Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) hoffman_ válasza deicide (#11149) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nekem nem fájna, ha nem másból kéne elvenni, csak ugye az egy másik fizetési szféra(nem kell ám extrémre gondolni). ennyit egyben bringára nagyon jó volna költeni :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11152) deicide válasza hoffman_ (#11151) üzenetére


deicide
veterán

Nekem meg pont ellenkezőleg, belefér, csak sajnálom rá, ha egy 300K-s gép lenne, akkor harmadennyit nem gondolkodtam volna, mert ráadásul ez a KTM pont a méretem, 57-es a váz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11153) hoffman_ válasza deicide (#11152) üzenetére


hoffman_
nagyúr

természetesen ez is teljesen érthető. nekem is voltak nagyobb kiadásaim, amik előtt nagyon tépelődtem, és volt, amit nem bántam meg, de volt amit utólag nem léptem volna meg :) hiába volt jó a beszerzés.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11154) deicide válasza hoffman_ (#11153) üzenetére


deicide
veterán

Pont ez az, hogy én is szereztem már be olyan dolgokat, amiket megbántam és bár az eddigi bringáimat nem bántam meg, de nem is voltak ilyen drágák.
Mennyi bukóval lehet amúgy egy ilyet eladni, ha nem jön be?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11155) xylevi válasza csabi94 (#11150) üzenetére


xylevi
tag

melyikeket rendelted pontosan? teli kesztyut szeretnek es terdmelegitot, de akkor mar hozzacsapnek meg valamit harmadiknak...

(#11156) cekkk válasza deicide (#11154) üzenetére


cekkk
veterán

100 ért átveszem tőled ha nem jön be ;] :DDD

(#11157) hoffman_ válasza deicide (#11154) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hát, ilyen ársávot csak nyálcsorgatás szintjén nézem az aprón, de szerintem ha rövid időn belül(hasonló, kevés km alatt, teszem azt 500-1000km), akkor elég jól, akár nullszaldóval is, tekintve a frissecske garanciát, és a remélhetőleg makulátlan állapotot. én legalábbis így gondolnám. azért 300k mínusz a kezdésnél elég jó.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11158) Katsu válasza csabi94 (#11150) üzenetére


Katsu
aktív tag

Nekem megér, főleg, hogy 4 Aldit bringával jártam meg. :)
Illetve nem szeretek vakra ruhát vásárolni. Plusz az ebike-on nem találtam még csak hasonlót sem. Értem én, hogy 33% kedvezmény, de nekem az ebike-os árak egy kicsit magasak.

(#11159) Gyufaaa válasza deicide (#11154) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az a baj, hogy kellene belőle az 59-es méret. Ha az lenne Én átvenném tőled :D :DDD Én a 4000-es szériával szemezgettem eddig, de ez nagyon jó vétel lehet, akinek jó méretben szvsz.

(#11160) Zola007


Zola007
veterán

Rokob a világ legkitartóbb ultratriatlonosa

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11161) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Downhill...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#11162) Zola007 válasza Doki-HUN1978 (#11161) üzenetére


Zola007
veterán

Micccsodaa?
Csepellel, rudas fékkel :DDD Az ám a móka!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11163) Gyufaaa válasza Doki-HUN1978 (#11161) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Még lenézni is szörnyű... Komoly :)

(#11165) csabi94 válasza xylevi (#11155) üzenetére


csabi94
őstag

[link], [link], [link].
Ezek ilyen ősz végi, tavasz elejei tekeréshez lesznek, télen továbbra is hülyeség szerintem kint menni...

(#11166) fpeter07 válasza Zola007 (#11162) üzenetére


fpeter07
veterán

Itt szerintem nem a fék számít. :N

(#11167) zoo8800


zoo8800
veterán

320.000 ;]

rip and tear, until it is done

(#11168) hoffman_ válasza zoo8800 (#11167) üzenetére


hoffman_
nagyúr

de legalább valószínűleg nem lopott :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11169) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Felteszem megegyszer:
"En lama, a szakadt huzatu nyergemmel sikerult felbolyhositanom a szep,
uj gatyeszt egy helyen. Jol emlekszem, h innentol nem sok van neki hatra? Mintha ezt
olvastam volna valahol."
Aldis teli gatyarol van szo. Kicsereltem a nyerget, mire szamithatok?

