterán

Van a Z1-ben igen, csak egyelőre mit sem érek vele, ugyanis az ANT+-os kódot frissítették, ami az új Sony firmware-ben már benne is van, az Endomondo viszont még nem frissült, így egyelőre nem látja az ANT+-os eszközeimet. Kicsit bosszantó, mert ez volt az egyik oka, hogy ezt a telefont választottam. De november elejére ígérték, hogy megjön az update és működni fog.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11834) -=RelakS=- válasza deicide (#11833) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

nna, ez azért nekem még nem elég csoda, hogy frissítsek a tavasszal vett Z-ről :DDD

Mondjuk eszközöm sincs hozzá :]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11835) deicide válasza -=RelakS=- (#11834) üzenetére


deicide
veterán

Én egy S2-t váltottam le, már érlelgettem az ANT+-os telefonra váltást. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11836) Zola007


Zola007
veterán

Én most vettem telót, úgy hogy az egyelőre marad.
Egy kékfogú Polar öv 16k, így szerintem nézek majd valami kerékpáros computert pulzusmérővel, mert nem akarok csak 1-féle kütyüt hurcolni és a telefont egyébként is sajnálnám kirakni a kormányra. Majd maradt a zsebben vagy tatyóban és loggol onnan ha talál jelet.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11837) Toomy válasza deicide (#11835) üzenetére


Toomy
senior tag

Fogod nézni is menet közben a telót vagy az edzés után kielemzed?
Csak mert plusz 15 ropiért tudsz venni egy BONTRAGER NODE 1.1 -es órát ami szintén ANT+ os és egyszerre a telefon és az óra is látja az érzékelőket. A pedálfordulat annyira nem fontos, de a pulzust jó követni, mert láthatod ha nyélre rakod magad és azért 90-100% -on nem célszerű sokáig tolni, mert leesel a bringáról. Viszont ha már sok edzésen van túl az ember akkor már betéve tudja hogy mikor milyen pulzussal megy. :K

(#11836) Zola007 - Arra azért figyelj, hogy nyáron a 35-45 fokban ami az aszfalt felett van olyan szépen be tud párásodni a telefon az izzadságtól, hogy csuhaj! Nekem sokszor meg is halt miatta a rögzítés. :U Azóta van a kormányon a teló egy ilyenben. :K versenyeken is jól szerepel. Csak néha összeakad a szembejövő bringások GARMIN -os órájával és onnantól vízszintes csíkot húz a speed a cad. meg megszűnik. De érdekes, hogy a pulzust meg tovább rögzíti, mint pl. reggel is. Ha észreveszem akkor csak újrapárosítom és minden okkés. De pl .versenyeken rengeteg embernek van GARMIN-ja és ott meg semmi gond nincs vele. Érdekes egy történet ez. Talán az lehet a gond, hogy a SPEED/CAD szenzorom nem garmin-os mint a melkaspánt... De igazából szerintem semmi köze hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#11838) Szakbarbár válasza Toomy (#11837) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Én a múltkor 45 percen keresztül toltam a 85-90 %-kos pulzustartományban. AVG 179, max 200 volt. Pedig csak 31-es átlag volt a végén :DDD Egyébként 190 feletti pulzusnál kezdek rosszul lenni, azt max 1 percig tudom tartani. Buszok, autók után ezért sem megyek, mert maximum 500 méteren tudom tartani a tempójukat, annyira meg nincs értelme kihajtanom magam.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11839) deicide válasza Toomy (#11837) üzenetére


deicide
veterán

Hmm, ez jól hangzik. Nagyjából tudom a saját zihálásom üteméből, hogy az 120-140-160 környéke, de azért jó lenne menet közben látni is. Hol lehet ilyet beszerezni?

Szakbarbár: 179-es átlag? Nekem a max pulzusom sincs annyi, ejj, öregszem. Főleg abból gondolom, hogy a 31-es átlaghoz nekem olyan 130-as pulzusátlag társul.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11840) fi:zi'k válasza deicide (#11839) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az életkor mellett az edzettségi szint is erősen befolyásolja, hogy milyen pulzuson hogyan tekersz.