Koszi :)

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#11170) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Ezt a vázat érdemes megnézni? Mondjuk jó lenne tudni a pontos méreteket is, meg villát is kellene venni hozzá, de eddig ez az egyetlen értelmes váz amit találtam a méretemben (54 cm) és a keretbe is belefér (35 k Huf).
Vagy akkor már inkább ezt nézzem meg? Ez majdnem annyiba kerül, mint amennyiért a komplett biciklimet vettem. De ehhez legalább semmit nem kell vennem, csak átpakolni a cuccokat. Esetleg inkább várjak még a vásárlással?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11171) ---Lasali--- válasza Szakbarbár (#11170) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Azért nem ártana tudni milyen az a noname váz, színe az szerintem rémes. 12 ért egyébként új vázat biztos nem kapsz, szóval annyiért oké. Csak kell hozzá villa is. Akkor meg már nem ártana valami félig meddig karbont venni, hogy ne rázza ki az agyad a bicikli eleje. Az meg újabb 15 ezer lesz használtba..
65 ért az author nem rossz váz, meg viszonylag jól fel van szerelve hogy ad hozzá ezt azt, de én ennyit nem adnék érte. Szerintem még várj, úgyis jön a tél.
Ezt nézted? [link]

[ Szerkesztve ]

(#11172) Szakbarbár válasza ---Lasali--- (#11171) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Igen, néztem de nincs semmi infó a hirdetőről, így megkeresni sem lehet :W Ennyit nem szánok a vázra, decemberig ha nem találok semmit akkor hagyom a francba, januártól munkát is kell keresnem.
Egyébként most is Wenson országútim van, csak 56-os slopingos, és iszonyatosan nagy.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11173) D.Orion


D.Orion
veterán

Ilyenkor elgondolkodom azon, hogy tulajdonképpen mekkora haszonkulcs lehet még ezen is? :F

(#11174) Zola007 válasza D.Orion (#11173) üzenetére


Zola007
veterán

úgy 130-150% körül a vámon, áfán, szállítási költségen felül

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11175) Szakbarbár válasza D.Orion (#11173) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Hát igen, ha azt nézed kb 3 méter alumínium cső az egész. Ha fémhulladékként értékesíted a vázat, kapsz érte kb 500 Ft-ot. :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11176) ---Lasali--- válasza Szakbarbár (#11175) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Igen de a gép ami legyártja a csövet, az jó pár száz millió ft.

[ Szerkesztve ]

(#11177) fi:zi'k válasza ---Lasali--- (#11176) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem is értem, miért nem anyagáron adnak mindent. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11178) Szakbarbár válasza ---Lasali--- (#11176) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Tudom, és a mérnök aki tervezi a vázat sem ingyen dolgozik.
Ettől függetlenül szerintem eléggé túl vannak árazva a bringás cuccok.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11179) ---Lasali--- válasza Szakbarbár (#11178) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Igen, de az eladott darabszám nem olyan sok szerintem főleg a felső kategóriában, és az is rátesz rendesen. Ha olyan termékeket vásárolsz, amiket nem a hétköznapi embernek gyártanak (nem kapod meg a media markba meg a tescoba.. ), hanem olyan cégeknek, akik saját maguk legóznak mondjuk össze valami célfeladatra egy eszközt, gépet, ott is iszonyatos árakkal lehet találkozni, és nem azért mert abba az elektronika vagy a műanyag vagy egyéb dolog annyira különleges minőségű, csak keveset adnak el belőle.
Valamint nézegettem a múltkor "antik" velotrades árlistát, ugye ők most a PLH, és úgy a 90 es évek végétől a 2007 es évekig, alig volt áremelés, pl ha csak a Shimano XT alkatrészeket nézed, vagy 8 évig alig változott az áruk, tehát ha az inflációt beleszámolod, majdhogynem csökkent az áruk folyamatosan. Az utóbbi pár évben viszont bepótolták rendesen, mert jelenleg annak duplájába kerül mint 5 éve.