(#11837) Toomy
Én a mez zsebében hordom a telefont egy zárható zacskóban. Ez megvédi eső és izzadság ellen, vmint lehet tapizni a kijelzőt és telefonálni is anélkül, hogy kivenném. :))

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11841) deicide válasza fi:zi'k (#11840) üzenetére


deicide
veterán

Hmm, igen, ezt kihagytam a számításból, úgy már lehet nagyobb a különbség. Néha már-már azt hittem, hogy rosszul mér Mio Cyclo 105, de nem, valóban sokat csökkent tavaly óta az edzés közbeni pulzusom.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11842) Szakbarbár válasza deicide (#11839) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

fi:zi'k-nek igaza van, az edzettségem, mint olyan nem létezik :DDD Nincs túl sok szabadidőm mostanában, mindig gondoskodnak róla hogy legyen valamilyen elfoglaltságom, így biciklizni sem tudok gyakran.
Nálam kb ezek a pulzuszónák vannak (sík úton):
0-20 km/h 110-120
21-25 km/h 120-140
26-28 km/h 140-165
29-31 km/h 165-180
32-35 185-195

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11843) Toomy válasza deicide (#11839) üzenetére


Toomy
senior tag

Itt vettem én. De ha jól emlékszem a Mansinak már nem sikerült. De próbáld meg. Gondolom ha nem lenne már levették volna.

(#11840) fi:zi'k - Na az is egy jó megoldás. :K

(#11838) Szakbarbár - A buszok kamionok után el tudok menni 70-80 km/h -is ha nem nyél gázon gyorsítanak. De az igen veszélyes üzemmód ám, akár a kátyúkat tekintve akár azt hogy hirtelen fékezhet egy nagyot. De ha beáll egy 70 -es tempóra akkor aztán lehet száguldozni. :)
Amúgy a 30-31 -es átlaghoz nekem is 130 körüli átlagpulzus dukál. A max-om olyan 175 és 180 között van valahol. De 180 közelébe csak versenyeken szokott menni. Viszont ott már én is látom fényes nappal is a csillagokat. :DDD

(#11844) Zola007 válasza Toomy (#11837) üzenetére


Zola007
veterán

Én sem szeretném ennek kitenni a telót, illetve azt is figyelembe venném, hogy nyáron azért ha rásüt a nap, akkor 60-70 fokra frankón fel tud melegedni, ami a Liakkunak sem tesz jót.
A kmórából meg max megy a gyűjtőbe az elem és bele a másik, ha megdeglett.

#11839) deicide: ha ennyire komolyan veszed a tekerést, akkor egy terheléses / vo2max tesztet érdemes lenne csinálnod a télen valamelyik sportközpontban, esetleg laktát szintet is nézhetnének közben, akkor tényleg pontosan tisztában lennél hanyadján is áll a szervezeted.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11845) Solad válasza Toomy (#11843) üzenetére


Solad
őstag

"Viszont ott már én is látom fényes nappal is a csillagokat. :DDD"

És milyen szép látvány is az :B

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#11846) Toomy válasza Solad (#11845) üzenetére


Toomy
senior tag

Hát olyankor azért inkább a lennék az éjszakában, tiszta égbolt mellett a távcsövem mellett és úgy gyönyörködnék bennük. :P

(#11847) Solad válasza Toomy (#11846) üzenetére


Solad
őstag

Akkor csak én vagyok ilyen mazochista, aki szereti ha majd' szétszakad mindene? :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#11848) concret_hp


concret_hp
addikt

belépőbb szintű bringáknál (70-100K kategória) szerintetek mennyi a kisker árrés nagyságrendileg? 15-20% vagy még több?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11849) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Használ valaki kerékpáros maszkot? Régebben javarészt erdőben tekertem, így fel sem merült benne egy levegőszűrő maszk viselete, meg amúgy is, olyan idegen tőlem az egész. Viszont az utóbbi időben leginkább városban pörögnek a kilométerek és elgondolkoztam egy maszkon. Van ennek valóban értelme? Meg tudja szűrni jelentős mértékben a káros anyagokat amiket az autók, de főként buszok kipöfögnek?

(#11850) D.Orion válasza concret_hp (#11848) üzenetére


D.Orion
veterán

Milyen össze nálad a belépő szintű bringa? :U

HA azt vesszük alapul, hogy egy 450K-s gépet tudnak leárazva árulni 350K-ért, még haszonnal,
vagy
200K-s gépe leárazva árulni 150K-ért, még haszonnal,
akkor
egy 70K-s gépet tudnának árulni 50K-ért.

Runner_fxr:
Ludsimon mintha használna / használt volna.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.