[ Szerkesztve ]

(#11180) Zola007 válasza ---Lasali--- (#11179) üzenetére


Zola007
veterán

főleg hogy kerékpáros témában azért akkora technikai újításokat már nem lehet villantani mint pl szórakoztató elektronikában Tudnám én is miért kerül 2x annyiba egy váltó vagy egy tányér mint 5-6 éve?
szebben csillog vagy mifene?

akkor röhejes a dolog mikor használtan néz az ember valamilyen elektronikai cuccot és egymás mellé teszem a 8000 ft-os stucnit és a komplett 9000 ft-oss p4 gépet (2,8ghz+512+160gb+dvd+táp+ház, 17" monitor), amit egy ismerősnek vettem a múlt héten. tudom, tudom az egyik használt, de akkor sem jó valami ebben a piacban
Valahogy nem érzem egálban a mérleg két serpenyőjét.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11181) fpeter07 válasza lukaszokni (#11169) üzenetére


fpeter07
veterán

Mi a baj a lukas nadrággal? Nevet kellene változtatnod? ;]
Egyébként szerintem bírni fogja még. Maximum meg lehetne erősíteni egy plusz réteggel.

Elfőzőcskéztem az időt, így kimarad a szerdai bringa. :( Mivel reggel 6-kor holnap valószínűleg nem fogok tudni felkelni, kitolódik hétvégére. Mindegy, egy hét múlva már majdnem szünet lesz, akkor majd lehet menni. Csak a jövő csütörtököt túl kellene élni...

(#11182) fpeter07 válasza Zola007 (#11180) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem leesett az állam, amikor megtudtam mennyit költöttek a CERN-re. No az is csak beton, vas és némi elektronika.

(#11183) hoffman_ válasza fpeter07 (#11182) üzenetére


hoffman_
nagyúr

na jó, a cern és társai azért egy brutál jó dolog. tehát úgy nagyon :D arra mehet a pénz, megengedem :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11184) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Nemrég küldte egy haver ezt a videót

Könnyfakasztó jelenetekkel tarkítva van :DDD félelmetes technikákkal :DDD :DDD

- Mindenki hazudik! -

(#11185) fi:zi'k válasza lecsokolbi (#11184) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez legfeljebb azért könnyfakasztó, mert siralmas és komolytalan... :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11186) lecsokolbi válasza fi:zi'k (#11185) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Ki hogy éli meg, nekem most ez feldobta a napom. :DDD ez olyan mint a Csíz volt régen :D

- Mindenki hazudik! -

(#11187) Doki-HUN1978 válasza lecsokolbi (#11184) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez valami amatőr downhill verseny lehetett, valahol Puerto Rico-ban. :D

Különösen a merev vázasok mosolyogtattak meg, de az utolsó jelenet sem volt gyenge. :C

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#11188) fi:zi'k válasza lecsokolbi (#11186) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jó sz@r napod lehet. ;]

Soha nem DH-ztam, és a leejtőzés sem az erősségem, de komolyan mondom, lehet jobban csináltam volna mint itt egyik-másik.
Ahogy a kolléga utalt rá, valószínűleg vmi amatőr verseny lehetett.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11189) Zola007 válasza Doki-HUN1978 (#11187) üzenetére


Zola007
veterán

aznap fogyott a mogyoró rendesen :))
6:00-nál milyet tompít a gyerek pótlábbal :DDD

na jó, azért sajnálom mindegyikőjüket, csak először laposabb pályán kellett volna menni egy keveset

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11190) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Már órák óta próbálok beállítani egy hátsó váltót :( A középső fogaskerekek kicsit jobban meg vannak kopva, és nem találok olyam feszességet ami lefele és fölfele is működne. Nincs erre valami trükk?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#11191) Zola007 válasza Tomi_Sci (#11190) üzenetére


Zola007
veterán

Túl van nyúlva a bowden vagy meg van kopva a váltókar pozícionáló fogazata.
Következetes legalább, tehát felfelé és lefelé mindig ugyanazoknál a kerekeknél vált/nem vált?

Nem tudom mennyit ér a bringa, de 200 ft-ot minimum áldozz be a dologra és rakj bele egy új bowdent ,illetve ha olcsón mérik akkor vegyél hozzá bowdenházat is.
Ha ezt követően sem lehet beállítani, akkor váltókar, illetve váltó.

Milyen kar+váltó van rajta?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11192) Gyufaaa válasza lecsokolbi (#11184) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hát ez tényleg batár paródia. Azért a videóból számomra jól kiszűrhető volt az SPD hiánya is. Sok azért látszott bizonytalannak, illetve lépett mellé a pedálnak, mert nem volt mi összekösse a lábát a bicajjal. Bár azoknál, akik előrehajolva ugratnak le a "szakadékba" lehet, hogy az SPD még nagyobb galibát okozott volna. Én sem DH-ztam még, de kipróbálnám milyen. Azért némelyik alatt elég komoly gépnek tűnő cumó van.

(#11193) Zola007 válasza Gyufaaa (#11192) üzenetére


Zola007
veterán

pénzért bármelyik idiótának adnak bringát

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11194) zoli03 válasza Gyufaaa (#11192) üzenetére


zoli03
őstag

Legjobb tudomásom szerint DH-n nem használnak SPD-t, hanem csak platform pedált.

(#11195) Tomi_Sci válasza zoli03 (#11194) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem jó a tudomásod. :DDD

Zola007: A bowdenekben+házban még csak párszáz km van, és szép tiszták is. A váltókar Deore a váltó XT. 4-5-6 fokozat körül játsza el a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#11196) zack


zack
nagyúr

Segítsetek légyszíves!

Erről kellene vélemény: [link]

Az érdekelne, érdemes e belenyúlni egy cserébe, és mi lehet a reális ára, mert ez 180k tisztán látszik, hogy nem az.

Előre is köszönöm!

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11197) PS7A


PS7A
tag

Sziasztok, egy kis tapasztalaton alapuló segítséget kérnék.
Megérett az országútimon az agyak, a sor és a lánc cseréje.
Tudnátok ajánlani 1-2 opciót :F Nem kell semmi fullextra :D

Jelenleg ezeket néztem ki (bikepro.hu):
-első agy - Sora '13
-hátsó agy - szintén
-sor - Shimano HG51 (11-32)
-lánc - Sram PC-850

:R

(#11198) ---Lasali--- válasza PS7A (#11197) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az új Sora agyak hulladékok, PC 850 es lánc meg egy szemét.
Sora agyból szereltem párat, egyik legótvarabb dolog amit a shimano képes alkotni agyak terén, hátsó agyba az is vicces, hogy még egyforma kónuszra se szántak a szűk keretből amit ennek az agynak az előállítására szántak, csak a jobb oldalt van benne köszörült kónusz, ha jól emlékszem elől meg egyáltalán nincs már köszörült az újakba. Jah és tömítése sincs. Nem sokkal jobb egy kínai joytec-nél. Mindig sok időt eltöltök a kónuszos agyak precíz beállításával, de az új sora agyakat eleve nem lehet úgy beállítani hogy szépen fussanak.
PC-850 meg 700km alatt dupla akkorára nyúlt ki mint ami az épp eszű nyúláshatár az MTB -men, meg láttam már belőle pár hónaposat csurom barna rozsdásan, attól hogy kétszer megáztak vele.. annál az ezer párszázforintos kmc is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#11199) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Na, úgy néz ki találtam egy méretben és árban is megfelelő vázat magamnak:[link] Holnap meg is tudom nézni, ha érdemes.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#11200) deicide


deicide
veterán

Készülvén a hűvös időre, elővettem a mountit és pörgettem egy Velencei-tó kört. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.